Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 88 (88 összesen)

Téma: HGTLM9 - Mont Tremblant: Ferrari 275

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Beszámoló:

    Hát az én felkészülésem sem volt túl acélos itt az ünnep előtti felforgásban, de ahogy látom a többiek is hasonló gondokkal küszködtek. Szerda hajnalban tudtam menni 1-2 kört, hogy legyen időm prekvalon, illetve a futam előtt egy szűk órát. Ehhez képest nem is alakult rosszul a dolog, még majdnem büszke is voltam magamra, mikor láttam, hogy Cola hasonló felkészüléssel a 2. a prekvalon! Telefonon meg itt vinnyog nekem, hogy nem készült semmit!


    Na szóval a futamnak úgy veselkedtem neki, hogy hiba nélkül bö'csülettel végigmegyek, aztán meglátjuk mire elég! Qual-on és futamon is lassú voltam, viszont sikerült stabilan és komolyabb hiba nélkül végigautózni a távot, így az ölembe pottyan egy 5. hely!

    Igazából a futam során a legnagyobb ellenfelem a költözés utáni új rögtönzött Cockpitem volt , a rém elegáns cipős megoldás jobban bevált, mint várnátok, ellenben az asztal nem túl nehéz masszív/darab, így folyamatosan elvándorolt előlem a futamon... szóval amikor igen csak furcsa íveket vettem néha egyesek előtt, az azért volt, mert éppen próbáltam visszaráncigálni valahogy magam elé! Viccesen hangzik, de amúgy szörnyű volt!

    Szabi_Cockpit1.jpgSzabi_Cockpit2.jpg



    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát a régi szép szoros meccsek nekem is hiányoznak, meg az élmezőny erős emberei.
    Motivációm nekem sem akkora mint anno, de ez betudható az AC várásnak is már erősen. Azért a GTL-t is szépen kihasználtuk már az évek során. Sokkal változatosabb szabályokkal mint a GTR-t, szóval panaszunk nem lehet, dehát kőne má valami új.
    Ami tény, hogy Laca és Máté hiánya sajnos nagy veszteség (dawe-é már nem annyira ), viszont itt van nekünk most Dobri Szabi, Kelemen Dávid, Diczházi Peti, TT és White... inkább ami nagyobb gond, hogy Taky, Matyi, Vétek Csabi, Bazsi, Kettel, Teratti csak elég rabszodikusan tudnak részt venni a futamokon.. ebből adódóan vannak piszok kemény 30+ fős futamaink és ilyen foghíjasak is, mint most ez volt. De az izgalmakból és szoros meccsekből szerintem nincs hiány, én vért pisáltam a Group-os futamokon minden egyes 5.-7.-10. helyezésért, és ennek minden egyes percét rettenetesen élveztem!

    Készülök egy kisebb gondolat indítót írni a jövővel kapcsolatban az HGTLM9 Öteleltő topikban, addig Ti is gyűjtsétek, formáljátok magatokban a gondolatokat, aztán közösen eldöntjük hogyan tovább!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 12. 21. 15:45.

  2. #77
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából a futam során a legnagyobb ellenfelem a költözés utáni új rögtönzött Cockpitem volt , a rém elegáns cipős megoldás jobban bevált, mint várnátok
    És így ettől betapadt a szék?
    Hát rendhagyó az már egyszer biztos.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #78
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Épp a start pillanatában készült a kép. A sofőr készítette

  4. #79
    Kelemen Dávid Versenyző KeCA logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    257
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Kis tragikomédia volt még, mikor utolértem valaki olyat aki nem cserélt gumit és nekiállt izmozni... pedig akkora tapadásbeli előnyben voltam hogy már kiforduláskor muszáj volt mellé fordulnom, hogy ne toljam meg, mert olyan lassan tudtak csak a a gázra lépni, vagy egyáltalán kifordulni.
    Nem tudom, hogy akkor most én, vagy Kettel bántotta a kis lelkivilágod , de mégis miért kéne, hogy lehúzódjak előled? Versenyben voltunk, nyilván nem volt esélyem ellened, de attól még mehetek a saját tempómban figyelve rád. Meg hát lehetek geci is, hogy ezzel megnehezítsem a dolgod, másnak talán több esélyt adva ezzel.

  5. #80
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg KeCA írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy akkor most én, vagy Kettel bántotta a kis lelkivilágod , de mégis miért kéne, hogy lehúzódjak előled? Versenyben voltunk, nyilván nem volt esélyem ellened, de attól még mehetek a saját tempómban figyelve rád. Meg hát lehetek geci is, hogy ezzel megnehezítsem a dolgod, másnak talán több esélyt adva ezzel.
    Nincs vele semmi gondom, csak értelmetlen.
    Élveztem a csatákat, és tudtam hogy úgyis el fogok menni, szóval én nem vesztettem vele semmit.
    Joe volt (az élmezőnyből) a legrutinosabb e téren. (Azért más is elengedett simán/rögtön.) Úgy gondolom így is kell csinálni. Én is ezt tettem volna, ha Cola elől kell menekülnöm.

    Tarts föl akkor ha van némi esélyed. Mondjuk a futam utolsó pár körében ez teljesen természetes lett volna.
    De mondom semmi gondom vele, szabályos volt, és jó is, csak fölösleges.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #81
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Ha bármi értelme lett volna és nincs mögöttem senki nem engedem Nibit sehová. Mert ez erről szól. Megerősíthet ebben Taky, és Szabolcs is. Foggal körömmel ragaszkodom a helyemhez.

    DE amikor box előtt vagyok és a másik már túl van rajta és amúgy is körönként 2 seccel jobb azzal púposkodni csak arra jó, hogy bukjak újabb ,5 secet körönként és kockáztassam a meglévő pozíciómat, kiessek a ritmusból. Mert ezt meg Takytól megtanultam.


    Ja és akkor még Cola mögöttem volt, és volt arra remény hogy a maradék 3 körben ott is marad.

  7. #82
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy mennyire jött be a setup Ákos? Bár gondolom nagy viszonyításod nem volt, hiszen mondtad hogy alig készültél. Ahogy elnézem nem volt eredménytelen futamod. De szerintem inkább lélektanilag segített a setupom , szóval az érdem a tiéd. Ha az én setupom használtad egyáltalán.
    Jó volt, ráadasul az autót is nagyon élveztem, főleg amikor már kezdtem ráérezni Mennék vele többször is szívesen az biztos Köszi mégegyszer !


  8. #83
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Jó volt, ráadasul az autót is nagyon élveztem, főleg amikor már kezdtem ráérezni Mennék vele többször is szívesen az biztos Köszi mégegyszer !
    Szerintem is kajak jó volt, meg is lepődtem hogy ennyire jó, mert eddig erről az autóról mindig az alulkormányzottság jutott eszembe. Itt meg mint egy kezes bari, lehetett finoman driftelni ha kellett, és könnyedén fogni azokat. Élmény volt na.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #84
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Néztem a reply-t és sűrűn villog a féklámpám (egyenesben is, random). Elnézést kérek ezért, próbálom megjavítani valahogy.

  10. #85
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Néztem a reply-t és sűrűn villog a féklámpám (egyenesben is, random). Elnézést kérek ezért, próbálom megjavítani valahogy.
    Tegyél rá a programban holtjátékot. Pár % elég (észre sem fogod venni), majd ha nagyobb a baj akkor ráérsz esetleg kipucolni vagy ilyesmi. Nálam a pucolás is csak egy ideig segít, és újrakezdi a remegést
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  11. #86
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    És nagy holtjátékra mi lehet a megoldás?
    Squash labdát használok ami eleve megfelezi a pedálutat, viszont alulról meg van vagy 1 cm-s holtjáték +-ban
    és így a hasznos pedálút max. másfél cm-re (!) csökken. Nagyon nehéz finoman fékezni, szinte mindig füstöl a gumim féktávon.
    Amikor meg megpróbálom picit enyhébben nyomni, akkor meg a holtjáték miatt alig bírok lelassulni mivel valójában
    alig van fékhatás. De mivel a labda ellentart olyan mintha mégis lenne. Persze már megszoktam,
    de a finom fékezéshez nagyon hiányzik az az 1 cm alulról.
    Ez csak GTL-ben van, annak idején többször is figyeltem és pl. GTR2-ben nem volt ilyen gond.

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    És nagy holtjátékra mi lehet a megoldás?
    Squash labdát használok ami eleve megfelezi a pedálutat, viszont alulról meg van vagy 1 cm-s holtjáték +-ban
    és így a hasznos pedálút max. másfél cm-re (!) csökken. Nagyon nehéz finoman fékezni, szinte mindig füstöl a gumim féktávon.
    Amikor meg megpróbálom picit enyhébben nyomni, akkor meg a holtjáték miatt alig bírok lelassulni mivel valójában
    alig van fékhatás. De mivel a labda ellentart olyan mintha mégis lenne. Persze már megszoktam,
    de a finom fékezéshez nagyon hiányzik az az 1 cm alulról.
    Ez csak GTL-ben van, annak idején többször is figyeltem és pl. GTR2-ben nem volt ilyen gond.
    Nem szabadna máshogy működniük, húzd ki az USB-ét és dugd vissza, majd állítsd át a féket a gázra, aztán vissza... közben figyeld a kontroll csúszkát, meg vedd ki a deadzone-okat.

  13. #88
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szabadna máshogy működniük, húzd ki az USB-ét és dugd vissza, majd állítsd át a féket a gázra, aztán vissza... közben figyeld a kontroll csúszkát, meg vedd ki a deadzone-okat.
    OK ,én is azt mondom h. nem szabadna. GTL előtt mindig újrakalibráltatom a kormányt, dedzone-k 0-án vannak, ezeket már százszor leellenőriztem, viszont a pedálcserét és visszaállítást még nem próbáltam.
    Majd kipróbálom, köszönöm, ez eszembe sem jutott...

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •