Oldal: 27 / 29 ElsőElső ... 17 23 24 25 26 27 28 29 UtolsóUtolsó
Találatok: 651 - 675 (713 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Config/FPS

  1. #651
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap megrázó élményben volt részem...
    Elindítottam az AC-t, gondoltam gurulok pár kört, de még a boxkijáratig sem jutottam...
    Nem tudom hogy kunosék csaptak bele a lecsóba, vagy a virus kergető update-elte magát valami ultra biztonságos verzióra, minden esetre amikor kirakott a boxba 120 - 170 között ugráló FPS fogadott és olyan irgalmatlan stuttering, hogy ilyet még nem láttam...
    Első tippem a python volt. Kiléptem, letiltottam az összes app-ot. (gyáriakat is)
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.
    Ezután gondoltam egyet, vissza raktam az összes app-ot és letiltottam 1 órára a vírus kergetőt.
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.

    Nem tudom ki nyúlt bele a "jóba", de ezt érdemes szem előtt tartani, akinek FPS, vagy stuttering problémája van.
    Milyen viruskergető? Gyári win10 is okoz ilyet vagy az nem gondolkodik ennyit ha fut valami full screenben?

  2. #652
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen viruskergető? Gyári win10 is okoz ilyet vagy az nem gondolkodik ennyit ha fut valami full screenben?
    A full screen a legtöbb esetben csak annyit változtat hogy kapsz e üzenetet, vagy sem. Szinte bármelyik vírus írtónál előfordulhat és update-enként (akár AC, akár vírus írtó) is változhat, hogy éppen okoz e problémát vagy sem. Nekem tegnapig pl tökéletesen ment bekapcsolt vírus kergetővel is...

  3. #653
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A full screen a legtöbb esetben csak annyit változtat hogy kapsz e üzenetet, vagy sem. Szinte bármelyik vírus írtónál előfordulhat és update-enként (akár AC, akár vírus írtó) is változhat, hogy éppen okoz e problémát vagy sem. Nekem tegnapig pl tökéletesen ment bekapcsolt vírus kergetővel is...
    Tudtommal a mai virusirtók is ugy vannak beállitva mint a steam. Azaz teljes képernyős üzemmódnál nem kezdenek bele kemény viruskeresgélésbe. Azt hiszem olyankor a háttérben a csendes mód aktiválódik

  4. #654
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Tudtommal a mai virusirtók is ugy vannak beállitva mint a steam. Azaz teljes képernyős üzemmódnál nem kezdenek bele kemény viruskeresgélésbe. Azt hiszem olyankor a háttérben a csendes mód aktiválódik
    Igen, csendesen levesz tőlem 150+ FPS-t és olyan sutteringet csinál hogy a boxkijárat vonaláig bírtam ellenálni a késztetésnek hogy esc-et nyomjak...
    Jelenleg reprodukálható. Közbe nem megy sem update, sem vírus keresés.

  5. #655
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap megrázó élményben volt részem...
    Elindítottam az AC-t, gondoltam gurulok pár kört, de még a boxkijáratig sem jutottam...
    Nem tudom hogy kunosék csaptak bele a lecsóba, vagy a virus kergető update-elte magát valami ultra biztonságos verzióra, minden esetre amikor kirakott a boxba 120 - 170 között ugráló FPS fogadott és olyan irgalmatlan stuttering, hogy ilyet még nem láttam...
    Első tippem a python volt. Kiléptem, letiltottam az összes app-ot. (gyáriakat is)
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.
    Ezután gondoltam egyet, vissza raktam az összes app-ot és letiltottam 1 órára a vírus kergetőt.
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.

    Nem tudom ki nyúlt bele a "jóba", de ezt érdemes szem előtt tartani, akinek FPS, vagy stuttering problémája van.
    Creators Update volt már?

  6. #656
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Creators Update volt már?
    Nem mentem azóta, meg tekintve hogy két kattintással megoldható a probléma, annyira nem is foglalkoztat.
    Infó jelleggel osztottam meg, hogy megspóroljam azt a 10 perc tesztelést másnak.
    Meg ugye a windoz szépsége hogy az a patch ami nálam megoldja a problémát, másnál lehet előhozza...

  7. #657
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Nekem a Creators Update bolondította meg a gépet, egy hétig folyamatosan írt a lemezre, azt sikerült kihekkelni belőle, de a mikroakadás sokkal gyakoribb.

  8. #658
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Az "event collector command line utility" micsoda? És miért indul el, úgy kb. 20 perccel a gép indulása után? Megeszik vagy 15% procit, így persze beszaggat az AC. Kilövöm akkor oké.
    Hiaba guglizom, nem értem.

  9. #659
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Én próbáltam viruskereső és winupdate ON mellett és nélküle is. Semmi változást nem találtam FPS terén. win7 x64

  10. #660
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293

  11. #661
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap megrázó élményben volt részem...
    Elindítottam az AC-t, gondoltam gurulok pár kört, de még a boxkijáratig sem jutottam...
    Nem tudom hogy kunosék csaptak bele a lecsóba, vagy a virus kergető update-elte magát valami ultra biztonságos verzióra, minden esetre amikor kirakott a boxba 120 - 170 között ugráló FPS fogadott és olyan irgalmatlan stuttering, hogy ilyet még nem láttam...
    Első tippem a python volt. Kiléptem, letiltottam az összes app-ot. (gyáriakat is)
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.
    Ezután gondoltam egyet, vissza raktam az összes app-ot és letiltottam 1 órára a vírus kergetőt.
    Eredmény: 250+ FPS, 0 stuttering.

    Nem tudom ki nyúlt bele a "jóba", de ezt érdemes szem előtt tartani, akinek FPS, vagy stuttering problémája van.
    Jött update. Evvel már nem tudom reprodukálni a jelenséget.

  12. #662
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Az mitől lehet, hogy az FPS alig megy 60 felé, bármit is állítok a grafikán? Pedig az új config simán vinné a 120-at is... Amikor végzek egy benchmark mérést, akkor tudja ezt az értéket, de ha elindítom a játékot, akkor beáll 60-ra. A framerate limit nincs korlátozva, de ha felviszem 200-ra, akkor is ugyanezt csinálja. Ötletek?

  13. #663
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Az mitől lehet, hogy az FPS alig megy 60 felé, bármit is állítok a grafikán? Pedig az új config simán vinné a 120-at is... Amikor végzek egy benchmark mérést, akkor tudja ezt az értéket, de ha elindítom a játékot, akkor beáll 60-ra. A framerate limit nincs korlátozva, de ha felviszem 200-ra, akkor is ugyanezt csinálja. Ötletek?
    Vsync on esetleg? Ha be van kapcsolva, akkor a monitor frissítési frekvenciája limitálja az FPS-t.

  14. #664
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Vsync on esetleg? Ha be van kapcsolva, akkor a monitor frissítési frekvenciája limitálja az FPS-t.
    Ez volt a gond. Hálás köszönetem! (Ma is tanultam valamit)

  15. #665
    Májer Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2017. 06. 13.
    Üzenetek
    4

    FPS probléma update után

    Sziasztok!
    Remélem tudtok segíteni! Frissítettem a játékot 1.10-ről 1.14-re.
    Ha indítok egy futamot, stabilan megy 70 fps-sel, majd kb. másfél perc múlva csúnyán szaggatni kezd, az fps leesik 10-20-ra. Ha ESC-vel megállítom, majd folytatom, akkor ismét fut 70 fps-sel. De másfél perc múlva újra kezdi. Frissítés előtt tökéletesen ment két évig.
    Gyanítom, hogy valami auto-mentés- vagy valamelyik app csinál valamit a háttérben, ami a frissítéssel került bele. Már kikapcsoltam az "auto-save replay"-t, nem oldotta meg. A Render-stat app mutat valami "PHY_LATE"-et. Ez folyamatosan nő. Az a Phyton késés lehet? Ha a beállításokban kikapcsolom a "developer apps"-ot, akkor lassabban nő ez az érték, és mintha később jönne a szaggatás.
    Van ötletetek?

  16. #666
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TibuszHun írta Hozzászólás megtekintése
    Ha indítok egy futamot, stabilan megy 70 fps-sel, majd kb. másfél perc múlva csúnyán szaggatni kezd, az fps leesik 10-20-ra. Ha ESC-vel megállítom, majd folytatom, akkor ismét fut 70 fps-sel. De másfél perc múlva újra kezdi. Frissítés előtt tökéletesen ment két évig.
    Van ötletetek?
    Tilts le minden app-ot még a General menüben és próbáld meg úgy.
    Ha így ok, akkor valamelyik app okozza...

    Illetve gondolom warez verzióról van szó, abban is lehet pár huncutság..

  17. #667
    Májer Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2017. 06. 13.
    Üzenetek
    4
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tilts le minden app-ot még a General menüben és próbáld meg úgy.
    Ha így ok, akkor valamelyik app okozza...

    Illetve gondolom warez verzióról van szó, abban is lehet pár huncutság..
    Letiltottam az appokat, nem hozott eredményt. Próbáltam, hogy kikapcsoltam az idő múlást, vagy a felhők mozgását, meg még egy csomó mindent próbáltam és semmi. Mindegy..
    (amúgy jól gondolod. )

  18. #668
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg TibuszHun írta Hozzászólás megtekintése
    (amúgy jól gondolod. )
    Szerintem akkor most és itt hagyjuk is abba.
    Legokosabb lenne törölni ezeket a hozzászólásokat is.
    És a szabályzatban, vagy a Masters irányelvekben határozottan elzárkózni mindenféle ehhez hasonló warezolástól.

    Én kérek elnézést.

  19. #669
    Májer Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2017. 06. 13.
    Üzenetek
    4
    Bocsánat, én csak segítséget kértem egy problémában, a wa.ez ebben a témában teljesen mellékes. Meg egy admin hozta fel a témát.
    De elnézést kérek! Törölni viszont nem tudom.

  20. #670
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Nyár elején Win10-re váltottam 7-ről. Azóta random megakad a játék 1-2 mp-re. Másnál is, vagy csak nálam van ez a bug. Nem tudok rájönni mi okozza. Állitólag a a Creators Update csomag óta sokan panaszkodnak erre e jelenségre.
    Van valakinek ötlete?

  21. #671
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nyár elején Win10-re váltottam 7-ről. Azóta random megakad a játék 1-2 mp-re. Másnál is, vagy csak nálam van ez a bug. Nem tudok rájönni mi okozza. Állitólag a a Creators Update csomag óta sokan panaszkodnak erre e jelenségre.
    Van valakinek ötlete?
    https://www.pcworld.com/article/3223...g-problem.html

  22. #672
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Köszi Gergő a helpet, de okt.17-ig nem várhatok. Aszem megy vissza a win7...

  23. #673
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Gergő a helpet, de okt.17-ig nem várhatok. Aszem megy vissza a win7...
    Én még előtte váltottam, egy darabig jó volt, aztán borzalom, aztán jobb, most megint elég trágya, ha élesben versenyeznék, már lehet, nekem is ment volna vissza a 7.

  24. #674
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Én még előtte váltottam, egy darabig jó volt, aztán borzalom, aztán jobb, most megint elég trágya, ha élesben versenyeznék, már lehet, nekem is ment volna vissza a 7.
    Hát ezaz. okt 1-től indul a szezon. addigra meg kell oldanom. csak rohadtul nincs kedvem hozzá

  25. #675
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nyár elején Win10-re váltottam 7-ről. Azóta random megakad a játék 1-2 mp-re. Másnál is, vagy csak nálam van ez a bug. Nem tudok rájönni mi okozza. Állitólag a a Creators Update csomag óta sokan panaszkodnak erre e jelenségre.
    Van valakinek ötlete?
    Megakad vagy fekete képernyőre vált pár másodpercig? Mert nekem fekete képernyőt dob de teljesen random.

Oldal: 27 / 29 ElsőElső ... 17 23 24 25 26 27 28 29 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •