Oldal: 41 / 42 ElsőElső ... 31 37 38 39 40 41 42 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.001 - 1.025 (1041 összesen)

Téma: Assetto Corsa Rank

  1. #1001
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Bennem is felmerult a kerdes, hogy ha vagok, akkor mennyit kell visszaadnom. Lehetne arrol szo, hogy az app kiirja, mert kulonben a sotetben tapogatozunk.

  2. #1002
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt szeretném kérdezni h a 2 %referencia handycap mit jelent?
    Ha 1:08.000 a referenciakorom és bejelez h lassítják akkor 2 %-kal lassabbnakj kell lennie a kör végére az idomnek? Tehát 1:09.36 felettinek?
    Vagy szektoronkent számolja a referenciát és elég kevesbe lassítani? És csak a szektorhoz képest kell a 2 %?
    Ha jól tudom mini szektoronként számolja, de figyeld a rankappot amikor már nem piros és nincs "lassíts" felirat már nyomhatod is tovább. De jön majd Laci és kiegészít ha nem jól tudom.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #1003
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Annyi biztos, hogy mostantól jobban oda kell figyelni, hogy ne vágjon az ember. Nem lesz olyan elnéző az app, mint korábban.

  4. #1004
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Annyi biztos, hogy mostantól jobban oda kell figyelni, hogy ne vágjon az ember. Nem lesz olyan elnéző az app, mint korábban.
    Ahogy osszeraktam magamban, pont ugyanazt veszi vagasnak, mint eddig, csak tobbet kell visszaadni a nyert idoert cserebe. En probalgattam, lelassitottam elegge es nem tunt el a LASSITS felirat, pedig 3-4 tizedet eldobtam. Ezert lenne jo tudni, hogy mi az elvaras, mert ezt csak a versenyen tudjuk kiprobalni, jo lenne tudni elotte, hogy mire szamitsunk.

    Be akarom tartani a szabalyt, de ahhoz tudnom kell, pontosan mi a szabaly

  5. #1005
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy osszeraktam magamban, pont ugyanazt veszi vagasnak, mint eddig, csak tobbet kell visszaadni a nyert idoert cserebe. En probalgattam, lelassitottam elegge es nem tunt el a LASSITS felirat, pedig 3-4 tizedet eldobtam. Ezert lenne jo tudni, hogy mi az elvaras, mert ezt csak a versenyen tudjuk kiprobalni, jo lenne tudni elotte, hogy mire szamitsunk.

    Be akarom tartani a szabalyt, de ahhoz tudnom kell, pontosan mi a szabaly
    Nem értem a problémát. Mint ahogy leírtad, kipróbáltad. Az app ugyanúgy működik prekin, időmérőn és versenyen is, bármikor ki tudod probálni (akár offline is), ahogy meg is tetted. Tehát mindenki fel tud készülni előre, hogy mire számíthat.
    Az elvárás, hogy ne legyen előnyszerzéssel járó pályaelhagyás. Hogy ne kapj büntetést, ahhoz az kell, hogy ne fejezz be kört "Lassíts!" felirattal. Minden ugyanolyan, mint eddig, csak a vágás után több időt kell eldobni, mondjuk ez függ a nyert időtől.

    Az idő visszaadásánal mindenki figyeljen, hogy ne okozzon vele balesetet. Ez verzió eőbb utóbb ránevel mindenkit, hogy inkább legyen egy picit óvatosabb, és használja a szabályoknak megfelelően a pályát, minthogy vágjon.

  6. #1006
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    nekem úgy tűnik h minél hamarabb kell vissza adni az "előnyt"... pl Hokiban ha szélesítem a t1 kijáratát akkor ha a T2 ig elveszem akkor 2-3 tizedet kellett visszaadnom h eltűnjön (1 század nyerésnél is szóval szerintem irreleváns h mennyit nyersz a vágással)... ha középső szektorban akkor kicsit többet ,ha pedig a stadionrésznél veszek vissza akkor több mint egy 1mp-et kell visszadni h eltűnjön (kb amit fentebb írtam h referenciakörhöz mérten 1,3 tized

    mondjuk futamon ez nem ennyire drasztikus ha áthozza kvaliról a referenciakört...egyébként áthozza ?
    (mondjuk egy 2 perces pályán ugye már dupla ekkorákat kell visszaadni )
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 02. 10. 15:35.

  7. #1007
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy osszeraktam magamban, pont ugyanazt veszi vagasnak, mint eddig, csak tobbet kell visszaadni a nyert idoert cserebe. En probalgattam, lelassitottam elegge es nem tunt el a LASSITS felirat, pedig 3-4 tizedet eldobtam. Ezert lenne jo tudni, hogy mi az elvaras, mert ezt csak a versenyen tudjuk kiprobalni, jo lenne tudni elotte, hogy mire szamitsunk.

    Be akarom tartani a szabalyt, de ahhoz tudnom kell, pontosan mi a szabaly
    Ha látod a lassíts feliratot, lassítani kell, amíg el nem tűnik. Ez a szabály, ezt kell betartanod. Szerintem ezt kár túl izgulni és nehézséget sem látok benne.
    Csak a szándék kell hozzá.

    Ami változott:
    - Vágás érzékelés 2%-al szigorúbb lett.
    Igazad van abban, hogy ez olyan kicsi eltérés hogy valóban nem lehet észre venni, csak a MOTEC-ben látszik.
    - Vágásnál 2%-al többet kell vissza adni.

    Gyakorlati szempontból:
    Eddig
    - Megérte feszegetni a határokat, mert a legrosszabb esetben is csak annyit bukhattál, amennyit a vágással nyertél.
    - Megérte elhúzni az előnyt vissza adni, mert hibákkal is elbukhattad az előnyt.
    Most
    - Legrosszabb esetben %2-al többet veszítesz, mint amennyit nyersz.
    - Nem éri meg elhúzni a lassítást, mert minél később adod vissza az előnyt, annál többet kell vissza adni.
    Ez az alapvető változás, mindenkinek ennek fényében kell eldönteni, hogy mennyire feszegeti a határait.

    A verseny elején a teli tank, csúszkáló gumikon még elnéző lesz a lassító felirat, de ahogy bekopnak a gumik és fogy a benzin, egyre többet kell majd lassítani, aki elhagyja a pályát.

    Az app ellenőrzéséről röviden:
    A vágás érzékelés teljesítmény alapú. Tehát a köridőd, egyáltalán nem számít!
    Pl ha kicsúszol a T1-ben, 5 másodpercet elbuksz és levágod a T2-t, a vágással szerzett előnyt akkor is ugyan úgy vissza kell adnod.
    A Rank App folyamatosan méri a teljesítményed. Tehát nem számít sem a köridőd, sem a szektor időd. Csak az hogy javul a teljesítményed a vágással, vagy romlik.

    Nincs olyan amit csak éles versenyen lehet kipróbálni. Minden körülményt tudok tesztelni offline.

  8. #1008
    Márton Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 01.
    Üzenetek
    251
    csak lábjegyzékként: nem feltétlenül kell, hogy az app ki legyen rakva, mert ha előnyszerzés van akkor fentről a visszaszámlálót/ körszámlálót automatikusan eltünteti és csak akkor jelenik meg újra, ha eleget lassított már az ember, legalábbis nálam eltűnt

  9. #1009
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Koszi Laci, valami ilyesmi osszefoglalora gondoltam.

    Egy kerdes meg, ami nekem nem vilagos: a 2% minek a ket szazaleka?

  10. #1010
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Koszi Laci, valami ilyesmi osszefoglalora gondoltam.

    Egy kerdes meg, ami nekem nem vilagos: a 2% minek a ket szazaleka?
    Megpróbálom egyszerűen levezetni: Csak elméleti példa a megértéshez.
    Tegyük fel hogy folyamatosan 100 sec-es köridőket futsz ezredre egymás után.
    Ez a köröd a referencia.

    A célvonalon áthajtva azonnal 0.1 sec előnyt szereztél vágással, tehát 99.9 sec köridőd lenne a kör végén ha nem lassítasz.
    Innen a két véglet:
    - A célvonalon azonnal vissza adod az 0.1 sec előnyt. Ez esetben 100 sec köridőd lesz és 0.1 sec-et kellet vissza adnod.
    - A kör végén adod vissza. Ez esetben a teljes köröd 98%-os teljesítménnyel teljesíted, ami 101.9 sec lenne + 0.1 sec a vágás. 102 sec köridőd lesz. (0.1 + 2) 2.1 sec-et kellet vissza adnod.
    Az összes többi esetben a kettő között.

    Ez egy nagyon minimalista példa. Sok részlet felet elsiklik, de a lényeget jól szemlélteti.

  11. #1011
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbálom egyszerűen levezetni: Csak elméleti példa a megértéshez.
    Tegyük fel hogy folyamatosan 100 sec-es köridőket futsz ezredre egymás után.
    Ez a köröd a referencia.

    A célvonalon áthajtva azonnal 0.1 sec előnyt szereztél vágással, tehát 99.9 sec köridőd lenne a kör végén ha nem lassítasz.
    Innen a két véglet:
    - A célvonalon azonnal vissza adod az 0.1 sec előnyt. Ez esetben 100 sec köridőd lesz és 0.1 sec-et kellet vissza adnod.
    - A kör végén adod vissza. Ez esetben a teljes köröd 98%-os teljesítménnyel teljesíted, ami 101.9 sec lenne + 0.1 sec a vágás. 102 sec köridőd lesz. (0.1 + 2) 2.1 sec-et kellet vissza adnod.
    Az összes többi esetben a kettő között.

    Ez egy nagyon minimalista példa. Sok részlet felet elsiklik, de a lényeget jól szemlélteti.
    Oke, a korido 2%-a, igy mar vilagos.

  12. #1012
    Bagi Bendegúz Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 04. 05.
    Város
    Eger
    Életkor
    25
    Üzenetek
    12

    Rank App Beállítások

    Sziasztok! Próbáltam állítani az ini fájl-ban a beállításokat de konkrétan semmi nem változott. Bővebben az érdekelne hogy a Vágás és egyéb feliratokat nem lehetne az app tetejére helyezni? Illetve a gumi terhelést kikapcsolni?((Elméletileg erre van lehetőség az ini fájl-ban de nem történt semmi.)) + Nekem az FPS mérőre sincs különösebben szükségem. Köszi előre is a válaszokat

  13. #1013
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg bendeguzbagi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Próbáltam állítani az ini fájl-ban a beállításokat de konkrétan semmi nem változott. Bővebben az érdekelne hogy a Vágás és egyéb feliratokat nem lehetne az app tetejére helyezni? Illetve a gumi terhelést kikapcsolni?((Elméletileg erre van lehetőség az ini fájl-ban de nem történt semmi.)) + Nekem az FPS mérőre sincs különösebben szükségem. Köszi előre is a válaszokat
    Szia.
    Javítottam a hibát, az első hozzászólásból letöltheted. GTR-Masters_Rank_32.zip
    A többit feltettem a kívánság listára.

    A vágás számlálókat nem szükséges nézegetni. Elég ha a verseny végén egyszer megnézed.
    Menet közben a zöld és piros ledek jelzik hogy érvényes a köröd, vagy sem.

  14. #1014
    Bagi Bendegúz Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 04. 05.
    Város
    Eger
    Életkor
    25
    Üzenetek
    12
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szia.
    Javítottam a hibát, az első hozzászólásból letöltheted. GTR-Masters_Rank_32.zip
    A többit feltettem a kívánság listára.

    A vágás számlálókat nem szükséges nézegetni. Elég ha a verseny végén egyszer megnézed.
    Menet közben a zöld és piros ledek jelzik hogy érvényes a köröd, vagy sem.
    Tökéletesen működik! Köszönöm

  15. #1015
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    a Rank App-nak a csipogásának erejét hol lehet változtatni ?
    mert már cseng a fülem
    próbáltam keresgélni hátha volt már erről szó de nem találtam erre irányuló kérdést

  16. #1016
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    a Rank App-nak a csipogásának erejét hol lehet változtatni ?
    mert már cseng a fülem
    próbáltam keresgélni hátha volt már erről szó de nem találtam erre irányuló kérdést
    A windows mixer-ben a System Sounds csúszka állítja a csipogás hangerejét.

    vagy

    A Rank app settings mappájában nyisd meg szerkesztésre a "Masters_main_app.ini" fájlt


    [TRACK_LEAVE_SOUND]
    REPEAT=3 <- ismétlés száma
    HERTZ=2093 <- hangszín
    DURATION=200 <- hang hossz

    ezeket tudod állítani. Ha leveszed 0-ra, akkor csöndben lesz, de az appon a színekből, számokból tudni fogod, ha pályaelhagyás/vágás van.

  17. #1017
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Köszi
    mindenféle csúszkát próbáltam már levenni de a hangerő valahogy megmaradt
    de akkor majd át irom az ini-jét
    Köszi mégegyszer !

  18. #1018
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Rank probléma

    Üdv.

    Rég jártam erre, most telepítettem újra a Rank appot, de nem küld be semmilyen időt. Connectionteszt jó, ACben engedélyezve, nevem kiírja, vágásnál csipog, de a rank oldalon nem jelenik meg az idő.
    Segítsetek, mit szúrok el?

    szerk: Prequal szerveren futottam idot, ott bekerültem a listába látszólag.
    Utoljára módosította: Loloke; 2020. 01. 14. 01:07.
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  19. #1019
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Loloke írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv.

    Rég jártam erre, most telepítettem újra a Rank appot, de nem küld be semmilyen időt. Connectionteszt jó, ACben engedélyezve, nevem kiírja, vágásnál csipog, de a rank oldalon nem jelenik meg az idő.
    Segítsetek, mit szúrok el?
    Első lépésként próbáld ki hogy gyári pályával és autóval, futsz érvényes kört. Amivel más is futott időt a Rank oldalon. Ha nem menti el a kört akkor küld el:
    - időpont
    - autó
    - pálya
    - köridő
    Ellenőrizzük.

  20. #1020
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Első lépésként próbáld ki hogy gyári pályával és autóval, futsz érvényes kört. Amivel más is futott időt a Rank oldalon. Ha nem menti el a kört akkor küld el:
    Most mentem egy kört egérrel, gyári autóval/pályán, az bekerült gond nélkül. Szimpla user error.

    Köszi a segítséget!
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  21. #1021
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Életkor
    49
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Loloke írta Hozzászólás megtekintése
    Most mentem egy kört egérrel, gyári autóval/pályán, az bekerült gond nélkül. Szimpla user error.

    Köszi a segítséget!
    Nalam akkor volt ilyen, amikor Le Mans bol egy mondjuk v1.3 hoz reggelte az idot, de nekem mar v1.5 volt a gepemen. Fel kellett tennem a regebbi palya moddot, hogy rogzitse a koromet.

  22. #1022
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Kérdés: Ha a kör végéig eltűnt a "Lassíts" felirat elvileg jó vagyok, igaz?

  23. #1023
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdés: Ha a kör végéig eltűnt a "Lassíts" felirat elvileg jó vagyok, igaz?
    igen de ha nem tűnik el akkor is lehet még egy ilyen és a harmadiknál büntetünk.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  24. #1024
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    igen de ha nem tűnik el akkor is lehet még egy ilyen és a harmadiknál büntetünk.
    Megmondom őszintén fogalmam sem volt legtöbbször hogy eltűnt-e ténylegesen, vagy sem. A "P" betűt az a Penalty akar lenni? Ha nem, akkor továbbra is jó lenne egy beépített számláló, ami mutatja mizu, mert a Vágás számláló akkor is emelkedik ha elengedem és eltűnik a Lassíts felirat. Vagy én értem totál félre a program működését

  25. #1025
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Megmondom őszintén fogalmam sem volt legtöbbször hogy eltűnt-e ténylegesen, vagy sem. A "P" betűt az a Penalty akar lenni? Ha nem, akkor továbbra is jó lenne egy beépített számláló, ami mutatja mizu, mert a Vágás számláló akkor is emelkedik ha elengedem és eltűnik a Lassíts felirat. Vagy én értem totál félre a program működését
    Azaz! A "P betű után van zárójelben a számláló az csak kettőig mehet fel, ha már három akkor bünti van.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

Oldal: 41 / 42 ElsőElső ... 31 37 38 39 40 41 42 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •