Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (54 összesen)

Téma: HGTLM9 - Nordschleife VLN

  1. #1
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181

    HGTLM9 - Nordschleife VLN

    Igen komoly próbatételhez érkeztünk el a GTC-65 autóival. Talán a legnehezebb versenypálya amit valaha építettek, de mindenképpen a leghíresebb aszfaltcsík más néven "Zöld Pokol".

    Jaguar1.jpg
    forrás: http://www.performance-car-guide.co.uk/

    Egy kis segítség részükre:
    Miért is ezt a verziót használjuk?
    A VLN verzió a Nürburgring egy kis részét és a teljes "nagykört" foglalja magába. Azért ezt használjuk, mert a tourist-tal szemben itt nem kell 10 percig menni a felvezető a körön, hanem a Nürburgring vonalvezetését követve a bójákon belül meg lehet kezdeni a gyors kört. Versenyen ez nem ad lehetőséget csalásra, mert ha nem mentek ki a "nagykörre", akkor nem számolja a köröket. Időmérőn viszont megáll az óra, úgyhogy ha úgy érzitek nagyot rontottatok a "kiskörön" akkor ne kezdjetek menetből újat, hanem boxba ki és úgy újraindulni, mert kicsit összekavarja a prekvalt

    Versenyen a boxkiállást a "nagykörről" megérkezve egyből meg lehet tenni, nem kell menni plusz egy "kiskört" hogy a boxba hajtsatok.

    8. Futam: Nordschleife VLN
    Verseny ideje: 2014.05.22, csütörtök
    Verseny stílusa: normal
    Nevezési határidő: 20:00
    Időmérő kezdete: 21:00
    Időmérő hossza: 45 perc
    Futam hossza: 6 kör
    Rajt típusa: álló rajt
    Üzemanyag fogyás: !! 2x !!
    Bokszkiállás: nincs korlátozva

    HGTLM9 Tavasz - Car & Track Pack: LETÖLTÉS
    HGTLM9 Tavasz - Car Pack 1.1 Pack: LETÖLTÉS


    Az induláshoz érvényes nevezés szükséges a Prekvalifikációban!!
    lobby: Altbierbude (beállítás)
    szerver: GTR-Masters.hu #1
    jelszó: a mindenkori szerverjelszó


    Választható autók a HGTLM9 - Group besorolások topikban közzétett táblázat szerint:

    Figyelem, a Jaugar E-Type-ból csak az 1160 kg-os Coupe verzió használható!
    (Részletes leírás a Versenyszabályzat 3. pontjában)



    A Bajnokság főtopikja:
    HGTLM9 - Tavaszi Szezon


    Indulási feltételek és szabályzat: HGTLM9 - Versenyszabályzat
    GT Legends beszerzése: GTL digitális kiadás
    Csapatnevezés: HGTLM9 - Nevezés

    Futam előtti előkészületek: pár jó tanács a felkészüléshez
    Ajánlás előzésekhez: GTL Driving Aid
    GTL Tudástár: Tippek, trükkök, beállítások



    A szerver él, lehet futni a köröket...
    Pedal to the metal!

  2. #2
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Íme egy kis segítség az autóválasztáshoz:

    Lotus Cortina, Alfa Romeo GTA, Porsche 912, Volvo P1800
    Igazi hamisítatlan európai versenyautók, a rendkívül fordulékony és kezes futóműhöz egy korrekt motor társul, csak úgy falják a kanyarokat. A motorban van erőtartalék, de nem túlméretezett, így is lehet azért ide-oda pakolgatni a feneküket, de nem kell attól félni, hogy minden pillanatban ki akarnának törni! A gumikkal és az üzemanyaggal is nagyon jól gazdálkodnak, a kerékcsere általában nem szükséges az 1 órás futamokon, de azért a végén már észnél kell lenni velük a kopott papucsokkal. Ideális választás mindenkinek!

    Triumph TR4
    Hasonlóan jól viselkedik, mint az előbb bemutatott autók, bár azoknál kicsit vadabb, sodródósabb vezetési stílust követel meg, a hibákat is kevésbé tolerálja, így rontani is könnyebb vele, illetve a gumit és a benzint is valamivel jobban majszolja, a hátsó papucsokat pedig hajlamos elmelegíteni. Nagyobb rutinnal rendelkező versenyzők kezébe ajánlott.

    Falcon, GT350
    A V8 bődületes erejének köszönhetően kigyorsításon mindenkit állva hagynak, féktávon és kanyarban viszont elvéreznek. Fordulni alapvetően nem is nagyon lehet velük, csak ha az ember ügyesen kanyar előtt behintáztatja a gépet és kanyar során végig folyamatos enyhe driftben tartja. Féktávon ne akarjuk előzni V8-cal és készüljünk fel rá, hogy a többi autó 20-30 méterrel később fog fékezni nálunk és a kanyarokban is le fognak tolni az útról.. az egyenes azonban a mienk lesz! Fontos még tudni, hogy a V8 mind a gumikat és mind a naftát két pofára zabálja, ezért a Box-ban sok időt fogunk eltölteni, és az 1 órás futamokat csak nagyon kivételes esetben lehet csak érdemes megpróbálni kerékcsere nélkül teljesíteni, de az már az életveszély kategória! A V8 egy életérzés, minimum bolondnak kell lenni hozzá, de szerencsére vagyunk itt páran!

    Austin Mini Cooper S
    Az egyetlen első kerekes autó a mezőnyben, de a virsli gumiknak és a rövid tengelytávnak "köszönhetően" kissé máshogy viselkedik, mint a Race-ből megismert modern túraautók. Az eleje könnyen elkapar, féktávon a hátulja meg hajlamos "beelőzni" az elejét, ezért mind a gáz mind a fék adagolásakor finom mozdulatokra van szükség. Viszont ha az ember ráérez, nagyon gyors és elég hatékonyan bevethető a kis gép a nagyobb verdák ellen is, különösen, hogy gumival és üzemanyaggal is nagyon kíméletesen bánik. A vezetési élmény pedig utánozhatatlan!

    Austin Healey 3000
    Egy igazi angol telivér, jó futóművel és igen erős motorral, viszont kordában tartani már embert próbáló feladat, mert folyamatosan birkózni kell vele és bármikor kiszaladhat a kezünk alól. Ez egyik legjobb gép a mezőnyben, de a versenyt be is kell tudni fejezni vele. Hogy a gumi mit bír, az csak a sofőr lábától és stílusától függ.

    Jaguar E-Type Coupe
    Minden bizonnyal a leggyorsabb autó a kínáltban, viszont a vezetése is a legnehezebb, nem egyszerű az ívekre terelni a nagymacskát, folyamatosan hintáztatni kell, hogy doromboljon. Figyelem, a futamainkon csak a 1160 kg-os "Coupe" verzió használható!


    A kocsikról további infókat itt olvashattok: GT Legends Driving Guide


    Itt egy kis kedvcsináló videó arról, hogy mi vár rátok a futamokon!





    Setupolás:
    A kocsik alap settel kissé alulkormányzottak, ezen kis állítgatással lehet segíteni, illetve kérjetek bátran setup-ot, vagy segítséget a vén rókáktól!
    Ökölszabályok alulkormányzottság csökkentésére ("fickósításra" ):

    • negatív kerékdőlés növelése, első negatív kerékösszetartás növelése
    • felfüggesztés elől puhít, hátul keményít
    • stab elől puhít, hátul keményít
    • diffi és coast csökkentés
    • fékerő hátrébb helyezés
    • utánfutás/caster negatív növelése

    Csatolok néhány set-et (link), fontos, hogy a letöltött setup-okban a steering lock/kormányszög/kormányzár értéket mindig a saját kormányunk elfordulásához és a saját ízkésünkhöz kell igazítani!


    Help: Kocsik és pályák feloldása
    Box: A tankolás menete a GTL-ben
    GTL trükkök: Tippek, trükkök, beállítások
    GTL magyarosítás: Link
    HUD/Motec:
    XD


    Akinek bármi gondja van az online belépéssel, annak javasolt a GTL.exe-t közvetlenül indítani rendszergazda módban Steam nélkül. (Steam\SteamApps\common\GT Legends\GTL.exe)

  3. #3
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416

    Prequal idő

    Valahol menti a preqi időt, igaz, mert nem írja?

  4. #4
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Valahol menti a preqi időt, igaz, mert nem írja?
    Szia,

    Igen itt.

    Nem vagy rajta.

  5. #5
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    Akkor köszi szépen.

  6. #6
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Valahol menti a preqi időt, igaz, mert nem írja?
    Körbeértél Te tegnap Dino papa?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #7
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    ahh aszittem valami dögöt meghajtunk ezen a pályán,szal falcon megint,mert az biztos hogy nem fogok miniznimeg porsézni
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  8. #8
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416

    NIBI

    2x 3/4 órát voltam fenn ma, folyamatosan javult az időm . Tegnap 11, 23-al zártam utánad. Ma 11,16, majd 11,09, majd 11,01. akkor abbahagytam kb. 10 körül ma.

  9. #9
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    Sziasztok!

    Mi lehet a magyarázat arra, hogy ismételten, sokadszor teljesítem a mért kört és nem írja a Prequalban. Játék közben rendesen számolja, mutatja ha javítok, akár részidőt is. Nincs a dolog összefüggésben az un. PASSZÍV versenyzőhöz, amit vezettek a táblázatban?

    Üdvözlettel:

    Szloboda Gusztáv

  10. #10
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Hogy tudtál menni Joe? Mert engem , mint tavaly, ledob a szerver a kör végén és nem jegyzi az időt. Min változtattál?

  11. #11
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Mint sokan tudjátok, nekem nem megy a Nord. Soha nem tudtam menni, versenyt befejezni, mert kb. a 8. percnél leakad.

    Ez Gusztáv problémája is.

    Röviden az elejétől...

    Minden hardware-s cuccom más, még a táp és a ház is. A netet újraköttettem, a telefont kiszedettem belőle, leválasztottam. Van net és van telefonhálóm.

    A pályát próbáltam XP-n és 7.-n 64 és 32 biten, legális és tört rendszerrel.

    Mindig fagyott, kidobott.

    Most kipróbáltam wifin, mobilról. Kifagy, ledob.

    Egy dolog maradt ami ugyan az és erre egyik hajnalban jöttem rá, és azon próbálok változtatni és ez pedig a netes kommunikáció a szerver és a játék között. Ez plr file, és abban a multiplayer rész. Csakis ott lehet a hiba - mivel minden más megváltozott.

    Tegnap állítgattam és így tudtam mért kört tenni. Aztán ledobott.

    Utána Mikivel mentünk versenyt, majd érdekes dolog történt. Miki eltünt, azaz én leszakadtam megint, de amint a boxban voltam láttam Mikit menni. A chat nem működött és a szerver sem mutattot fenn.

    Ezután még állítottam, de már kipróbálni nem tudtam.

  12. #12
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Mi lehet a magyarázat arra, hogy ismételten, sokadszor teljesítem a mért kört és nem írja a Prequalban. Játék közben rendesen számolja, mutatja ha javítok, akár részidőt is. Nincs a dolog összefüggésben az un. PASSZÍV versenyzőhöz, amit vezettek a táblázatban?

    Üdvözlettel:

    Szloboda Gusztáv
    Téged is levág a szerver - csak nem írja hogy lost connection.

  13. #13
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    Szerintem akkor ez rohadtul pálya hiba(mod)

  14. #14
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Igen egyértelműen az. Sehol máshol nincs problémám csak itt.

    Emiatt azért ne edd a kefét - gyakorolj, mert annyira jó pálya és tuti lesz rajta verseny más szimben is.

  15. #15
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen egyértelműen az. Sehol máshol nincs problémám csak itt.

    Emiatt azért ne edd a kefét - gyakorolj, mert annyira jó pálya és tuti lesz rajta verseny más szimben is.
    Én már jó pár éve versenyzem, versenyeztem többször is itt, az idősebb gtr -esek tudják(nem csak emlékeznek)ezen a pályán, nem ilyen játék ?verdákkal?, hanem GTR2 versenyautókkal. Ilyen hiba soha nem volt. Mindíg minden rendben ment( pálya+ autó+ versenyző + rendező + STB)mert ez komoly volt akkor. Az internet is kezdő volt akkor, mégis röccenés nélkül ment minden, mindig.

  16. #16
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Ez idáig nálam jelentkezett csak. Azután Endrődi Zolinál is. Most Nálad is. Voltunk anno 20 valahányan abból csak nekem nem ment. Nem szervezés, meg egyéb problémája ez. Megnézem a GTR2 plr-m abban mi van, de nem fűzök én ehhez túl sok reményt.

    Majd töröltetem a gyors köröm, hogy lássam körbeérek-e a szerveren.

    ui.: én ezeket a verdákat komolyabbnak tartom, mint a műanyag, karbon ketyeréket.

  17. #17
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Minden hardware-s cuccom más, még a táp és a ház is. A netet újraköttettem, a telefont kiszedettem belőle, leválasztottam. Van net és van telefonhálóm.

    A pályát próbáltam XP-n és 7.-n 64 és 32 biten, legális és tört rendszerrel.

    Mindig fagyott, kidobott.

    Most kipróbáltam wifin, mobilról. Kifagy, ledob.

    Egy dolog maradt ami ugyan az és erre egyik hajnalban jöttem rá, és azon próbálok változtatni és ez pedig a netes kommunikáció a szerver és a játék között. Ez plr file, és abban a multiplayer rész. Csakis ott lehet a hiba - mivel minden más megváltozott.
    Nálam viszont csak egy dolog változott a régebben működő hardwarehez képest, ha a földrajzi helyzetemet nem veszem figyelembe, hogy a mobilnetet lecseréltem wifi-router kapcsolatra. Addig viszont működött, 2X mentem Nordon GTL versenyt mobilnettel. Ebből adódóan nekem meggyőződésem, hogy a Wifi-router páros a ludas a dologban...

  18. #18
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Tuti a kommunikációval van a gond.

    Nekem volt minden, most még az okostelefonos megoldásra is rávettem magam, mert annyira szeretnék indulni...

  19. #19
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam viszont csak egy dolog változott a régebben működő hardwarehez képest, ha a földrajzi helyzetemet nem veszem figyelembe, hogy a mobilnetet lecseréltem wifi-router kapcsolatra. Addig viszont működött, 2X mentem Nordon GTL versenyt mobilnettel. Ebből adódóan nekem meggyőződésem, hogy a Wifi-router páros a ludas a dologban...
    Engem most sem dob ki, nem tudom honnan vette, nagyon jó internet kapcsolatom van, mégsem írja az eredményem, miért is?

  20. #20
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Engem most sem dob ki, nem tudom honnan vette, nagyon jó internet kapcsolatom van, mégsem írja az eredményem, miért is?
    Nem fog kidobni, pont az a bosszantó benne, hogy nem látod mikor akad le. Megy a számláló is. Ha van fenn valaki a szerveren, csak akkor látod, mert egyedül maradsz a pályán.

  21. #21
    Dobri Szabolcs Versenyző Dobri Szabolcs logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 26.
    Város
    Nagykanizsa
    Életkor
    45
    Üzenetek
    98
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése

    ui.: én ezeket a verdákat komolyabbnak tartom, mint a műanyag, karbon ketyeréket.


    Szívemből szóltál.

  22. #22
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    És a mért köröddel meg mi lett? tegnap még kb 10 s-el gyorsabb voltál a preq táblázatban is . Mi ez az időhurok ??
    Nálam semmi gond nincs a pályával és nagyon szívesen mennék rajta, de ha ennyi gond van vele akkor
    még van idő elgondolkozni egy másik helyszínen.Úgyis alig vagyunk, nincs értelme 10-en körözgetni egymástól 1 km-re....

  23. #23
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    És a mért köröddel meg mi lett? tegnap még kb 10 s-el gyorsabb voltál a preq táblázatban is . Mi ez az időhurok ??
    Nálam semmi gond nincs a pályával és nagyon szívesen mennék rajta, de ha ennyi gond van vele akkor
    még van idő elgondolkozni egy másik helyszínen.Úgyis alig vagyunk, nincs értelme 10-en körözgetni egymástól 1 km-re....
    Szabit kértem törölje az időmet, hogy tudjam próbálgatni. Utána Sziszkával mentünk egy szép nyugodt nézelődős kört. Aztán dobott le a szerver.
    Majd feltöltöm a gyors körömet, amit a szerveren mentem (csak ledobott, meg a setupot is Falconra), hogy ha valakinek kell, vagy meg szeretné nézni.
    A gyors körről annyit, hogy 10.19 valamennyi, de még 4 sec van benne tutira.

    Szóval ez a pálya nem megy nekem. Nem fogok tudni indulni, vagy végig menni. Lehet elindulok. Szolidalitásból

    Az eltervezett menetrenden nem változtatunk. Anno mikor összeállítottuk, tudtam, hogy nem fog menni. Ez van - sajnos. Nagyon tetszik ez a pálya.
    Szabi javasolta, hogy vigyem át a gépem hozzá és ott próbáljuk ki, hogy ugyan ez a hiba jelentkezik-e. Öszintén mondom, nincs kedvem szétszedni, kiforgatni, majd vissza pakolni az egészet. Belefáradtam a Nordschleifebe hogy nem megy. Nem hiszem hogy a gépemmel van a gond, a korábbival is ugyan ez volt a sztori. A kommunikációval van a probléma, de nincs ötletem se mi a gond, mert wifihotspoton is ugyan ezt csinálja. Passz. Feladtam.

    ui: még azt a körömet sem írja a szerver amit végig futottunk Sziszkával.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 15. 21:13.

  24. #24
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Felrakom a Falcon beállításomat, és egy körömet.

    A kör nem tökéletes, van benne pár kigyorsítási és kanyarvételi hiba. Nem tökéletes.

    Egy jó tanács.

    Körözgessetek.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  25. #25
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Mit találtam véletlenül:

    http://www.youtube.com/watch?v=OSMCfPASImQ#t=789

    Bár ez egy RUF, de érdemes megnézni.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •