Találatok: 1 - 21 (21 összesen)

Téma: Időjárás / GPL Weather Patch

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Időjárás / GPL Weather Patch

    A már ismert ködeffekt mellé alapvetően nedves körülményeket hoz létre, amely csökkenti a tapadást, és lassítja a gépi ellenfeleket is.

    Letölthető innen: http://srmz.net/index.php?showtopic=9961

    Telepítés:
    1. Másold a 77A Weather v1.00.xml fájlt a "GPLSecrets/GEM+/Options" mappába.
    2. GEM-ben kapcsold be a 77A Weather opciót.

    Az időjárási körülmények random változnak minden GPL-indításnál. Szervernél be lehet állítani, hogy milyen mértékű legyen az "eső".

    Figyelem! Szükséges hozzá egy v2-es rasterizer!

    http://srmz.net/tools/gplrast_v2.5.rar
    http://srmz.net/tools/GPU205026.zip

    A gplrast_v2.5-öt le kell futtatni. Ez maga a rasterizer patch. Aztán a másik zip-ből át kell másolni a gemp2.exe-t a régi gemp2.exe-re. Így a GEM-ben is látszani fog a rasterizer opció.



    Szerk. 2017/03/26:

    A Night Patch írása közben talált lehetőségek arra sarkallták Lee-t, hogy elkészítsen egy új verziót a Weather Patch-ből is.

    A köd (eső) sűrűsége és a tapadás ebben random változik (offline és online is).

    További info: http://srmz.net/index.php?showtopic=11768
    Utoljára módosította: Leo67; 2017. 03. 26. 20:50.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    És maga az esőzés az látszik-e, vagy csak köd van ill. nedves aszfalt?

    Esetleg csinálhatnál erről is egy onboard videót, akár úgyis hogy összevágva egy light, egy medium és egy hard rain-es kör, az minden bizonnyal minden kíváncsiságomat kielégítene



  3. #3
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    És maga az esőzés az látszik-e, vagy csak köd van ill. nedves aszfalt?

    Esetleg csinálhatnál erről is egy onboard videót, akár úgyis hogy összevágva egy light, egy medium és egy hard rain-es kör, az minden bizonnyal minden kíváncsiságomat kielégítene
    Ha próbáltad a ködöt, akkor újat itt nem látsz. Nincs esőzés vagy bármilyen más erre utaló grafikai változás, csak a ködpára. A tapadás viszont érzékelhetően változik. Szóval izgalmas

    GPLFog_shot.jpg
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #4
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Nem működik.


    A GEM-be (látszólag) beépül, de hiába ikszelem be, a játékban, a pályára kimenve semmi sem történik, tehát köd nuku és száraz aszfalt.

    Próbálkoztam azzal is hogy nem-e kell hozzá a 60fps is - hiába.
    Aztán felraktam a 67 modhoz is - hiába. Egyébként 67 modban sem működik.
    Aztán megpróbálkoztam azzal is hogy máshova másolom be a fájlt, próbáltam pl. oda is ahol a többi patchnek a helye van - hiába.

    Van vmi ötleted?



  5. #5
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Nem működik.


    A GEM-be (látszólag) beépül, de hiába ikszelem be, a játékban, a pályára kimenve semmi sem történik, tehát köd nuku és száraz aszfalt.

    Próbálkoztam azzal is hogy nem-e kell hozzá a 60fps is - hiába.
    Aztán felraktam a 67 modhoz is - hiába. Egyébként 67 modban sem működik.
    Aztán megpróbálkoztam azzal is hogy máshova másolom be a fájlt, próbáltam pl. oda is ahol a többi patchnek a helye van - hiába.

    Van vmi ötleted?
    Végül én is a többi patch mellé tettem a GEM mappájában.

    D3D vagy Open v2-es rasterizer kell hozzá, az megvan?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #6
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Őőőő... azt hol is kell megnézni?



  7. #7
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Őőőő... azt hol is kell megnézni?
    GPL-ben és GEM-ben is az Optionsnél, jobbra középen.

    rasterizer itt: http://srmz.net/index.php?showtopic=3727
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  8. #8
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Juteszembe, mivel ma mire GPL elé kerülök lesz vagy 10 óra és akkor már bajosan várhatnék tőled gyors (=aznapi) választ, ezért elébemenve a dolgoknak, még most megkérdezem hogy:

    - ha rasterizer kell, akkor melyik kell? A gplrast_v2.5.rar vagy a GPU205026.zip vagy mind2? Hova kell őket telepíteni/bemásolni? (Amúgy a két link most nem elérhető.)

    - ha esetleg este kiderül hogy nem ez a gond, akkor van még vmi más ötleted is?



  9. #9
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Juteszembe, mivel ma mire GPL elé kerülök lesz vagy 10 óra és akkor már bajosan várhatnék tőled gyors (=aznapi) választ, ezért elébemenve a dolgoknak, még most megkérdezem hogy:

    - ha rasterizer kell, akkor melyik kell? A gplrast_v2.5.rar vagy a GPU205026.zip vagy mind2? Hova kell őket telepíteni/bemásolni? (Amúgy a két link most nem elérhető.)

    - ha esetleg este kiderül hogy nem ez a gond, akkor van még vmi más ötleted is?
    http://srmz.net/tools/gplrast_v2.5.rar
    http://srmz.net/tools/GPU205026.zip

    A gplrast_v2.5-öt le kell futtatni. Ez maga a rasterizer patch. Aztán a másik zip-ből másold a gemp2.exe-t a régi gemp2.exe-re. Így a GEM-ben is látszani fog a rasterizer opció.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #10
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Az számít hogy hol futtatom? Úgy értem, számít az hogy amikor elindítom az exét az éppen a gépem melyik merevlemezének melyik könyvtárjában van? (Tudom, kiba....tul láma kérdés de muszáj )


    Am ha esetleg tényleg ez a gond azt akkor sem értem hogy miért van az hogy még csak nem is csúszott jobban a pálya? Elvégre, ha jól értem ez a rasterizer a megjelenítésért felel, az autó viselkedése viszont a játék fizikájához tartozik...



  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Az számít hogy hol futtatom? Úgy értem, számít az hogy amikor elindítom az exét az éppen a gépem melyik merevlemezének melyik könyvtárjában van? (Tudom, kiba....tul láma kérdés de muszáj )


    Am ha esetleg tényleg ez a gond azt akkor sem értem hogy miért van az hogy még csak nem is csúszott jobban a pálya? Elvégre, ha jól értem ez a rasterizer a megjelenítésért felel, az autó viselkedése viszont a játék fizikájához tartozik...
    Úgy rémlik nem kell a gpl mappából indítani. De a biztonság kedvéért futtasd onnan

    Gondolom, mivel a ködöt nem tudja megjeleníteni, ezért az egész patch futása leáll.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #12
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Kössz! Jó lett. Volt D3D-m és Open Gl-em is, de mind2ből csak a sima, nem a v2-es. Én is oda raktam a patchet ahol a többi is van, bár nekem nincs GPLSecrets könyvtáram, nálam pl. C:\Sierra\GEM+\Options az útvonal.

    Am mi a különbség a két rasterizer között? Melyiket érdemesebb használni?


    A patchről annyit hogy azt hittem nagyobb kihívás lesz *** : persze kicsit hosszabb féktáv kell a Tarzanhoz meg kigyorsításkor hamarabb elindul a segge de mégis azt kell mondjam hogy egyáltalán nem vészes. Nameg a köridők is, még elvileg a legcsúszósabb pályán is (ezt azalapján mondom hogy akkora köd volt hozzá hogy még az orromig sem láttam) is csak kb. 6 mp-et lassultam. Meghát eső nélkül, de ezzel a mindenáron köddel nem túl valóságosak azok a pályakörülmények amelyeket a patch kreál. Nem mondom hogy totál irreális, de eléggé valószínűtlen (úgy értem versenykörülménynek). Oké, mondhatjuk azt hogy az eső éppen elállt, na de akkora köd amekkorát képes megjeleníteni olyan ált. télen van. Igazából, nekem ez nem tűnik többnek mint egy továbbfejlesztett ködpatchnek, kb. olyan vele mintha egy álmos december reggel lenne a verseny a pálya meg csak a köd(szitálás)tól ill. a reggeli harmattól, dértől lenne egy kicsit csúszósabb. Ennek sztem köze sincs a vizes pályán való versenyzéshez (hogy ezt érzem abban nagy szerepe van annak is hogy pl. felverődő víz effekt sincs). De jó, ezen lépjünk túl. Viszont bármikor és bárhogyan is volna ilyen időjárási körülmények között, ilyen látótávolságnál a valóságban el sem engednének sztem egy autóversenyt. (Tudod, nálam fontos a realitás, hogy egy szimulátor a valós életből vett ill. vehető dolgokat szimuláljon, olyanokat amelyek valóban megtörténhetnek/megtörténtek, ezért nem szeretem pl. a fantasy trackeket sem. Hülye elvek, tudom Na mindegy, ma este odacsapok neki azért, végtére is a verseny az verseny, hagyjuk a valószínűségszámításokat Am látom Robert is kis ködben bízik )


    *** Persze amikor ilyen kijelentéseket teszek ilyenkor szoktam eldobni versenyen az első vagy második körben Nameg majd 1x kipróbálom már a Nürbin is 67-tel, úgy azért már gondolom picit melósabb lesz Tényleg, azt majd ott mint egy valóban téli tesztnek el is tudom majd fogadni
    Utoljára módosította: convar; 2014. 05. 15. 12:31.



  13. #13
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Kössz! Jó lett. Volt D3D-m és Open Gl-em is, de mind2ből csak a sima, nem a v2-es. Én is oda raktam a patchet ahol a többi is van, bár nekem nincs GPLSecrets könyvtáram, nálam pl. C:\Sierra\GEM+\Options az útvonal.

    Am mi a különbség a két rasterizer között? Melyiket érdemesebb használni?
    Videokártyától függ. Használd azt amelyikkel szebb a kép

    Sajnos online nem random az időjárás, vagy kézzel állítom hármas és nyolcas szint között (tíz szint van), vagy pedig marad az alap hatos. Az utóbbi megoldás választottam, mert jelen verzióban elég macerás állítgatni... Úgy tudom, tervben van egy 1.1-es verzió. Remélem ezt is javítja majd, meg alapvetően felhasználóbarátabb lesz.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  14. #14
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Na ilyen se volt még! Nem tudom hogy a patchtől vagy a végül kiválasztott open gl rasterizertől (d3d-vel nem volt meg mindig az fps) volt-e, vagy csak úgy, de - black screen!!! Vagyis 1x csak fogta magát és elment a kép, teljesen elsötétült a monitor.

    Hadd ne mondjam hogy szétb*sz az ideg, egy biztos győzelem ment a kukába ezzel.



  15. #15
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Na ilyen se volt még! Nem tudom hogy a patchtől vagy a végül kiválasztott open gl rasterizertől (d3d-vel nem volt meg mindig az fps) volt-e, vagy csak úgy, de - black screen!!! Vagyis 1x csak fogta magát és elment a kép, teljesen elsötétült a monitor.

    Hadd ne mondjam hogy szétb*sz az ideg, egy biztos győzelem ment a kukába ezzel.
    Én a rasterizerre tippelnék. Az OpenGL-ről egyébként nincs semmi tapasztalatom, a D3D-s beállításaimat esetleg meg tudom osztani.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  16. #16
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Én a rasterizerre tippelnék. Az OpenGL-ről egyébként nincs semmi tapasztalatom, a D3D-s beállításaimat esetleg meg tudom osztani.
    Beállítások csatolva.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  17. #17
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Kösz, majd otthon megnézem és összehasonlítom az enyémmel, bár a D2D nekem is jó volt mindig.



  18. #18
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    A Night Patch írása közben talált lehetőségek arra sarkallták Lee-t, hogy elkészítsen egy új verziót a Weather Patch-ből is.

    A köd (eső) sűrűsége és a tapadás ebben random változik (offline és online is).

    További info: http://srmz.net/index.php?showtopic=11768

    Bemutató videó:

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  19. #19
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Nem semmi, hogy közel 20 év után is van aktív közösség a GPL mögött. Tavaly egy rövid időre én is leporoltam és - a nosztalgikus ömlengéstől mindenkit megkímélve - minimális erőfeszítésbe került elindítani a jelenlegi konfigomon és még mai szemmel nézve is szórakoztató volt, igaz, azért hosszabb távon már nem vállalnám be a használatát.

  20. #20
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem semmi, hogy közel 20 év után is van aktív közösség a GPL mögött. Tavaly egy rövid időre én is leporoltam és - a nosztalgikus ömlengéstől mindenkit megkímélve - minimális erőfeszítésbe került elindítani a jelenlegi konfigomon és még mai szemmel nézve is szórakoztató volt, igaz, azért hosszabb távon már nem vállalnám be a használatát.

    Lesz itt még Oculus támogatás :]

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Bemutató videó:

    Ez nagyon beteg: az időjárás mod, a pálya és ahogy zúznak rajta... és a graf is egész vállalható!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •