Oldal: 2 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (713 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Config/FPS

  1. #26
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Nemtom mi bajotok a 3 monitorral. Nekem a TP simán jól ment. Egyiken játszok, a másodikon a barátnőm tv-zik, a 3. meg a hálóban van DD


  2. #27
    Annyit én is kontráznék, hogy nem vagyok hasraesve a sebességtől. Mint fnetebb írtam nekem is egy 6970-em van, de 100-25 fps között megy 1 monitorral. Most nem emlékszem milyen beállítások mellett, de számomra is van némi furcsaság. Nem akkora a látvány ill a "látható" polygonok, orgazmuskeltő effektek száma, mint ami ilyen fps-t kéne eredményezzen. Ok ez nem egy több milliós dolláros költségvetéssel készült fps játék, így nem is szabad összehasonlítani, de némi pazarlást érzek az erőben. Főleg ez az óriási ingadozás érthetetlen.
    Szóval azzal amit látok, nincs összhangban az amit elvárok. BF4-re ez már nem igaz, ott érezhetően az utolsó fps-t is kicsikarták a GPU/CPU párosból. (És hozzáteszem a béta és a final között volt vagy 20-30% javulás)
    Remélem tudnak még itt is optimalizálni rajta valamennyit.

    Modosítva:

    Imolában nem rohangál az fps ott kb stabil 100fps. Silverstone az ami ilyen macerás.
    A látvány viszont cool. Akárki akármit mond, én imádom a látványt.
    Utoljára módosította: nortsen; 2013. 11. 12. 23:46.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  3. #28
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Annyit én is kontráznék, hogy nem vagyok hasraesve a sebességtől. Mint fnetebb írtam nekem is egy 6970-em van, de 100-25 fps között megy 1 monitorral. Most nem emlékszem milyen beállítások mellett, de számomra is van némi furcsaság. Nem akkora a látvány ill a "látható" polygonok, orgazmuskeltő effektek száma, mint ami ilyen fps-t kéne eredményezzen. Ok ez nem egy több milliós dolláros költségvetéssel készült fps játék, így nem is szabad összehasonlítani, de némi pazarlást érzek az erőben. Főleg ez az óriási ingadozás érthetetlen.
    Szóval azzal amit látok, nincs összhangban az amit elvárok. BF4-re ez már nem igaz, ott érezhetően az utolsó fps-t is kicsikarták a GPU/CPU párosból. (És hozzáteszem a béta és a final között volt vagy 20-30% javulás)
    Remélem tudnak még itt is optimalizálni rajta valamennyit.

    Modosítva:

    Imolában nem rohangál az fps ott kb stabil 100fps. Silverstone az ami ilyen macerás.
    A látvány viszont cool. Akárki akármit mond, én imádom a látványt.
    Ingadozás furcsa, nálam stabil nagyon.

  4. #29
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    úgy is csak addig használjátok a 3 monitort míg nem jön ki a 3D-s hemüveg végleges verziója. Olyanra én is befeccölök. Annak ,ha minden igaz nem kell akkora vas és 60 ezer occcóbb,mint 3 monitor és komplexebb élmény. Mondjuk ott beszlopálva hamar kidobhatja az ember a taccsot.

    Látom akkor ,mikor egy hónapja kipróbáltam az IR-t és egyáltalán nem nyűgözött le és valami"furcsa" volt akkor nem volt véletlen.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 13. 07:23.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #30
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Életkor
    36
    Üzenetek
    158

    Assetto Corsa - config/FPS

    Sziasztok,
    Nvidia gtx 260-el érdemes beszereznem a játékot? ( q9300-as proci, 4 GB ram)

  6. #31
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    Nvidia gtx 260-el érdemes beszereznem a játékot? ( q9300-as proci, 4 GB ram)
    Tomi: Nekem B960 2.4 Ghz Dual Core, 4 GB Ram, Nvidia GT 2gb 630M. /Lenovo GH 580-as lapos/ Ezzel elő lehet csikarni 45 FPS-t . Azzal élvezhető már. Hasonlítsd össze. De előbb utóbb úgy is frisstesz a masinán és ,ha jó lesz az onlány akkor nem lesz kérdés szerintem a csere mindenhol..
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #32
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791

    Assetto Corsa - config/FPS

    Folyamatosan próbálgatom a játékot.

    A gépem paraméterei:
    Gigabyte GA-Z77-DS3H alaplap
    Quadcore Intel Core I5-3570 3600 Mhz
    8 gigabyte memória
    Nvidia Geforce GTX650 videókártya 2 GB rammal
    Terás winyók.

    Ehhez képest a játék a jelenlegi beállitásokkal:
    1920*1080 50 Hz
    Single screen
    4x Anisotropic
    2x Anti-aliasing
    Médium shadow resolution
    Motion Blur off

    A pálya szöszös, semmivel nem szebb, mint mondjuk HTCM-ben. Ezekkel a beállitásokkal 60 FPS a játék, érdekesség képpen kanyarokban szaggat, ha egyenesben megyek akkor nem.
    Ráadásul tegnap pl bementem a Special Eventsekbe és a La Rossa event el sem volt hajlandó indulni, faxán kifagyott a játék.

    Igazából nem vagyok elájulva most, nem tudom mit kellene állitani ahhoz, hogy magasabb FPS legyen és még szép is legyen a dolog.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #33
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Életkor
    45
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Folyamatosan próbálgatom a játékot.

    A gépem paraméterei:
    Gigabyte GA-Z77-DS3H alaplap
    Quadcore Intel Core I5-3570 3600 Mhz
    8 gigabyte memória
    Nvidia Geforce GTX650 videókártya 2 GB rammal
    Terás winyók.

    Ehhez képest a játék a jelenlegi beállitásokkal:
    1920*1080 50 Hz
    Single screen
    4x Anisotropic
    2x Anti-aliasing
    Médium shadow resolution
    Motion Blur off

    A pálya szöszös, semmivel nem szebb, mint mondjuk HTCM-ben. Ezekkel a beállitásokkal 60 FPS a játék, érdekesség képpen kanyarokban szaggat, ha egyenesben megyek akkor nem.
    Ráadásul tegnap pl bementem a Special Eventsekbe és a La Rossa event el sem volt hajlandó indulni, faxán kifagyott a játék.

    Igazából nem vagyok elájulva most, nem tudom mit kellene állitani ahhoz, hogy magasabb FPS legyen és még szép is legyen a dolog.
    Nekem a videó kártyám ATI HD5700 nekem is 60 -70 fps em van a grafika türhető lényegesen szebb mint a race07
    1680*1050 60 Hz
    Single screen
    4x Anisotropic
    2x Anti-aliasing
    very lowshadow resolution
    Motion Blur off
    disable hdr pipa

    azt figyeltem meg hogy sokkal simábban fut mióta vsyncet kijelöltem nem tudom köze van e hozzá,
    nekem is szaggatott kanyarban most már nem csinálja
    esetleg a videó kártya beállításait is próbáld meg állítgatni
    ha játszol böngészőt zárd be

  9. #34
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Most nem azért Tilus, de ez szaggat mint állat. Vagy a felvétel, vagy maga a játék. Nem tudom, de ez nem nagy fps-nek tűnik nekem. Szépnek nagyon szép.

    Hétvégén Szabi és a Te tanácsodra is úgy állítottam, hogy magas legyen az fps.

    5760*1080 / 60hz
    triple screen
    Full screen igen
    Vertical nem
    Antisotropic off (mert kifejezetten zavart, hogy az aszfalt rücskös amerre nézek, látni a kődarabokat)
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res med
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard nem
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution low
    Cubemap res medium
    Faces per frame 1

    Így 140-150 között van az fps-m, de ezen a felvételen valahogy úgy látom jó ha 60. Azt lehet nagyon is tévedek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 21. 12:20.

  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Most nem azért Tilus, de ez szaggat mint állat. Vagy a felvétel, vagy maga a játék. Nem tudom, de ez nem nagy fps-nek tűnik nekem. Szépnek nagyon szép.

    Hétvégén Szabi és a Te tanácsodra is úgy állítottam, hogy magas legyen az fps.

    5760*1080 / 60hz
    triple screen
    Full screen igen
    Vertical nem
    Antisotropic off (mert kifejezetten zavart, hogy az aszfalt rücskös amerre nézek, látni a kődarabokat)
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res med
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard nem
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution low
    Cubemap res medium
    Faces per frame 1

    Így 140-150 között van az fps-m, de ezen a felvételen valahogy úgy látom jó ha 60. Azt lehet nagyon is tévedek.
    Szerintem jól látod. 7950 ennyit tud, és közben capturelni is kellett neki, nomeg youtube is csak 30fps-t tud.
    Viszont jól néz ki

  11. #36
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Most nem azért Tilus, de ez szaggat mint állat. Vagy a felvétel, vagy maga a játék. Nem tudom, de ez nem nagy fps-nek tűnik nekem. Szépnek nagyon szép.

    Hétvégén Szabi és a Te tanácsodra is úgy állítottam, hogy magas legyen az fps.

    5760*1080 / 60hz
    triple screen
    Full screen igen
    Vertical nem
    Antisotropic off (mert kifejezetten zavart, hogy az aszfalt rücskös amerre nézek, látni a kődarabokat)
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res med
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard nem
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution low
    Cubemap res medium
    Faces per frame 1

    Így 140-150 között van az fps-m, de ezen a felvételen valahogy úgy látom jó ha 60. Azt lehet nagyon is tévedek.
    Ha szabad érdeklődnöm milyen vidi karival tudja ezt a sok fps-t?
    Mennyi memória ,ram van a gépbe?

  12. #37
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szabad érdeklődnöm milyen vidi karival tudja ezt a sok fps-t?
    Mennyi memória ,ram van a gépbe?
    Azt nem todom Joe mit használ, de hasonló beállításokkal a 770 GTX 200fps felett jár.
    High árnyékokkal, Medium/2 tükröződésekkel, és 16x/4x élsimítással 100-150FPS
    + HDR-el 80-130

  13. #38
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181

    Assetto Corsa - config/FPS

    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szabad érdeklődnöm milyen vidi karival tudja ezt a sok fps-t?
    Mennyi memória ,ram van a gépbe?
    Ez egy i7 3930K 4800gHz-re húzva és egy corsair h110 a hűtő (ami nem tudja eléggé hűteni...)
    A video egy asus radeon 7970 3gb gddr5 nyakig húzva ez is, amit bír.
    A memo az 8gb 2400ghz kingstone kitt
    Alaplap asus p9x79 deluxe

    Egyébként kipróbáltam, ha lehúzok mindnet 200-t is viszi, de ahogy próbálgattam 80-100 ami már tök jól használható.

    A 140 fps-l nem érzek különbséget, de biztos hogy jobb, mert finomabb, csak már nem látom.

  14. #39
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy i7 3930K 4800gHz-re húzva és egy corsair h110 a hűtő (ami nem tudja eléggé hűteni...)
    A video egy asus radeon 7970 3gb gddr5 nyakig húzva ez is, amit bír.
    A memo az 8gb 2400ghz kingstone kitt
    Alaplap asus p9x79 deluxe

    Egyébként kipróbáltam, ha lehúzok mindnet 200-t is viszi, de ahogy próbálgattam 80-100 ami már tök jól használható.

    A 140 fps-l nem érzek különbséget, de biztos hogy jobb, mert finomabb, csak már nem látom.
    Épp ma teszteltem, 60-80 FPS már bőven elég hozzá. 60 fölött csak azért ajánlom mert alatta látható egy-egy lagolás a képben. Elvégre van eltérés a GPU és monitor frissítése közt. De lehet más okból szokott akadozni nekem, bár ezt csak 60 alatt szokta csinálni.
    Nekem 60-80 FPS-em van 3 monitoron, egyen 140-200 és semmivel sem megyek jobban, gyorsabban, kellemesebben, kormányzás is tök ugyanaz.
    Tehát nem meglepő , de nem osztom Tilus véleményét.
    De tény, hogy én is jobban örülnék a 200 FPS-nek, mert az lelkileg oly megnyugtató.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  15. #40
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Most egy óráig semmit nem csináltam, csak állitgattam a videoteljesitményt a játékban és mindig ugyanazt a pályát és autót használtam. Szóval az eredmény az, hogy bármit kapcsoltam be-ki, akármit akárhova állitottam, az FPS stabilan 60-70, a pálya borzasztóan szöszös, viszont most egyszer sem lagolt a játék, csak amikor már nagyon felhúztam mindent, akkor kezdett el lassulni. Akkor a pályán induláskor 32 FPS körül volt, de amikor már mentem a pályán, megint felugrott 60 körülre.

    Nem értem én ezt, a pálya nézeti minősége gyakorlatilag semmilyen állitástól nem módosul és az FPS sem nagyon akar 70-nél feljebb menni.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  16. #41
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy i7 3930K 4800gHz-re húzva és egy corsair h110 a hűtő (ami nem tudja eléggé hűteni...)
    A video egy asus radeon 7970 3gb gddr5 nyakig húzva ez is, amit bír.
    A memo az 8gb 2400ghz kingstone kitt
    Alaplap asus p9x79 deluxe

    Egyébként kipróbáltam, ha lehúzok mindnet 200-t is viszi, de ahogy próbálgattam 80-100 ami már tök jól használható.

    A 140 fps-l nem érzek különbséget, de biztos hogy jobb, mert finomabb, csak már nem látom.
    Köszönöm erre voltam kiváncsi.
    Gondoltam hogy valami 7-es sorozatú kártyád van.
    Nos ahogy Tilus mondotta ehhez alapból kevés a ram-om,de ez a kisebbik fájó pont..... vidi kártya (6970)is gyengusz ahhoz, hogy olyan legyen amilyet én szeretnék.
    Van a 70-80 fps de akadozó lassulások majd mindenhol, min. graf beállításokkal ,természetesen a 3 moncsi miatt,anélkül hasít 150 körül közel maxon minden.
    Így még várok picit míg változtatnak a hűtésén és jöhet az R9 290X no és még 8 gb ram a 4 mellé....
    Egyenlőre úgy sincs online,de tartok tőle még egy darabig nem is lesz,addig meg, el vagyok a körözgetés nélkül.

    Még annyit ha valakit érdekel a RADEON 6970 VIDI kártya írjon és megegyezünk.
    Utoljára módosította: endy papp; 2013. 11. 20. 20:49.

  17. #42
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    hát nem értem én eztet nahh.. nekem 40 fps körül megy imola,de nem akad nem lassul be csak megy és élvezhető. Viszont hozzám képest itt atomerőművek vannak. Ok le van véve nekem is minden. Ez hogy lehet? Igaz 1 monitoron megy nekem ,de akkor is. Most már tényleg nem tudom eldönteni kell-e új gép vagy ezzel a 40 -el is elég -e,mert nekem jó egyelőre...

    1920*1080 / 60hz
    single screen
    Full screen nem / ezt ha bekapcsolom kisebb lesz az fsp oder?
    Vertical nem
    Antisotropic off (mert kifejezetten zavart, hogy az aszfalt rücskös amerre nézek, látni a kődarabokat)
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res verylow
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard igen / ez is probléma -e?
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution low
    Cubemap res low
    Faces per frame 1
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 20. 22:10.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  18. #43
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    hát nem értem én eztet nahh.. nekem 40 fps körül megy imola,de nem akad nem lassul be csak megy és élvezhető. Viszont hozzám képest itt atomerőművek vannak. Ok le van véve nekem is minden. Ez hogy lehet? Igaz 1 monitoron megy nekem ,de akkor is. Most már tényleg nem tudom eldönteni kell-e új gép vagy ezzel a 40 -el is elég -e,mert nekem jó egyelőre...

    1920*1080 / 60hz
    single screen
    Full screen nem / ezt ha bekapcsolom kisebb lesz az fsp oder?
    Vertical nem
    Antisotropic off (mert kifejezetten zavart, hogy az aszfalt rücskös amerre nézek, látni a kődarabokat)
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res verylow
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard igen / ez is probléma -e?
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution low
    Cubemap res low
    Faces per frame 1
    Épp a minap akartam írni, hogy olvasom, pl nálad ezzel a konfiggal megy, nekem ennél erősebben brutál rossz, levéve minden. Majd nekiugrok pár hónap múlva, hátha lesz valamiféle optimalizálás.

  19. #44
    Papp Szabolcs Regisztrált Plebi logója
    Csatlakozott
    2011. 09. 27.
    Város
    Nagykanizsa
    Életkor
    37
    Üzenetek
    10
    1920*1080 / 60hz
    single screen
    Full screen igen
    Vertical nem
    Antisotropic 16*
    Anti-alising 4*
    Fast approxi off
    Shadow res high
    Motion blur off
    disable hdr igen
    world detail nem
    Lock onboard nem
    Hide driver arms nem
    Lock virtual steering wheel nem
    Mirror resolution medium
    Cubemap res medium
    Faces per frame 2

    Nekem így 100-120 FPS-em van. A gépem: FX-8120, 8 giga ram, radeon 7950 3gb
    Ami érdekes, hogy ennél alacsonyabb beállításokon, aniso 4x élsimitás 2x igaz a tükör árnyék highon, de a végén faces per fram 1, "csak" 100 volt a max.

  20. #45
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Assetto Corsa - config/FPS

    Nibi eszmefuttatása egy másik fórumból:

    Kicsit utánajártam ennek az FPS dolognak. És egyben a kormányzás késésére alacsony FPS-el.
    Majd két napig csak ezt gyakoroltam/teszteltem, ráment jópár órám, de végülis a gyakorlás sosem árt.

    1.nap: 3 monitorral
    Három monitorral mentem, így az FPS 50-80. A felkészülést egy olyan pályán kezdtem ami rövid és (mondjuk) könnyen tanulható (bár itt AC-ben semmi sem könnyű ): Silverstone int. Autó: Ferrari 458.
    Többször nekiálltam gyakorolni, és mindig javítgattam is, ami nem meglepő, hiszen akkor kezdtem ismerkedni a pályával. Elértem egy szintet aminél már nehezen tudtam volna jobbat. Ez akkor 1:12.224 volt.

    2. nap: 1 monitorral
    Egy monitorra váltottam, kikapcsoltam a fölösleges 2 szélsőt. FPS 140-200. Tehát a duplája!
    Az időm rohamosan tova csökkent amin meglepődtem. Aztán rá kellett döbbennem, hogy bizony van még mit csiszolni a technikámon. Végül oltári szenvedések árán lefaragtam több mint 1 mp-et! Az időm akkor 1:10.960 volt. Ami azért nem semmi, már már kezdtem elhinni az FPS mizéria kacsát , de mivel szeretek meggyőződni többféleképpen a dolgokról ezért nap végén újra 3 monitorra váltottam, ekkor már igen jól ismertem a pályát/autót, hiszen rengeteg kört mentem a ghostom ellen, kipaszíroztam magamból mindent, amit csak tudtam. Egy tökéletes körrel (ami nem létezik ) talán javítottam volna rajta 1-2 tizedet. Ez után az idő után semmiben nem mertem volna fogadni, hogy a közeljövőben megdöntöm, annyira sikerült beleadnom mindent. Kihoztam magamból a maxot, amit nagyon szoktam élvezni.
    Ez után rögtön 3 monitorra váltottam, frissen melegibe voltam még, nem tartottam pihenőt amivel kizökkenhetnék a ritmusból. FPS újra csak 50-80! Ami nem sok, egyesek szerint késik a kormányzás meg összeomlik a világ stb stb...
    Na akkor toljuk gondoltam, lássuk mit tudok 3 monitorral kevés FPS-el: a 2.(!!!) mért körömben új rekordot mentem!!! Így lett az időm 1:10.892. Végig a ghostom előtt haladva, ugyan ebben is voltak minimális hibák, dehát ez a szakma az AC-ben már csak ilyen.

    A lényeg: fele annyi FPS-sel sem voltam lassabb! Nemhogy 2 mp-el, hanem semmivel! Semmiféle késést nem éreztem a kormányzásban a sok FPS-hez képest, hiszen ha éreztem volna, nem tudok bestet futni... Azt nem mondom hogy a 3 monitortól gyorsultam, valószínű csak épp elkaptam azt a kört. Illetve a térhatás/feeling, a széles látás amitől jobban látni hova kell fordulni, sokat spannol az emberen, és segít is vizuálisan, érhet egy kis előnyt, emiatt már lehet az a pár ezreddel jobb kör, illetve a komfort érzet, mivel így tolom már évek óta. Vagy csak a mák miatt..
    Pedig egyesek szerint jóval lassabb kellett volna hogy legyek...

    Ezzel úgy érzem teljes mértékben bizonyítottam több dolgot is: az FPS kacsát és a kormány nem lag-olást. És rámutattam az FPS (illetve inkább az ember) lélektanára.
    SOKAT/RENGETEGET ér, ha az ember elhiszi/úgy érzi, hogy jobb/gyorsabb valamitől! Ez az embert olyan lélektani állapotba hozza, hogy egyszerűen jobb kört fut, pedig (kis túlzással) gőze sincs arról hogyan csinálta, hiszen azelőtt több százszor próbálta már...
    Sokszor vagyok így én is a 3 monitor által. Sőt a rezgő ülést is hülyeségképp próbáltam ki, apróság az is, de akkora feelinget ad, hogy most már nélkülözhetetlen kelléke a cockpitemnek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 21. 12:25.

  21. #46
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Ebben az FPS-ben én sem hiszek. Ez akkor lenne esetleg valós "probléma" ha majd annyira ki tudja valaki centizni a pályát és a kocsit, hogy 1 tizeden belül megy 10 körön át. Ez race-nél ok,de AC-nál még senki nem tart ott ez fix. Viszont a race-nél sem igazán van ennek gyakorlati előnye,mert nálam esik-az fps- elég rendesen/VLM pályák Mid Ohio-Sebring és simán érzésre lehet ott menni egy szaggatásnál is. Ha megszoksz egyfajta képi módot ahhoz alkalmazkodsz,ahogy egy szar sethez is tudod állítani a vezetési stílusod. Csak ott javulsz egy jó settel az fps-nél kétlem ,hogy bármit is számítana. De ez nagyon eccerú sztem. Azért azt észre lehetne venni mennyire késik a kormányzás pl a kormány elfordítás után.

    Ami ezeknél sokkal fontosabb a nagyobb monitor pl. Az lényegesebb sokkal. Tudom ,mert laptpon kezdtem billentyűzettel.. Aztán egy 22" colos monitor és -1mp.

    Amúgy amit Nibi ír arra teljesen jó példa a Pepsi-Coca teszt.. Sztem ismeritek
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 21. 15:17.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  22. #47
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Életkor
    48
    Üzenetek
    851
    Sziasztok. Szerintetek az alábbi konfighoz érdemes lenne erősebb VGA-t vennem? Tudom hogy már nem mai darab a konfig de ha nem muszáj akkor nem szívesen költenék komplett gépre. Az én verzióm a következő: vagy veszek egy erősebb vga-t az alábbi konfigba vagy veszek egy CF-es alaplapot és egy ugyan ilyen vga-t az alábbi konfighoz. Természetesen használt cuccokra gondolok.

    Alaplap: Asus M4A785D-M Pro(AM2 )
    Proci: Phenom II X4 965 (@3,6GHz)
    Memória: 4x2GB Kingston HyperX DDR2 1066Mhz
    Videókártya: Gigabyte GV-R687OC-1GD (ATI Radeon)
    Táp: Cooler Master Real Power 520W Modu
    Kijelző: Full HD TV (1920x1080)

    ui.: ja nem írtam de persze hogy az Assetto miatt.
    Utoljára módosította: Bozso; 2013. 11. 21. 22:52.

  23. #48
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben az FPS-ben én sem hiszek. Ez akkor lenne esetleg valós "probléma" ha majd annyira ki tudja valaki centizni a pályát és a kocsit, hogy 1 tizeden belül megy 10 körön át. Ez race-nél ok,de AC-nál még senki nem tart ott ez fix.
    Ó dehonnem. Meglepő módon már én is tudok hasonlókat. Persze futamon tuti kizökkentenének de az más tészta.

    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy amit Nibi ír arra teljesen jó példa a Pepsi-Coca teszt.. Sztem ismeritek
    Mesélj ez most nem ugrik be.

    Szabi ide direkt nem akartam (még) berakni.
    Egy dolgot nem írtam az eszmefuttatásomban, hogy akik úgy érzik, hogy sokat gyorsultak több FPS-el, azok közül egyik sem írta, hogy újra kipróbálta volna alacson FPS-en. Mert hát úgy rájött volna hogy nem lassabb úgy sem. Pláne nem annyival.
    Kivéve Tilust ő említette ezt az oda-vissza összehasonlítást, de róla meg tudjuk mennyire maximalista.
    Persze ki ne szeretné a jót, azt könnyű megszokni.

    Amúgy olvasgatva a konfigokat (igaz nálam teljesen alapon van minden graf beállítás! HD5850), még örülhetek hogy nálam 3 monitoron sem akad, szaggat. Majd online. Érdekesek ezek az összevetések.
    Dehát reméljük még sokat reszelnek rajta, elvégre még az "elején" járnak.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  24. #49
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ó dehonnem. Meglepő módon már én is tudok hasonlókat. Persze futamon tuti kizökkentenének de az más tészta.


    Mesélj ez most nem ugrik be.

    Szabi ide direkt nem akartam (még) berakni.
    Egy dolgot nem írtam az eszmefuttatásomban, hogy akik úgy érzik, hogy sokat gyorsultak több FPS-el, azok közül egyik sem írta, hogy újra kipróbálta volna alacson FPS-en. Mert hát úgy rájött volna hogy nem lassabb úgy sem. Pláne nem annyival.
    Kivéve Tilust ő említette ezt az oda-vissza összehasonlítást, de róla meg tudjuk mennyire maximalista.
    Persze ki ne szeretné a jót, azt könnyű megszokni.

    Amúgy olvasgatva a konfigokat (igaz nálam teljesen alapon van minden graf beállítás! HD5850), még örülhetek hogy nálam 3 monitoron sem akad, szaggat. Majd online. Érdekesek ezek az összevetések.
    Dehát reméljük még sokat reszelnek rajta, elvégre még az "elején" járnak.
    Nibi én örülnék ha igazad lenne, és a Te esetedben biztos igazad is van, viszont amiről beszélek az mérhető lag és bizony háromszorosa az ISI engineben mérhetőnek (azonos 120fps mellett). Azt kijelenteni hogy nincs lag, marhaság, mert érezhető volt az első perctől és mérhető mint itt láthatod is:



    Ami viszont változott a Tech Preview óta, az dicséretes.
    Akkor az FF és a controller input, meg a fizika is a grafika ütemével futott. Most külön szálon futnak, de csak annyi változott hogy már nem nő az input lag a framerate csökkenésével, viszont a dislay lag ugyanúgy nő és a controller most is lagos, de a köridőkülönbségek leredukálódtak.

    A megjelenítés másik fele, amit a képernyődön látsz szintén lehet akadozós, szaggatós, darabos. Erre mindenki más kértékben reagál.
    Teljesen folyamatos mozgás 60hz-en nem lehetséges. Vsync állna közel hozzá, de az még 3 képkockányi lagot okoz.
    Ha nem használsz vsyncet, akkor nincs szinkronizálva a monitorod a videokártyáddal, ami azt eredményezi hogy a kép irreguláris időközönként akar frissülni.
    Ez 60fps alatt illetve 80 és 120 fps között a legfeltűnőbb, mert ott akar kettészakadni a kép. Ilyet biztos láttál már (mindenkinél van aki nem használ vsyncet) Csak kanyarban látható, ezért van hogy valaki írta is hogy egyenesben jól fut...kanyarban szaggat.
    Azért látható kanyarban, mert ott oldalirányban mozog a táj és kettőszakad a kép.

    Ezek ismeretében ha valaki nem vak, az nem állíthatja sem azt hogy a 300fps folyamatos, sem azt hogy a 30/40/50 stb. Nem lehet az.

    Aki meg azt mondja hogy 24/30/50/60hz felett nem érzékel az ember különbséget, az gondolkozzon el azon, hogy az ember nem képkockákat, hanem fényhullámokat lát, és a látásunk különösen kifinomult a sebesség, sebességkülönbségek és gyors mozgás érzékelésére, ahogy minden ragadozóé, ráadásul az egész szimulátoros téma a sebesség érzékeltetéséről szól, a határon vezetés meg a sebesség helyes megbecsülésén alapszik.

    Gyakorlással sokmindent meg lehet szokni, ez is erősségünk. De mi történik hogy ha 1 köröd van egy tök idegen szimulátorban?
    Kipróbáljuk rajtad is?

    Minta videók:

    Lassítva:

    Utoljára módosította: Tilus; 2013. 11. 22. 01:19.

  25. #50
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ó dehonnem. Meglepő módon már én is tudok hasonlókat. Persze futamon tuti kizökkentenének de az más tészta.


    Mesélj ez most nem ugrik be.

    Szabi ide direkt nem akartam (még) berakni.
    Egy dolgot nem írtam az eszmefuttatásomban, hogy akik úgy érzik, hogy sokat gyorsultak több FPS-el, azok közül egyik sem írta, hogy újra kipróbálta volna alacson FPS-en. Mert hát úgy rájött volna hogy nem lassabb úgy sem. Pláne nem annyival.
    Kivéve Tilust ő említette ezt az oda-vissza összehasonlítást, de róla meg tudjuk mennyire maximalista.
    Persze ki ne szeretné a jót, azt könnyű megszokni.

    Amúgy olvasgatva a konfigokat (igaz nálam teljesen alapon van minden graf beállítás! HD5850), még örülhetek hogy nálam 3 monitoron sem akad, szaggat. Majd online. Érdekesek ezek az összevetések.
    Dehát reméljük még sokat reszelnek rajta, elvégre még az "elején" járnak.
    pepsi-coca cola teszt. x embernek bekötötték a szemét és vaktesztnek vetették alá a 2 cola márkával. Felcserélték a colákat és az emberek elhitték ,hogy a kedvencüket isszák és rá is bökték az a finomabb,pedig messze nem azt itták. Sok ilyen teszt van ahol becsapták az agyat. Ami jó is ,mert így lehet az aggyal elérni dolgokat, aminek hasznát veszed a mindennapi életben is
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 22. 10:44.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

Oldal: 2 / 29 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •