Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (114 összesen)

Téma: HTCM7 - Tavaszi Szezon!

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    HTCM7 - Tavaszi Szezon!

    Indul a HTCM7 Tavaszi Szezon!



    Február 5.-én kezdetét veszi az új éles Race07 bajnokság, a HTCM7 Tavasz!


    A nemrég véget ért Őszi szezon volt a Hungarian Touring Car Masters bajnokság sok éves történelmének eddigi legsikeresebb szezonja, melyben minden eddigi résztvevőszám rekordot megdöntöttünk (nem egyszer 3 szervert kellett indítanunk) és emellett egy igen erős és korrekt mezőny állt össze, aminek köszönhetően egy rendkívül szoros, izgalmakban gazdag bajnokságban volt részünk. Nos, a most induló Tavaszi szezonban sem szeretnénk alább adni a lécet, megtartjuk mindazt, ami eddig bevált, lecseréljük, ami nem, valamint további új elemekkel fokozzuk az élvezetet. Ami az első és legfontosabb, hogy továbbra is megmarad a teljes autókínálat, így mindenki azt a modellt választhatja magának partneréül, amivel a leggyorsabbnak érzi magát, valamint csapatokat is lehet márkán belül eltérő típusokkal alapítani. A bajnokság 2. harmadában bevezetjük a dinamikusan változó időjárást, ami jelentősen meg tudja kavarni majd a szálakat a futamokon, valamint a szezon során lesz majd két darab 1 órás futamunk is, ahol várhatóan ajánlott lesz a boxkiállás. Elhagyjuk viszont a súlybüntetést, ami nem váltotta ki maradéktalanul a versenyzők tetszését, helyette a Boxutca áthajtás kerül bevezetésre, mely a futam első 10 körében bármikor letölthető lesz és 3 helyett 4 db figyelmeztetés után kerül majd kiosztásra.

    Ami a versenynaptárat illeti, olyan legendás pályákra fogunk ellátogatni majd mint Suzuka, Spa, Laguna Seca, vagy Imola, de emellett kipróbálunk majd néhány kevésbé ismert, ellenben igen mozgalmas pályát is, és természetesen nem maradhat ki a városi helyszín sem! Ami újdonság, hogy a 10 futamból ezúttal a 8 legjobb eredmény fog beleszámítani a végértékelésbe, a versenynaptár viszont idén is összehangolásra kerül a párhuzamosan (váltott héten) futó GT Legends bajnoksággal, így most is azonos helyszíneken fog futni a két sorozat, ezzel is segítve felkészülést és a versenyeken való szereplést. A Race07 futamok a szokásos szerda esti időpontban kerülnek megrendezésre, a gyakorló szerver természetesen továbbra is 24 órában üzemel, lehet gyakorolni és futni a köröket, a honlap minden a szerveren megtett kört rögzít és a legjobb időket megjeleníti a prekvalifikációban. Minden futamra itt kell majd nevezni a verseny előtt legkésőbb 1 órával!

    Ne feledjétek, hogy a bajnokságnak igen értékes fődíja is van, melyet a rendszeres résztvevők között fogunk kisorsolni, tehát megéri majd velünk tartani, azoknak is, akik csak most kapcsolódnak be az eseményekbe, és azoknak is, aki túl sok futamot kényszerültek kihagyni az előző szezonban!


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Race07 alap szoftver, valamint Race On, STCC és STCC2 kiegészítők. A Race07 sorozat megvásárolható a Steam-ről, itt egy kis segítség a kiigazodáshoz: SimBin ábra
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani pontosan azt, ami a Race07-ben is a profilod neve. Ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap, ha fellépsz a szerverre. Bővebben itt: Névhasználat
    • Szervertagság, a GTR-Masters szervereit csak tagok használhatják, szervertagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2013/2014
    • A HTCM7 Tavaszi Pack és HTCM7 Skinpack letöltése
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával.
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása! (elsőre nehéz olvasmány, de ez hivatott biztosítani a versenyzők kölcsönös szórakozását és a futamok minőségét)



    Első verseny:
    Február 5. (szerda) 21:00 - Suzuka
    Az első verseny topikja: HTCM7 - Suzuka (Szezonnyitó)

    Második verseny:
    Február 19. (szerda) 21:00 - Laguna Seca
    Az első verseny topikja: HTCM7 - Laguna Seca - nyílt gyakorló szerver!!

    További versenyek:
    HTCM7 - Futambeszámolók


    Jelentkezés, csapatnevezés: HTCM7 - Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)
    Saját autófestések: HTCM7 - Skinhasználat
    Versenynaptár: HTCM7 - Versenynaptár



    A szerveren 45 perc időmérő és 3 körös futamok vannak beállítva, hogy az egymás elleni csatát is lehessen gyakorolni a felkészülés alatt!

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!





    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 15. 22:07.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Csak hogy egyértelmű legyen, ez egy teljesen új bajnokság, minden nullázódik: pontok, csapatok, büntik, hiányzások, autóválasztás, skinek, stb... szóval egy új esély mindenre!


    Addig is, egy kis ízelítő a futamainkból:




    Előző évi összefoglaló videó:




    ..és végül az idei fődíj:

    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 03. 00:22.

  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Jól hangzik! Remélem az AC-s imolai körözgetés segít majd. Jó pályák idáig és a változó idő is. Majd mikor időmérőn 43 fokos aszfalt lesz.. vagy eső, lesz muri. A 2 hosszú futam is jó főleg, hogy csak ajánlott a box. De add istenem Laguna Seca-n had tanuljam meg az utolsó kanyart bevenni.. pop.gif
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 01. 29. 10:25.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami az első és legfontosabb, hogy továbbra is megmarad a teljes autókínálat, így mindenki azt a modellt választhatja magának partneréül, amivel a leggyorsabbnak érzi magát, valamint csapatokat is lehet márkán belül eltérő típusokkal alapítani. A bajnokság 2. harmadában bevezetjük a dinamikusan változó időjárást, ami jelentősen meg tudja kavarni majd a szálakat a futamokon, valamint a szezon során lesz majd maximum 2 db 1 órás futamunk, ahol várhatóan ajánlott lesz a boxkiállás. Elhagyjuk viszont a súlybüntetést, ami nem váltotta ki maradéktalanul a versenyzők tetszését, helyette a Boxutca áthajtás kerül bevezetésre, mely a futam első 10 körében bármikor letölthető lesz és 3 helyett 4 db figyelmeztetés után kerül majd kiosztásra.

    Ami a versenynaptárat illeti, olyan legendás pályákra fogunk ellátogatni majd mint Suzuka, Spa, Laguna Seca, vagy Imola, de emellett kipróbálunk majd néhány kevésbé ismert, ellenben igen mozgalmas pályát is, és természetesen nem maradhat ki a városi helyszín sem!

  5. #5
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Én sajnálom a súlybüntetést eltörlését, szerintem jó volt.
    Box áthajtás szerintem túl sok időt vesz igénybe, plusz mivel nem ugyan olyan hosszú az egyes pályák boxa ezért nem ugyan olyam mértékben bünteti az adott versenyzőt.
    Pl Régi Spa vs Imola.
    Amúgy a többi jó.

  6. #6
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Valami infó, hogy mikor lesz versenynaptár?

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Valami infó, hogy mikor lesz versenynaptár?
    Mostantól.. kikerült a hivatalos versenynaptár!

    http://www.gtr-masters.hu/calendar/htcm7/tavasz

  8. #8
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Nagyon komoly, gatyót fel lehet kötni!

  9. #9
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mostantól.. kikerült a hivatalos versenynaptár!

    http://www.gtr-masters.hu/calendar/htcm7/tavasz

    miért Donington és nem a Schleife lett 1 órás hamár bekerült?

  10. #10
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése

    miért Donington és nem a Schleife lett 1 órás hamár bekerült?
    csatlakozom...ezt én sem értem
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  11. #11
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    csatlakozom...ezt én sem értem
    Mert egy óra alatt a mezőny 90% elhullana! Tudom hogy fun meg minden, de szerintem sokunknak még a sprint is nagy falat lesz.

    Nekem inkább Zolder a kakukktojás, nyáron sokaknak nem tetszett (vágás), akkor most miért!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2014. 02. 02. 23:50.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Mert egy óra alatt a mezőny 90% elhullana! Tudom hogy fun meg minden, de szerintem sokunknak még a sprint is nagy falat lesz.

    Nekem inkább Zolder a kakukktojás, nyáron sokaknak nem tetszett (vágás), akkor most miért!
    Jól mondod, 2 x 3 kört kevésbé megterhelő, mint 1 x 6, illetve mindenkinek ad még egy esélyt a futamon, ezért döntöttünk a sprint lebonyolítás mellett. Illetve a második futam biztosan felborzolja majd kicsit a kedélyeket.

    Zolder a nagy többségnek igencsak tetszett nyáron, csak a vágással volt probléma, de ezt már tudjuk kezelni azóta, egyrészt elég világosan le lett fektetve a szabály erre vonatkozóan, másrészt tudjuk szerkeszteni a program vágás figyelőjét. Vágás blama miatt nem fogunk jó pályákat kihagyni, éppen ezért került bele végre a naptárba Imola is!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 03. 00:08.

  13. #13
    Kiss Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 03. 03.
    Város
    Mátraalja
    Életkor
    34
    Üzenetek
    175
    és limerock?Megint van spa...mint minden szezonban pfff

  14. #14
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Zolder a nagy többségnek igencsak tetszett nyáron, csak a vágással volt probléma, de ezt már tudjuk kezelni azóta, egyrészt elég világosan le lett fektetve a szabály erre vonatkozóan, másrészt tudjuk szerkeszteni a program vágás figyelőjét. Vágás blama miatt nem fogunk jó pályákat kihagyni, éppen ezért került bele végre a naptárba Imola is!

  15. #15
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mostantól.. kikerült a hivatalos versenynaptár!

    http://www.gtr-masters.hu/calendar/htcm7/tavasz

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kiss Gergő03 írta Hozzászólás megtekintése
    és limerock?Megint van spa...mint minden szezonban pfff
    Spa minden korábbi szavazáson a legnépszerűbb pálya volt, ennek ellenére eddig mindössze csak egyelten egy hivatalos futam volt rajta a korábbi WTCC bajnokságokban. Kicsit javítunk az arányon, mert rengetegen szeretik!

    Lime Rock Mt. nekem is nagy kedvenc, végig ott szerepelt a befutók között, viszont túl sok erdős-felfutós pályát idén már nem akartunk, Nord ez ügyben kárpótol majd bennünk mindenért!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 03. 00:35.

  17. #17
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Kiss Gergő03 írta Hozzászólás megtekintése
    és limerock?Megint van spa...mint minden szezonban pfff
    Spa 1 órás futamra az egyik legjobb helyszín, nagyon várom! (a változó időjárást már nem annyira! )

    pályákról pár gondolat:

    Laguna Seca: Remélem a széles verzió lesz, mert akkor jó kis csatáknak nézünk elébe. link

    Imola: Ezen egyszerűen menni kell!!!

    Watkins Glen: Dimb-domb + sodrós kanyarok + változó időjárás = link

    Donington GP:
    2003-óta nézek BTCC-t, szóval én itt otthon vagyok!

    Porto: Tempós, őrült sokat kell rá készülni, könnyű hibázni. Garantáltan sok lesz a kieső, nálam már most felejtős.

    Nord: Kíváncsi leszek mit alkot a mezőny, remélem sokan felnövünk a feladathoz.

    Misano: Szintén változó idő, plusz az ominózus betongumik! ...hát nem tudom, biztos jó ez így!


    Összességében tetszik, jó kis szezon lesz ez!

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Laguna Seca: Remélem a széles verzió lesz, mert akkor jó kis csatáknak nézünk elébe. link

    Összességében tetszik, jó kis szezon lesz ez!
    Hát mi a gyári verzióra gondoltunk, de ha tudsz jobbat, gyorsan küld a linket!

  19. #19
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Tetszik, nagyon tetszik Zoldert személy szerint ki nem állhatom, de ez magánügy
    Donington hurrá!
    Nordschleife-t pusztán fun-ból GTR gépekkel szoktam tolni, most örül a fejem, hogy már úgyahogy ismerem a kanyarokat "Agyabeteg" 3 kör lesz, az biztos.

  20. #20
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát mi a gyári verzióra gondoltunk, de ha tudsz jobbat, gyorsan küld a linket!
    A gyárin kívül van még két verzió!

    Laguna Seca v1: Szűk sötét aszfalt, kicsit csúnyácska, viszont jól tapad!

    Laguna Seca v2: Szebb, szélesebb, szintén jól tapad! (én ezt szeretem!)

    ...és ugye van a gyári, kétség kívül a legszebb, viszont csúszós, a hátsó rész nagyon szűk ("Corkscrew" itt a legdurvább), valamint a célegyenes vágható a box kijárat irányába, még az aszfalt színe is nagyon egyforma könnyű elrontani, míg "v2"-nél más az aszfalt színe, és ki van bójázva!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2014. 02. 03. 18:14.

  21. #21
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Szuper lett.

    Nordschleife, Zolder, Imola miatt külön plusz pont a vezetőségnek.

  22. #22
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    mikor lesz skin pakk?mert még ha lehet frissítenénk a csapatét,ha nem fér már bele akkor majd a következőn thx
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    mikor lesz skin pakk?mert még ha lehet frissítenénk a csapatét,ha nem fér már bele akkor majd a következőn thx
    Tölthető a Skinpack, csak még nem tettem fel a szerverre:

    HTCM Tavaszi Skinpack v1


    (korábbi skineket töröljétek)
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 03. 22:43.

  24. #24
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Szabi: A Zolder 09 a gyári verzió nem vágható. Azt raktátok be? Ott magas a szegély és eldob meg el is veszi a gép.

    PORTOOOOOO!!!!!! /azt ugye tudjátok a boxból is méri a kört?/

    Nordon egy kört mentem idáig lesz mit tanulni.

    Szkin: hát erről lemaradtunk.. majd pucéran toljuk első versenyen.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 02. 03. 23:17.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  25. #25
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    oké kár volt megkérdezni:Pilyenkor oszt oly gyorsak vagytok
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •