Oldal: 5 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (713 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Config/FPS

  1. #101
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    A drasztikus FPS esés csak AMD crossfire-nél jön elő. Illetve a legtöbb készítő már odafigyel erre is.
    Ettől függetlenül egy új app telepítése után, érdemes nézni az átlag és minimum FPS-t is mert egy rosszúl megírt app akár lagossá is teheti a szimulációt.
    A Masters app-nál elsődleges szempont volt az egyszerűség és a minimális erőforrás igény, a 6-os build még crossfire gépeken is max 1-2FPS esést okoz, a többin pedig gyakorlatilag 0.

  2. #102
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    150-160 FPs-ből a rajtnál 100-110 lett (monza - tatuus) de utána visszaállt 140 körülre mikor szétszakadoztunk.
    Nekem sajnos 150-ről lesett 40-re az FPS, de gondolom a proci a gyenge lánszem nálam, mert nekem az alapból majdnem 100%-on fut. (AMD AthlonII X2 250, nem mai gyerek...)

    Esetleg megnéznéd nekem, hogy mennyi proci kihasználtságod egyedül és a 11 fős mezőnnyel? Köszi!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 19. 12:53.

  3. #103
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416

    fps

    Érdekes, hogy reggel 107 ( rajtnál) és verseny közben 178-179 és most 50 körül mozog és versenyen 78-88. Ez mitől van? Vicces stabilitás.

  4. #104
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, hogy reggel 107 ( rajtnál) és verseny közben 178-179 és most 50 körül mozog és versenyen 78-88. Ez mitől van? Vicces stabilitás.
    Inkább a géped csinál valamit a háttérben, amit reggel nem....

  5. #105
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem sajnos 150-ről lesett 40-re az FPS, de gondolom a proci a gyenge lánszem nálam, mert nekem az alapból majdnem 100%-on fut. (AMD AthlonII X2 250, nem mai gyerek...)

    Esetleg megnéznéd nekem, hogy mennyi proci kihasználtságod egyedül és a 11 fős mezőnnyel? Köszi!
    Nálam nincs jelentős belassulás, kimondottan jól fut, 150-ről 120 köré esik vissza legrosszabb esetekben is.
    CPU kihasználtság singleben 40-45% multiban 65-70% körül mozog. GPU 100%-on.
    Processzorom legújabb I5 4.4Ghz-en 8gb 2200mhz-es rammal, GPU pedig GTX770.

    Próbáltunk AMD phenomII vs régebbi sandy bridge Intel i5 benchmarkot csinálni és rajtnál lényegesen belassul az amd mig az intel max ugyanezt a 15%-ot.
    Ami érdekes, hogy olyankor sem megy 100%-on az AMD proci, de a GPU sem, mig intelen 100% a GPU.
    Utoljára módosította: Tilus; 2014. 01. 20. 16:27.

  6. #106
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam nincs jelentős belassulás, kimondottan jól fut, 150-ről 120 köré esik vissza legrosszabb esetekben is.
    CPU kihasználtság singleben 40-45% multiban 65-70% körül mozog. GPU 100%-on.
    Processzorom legújabb I5 4.4Ghz-en 8gb 2200mhz-es rammal, GPU pedig GTX770.

    Próbáltunk AMD phenomII vs régebbi sandy bridge Intel i5 benchmarkot csinálni és rajtnál lényegesen belassul az amd mig az intel max ugyanezt a 15%-ot.
    Ami érdekes, hogy olyankor sem megy 100%-on az AMD proci, de a GPU sem, mig intelen 100% a GPU.
    Az AMD GPU érzékeny az appokra (egyenlőre ismeretlen az oka), ha több fut egyszerre akkor nálam sem futott 100%on a gpu. Probáld meg kikapcsolni az appokat, és nézd meg ugy az AMD gpu-t.

  7. #107
    Ami az fps esést illeti, érdekes módon a BMW-vel azon a pályán fut legjobban és legkisebb esésekkel,a többin néha diavetítés,igaz bekapcsolt vsynt-vel,mert anélkül mégnagyobb az ingadozás még 1 kocsinál is de ekkora belessulás nincs,persze ez valahol érthető,főleg hogy még nagyon is béta állapotú ami az optimalizációt illeti...
    Azután az abarth és pálya még élvezhető,majd ferrai-silverstone monza-tatus már necces,igaz ha jól elhagyom őket elöl akkor már kevésbé és ritka,de ez is változó.
    Ja igen, a grafon nem vettem vissza semmit ugyan úgy maxon,csak a (cube map,vagy hogy hívják) médium de az eddig is azon volt,mivel feljebb téve sem láttam észre vehető különbséget.
    3moncsi 5800x1080 felbontás,i7 proci és R9 290x GPU.
    Mindezek csupán tapasztalatok és észrevételek nem "bírálatok" ,mielőtt valaki szóvá tenné.
    A legelső AI óta lassabbak az ellenfelek, szerintem ezen is vissza vettek, most "médiumon" olyanok mint korábban a "easy" nehézségen,nagyon mókás és érdekes szitukat bírnak produkálni,lehet velük "küzdeni" már ha nem tolnak ki...
    Valamelyik versenyen úgy osztották egymást öröm volt nézni ,eléggé hozzá vannak nőve az aszfalthoz,még a végére akár jó is kisülhet belőlük,de én igazából az online részét várom,de asszem azzal a nyár végéig várnom kell

  8. #108
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az AMD GPU érzékeny az appokra (egyenlőre ismeretlen az oka), ha több fut egyszerre akkor nálam sem futott 100%on a gpu. Probáld meg kikapcsolni az appokat, és nézd meg ugy az AMD gpu-t.
    nvidia GPU-val próbáltuk.

  9. #109
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Ami az fps esést illeti, érdekes módon a BMW-vel azon a pályán fut legjobban és legkisebb esésekkel,a többin néha diavetítés,igaz bekapcsolt vsynt-vel,mert anélkül mégnagyobb az ingadozás még 1 kocsinál is de ekkora belessulás nincs,persze ez valahol érthető,főleg hogy még nagyon is béta állapotú ami az optimalizációt illeti...
    Azután az abarth és pálya még élvezhető,majd ferrai-silverstone monza-tatus már necces,igaz ha jól elhagyom őket elöl akkor már kevésbé és ritka,de ez is változó.
    Ja igen, a grafon nem vettem vissza semmit ugyan úgy maxon,csak a (cube map,vagy hogy hívják) médium de az eddig is azon volt,mivel feljebb téve sem láttam észre vehető különbséget.
    3moncsi 5800x1080 felbontás,i7 proci és R9 290x GPU.
    Mindezek csupán tapasztalatok és észrevételek nem "bírálatok" ,mielőtt valaki szóvá tenné.
    A legelső AI óta lassabbak az ellenfelek, szerintem ezen is vissza vettek, most "médiumon" olyanok mint korábban a "easy" nehézségen,nagyon mókás és érdekes szitukat bírnak produkálni,lehet velük "küzdeni" már ha nem tolnak ki...
    Valamelyik versenyen úgy osztották egymást öröm volt nézni ,eléggé hozzá vannak nőve az aszfalthoz,még a végére akár jó is kisülhet belőlük,de én igazából az online részét várom,de asszem azzal a nyár végéig várnom kell
    Esetleg próbáld meg a cube/reflection cuccot low/2-re tenni,very high-ra a world detailt, mediumra az árnyékokat, és 8xAF/4xAA és végül kapcsold ki/be a HDR-t is. Vsyncet nyomd ki. Ez vizuálisan alig megkülönböztethető a maxtól, de dupla frameratet dob az én gépemen és sokkal érzékenyebb, jobban reagál és rendkivül stabilan fut.
    Utoljára módosította: Tilus; 2014. 01. 20. 20:57.

  10. #110
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg próbáld meg a cube/reflection cuccot low/2-re tenni,very high-ra a world detailt, mediumra az árnyékokat, és 8xAF/4xAA és végül kapcsold ki/be a HDR-t is. Vsyncet nyomd ki. Ez vizuálisan alig megkülönböztethető a maxtól, de dupla frameratet dob az én gépemen és sokkal érzékenyebb, jobban reagál és rendkivül stabilan fut.
    Köszi a tippeket, ki is próbáltam ,nálam inkább az ellenkezője történt ,instabil lett, össze vissza ugrált,az meg hogy ronda volt már nem is említem,stb,stb....így marad a full grafika, maxon azért nagyon ütős a graf,.......mivel amiket írtam még a 2 update-vel ezelőtti állapotot tükrözték és csak most tudtam megpróbálni így már más a helyzet,(tegnap 11 körül és ma is volt) gondolom piszkáltak rajt,mivel ahol szombaton még lassú és ingadozó volt ott ma alig alig akadt megaminek természetesen nagyon örültem,még a ferrari-silverston necces picit,de mindkettőt utálom,így félre is tettem,a többi már-már tökéletes.
    (Azért ez a GPU nagyon teszi dolgát ,remélem még sokáig)

  11. #111
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Teszteltem picit az új videokarit, hogy mit bir 3 FHD monitoron,és az AI-kat.
    A kari jol vizsgázott, de az AI-k borzalmasan
    egy kis info a vidihez, ha valakit érdekel:
    felbontás: 5760x1080
    in game setup:
    Framerate limit off
    anisotropic 8x
    anti-aliasing 4x
    fast app.. off
    shadow low
    world detail max
    motion blur off
    HDR on
    25-35 közötti fps
    20x azonos AI+enyém

    Utoljára módosította: csori23; 2014. 02. 14. 10:27.

  12. #112
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Csak az érdekesség kedvéért nézzétek meg mennyi vRAM köll 26 kocsihoz Monzán. Állam leesett
    (Bal felső sarok)
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...26AI_Monza.jpg

  13. #113
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak az érdekesség kedvéért nézzétek meg mennyi vRAM köll 26 kocsihoz Monzán. Állam leesett
    (Bal felső sarok)
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...26AI_Monza.jpg
    De ez 3 monitort szolgál ki, nem (tabról nézem)?


  14. #114
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    De ez 3 monitort szolgál ki, nem (tabról nézem)?
    Igen, ez 3xFHD, de a kedvedért csináltam egy monitorral is nem sok külömbség van
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/..._1920x1080.jpg
    Azért ez is elég durva.
    Csak félve jegyzem meg, hogy aki graf karit tervez venni mostanában, az sztem még picit várjon vele, amig lejjebb mennek az árak, de mindenképp javaslom a 4 gigásat.
    Utoljára módosította: csori23; 2014. 02. 27. 19:01.

  15. #115
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak az érdekesség kedvéért nézzétek meg mennyi vRAM köll 26 kocsihoz Monzán. Állam leesett
    (Bal felső sarok)
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...26AI_Monza.jpg
    Rakhatsz bele akármennyit akkor is még nagyon optimalizálatlan,max AI-val full grafon.
    Nekem van 12 de az semn segít ,ami nincs rendesen megírva ,legalábbb is amd-re biztos nincs abba pakolhatsz akár R9290x-es kártyát is az is kevés neki....
    Gondolom az nVidia többb pézt tett a kosárba így arra hegyezték-hegyezik ki jobban,vagy nem tudom....
    De azért bízom benne a végére pár év múlva jobban fog futni.......igaz akkor már lehet a kutyát sem érdekli

  16. #116
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez 3xFHD, de a kedvedért csináltam egy monitorral is nem sok külömbség van
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/..._1920x1080.jpg
    Azért ez is elég durva.
    Csak félve jegyzem meg, hogy aki graf karit tervez venni mostanában, az sztem még picit várjon vele, amig lejjebb mennek az árak, de mindenképp javaslom a 4 gigásat.
    És ha leveszed az AA-t off-ra?

  17. #117
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    És ha leveszed az AA-t off-ra?
    AA OFF https://dl.dropboxusercontent.com/u/...acs_AA_OFF.jpg

  18. #118
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Köszi, erre már reagál. Kis odafigyeléssel mindjárt benn leszünk a 2 gigában.

  19. #119
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, erre már reagál. Kis odafigyeléssel mindjárt benn leszünk a 2 gigában.
    Szivesen.
    Hát igy igen, benne
    de ennek meg igy mi értelme?

  20. #120
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Rakhatsz bele akármennyit akkor is még nagyon optimalizálatlan,max AI-val full grafon.
    Nekem van 12 de az semn segít ,ami nincs rendesen megírva ,legalábbb is amd-re biztos nincs abba pakolhatsz akár R9290x-es kártyát is az is kevés neki....
    Gondolom az nVidia többb pézt tett a kosárba így arra hegyezték-hegyezik ki jobban,vagy nem tudom....
    De azért bízom benne a végére pár év múlva jobban fog futni.......igaz akkor már lehet a kutyát sem érdekli
    Tényleg nincs még rendesen optimalizálva, de azért remélem nem éveket kell majd várni erre.

  21. #121
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Szivesen.
    Hát igy igen, benne
    de ennek meg igy mi értelme?
    Na, megnéztem - FullHD, 2xAA, 4xAF, részletesség max, blur off, árnyék low. 150fps körül megy a GTX660-nal és 1.5gb a videóram használat. Az AC így nagyon szép és befér a 2 gigás limitbe is kényelmesen.
    Utoljára módosította: prost; 2014. 02. 27. 23:53.

  22. #122
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Na, megnéztem - FullHD, 2xAA, 4xAF, részletesség max, blur off, árnyék low. 150fps körül megy a GTX660-nal és 1.5gb a videóram használat. A játék így nagyon szép és befér a 2 gigás limitbe is kényelmesen.
    Ha majd 1x rendesen optimalizálják, lesz ez még jobb is
    Velem az a baj hogy maximalista vagyok , de nem követendő példa....

  23. #123
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Az Assetto optimalizálatlanságáról szóló tévhitek, lehet hogy nem is azok?! (bár reménykedem, hogy igen)
    Nem hagyott nyugodni a dolog ezért megnéztem egy mai napokban kiadott "optimalizált és véglegesitett" játékot, és lehet hogy most hülyének fogtok nézni, de nem nagyon lepődtem meg az eredményen.
    1x FHD, full graff: https://dl.dropboxusercontent.com/u/..._55_57_938.jpg
    Vajon tényleg elég lesz a jövőben a 2 gigás kari?

  24. #124
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az Assetto optimalizálatlanságáról szóló tévhitek, lehet hogy nem is azok?! (bár reménykedem, hogy igen)
    Nem hagyott nyugodni a dolog ezért megnéztem egy mai napokban kiadott "optimalizált és véglegesitett" játékot, és lehet hogy most hülyének fogtok nézni, de nem nagyon lepődtem meg az eredményen.
    1x FHD, full graff: https://dl.dropboxusercontent.com/u/..._55_57_938.jpg
    Vajon tényleg elég lesz a jövőben a 2 gigás kari?
    Nem jól tetted fel a kérdést. Elég lesz-e, na de melyik szegmensben? Low, mid vagy top? A csúcskártyák esetében egyértelműen kevés már most is.
    Egy GTX770 és R9 280 szint felett kell a 4-6 giga. A középkategóriában 270X, GTX 660 és tsai, elég lesz, mert a gpu hamarabb "fogy" el, mint a ram. Ami azt jelenti, hogy a gpu lassúsága egy bizonyos grafikai beállítási szinten hamarabb fog érvényesülni, mint a ramból való kifutás okán keletkező belassulás. A low endnek meg továbbra is elég lesz az 1 giga a gyenge gpu miatt.
    A kérdést még árnyalja a multimonitoros rendszer, ahol egy erős középkategóriás kártyán előny lehet a 2 gigánál több ram, de ehhez tesztet szeretnék látni, mert 5760-as felbontában azért a középkategóriás gpu már nagyon nem fickós.

    Ami az AC-t illeti: ha magas fps-t akarok majd multiban is, akkor butítanom kell majd valamelyest a grafon, de akkor meg csökken a videóram felhasználás is, szóval én a 2 gigás GTX660-nak nem tartok attól, hogy gondom lesz. Ha csak nem cseszik el a grafikai engine-t, de ettől meg megint nem tartok, mert magukat szivatnák vele.
    Utoljára módosította: prost; 2014. 03. 01. 15:49.

  25. #125
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    A kérdést még árnyalja a multimonitoros rendszer, ahol egy erős középkategóriás kártyán előny lehet a 2 gigánál több ram, de ehhez tesztet szeretnék látni
    Nem egy mai mérés, de lényegi dolgokat sztem tükrözi.:http://forums.overclockers.co.uk/sho...php?t=18497413
    mert 5760-as felbontában azért a középkategóriás gpu már nagyon nem fickós.
    .igen, ezt alá támasztom, vagy nagyon a határon mozog

    Ami az AC-t illeti: ha magas fps-t akarok majd multiban is, akkor butítanom kell majd valamelyest a grafon, de akkor meg csökken a videóram felhasználás is, szóval én a 2 gigás GTX660-nak nem tartok attól, hogy gondom lesz. Ha csak nem cseszik el a grafikai engine-t, de ettől meg megint nem tartok, mert magukat szivatnák vele.
    Tudtommal a multis részt és az AI-k mozgását a proci számolja, a grafikai megjelenitést pedig a gpu. De lehet én tévedek.
    Utoljára módosította: csori23; 2014. 03. 01. 17:23.

Oldal: 5 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •