Találatok: 1 - 14 (14 összesen)
  1. #1
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Probléma az autó festésekkel

    Sziasztok!
    Lenne egy nagy gondom. Létrehoztam egy új autó festést, a kaszni tökéletesen látszik, de amikor a szélvédőt és a hátsó szárnyat akartam megrajzolni ott problémák léptek fel. Photoshop Cs-vel betöltöm a 2cd-n lévő szélvédő template-t átrajzolom, nagynehezen lementem DDS-be, és a játékban az autó bemutatásnál nem átlátszó a szélvédő, sőt semmilyen üveg felület sem, valamint a futam közben belső nézetben nem azt a szélvédőt látom amit én rajzoltam. Valami beállítás gond lehet, vagy én vagyok béna?
    Előre is köszönöm!

  2. #2

    Wink Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy gondom. Létrehoztam egy új autó festést, a kaszni tökéletesen látszik, de amikor a szélvédőt és a hátsó szárnyat akartam megrajzolni ott problémák léptek fel. Photoshop Cs-vel betöltöm a 2cd-n lévő szélvédő template-t átrajzolom, nagynehezen lementem DDS-be, és a játékban az autó bemutatásnál nem átlátszó a szélvédő, sőt semmilyen üveg felület sem, valamint a futam közben belső nézetben nem azt a szélvédőt látom amit én rajzoltam. Valami beállítás gond lehet, vagy én vagyok béna?
    Előre is köszönöm!
    Ravasz kérdés....

  3. #3
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy gondom. Létrehoztam egy új autó festést, a kaszni tökéletesen látszik, de amikor a szélvédőt és a hátsó szárnyat akartam megrajzolni ott problémák léptek fel. Photoshop Cs-vel betöltöm a 2cd-n lévő szélvédő template-t átrajzolom, nagynehezen lementem DDS-be, és a játékban az autó bemutatásnál nem átlátszó a szélvédő, sőt semmilyen üveg felület sem, valamint a futam közben belső nézetben nem azt a szélvédőt látom amit én rajzoltam. Valami beállítás gond lehet, vagy én vagyok béna?
    Előre is köszönöm!
    Csak a levegőbe kapkodok, mert nincs GTR-em... de a GPL-ben az átlátszósághoz a festésen kívül egy másik fájl is kell, amelyben fekete a "nemlátszik"-rész és fehér a "látszik"-rész. Ha a GTR-nél nincs ilyen átlátszóságfájl, akkor valószínűleg létre kell hoznod a festésfájlban egy külön csatornát az átlátszóságnak, és azzal együtt elmenteni.

    Sajnos nem tudom kipróbálni, de egyéb tapasztalataim azt suggalják, hogy így kellene működjön. Azért remélem, hamarosan előkerül egy GTR-skinszakértő is
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #4
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy gondom. Létrehoztam egy új autó festést, a kaszni tökéletesen látszik, de amikor a szélvédőt és a hátsó szárnyat akartam megrajzolni ott problémák léptek fel. Photoshop Cs-vel betöltöm a 2cd-n lévő szélvédő template-t átrajzolom, nagynehezen lementem DDS-be, és a játékban az autó bemutatásnál nem átlátszó a szélvédő, sőt semmilyen üveg felület sem, valamint a futam közben belső nézetben nem azt a szélvédőt látom amit én rajzoltam. Valami beállítás gond lehet, vagy én vagyok béna?
    Előre is köszönöm!
    Figyelj arra, hogy DDS-be való mentéskor a nVidia plugin-ban a save format-nál DX5 legyen kiválasztva. A DX1, amit az autó karosszéria festésénél kell használnod, nem támogatja az átlátszóság (alpha) értékeket, ami a szélvédőhöz, lámpaburához kell.
    Utoljára módosította: FRIZ 22; 2005. 11. 18. 19:58.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  5. #5
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Figyelj arra, hogy DDS-be való mentéskor a nVidia plugin-ban a save format-nál DX5 legyen kiválasztva. A DX1, amit az autó karosszéria festésénél kell használnod, nem támogatja az átlátszóság (alpha) értékeket, ami a szélvédőhöz, lámpaburához kell.
    Ezzel az a gondom, hogy a DDS plugin amit találtam a Photoshop Cs-hez, mentéskor alapból kilövi az alpha channel-t. Mondjuk utána a plugin menüjében lehet a DX-eket állítani de az már lehet hogy késő. Megpróbálom úgy ahogy mondtad.
    Köszönöm a hozzászólásokat!

  6. #6
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta
    Ezzel az a gondom, hogy a DDS plugin amit találtam a Photoshop Cs-hez, mentéskor alapból kilövi az alpha channel-t. Mondjuk utána a plugin menüjében lehet a DX-eket állítani de az már lehet hogy késő. Megpróbálom úgy ahogy mondtad.
    Köszönöm a hozzászólásokat!
    Igen az már késő.
    Lehet a Photoshop Cs egy kicsit butított verzió?
    Nálam a Photoshop 7.0 Ce simán viszi.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  7. #7
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Igen az már késő.
    Lehet a Photoshop Cs egy kicsit butított verzió?
    Nálam a Photoshop 7.0 Ce simán viszi.
    Megvan a megoldás!!!!! Csak egy szombat délelőtt ment rá. A Temlpate-et nem rögtön DDS-be mentem, hanem először TGA formátumba. Így nem köt bele az Alpha chennel-be. Majd betöltöm a TGA fájlt, szintén a Photoshoppal, és azt mentem DDS-ként.

    És lőn átlátszó üveg!
    Köszönöm a hozzászólásokat!

  8. #8
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Hali. Volt valahol egy link ahol tök szupi festéseket lehetett találni nem tudja valaki honnan tölthetnék ilyesmit?

  9. #9
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Tomibá írta
    Hali. Volt valahol egy link ahol tök szupi festéseket lehetett találni nem tudja valaki honnan tölthetnék ilyesmit?
    Például innen: http://archeogtr.free.fr/skins/


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  10. #10
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Köszi

  11. #11
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Még egy kérdés! Tud-e valaki olyan oldalt, ahonnan olyan fájlt, vagy programot le lehetne tölteni ami megmutatja,hogy a kiterített template képen hol vannak az egyes elemek határai?

  12. #12
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta
    Még egy kérdés! Tud-e valaki olyan oldalt, ahonnan olyan fájlt, vagy programot le lehetne tölteni ami megmutatja,hogy a kiterített template képen hol vannak az egyes elemek határai?
    Na, csak megtaláltam ebben a nagy fórumrengetegben.
    Nem kell hozzá program, csak rendes template.
    Ezeket a templatékat használd. Itt minden autóhoz megvan a viewframe.
    Sőt itt megtalálod a pilóták, sisakok, menük, ikonok templatéit is.

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=221


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  13. #13
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Na, csak megtaláltam ebben a nagy fórumrengetegben.
    Nem kell hozzá program, csak rendes template.
    Ezeket a templatékat használd. Itt minden autóhoz megvan a viewframe.
    Sőt itt megtalálod a pilóták, sisakok, menük, ikonok templatéit is.

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=221

    Köszönöm szépen a segítséget!!!

  14. #14
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Probléma az autó festésekkel

    Majd linkeld be a festésedet, ha elkészült, és persze ha publikus. Kíváncsi vagyok rá.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •