Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (117 összesen)

Téma: Nordschleife felkészülés...

  1. #1
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588

    Nordschleife felkészülés...

    Kicsi off:

    Szabi! Légyszi rakd ki melyik verzió lesz
    Nordschleife -ből. Le szeretném szerintem sokad magammal tölteni és elkezdeni tanulni Az eddigi egyszer végiggurultam asszem nem lesz elég.

    bocs a vastag betűért ,de így írta.. magától..

    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 18. 19:31.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi! Légyszi rakd ki melyik verzió lesz Nordschleife -ből. Le szeretném szerintem sokad magammal tölteni és elkezdeni tanulni Az eddigi egyszer végiggurultam asszem nem lesz elég.
    Update: szavazás a pálya verzióról!


    Nord-ból elég sok verzió kering a neten, mi konkrétan erre a verzióra gondoltunk, de ha vki tud jobbat, akkor ezen most még van idő változtatni:
    Nordschleife_V2_03.7z

    Egyébként mi is tervezünk majd előzetes felkészítést tartani, tanult túravezetővel, közös gyakorlással, miegymással..

    Futam időpontja: 2014.05.14 (link)
    Pályaverzió: VLN
    Időmérő kezdete: 20:30
    Időmérő hossza:
    60 perc
    Táv:
    2 x 3 kör


    bocs a vastag betűért ,de így írta.. magától..
    Söri, a fórum nem csinál semmit sem magától...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 18. 19:58.

  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nord-ból elég sok verzió kering a neten, mi konkrétan erre a verzióra gondoltunk, de ha vki tud jobbat, akkor ezen most még van idő változtatni:
    Nordschleife_V2_03.7z

    Egyébként mi is tervezünk majd előzetes felkészítést tartani, tanult túravezetővel, közös gyakorlással, miegymással..



    Söri, a fórum nem csinál semmit sem magától...
    bemásoltam egy szót ami gondolom vastag volt és hiába nyomkodtam a bö betüt nem vette le a vastagot róla. Nesze vastagon! Ez a jóóó verzió! Ez megvan. De ebbe 4 pálya van nemde? Az ADAC 24 H .... az lenne? Amúgy írtam mailt.. sálálá. / 4 napja.. /
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    bemásoltam egy szót ami gondolom vastag volt és hiába nyomkodtam a bö betüt nem vette le a vastagot róla. Nesze vastagon! Ez a jóóó verzió! Ez megvan. De ebbe 4 pálya van nemde? Az ADAC 24 H .... az lenne? Amúgy írtam mailt.. sálálá. / 4 napja.. /
    Itt most akkor melyik pálya lesz?
    El kéne kezdenem felkészülni, mert erre gondolom nem lesz az a pár óra, és itt szeretnék indulni is!
    Nagy kör GP pályával vagy nélküle?

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Itt most akkor melyik pálya lesz?
    El kéne kezdenem felkészülni, mert erre gondolom nem lesz az a pár óra, és itt szeretnék indulni is!
    Nagy kör GP pályával vagy nélküle?
    Kezd el, tök mindegy melyiken, a lényegi 20 km úgy is tök ugyan az!

    Még meg kell néztem, hogy melyik verzión használható a kiskör felvezető körnek....

  6. #6
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kezd el, tök mindegy melyiken, a lényegi 20 km úgy is tök ugyan az!

    Még meg kell néztem, hogy melyik verzión használható a kiskör felvezető körnek....
    Leteszteltem, és az adac24h-n is meg a gp-n (asszem ígyhíjják) is működik felvezetőkörként a kiskör.
    Jó hosszú ez a..., akarom mondani pokolian hosszú ez a zöld, és wtcc-s autóval nem túl hatékony a pálya tanulásom, úgyhogy átváltottam egy jó viperre, ezzel egységnyi idő alatt többször körbeérek!

  7. #7
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Leteszteltem, és az adac24h-n is meg a gp-n (asszem ígyhíjják) is működik felvezetőkörként a kiskör.
    Jó hosszú ez a..., akarom mondani pokolian hosszú ez a zöld, és wtcc-s autóval nem túl hatékony a pálya tanulásom, úgyhogy átváltottam egy jó viperre, ezzel egységnyi idő alatt többször körbeérek!
    Vagy vedd kölcsön James Bond autóját
    (lehet nekem is ilyen módszert kell alkalmaznom, mondjuk nincs sok kedvem megtanulni, így lehet el se indulok)
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  8. #8
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy vedd kölcsön James Bond autóját
    (lehet nekem is ilyen módszert kell alkalmaznom, mondjuk nincs sok kedvem megtanulni, így lehet el se indulok)
    Na nemár, ha én megtanulom (vagyis megpróbálok rá időt szakítani) akkor neked simán menni fog!
    Amúgy tetszik főleg ezzel a szörnnyel, csak hát jó lenne már tudni melyik kanyar után melyik is következik...
    Amúgy miért nem itt van a 60 perces egyfutamos fordulók egyike?

  9. #9
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Na nemár, ha én megtanulom (vagyis megpróbálok rá időt szakítani) akkor neked simán menni fog!
    Amúgy tetszik főleg ezzel a szörnnyel, csak hát jó lenne már tudni melyik kanyar után melyik is következik...
    Amúgy miért nem itt van a 60 perces egyfutamos fordulók egyike?
    abbaxna be.. én is tanulnám, de kedv ohne. Már felfogadtam egy segítőt is Bacsa Úr személyében. Sztem fel kell osztani szekciókra a pályát és 10 kanyaronként megtanulni. Vagy mittudomén, de én így látom , hogy így lehet. De aki profi Nordba leírhatná ő hogy tanulta meg. Itiner?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    abbaxna be.. én is tanulnám, de kedv ohne. Már felfogadtam egy segítőt is Bacsa Úr személyében. Sztem fel kell osztani szekciókra a pályát és 10 kanyaronként megtanulni. Vagy mittudomén, de én így látom , hogy így lehet. De aki profi Nordba leírhatná ő hogy tanulta meg. Itiner?
    Ezekből egyet végignézel minden nap.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...hleife-onboard
    A gyakorlással vigyázni kell, mert ha már tudod melyik kanyar után mi jön és elkezded megtalálni az íveket akkor maradandó elváltozásokat okoz!
    (Konkrétan ha után vissza mész egy Tilke dizájnos szutyokra akkor az életkedved is elmegy, nem hogy versenyezz rajta... )

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy miért nem itt van a 60 perces egyfutamos fordulók egyike?
    Direkt van így, egyrészt ha vki kifelejt egy kanyart és kirepül a fenyvesbe, akkor ne legyen kuka az egész versenye, másrészt pedig hogy ne szakadjon nagyon szét a mezőny és a 2. futamon lehessen akciózni.

    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem fel kell osztani szekciókra a pályát és 10 kanyaronként megtanulni. Vagy mittudomén, de én így látom , hogy így lehet. De aki profi Nordba leírhatná ő hogy tanulta meg. Itiner?
    Csak menni kell és lépésről lépésére memorizálni, hogy melyik kanyar után melyik jön... este lefekvés előtt pedig magadban felmondani.
    És igen, érdemes szakaszokra bontani fejben a pályát, bár nem 10 kanyaronként, hanem inkább összesen 4-5 egymástól jellegében jól elkülöníthető nagyobb szektorra.
    Én is csak így tudom fejből, az egyes szektor első kanyarjától szépen sorban felmondani, de belekérdezni már nem ér...

    Én itinerrel és videók nézegetésével nem pazarolnám az időt, persze nem vagyunk egyformák, lehet vkinek meg úgy a könnyebb...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 04. 01:48.

  12. #12
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    ...Itiner?
    Jah. Leülteted magad mellél a párod, mész egy lassú kört és diktálod, hogy „500 bal3... 70 hajtű nem vágós... 200 sima jobb sima bal...” stb... aztán ha megvan, uzsi. Hátránya, hogy kétszemélyes.

  13. #13
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Jah. Leülteted magad mellél a párod, mész egy lassú kört és diktálod, hogy „500 bal3... 70 hajtű nem vágós... 200 sima jobb sima bal...” stb... aztán ha megvan, uzsi. Hátránya, hogy kétszemélyes.
    nem egészen.. én úgy gondoltam, hogy lerajzolom egy papírra ,mint a Paris - Dacar -on és míg én vezetek szépen mellettem valaki tekeri a cetlit szakaszonként.. különben is..



    ..vagy míg Berki izzad az Édes életben egyik faluból a másikba gyalogolva asszony áttekerne egy szakaszt míg én a monitor előtt izzadok.. /nade nincs asszony így automatizálni kölll /

    gondoltam megyek egy kört.. sikerült kirepülnöm a pályáról az egyik ártatlan jobbosban, de asszem sebességrekordot is döntöttem.. 740 km/h lett a vége..
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 04. 04. 10:40.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  14. #14
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    nem egészen.. én úgy gondoltam, hogy lerajzolom egy papírra ,mint a Paris - Dacar -on és míg én vezetek szépen mellettem valaki tekeri a cetlit szakaszonként.. különben is..
    ..vagy míg Berki izzad az Édes életben egyik faluból a másikba gyalogolva asszony áttekerne egy szakaszt míg én a monitor előtt izzadok.. /nade nincs asszony így automatizálni kölll /

    Amúgy jut eszembe, nem is kell hozzá második személy... szépen rögzíted magadnak (pl) mp3-ban.

    (de a ki a bokám az a berki? )

  15. #15
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy jut eszembe, nem is kell hozzá második személy... szépen rögzíted magadnak (pl) mp3-ban.

    (de a ki a bokám az a berki? )
    A baj akkor lesz az mp3-as rögzittésel,ha 2-3másodpercet gyorsulsz már az elején,mert úgy már csak utólag kapod meg,milyen kanyar is jött! ;-)

    Taky telefonról

  16. #16
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    gondoltam megyek egy kört.. sikerült kirepülnöm a pályáról az egyik ártatlan jobbosban, de asszem sebességrekordot is döntöttem.. 740 km/h lett a vége..
    Az semmi nekem egyszer sikerült űr sebességbe kapcsolnom egy ilyen elszállás után olyan 800km/h-val pörögtem a semmiben majd mindjárt megkeresem....

    2011-11-26_00002.jpg 2011-11-26_00003.jpg 2011-11-26_00005.jpg







  17. #17
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Az semmi nekem egyszer sikerült űr sebességbe kapcsolnom egy ilyen elszállás után olyan 800km/h-val pörögtem a semmiben majd mindjárt megkeresem....

    2011-11-26_00002.jpg 2011-11-26_00003.jpg 2011-11-26_00005.jpg
    Ott a jobb alsó sarokban világít az a piros kulcs, meg a fogaskerék. Csak elromlott a sebmérőd, baszki.

  18. #18
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A baj akkor lesz az mp3-as rögzittésel,ha 2-3másodpercet gyorsulsz már az elején,mert úgy már csak utólag kapod meg,milyen kanyar is jött! ;-)
    Hopp, ebben van igazság.

  19. #19
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Az semmi nekem egyszer sikerült űr sebességbe kapcsolnom egy ilyen elszállás után olyan 800km/h-val pörögtem a semmiben majd mindjárt megkeresem....

    2011-11-26_00002.jpg 2011-11-26_00003.jpg 2011-11-26_00005.jpg

    Jahh nekem is 744 volt a vége. Amúgy az a probléma nem volt nagy csatt , csak átbucskázott a korláton oldalt és csók a versenynek. Na meg el is vette egy helyen a pályán az időt.. hajjajj itt gondolom egy kür lesz az időmérő max. 2.

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A baj akkor lesz az mp3-as rögzittésel,ha 2-3másodpercet gyorsulsz már az elején,mert úgy már csak utólag kapod meg,milyen kanyar is jött! ;-)

    Taky telefonról
    Taky akkor sincs nagy gond, mert biztos lesz később is olyan kanyar ami elmúlt már..
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  20. #20
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    aki profi Nordba leírhatná ő hogy tanulta meg. Itiner?
    Sokat kell körözni rajta, pár év után annyira rögzül, hogy sose felejted el

  21. #21
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Sokat kell körözni rajta, pár év után annyira rögzül, hogy sose felejted el
    Jó lehet, 2 hét alatt azért izgibb lesz megtanulni....
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    abbaxna be.. én is tanulnám, de kedv ohne. Már felfogadtam egy segítőt is Bacsa Úr személyében. Sztem fel kell osztani szekciókra a pályát és 10 kanyaronként megtanulni. Vagy mittudomén, de én így látom , hogy így lehet. De aki profi Nordba leírhatná ő hogy tanulta meg. Itiner?
    Mijj meglepő én úgy tanultam meg hogy elkezdtem rajta menni. Legelején persze már a második kanyarnál leamortizáltam a járgányt, boxba be, újra neki. Egyre-egyre távolabb tudtam jutni. Úgy memorizáltam a kanyarokat hogy melyik kanyar után melyik jön. Ebben segített a tájkép is, hogy ittvan eze gyors lemenő rész, vagy a völgyön a hidon át, zebra, a rádióadóvevőnél vagyok, ilyesmi. Aztán volt olyan hogy még mindig nem jutottam épségben körbe, de a pálya elejét meg már annyira tudtam, hogy már elkezdtem unni. Egyre távolabb jutottam, és mindig a friss részek, amiken még könnyen tudtam javítani, helyezkedni, megtalálni a tempót, azok voltak a kedvenc részeim, azt élveztem igazán. Kb így fejlődött, rakódott össze az egész pálya. Aztán amikor már viszonylag simán, kicsúszás nélkül körbe tudtam menni, akkor lehetett elkezdeni a másodperceket faragni, harcolni az idővel (nem a pályával). Ma már talán fejből végig tudnék menni rajta (gyors alagútként elképzelve magam elött), bár nem próbáltam, nem ezzel alszom el. És vannak a nálam is gyorsabbak...

  23. #23
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mijj meglepő én úgy tanultam meg hogy elkezdtem rajta menni. Legelején persze már a második kanyarnál leamortizáltam a járgányt, boxba be, újra neki. Egyre-egyre távolabb tudtam jutni. Úgy memorizáltam a kanyarokat hogy melyik kanyar után melyik jön. Ebben segített a tájkép is, hogy ittvan eze gyors lemenő rész, vagy a völgyön a hidon át, zebra, a rádióadóvevőnél vagyok, ilyesmi. Aztán volt olyan hogy még mindig nem jutottam épségben körbe, de a pálya elejét meg már annyira tudtam, hogy már elkezdtem unni. Egyre távolabb jutottam, és mindig a friss részek, amiken még könnyen tudtam javítani, helyezkedni, megtalálni a tempót, azok voltak a kedvenc részeim, azt élveztem igazán. Kb így fejlődött, rakódott össze az egész pálya. Aztán amikor már viszonylag simán, kicsúszás nélkül körbe tudtam menni, akkor lehetett elkezdeni a másodperceket faragni, harcolni az idővel (nem a pályával). Ma már talán fejből végig tudnék menni rajta (gyors alagútként elképzelve magam elött), bár nem próbáltam, nem ezzel alszom el. És vannak a nálam is gyorsabbak...
    Én még ebből ott tartok, hogy a 3. szektorban kb, második döntött fosch kanyar utántól nemnagyon igazodok el az bosszantó amikor fennakadok rajta. Nem sokat mentem eddig, de tény, hogy az eleje már egész jól megy, körbeérni viszont még nem sokszor sikerült épségben Az biztos, hogy qualon a biztos körbeérésre megyek majd inkább, úgy is biztos sokan rontanak majd


    A döntött kanyaroknak mi a jó íve? Olyan szerencsétlenül lehet azokban közlekedni, nemegyszer fennakadtam már...

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Nordschleife felkészülés...

    Készítettem neki egy külön topikot...

    Futam időpontja: 2014.05.14 (link)
    Pályaverzió: VLN
    Időmérő kezdete: 20:30
    Időmérő hossza:
    60 perc
    Táv:
    2 x 3 kör
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 07. 22:29.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Mégegy tipp, hogy mindegyik kanyart jegyezzétek meg hogy hányasban kell venni. A váltóáttételt ezután ne birizgájatok (talán hátsó egyenesre érdemes igazítani), ésakkor a fokozat alapján tudjátok hogy mennyire kell lelassulni egy kanyarban (kanyar elött), ha jó fokozatban érsz oda akkor nemigazán ronthatod el, nem csúszhatsz túl rajta, stabil leszel. Olyasmi mint a ralisoknál, hogy tudd előre milyen erősségű a kanyar. Inkább válts vissza feleslegesen, biztonságiból, mint palánkoljál.

    Tényleg, kanyarkijelző, HUD engedélyezett, van? (sztem nemhasználtam még soha, de lehet vkinek jó)

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •