Találatok: 1 - 7 (7 összesen)

Téma: Youtube

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Youtube

    Egyre többször veszem észre, hogy úgy érzem akadnank nálam teljes képernyőn (FULL HD) a Youtube videók, előszőr csak 1080p-ben vettem észre, ezért mindent 720p-ben néztem, de most már úgy látom még 480p-ben sem tökéletes...

    A gépem nem egy mondern erőmű, de azért ennek meg se kéne kottyannia neki, néztem a procit/memóirát a videók alatt, alig vannak kihasználva... a VGA egy 7870-es, SSD is van, és több böngészővel is próbáltam, szóval nem értem a dolgot.




    Itt az első 40 mp rendkívül jól szemléltei a jelenséget, érdekelne, hogy másnál is jelentkezik-e zavaró akadás?


    A videót letöltöttem konvertálás nélkül a gépre fájlban is (link), videólejátszó szoftverrel (MPC) sokkal jobb ahelyzet, ugyan némi akadás ott is megfigyelhető (gondolom már eleve a felvétel sem teljesen tökéletes), de nagyságrendekkel élvezhetőbb. A kérdés, hogy nálatok is ilyen, és hogy van-e ötlet, mi okozhatja?
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 23. 01:54.

  2. #2
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyre többször veszem észre, hogy úgy érzem akadnank nálam teljes képernyőn (FULL HD) a Youtube videók, előszőr csak 1080p-ben vettem észre, ezért mindent 720p-ben néztem, de most már úgy látom még 480p-ben sem tökéletes...

    A gépem nem egy mondern erőmű, de azért ennek meg se kéne kottyannia neki, néztem a procit/memóirát a videók alatt, alig vannak kihasználva... a VGA egy 7870-es, SSD is van, és több böngészővel is próbáltam, szóval nem értem a dolgot.




    Itt az első 40 mp rendkívül jól szemléltei a jelenséget, érdekelne, hogy másnál is jelentkezik-e zavaró akadás?


    A videót letöltöttem konvertálás nélkül a gépre fájlban is (link), videólejátszó szoftverrel (MPC) sokkal jobb ahelyzet, ugyan némi akadás ott is megfigyelhető (gondolom már eleve a felvétel sem teljesen tökéletes), de nagyságrendekkel élvezhetőbb. A kérdés, hogy nálatok is ilyen, és hogy van-e ötlet, mi okozhatja?

    Én is megfigyeltem mostanában ezt, de az sztem a gépemtől volt,/mintha a memória telne meg, olyan a szitu/, de ennél az eleje akad eléggé,mikor a rácson áll az ótó, majd kicsit még utána párszor bele akad,aztán folyamatos, 1-1 pillanatnyi akadás van csak. Enyém sem erőmű. Sőt! B960-as proci, NVidia M630 2GB Videokari, 4gb ram./laptop/. Szerintem itt a felvétel is akad az elején rendesen és ahogy nézem a grafika a felvevőnél messze nincs fullon. /fűképződés/
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 01. 23. 08:58.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  3. #3
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyre többször veszem észre, hogy úgy érzem akadnank nálam teljes képernyőn (FULL HD) a Youtube videók, előszőr csak 1080p-ben vettem észre, ezért mindent 720p-ben néztem, de most már úgy látom még 480p-ben sem tökéletes...

    A gépem nem egy mondern erőmű, de azért ennek meg se kéne kottyannia neki, néztem a procit/memóirát a videók alatt, alig vannak kihasználva... a VGA egy 7870-es, SSD is van, és több böngészővel is próbáltam, szóval nem értem a dolgot.


    Itt az első 40 mp rendkívül jól szemléltei a jelenséget, érdekelne, hogy másnál is jelentkezik-e zavaró akadás?...

    Nem tudom mennyire vigasztal, de nálam is jól láthatóan akad.
    Nem mondom, hogy erőművem van, de azért ezt bőven el kellene bírnia, memória is akad bőven (12GB). Mondjuk a videókártya (hd 6700) lehet gyenge pont, de azért egy full hd-t bírnia kellene szerintem (hacsak nem a full hd és a monitorfelbontás közti különbség fekszi meg a gyomrát, de ez már szerintem nagyon belemagyarázás lenne. )
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  4. #4
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Az eleje nekem is akad, ugyanannyira 1080p-ben és 480p-ben is, szóval szerintem a videó a ludas. Bár nekem sincs erőművem, de vinni szokta a full hd-t.
    Intel i3-3120m (2.5ghz)
    Nvidia GeForce GT635m 2gb ddr3 128bit
    6GB ddr3-1600 RAM
    (lenovo lapos)


  5. #5
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    A videoval van baj, nem a gepeddel. A yt videokat mar az egymagos, 1ghz-es regi tablagepem is roccenes nelkul vitte, beb....na, ha egy i3 keves lenne hozza. Nekem letöltve is ugyanúgy vannak benne apró akadások, mint a youton nézve. Egyébként nem 1080-as, csak 720p-s a videó.

    Nehez egyebkent fullhd-ban videot rogziteni, peldaul a frapssal. Disznonagy atviteli sebesseg kell hozza, ha tomoritetlenul akarod menteni, konnyen meglehet, hogy a vinyo nem birja az irast. Ha pedig tomoritetten mented, akkor egy bika eromu kell hozza, hogy a jatekot elvigye gond nelkul fullhd max reszletesseggel, es meg mellette tomoritsen is.

    Mellette lattam egy masik videot, valami caterham nordschleifen. Az is szaggatgat. Viszont errol jutott eszembe, van valamelyik jatekhoz balkormanyos super7-es? A jobbkormanyostol fraszt kapok :-) Egyszer megprobaltam ugy, hogy attettem a valtot a masik oldalra, es a boxbol alig birtam kiallni, nemhogy rendesen vegigmenni a palyan :-)
    Utoljára módosította: vlevi; 2014. 01. 23. 23:31.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    A videoval van baj, nem a gepeddel.
    Letöltve a videót látványosan jobb a helyzet, fent belinkeltem a fájlt. Illetve én ezt az szaggatást minden vidóban látom, folyamatosan... persze leginkább az oldal irányú kamermozgásoknál szembetűnő, de attól még máshol is ott van.

    Gyakorlatilag nézhetetlen a Youtube...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 24. 02:47.

  7. #7
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Reklámok belassíthatják. Bár az asztali gépemen nem teszi , de a kis laptopon nagyon észrevehető.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •