Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (223 összesen)

Téma: GPL - toborzás

  1. #76
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Thumbs up Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vki tudna nekem némi tájékoztatást küldeni (ha szépen megkérem ), hogy akkor konkrétan hogy is van ez a dolog: eredeti game(megvan) vs 2004 demo, melyik mod, mit kell fölrakni, mi a dolog menete, meg mit kell tudni, meg amit fontosnak tartatok.

    ...

    De tényleg, mennyi gyakorlás kell, míg lesz ebből vmi értékelhető?

    Köszi
    A GPL 2004 demo tartalmaz grafikai frissítéseket és szinte az összes patchet, ami csak kell a játékhoz, ezért érdemes annak az installjából kiindulni, majd az eredeti játékból belemásolni a többi origi pályát, így gyakorlatilag egy felpatchelt teljes GPL-t kapsz (tracks mappa tartalmát kell másolni a teljes GPL-ből a demóba). Online játékhoz használatos még a BW Patch, ez fent van a mi szerverünkön is, ezért szükséges a telepítése. Némi ismertető a használatáról magyarul itt (katt a BW-re). A 2004 demo ezt a patchet nem tartalmazza.

    Hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy belejöjj, sok mindentől függ, leginkább szerintem attól, milyen szimulátorokkal játszottál eddig. Ezek az autók jóval izgágábbak, mint a GTR/GTL-es társaik. Mindenképpen érdemes (és szerintem szükséges is) a gáz és a fékpedált külön tengelyre tenni, ekkor főleg féktávon és bekanyarodáskor gázzal tudod az autó farát stabilizálni.

    Az első lépésekhez elsősorban nagy kitartásra és türelemre lesz szükséged, én azt javaslom, válassz ki egy pályát, és lehetőleg egy autót, és eleinte csak azzal menj jópár kört, így jössz a legkönnyebben bele. Erre a célra a legideálisabb talán a demóban található Watkins Glen a rövidsége, illetve Silverstone és Monza egyszerű vonalvezetése miatt. Autó igazából mindegy, de én Coopert javaslok, az megölhetetlen, és viszonylag kezes. Default beállításról csak akkor térj el az első időkben, ha jól megy, vagy ha határozottan érzed, hogy ettől több van az autóban. A default beállítások a GPL-ben nagyon defenzív, biztonsági, alulkormányzott és lassú setupok, de kezdetnek pontosan ez kell. : ) Ja és ami még fontos: kapcsolj ki minden segítséget! Nagyon sokat lassítanak az autón, azon kívül, hogy szerintem a lényegben nem is igazán segítenek. : )

    Ha bármi kérdésed van, illetve valami nem világos, keress bátran, fórum/privi/MSN valamelyikén.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  2. #77
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: GPL - toborzás

    Jajj és a modokról nem írtam semmit. : ) A következő futam a szerveren egy fulltáv GP lesz, 69 moddal, de ennek a telepítésének és használatának ismertetését Janira bízom, én ugyanis vajmi keveset konyítok hozzá. Viszonylag ritkán vannak egyébként mod-os futamok nálunk, mert a társaság eléggé megosztott a témában.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  3. #78
    Majer Tamás Szervertag GPL Amandil logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 01.
    Város
    Tótvázsony
    Életkor
    38
    Üzenetek
    149

    Re: GPL - toborzás

    gyakorlatlan vagy abszolút kezdő versenyzők...
    Hoppá-hoppá, hiszen ez nekem szól!

    Na, szóval engem is érdekelne a dolog, bár egyelőre fogalmam sincs, hogy milyen intenzitással tudnék részt venni. Ebben a dög melegben nincs sok kedvem a gép előtt ülni, de majd a hétvégén megpróbálok kikupálódni Gpl ügyileg.
    "Rossz idõket érünk, / Rossz csillagok járnak. / Isten ója nagy csapástól / Mi magyar hazánkat!" - Arany János: Zách Klára

  4. #79
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De tényleg, mennyi gyakorlás kell, míg lesz ebből vmi értékelhető?

    Köszi
    Tapasztalatom:
    Gyakorlás,az kell.Mindenkinek más a tudása,nekem sok kell nagyon,valaki lazán megtanulja.
    Kitartás,de ez mindenhol nem csak itt.
    Türelem,méghozzá nem kevés.ha nem megy valami,számolj el háromig.
    Hidegvér.Ha"helyzet"van,nem árt nem idegesen gondolkodni,hanem mint a hüllő,csak menni,és várni.
    Lenyelni a békát.Na,az egy külön dolog...Hamár beelözött valaki,elengedni,és csak vonatozni.Ez nem egyszerü.
    Visszavenni.Ha érzed hogy rontasz,vegyél vissza,mig ujra régi a ritmus.
    Kivárni.Valaki csak hibázik...Ha nem te...
    Hirtelen ennyi jutott eszembe.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  5. #80
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Négy az egyben!



    Akinek kevés a HGTRM rendezvényeiben rejlő kihívás, az bátran jöhet hozzánk, szeretettel várjuk a HGPLM versenyein! Nálunk sosem esik, sosem fúj, a nap is csak ritkán bújik a felhők mögé, mindig pompás a hangulat, az autókból pedig ragyogó kilátás nyílik a pályára.

    http://hungpl.hsw.hu/



    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #81
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: Hungarian GPL Juniors

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Tervezünk indítani egy Hungarian GPL Juniors szériát, amelyben az online GPL-versenyzés iránt érdeklődő, gyakorlatlan vagy abszolút kezdő versenyzők indulnának.

    A szokásos, keddi Hungarian GPL Masters bajnoki futamok előtt lennének ezek a versenyek, 20 órától. Egy-egy futam 20-25 perc időmérő edzésből és egy Int-Short beállítású (kb. 20 perces) versenyből állna.

    Az autóhasználat tetszőleges.

    A versenyeken a HGPLM mindenkori szabályzata érvényes.
    http://hungpl.hsw.hu/index.php?page=szabalyok

    Az érdeklődők jelentkezzenek itt, vagy velem vegyék fel a kapcsolatot e-mailben/MSN-en!
    hát...lehet kipróbálnám magam itt is, főleg ha lenne egy kimondottan kezdőknek való széria, legalább nem tartanám fel, ütném ki azokat akiknek számít ...bár GPL-el kb 3 perces élményem van, nagyon elveszettnek éreztem magam az autóban...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #82
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Hungarian GPL Juniors

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hát...lehet kipróbálnám magam itt is, főleg ha lenne egy kimondottan kezdőknek való széria, legalább nem tartanám fel, ütném ki azokat akiknek számít ...bár GPL-el kb 3 perces élményem van, nagyon elveszettnek éreztem magam az autóban...
    Igazság szerint a következő junior sorozatot nyárra terveztem, de ha van 6-7 fő érdeklődő, akkor beszélhetünk egy hamarabbi kezdésről
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  8. #83
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GPL - toborzás

    És miért is az én kocsimbol a legjobb a kilátás?!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  9. #84
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: GPL - toborzás

    huhh..leszedtem a GPL 2004 demot...hááát, ahoz képest hogy a GTL-el és a RACE 07-el pár órával azután hogy megvettem őket online versenyen indultam, ezzel még 2 nap után se tudok épkézláb kört menni a nem túl bonyolultnak tűnő watkins glen pályán
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #85
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    huhh..leszedtem a GPL 2004 demot...hááát, ahoz képest hogy a GTL-el és a RACE 07-el pár órával azután hogy megvettem őket online versenyen indultam, ezzel még 2 nap után se tudok épkézláb kört menni a nem túl bonyolultnak tűnő watkins glen pályán
    A probléma oka,hogy itt nem két állás van a gázon(full gáz-nulla gáz).
    Ovatos,finom gázadások,viszont a kocsit szinte "driftelve" lehet eredményesen vezetni.
    Sokszor a kanyarokban gázadással lehet jol kijönni,ellentétben más mai progikkal.
    Ha megszokod,akkor márcsak a stabilitás a gondod.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  11. #86
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    huhh..leszedtem a GPL 2004 demot...hááát, ahoz képest hogy a GTL-el és a RACE 07-el pár órával azután hogy megvettem őket online versenyen indultam, ezzel még 2 nap után se tudok épkézláb kört menni a nem túl bonyolultnak tűnő watkins glen pályán
    De jó! Már azt hittem csak én vagyok ennyire suta.
    Viszont megnyugtatlak, ha sikerül az az épkézláb kör, az minden eddigi szimes élményedet felül múlja.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  12. #87
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    De jó! Már azt hittem csak én vagyok ennyire suta.
    Viszont megnyugtatlak, ha sikerül az az épkézláb kör, az minden eddigi szimes élményedet felül múlja.
    Ezt máris jól érzitek. Másfél év online GPL-ezés után is úgy tudok örülni egy új PB-nek, minthacsak az első bajnoki győzelmemet szerezném meg.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  13. #88
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322

    Re: GPL - toborzás

    uhh...watkins glen 1:13..ez kb semmire nem jó gondolom...és hát először meg kell húznom féknyomokkal a fékezési pontokat mert elég ingerszegénynek tűnik nekem a pálya ebből a szempontból
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #89
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    uhh...watkins glen 1:13..ez kb semmire nem jó gondolom...és hát először meg kell húznom féknyomokkal a fékezési pontokat mert elég ingerszegénynek tűnik nekem a pálya ebből a szempontból
    1:10.166 a szükséges 110%.

    Rekordok és korábbi eredmények itt: http://hungpl.hsw.hu/versenyinfo.php?raceid=1611

  15. #90
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    52
    Üzenetek
    922

    Re: GPL - toborzás

    Gyorsan feltettem a demo-t, megvan a 110%, 1.09.89-nél járok :-)

  16. #91
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Gyorsan feltettem a demo-t, megvan a 110%, 1.09.89-nél járok :-)


    Akkor most irány Hockenheim 1970!

  17. #92
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    52
    Üzenetek
    922

    Re: GPL - toborzás

    Az online bajnoksághoz miket kell telepíteni és hogyan/hová kellene csatlakozni? Mindig megy HGPL szerver?

  18. #93
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Az online bajnoksághoz miket kell telepíteni és hogyan/hová kellene csatlakozni? Mindig megy HGPL szerver?
    BWPatch kell (hogy több auót láss magad körül) és VROC (online szerver listák), itt van némi leírás:
    http://hungpl.hsw.hu/index.php?page=utmutatok
    Meg a GPLHelp topik többször is foglalkozik ezzel, dobok később linket.
    Szerver csak kedden megy 18:00-tól kábé, a verseny végéig.
    Offline készülünk fel, vagy valaki host-ol edzést.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #94
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Az online bajnoksághoz miket kell telepíteni és hogyan/hová kellene csatlakozni? Mindig megy HGPL szerver?
    A GPL Help téma 15. oldalán elég jól össze vannak szedve a dolgok: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...?t=439&page=15

    Vista alatt a VROC-ot úgy kell indítani, hogy jobb gombbal rámész az exére, és Run as admin (Futtatás rendszergazdaként?), egyébként nem indítja el a GPL-t mikor csatlakozol.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  20. #95
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Exclamation Re: GPL - toborzás

    A GPL és a kapcsolódó programok (nem) működésére vonatkozó kérdéseket áttettem a GPL Help topikba.

  21. #96
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GPL - toborzás

    Hát nemárt valami segitség az biztos,mert én megint pirosan látom a szervereket mert ujra lett telepitve a GPL.
    Sajna a telepitésea a dolgoknak néha nehezebb mint egy normális kör igy elsöre.
    De megéri.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  22. #97
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nemárt valami segitség az biztos,mert én megint pirosan látom a szervereket mert ujra lett telepitve a GPL.
    Sajna a telepitésea a dolgoknak néha nehezebb mint egy normális kör igy elsöre.
    De megéri.
    Hát igen a telepítés elég macerás, lényegében minden gépen más hibát generál, tehát szinte minden konfigra az embernek magának kell megtalálni a megfelelő beállításokat, de azért senki se felejtse el, hogy 98-as a kicsike, most meg 2008-at írunk. Én amikor 2 éve elkezdtem, akkor a 98-as eredeti verzióval mentem, mert a 2004-es akadt az MSI alaplap és az 1500Mhz Intel proci alatt. Volt gond még azzal is, hogy a Radeon 8500-as kártyához ha új drivert használtam, nem jött be a teljes kép, csak a bal felső sarok 1024*768-ban. Aztán jött az Asus K8N alaplap meg az AMD Sempron 3300+, ezalatt már jó volt a GPL2004, mostcsak annyi a problémám, hogy a replay TV kameranézetben kicsit belassulgat. Jah meg persze volt problémám a View Replay menüvel, meg a hangal.
    Szóval folyamatos küzdelem megy minden új hardver esetén, de megéri működésre bírni.

  23. #98

    Re: GPL - toborzás

    Sziasztok!
    Lehet a demoval is online játszani?
    Gergő
    Szerény lóerőket, nagy bátorsággal pótoljuk!

  24. #99
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: GPL - toborzás

    GPL Help téma: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...?t=439&page=15

    Javaslom a 362 és 364-es hozzászólásokat.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  25. #100
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL - toborzás

    Idézet Eredetileg Patkó Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Lehet a demoval is online játszani?
    Gergő
    Szia.
    Lehet mert valójában az a teljes játék, csak annakidején gondolom az esetlegesen felmerülő jogi hercehurcák elkerülése végett GPL2004demo néven kezdték el terjeszteni a rajongók által grafikailag feltupírozott változatot, és csak egy pályát raktak bele, de ez valójában a teljes játék, csak a többi eredeti pályát kell letöltened és bemásolnod. Majd később megadom a linket a többi pályához, de most dolgom van.

Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •