Szavazás eredménye: Melyik verdával fussuk az Tavaszi első futamunkat? (HGTLM9 - Suzuka)

Szavazók
32. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Ferrari 275 GTB/C

    15 46,88%
  • Lotus Elan 26R

    17 53,13%
Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5
Találatok: 101 - 113 (113 összesen)

Téma: HGTLM9 - Suzuka (Szezonnyitó)

  1. #101
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi, két dologban lehetsz biztos velem kapcsolatban, az egyik, hogy bármelyik pálya bármelyik kanyarában számíthatsz tőlem 1 autónyi helyre... a másik pedig, hogy többre viszont nem!

    Azt, hogy mennyire cenitzem ki, azt attól teszem függővé, hogy ki van mellettem/mögöttem, nyilván csak azt hozom ilyen nehéz helyzetbe, akiről feltételezem, hogy meg tudja oldani. Így utólag már nyilván hülyeség volt.
    Viszont semmi estre sem akartam odaadni neked a második helyet, de hát ez végül is ha úgy vesszük sikerült!
    Hát azt észrevettem és ahogy ismerlek, tudtam hogy nem lesz könnyű dolgom ellened. Erre simán megelőzlek a sikánban. Aztán meg visszaelőzöl ugyanott 1 körrel később. Aztán valahogy megint eléd kerültem, akkor jött a pöcid amivel újra elmentél, ezek után már tudtam hogy minden kanyart lassan fogsz venni tötyögve az íveken. Amolyan szabályos de genya módon.

    Mondjuk én azt se vártam hogy utolérlek titeket, nagyon kolbász tempót mentetek Szabik. Persze mikor utolérlek titeket akkor bezzeg tudjátok tolni neki.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2014. 02. 15. 11:17.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #102
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát azt észrevettem és ahogy ismerlek, tudtam hogy nem lesz könnyű dolgom ellened. Erre simán megelőzlek a sikánban. Aztán meg visszaelőzöl ugyanott 1 körrel később. Aztán valahogy megint eléd kerültem, akkor jött a pöcid amivel újra elmentél, ezek után már tudtam hogy minden kanyart lassan fogsz venni tötyögve az íveken. Amolyan szabályos de genya módon.

    Mondjuk én azt se vártam hogy utolérlek titeket, nagyon kolbász tempót mentetek Szabik. Persze mikor utolérlek titeket akkor bezzeg tudjátok tolni neki.
    Olyan gyorsan jöttél fel, illetve a sikában annyival jobb féktávot tudtál venni nálam, hogy azt hittem teljesen elhasználódtak a gumijaim hozzád képest, és nem értettem ez hogy lehet, de teljesen elkönyveltem magamban, hogy ennyivel gyorsabb vagy.

    ...aztán arra gondoltam, hogy lóf....t, szarok a gumira, meg mindenre, akkor sem fogsz így elmenni... és én voltam a legjobban meglepődve azon, hogy érkezem vissza rád, az előzésem 2930-nál pedig sztem szépségdíjas!
    (de megjegyzem ott is sokkal jobb volt a féktávod nálam, ezért tudtalak megelőzni...) Amúgy tényleg nem értem mi történt, valószínűleg csak kellett vki akit lehet üldözni, mert egyedül sajnos hajlamos vagyok betompulni és úgy nem jönnek a köridők... jó menet volt, élveztem nagyon, kár a végéért!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 15. 11:47.

  3. #103
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Olyan gyorsan jöttél fel, illetve a sikában annyival jobb féktávot tudtál venni nálam, hogy azt hittem teljesen elhasználódtak a gumijaim hozzád képest, és nem értettem ez hogy lehet, de teljesen elkönyveltem magamban, hogy ennyivel gyorsabb vagy.

    ...aztán arra gondoltam, hogy lóf....t, szarok a gumira, meg mindenre, akkor sem fogsz így elmenni... és én voltam a legjobban meglepődve azon, hogy érkezem vissza rád, az előzésem 2930-nál pedig sztem szépségdíjas!
    (de megjegyzem ott is sokkal jobb volt a féktávod nálam, ezért tudtalak megelőzni...) Amúgy tényleg nem értem mi történt, valószínűleg csak kellett vki akit lehet üldözni, mert egyedül sajnos hajlamos vagyok betompulni és úgy nem jönnek a köridők... jó menet volt, élveztem nagyon, kár végéért!
    Hát kár.
    Na az a szépségdíjas fékezés ugyanolyan volt mint amit az előző körben én csináltam ellened, szerintem ugyanúgy meglepődtünk. Én legalábbis nagyon, azt hittem tök jól fékezek, erre lazán betolod mellém, és le se csúszol az ívről. Há mondom miafene?!... nemár.
    Annyi hogy mikor én előztelek akkor te el is mérted és így nem lett olyan szép körbeautózás, még ezt sem hagytad meg nekem.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  4. #104
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    q: megfutottam prekvalis időmet, sokkal több nekem nem is volt benne

    R:
    úgy voltam vele, hogy a futam egy órás, biztonságra megyünk. Próbáltam, nem 100%-on menni amikor nem kell. 14. körben box, megfordult a fejemben, hogy a 15.ben jövök mert volt még benya, de mondom nem kockáztatok. Box is lassan de biztosan, kicsit elszórakoztam az üzemenyag mennyiséggel, meg túl is tankoltam, asszem -1 pozíció. Utána már csak mentem légüres térben, ha kicsit is elbambultam egy-egy kanyarban tudtam bukni fél másodperceket, már a gumit néztem biztos kopott, de fenéket. Mögöttem csapattárs, pár másodpercre, mondom ha utolér elengedem mert gyorabb de végül nem érkezett meg, befutottunk 9-10. helyen. Talán az egész verseny alatt nem is előztem, csak aki hibázott, kiforgott azt. Apró hibáktól eltekintve kiforgás nélkül mentem végig, ez nálam már haladás Lekörözésnél asszem Suput Zsolt, nagyon szépen engedett el, köszönöm.
    Grat a csapatnak, Sörit sajnálom az esc miatt

  5. #105
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát kár.
    Na az a szépségdíjas fékezés ugyanolyan volt mint amit az előző körben én csináltam ellened, szerintem ugyanúgy meglepődtünk. Én legalábbis nagyon, azt hittem tök jól fékezek, erre lazán betolod mellém, és le se csúszol az ívről. Há mondom miafene?!... nemár.
    Annyi hogy mikor én előztelek akkor te el is mérted és így nem lett olyan szép körbeautózás, még ezt sem hagytad meg nekem.
    3-szor cseréltünk helyet a sikán-ban, mind a három esetben Te vettél sokkal jobb féktávot, amit nem értek hogyan?

    Én hiába forszíroztam, mindig túlcsúsztam az íven és röhögve elmentél mellettem, amikor meg én előztelek meg, akkor csak annyi volt, hogy te túl jól lefékeztél, én meg csak szimplán túlcsúsztam rajtad és éppen hogy még be tudtam terelni ívre.


    De Nibi bazze' nagy mágus vagy, rajtnál 5-öt, első kanyarban meg lazán 3 embert nyomtál le, és néztem ahogy gázolsz végig a mezőnyön, mit forró kés a vajban... azé' csak felkapaszkodtál a dobogóra a végéről!
    Persze ehhez az is kell, hogy láttam a mezőny végében nagyon sokan nem érzik az íveket és sokan alapvető versenytechnikai hibákat vétenek, ezeken majd jó lenne valahogy javítani/segíteni, mert azért nem atomfizika.. lásd Nibi!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 15. 12:01.

  6. #106
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    3-szor cseréltünk helyet a sikán-ban, mind a három esetben Te vettél sokkal jobb féktávot, amit nem értek hogyan?

    Én hiába forszíroztam, mindig túlcsúsztam az íven és röhögve elmentél mellettem, amikor meg én előztelek meg, akkor csak annyi volt, hogy te túl jól lefékeztél, én meg csak szimplán túlcsúsztam rajtad és éppen hogy még be tudtam terelni ívre.
    Ez érdekes, épp ellenkezőleg gondoljuk hogy ki vett jó féktávokat a sikánban.
    Annyi trükk lehet benne hogy amelyikünk beljebbről kezdte a féktávot az jóval lassabban tudott fékezni vagy (balfaszság miatt) jóval előbb fékezett.
    Mert mikor te mentél kívül akkor meg te fékeztél ki tök lazán, na arra mondtam a miafenét. Jó oké hogy beljebbről kicsit szarabb a féktáv na de ekkora különbség nem szokott lenni hiszen egyenesen fékezünk mindketten, nem az van hogy íven fékezés mert akkor még megérteném ezt a nagy különbséget. Vagy amiatt hogy beljebbről fékeztünk szűken tudunk fordulni és ezt tudva talán kicsivel óvatosabban fékeztünk és túl korán belülről. Fene tudja, talán megérné hogy ránézzek a szitukra újra.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De Nibi bazze' nagy mágus vagy, rajtnál 5-öt, első kanyarban meg lazán 3 embert nyomtál le, és néztem ahogy gázolsz végig a mezőnyön, mit forró kés a vajban... azé' csak felkapaszkodtál a dobogóra a végéről!
    Persze ehhez az is kell, hogy láttam a mezőny végében nagyon sokan nem érzik az íveket és sokan alapvető versenytechnikai hibákat vétenek, ezeken majd jó lenne valahogy javítani/segíteni, mert azért nem atomfizika.. lásd Nibi!
    Hát igen az ilyen felzárkózásoknál nagyon jól jön a jó kigyorsos stílusom. Na meg hátulról könnyű nagyot előre jönni.
    És igen nem atomfizika de aki kifelé tépi a kormányt azt nem tudom mi a fenével lehetne leszoktatni róla. Ott megyek mögötte és kanyarban látom hogy az ő kerekei kis túlzással szinte merőlegesek a kanyarra, én meg alig mozdítok a kormányon. És ettől hatalmasat lassulnak (óriási gördülési ellenállásuk lesz, hogy kis fizikát idebiggyesszek) ezért jóval később is tudnak kigyorsítani
    Nem rosszból mondom de TT az egyik már régóta figyelt kiszemeltem. GTR-ben ilyeneket nem csinált mint most itt, hogy jól megy a srác de kigyorson úgy túltépi a kormányt (és kicsivel gyorsabban is megy be a kanyarba), hogy lényegesebben lassabban jön ki abból. Míg mondom GTR-ben ilyet sosem vettem észre nála és ott erősebb is volt a srác.
    Janival próbálgattam már ezt a túltépés témát, hogy leszoktassam róla, de akár brutál erős kormány, akár fenyítés , akár jutalmazás volt, ő akkor is úgy ment ahogy szarul berögződött neki. Illetve egyetlen szituban volt olykor-olykor kisebb siker(ünk), mikor úgy tudott menni hogy nem koncentrált rá/nem görcsölt rá a kanyarokra, csak ment ment és tolta és menekült. Ezt a szitut szerón is tapasztaltam már több embernél is az edzéseken, mikor valakit megkergettem, akkor rögtön bestet ment, tehát nála is bejött az hogy ha nem a kanyarra görcsöl hanem csak megy és menekül, akkor annyira nem tépi túl a kormit. Tehát ott van ez az emberekben csak nem tudom mivel lehetne kihozni belőlük a saját tudásukat. Illetve leszoktatni róla őket hogy a külső íven a akár a fű érintése sem mumus (pláne a gyakorlásokon). És így előbb utóbb ráérezne hogy nem is kell annyira tépni... Dehát szép dolog az elmélet, de ha egyszer úgy érzi hogy tépnie kell, mert nem fog a pályára férni kanyarból kifelé jövet, akkor bezony azé is tépni fogja...

    Kicsit hosszú lett de ezen a témán és is már rengeteget agyaltam és sokszor teszem még most is, mikor ilyen fölösleges kormánytépéseket látok.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #107
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Ránéztem a sikános fékezéseinkre.
    És bizony amelyikünk kívül fékezett az tudott MINDIG rövidebb féktávot venni. Szóval nem tom iről beszélsz hogy én mindig rövidebbet fékeztem nálad, ezt biztos csak a stressz miatt érezted így. Érdekes jelenség, ennyire nem szokott különbözni a két ív. Pedig mindig mindketten egyenes fékeztünk, sőt nekem volt hogy nem blokkolt a belsőm, a belső ívről, neked meg végig nyikorgott füstűt mint atom (a külsőről) és mégis kifékeztél/körbeautóztál.
    Ez a GTL szépsége.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #108
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    De ráértek b+...

  9. #109
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Nem rosszból mondom de TT az egyik már régóta figyelt kiszemeltem. GTR-ben ilyeneket nem csinált mint most itt, hogy jól megy a srác de kigyorson úgy túltépi a kormányt (és kicsivel gyorsabban is megy be a kanyarba), hogy lényegesebben lassabban jön ki abból. Míg mondom GTR-ben ilyet sosem vettem észre nála és ott erősebb is volt a srác.
    Próbálom én nem tépni, de azért 6 évnyi GTR-es berögződést nem fogok tudni egy fél év GTL alatt felülírni...
    A GTR2-ben ha kigyorsításon tépted a kormányt, nagy eséllyel megforogtál. Itt viszont sok verda engedékeny ebből a szempontból, ezért az ember hajlamos megfeledkezni önmagáról. És igen, én sem vagyok kivétel... Rengeteget kell még tanulnom...
    Mellesleg Horváth Józsit üldözve nála is azt láttam, hogy kegyetlenül tépi a kormányt. De feltételezem ez ebből adódik, hogy eléggé meg volt már törve a kocsija... mint ahogy az enyém is már akkor... Érdekes jelenség volt amúgy, hogy ha ő ment előttem, akkor könnyedén tartottam a tempóját, de amint én kerültem előre, nem tudtam ellépni és láthatólag ő tartotta könnyedén az én tempómat.
    Aztán a box-ot kegyetlenül elrontottam, pedig érdekes lett volna a későbbi csatánk...

  10. #110
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Örültem, hogy megy TT, csak becsületből mentem végig, meg a csapat pontok miatt. Egy kín volt az egész. Azt hittem én szartam el a lefulladással a boxot, de mikor eltüntél tudtam, hogy "Joker"-t húztál.

    Majd következőre folytatjuk.

  11. #111
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Mihályi Zoltántól kell elnézést kérnem a hajtű előtti pöckölés miatt. Sajnos az pont elég volt, hogy beessél a sóderágyba.
    Nagyon sokat hibáztam (magamhoz képest), ami meglátszott a tempómon és az eredményen is.

  12. #112
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Most néztem a replay-t, és felelevenedett néhány pillanat a versenyből.

    Az első körben volt egy-két húzós pillanatom, amit főleg magamnak köszönhettem, de végül mindig összekenalaztam az autót.

    A legnagyobb kaland 1020-nál volt, amikor én is rosszul jöttem ki abból az ominózus esetből, amikor Nibi hármunkat ugrotta át egyszerre. Láttam, hogy előttem Józsi, Dicházi Peti, valamint Vétek Csabi egyszerre érnek a 8-as kanyarhoz. El is vettem picit a gázt, mert sejtettem, hogy ez nem lesz sima közöttük. Azután egy pillanatra szabadnak tűnt a kicsúszó Vétek Csaba mellett az ív, viszont egy gellerrel visszatért, én meg pont elkaptam derékban. Amire visszakecmeregtem a pályára az benne volt 10 másodpercbe, de nem én jártam legrosszabbul. Vétek Csabi felett kiütéssel győzött a Nibi mögött érkező TT.
    Egyszer kiraktam Albertet, amit sajnálok, de érzésem szerint nem tehettem róla, viszont ismét kerültem egyet a homokban. Azután a végén meg egy pozíciót elbénáztam Horváth Józsival szemben. Lényegesen gyorsabb voltam, de túl sokáig vártam a tuti pillanatot, azután bele-bele hibáztam, s a végére az üres tankkal meg már nagyon fickándozott az Elan feneke. Addig rontogattam, amíg Józsi megúszta.

  13. #113
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Zsolt Jankó írta Hozzászólás megtekintése
    .... Addig rontogattam, amíg Józsi megúszta.
    Nem is értettelek, hogy az utolsó 3 körben békében hagysz. Ha én lettem volna ennyivel jobb, tuti szét szekállak.


Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •