Találatok: 1 - 9 (9 összesen)

Téma: HTCM7 - Suzuka Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HTCM7 - Suzuka Büntetések

    Kedves versenyzők!

    Jelentősen kibővült szervezőgárdával és új versenybírósági tagokkal kezdjük meg az új szezont. Az esetek kivizsgálásában a következő tagok vettek részt, köszönjük nekik előre is az egész éves munkájukat:
    Kovács Sándor, Prill Béla, Vent Ákos, Ledzényi Lászó, Kiss Szabolcs

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    A1 258', P13 - Kelemen Dávid - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    A1 284', P25 - Sörös Gábor - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    A1 467', P11 - - Kelemen Dávid - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)

    A2 357', P16 - Szalafai Fedor - lökés: 1 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    A2 1066', P19 - Rácz Dániel - lökés: 1 Figyelmeztetés
    A2 1187', P11 - Kelemen Dávid - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    A2 1379', P22 - Vent Ákos - lökés: 1 Figyelmeztetés
    A2 1417', P22 - Vent Ákos - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    A2 1632', P22 - Vent Ákos - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    A2 1751', P21-P22 - Varga Ákos & Suput Zsolt - Versenybaleset

    B1 184', P9-P10 - Szabó Szilárd & Varga Péter: Versenybaleset
    B1 715', P10 - Német Mihály - nem figyel oldalra, lökés: 2 Figyelmeztetés
    B1 726', P16 - Hegyi Zsolt - szabálytalan pályára visszatérés: 1 Figyelmeztetés
    B1 911', P15-P16 - Gősi Gergő & Hegyi Zsolt - Versenybaleset
    B1 1608', P9 - Szabó Szilárd - szabálytalan pályára visszatérés: 2 Figyelmeztetés
    B1 1609', P11 - Mészáros Gábor - nem kerül el a veszélyhelyzetet, lökés: 1 Figyelmeztetés

    B2 121', P18 - Gősi Gergő - hiba következtében meglöki a mellette lévőket: 1 Figyelmeztetés
    B2 243', P15-P16 - nincs büntetendő incidens
    B2 262', P15 - Dezső Tamás - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    B2 264', P18 - Pásztor András - nem fékez, kerül el a veszélyhelyzetet, lökés: 2 Figyelmeztetés
    B2 265', P15 - Vida Zoltán - nem fékez, kerül el a veszélyhelyzetet, lökés: 1 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    B2 312', P13 - Böndör János - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    B2 1088', P19 - Hegyi Zsolt - elméri a féktávot, leszorítás: 2 Figyelmeztetés


    Qual-os gyorskör feltöltésének elmulasztása (link):
    Sinka Dániel, Fazekas Árpád: 1 Figyelmeztetés

    Apróbb vágásokat jellemzően két pályarésznél találtunk, a Degner kanyarban és a Casio sikánban:
    Mihálszki Csaba, Béres Péter, Fazekas Árpád, Fekete Tibor, Lányi Tamás, Sohajda Norbert, Ledzényi László, Illés Andás: szóbeli figyelmeztetés
    Geyer Zsolt: 1 Figyelmeztetés

    Chatstop megszegése:
    Gősi Gergő, Borsányi Péter: 1 Figyelmeztetés



    Összesített büntetések:

    Boxutca áthajtásos büntetés:

    Kelemen Dávid
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Borsányi Péter, Fazekas Árpád, Geyer Zsolt, Mészáros Gábor, Rácz Dániel, Sinka Dániel, Szalafai Fedor, Vent Ákos, Vida Zoltán
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Dezső Tamás, Gősi Gergő, Kelemen Dávid, Németh Mihály, Pásztor András, Sörös Gábor, Szabó Szilárd
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Hegyi Zsolt



    Büntetések halmozása: 4 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futam első 10 körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik.
    A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 19. 13:59.

  2. #2
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    B1 1608', P9 - Szabó Szilárd - szabálytalan pályára visszatérés: 2 Figyelmeztetés
    Ezzel az indokkal kapom a büntetést, ennek nem igazán korrekt az "üzenete".
    Abban a szituban, a füvön végig fékeztem, de hát ugye nem lassult sokat a kocsi, hogy tudtam volna befordulni pályával párhuzamosan, majd a tükröket figyelve óvatosan gyorsítva visszatérni a versenybe???? Ott..a hajtűben, azzal a sebességgel...

    Amiért esetleg kaphatok büntit, az az hogy lesodródtam a két lassabban haladó kolléga mellett a fűre a jobb törésben, onnantól csak utas voltam...

    (tudom, hogy nem vesszük soha figyelembe a valós versenyszitukat, de kb pont mint Norbi a hungaroringen, T1-ben mondjuk...)
    https://www.youtube.com/watch?v=FV4aDojAQcc

    Ezt semmiképp se írnám a "pályára visszatérésre".
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel az indokkal kapom a büntetést, ennek nem igazán korrekt az "üzenete".
    Abban a szituban, a füvön végig fékeztem, de hát ugye nem lassult sokat a kocsi, hogy tudtam volna befordulni pályával párhuzamosan, majd a tükröket figyelve óvatosan gyorsítva visszatérni a versenybe???? Ott..a hajtűben, azzal a sebességgel...

    Amiért esetleg kaphatok büntit, az az hogy lesodródtam a két lassabban haladó kolléga mellett a fűre a jobb törésben, onnantól csak utas voltam...

    (tudom, hogy nem vesszük soha figyelembe a valós versenyszitukat, de kb pont mint Norbi a hungaroringen, T1-ben mondjuk...)
    https://www.youtube.com/watch?v=FV4aDojAQcc

    Ezt semmiképp se írnám a "pályára visszatérésre".
    1601-nél stabilizáltad a kocsid és megálltál. Eddig OK. Utána ahogy jöttél vissza a pályára, az nem volt elég óvatos, igencsak nehéz helyzetbe hoztad a mögötted érkezőket, azért kaptál büntit.


    Norbi esete nem értem hogy jön ide...

  4. #4
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1601-nél stabilizáltad a kocsid és megálltál. Eddig OK. Utána ahogy jöttél vissza a pályára, az nem volt elég óvatos, igencsak nehéz helyzetbe hoztad a mögötted érkezőket, azért kaptál büntit.


    Norbi esete nem értem hogy jön ide...
    jaaaa, hogy ez az..én egy előbbi óvásra gondoltam - B1 184' P9-P10 - ami most nézem, hogy a büntiknél meg se lett említve

    Ez meg így ok..bár pálya szélén voltam, de nem tudtam - figyeltem - hogy ketten jönnek mögöttem, mellettem, sőt fel se merült eddig bennem hogy ez a hepaj miattam volt, bocsi srácok...ezt elfogadom
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    jaaaa, hogy ez az..én egy előbbi óvásra gondoltam - B1 184' P9-P10 - ami most nézem, hogy a büntiknél meg se lett említve
    Ohh, az kimaradt.. sorry pótoljuk...

  6. #6
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Tisztelt VB.

    Lenne a büntetésemhez egy hozzáfüzni valóm.

    Először azzal kezdem, hogy minden tiszteletem a VB-nek amiért felvállalja a munkát. Másodszor amit elkövetek, azért vállalom a felelősséget.
    DE.

    Az az alapvetés a kivizsgálásoknál, hogy a VB csak azt vizsgálja amit megóvnak. Ugye ha nem igy lenne, akkor végig kellene néznetek az összes versenyt az összes résztvevő szemszögéből és mindent ki kellene vizsgálni.
    Mindezt miért irom le? Mert én megóvtam azt, amikor Németh Misi véletlenül kitolt a pályáról. Ez ok is. DE. Ebből kifolyólag én is kaptam egy figyelmeztetést, pedig az én pályára való visszatérésem nem egységben történt ezzel a cselekménnyel, az nem Németh Mihály és köztem történt és az ebben résztvevők egyike sem óvta meg. Tehát én most úgy kaptam egy figyelmeztetést, hogy a VB egy olyan cselekményben itélt, amely nem lett megóvva. Ezzel együtt persze, elkövettem. De ilyen alapon akkor tényleg az egész versenyt végig kellene vizsgálnotok és mindenkinek megadni amit megérdemelt. Ugyanis történtek még cifra események bőven a pályán. Ez persze csak az én véleményem és nem azért irtam, hogy elsunnyogjam a büntetést. Csak igy nekem most kiosztottatok ezen az egy versenyen három figyelmeztetést.

    Köszönöm hogy elolvassátok.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ha a vizsgálat közben valamit észreveszünk ami nem lett bejelentve, de úgy gondoljuk, hogy nem tudunk szemet hunyni fölötte, akkor semmi nem korlátozza a VB-ét abban, hogy kivizsgálja, majd elbírálja az esetet.
    Viszont az egész futamot nyilván nem tudjuk átvizsgálni minden versenyző szemszögéből, gondolom az azért belátható.

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    A büntetések összesítése frissítésre került az első hsz.-ban.

  9. #9
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Abban a szituban, a füvön végig fékeztem, de hát ugye nem lassult sokat a kocsi.
    Amiért esetleg kaphatok büntit, az az hogy lesodródtam a két lassabban haladó kolléga mellett a fűre a jobb törésben, onnantól csak utas voltam...
    Befordultál egy olyan kanyarban harmadiknak, ahol - és ez a próbaversenyeken világosan látszott -, hogy kettő is alig fér el.
    Az előtted haladó kollégák nem lassúak voltak, hanem nem durrantottak telibe egy közéjük eső autót, hanem fékeztek és kikerülték ettől vesztettek lendületet.
    Megelőztél 1-2 autót ennek köszönhetően, de meg akartál még kettőt, ezért belementél egy felelőtlen manőverbe, ami nekem elcseszte az egész futamomat az autó sérülése miatt.
    Nyílván ez téged nem érdekelt, mert egy bocsira sem futotta, de még a VB szerint is rendben volt. Szerintem meg nem, mert abban a hajtűben lehetett volna 3-4 autó is akibe belevágódsz, szerencse, hogy csak én szívtam meg.
    A GTR2-ben ez bizony anno biztos büntis lett volna, nem azért mert a füvön már csak utas voltál, hanem a felelőtlen manőver miatt. Egyébként bőven lett volna időd Esc-et is nyomni...
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •