Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (49 összesen)

Téma: Nyílt FunRace ötletelő

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Nyílt FunRace ötletelő

    Kedves Versenyzők!

    Ezennel beindulnak a GTR-Masters szervezésében a nyílt futamok! Célunk egy rendszeres, állandó FunRace sorozat megrendezése megszokott időközönként a Race07-tel és hivatalos kiegészítőivel, de emellett persze szerepet kapnak majd érdekes és izgalmas addon pályák és autók is! Nyitni próbálunk olyan új pályák, és versenygépek felé, amiket eddig különböző okok miatt még nem használtunk a bajnokságban, és nem az unalomig ismert, begyepesedett autókkal és pályákon mennénk csak!

    Várunk minden olyan virtuális versenyzőtársat, aki a feszült éles bajnokságok milliméteres küzdelmei mellett szívesen kieresztené kicsit a fáradt gőzt, de mégis minőségi, kiélezett, felnőtt, fair csatákra vágyik. Várunk mindenkit, akit nem elégít ki a ritka, de annál nagyobb felkészülést igénylő éles versenyek mennyisége, több gyakorlásra, test-test elleni tapasztalat szerzésre lenne szüksége! Akinek valamilyen okból pont hogy nincsen annyi ideje, a 100%-ot igénylő felkészülésre, nincs ideje a hosszú bajnokságok végigviteléhez. Valamint várunk még olyan új pilótákat, akiknek a publikus szerverek szinvonala (béka popsi) már nem elég, szeretne megtanulni tisztán és még gyorsabban vezetni, de még nem érett meg egy zártkörű komoly ligás bajnoksághoz!

    Úgynevezett "Fun" versenyekről lenne szó, ám bizonyos színvonalat, versenyzői intelligenciát mindenkitől elvárunk. Egy kellemes hangulatú, lazább, kikapcsolódást ígérő, kevesebb felkészülést igénylő, változatos, a Caterham-tól a GT kategóriákon át, a Formula autókig bezárólag... és a felhőszakadástól, a többórás futamokig mindenre lehet majd számítani. Itt nem csak és kizárólag a minél előkelőbb pozíció megszerzésén van a hangsúly, hanem hogy együtt csatázzunk, kerék a kerék ellen, és önfeledten élvezzük közösen a versenyzés nyers örömét. Bevállalhatsz olyan manővereket amit éles versenyen esetleg eddig nem mertél megkockáztatni, de ha úgy érzed hogy közben mégsem voltál szabályos, vagy ha valakit csak óvatlanul meglöksz, akkor ha teheted, és nem okozol vele nagyobb galibát (nem jönnek mögöttetek szorosan, van hova lehúzódni), akkor engedd vissza, magad elé a delikvenst, és próbáld meg megelőzni tisztán!

    A részvétel mindenkinek ingyenes, csak egy regisztráció szükséges a becsületes neveddel a GTR-Masters fórumán, így tudjuk garantálni a tiszta versenyzést. Valamint a szerverhez szükséges adatokat, szabályokat, és további információkat is könnyebben megtalálod!


    Az aktuális futamainkat itt a fórumban mindig megtalálod a Nyílt FunRace-ek fórumcsoportban, az egyes futamokon való indulás feltételeit pedig az adott verseny topikjában olvashatod majd!

    Első versenyeink:
    Nyílt FunRace: Nordschleife (GT Club)

    Nyílt FunRace: Slovakia Ring (WTCC szűrt)





    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel és jó körözést mindenkinek!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on is!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 08. 19:44.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Ide ebben a topikba várjuk az ötleteket, észrevételeket... akár a versenyek szervezéséről, akár a meghajtani kívánt pálya és kocsi kombókról!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 01. 14:41.

  3. #3
    Szigethy Attila Versenyző Mikeka logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 02.
    Város
    Neszmély
    Életkor
    30
    Üzenetek
    37
    Hát nekem egy olyan ötletem lenne, hogy lehetne majd egy Nord Tourist+WTCC Extreme kombó is, ha mások is preferálják az dolgot.

  4. #4
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Mikeka írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nekem egy olyan ötletem lenne, hogy lehetne majd egy Nord Tourist+WTCC Extreme kombó is, ha mások is preferálják az dolgot.
    Nord tourist-on egyszer jártam, bugos volt, nem kicsit. Extreme az jöhet.

    Egyébként kitűnő, hogy indul ez a dolog. Jó reklám, és ha mindig a soronkövetkező pályán lesz, akkor az sokat lendít a pályatanuláson, akármilyen kocsival is.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Mikeka írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nekem egy olyan ötletem lenne, hogy lehetne majd egy Nord Tourist+WTCC Extreme kombó is, ha mások is preferálják az dolgot.
    Extreme bizti lesz elöbb utóbb valami nagy pályán. Azért a Nordschlifével együtt elég nagy koncentrációt igényelne. Valamint megeshet hogy Nord-ból egy darabig csömörük lesz az embereknek ennyi után.

    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Nord tourist-on egyszer jártam, bugos volt, nem kicsit. Extreme az jöhet.
    Egyébként kitűnő, hogy indul ez a dolog. Jó reklám, és ha mindig a soronkövetkező pályán lesz, akkor az sokat lendít a pályatanuláson, akármilyen kocsival is.
    Köszi. Nem igazán akarunk a HTCM-re reflektálni, rákészíteni, inkább ellenkezőleg, abból kikapcsolni. De néha rásegítünk, pl amikor új pálya következik, vagy esős körülményeket, vagy vmi modot tesztelnénk htcm-be.

  6. #6
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    királyság ez a fun dolog, remélem lesz időm részt venni minél több ilyen rendezvényen.


    a nordos is jó ötlet, de szerintem a gt sport osztály jobb lett volna. emlékeim szerint a club autók eléggé hasonlítanak a wtcc-re, de így is jó lesz.

  7. #7
    Szigethy Attila Versenyző Mikeka logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 02.
    Város
    Neszmély
    Életkor
    30
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Extreme bizti lesz elöbb utóbb valami nagy pályán. Azért a Nordschlifével együtt elég nagy koncentrációt igényelne.
    Hát nem tudom, én most hogy készülök a HTCM nordos versenyére azzal megyek folyamatosan és szerintem nagyon élvezetes. Jobban élvezem, mint a GT Club Z4-el. Szerintem stabilabb is jó setuppal (Z4-el többet gépészkedek) és sok helyen lehet padlógázzal közlekedni, ahol más kategóriáknál el kell venni a gázt. De ha mondjuk más nagy tempós pályával lesz kombinálva, akkor is boldogság fogja elönteni a kicsi szívemet.

    Ja igen, és amit szerettem volna kérdezni, egyik ismerősömet lehet ráveszem, hogy próbálja ki a Masters köreiben való versenyzést, és a kérdés az lenne, hogy erre a fun racere is érvényes-e az a szabály, hogy csak kormánnyal lehet rajta részt venni, mert sajna neki nincs csak xbox joy-a, de elég szépen tud azzal is menni. Eddig nem volt belőle gond ott, ahol megfordult. Esetleg engedélyezett a funra a joy-al való részvétel?
    Utoljára módosította: Mikeka; 2014. 05. 02. 00:09.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Igen, az erősebb gépek jobban passzolnak Nordhoz, de most pont az volt a célunk, hogy rásegítsünk egy kicsit a HTCM-es mezőnynek a pálya betanulásába, megismerésébe, de mégse pont ugyanolyan autókkal menjünk, mert akkormeg kicsit "öli" az éles futamot. Így a picit erősebb GT Club-ra esett a választás.

    Idézet Eredetileg Mikeka írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, és amit szerettem volna kérdezni, egyik ismerősömet lehet ráveszem, hogy próbálja ki a Masters köreiben való versenyzést, és a kérdés az lenne, hogy erre a fun racere is érvényes-e az a szabály, hogy csak kormánnyal lehet rajta részt venni, mert sajna neki nincs csak xbox joy-a, de elég szépen tud azzal is menni. Eddig nem volt belőle gond ott, ahol megfordult. Esetleg engedélyezett a funra a joy-al való részvétel?
    GTClubosokon is elég nagy a leszoritóerő, van rajtuk műanyag, fordulnak a kanyarban szépen. Motorerőbe, végsebességbe meg nem sokkal erősebbek.

    Viszont a kormány az szükséges feltétel a versenyeinken való részvételhez. Komoly autós liga vagyunk, nemár hogy ne kormánnyal irányítsuk az autókat. Nem a kezdő pilótákra számítunk elsősorban. Inkább beszéld rá az ismerősodet vmi kormányra. Ha joy-al jól megy, ismeri már az ideális íveket, akkor kormánnyal is ügyes lehet.
    Utoljára módosította: Kettel; 2014. 05. 02. 00:24.

  9. #9
    Szigethy Attila Versenyző Mikeka logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 02.
    Város
    Neszmély
    Életkor
    30
    Üzenetek
    37
    Rendben köszi, majd meggyőzöm, hogy tényleg kell az a kormány, ha valami komolyabban szeretne lépni ebben a világban.

  10. #10
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Pályaötlet:

    Rövid pályák. Kifejezetten rövidek, úgy mint Norisring, Hockenheim Short, Nürburgring Müllenbach, Monza Junior, stb stb stb...

    Pont azért, mert nem igényel sok időt a betanulás, mindenki hamar kiismerheti a pálya részleteit, és lehet egymással küzdeni, a pálya helyett.
    Norisringen RaceDriver2 vel mentünk anno óriási csatákat, körökön át helycserék odavissza, mivel könnyű szélárnyékot fogni, a visszafordítók pedig bőven adnak alkalmat a cselezésre kifékezésre (elfékezésre )
    GTL publikon pedig a többi kis rövid pályán csapattam párszor, abban is az volt a legjobb, hogy különösebb pálya előismeret nélkül nagyon jó csatákat lehetett vívni, hiszen ad-hoc futamokon is elég volt 3-4 perc 3-4 körhöz, ami alatt nagyjából megvolt a pályaismeret, aztán lehetett arra koncentrálni, hogy az előttem haladó hol fékez, és 1 percen belül ugyanazon a ponton már ki is lehetett cselezni, ha ugyanúgy viselkedett.

    Összefoglalva: rövid pályák!! Ezeken akár a sima wtcc autókkal, mondjuk korlátozás nélkül (Scirocco stb...)

    Ettől függetlenül jó nagyon a Nord is, bár erre most nem lesz időm sajnos, még az éles futam is kérdéses, de ez már magánügy...

    Még egy pálya amit nagyon szeretek: Lausitzring! (Mondjuk WTCC extrémmel , de ez végülis mindegy)

    Géposztályokból bejött nagyon a Radical, amit pár fun alkalommal már hajtott a liga is

  11. #11
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Én is nagyon pozitívan fogadom a FUN versenyek beindulását, már régóta várt dolog volt ez és most van aki ezt felkarolja, köszönjük Kristóf!

    Nekem egy egyszerű ötletem vagy kérdésem lenne csak, hogy szerintem sokan örülnének, ha ez a verseny inkább 2x30perc helyett mondjuk inkább 1h-rás lenne fincsi kerékcsere tankolással. Ezen nem gondolkodtatok? Mivel 1 hét múlva a rendes mezőny is 2x30perces futammal megfordul itt, lehet izgalmasabb lenne , egy hosszútávú akár 1,5 órás futam ezen a hosszú pályán!







  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Igen, valóban a rövid pályáknak megvan a gyors tanulási előnye, egyszerűsége. Norisring valóban jó a csatázáshoz. Széles is.

    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Én is nagyon pozitívan fogadom a FUN versenyek beindulását, már régóta várt dolog volt ez és most van aki ezt felkarolja, köszönjük Kristóf!

    Nekem egy egyszerű ötletem vagy kérdésem lenne csak, hogy szerintem sokan örülnének, ha ez a verseny inkább 2x30perc helyett mondjuk inkább 1h-rás lenne fincsi kerékcsere tankolással. Ezen nem gondolkodtatok? Mivel 1 hét múlva a rendes mezőny is 2x30perces futammal megfordul itt, lehet izgalmasabb lenne , egy hosszútávú akár 1,5 órás futam ezen a hosszú pályán!
    A rövidebb, és több futamokkal a célünk, hogy végig izgalmas maradjon mindkét futam, minél többet tudjunk egymással szórakozni, ne nyúljon el senki nagyon. Ugye fordított rajtrács is rátesz erre még egy lapáttal. De persze, tervezünk hosszútávú futamokat is (1-1,5h). Van olyan aki azt nem szereti, mert monotonná, unalmassá válhat a hosszú idő alatt. Kerékcserét nemismeri. De pont ezért is született meg ez a funrace sorozat, hogy kitudjunk próbálni mindenfélét. Nem kell mindig megfelelni mindenkinek. Valakinek ez fog bejönni, vkinek meg amaz.

  13. #13
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Tetszik a téma!
    Beindult a fantáziám:
    Lehetnének mondjuk "kategóriák" amikbe bele lehetne sorolni a fun futamokat, és így ciklikusan váltogathatná egymást a pár kategória.
    Ilyenekre gondolok, hogy mondjuk:
    Rövid pályák valami egyszerű autóval márkakupa stílusban, pl a mini, ami egy elég mókás kis jármű, könnyen vezethető és baromi jó csatákat lehet vívni vele.
    Forma autók, ismert pályákon, hogy csak az autót kelljen tanulni pályát nem.
    Hosszabb táv GT, vagy extreme autókkal.
    Retro verdákkal is csapathatnánk, az is jó móka.
    Random, vagy meglepi futam, mikor bármilyen pálya bármilyen autóval lehet, de ez csak a szerverindításkor derülne ki!

    Mondjuk nekem megvan az összes kiegészítő race07-hez, ezért lehet, hogy kicsit széles a járműpalettám, amiből válogathatok.

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Szabályosan, ciklikusan nem fog menni, az szervezőileg túl sok munka Csakúgy váltakozni fog.
    Arra gondoltunk még hogy a valós, időbeni világ versenyeihez igazodhatunk picit. F1, WTCC. Tehát amikor pl F1 Monaco-ban van, akkor mi is azon mennénk valamivel. Spa24, LeMans24, meg nemtudom milyen nagyobb események vannak még. Ugye azért jó ez, mert egy kis plusz élvezetet, átérzést, aktualitást adhat a futamokhoz.

    Random, meglepetés futam is bevan tárazva (ismeretlen autó, vagy ismeretlen pálya, vagy mindkettő).

    Mint a Nord-os Evo szavazásból kiderült, elég sok embernek meglehetnek a Race07 különböző kiegészítői (STCC,RaceON,Evo nagyjából pipa). Többinél lehet hogy kissebb az arány, de azokat is meghajtanánk majd valamikor.
    Megvan a jó közösség, elég ember, csomó kiegészítő, addon cuccok, néha üresbe megy a szerver. Miért ne használnánk ki ezeket, hogy jól érezzük magunkat? A nyíltsággal új embereket is próbálunk szerezni, hátha megtetszik nekik a hely.

    Inkább majd a funrace-ek gyakoriságát kellene kiötletelnünk, valamint hogy a hét melyik napján lenne a legtöbb embernek megfelelő...
    Utoljára módosította: Kettel; 2014. 05. 02. 12:55.

  15. #15
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    .. meg a tipikus public pályákat is be lehetne rakni. Anderstorp, Poznan , Brands Hatch, Chayka, Macau, Slovakiaring 4 GP , Moszkva .. mindegyik nagyon jó pálya.

    Meg esetleg lehetne márka kupás feelingel, csak első kerekes, esetleg csak egy típus, aztán csak bmw pl.. Netán egy összkerekest, egy arra való pályán pl. Knutstorp. Esetleg egy oval pályán is lehetne menni szerintem az is izgalmas. Vagy van kamion mod is
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  16. #16
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...

  17. #17
    Szabó Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Város
    Kozármisleny
    Üzenetek
    81
    Pályából ajánlom Piddy-t. Széles, hosszú, 36 indulónak nyújt indulási lehetőséget. Kimondottan GT, WTCC Extreme vagy Radical autókkal élvezetes. Mindkét irányba versenyezhető.
    Autók közül:
    Ferrari F40
    Forma3
    Az előző modok készítőjének van egy további modja (ennek a linkje csak otthon van meg), melyben a leggyengébb autó ~450LE a legerősebb pedig 850LE. Ami szimpatikus benne, hogy tartalmaz 3db 800LE-s AWD autót. Ezek közül az egyik a Ken Block által vezetett Ford Fiesta. Ha érdekes lehet számotokra, otthonról este küldöm a linket. (Ebből természetesen csak egyes típusokat érdemes összeereszteni, kivéve az AWD-t mert azok egy erőt képviselnek.)
    Igazán lassú pályára (pl.: Nogaro, Hungaroring, Monaco), véleményem szerint kupás autónak szóba jöhet a VW Golf I GTI.
    Utoljára módosította: szaboz80; 2014. 05. 07. 07:39.

  18. #18
    A minis kergetozes tenyleg jo otlet. Ugyis mindig mindenki a minel vadabb vasakat utne, ezert lehet, duplan mokas lenne a kis bigyokkal "zuzni".
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 05. 07. 08:33.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  19. #19
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    A minis kergetozes tenyleg jo otlet. Ugyis mindig mindenki a minel vadabb vasakat utne, ezert lehet, duplan mokas lenne a kis bigyokkal "zuzni".
    Nagyon keményeket lehet vele csatázni, egyik kedvenc kombóm a mini+knutstorp, sosem vigyorogtam még annyit verseny közben mint akkor!

  20. #20
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon keményeket lehet vele csatázni, egyik kedvenc kombóm a mini+knutstorp, sosem vigyorogtam még annyit verseny közben mint akkor!
    Nekem a Mini-Hungaroring pár ital után, én akkor vigyorogtam nem keveset
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  21. #21
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Monza-F3000
    Brands Hatch Indy- Mini
    Macau-Formula BMW
    Zandvoort-Radical SR4

    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  22. #22
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a Mini-Hungaroring pár ital után, én akkor vigyorogtam nem keveset
    Az is jó volt!
    Be lehetne vezetni az ittas versenyeket is, az is elég fun race!

  23. #23
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    AUDI S1 PIKES mod - Knutstorp!

    http://www.nogripracing.com/details.php?filenr=38021

    Joker álarc garantált! Eszméletlen jó!

    kis íizelító

    Utoljára módosította: Söri; 2014. 05. 08. 12:00.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  24. #24
    Rácz Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 16.
    Életkor
    30
    Üzenetek
    58
    Következő F1-es futam tiszteletére lehetne funrace Monaco-ban is formula autókkal

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg rdani001 írta Hozzászólás megtekintése
    Következő F1-es futam tiszteletére lehetne funrace Monaco-ban is formula autókkal
    Igen, de az két hét múlva lesz. Közbe is lesz/kell még egy funrace.
    Amúgymeg formula autónál valamivel strapabíróbb guruló eszközt kéne találnunk Monacóba (nemkell tanknak lennie, de hasonlítson rá)

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •