Oldal: 3 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (713 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Config/FPS

  1. #51
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    Nvidia gtx 260-el érdemes beszereznem a játékot? ( q9300-as proci, 4 GB ram)
    Szerintem igen, nekem GTS 250 van, de nekem a dx 10 maitt a fák szarok, a procid bőven jó, vga-t kellene majd cserélni egy erősebbre, meg esetleg több ramot, de a vga a lényeg.
    Nekem E8600, 8GB ram, GTS 250 1Gb-s karivan minden minimumon 60-70fps, de mivel a fák nagyon ganén néznek ki így nem vagyok hajlandó játszani vele.
    Majd mire olyan állapotba lesz, hogy bajnokság indul vele, addigra meg lesz az új vga-m, meg én is akarok jobb procit egy Q9550 vagy Q9650-et.

  2. #52
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem igen, nekem GTS 250 van, de nekem a dx 10 maitt a fák szarok, a procid bőven jó, vga-t kellene majd cserélni egy erősebbre, meg esetleg több ramot, de a vga a lényeg.
    Nekem E8600, 8GB ram, GTS 250 1Gb-s karivan minden minimumon 60-70fps, de mivel a fák nagyon ganén néznek ki így nem vagyok hajlandó játszani vele.
    Majd mire olyan állapotba lesz, hogy bajnokság indul vele, addigra meg lesz az új vga-m, meg én is akarok jobb procit egy Q9550 vagy Q9650-et.
    Csak a fák rosszak vagy el is van mosódva a műszerfal vagy egyéb dolgok?
    Steam\SteamApps\common\assettocorsa\system\cfg\dx1 1.ini-ben a MIP_LOD_BIAS értéket növelve élesebbek/részletesebbek lesznek a dolgok FPS-ért cserébe.

    Nem tom mé írta külön, szal dx11.ini.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2013. 11. 22. 22:35.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #53
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Tilus.
    Értem én amit írsz, csak azt nem értem hogy a virtuális kormányzásnak mi köze a valós kormányzáshoz? Az a lag hogy lemarad a virtu kormány? Minden programban lemarad.
    Az csak egy kép, olyan mint a váltás effekt, az vagy 1 mp-et késik mégis időben vált. Attól hogy lemarad még számolja a valós kormány elmozdulásod, sokkal többször frissül az mint a képünk. Szóval nem tom kit érdekel a virtu kormány lemaradása... Amúgy meg ki kő kapcsolni.
    Az lenne a lag ha eltekered a kormányt és érzed hogy nem megy rögtön az autó. Én ilyesmit nem érzek.
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése

    Gyakorlással sokmindent meg lehet szokni, ez is erősségünk. De mi történik hogy ha 1 köröd van egy tök idegen szimulátorban?
    Kipróbáljuk rajtad is?
    Hát mi történne?! Esnék kelnék, vagy tök lassú lennék. Az FPS lenne a legkisebb bajom.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2013. 11. 22. 22:49.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  4. #54
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus.
    Értem én amit írsz, csak azt nem értem hogy a virtuális kormányzásnak mi köze a valós kormányzáshoz? Az a lag hogy lemarad a virtu kormány? Minden programban lemarad.
    Az csak egy kép, olyan mint a váltás effekt, az vagy 1 mp-et késik mégis időben vált. Attól hogy lemarad még számolja a valós kormány elmozdulásod, sokkal többször frissül az mint a képünk. Szóval nem tom kit érdekel a virtu kormány lemaradása... Amúgy meg ki kő kapcsolni.
    Az lenne a lag ha eltekered a kormányt és érzed hogy nem megy rögtön az autó. Én ilyesmit nem érzek.

    Hát mi történne?! Esnék kelnék, vagy tök lassú lennék. Az FPS lenne a legkisebb bajom.
    Az hogy pár száz FPS-től másodperceket lehet gyorsulni, valóban kacsa. Sokan terjesztik de nincs valóság alapja.
    Az is tévedés hogy mindezt a megjelenített képkockákkal próbálják magyarázni. Az eltérés 60 és 120 FPS között elsősorban az FPS alpú programok felépítéséből adódik.
    (A ma forgalomban lévő LCD-k 90%-a nem tud 60 Frame-nél többet megjeleníteni, ezért vannak "szinkron csíkok" kanyarokban.)
    Ellenben az már nem kamu hogy 120 fps-en nagyságrendekkel jobb / részletesebb a szimuláció mint 60-on. A köridővel ellentétben ez nem szubjektív, hanem valós mérhető tény.
    Magyarul a lag hozzáadódik a reakció idődhöz... Innentől meg nincs miről beszélgetni, mert egyértelmű hogy aki megbízhatóbban és hamarabb is reagál, az eredményesebb.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 11. 23. 12:39.

  5. #55
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése

    Aki meg azt mondja hogy 24/30/50/60hz felett nem érzékel az ember különbséget, az gondolkozzon el azon, hogy az ember nem képkockákat, hanem fényhullámokat lát, és a látásunk különösen kifinomult a sebesség, sebességkülönbségek és gyors mozgás érzékelésére, ahogy minden ragadozóé, ráadásul az egész szimulátoros téma a sebesség érzékeltetéséről szól, a határon vezetés meg a sebesség helyes megbecsülésén alapszik.
    Én leginkább mászkálós játékokban érzékelem ezt, ahol azért elég sokszor kell forgolódni. Meg is fájdul tőle a fejem, nem is tudok már olyanokkal játszani. Mondjuk érdekes, hogy ez az LCD-re váltás óta van. Autó szimben ilyen gondom nincs, ott minimális a forgolódás (egy mászkálós lüvüldözőshöz képest ).
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Magyarul a lag hozzáadódik a reakció idődhöz... Innentől meg nincs miről beszélgetni, mert egyértelmű hogy aki megbízhatóbban és hamarabb is reagál, az eredményesebb.
    Persze hát a lag az más tészta, csak ugye itt ki mit nevez lag-nak. Az hogy a virtu kormányom "lagol" vagy hogy ténylegesen akad a gép/kép, nem ugyanaz. A 2. sokkkal zavaróbb és igen az nyilván befoláyoslja az egész vezetést. Egyenesben csak idegesíti az embert a dolog, kanyarban meg akadályozza is. Ammár kellemetlen.
    Igazából az irományom onnan indult, hogy felhúzott a dolog hogy több FPS-el mp-ekkel mennek jobbat... Aztán mivel megvolt a hardverem a tesztelésére ezért ellenőriztem is.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2013. 11. 23. 12:12.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #56
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Mondjuk annyiban lehet valami. Tegnap toltam 1.5 órtá Sebringen race07-el és márt folyt a könny a szememből.. majd 1.5 órát AC-val és semmi.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #57
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én leginkább mászkálós játékokban érzékelem ezt, ahol azért elég sokszor kell forgolódni. Meg is fájdul tőle a fejem, nem is tudok már olyanokkal játszani. Mondjuk érdekes, hogy ez az LCD-re váltás óta van. Autó szimben ilyen gondom nincs, ott minimális a forgolódás (egy mászkálós lüvüldözőshöz képest ).

    Persze hát a lag az más tészta, csak ugye itt ki mit nevez lag-nak. Az hogy a virtu kormányom "lagol" vagy hogy ténylegesen akad a gép/kép, nem ugyanaz. A 2. sokkkal zavaróbb és igen az nyilván befoláyoslja az egész vezetést. Egyenesben csak idegesíti az embert a dolog, kanyarban meg akadályozza is. Ammár kellemetlen.
    Igazából az irományom onnan indult, hogy felhúzott a dolog hogy több FPS-el mp-ekkel mennek jobbat... Aztán mivel megvolt a hardverem a tesztelésére ezért ellenőriztem is.
    Az hogy mi és mennyit lagol, software föggő. Hogy menyire zavaró vagy sem azon lehet vitázni, de hogy előnyt nem jelent az biztos.
    Ami meg a másodperces gyorsulást illeti, ha 60 és 300 FPS között 1 másodperc mérhető eltérés lenne, akkor az nem szimuláció.
    Elég ha megnézed a rank-ot.

  8. #58
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258
    Nem tudom a frissítés után sokkal nagyobbak az fps-ek. Bővült a videó beállítások lehetősége.....az árnyékok max-on, 8-as élsimítás minden más med. vagy még nagyobb és 140-160-as fps-ek vannak Imolán és Mugellóban egyaránt. 80-ak voltak eddig....
    A király nem Elvis volt...

  9. #59
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616

    Bekapcsoltam a v-syncet és tök jó lett tőle a game, végre játszhatóvá vált, igaz a fák ugyan olyan szarok, de a többi része elég jó.
    Kell egy vga, oszt csók.

  10. #60
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Életkor
    45
    Üzenetek
    368
    a multkor irta valaki ,hogy az FPS le lehet szabályozni és akkor jobban fut(nem találom a hszt)
    akkor beállítottam és szerintem ugy hagytam ,mert akár mit állítok 60 FPs nél több nem jön össze multkor volt 70-80 is ,ha leveszek mindent akkor sem megy 60 fölé
    tudom hogy most a játéban is tudom állítani
    melyik mappában lehet átírni

  11. #61
    Gajer András Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 07. 22.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Életkor
    38
    Üzenetek
    26
    Egy gyors kérdés srácok. Nekem egy I3-as 2120-as procim, és 7770-es kártyám van 3 monitorral. (nem röhög). 3x1600x1200 a natív felbontása + bezel. Ezzel volt kb jó esetben 30fps. Majd mikor visszavettem a felbontást 3x1280x1024-re egyből felment az fps 80-90-re, és tök mindegy, hogy most az élsimítás mekkora volt, valamint, hogy az összes többi grafikai beállítást hogy állítgattam nem ment feljebb. Ez normális? Ha minden ultra low-on volt élsimítás nélkül, akkor is kb 90 fps volt, és akkor is, amikor mondjuk med/high volt 4x-es élsimítással, akkoris kb 80. Amit érzek, hogy valamit használ, az a HDR kikapcsolása volt.
    Amúgy én nem érzek semmi lagot. Főleg a gt2-es bmw-t nyúzom, de ha kitör a segge, tökmindegy mennyi fps-em van

  12. #62
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg riss írta Hozzászólás megtekintése
    Egy gyors kérdés srácok. Nekem egy I3-as 2120-as procim, és 7770-es kártyám van 3 monitorral. (nem röhög). 3x1600x1200 a natív felbontása + bezel. Ezzel volt kb jó esetben 30fps. Majd mikor visszavettem a felbontást 3x1280x1024-re egyből felment az fps 80-90-re, és tök mindegy, hogy most az élsimítás mekkora volt, valamint, hogy az összes többi grafikai beállítást hogy állítgattam nem ment feljebb. Ez normális? Ha minden ultra low-on volt élsimítás nélkül, akkor is kb 90 fps volt, és akkor is, amikor mondjuk med/high volt 4x-es élsimítással, akkoris kb 80. Amit érzek, hogy valamit használ, az a HDR kikapcsolása volt.
    Amúgy én nem érzek semmi lagot. Főleg a gt2-es bmw-t nyúzom, de ha kitör a segge, tökmindegy mennyi fps-em van
    A VGA RAM kicsit kevés ahhoz a magas felbontáshoz, szerintem.


  13. #63
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus.
    Értem én amit írsz, csak azt nem értem hogy a virtuális kormányzásnak mi köze a valós kormányzáshoz? Az a lag hogy lemarad a virtu kormány? Minden programban lemarad.
    Az csak egy kép, olyan mint a váltás effekt, az vagy 1 mp-et késik mégis időben vált. Attól hogy lemarad még számolja a valós kormány elmozdulásod, sokkal többször frissül az mint a képünk. Szóval nem tom kit érdekel a virtu kormány lemaradása... Amúgy meg ki kő kapcsolni.
    Az lenne a lag ha eltekered a kormányt és érzed hogy nem megy rögtön az autó. Én ilyesmit nem érzek.

    Hát mi történne?! Esnék kelnék, vagy tök lassú lennék. Az FPS lenne a legkisebb bajom.
    Nibi, még mindíg nem érted.
    Azt írod hogy a virtuális kormányzáshoz nincs köze a valóshoz és hogy minden programban lemarad. Persze, de nem mind1 mennyire! 10ns vagy 50 esetleg 100? 50ns alatt ami egy sima tv lagja már több mint 20 métert teszel meg a pályán (200nál)
    Az a lényeg hogy nem csak a kormánykerék marad le hanem minden később jelenik meg ilyenkor, és reagálni csak arra lehet amit a képernyőn látsz. Minél nagyobb a különbség az input és az output között, annál nehezebb reagálni, és ha azt hiszed hogy ilyenkor csak a kormánykerék tekeredik később akkor tévedsz. Mindegy hogy a lag miből ered, vizuális, input lag vagy csirkeszar lag. Lag az Lag és tök ugyanazt eredményezi

    Ha halálra gyakorolod a pályát/autót akkor prediktíven is végig lehet menni a pályán, nem is kell reagálni...de ahol reagálni kéne csak késve tudsz reagálni. Ez ennek fontos aki reaktíven vezet és nem akar 20 órát gyakorolni hetente.

    Hétvégére kölcsönkaptunk 144Hz-es ASUS monitorokat a gyártótól a hozzá tartozó videokártyával együtt ami 120fps felett tudja hajtani 3 mointiron a Corsát. Ehhez 3db dual link dvi kábel kellett a sávszélesség igénye miatt.
    Na ezzel nincs érezhető vagy látható lag. Nincs lemaradás a kormány az animációkban sem késik, fényképeket is készítettem amik demonstrálják. Lényegesen tisztább, jobb érzés így menni.
    Sajnos az ára...tetemes, és a képminőség is csak átlagos, de maga a mozgás, az animáció kiválóan néz ki rajta. Suhannak a dolgok a képen és jobbak az autók reakciói.

    Mennél a kedvemért 10 kört vsync nélkül aztán vsyncel is? Köridőket átlagoljuk.
    Csak hogy lezárjuk ezt a témát végre..
    Vsync megduplázza vagy tripple buffering esetén megtriplázza egy átlagos monitor input lagját.

    Ezzel kipróbálhatod mekkora a köridő különbség amit csak input lag és a framerate 60-ra lokkolása okoz.
    Utoljára módosította: Tilus; 2013. 12. 02. 23:27.

  14. #64
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Érdekes link, nézzetek rá:

    http://www.testufo.com/

    Ez a monitorotok minőségét teszteli mozgásra. Az ufónak teljesen folyamatosnak és elmosódásmentesnek kéne lennie.
    Kiváncsi lennék hogy ki értékeli a monitorát folyamatosnak és elmosódásmentesnek 30 illetve hatvan fps-nél a fenti animációval, aztán jobb felül lehet választani a teszt módok közül.
    Őszintén kiváncsi lennék mindenki véleményére lehetőleg monitor típussal együtt
    Én most egy TN paneles ASUS monitoron próbálom ami 144hz-es, de csak 60hz-re van állítva.
    Számomra 30fps még nézhetetnül zavaróan szaggat, 60fps pont fele annyira..már majdnem jó, de még villog és el van mosódva: Az ufó homályos a fehér pontok teljesen összemosódnak.

    http://www.testufo.com/#test=interla...z&interleave=2

    Holnap kipróbálom 100, 120 és 144hzel is, de most nincs hozzá megfelelő kábelem.
    A teszt jelentősége annyi, hogy kanyarban amikor az egész táj mozog keresztbe a képernyőn...mi is pont ennyit és így látunk ideális 60fps esetén.
    Utoljára módosította: Tilus; 2013. 12. 03. 01:10.

  15. #65
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes link, nézzetek rá:

    http://www.testufo.com/

    Ez a monitorotok minőségét teszteli mozgásra. Az ufónak teljesen folyamatosnak és elmosódásmentesnek kéne lennie.
    Kiváncsi lennék hogy ki értékeli a monitorát folyamatosnak és elmosódásmentesnek 30 illetve hatvan fps-nél a fenti animációval, aztán jobb felül lehet választani a teszt módok közül.
    Őszintén kiváncsi lennék mindenki véleményére lehetőleg monitor típussal együtt
    Én most egy TN paneles ASUS monitoron próbálom ami 144hz-es, de csak 60hz-re van állítva.
    Számomra 30fps nézhetetnül zavaróan szaggat, 60fps pont fele annyira..már majdnem jó, de el van mosódva.

    Holnap kipróbálom 100, 120 és 144hzel is, de most nincs hozzá megfelelő kábelem.

    Jó lenne egy konkrét leírás mi az elmosódás mentes? Nekem nem húz csíkot vagy ilyesmi,meg megy rendesen az alsó meg remeg, viszont feltoltam 1920-ra meg fölé a maxra is nahh ott begolyózom már ha nézni kell,mert olyan gyors lesz. Samsung LT22B300
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 12. 03. 01:15.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  16. #66
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Jó lenne egy konkrét leírás mi az elmosódás mentes? Nekem nem húz csíkot vagy ilyesmi,meg megy rendesen az alsó meg remeg, viszont feltoltam 1920-ra meg fölé a maxra is nahh ott begolyózom már ha nézni kell,mert olyan gyors lesz. Samsung LT22B300
    Elmosódás mentes ha egyforma a mozgó és az álló ufó is és nem alakulnak ki függőleges vonalak:
    Szóval látható a körvonala a feje a pontok nem mosódnak csikokká, stb.

    http://www.testufo.com/#test=eyetrac...n=checkerboard

    A dolog másik része részben szubjektív, ez a folyamatosság kérdése. Számomra a 60fps egyenletes, de nem folyamatos, zizeg és elmosódott.
    A kockás háttér csikká alakul ha az álló ufót nézem, de szépen mozog ha a mozgóra koncentrálok.
    Ez a teszt egyébként kiváló példája annak mennyire kis felületre tudunk egyszerre fókuszálni. Minden más elmosódik könnyedén.
    240 pixel per frame esetén válik élessé és folyamatossá az animáció, tehát minden ennél gyorsabb animáció elmosódik és nem folyamatos 60fps esetén SZÁMOMRA ezen a monitoron.
    Namost egy hajtűben forduláskor éles kanyarban bőven van gyorsabb animáció 1000nél is.
    Utoljára módosította: Tilus; 2013. 12. 03. 01:33.

  17. #67
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Elmosódás mentes ha egyforma a mozgó és az álló ufó is és nem alakulnak ki függőleges vonalak:
    Szóval látható a körvonala a feje a pontok nem mosódnak csikokká, stb.

    http://www.testufo.com/#test=eyetrac...n=checkerboard

    A dolog másik része részben szubjektív, ez a folyamatosság kérdése. Számomra a 60fps egyenletes, de nem folyamatos, zizeg és elmosódott.
    A kockás háttér csikká alakul ha az álló ufót nézem, de szépen mozog ha a mozgóra koncentrálok.
    Ez a teszt egyébként kiváló példája annak mennyire kis felületre tudunk egyszerre fókuszálni. Minden más elmosódik könnyedén.
    240 pixel per frame esetén válik élessé és folyamatossá az animáció, tehát minden ennél gyorsabb animáció elmosódik és nem folyamatos 60fps esetén SZÁMOMRA ezen a monitoron.
    Namost egy hajtűben forduláskor éles kanyarban bőven van gyorsabb animáció 1000nél is.
    Majd felveszem frappsal.
    kb. ugyanez van nekem is. Mikor a mozgó ufóra koncentrálok négyzetrácsfélés a háttér,ha a felső állóra akkor csíkos lesz. Néha-bebe villan nem csíkos,de ált. csíkos.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  18. #68
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Majd felveszem frappsal.
    kb. ugyanez van nekem is. Mikor a mozgó ufóra koncentrálok négyzetrácsfélés a háttér,ha a felső állóra akkor csíkos lesz. Néha-bebe villan nem csíkos,de ált. csíkos.
    Ezt nem lehet felvenni frapsal. A lényeg hogy Te mit látsz

  19. #69
    Jajj de jó kötözködni való téma.
    Nibi arról beszélt, hogy a kép, az csak egy kép, a mozgás, az meg a háttérben szépen jól elvan magával, aminek nincs köze az alkotott képhez. És milyen igaza van. Erről már beszéltünk 1x. Amennyiben többszálasítjuk a programokat, és nagy munka árán szinkronban tarjuk a megjelenítésre szánt adatokat + fizika, mozgás, stb adatokat, akkor nem kell a frame leképzés előtt vagy után számolni minden megjelenítésen kívüli dolgot. Az más kérdés, hogy az Assetto milyen területeken van "többszálasítva". Nem tudom, nem foglalkoztam vele, de én biztos nem kezdenék neki ma egy játéknak enélkül.
    Az persze megint más dolog, hogy az alapján vezetsz, amit látsz és nem az alapján, amit a CPU már kiszámolt, de még nem közölt veled.

    Mielőtt Laci beszólna, hogy szájkaratézom, gyorsan el is hallgatok.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  20. #70
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Jajj de jó kötözködni való téma.
    Nibi arról beszélt, hogy a kép, az csak egy kép, a mozgás, az meg a háttérben szépen jól elvan magával, aminek nincs köze az alkotott képhez. És milyen igaza van. Erről már beszéltünk 1x. Amennyiben többszálasítjuk a programokat, és nagy munka árán szinkronban tarjuk a megjelenítésre szánt adatokat + fizika, mozgás, stb adatokat, akkor nem kell a frame leképzés előtt vagy után számolni minden megjelenítésen kívüli dolgot. Az más kérdés, hogy az Assetto milyen területeken van "többszálasítva". Nem tudom, nem foglalkoztam vele, de én biztos nem kezdenék neki ma egy játéknak enélkül.
    Az persze megint más dolog, hogy az alapján vezetsz, amit látsz és nem az alapján, amit a CPU már kiszámolt, de még nem közölt veled.

    Mielőtt Laci beszólna, hogy szájkaratézom, gyorsan el is hallgatok.
    Igen én is gondolkoztam mit írjak.
    Eddig ugye csak a kormánymozdulat lag-ra gondoltam, magára az autó mozgási/megjelenítési lag-ra nem. Nálam a kettő nem volt egyértelműen egy dolog, és lehet ezért beszéltünk másról (vagy beszéltünk el egymás mellett). Gondoltam had késsen a kormány akár mp-eket, attól még az autóm fordul azonnal, hiszen érzem ahogy fordítom a kormányt, hogy fordul az autó. Van olyan autó amiben túl gyorsan is. Szóval ha így érzem akkor honnan tudnám hogy van lag?
    Értem amit írsz Tilus és szépen le is vezetted ami logikus is, nem is ezen "vitázom".
    Persze lehet nem értem, tudom hogy te vagy a pro ebben, és el is hiszem. De jó hír, hogy úgy érzem, közeledünk közeledünk. De még kicsit másról beszélünk.

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Mennél a kedvemért 10 kört vsync nélkül aztán vsyncel is? Köridőket átlagoljuk.
    Csak hogy lezárjuk ezt a témát végre..
    Vsync megduplázza vagy tripple buffering esetén megtriplázza egy átlagos monitor input lagját.

    Ezzel kipróbálhatod mekkora a köridő különbség amit csak input lag és a framerate 60-ra lokkolása okoz.
    Mennék, de az FPS limittől szétszakad a képem sokszor (de olyan durván látni hogy ennyire még semmiben sem láttam nemhogy autós progiban ).
    Vsync is macerás mert az meg jópárszor leesik 60 alá és akkor nagyon beakadozik. Érdekes, hogy Vsync nélkül meg nem megy 60 alá...
    Szóval mivel jól láthatóan ezek visszafogják a gépet, ugyan lehet hogy mennék hasonló átlagot, de sokkal idegesebb lennék az akadások miatt. Jó persze ha kanyarban akad nyilván nagyobb hátrány mint egyenesben.
    Szóval ezért nem tartom fair-nek ezt az összevetést. Viszont egy próbát megér az tény. Ecce összeszedem magam rá.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  21. #71
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Saját tapasztalat alapján nekem a 60-as limit vált be vsync nélkül, ugyan sokszor láthatóan szakad a kép, de lényegesen simább képet ad, ami ég és föld az irányíthatóságnál. A vsync-nél is hasonló a helyzet, ott szakadás sincs de ott meg nagyon érezhető az input lag, amit okoz, ráadásul fps ingadozásnál brutálisan leeshet egy-egy pillanatra, úgyhogy azt én nem bántanám. Limit nélkül a 70-90-es tartományban mozogna az fps, de valamiért nem sima 60 felett. A szakadást gondolom 120 feletti fps oldaná meg, de ebben nem vagyok biztos, meg gondolom monitorfüggő.

  22. #72
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Hali srácok. Valaki tudna nekem segiteni, hogy mért vibrál a kocsi szine, néha az egész tály is. nem tudom mitől lehet, de rohadt zavaró.
    Már szinte mindent próbáltam ki-be kapcsolni, de mindig ugyan az 1 vagy 3 moncsinál is.
    Driverek frissek, a masina elég kell hogy legyen hozzá.
    http://www.youtube.com/watch?v=d1Y7Wd2-Xd4 http://www.youtube.com/watch?v=4-Xvz1QzFMc
    Utoljára módosította: csori23; 2013. 12. 30. 00:20.

  23. #73
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Hali srácok. Valaki tudna nekem segiteni, hogy mért vibrál a kocsi szine, néha az egész tály is. nem tudom mitől lehet, de rohadt zavaró.
    Már szinte mindent próbáltam ki-be kapcsolni, de mindig ugyan az 1 vagy 3 moncsinál is.
    Driverek frissek, a masina elég kell hogy legyen hozzá.
    http://www.youtube.com/watch?v=d1Y7Wd2-Xd4 http://www.youtube.com/watch?v=4-Xvz1QzFMc
    Legalsó két opcióval próbálkozz az graphics menüben (low és 2, low és 0, illetve a max és max szokott biztosan menni) illetve kapcsold ki a jobb oldali on screen appokat.
    Anti aliasin-gal érdemes még játszani. Vagy a memória a kevés, vagy driver bug amit én is láttam nvidia sli és single amd konfiggal is.
    Érdekes mód nekem utóbbi időben teljesen megszünt az újabb nvidia driverekkel.

  24. #74
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Jajj de jó kötözködni való téma.
    Nibi arról beszélt, hogy a kép, az csak egy kép, a mozgás, az meg a háttérben szépen jól elvan magával, aminek nincs köze az alkotott képhez. És milyen igaza van. Erről már beszéltünk 1x. Amennyiben többszálasítjuk a programokat, és nagy munka árán szinkronban tarjuk a megjelenítésre szánt adatokat + fizika, mozgás, stb adatokat, akkor nem kell a frame leképzés előtt vagy után számolni minden megjelenítésen kívüli dolgot. Az más kérdés, hogy az Assetto milyen területeken van "többszálasítva". Nem tudom, nem foglalkoztam vele, de én biztos nem kezdenék neki ma egy játéknak enélkül.
    Az persze megint más dolog, hogy az alapján vezetsz, amit látsz és nem az alapján, amit a CPU már kiszámolt, de még nem közölt veled.

    Mielőtt Laci beszólna, hogy szájkaratézom, gyorsan el is hallgatok.
    Nem kötözködöm, csak mióta LCD kijelzőket (20 év CRT után) használunk se nem éles a kép mozgás közben, se nem folyamatos a mozgás, és próbálok mindent megtenni a lag ellen is. Van pár végleges megoldás a problémákra, mint a 120-144hz lightboostal, vagy a G-sync, illetve nagyon nem mind1 az sem hogy 60hz-en mit állitasz be.

    Azóta volt lehetőségem végigpróbálgatni 60hz-en vsyncel és anélkül, meg 120 és 144hz-em is a megfelelően magas frameratek mellett, és a különbség eléggé brutális. Sokkal jobban látható minden egyenesben (táblák). Sokkal folyamatosabb a mozgás kanyarban, már-már tökéletes. Viszont érezhetően és lefényképezhetően csökkent a display lag is, már már érezhetetlen mértéküre és ez a vezethetőségre is nagyon pozitivan hat.
    Ha azt érzed hogy nem tudod megfogni a megcsúszó autót, vagy túl későn, vagy túl nagyot reagálsz akkor esélyes hogy csak lagod van. Ebben a programban szinte báááármi fogható, még relativ kezdők számára is.

    Vagy beképzelem, de azért 8-10ms és 120 között bárki érezheti a különbséget, de ha nem is érzi/látja a teljesitményén kiválóan látni.
    Utoljára módosította: Tilus; 2013. 12. 30. 01:30.

  25. #75
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Legalsó két opcióval próbálkozz az graphics menüben (low és 2, low és 0, illetve a max és max szokott biztosan menni) illetve kapcsold ki a jobb oldali on screen appokat.
    Anti aliasin-gal érdemes még játszani. Vagy a memória a kevés, vagy driver bug amit én is láttam nvidia sli és single amd konfiggal is.
    Érdekes mód nekem utóbbi időben teljesen megszünt az újabb nvidia driverekkel.
    Köszi Attila a segitséget, azokat is elkövettem vele, de semmi változás nem volt, igy közben agyon állitgattam mindent, és megtaláltam a bibit. nálam a HDR müvelte ezt a jelenséget. Ugy hogy most ki van kapcsolva és minden zsirul fut.
    1 monitor - 180-200 FPS eyefinity - 75-85 FPS
    4x -anistropic filt.
    2x -antialiasing
    Low - shadows
    OFF- HDR
    LOW-cube map
    2x -faces per frame
    Configom az aláirásban
    Utoljára módosította: csori23; 2013. 12. 30. 02:20.

Oldal: 3 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •