Oldal: 37 / 42 ElsőElső ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 901 - 925 (1041 összesen)

Téma: Assetto Corsa Rank

  1. #901
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A technikai részére válaszolok.:
    1. Szerintem ez ízlés kérdése. Privát vélemény:
      GTR2-vel 10 évig úgy versenyeztünk hogy nem volt se app, se kijelző, csak az amit a pálya enged. Nem tudtad hogy hol a határ, csak amikor elvette a köröd. Ehhez képest most valós időben látod a pálya határokat. Akit ez érdekel centiméter pontosan meg tudja nézni.
      A fehér vonal szabályt senki sem tartotta be, nem egy pályán több mint egy autónyira voltatok a fehér vonaltól, ehhez képest a pálya készítők által szabott határok, sokkal következetesebb és realisztikusabb is a legtöbb pályán. Ráadásul "teljesen mindegy" hogy hányszor vágsz, semmilyen következménye nincsen, büntetést csak előnyszerzésért lehet kapni. Ennél korrektebb ez nem hiszem hogy lehetne. De tény hogy nem tökéletes.
    2. Erre nincs külön kijelző, nem volt eldöntve hogy lesz-e és milyen büntetés. De nem nehéz megoldani hogy legyen.
      Kint[0,0] = több mint két kerékkel elhagytad a pályát
      Vágás[0,0] = több mint két kerékkel elhagytad a pályát és előnyt szereztél
    3. Technikai oldalról egyértelmű, ha az időmérő végéig nem javítod meg vágás nélkül, akkor diszkvalifikáltad magad a futamról.
    4. Konkrét eset nélkül, nem tud senki válaszolni. Akkor kell jelezni amikor történt, időpont, autó, pálya, köridő megjelölésével. Ahogy András is tette itt feljebb, az ő esetével most is foglalkozunk.

    Vélemény jöhet nyugodtan, hideg - meleg.
    1. Igazad van, izles kerdese. 10 evvel ezelott leginkabb az emberek voltak masok. Sokkal egyszerubb volt.

    2. Nem kell kijelzes, hanem a VB reszerol vagyok kivancsi, hogy mi a kovetkezmeny.

    3. Ezt peldaul nem tudom elfogadni, lesz benezes es hiba boven, szerintem ezt valahogy kezelni kell. Azt eszreveszem, ha kiirja, hogy lassits es sokaig pirosan vilagit, de ha csak lecsuszok peldaul, akkor egybol el is veszik az elony, tehat csak felvillan a piros, amit siman nem veszek eszre.

    4. Konkret eset van par, kivancsi arra voltam, hogy mi ilyenkor az eljaras. Jelezzuk neked es te kibogozod egyesevel?

    Koszonom a valaszokat Laci, remelem a VB is tisztazza az ot erinto reszt.

  2. #902
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelni kell az AC sajat vagaskezelojet, a RankAppot, illetve mindkettonek megfelelve arra is kell koncentralni, hogy lehetoleg szetvagjam a palyat, kioljem magambol a fehervonalas reflexeket. Ahogy tapasztalom, a kerekvetoket a palya reszenek tekinti, igy nagyon szelesen lehet autozni. Eddig baj nincsen, csak nekem szokatlan.
    A többségnek ezzel nem lesz problémája

    Azonban az nekem is zavarónak tűnik, hogy be van kapcsolva az AC gyári vágásellenőrzése IS.
    Ezt ki kellene kapcsolni, hiszen nem ez mondja meg hogy szabályos lett-e a kör, vagy sem.

    Szerintem.

  3. #903
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    1. Igazad van, izles kerdese. 10 evvel ezelott leginkabb az emberek voltak masok. Sokkal egyszerubb volt.

    2. Nem kell kijelzes, hanem a VB reszerol vagyok kivancsi, hogy mi a kovetkezmeny.

    3. Ezt peldaul nem tudom elfogadni, lesz benezes es hiba boven, szerintem ezt valahogy kezelni kell. Azt eszreveszem, ha kiirja, hogy lassits es sokaig pirosan vilagit, de ha csak lecsuszok peldaul, akkor egybol el is veszik az elony, tehat csak felvillan a piros, amit siman nem veszek eszre.

    4. Konkret eset van par, kivancsi arra voltam, hogy mi ilyenkor az eljaras. Jelezzuk neked es te kibogozod egyesevel?

    Koszonom a valaszokat Laci, remelem a VB is tisztazza az ot erinto reszt.
    3. A Rank App a kör végéig jelzi hogy érvényes (1-2 zöld led) vagy érvénytelen (3-4 piros led).

  4. #904
    Márton Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 01.
    Üzenetek
    251
    én nem tudom, hogy hogy volt eddig, de szerintem nincs az appal baj, egy jó ideje már a rázókövet is a pálya részének tekintik pl. COTA vagy mondjuk előző héten F1 Monza parabolica fehér vonalon túl volt, ha már a rázókőről is lemegyek akkor azt az app is érvényteleníti a tapasztalatok alapján, mondjuk Spaban a Radilliont egy kicsit szűken vettem, mert lecsúsztam az ívről és nem kaptam büntit ezt 2x eljátszottam, de minimálisan vágtam, tehát pár centi volt a vonalon kívül és mindig hátránnyal jöttem ki onnan szóval lehet ez is számított

  5. #905
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    3. A Rank App a kör végéig jelzi hogy érvényes (1-2 zöld led) vagy érvénytelen (3-4 piros led).
    Ertem, csak en nem azt figyelem, hanem a palyat. Siman benne van, hogy elfelejtek felnezni, VR-ben meg ertheto okokbol nincs a latomezomben.

  6. #906
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Nem kell túlizgulni ezt az új Rank appos vágásellenőrzés kérdést. Még ismerkedtek vele, majd rájöttök, hogy nem lesz gond.
    Akiben benne van a fehér vonalas reflex, annak nem kell tartania vágástól, de a mezőny úgy általánosságban szerintem jól fog járni az új módszerrel
    Előny, hogy utolagos ellenőrzés nélkül is működik, mindenkire maximálisan ugyanazok a határok érvényesek, sok helyen közelebb áll a valós pályahasználathoz (valóban 1-2 helyen lehet megengedőbb, de nem ez a jellemzőbb).
    Ha van kérdésetek tegyétek fel.

    A VB futamon azokat a vágásokat veszi a szabályzatban elmített max. 3-ba, ahol a megszerzett előnyt a kör végéig nem adod vissza (a kör befejezésekor is piros az app és ott a "Lassíts" felirat). Prekvalon szigorúbb, ott a jobb alsó sarokban számolt vágás érték növekedésekor érvénytelennek veszi a kört.

    Az AC saját ellenőrzését felesleges kiakpcsolni, mert mire az jelez, addigra már a Rank app is érvénytelennek veszi a kört.

  7. #907
    Márton Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 01.
    Üzenetek
    251
    tehát akkor ha lassítanom kell azt csak akkor látom, ha az app ki van rakva képernyőre?

  8. #908
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    4. Konkret eset van par, kivancsi arra voltam, hogy mi ilyenkor az eljaras. Jelezzuk neked es te kibogozod egyesevel?
    Igen, ha olyat tapasztaltok, amit hibának, vagy problémának ítéltek, akkor azt itt kell jelezni.

  9. #909
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    tehát akkor ha lassítanom kell azt csak akkor látom, ha az app ki van rakva képernyőre?
    Igen.

  10. #910
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Egyébként mivel terjed a VR köztünk is, nem lehetne valami olyan v26 Lite verzió Laci, ahol minden átlátszó (nincs adat) és csak akkor villan fel valami nagy piros hogyha lassítani kell? Nekem a közvetlen kilátásomban semmilyen app nincs, egy Sidekick van eldugva a sarokba a gumi és benzinadatokhoz kb.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  11. #911
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    En is pont igy vagyok ezzel, ezt probaltam jelezni. Jo otlet!

  12. #912
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Én nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a pályakészítők által belőtt határok következetesek. Minden kanyar egy külön sztori, hogy adott helyen épp meddig lehet kiengedni a gépet, ezt kanyarról-kanyarra kell kitapasztalni és megtanulni minden egyes pályán.

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként mivel terjed a VR köztünk is, nem lehetne valami olyan v26 Lite verzió Laci, ahol minden átlátszó (nincs adat) és csak akkor villan fel valami nagy piros hogyha lassítani kell? Nekem a közvetlen kilátásomban semmilyen app nincs, egy Sidekick van eldugva a sarokba a gumi és benzinadatokhoz kb.
    Pont ezért akkor is ugyan így felvillanhatna vmi pár másodpercig a Lite verzióban, ha "csak" pályaelhagyás történt, de nem kell lassítani, mert így könnye(bbe)n be lehet lőni a pálya határait.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 11. 10:55.

  13. #913
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    47
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A technikai részére válaszolok.:
    1. Akit ez érdekel centiméter pontosan meg tudja nézni.


    Ezt hol tudom megnézni?

    üdv

  14. #914
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként mivel terjed a VR köztünk is, nem lehetne valami olyan v26 Lite verzió Laci, ahol minden átlátszó (nincs adat) és csak akkor villan fel valami nagy piros hogyha lassítani kell? Nekem a közvetlen kilátásomban semmilyen app nincs, egy Sidekick van eldugva a sarokba a gumi és benzinadatokhoz kb.
    lehet én értem félre , de az app 4 piros kockával jelzi h érvénytelen kört mész épp...ha úgy érzed necces volt egy kanyar (meg amúgy is rápillanthatsz körönként) akkor oldalra pillantasz az appra (ami nincs alapvetően a látómeződben) és egy kicsit elveszed és akkor nem lesz jobb deltád szerintem így nem fog számítani a 3 lehertőségbe...

  15. #915
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a pályakészítők által belőtt határok következetesek. Minden kanyar egy külön sztori, hogy adott helyen épp meddig lehet kiengedni a gépet, ezt kanyarról-kanyarra kell kitapasztalni és megtanulni minden egyes pályán.



    Pont ezért akkor is ugyan így felvillanhatna vmi pár másodpercig a Lite verzióban, ha "csak" pályaelhagyás történt, de nem kell lassítani, mert így könnye(bbe)n be lehet lőni a pálya határait.
    ha nézel autóversenyeket akkor láthatod h a való életben is így működik és versenybírókon ( előtte az eligazításon múlik) h melyik kanyarban engednek szélesíteni , melyiket veszik szigorúan stb...rengeteg kanyarnál pl buksz időt a szélesítéssel így ott nem is foglalkoznak vele...máshol meg bár lehet nyerni vele mégse büntetik ...(pl Misano DTM )

  16. #916
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    [/LIST]

    Ezt hol tudom megnézni?

    üdv
    Csak mész körbe és jól látható helyen tartod a Rank App-ot. Ha narancs, vagy piros színre vált, akkor elhagytad a pályát.
    Ha szeretnéd pontosan megnézni a pálya határait, akkor külső nézetbe váltasz. Amikor a kereked elhagyja az utolsó pálya elemet ami még a pályához tartozik, akkor átvált narancs, vagy piros színre az app.

  17. #917
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    A fehér vonal szabályt senki sem tartotta be, nem egy pályán több mint egy autónyira voltatok a fehér vonaltól, ehhez képest a pálya készítők által szabott határok, sokkal következetesebb és realisztikusabb is a legtöbb pályán.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a pályakészítők által belőtt határok következetesek.
    Nem baj ha nem értesz egyet, mert ilyen kijelentést nem is tett senki.

  18. #918
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként mivel terjed a VR köztünk is, nem lehetne valami olyan v26 Lite verzió Laci, ahol minden átlátszó (nincs adat) és csak akkor villan fel valami nagy piros hogyha lassítani kell? Nekem a közvetlen kilátásomban semmilyen app nincs, egy Sidekick van eldugva a sarokba a gumi és benzinadatokhoz kb.
    Kristófnak volt egy olyan javaslata, hogy pálya elhagyásnál legyen hang jelzés. Ezt jóval egyszerűbb megoldani és nem csak a VR-esek, hanem azok problémáját is megoldja, akik nem szeretik szem előtt tartani az App-ot. Ennek majd még utána nézek hogy mik a lehetőségek ezen a téren.

  19. #919
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ha nézel autóversenyeket akkor láthatod h a való életben is így működik és versenybírókon ( előtte az eligazításon múlik) h melyik kanyarban engednek szélesíteni , melyiket veszik szigorúan stb...rengeteg kanyarnál pl buksz időt a szélesítéssel így ott nem is foglalkoznak vele...máshol meg bár lehet nyerni vele mégse büntetik ...(pl Misano DTM )
    Röhejesnek és egyben veszélyesnek is tartom a dolgot, hogy sok helyen a biztonsági elemeket engedik használni versenyzésre, amik így okafogyottá válnak. Az, hogy sokszor inkompetensek mind a pálya építők és mind a versenybírók, az nem azt jelenti, hogy jól van az úgy és hogy követendő a példa. (pl Misano DTM )

  20. #920
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Kristófnak volt egy olyan javaslata, hogy pálya elhagyásnál legyen hang jelzés. Ezt jóval egyszerűbb megoldani és nem csak a VR-esek, hanem azok problémáját is megoldja, akik nem szeretik szem előtt tartani az App-ot. Ennek majd még utána nézek hogy mik a lehetőségek ezen a téren.
    Ez szerintem is jó ötlet, illetve univerzálisabb és nem kell nézelődni sehova.

  21. #921
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Kristófnak volt egy olyan javaslata, hogy pálya elhagyásnál legyen hang jelzés. Ezt jóval egyszerűbb megoldani és nem csak a VR-esek, hanem azok problémáját is megoldja, akik nem szeretik szem előtt tartani az App-ot. Ennek majd még utána nézek hogy mik a lehetőségek ezen a téren.
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez szerintem is jó ötlet, illetve univerzálisabb és nem kell nézelődni sehova.
    +1, csak aztán nehogy nyomogassam a DRS gombot a csipogásra
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #922
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    +1, csak aztán nehogy nyomogassam a DRS gombot a csipogásra
    +1, ez igy mukodhet, mert a jelenlegi nem oke.

  23. #923
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Felkerült a Masters_Rank_27.zip

    Pálya elhagyásnál hangjelzést ad.
    Ehhez kapcsolódó rész a konfig file-ban:
    [TRACK_LEAVE_SOUND]
    REPEAT=3
    HERTZ=2093
    DURATION=200
    Akit zavar, az a REPEAT=0 értékre állításával kikapcsolhatja ezt a funkciót.
    A readme-ben minden érték leírása megtalálható.

  24. #924
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Felkerült a Masters_Rank_27.zip

    Pálya elhagyásnál hangjelzést ad.
    Ehhez kapcsolódó rész a konfig file-ban:

    Akit zavar, az a REPEAT=0 értékre állításával kikapcsolhatja ezt a funkciót.
    A readme-ben minden érték leírása megtalálható.
    Szuper Laci, nagyon koszonom!

  25. #925
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szuper Laci, nagyon koszonom!

Oldal: 37 / 42 ElsőElső ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •