Találatok: 1 - 6 (6 összesen)

Téma: HGTLM9-Watkins Glen büntetések

  1. #1
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    HGTLM9-Watkins Glen büntetések



    1.futam


    Dózsa Ákos a futamon nem a versenyszabályzatnak megfelelő group besorolású autóval indult, ezért a Versenybíróság utólag diszkvalifikálja őt a futamról.

    55’ P13 Dózsa Ákos
    Ákos a T1 bejáratán lecsúszik kissé az ívről, és meglöki Dobri Szabolcs autójának sarkát. A lökés nem volt számottevő, de a T1-ben hamar rosszra fordulhatnak a dolgok egy ilyen hibából.
    Ákos büntetése: Szóbeli figyelmeztetés

    92’ P14-P15 Knapig Szilárd-Tömöl Tomi
    A sikánban Dobri Szabolcs és Dózsa Ákos sodródnak vissza a pályára, s ezzel hirtelen fékezésre kényszerítik Knapig Szilárdot. A Szilárd mögött érkező Tömöl Tomi már nem tud lelassítani és lök egyet Szilárdon. Szerencsére különösebb következménye nem volt az esetnek.
    Verenybaleset

    800’ P14 Dózsa Ákos
    Ákos a célegyenes ráfordító bejáratán hátulról meglöki az előtte forduló Vent Ákost. Az eset hatására mindketten több pozíciót veszítenek. A Versenybíróság az eset vizsgálatakor nem találta megfelelőnek Vent Ákos pályára történő visszatérését és mozgását a kanyar előtt, amely megzavarhatta Dózsa Ákost. Az eset elbírálásakor a VB figyelembe vette, hogy Dózsa Ákos maga jelezte az esetet.
    Nincs büntetés

    1200’ P14 Dózsa Ákos
    Ákos a T1 kigyorsításán meglöki ez előtte haladó Vent Ákost. Vent Ákos megforog, és két pozíciót veszít az eset hatására. Az eset elbírálásakor a Versenybíróság enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy Dózsa Ákos maga jelezte az esetet, valamint, hogy Vent Ákos éppen korrigált kicsit a kanyarkijáraton, ezzel meglepve a mögötte haladó Dózsa Ákost.
    Ákos büntetése: 2 Figyelmeztetés


    2. futam

    439’ P6-P7 Bordás Sándor-Fehér Zoltán
    A „Zöld zászló” jelzés kiadása előtt Fehér Zoltán hátulról nekiütközik az előtte hirtelen lassítani kényszerülő Bordás Sándornak. Az esetben egyértelmű felelősség nem állapítható meg egy versenyző részéről sem, és szerencsére különösebb gond sem származott az esetből. Viszont az ilyen esetek simán elkerülhetőek lennének, ha libasor helyett mindenki próbálna eltolásban várni a rajt pillanatát.
    Versenybaleset

    444’ P14 Vent Ákos
    Ákos a második futam rajtjánál fehér vonal előtt előzi Mihályi Zoltánt.
    Ákos büntetése: 1 Figyelmeztetés

    451’ P5 Bordás Sándor
    Sándor későn fékez a T1 előtt és jókorát lök Kelemen Dávidon. Sándor valamelyest menti a helyzetet, ahogy visszafordítja Dávidot, aki így nem forog meg, de ezzel együtt is több pozíciót veszít.
    Sándor büntetése:
    Utolsó rajthely & 1 Figyelmeztetés

    454’ P11 Vent Ákos
    Ákos elfékezi a T1-et, majd a kigyorsításon kifogatja az előtte haladó Knapig Szilárdot. Szilárdba ezután Rozsi Sándor is belerohan, így Szilárd feladja a futamot. A helyzetet árnyalja, hogy az ütközés előtti pillanatban Szilárd feltehetően éppen elveszi a gázt az előtte történt baleset hatására, ami meglephette Ákost.
    Ákos büntetése: Utolsó rajthely & 1 Figyelmeztetés

    456’ P12-P13 Jankó Zsolt-Endrődi Zoltán
    Zsolt kerüli az előző balesetből elé forgó Knapig Szilárd autóját, s eközben meglöki a mellette érkező Endrődi Zoltánt. Zoltánnak a korlát adja a másikat, így Zoltán több pozíciót veszít az eset hatására.
    Versenybaleset

    487’ P14-P15 Tömöl Tomi-Mihályi Zoltán
    A sikán előtt Zoli és Tomi nem értik meg egymást, és a két autó összekoccan. Szerencsére különösebb gond nem származott az esetből.
    Versenybaleset

    1436 P6 Endrődi Zoltán
    Zoltán a célegyenes elején megpróbálja kihasználni lendületelőnyét, azonban rosszul méri fel a helyzetet és elkapja Gedő Miklós autójának jobb sarkát. Miklós az eset hatására elveszíti uralmát autója felett, és a palánknak vágódik.
    Zoltán büntetése: Utolsó rajthely
    Utoljára módosította: TT Echo; 2014. 04. 18. 10:15. Indoklás: Javítottam a nevemet...

  2. #2
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Zsolt Jankó írta Hozzászólás megtekintése
    2. futam

    439’ P6-P7 Bordás Sándor-Fehér Zoltán
    A „Zöld zászló” jelzés kiadása előtt Fehér Zoltán hátulról nekiütközik az előtte hirtelen lassítani kényszerülő Bordás Sándornak. Az esetben egyértelmű felelősség nem állapítható meg egy versenyző részéről sem, és szerencsére különösebb gond sem származott az esetből. Viszont az ilyen esetek simán elkerülhetőek lennének, ha libasor helyett mindenki próbálna eltolásban várni a rajt pillanatát.
    Versenybaleset
    az esetünkhöz,a gf-után kezdtem el gyorsítani és való neki mentem bordii-nak mert jobban elkaptam a rajtot,a felelőség az enyém és csak annyit tennék hozzá hogy elfogadom ha kapok érte figyelmeztetést,ha nem mentem volna neki akkor a rajt célvonal előtt megelőzöm,mert sokszor nem értem ezt a részét ha verseny van akkor miért nem lehet előznimindegy sztem ez nem olyan jó szabály
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  3. #3
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Akkor, ha jól gondolom "utolsó rajthelyes" leszek következőn, ugye?

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor, ha jól gondolom "utolsó rajthelyes" leszek következőn, ugye?
    Szia Ákos, nincs további büntetés, hanem az előző futamról lettél diszkvalifikálva, tehát az eredményed kerül elvételre.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 21. 12:05.

  5. #5
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia Ákos, nincs további büntetés, hanem az előző futamról lettél diszkvalifikálva, tehát az eredményed kerül elvételre.
    Amiatt gondoltam, mivel az esetek és a hozzájuk tartozó büntetések külön vannak megemlítve. Az "eredményem törlése" büntetés után lett megemlítve még 2 esetem, amelyekben összesen 3 figyelmeztetést kaptam, és szabályzat szerint ez egyenlő egy URH-el. Gondoltam a 3 figyelmeztetésből adódót viszem a kövi futamra.

  6. #6
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    2 figyelmeztetés + 1 szóbeli ejnyebejnye

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •