Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 75 (75 összesen)
  1. #51
    Az a vicces, hogy a promó szövegekben olyan kifejezéseket használnak, mint "simulation-style", meg "simulation-like", azért azt továbbra sem merik felvállalni, hogy ők echte szimulátort készítsenek.

  2. #52
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, amúgy jön a DirtRally 2-dik része. Nekem csak mégtöbb pálya kéne, vagy random generált.

    prealfa gameplay, ami viszont nemnagyon tetszik elsőre: https://www.youtube.com/watch?v=yKmnE7CXK2g
    Még az elsőben is van bőven számomra szűz rész
    Nem nagyon adok az ilyen promóciós videókra, jobb szeretem kipróbálni, magam megkóstólni. Ezeket csak arra készítik, hogy minél szebbnek tűnjön a menyasszony az esküvő előtt, aztán a nászéjszakán kiderül, hogy mit tud valójában...

  3. #53
    Én is megvettem a dirt4-et a napokban amolyan kötelező darabként, mint rallye szerető. Szerintem kicsit rosszabb lett a dirt-höz képest a fizika, egyelőre a feeling, ami megfog, de szimulátorhoz nem sok köze van. A rallyecross, a szöcske meg az a jeep-es cross jó buli amúgy, az tetszik!
    Sajnos nálam még mindig az RBR a király fizikában! Bár, tény, hogy van valami megfoghatatlan varázslata pl. az éjszakai futamoknak a dirt-ben, de egy RBR fizikával csúcs lenne!
    Dirt4, néha játszani, bohóckodni jó, de valahogy nem tudom komolyan venni.

  4. #54
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    A rallyecross, a szöcske meg az a jeep-es cross jó buli amúgy, az tetszik!
    Azzal a szöcskével én alig tudok befordulni. Teljesen random beelőz a segge egy-egy visszafordítóban. Valami jó tanács?

  5. #55
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Azzal a szöcskével én alig tudok befordulni. Teljesen random beelőz a segge egy-egy visszafordítóban. Valami jó tanács?
    Hagyjad magától beesni, ne fékezz nagyot és a kigyorsításnál meg csak kis gáz.

  6. #56
    Még pár órán át nagyon akciós a WRC7. Anno még a 4-est próbáltam belőle, az nem volt rossz:
    https://chrono.us12.list-manage.com/...1&e=e372ac1024
    Ennyit megér néha egy-egy szórakozásra.

  7. #57
    Kezdenek befutni az első szimes benyomások a Dirt Rally 2.0-ról, egyelőre mérsékelten pozitív véleménnyel vannak róla.

    + ötvözték a DiRT 4 és Dirt Rally erősségeit, kevésbé érződik tech demónak, fejlődött az FFB, fizika
    + választható gumikeverékek
    + pályaszakasz evolúciója - a tapadást befolyásolja, hogy hányadikként indítanak

    - VR támogatás csak nyáron várható
    - az alapjátékban megint csak 6 helyszín van (+további 6 jön DLC-kkel)
    - néhány ikonikus kategória/modell lekerült az autólistáról



  8. #58

  9. #59
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Sajnos ez a 6 helyszín nekem megint olyan érzést kelt hogy nem teljes szoftvert veszek, ami nem jó érzés.
    Ez egyszerűen kevés, majd visszatérünk a témára ha kijön az összes pálya.

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése

  10. #60
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egyszerűen kevés, majd visszatérünk a témára ha kijön az összes pálya.
    Meg a VR támogatás majd a nyáron

  11. #61

    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 08. 18:25.

  12. #62
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Dirt Rally (1) ingyen, csak fel kell iratkozni hírlevélre (késöbb meg lelelehet), humblin: https://www.humblebundle.com/ (elvileg steam-es)

  13. #63
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Nem tudom kipróbáltátok-e a Dirt Rally-t VR-ban, de én 4-5 órát simán Assettózom az Oculusban, a Dirt Rally-ban meg az első két bukkanó után olyan hányingerem lett, hogy le is töröltem.

  14. #64
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom kipróbáltátok-e a Dirt Rally-t VR-ban, de én 4-5 órát simán Assettózom az Oculusban, a Dirt Rally-ban meg az első két bukkanó után olyan hányingerem lett, hogy le is töröltem.
    Én úgy vettem észre, hogy a dolog kulcsa a "lock to horizon" funkció minden játékban. Monitoron én azt preferálom, ha a kamera, vagyis a "szemed" a karosszériával együtt mozog, tehát bukkanókon áthajtva a képen a táj ugrál a kocsi körül. Ezzel a beállítással viszont VR-ban rövid úton be lehet szédülni/hányni, főleg ha magas rázókon kell átdobni, vagy egyenetlen úton vezetni.

    A "lock to horizon" bekapcsolásával ez megfordul és a kamera a tájjal mozog együtt (tehát a horizont a szemedhez képest egy helyben marad) és így bukkanókon a kasztni ugrál körülötted, ami VR-ban valahogy sokkal természetesebben hat, mivel ezeket a rezgéseket a szemed a valóságban is kompenzálni/csillapítani tudja. Illetve nálam az is segít, ha az extra bólintásokat és egyéb fejmozgásokat is kiiktatom, mert VR-ban azok is csak simán a tengeribetegség-érzethez járulnak hozzá.

    Én még csak a DR2.0-t próbáltam, de abban egyelőre olyan szegényes a megvalósítás, hogy még csak állítani se lehet, alapból be van kapcsolva ez a funkció. Viszont egyes rally szakaszok még így is elég rázós élményt nyújtanak, ráadásul ha sikerül az embernek nagy sebességgel szakadékba zuhanni, ott érdemes azonnal becsukni a szemet, mert nagyon kellemetlen érzés.

  15. #65
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Sziasztok!

    Ma jött az ötlet miközben Lóczi Janival beszéltünk, hogy jó lenne a WRC futamokkal kb párhuzamosan tolni a futamokat a DiRT Rally 2.0-ban is.
    Gyorsan össze is dobtam egy Club-ot, szóval akinek van kedve csatlakozzon.

    Ha csatlakoztál akk dobj ide nekem egy üzit, hogy jóvá tudjam hagyni. Semmi komoly csak egy kis laza csapatás a cél.

    https://dirtrally2.com/clubs/club/214820

    Az autók a kétezres évek WRC-éi. Amennyire lehet próbáltunk megfelelni az eredeti versenyeknek. Itt vannak a helyettesítések.



    A pályák miatt ha jól néztem minden Season passra szükség van, de ha minden igaz külön-külön is megvehetők a helyszínek ha valakinél hiányoznának.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  16. #66
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Valaki eltudja nekem mondani hogyha a Dirt Rally (1-2) bajnokságokban csak a játékban megtalálható ~10 pályán (nem moddolható) versenyneznek - amikben a leghosszabb etap olyan 10 perces lehet-, akkor mennyire mondhatjuk hogy a ralizás műfaját szimulálja? Simán betanulható, 100* végiglehet menni benne. A predikció képességét, a vakmerőséget nagyban csorbítja. Még a navigátornak sincs túlsok értelme. énse navigátorral, térképpel megyek nordschleife-n. Vagy az éjszakán, esőn túl van vmi dinamizmus, változó a pályákon? Máshol van a gödör, begurul egy szikla, mélyebb a pocsolya?

    Szóval ott a random generált pályákkal a dirt4 (amiben játékosabb a fizika) de mégsem azzal mennek. Majd a dirtrally5-ben...

  17. #67

  18. #68
    Ez egész jó ajánlat HumbleBundle-ön:
    Codemasters 2020 Bundle

  19. #69
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki eltudja nekem mondani hogyha a Dirt Rally (1-2) bajnokságokban csak a játékban megtalálható ~10 pályán (nem moddolható) versenyneznek - amikben a leghosszabb etap olyan 10 perces lehet-, akkor mennyire mondhatjuk hogy a ralizás műfaját szimulálja? Simán betanulható, 100* végiglehet menni benne. A predikció képességét, a vakmerőséget nagyban csorbítja. Még a navigátornak sincs túlsok értelme. énse navigátorral, térképpel megyek nordschleife-n. Vagy az éjszakán, esőn túl van vmi dinamizmus, változó a pályákon? Máshol van a gödör, begurul egy szikla, mélyebb a pocsolya?

    Szóval ott a random generált pályákkal a dirt4 (amiben játékosabb a fizika) de mégsem azzal mennek. Majd a dirtrally5-ben...
    Hát sokat nem tudsz a mai valós rallyról ha ezt kérdezed

    Olyan "pályabejárás" (értsd edzés), videózás folyik ma egy amatőr verseny előtt is már napokkal, mintha egy F1-es futam Pénteki napját látnád.
    Azon kívül a gyorsok se épp változatosak a mai rally versenyeken. Az összes dolog ami igazából váratlanul érhet egy rally pilótát ma, ha rendesen felkészült, az esetleg a nézők által feldobált kavics, vagy egy fagyás, tócsa, stb.
    Amik valamennyire azért dinamikusak itt is. Illetve murván/hóban az útfelület használódása is faktor.

    DiRT4 fizikájáról nekem egyébként annyi a véleményem, hogy köze nincs ahhoz amilyennek lennie kellene. A DR1-2 se jó, sőt, igazából az összes szar a maga módján. De a 2.0 talán a legkevésbé. Sajnos ez van.
    Illetve azért 12-13 ország x 30-50km-t tudni full fejből, minden körülmények között, nekem kicsit nagyobb kihívásnak tűnik. Persze előbb utóbb megtanulod. De ez nem hiszem, hogy pár hónap vagy 1 év. Azért nem 20km-ről beszélünk, hanem 300+-ról.
    Ahol ráadásul nem belátható egy halom dolog. Egy Nordschleife futamra készülsz két hetet és még úgy sem megy mindenkinek hibátlanul. Ez sem nagyon más sokszor ebből a szempontból.
    Aki ezzel a programmal kel és fekszik, annak persze fejben lesz minden mm. De ne legyünk naívak. A Királd-Sáta körgyors mióta van a magyar OB naptárában kb? Vagy Bajna Lábatlan? a Veszprémi gyorsok? Esetleg a WRC-n a Col De Turini ilyen olyan kombinációi?
    Nem egy alkalom volt, hogy Loeb "lehagyta" Elenát a valóságban pl és olyan koppon ment közben, hogy sírtál a belsőn. Sajnos ez már nem az a világ ahol 100% a navigátor után mennek. Pedig annak szerintem is nagyobb sportértéke volt.
    (De a valóságban is, ha neked a pályabejárásokkal, videózással, minden felkészüléssel nincs kb úgy a fejedben minden az adott gyorsról, mint a leggyorsabbaknak ezekben a játékokban akkor cseszheted)

    Lehetne menni az RBR-ben is, csak lassan ott tényleg csak az megy akinek nincs gépe újabb gamekre. Pedig ott vannak valós gyorsok a világ minden pontjáról.

    De ajánlott innen belehallgatni:
    https://youtu.be/mLbbbbGw2oM?t=694

    Nehogy azt hidd hogy ma ez máshogy működik.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  20. #70
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Hát sokat nem tudsz a mai valós rallyról ha ezt kérdezed

    Olyan "pályabejárás" (értsd edzés), videózás folyik ma egy amatőr verseny előtt is már napokkal, mintha egy F1-es futam Pénteki napját látnád.
    Azon kívül a gyorsok se épp változatosak a mai rally versenyeken. Az összes dolog ami igazából váratlanul érhet egy rally pilótát ma, ha rendesen felkészült, az esetleg a nézők által feldobált kavics, vagy egy fagyás, tócsa, stb.
    Amik valamennyire azért dinamikusak itt is. Illetve murván/hóban az útfelület használódása is faktor.

    DiRT4 fizikájáról nekem egyébként annyi a véleményem, hogy köze nincs ahhoz amilyennek lennie kellene. A DR1-2 se jó, sőt, igazából az összes szar a maga módján. De a 2.0 talán a legkevésbé. Sajnos ez van.
    Illetve azért 12-13 ország x 30-50km-t tudni full fejből, minden körülmények között, nekem kicsit nagyobb kihívásnak tűnik. Persze előbb utóbb megtanulod. De ez nem hiszem, hogy pár hónap vagy 1 év. Azért nem 20km-ről beszélünk, hanem 300+-ról.
    Ahol ráadásul nem belátható egy halom dolog. Egy Nordschleife futamra készülsz két hetet és még úgy sem megy mindenkinek hibátlanul. Ez sem nagyon más sokszor ebből a szempontból.
    Aki ezzel a programmal kel és fekszik, annak persze fejben lesz minden mm. De ne legyünk naívak. A Királd-Sáta körgyors mióta van a magyar OB naptárában kb? Vagy Bajna Lábatlan? a Veszprémi gyorsok? Esetleg a WRC-n a Col De Turini ilyen olyan kombinációi?
    Nem egy alkalom volt, hogy Loeb "lehagyta" Elenát a valóságban pl és olyan koppon ment közben, hogy sírtál a belsőn. Sajnos ez már nem az a világ ahol 100% a navigátor után mennek. Pedig annak szerintem is nagyobb sportértéke volt.
    (De a valóságban is, ha neked a pályabejárásokkal, videózással, minden felkészüléssel nincs kb úgy a fejedben minden az adott gyorsról, mint a leggyorsabbaknak ezekben a játékokban akkor cseszheted)

    Lehetne menni az RBR-ben is, csak lassan ott tényleg csak az megy akinek nincs gépe újabb gamekre. Pedig ott vannak valós gyorsok a világ minden pontjáról.

    De ajánlott innen belehallgatni:
    https://youtu.be/mLbbbbGw2oM?t=694

    Nehogy azt hidd hogy ma ez máshogy működik.
    Ezt jol osszefoglaltad. Nem latok bele a rallyba, de azt meg en is tudom ismerosoktol, hogy nagyon komoly a felkeszules, messze nem arrol szol, mint a hoskorban, hogy kinek van nagyobb toke.

    De ez szerintem minden sportban igy van, a rajt pillanataig elvegzett munka hatarozza meg 95%-ban a poziciodat, a maradek 5% a pillanatnyi forma es a szerencse.

  21. #71
    Komplett DR2.0 jóárasítva:
    https://www.fanatical.com/en/game/di...e-year-edition

    Szerk.: gyorsan elkapkodták, eredetileg 7 napra szólt...
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 11. 11. 18:06.

  22. #72
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Hali, rally sim témában van esetleg vmi új a nap alatt?
    ...már ami fizikában überelni tudja legalább a Dirt Rally 2 szintjét?


    Köszi

  23. #73
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hali, rally sim témában van esetleg vmi új a nap alatt?
    ...már ami fizikában überelni tudja legalább a Dirt Rally 2 szintjét?


    Köszi
    A WRC licensz átkerült a Codemastershez, a pletykák szerint az F1 játék promójának lencsengése után, legkorábban a nyár második felében várható az idei hivatalos WRC cím megjelenése. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy a Dirt Rally által megkezdett iránytól nem terveznek jelentősen eltérni, a karrier módban állítólag valamilyen szinten lehet majd egyedileg fejleszteni az autókat (a játékos válogathatja össze a komponenseket).

  24. #74
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Köszi szépen az infókat!

    egyébként ahogy nézem, a most leköszönő fejlesztő utolsó címe a WRC Generations is állítólag egész vállalhatóan sikerült a netes "szaksajtó" szerint... persze ezek többnyire nem a szimulátoros szempontokat tartják szem előtt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2023. 06. 09. 22:11.

  25. #75
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A WRC licensz átkerült a Codemastershez...
    első videók az EA SPORTS WRC-ről:



    November elején fog megjelenni, meglátjuk majd mit hoznak ki belőle...
    https://store.steampowered.com/app/1849250/WRC/

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •