Találatok: 1 - 22 (22 összesen)

Téma: LCD 2014 II

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    LCD 2014 II

    Kedves Versenyzők!

    A Race of Leagues után újabb össznépi túraautós esemény készülődik, kihívóink ismét a VSR és a HROC a RC-HU liga is!



    A lebonyolítás nagyon hasonló lesz a RoL-hoz, ezúttal minden ligából 9 versenyző szállhat majd harcba a minél jobb helyezésekért és a kiváló ellenfelekből ezúttal sem lesz hiány!


    A futam részletei:
    Dátum: 2014. Július 4. - Péntek - 20:30
    Pálya: Bridges Pearl (LETÖLTÉS)
    Autól: VW Scirocco - STCC2
    (változás!!)
    Kvalifikáció: 25 perc
    Warm up: 5 perc
    Futam: 2 x 13 kör
    Időjárás: száraz
    Vágás: két kerékkel a fehér vonalon belül
    Részvétel: ligánként 9 versenyző kerül kiválasztásra

    Élő online közvetítés: SimSportTV



    A részvételre itt a topikban lehet jelentkezni, a résztvevők a legjobb prekvalifikációs időt futók közül lesznek kiválasztva!


    Jelentkezők:
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 06. 25. 20:41.

  2. #2
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    kár hogy nem Lime Rockba lett (bár nem próbáltam még ezt a pályát)

  3. #3
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    az a baj ezekkel a saját magam megalkotott pályákkal,hogy valami hiányzik belőle,nincs előmenetele nincsenek infók hogy akármi zajlott itt akármikor stb,nem tudod hova kötni a pályát és ez így csak 1 pálya a sok ezer közül.
    Nincs ezzel baj ne értsetek félre de talán jobb lenne ha kötnénk valamihez a dolgot talán több embert megmozgatna ha ez a rendezvény 1 ismert live pályán menne,saját véleményem és engem ez nem ültet le így,kocsi is kapar elől
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  4. #4
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Ültessenek le a lehetséges ellenfelek! Ne ám ne gyere basszus. Sok embernek Ti vagytok a motiváció. Cola, Huszi, Toga, Yaka és a Többiek.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 06. 21. 21:58.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #5
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    az a baj ezekkel a saját magam megalkotott pályákkal,hogy valami hiányzik belőle,nincs előmenetele nincsenek infók hogy akármi zajlott itt akármikor stb,nem tudod hova kötni a pályát és ez így csak 1 pálya a sok ezer közül.
    Nincs ezzel baj ne értsetek félre de talán jobb lenne ha kötnénk valamihez a dolgot talán több embert megmozgatna ha ez a rendezvény 1 ismert live pályán menne,saját véleményem és engem ez nem ültet le így,kocsi is kapar elől
    Teljesen egyet értek, csak nem tudtam hogy fogalmazzam.
    Any Given Sunday!

  6. #6
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Indítottam szervert: GTR-Masters.hu Hotlap
    Jelszó: Névtelen.png

    Prekval elvileg itt lesz, szerintem még nem működik de gyakoroljatok nyugodtan, el nem veszik.


  7. #7
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Jah, sokáig úgy volt, hogy Limerockban lesz, aztán egyszercsak ez lett belőle. Érthetetlen.

    Én egy kicsit szúrósabb leszek. Már a legutóbbi fordulóban is kifejeztem a nemtetszésem, hogy miért egy saját készítésű pályán kell ilyen közös futamot megrendezni, amikor hemzseg az alapvető hibáktól. Ugyanez a helyzet a mostanival is.

    Minden tisztelem a készítőjének, mert rengeteg munka lehetett, és hogy szabadidejét ilyesmire fordítja, de nem véletlen, hogy a pályatervezés egy külön szakma. És nem is tartozik a könnyűek közé. Szó nincs arról, hogy a vonalvezetése nem tetszene, nem szubjektiv problémákról van szó, hanem objektíven hibás. A kanyarok ívei, szögei nincsenek összehangban a pálya szélességével. Egy jól megtervezett pályát teljes szélességében ki kell és ki is lehet használni, és csak bizonyos kanyarokban van kivétel. Itt az a ritka ha egy kanyar jól kijön. Jönnek a kanyarok egymás után, úgy, hogy egyszer majd összeérjen. Ezt éreztem az első pályánál és ennél is.

    Privátban, még az itteni kiírás előtt beszéltem erről néhány emberrel, hogy borzalmasan hibásnak tartom ezt a pályát is, de fórumon nem szóltam volna, ha mindenki másnak megfelel. Viszont, ha Coláék nem fognak jönni, és ha a pálya miatt nem tud a masters a lehetőségekhez képest erős csapattal kiállni, akkor én sem fogom kínozni magam, mert fizikai fájdalom volt minden kör amikor gyakoroltam. Már az elsővel is így voltam, de akkor a csapat miatt csak belementem, de Toga pl már azt is a pálya miatt hagyta ki.

    A vonalvezetésben lenne potenciál, az elsőben, ebben és a legújabb pályában is ami készül, de szinte az összes kanyarját át kellene dolgozni, hogy helyes legyen. De addig nem kellene ezeket eröltetni.

    És még1szer, nem a készítőt akarom bántani, mert arról egyáltalán nem ő tehet, hogy ezek a pályák ilyen 50-60%os állapotban be is kerülnek egy hivatalos versenyre.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 06. 23. 20:23.

  8. #8
    Szabó Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Város
    Kozármisleny
    Üzenetek
    81
    Nem akarok a pályáról vitázni, csak egy-két infó, ami nem hiszem, hogy mindenkihez eljut:

    Az eredeti kiírás tényleg Lime Rock-al készült, de az egyik liga jelezte, hogy aggódik a 36 fő versenyzéséért a szűk pályán, így csere. Mivel mi (is) kipróbáltuk egy hosszabb távon STCC1-es autókkal és hiba nélkül teljesített a pálya, így esett rá a választás.

    Nem egy 60-70%-ban kész a pályáról beszélünk. A vonalvezetési átdolgozást nem értem igaziból, hogy mihez kéne helyesnek lennie...

    A pálya szerintem jó. Mint vonalvezetés, mint megépítés szempontjából. Nincsen teletűzdelve felhőkarcolókkal, meg forgó oriáskerékkel, stb... azonban a környezet nem mérvadó, mert egy nem-létező pályáról beszélünk.

    Természetesen a "tetszik" és "nem tetszik" kategóriát mindenki másképp látja, szubjektív megítélés. És végezetül, hogy a pozitív véleménnyel nem vagyok egyedül, tőlünk független vélemény:
    Képkivágás.JPG

  9. #9
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg szaboz80 írta Hozzászólás megtekintése
    A vonalvezetési átdolgozást nem értem igaziból, hogy mihez kéne helyesnek lennie...
    A pályatervezés mérnöki munka, így írott szabályai vannak a kanyarok kialakításához, ahhoz hogy a be-, és kijáratok helyesek legyenek. Nem szemre rajzolják őket, és az az ideális eset amikor a pályát teljes szélességében ki lehet használni. Minden pályán vannak kitévelek, de ha a kanyarok többsége ilyen, az már tervezési hiba.

    Nem azért mondtam, hogy 50-60%os a pálya mert a környezett nem lett kiépítve, az sosem érdekelt egy pályán. A vonalvezetéssel sincs semmi bajom. Mint említettem, nem szubjektív jellegű problémám van vele. Hanem objektív, tényszerű hiányosságai vannak. Az XD valósidejű időmérője nem működik ezen a pályán; a szektorjelzések közel sem ott vannak, ahol a pályatérkép jelzi; a rázókő csúcsos formája miatt a volvóval több kanyarban is akár 10ből 10szer fel tudok borulni ha akarok; véletlenül ennél kisebb az arány. A kanyarok ívei nincsenek összhangban a pálya szélességével.

    Számomra ez csak egy béta fázisban lévő pálya a jelenlegi állapotában, amin még sokat kellene dolgozni.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 06. 24. 15:04.

  10. #10
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Szerintem ezt ki lehet teljes szélességében használni és az XD is működik. A Volvo tényleg felborul és ezért helyette az STCC2-es Sirocco, amennyire én tudom.. Az ívekhez annyit, hogy bár Suzuka lenne ennyire összhangban a szélesség ív kombóban. És vagy számtalan ilyen pálya van. Kezdve az amcsi libalegelőktől, amik felét nem tervezték ,aztán még is jókat lehet rajtuk menni. Miért? Mert annak neve van.. De ezt leírtam egyszer, hogy szerintem nem a pálya miatt kell versenyezni és nem azt nézni ,hogy egy Tilke legyen elé írva vagy bárki más. Ott a mi ki Hringünk.. hát aki arra azt mondja, hogy jó pálya.. ill. helyesbítek rengeteg sokkal jobb nem tervezett pálya van és a Hringet meg tervezték állítólag. De ez az ÉN véleményem csak.

    Másrészt ,amit leírtam már másnak és máshova, hogy ne a pályáért versenyezzetek, főleg Te ne Huszi és toga, cola és az élmenők, hanem azért, hogy jól érezd magad a többi ligából érkező versenyzővel és ami még fontosabb, hogy ezekből a ligákból szerintem sokan "megtiszteltetésnek" veszik, hogy veletek mehetnek, ellenetek küzdhetnek. Ezért kell versenyezni sztem. Így nekik is megadatik, hogy egy mezőnyben mehessenek olyanokkal, akikkel amúgy nem valószínű, hogy megtehetnék. Nem kell közelebbi példa, de én mikor először az elejében mehettem itt az első ötben Brands Hatch -en, még meg is voltam illetődve ,hogy milyen nevek jönnek mögöttem vagy mennek előttem Kettek, yaka, Te és a többiek... Vagy egy Toga -t Cola -t tudtam tartani pár körön keresztül? Lehet ez nem mindenkinek nagy szó, de ez is élmény egyeseknek. Vagy egy Wéber Gabival vagy Michelisz Norbival együtt mehet valaki? Hát nekem egy libalaegelőre felhúznak egy csíkot akkor ott megyek velük vagy anno veletek.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 06. 24. 17:10.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  11. #11
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    A pályatervezés mérnöki munka, így írott szabályai vannak a kanyarok kialakításához, ahhoz hogy a be-, és kijáratok helyesek legyenek. Nem szemre rajzolják őket, és az az ideális eset amikor a pályát teljes szélességében ki lehet használni. Minden pályán vannak kitévelek, de ha a kanyarok többsége ilyen, az már tervezési hiba.

    Nem azért mondtam, hogy 50-60%os a pálya mert a környezett nem lett kiépítve, az sosem érdekelt egy pályán. A vonalvezetéssel sincs semmi bajom. Mint említettem, nem szubjektív jellegű problémám van vele. Hanem objektív, tényszerű hiányosságai vannak. Az XD valósidejű időmérője nem működik ezen a pályán; a szektorjelzések közel sem ott vannak, ahol a pályatérkép jelzi; a rázókő csúcsos formája miatt a volvóval több kanyarban is akár 10ből 10szer fel tudok borulni ha akarok; véletlenül ennél kisebb az arány. A kanyarok ívei nincsenek összhangban a pálya szélességével.

    Számomra ez csak egy béta fázisban lévő pálya a jelenlegi állapotában, amin még sokat kellene dolgozni.
    Lime Rocknak is a Mountain verziója kitalált, az objektíven rendben van?

  12. #12
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    Lime Rocknak is a Mountain verziója kitalált, az objektíven rendben van?
    Igen, limerock az teljesen okés ilyen szempontból, szerintem.

    Az e fölöttire meg jobb lesz ha nem reagálok.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 06. 24. 23:00.

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Srácok, ez egy olyan rendezvény, ahol mindenki ott lesz, aki számít, olyan nevek ellen versenyezhettek, akik szemben ritkán van lehetőség így egyben harcba szállni, kevés ilyen szoros meccsben lehet részetek, ahol 8-10 ember esélyes a győzelemre és a dobogóra.

    Erről szól ez az egész, amit évről évre nyomunk és ha ez így nem elég nagy motiváció a szereplésre, akkor nem tudom mi az?
    Mindezek mellett, hogy mi a kocsi/pálya kombó teljesen lényegtelen, a kocsinak van 4 kereke, a pályának meg két széle és végül körbe ér, a többi meg ki nem szarja le kategória... sztem


    Mindazonáltal, ha nincs elég jelentkező és nem tudunk érdemben felállni a Masters színeiben a rajtrácsra úgy, hogy legyen esélyünk becsülettel helyt állni, akkor lemondom a szereplésünk a fenti rendezvényen. Szóval aki jönne, ez kérem jelentkezzen mielőbb.

  14. #14
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Szabi Siroccoval lesz a menet STCC2.

    Itt van egy gyors köröm, hátha segít pár embernek. Ennél lehet jobbat futni lényegesen, de nekem ennyire tellett. Az akadásért bocs, ennyit tud a masina.

    A kör 2:08:65 csak hülyeséget ír a számláló.

    Utoljára módosította: Söri; 2014. 06. 25. 09:37.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #15
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi Siroccoval lesz a menet STCC2.

    Itt van egy gyors köröm, hátha segít pár embernek. Ennél lehet jobbat futni lényegesen, de nekem ennyire tellett. Az akadásért bocs, ennyit tud a masina.

    A kör 2:08:65 csak hülyeséget ír a számláló.

    Privát videó

  16. #16
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    javítva . köszi
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  17. #17
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, sokáig úgy volt, hogy Limerockban lesz, aztán egyszercsak ez lett belőle. Érthetetlen.

    Én egy kicsit szúrósabb leszek. Már a legutóbbi fordulóban is kifejeztem a nemtetszésem, hogy miért egy saját készítésű pályán kell ilyen közös futamot megrendezni, amikor hemzseg az alapvető hibáktól. Ugyanez a helyzet a mostanival is.

    Minden tisztelem a készítőjének, mert rengeteg munka lehetett, és hogy szabadidejét ilyesmire fordítja, de nem véletlen, hogy a pályatervezés egy külön szakma. És nem is tartozik a könnyűek közé. Szó nincs arról, hogy a vonalvezetése nem tetszene, nem szubjektiv problémákról van szó, hanem objektíven hibás. A kanyarok ívei, szögei nincsenek összehangban a pálya szélességével. Egy jól megtervezett pályát teljes szélességében ki kell és ki is lehet használni, és csak bizonyos kanyarokban van kivétel. Itt az a ritka ha egy kanyar jól kijön. Jönnek a kanyarok egymás után, úgy, hogy egyszer majd összeérjen. Ezt éreztem az első pályánál és ennél is.

    Privátban, még az itteni kiírás előtt beszéltem erről néhány emberrel, hogy borzalmasan hibásnak tartom ezt a pályát is, de fórumon nem szóltam volna, ha mindenki másnak megfelel. Viszont, ha Coláék nem fognak jönni, és ha a pálya miatt nem tud a masters a lehetőségekhez képest erős csapattal kiállni, akkor én sem fogom kínozni magam, mert fizikai fájdalom volt minden kör amikor gyakoroltam. Már az elsővel is így voltam, de akkor a csapat miatt csak belementem, de Toga pl már azt is a pálya miatt hagyta ki.

    A vonalvezetésben lenne potenciál, az elsőben, ebben és a legújabb pályában is ami készül, de szinte az összes kanyarját át kellene dolgozni, hogy helyes legyen. De addig nem kellene ezeket eröltetni.

    És még1szer, nem a készítőt akarom bántani, mert arról egyáltalán nem ő tehet, hogy ezek a pályák ilyen 50-60%os állapotban be is kerülnek egy hivatalos versenyre.

    Szépen leírtad! Hasonló jutott nekem is eszembe csak egyszerűbben...én csak annyit tudtam mondani, nekem valahogy nincs ritmusa, mondjuk én még azelőtt teszteltem, hogy tudtam volna, hogy ez lesz a LCD pályája.
    Nem akarok senkinek a pártjára állni, biztos van akinek bejön van akinek nem, ez így normális, viszont itt mennék egy kicsit szembe Szabi kis mondókájával, az hogy neked épp ezek a motivációs elveid amiket leírsz ettől függetlenül másnak lehet pont teljesen más, és nem kéne alapnak tekinteni hogy neked az és ezért mindegy a pálya..lehet másnap meg pont nem. Az érmének mindig van másik oldala is, te mint racionális ember ezt tudhatnák és meg is lep hogy azt ignorálod ilyesmódon...

    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    Lime Rocknak is a Mountain verziója kitalált, az objektíven rendben van?
    Lehet ezért utálom én azt a pályát?
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  18. #18
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet ezért utálom én azt a pályát?
    ne utáld tök jó (csak az a fránya bója nem kellene bele)

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    itt mennék egy kicsit szembe Szabi kis mondókájával, az hogy neked épp ezek a motivációs elveid amiket leírsz ettől függetlenül másnak lehet pont teljesen más, és nem kéne alapnak tekinteni hogy neked az és ezért mindegy a pálya..lehet másnap meg pont nem. Az érmének mindig van másik oldala is, te mint racionális ember ezt tudhatnák és meg is lep hogy azt ignorálod ilyesmódon...
    A végén ott van hogy amit írtam magánvélemény...
    A mondókám célja az volt, hogy felrázzalak titeket, nem sikerült, így attól tartok ezt a bulit akkor most kihagyjuk.

  20. #20
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Volvo van a szerveren elindítva.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  21. #21
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A végén ott van hogy amit írtam magánvélemény...
    A mondókám célja az volt, hogy felrázzalak titeket, nem sikerült, így attól tartok ezt a bulit akkor most kihagyjuk.
    Ohhh akkor sorry, már kicsit fáradt voltam mikor irkáltam, biztos elsiklottam felette (nem apró betűvel kellett volna írnod ..lol).
    Olyan mondókát zengtél olyan aspektussal, hogy azt hittem elkaparom magam most azonnal, ezért ütött szemet Felrázás sikerült csak nem úgy ahogy szeretted volna :P

    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    ne utáld tök jó (csak az a fránya bója nem kellene bele)
    Deeee!
    (azt csak halkan jegyzem meg, hogy ott nyertem egyszer, szóval elég paradoxon ez így)
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2014. 06. 27. 09:39.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Volvo van a szerveren elindítva.
    Átraktam

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •