Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (140 összesen)

Téma: F1 2014

  1. #76
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    http://www.telesport.hu/2014/03/16/m...k-a-red-bullt/

    Már alig várom St. Petersburg-öt!



    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogynem, ott a Szulejmán is.
    Nem (feltétlen) ilyen kertévés retkes rettenetektől beszéltem, én azt a mondatot kicsit globálisabban értettem



  2. #77
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Nemértem ezt a hülye tankfolyási cirkuszt.
    Azt írja az FIA, hogy folyamatosan ment 100kg/óra, vagymennyi felett.
    Megvan hogy ki mennyi benzinnel indul a startnál (150kg/l?).
    FIA szépen odamegy a futam végén, és megméri hogy mennyi maradt a tankban, kivonja az indulásiból, és a végén elosztja valamennyivel. Kész megvan, hogy 100 felett, vagy alatt volt é. Szenzor csavar kizárva.

  3. #78
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nemértem ezt a hülye tankfolyási cirkuszt.
    Azt írja az FIA, hogy folyamatosan ment 100kg/óra, vagymennyi felett.
    Megvan hogy ki mennyi benzinnel indul a startnál (150kg/l?).
    FIA szépen odamegy a futam végén, és megméri hogy mennyi maradt a tankban, kivonja az indulásiból, és a végén elosztja valamennyivel. Kész megvan, hogy 100 felett, vagy alatt volt é. Szenzor csavar kizárva.
    A motor teljesítményét akarják korlátozni ezzel, hogy ne lehessen több 100kg/óra-nál az átfolyás(időmérőn se). Maga a 100kg-s limit meg ugye a versenytávra van.


  4. #79
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nemértem ezt a hülye tankfolyási cirkuszt.
    Azt írja az FIA, hogy folyamatosan ment 100kg/óra, vagymennyi felett.
    Megvan hogy ki mennyi benzinnel indul a startnál (150kg/l?).
    FIA szépen odamegy a futam végén, és megméri hogy mennyi maradt a tankban, kivonja az indulásiból, és a végén elosztja valamennyivel. Kész megvan, hogy 100 felett, vagy alatt volt é. Szenzor csavar kizárva.
    úgy képzeld el ,mint a turbószűkítőt a rally autóknál.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #80
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    úgy képzeld el ,mint a turbószűkítőt a rally autóknál.
    Azért nem, mert ezt csak elméletben korlátozzák fizikailag viszont nem. Ezt nem értem egyébként. Miért nem homologizáltatnak olyan befecskendező rendszert ami max ennyit tud, aztán akkor nincs belőle probléma nem kell szenzorokkal méricskélni.. Vagy miért nem korlátozzák a turbónyomást, meg ott van a 100kg benzin, azt oszd be ahogy akarod...


  6. #81
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    De az FIA azt írja (magyar oldalak szerint) hogy végig, egyfolytában, 100kg/óra felett folyt át a benya.
    Így egy sima matematikai művelettel is kilehet számolni az átlagot, nem?

  7. #82
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De az FIA azt írja (magyar oldalak szerint) hogy végig, egyfolytában, 100kg/óra felett folyt át a benya.
    Így egy sima matematikai művelettel is kilehet számolni az átlagot, nem?
    Ez csak egy kicsit hülye fordítás. Úgy "folyamatosan" hogy nem egy pillanatra lépte át ( ami mondjuk egy pillanatnyi szenzor zavar lehetne ) hanem "huzamosabb ideig". Szóval érted... Folyamatosan amúgy se lehetne, mert nem padlógázon mennek állandóan


  8. #83
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Üzenetek
    483
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Az meg hogy a V8-ban több az előzés... hát ne hasonlítsuk már össze egy forma autós bajnoksággal, ahol az aero rettenetesen fontos, V8-ban meg olyan alig van, nem ám hogy olyan szinten befolyásolná a verdát mint F1-ben.

    Szerintem jó futam volt, lényegesebben izgire senki ne számítson, esetleg ha egyen autók lennének...
    New haragudj Nibi de nem értek veled egyet. Ne hasonlítsam? A 80as évek óta nézek F1et, és el vagyok szörnyedve, h hova jutott. Kajak 97-98ig volt jó az F1. Amit addig produkáltak a pilóták, azért volt király kategória. V8al meg miért hasonlítom? Emlékszel a 80as évek vége 90es évek elejére? Ott tudtak előzni! Be tették a verdát, nem kellett mindenféle hülyeségektől félni h megbüntetnek stb, csak a tényleg banális hibáért. Az akkori F1nek egy dolog volt a rákfenéje, és az a pontozási rendszer, már akkor is jobbak voltak az USA-ban, sőt talán a közvetítések is jobbak voltak a tengerentúlon, lásd NASCAR, INDY, CART. Mind1, már mikor betiltották a slicket, majd elkezdte tervezni a pályákat ez a Tilkeállat, azóta hanyatlik az F1. Hiányoznak az igazi versenypályák, hiányzik a tűz a versenyzőkből, el van rontva az egész. Ha neekd tetszik örülök neki, csak akkor tölts le egy 90-94 bármelyik futamot, és nzd vissza (hiába ocsmány a minőség) akkor majd úgy fogod érezni magad mint Neo a mátrixban... Kicsit kusza, lett az írásom, de ez van fáradt vagyok és mérges h ezért keltem fel korán, és igen most ébredtem fel
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  9. #84
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg speedr írta Hozzászólás megtekintése
    New haragudj Nibi de nem értek veled egyet. Ne hasonlítsam? A 80as évek óta nézek F1et, és el vagyok szörnyedve, h hova jutott. Kajak 97-98ig volt jó az F1. Amit addig produkáltak a pilóták, azért volt király kategória. V8al meg miért hasonlítom? Emlékszel a 80as évek vége 90es évek elejére? Ott tudtak előzni! Be tették a verdát, nem kellett mindenféle hülyeségektől félni h megbüntetnek stb, csak a tényleg banális hibáért. Az akkori F1nek egy dolog volt a rákfenéje, és az a pontozási rendszer, már akkor is jobbak voltak az USA-ban, sőt talán a közvetítések is jobbak voltak a tengerentúlon, lásd NASCAR, INDY, CART. Mind1, már mikor betiltották a slicket, majd elkezdte tervezni a pályákat ez a Tilkeállat, azóta hanyatlik az F1. Hiányoznak az igazi versenypályák, hiányzik a tűz a versenyzőkből, el van rontva az egész. Ha neekd tetszik örülök neki, csak akkor tölts le egy 90-94 bármelyik futamot, és nzd vissza (hiába ocsmány a minőség) akkor majd úgy fogod érezni magad mint Neo a mátrixban... Kicsit kusza, lett az írásom, de ez van fáradt vagyok és mérges h ezért keltem fel korán, és igen most ébredtem fel
    De nem értitek. Ne várjátok a 80-as évek beli versenyzési típust! Az elmúlt, annak vége, megölte a tudomány (és a szabálytalanság megengedése)!!! Szuperül kihasználják a Venturi, a Bernoulli hatást, a légörvény keltés a támadónak, a diffuzort és még sok mást amiről fingunk sincs. Ezek annyira befolyásolják az F1-et hogy nem lehet rá szabályt alkotni, amivel visszahoznák a 80-as évek beli vehemenciát. Pláne a mostani FIA filozófiával, ahol engedik hogy egymást leszorítsák a pályáról, stb stb... Hát így ki akar előzni? Senki... Minek előznél ha úgy is csak kívülről tudsz ott meg majd jól leszorít, és nem fogják büntetni érte. Ezért van a hülye DRS meg ERS, meg ilyen hülyeségek. Most Melbourne-ben is bebizonyították páran hogy akár kívülről is lehet előzni ha a védekező fair, és nem szorítja le a kavicsba a támadóját, és az is egyértelműen kiderült hogy nagyon is jól tudja a védekező, hogy hol a támadója! Évek óta ezt szajkózom... attól hogy előrébb van még tudnia/éreznie kell hogy hol a másik, ha ezt nem érzi akkor menjen másik szakmába, mert a versenyzés nem neki való...
    Továbbá minek előznél ha alig vagy gyorsabb az előtted lévőnél, és a benya se túlságosan sok?! Oké megelőzöd és? Jön a DRS oszt visszaelőz. Tehát kivársz, mert védened is kell a technikát, mivel sok futamot kell kibírnia. Ha mégis úgy érzed hogy el tudsz kicsit lépni akkor is csak akkor éri meg megelőzni ha jócskán gyorsabb vagy és még az ő előtte lévőt is el tudod kapni, mert ha nem, akkor csak pazaroltad a gumit/benyát. Ami azért persze bőven elég (mármint a benya, csak felfújják a dolgot), ezt Rosberg bebizonyította. Azért ezt a 100 kg-ot nem hasraütésre találták ki, biztosak lehettek benne hogy ezt igen jól letesztelték a motor gyártók. És akkor még ott a gumi kérdés is, amiért nem biztos hogy érdemes előzni, vagy előzni próbálni amivel csak lenyírod a gumit...
    Most én a gumit nagyobb gondnak tartom mint a benyát.

    Na de visszatérve, én úgy érzem a modernkori F1-hez képest ez amit most alkottak jó irány! Kicsit elvették a leszorítást és máris közelebb tudtak menni egymáshoz és a rövidebb DRS nélküli egyenesekben is JÓL LÁTHATÓ volt a szélárnyék hatása! Mikor láttunk ilyet utoljára F1-ben? Én nem is emlékszem már.
    Szóval a lényeg, annyit változott az F1, mindennek jópár futamot ki kell bírnia, sokkal fontosabb egy biztos pontszerzés mint egy bizonytalan előzés. Sajnos most már nem csak a pályán dőlnek el a dolgok sőt nagyobb százalékban már nem ott dőlnek el... Ez van. Ilyen lett az modernkori F1.
    Sajna a közvetítés is elég ratyi (Amcsik ebből a szempontból lazán leiskolázzák az F1-et ), fele annyi infó sem volt mint kéne , hogy ki hol áll mennyi a hátránya, ezt folyamatosan látnunk kéne a képen hogy tudjunk számolni, izgulni. Sajnos én nem izgulok fel attól hogy látok valakiket valahol valamiért körözni... Hát ez minden csak nem izgi. Pedig én elég nagy autóverseny fan vagyok, hát akkor mennyire uncsi ez egy kevésbé hozzáértőnek?! De ha folyamatosan látnám hogy ki hol van miért csatázik mekkora különbségek vannak és azok hogy alakulnak máris jóval izgibb a dolog.
    De első amit változtatni kéne hogy a szabályokat betartassák a fantasztikus a versenyzőkkel a szakik akik menet közben (félre)elemzik a történteket, vagy nem is elemzik... Háyn leszorítást elnéztek?! Meg sem tom számolni, hát ezzel minket nézőket fosztottak meg a látványtól, megölték számunkra az izgalmat. (Hála égen most Melbourne-ben nem volt leszoritósdi, de ez lehet csak véletlen volt. )

    És hogy tudjátok én is akarok látni izgalmas, bevállalós (Kobayashi féle ) előzéseket, vérre menő csatákat! Hiszen mi másért versenyeznénk, miért forrna bennünk a (benzin ) versenyzési láz?!.
    De el kell fogadni hogy az F1 más lett...

    És akkor is örülök hogy halkabbak lettek és nem vinnyognak végre idétlenül az autók.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

  11. #86
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    És hogy tudjátok én is akarok látni izgalmas, bevállalós (Kobayashi féle ) előzéseket, vérre menő csatákat! Hiszen mi másért versenyeznénk, miért forrna bennünk a (benzin ) versenyzési láz?!.
    De el kell fogadni hogy az F1 más lett...

    És akkor is örülök hogy halkabbak lettek és nem vinnyognak végre idétlenül az autók.

    Akkor most a mezőnnyel van a baj mert nem bevállalósak mint Kobayashi?? Nem hiszem. Sztem az összes pilóta tudna hasonló mozdulatokat csinálni, csak nem "tudnak." Az idióta technikai szabályok miatt, meg az agyhalott mesterségesen kierőszakolt "technikai újítások" miatt. Az egész F1 egy feleslegesen túlbonyolított, mesterkélt, unalmas, egyáltalán nem látványos és már nem is "hangzatos" kamu. Azzal hogy mindenben meg van kötve a mérnökök, meg a pilóták keze és agya, pont az ellenkezőjét érik el a célnak. (cél=látványos, sok nézőt és ezáltal sok pénzt és nézettséget hozó futamok.) Az lenne a jövő hogy számítógépek villámgyors elemzései és utasitásai alapján versenyeznek a "pilóták"??????? ERS-KERS, HYBRID szarság, DRS, dinamikus méterről méterre változó motor és hajtásláncvezérlés????????? mi a fa**om????? Ez sok minden csak nem autóverseny. Jelenleg a pilóta-technika aránya az 70-30 a technika javára. Most komolyan, Ric. 2. helyen, Mag. a 3.-on
    Alonsot, meg Raikkönent meg letolja egy Bottas, Kvyat meg első futamán 8.-on belülről indul és pontot is szerez ???????? Ezek az eredmények nem emberi teljesítmények. Ergo minek kellenek ide csúcs versenyzők.
    Attól meg hogy futam közben mennyi szir-szar információt osztanak meg vagy nem a nézőkkel, attól még a futam ugyanolyan lapos marad, max a technikai kütyü-adat fanok érzik jobban magukat. Aki valódi autóversenyt szeretne látni és érezni, annak ajánlom, hogy menjen el egy Nascar hétvégére, vagy egy LM futamra, majd ezután egy F1-re. Egyből érthető lesz miért fújjolnak az ausztrálok, meg miért is tojnak az amik az F1-re.

  12. #87
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    A fedélzeti (belső)kamerás felvételek alatt,miért nem volt most a kijelző,ami mutatja a fordulatszamot,sebességet,stb...? Vagy csak Én hiányoltam? Érdekelt volna milyen fordulaton mennek,meg mennyire használják a "kanyarba begurulós" technikát a spórolás miatt.

    Taky telefonról

  13. #88
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    ...ERS-KERS, HYBRID szarság, DRS, dinamikus méterről méterre változó motor és hajtásláncvezérlés????????? mi a fa**om????? ...
    a kedvencem..."brake by wire"

    bazmeg, 300-nál egy elektromos kütyü gondol egyet és tök más hátsó féket "ad" pilótának mint kellene...

    amúgymeg:
    http://www.youtube.com/watch?v=FrdTKntteAA

    . <--pont
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #89
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Kénytelenek mesterségesen beleszabályozni a dolgokba, mert a'tecnika már olyan szinten van, hogy az már szinte felfoghatatlan. A hőskorban ténykeg a tecnika határát feszegették a'kulonboző megoldasokkal, de ennek sajnos mar vége. Én sem tudom mi lenne a jo megoldas, de azt ugye ti is latjatok, hogy kb a 80-as evekmkozepe ota, amiota a turbomotorok folenye nyilvanvalova valt, azota probaljak a technikai oldalt szabalyozni. Turbonyomas csokkentese, makd betiltasa, 89-tol, aztan egyre kisebb motorok, es megis folyamatosan gyorsultak aznautok, egeszen kv 2004-ig, amikoris akkorat vettek vissza a teljesitmenybol, hogy azt azota sem tudtak utolerni.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  15. #90
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Rövide, tömören egy kalap nagy halom rakat ..., (kicsit kimoderáltam ) betegágy ez az egész...... Legalább a régi véhat turbo hangokat megközelítenék, de nem... és még aludni sem lehet rajta.... na ez a legfelháboítóbb az egészben, holott egy dögunalom... DE nézük pozitívan, nem fogok sírvafakadni ha véletlenül nem látom az egyik futamot
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  16. #91
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Hat nem tudom...
    Mostani futamon sem ereztem azt,hogy sokat javult volna a "test-test" elleni csata az uj szabalyok altal epitett kocsik ellenere.
    Egy dolog javithatna ezen a helyzeten,ha felere csokkentenek a futam tavot. Akkor nem kivarasrol es sporolasrol szolna ez az egesz cirkusz. :-\

    Taky telefonról

  17. #92
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    Hmm ez nem volt valami faja pöttyet unalmas lett, persze volt némi szappanopera is Massáéknál,de ezt kár volt az utolsó 5 körben forszírozni szerintem ,nem volt Bottasban annyi hogy megelőzze a Mclarent.A Ferrari meg egy force indiával versenyzett ,Alonso lehet megint ott lesz a dobogó környékén egyszer kétszer rajta és kész. Kezet foghatnak a Mclarennel. A redbull meg szépen leépíti majd Danielt ,mire európába érnek már ott lesz a sok pici malőr. Felőrlik szépen és kész.Istenem ez a Ferrari

  18. #93
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

  19. #94
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Próbálnak nem röhögni.

  20. #95
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Felipe "hisztispicsa" Massának hamar visszanyalt a fagyi
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #96
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    hááát kit érdekel a hang mikor végre meccselnek!!!
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  22. #97
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Na végre,ez már verseny volt! ;-)

    Taky telefonról

  23. #98
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    hááát kit érdekel a hang mikor végre meccselnek!!!
    Hát tényleg nem az autók hangja volt a legnagyobb gond (jó néhány évre visszamenőleg.)
    Azért remélem nem a Mercedes lesz az új RedBull.

  24. #99
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Eddig énsem tudtam hogy mi hiányzott a forma1-ből, és amire senki sem gondolt, de megtaláltam:

    Áááde ez annyira ottvan. Elektro gitár, meg retro, de a mostani szintetikus, diszkó "tűűű-tüüü-tü" ehhez képest rohadtul tompa, lapos, uncsi.

  25. #100
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...Elektro gitár, meg retro...
    Jah, villanygitár, hosszú haj, hülye zene, cippzáros paplany...

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •