Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 5 6 7 8 9
Találatok: 201 - 223 (223 összesen)

Téma: GPL - toborzás

  1. #201
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék akkor én is jelentkezni a GPL-re. GEM, VROC, IGOR, 67, GT, 69 extra megvan, be vannak állítva, remélem Trentonra tudok jönni elsőként.
    Üdv! Remek!
    A bwpatch a lényeges még, az mindenképpen kell.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #202
    Pataki Márton Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 07. 05.
    Város
    Győrújbarát
    Életkor
    34
    Üzenetek
    14
    Az elvileg nálam úgy van beállítva, hogy mindkét lehetőség Assigned, és a 2. opcióban a 4-est nyomtam meg. Ez így jó?

  3. #203
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    Az elvileg nálam úgy van beállítva, hogy mindkét lehetőség Assigned, és a 2. opcióban a 4-est nyomtam meg. Ez így jó?
    Applied. Igen úgy jó!

    Ha van kedved, gyere ma este a brit-magyar-nemzetközi GBGPL liga mexikói versenyére!
    http://www.freeleo.hu/weekly/1_racei...aceid=20110728 (21 órától, vroc chat: GBGPL, pass: Novice)
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #204
    Jankovits Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 12. 19.
    Város
    Nyergesújfalu
    Üzenetek
    50
    A Junior ligára jelentkezésnek mi a hivatalos módja? Vagy csak szólok, hogy: "hello, jönnék én is", és már regisztrálva is vagyok?
    http://users.atw.hu/adgj/gplbar.PNG

  5. #205
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Squierr írta Hozzászólás megtekintése
    A Junior ligára jelentkezésnek mi a hivatalos módja? Vagy csak szólok, hogy: "hello, jönnék én is", és már regisztrálva is vagyok?
    Semmi különös. Lesz majd egy külön téma a Junior futamokhoz. Általában ott úgyis hozzászólnak az érdeklődők, ami elég is nevezésnek.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #206
    Jankovits Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 12. 19.
    Város
    Nyergesújfalu
    Üzenetek
    50
    Akkor könnyebb, mint hittem Az nagy baj, ha én szeretnék részt venni a ligában, de az 1. futamon nem tudok indulni (mert nem leszek itthon)? Még valami: a ma esti mexikói futamra gondolom csak nézőként mehetnék, ugye?
    http://users.atw.hu/adgj/gplbar.PNG

  7. #207
    Pataki Márton Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 07. 05.
    Város
    Győrújbarát
    Életkor
    34
    Üzenetek
    14
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Applied. Igen úgy jó!

    Ha van kedved, gyere ma este a brit-magyar-nemzetközi GBGPL liga mexikói versenyére!
    http://www.freeleo.hu/weekly/1_racei...aceid=20110728 (21 órától, vroc chat: GBGPL, pass: Novice)
    Köszönöm a meghívást. Ha sikerül addigra megcsinálnom a pedálom rugóját, akkor mindenképpen jövök.

  8. #208
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Squierr írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor könnyebb, mint hittem Az nagy baj, ha én szeretnék részt venni a ligában, de az 1. futamon nem tudok indulni (mert nem leszek itthon)? Még valami: a ma esti mexikói futamra gondolom csak nézőként mehetnék, ugye?
    Baj maximum neked, a nevezés a bajnokságba nem kötelez arra, hogy minden futamon ott legyél.

    A ma esti versenyt gyakorlatilag Jani szervezi, szóval bizonyára neked is szól a meghívás, ezekhez a versenyekhez nem kell szervertagság sem.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  9. #209
    Jankovits Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 12. 19.
    Város
    Nyergesújfalu
    Üzenetek
    50
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Baj maximum neked, a nevezés a bajnokságba nem kötelez arra, hogy minden futamon ott legyél.
    Nekem elég baj, jó lett volna mind a 3 versenyen ott lenni A meghívást pedig én is köszönöm, ha nekem is szól
    http://users.atw.hu/adgj/gplbar.PNG

  10. #210
    Pataki Márton Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 07. 05.
    Város
    Győrújbarát
    Életkor
    34
    Üzenetek
    14
    Sajnos közbejött egy dolog, ezért nem tudok ott lenni veletek Mehikóban (pláne, hogy nem is fekszik nekem az a pálya), hiába sikerült megjavítanom a gázpedált a kormányomon. Majd legközelebb.

  11. #211
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Squierr írta Hozzászólás megtekintése
    én a GPL 2004 demo-t szedtem le, az szerintem elég, a pályákat pedig innen: http://gpltd.bcsims.com/
    Hát, a Papy pályákat pont nem lehet így letölteni.
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Én kezdésnek az Alison Hine setupokat ajánlom - más meg majd mást
    http://eaglewoman.rscsites.org/gpl/setups.htm#alirace
    Squierr, én nem konkrétan setupot ajánlanék hanem egy olyan oldalt ahol szinte az összes setup fent van. (kivéve pl. a wg setupok - Wéber Gábor setupjai -, de az meg fent van a honlapunkon) Ez pedig a http://gpltd.bcsims.com/ Ott rámész a Search-re, aztán Monza esetében az M betűre, kikeresed a pályát, ott rámész a Setups-ra, majd rámész a 67's-re, aztán pedig szűkítheted a keresést kocsi és személy szerint is még.

    Dehogy mégis ajánljak vmit: igen, az Alison nagyon jó kezdésnek, de kipróbálhatod a GH (Huttu) és az ulee (Uli Landgraf) setupokat is, meg mondjuk az előbb említett wg setupokat. De persze ha gondolod próbálj ki még többet, elvégre nem vagyunk egyformák, neked lehet hogy más setupok fekszenének. Mi is többféle setuppal megyünk, van aki pl. az Ashley Miskelly-kre esküszik.

    A "setupszelídítésről": magam is rendszeresen alkalmazom a mai napig Ez nálam a következőket jelenti: clutch min. 5-ösön, a difi pedig szigorúan 85/30 Ezekkel kezesebb lesz az autó, de figyelmeztetlek, ennek ára van, hiszen a könnyebb vezethetőség egyben, elviekben lassulást is eredményez

    Ami még nagyon lényeges az egyrészt a kormányszög, másrészt a fékarány. Mostanra úgy érzem 51 fölé nem érdemes menni mivel nem lesz hatékony a lassulás, csak tolni fogja az orrát, viszont arra számíts hogy 50-51-es fékeknél már fékezéskor kell egy kis gázt is adni neki hogy ne törjön ki a kocsi fara féktávon.



  12. #212
    Jankovits Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 12. 19.
    Város
    Nyergesújfalu
    Üzenetek
    50
    Köszönöm az oldalt és a tippeket, ki is próbáltam a GH és ulee setupokat, jobb időket is megyek velük (csak Monzán próbáltam).
    Amíg az Alisonnal 3-4 körömbe kerül, addig az újakkal 1-2 kör alatt megvan az 1:36-40 körüli idő, viszont egy pöppet csúszkál az autó, de nem vészes, meg lehet szokni.

    A Parabolicán viszont sajnos megint akkorákat csattanok
    http://users.atw.hu/adgj/gplbar.PNG

  13. #213
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, a Papy pályákat pont nem lehet így letölteni.
    Az alap pályák innen beszerezhetők. Letöltés, kicsomagolás, /gpl/tracks mappába helyezés.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  14. #214
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Squierr írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm az oldalt és a tippeket, ki is próbáltam a GH és ulee setupokat, jobb időket is megyek velük (csak Monzán próbáltam).
    Amíg az Alisonnal 3-4 körömbe kerül, addig az újakkal 1-2 kör alatt megvan az 1:36-40 körüli idő, viszont egy pöppet csúszkál az autó, de nem vészes, meg lehet szokni.
    Mondom, sztem próbáld ki a wg setupokat is, én pl. pont itt Monzában és Spában azokat használom:

    wg_setups.zip
    Idézet Eredetileg Squierr írta Hozzászólás megtekintése
    A Parabolicán viszont sajnos megint akkorákat csattanok
    Előbb-utóbb rá fogsz érezni

    Am meg játssz tovább a fékaránnyal, kb. 48 és 53 között bárhol jó lehet, egyéni ízlés és vezetési stílus függvényében
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Az alap pályák innen beszerezhetők. Letöltés, kicsomagolás, /gpl/tracks mappába helyezés.
    Ezeket én is lementettem, 1x még jól jöhetnek



  15. #215
    Andrea Tendas Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 09. 18.
    Város
    Simaxis (Italy)
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3
    Hello mindenkinek! A nevem Andrea, és kíváncsi vagyok, ha tudok részt venni a versenyen .. Van tapasztalata az olasz liga online, van egy logitech momo, és nekem nincs probléma a patch v2 60FPS .. olvastam a szabályokat a bajnoki
    Még mindig próbálják kitalálni, hogyan kell beállítani az oldalon, de remélem, ez csak idő kérdése), csak képes megérteni az eseményeket, a nap, de nem találom a témát felvétel : O

    lefordítottam a google fordító az olasz a magyar remény érthető, különben mondd írok angolul

  16. #216
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Andrea_Tendas írta Hozzászólás megtekintése
    Hello mindenkinek! A nevem Andrea, és kíváncsi vagyok, ha tudok részt venni a versenyen .. Van tapasztalata az olasz liga online, van egy logitech momo, és nekem nincs probléma a patch v2 60FPS .. olvastam a szabályokat a bajnoki
    Még mindig próbálják kitalálni, hogyan kell beállítani az oldalon, de remélem, ez csak idő kérdése), csak képes megérteni az eseményeket, a nap, de nem találom a témát felvétel : O

    lefordítottam a google fordító az olasz a magyar remény érthető, különben mondd írok angolul
    Hi!

    I think we can continue in english.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  17. #217
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Andrea_Tendas írta Hozzászólás megtekintése
    Hello mindenkinek! A nevem Andrea, és kíváncsi vagyok, ha tudok részt venni a versenyen .. Van tapasztalata az olasz liga online, van egy logitech momo, és nekem nincs probléma a patch v2 60FPS .. olvastam a szabályokat a bajnoki
    Még mindig próbálják kitalálni, hogyan kell beállítani az oldalon, de remélem, ez csak idő kérdése), csak képes megérteni az eseményeket, a nap, de nem találom a témát felvétel : O

    lefordítottam a google fordító az olasz a magyar remény érthető, különben mondd írok angolul
    Ciao Andrea,

    Hungooglearian is our weak point, better to continue in English

    Our league has a membership fee, but also has a history of foreign guest drivers. So I'd say we should check your connection to the server first, as our server has limited access from abroad (though we have good feedbacks from Sweden, England and Germany.)

    Next (fun/test) race on Tuesday (21:00) at Mosport Rain in the default 1967 mode, 60fpsv2.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?3713

    Create a chat room in VROC with 'HGPLM' name, and 'budapest' password. Race password will be given there.

    See you there!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  18. #218
    Andrea Tendas Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 09. 18.
    Város
    Simaxis (Italy)
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3
    ok I understand that the translator is not very good
    I'll see you on Tuesday vroc
    thanks for the welcome
    Utoljára módosította: Andrea_Tendas; 2011. 09. 18. 19:25.

  19. #219
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    BRM P115



    A brit "nemzeti" versenyistállót, a British Racing Motorst azzal a céllal alapította közel 30 kisebb cég, hogy potenciáljukat egyesítve megszüntessék az autósportban a háború utáni olasz dominanciát, és újra tért nyerjenek a britek. Az '50-es években sok figyelemre méltó konstrukció után az áttörést az jelentette, amikor 1962-ben Graham Hillel szereztek világbajnoki címet.

    A csapat az 1500 cm3-es korszak alatt mindvégig jelentos erőt képviselt. 1966-ban a 3 literes formula bevezetésére adott válaszuk merész volt: az addigi 1,5-ös V8-ast "kilapították" és kettőt egybeépítve kapták a rendkívül érdekes 16 hengeres "H" motort. A H16-os erőforrást '66-ban egyébként a Lotus is használta, sőt, még '67-ben is, jobb híján, mivel a nagyszeru DFV blokk csak a 3. futamra, Zandvoortra érkezett meg.

    A H16 teljesítménye tekintélyt parancsoló volt, teljesítményleadása annál kevésbé, nem véletlen, hogy a GPL-ben egyedül ez az egy autó rendelkezik 6 sebességes váltóművel, ami nélkül bizonyos pályákon egyszerűen lehetetlen lenne a fordulatszámot ott tartani, ahol az autó "húz". Olyan nagyszerű pilóták vezették '67-ben, mint a későbbi háromszoros világbajnok skót Jacky Stewart, a brit Chris Irwin, vagy a francia Jean-Pierre Beltoise.

    A csapatnak nagy gondjai támadtak a motor hűtését illetően, a H16 felépítés tulajdonképpen halálra volt ítélve. Próbálkoztak kiegészítő hűtéscsövekkel, de sosem vált igazán megbízhatóvá a P115.

    A GPL-ben a legnagyobb gondot nem is ez, hanem az autó tömege okozza, méltán kapta a "tégla" gúnynevet, elképesztő súlya van. Mindezek ellenére egy jól kézben tartható, kiegyensúlyozott viselkedésű jármű, de nagyon nehéz, és a 423 lóerejét is csak magas és szűk fordulattartományban képes leadni. A legtöbb pályán ez a leglassabb jármű. '67-ben egy futamot sem nyert.

    Motor: 2998 ccm, 32V, H16
    Legn. telj.: 423 HP @ 10000 RPM
    Legn. nyom.: 287 nM @ 10500 RPM
    Tengelytáv: 2388 mm
    Első nyomtáv: 1492 mm
    Hátsó nyomtáv: 1527 mm
    Tömeg: 626 kg
    Súlyeloszlás (E : H): 36 : 64

    Pro: nagyon szűk tartományban, de erős motor, ami az "erő" pályákon (Spa, Monza, ...) a Cooper elé helyezi, legalább is edzésen

    Kontra: nagyon rossz karakterisztikájú motor, nyomatékhiány, 6 sebességi fokozat, a legtöbb pályán többet kell a váltóhoz nyúlni, mint a többi autónál, óriási tömeg és nagy fogyasztás (kb. 20%-kal nagyobb, mint a Brabhamé!), futamon emiatt még nagyobb plussz tömeg, nagy súly esik a hátsó tengelyre, gumik hajlamosak nagyon melegedni.

    =========

    Nevezés a bajnokságba: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post138037
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  20. #220
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Motor: 2998 ccm, 32V, H16
    Legn. telj.: 423 HP @ 10000 RPM
    Legn. nyom.: 287 nM @ 10500 RPM
    Tengelytáv: 2388 mm
    Első nyomtáv: 1492 mm
    Hátsó nyomtáv: 1527 mm
    Tömeg: 626 kg
    Súlyeloszlás (E : H): 36 : 64
    ...
    Ez a szörnyszülött forgott 10000-et?
    1968_brm_h16_engine_3.jpg

  21. #221
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a szörnyszülött forgott 10000-et?
    1968_brm_h16_engine_3.jpg
    Kétszer ötezret!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  22. #222
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Brabham BT24



    A játék legkisebb teljesítményű autója, egy F2-es vázba épített amerikai V8-as blokkal. Teljesítménye 350 lóerő körüli. Az istállót az ausztrál Jack Brabham 1959, 1960 és 1966 világbajnoka alapította, és így '66-ban saját csapatával lett világbajnok, mivel ő alkalmazkodott legrugalmasabban az új, 3 literes motorformulához és az egyéb megváltozott szabályokhoz, emellett kiemelkedően megbízható konstrukciót hozott létre, a BT19-est. Ezt egy átmeneti modell, a BT20 követte, majd 1967-ben az előbbiek továbbfejlesztéseként lépett színre a játékban található BT24-es.

    Brabham csapattársa az új-zélandi Denny Hulme volt, aki stabil versenyzéssel elhódította a '67-es trófeát. 1967-ben többen is "kölcsönöztek", béreltek Brabham autókat, köztük Guy Ligier, aki igazi francia lévén kékre festette autóját.

    A GPL-ben a Brabham egy igazi "tank", strapabíró, nyomatékos, kiváló teljesítményleadású, azonban a kelleténél egy kicsivel talán nehezebben irányítható. Kis végsebessége miatt gyors pályákon igazi kihívás vele versenyen autózni. Egyik pályán sem a leggyorsabb, viszont egyiken sem a leglassabb. Hosszú távú futamokon favorit elpusztíthatatlansága miatt.

    Motor: Repco, 2996 ccm, 16V, V8
    Legn. telj.: 350 HP @ 8200 RPM
    Legn. nyom.: 292 nM @ 7000 RPM
    Tengelytáv: 2375 mm
    Első nyomtáv: 1346 mm
    Hátsó nyomtáv: 1360 mm
    Tömeg: 501 kg
    Súlyeloszlás (E : H): 42 : 58

    Pro: strapabíró, egyenletes teljesítményleadású motor, kis méretű, könnyű felépítés, nagyon áramvonalas kialakítás, így elfogadható végsebesség, legkisebb fogyasztás

    Kontra: kis csúcsteljesítmény, így a jó kasztni ellenére vannak nála gyorsabb autók, szívesen megy keresztben, ami setupolással is csak részben szüntethető meg

    =========

    Nevezés a bajnokságba: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post138037
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  23. #223
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Cooper T81B



    A Cooper istálló vitte sikerre a Forma-1-ben a farmotoros versenyautókat (első győzelem: 1958!), és még a 1,5 literes évek alatt is végig jelentős erőt képviselt. Amikorra azonban '66-ra kihirdették a 3 literes formulát,már elfogyott a lendület: a versenyzés sokkal több pénzt igényelt, és nem is volt felhasználható angol motor, amit beépíthettek volna.

    A Cooper Car Company-t végül egy Angliában működő, angol-olasz tulajdonú cég vette meg, akiknek pont kapóra jött egy jó nevű versenyautó építő és kereskedő cég, profilbővítés céljából. John Cooper csak mint alkalmazott maradt (mindez fél évvel az alapítő Charles Cooper halála után történt...).

    Az olasz kapcsolatok aztán hozták a Maseratit, akik a 250F V12-esének bázisán, mintegy bérmunkában fejlesztették ki a motort, Olaszországban. Onnan is kellett az alkatrészeket rendelni, és persze a távolság nehezítette a nagyobb szervizeléseket és a fejlesztéseket is.

    A Cooper istálló utolsó győzelme a Forma-1-es világbajnokságok történetében is ehhez az autóhoz kötődik: a '67-ben dél-afrikai nagydíjon Rodriguez –meglehetősen vegyes mezőnyben - nyert a Kyalamiban rendezett évadnyitón. Ennek ellenére a csapat csillaga már lefelé áldozott. '68-ban még megpróbáltak hazai, új fejlesztésű BRM V12 motorokra váltani, de ez a DFV uralom miatt már nem lehetett sikeres. A '69-es szezonban már nem indultak gyári csapatként, figyelmük a sikeres Mini Cooper-ekre terelődött.

    A GPL-ben a Cooper sokak kedvence igazi olasz V12-es Maserati motorjával, kiegyensúlyozott teljesítményleadásával, rendkívül jó kezelhetőségével. A legtöbben talán az „aranyos” jelzővel szokták illetni. Talán ez az autó a legideálisabb azoknak, akik csak ismerkednek a GPL-lel. Nincsenek trükkös megnyilvánulásai, vezetése nagyon élvezetes. Cserében végsebessége már-már szánalmas, de (nagy tömegének köszönhetoen) egy csupa kanyar pályán is sok autó gyorsabb nála.

    A Cooper-Maserati T81B motorját tönkretenni igen nehéz, ez teszi valóban a GPL-ben kezdők legideálisabb autójává. Sok változatban elérhető, kezdve a svéd Joakim Bonnier piros-fehér autóján át a svájci Jops Siffert kék gépén keresztül a klasszikus Jochen Rindt (Ausztria), Pedro Rodriguez (Mexikó) és Jacky Ickx (Belgium) féle szürke szivarokig.

    Motor: Maserati, 2996 ccm, 36V, V12
    Legn. telj.: 390 HP @ 9700 RPM
    Legn. nyom.: 292 nM @ 8700 RPM
    Tengelytáv: 2481 mm
    Első nyomtáv: 1511 mm
    Hátsó nyomtáv: 1511 mm
    Tömeg: 558 kg
    Súlyeloszlás (E : H): 40 : 60

    Pro: jó karakterisztikájú, strapabíró motor, a hét autó közül a leghosszabb tengelytáv, így nyugodtabb viselkedés

    Kontra: visszafogott csúcsteljesítmény, nagy légellenállású forma, nagyon alacsony végsebesség, a hosszú tengelytáv és a nagy tömeg miatt ráadásul a lassú, kanyaros pályákon (Monaco, ...) is hátrányban van.

    ==================

    Nevezés a jövő kedden induló 26. HGPLM bajnokságba: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post138037
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 5 6 7 8 9

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •