Oldal: 7 / 18 ElsőElső ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 151 - 175 (430 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Funkciók, trükkök, beállítások

  1. #151
    Köszi,hogy próbáltok segíteni!!!!!!! Tegnap mentem egy picit a GTR2-vel.
    Hát azért még van hova fejlődni a Kunosnak!!!!!

  2. #152
    (Remélem jó helyre írom )

    Féktáv kérdésköre

    Már egy ideje töprengek rajta de nem tudok rájönni ezért szeretném a segítségeteket kérni

    Megnéztem több replay-t is olyan versenyzőkről akik sokkal jobb köridőket mennek mint én és feltűnt, hogy (többek között) sokkal rövidebb féktávot tudnak venni nálam. (itt most leginkább egy hosszú egyenes végén lévő 90 fokos kanyarra kell gondolni)
    Első gondolatom az volt, hogy az én fékpedálom beállítása nem jó, nem éri el a maximális értéket. De elvileg ez OK, az AC-ben lévő pedál app-on látszik, hogy maxig ér. Emellett van egy másik app is az AC-ben, most nem emlékszem pontosan a nevére de talán valami performance, és ott számokkal is kiírja a fék "teljesítményt", és a számláló max pedál lenyomásnál 1-est mutat, tehát elvileg ezzel nem lehet gond.
    Gondoltam arra is, hogy rosszul fékezem, biztos nem kell max-on nyomni a féket - de a replay-ek tanúsága szerint (pedal app) a többiek is max. fékeznek. Próbálkoztam olyan 70% és ekörüli fékezéssel de rendszerint még rosszab lett a fékút.
    Egyébként kerekek nem blokkoltak, ABS ON.
    Akkor talán az autó setup? Elképzelhető, letöltöttem itt megosztott csúcsidőket elérő setupkat és ezekkel is próbálkoztam. Természetesen nem értem el vele jó időket, de a féktávnak megközelítően hasonlónak kellene lennie - de mégsem.
    Esetleg a gumi hőfok nem megfelelő? 80-90 fok körül szokott lenni a gumihőmérsékletem, és ahogy néztem ez lenne az optimális. Legalábbis nem sokkal tér el tőle, azaz ez nagy különbséget nem okozhat.
    Arra is gondoltam, hogy a lefele váltás sebessége mennyire van kihatással a fékezésre? Próbálkoztam a 6-osból lefele váltásnál egy hosszabb 5-ösben tartást (auto clutch) és majd gyorsabban lefele 2-esig, de ez és ennek különböző változatai sem (túl gyors leváltás után túl magas rev) hozták meg a várva várt eredményt.
    Persze ott van maga az autó típusa (főleg mercedes sls repek voltak én meg bmw-vel mentem) de mint ahogy írtam próbáltam letöltött setuppal azonos autóval és úgy sem sikerült.

    Valószínűleg a technikámban/kormány beállításban/auto setup-ban van a hiba, de hátha a tapasztaltabb szimulátorosok egyből tudják a megoldást...

    Előre is köszönöm a segítséget

  3. #153
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Katona Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    a replay-ek tanúsága szerint (pedal app) a többiek is max. fékeznek.
    Szerintem idegen autónál a "pedal app" nem működik jól. A fék ON/OFF,a gáz meg folyamatosan ugrál és sosem éri el a 100%-ot, szóval arra ne alapozz...

  4. #154
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Katona Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    (Remélem jó helyre írom )

    Féktáv kérdésköre

    Már egy ideje töprengek rajta de nem tudok rájönni ezért szeretném a segítségeteket kérni

    Megnéztem több replay-t is olyan versenyzőkről akik sokkal jobb köridőket mennek mint én és feltűnt, hogy (többek között) sokkal rövidebb féktávot tudnak venni nálam. (itt most leginkább egy hosszú egyenes végén lévő 90 fokos kanyarra kell gondolni)
    Első gondolatom az volt, hogy az én fékpedálom beállítása nem jó, nem éri el a maximális értéket. De elvileg ez OK, az AC-ben lévő pedál app-on látszik, hogy maxig ér. Emellett van egy másik app is az AC-ben, most nem emlékszem pontosan a nevére de talán valami performance, és ott számokkal is kiírja a fék "teljesítményt", és a számláló max pedál lenyomásnál 1-est mutat, tehát elvileg ezzel nem lehet gond.
    Gondoltam arra is, hogy rosszul fékezem, biztos nem kell max-on nyomni a féket - de a replay-ek tanúsága szerint (pedal app) a többiek is max. fékeznek. Próbálkoztam olyan 70% és ekörüli fékezéssel de rendszerint még rosszab lett a fékút.
    Egyébként kerekek nem blokkoltak, ABS ON.
    Akkor talán az autó setup? Elképzelhető, letöltöttem itt megosztott csúcsidőket elérő setupkat és ezekkel is próbálkoztam. Természetesen nem értem el vele jó időket, de a féktávnak megközelítően hasonlónak kellene lennie - de mégsem.
    Esetleg a gumi hőfok nem megfelelő? 80-90 fok körül szokott lenni a gumihőmérsékletem, és ahogy néztem ez lenne az optimális. Legalábbis nem sokkal tér el tőle, azaz ez nagy különbséget nem okozhat.
    Arra is gondoltam, hogy a lefele váltás sebessége mennyire van kihatással a fékezésre? Próbálkoztam a 6-osból lefele váltásnál egy hosszabb 5-ösben tartást (auto clutch) és majd gyorsabban lefele 2-esig, de ez és ennek különböző változatai sem (túl gyors leváltás után túl magas rev) hozták meg a várva várt eredményt.
    Persze ott van maga az autó típusa (főleg mercedes sls repek voltak én meg bmw-vel mentem) de mint ahogy írtam próbáltam letöltött setuppal azonos autóval és úgy sem sikerült.

    Valószínűleg a technikámban/kormány beállításban/auto setup-ban van a hiba, de hátha a tapasztaltabb szimulátorosok egyből tudják a megoldást...

    Előre is köszönöm a segítséget
    látni kéne hogyan csinálod
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  5. #155
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    -Itt az AC-ban van különbség tapadásban a pályák között? (Qualify,Hotlap,Practice)
    -Van itt olyan XD-jellegű app(gumihőmérséklet, stb...), aminek a letöltési linkje működik is?
    -DFP-hez milyen FFB beállítást javasoltok? Nekem eddig nagyon élettelennek tűnik a játék. Egyáltalán nem érzem a csúszás határokat.

  6. #156
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    52
    Üzenetek
    697
    Sziasztok. Lenne néhány kérdésem, ha már láttátok valahol, bocsi, de még nem kaptam rá választ.
    1. Az autóban lehet látni a chatet?
    2. Hogyan lehet eltüntetni verseny után az eredménylistát, anélkül hogy ki kellene lépni?
    3. Hogyan kell boxolni( nem a bunyóra gondoltam), valahol be kell állítani valamit? Mintha azt olvastam volna, hogy csak be kell állni a helyedre, lehet hogy én vagyok a hülye, de semmi jelzést nem láttam a boxban ami azt mutatná, az az én helyem.
    4. Autokuplung ON vagy OFF ?
    A segítségeteket előre köszönöm.
    .

  7. #157
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    -Itt az AC-ban van különbség tapadásban a pályák között? (Qualify,Hotlap,Practice)
    -Van itt olyan XD-jellegű app(gumihőmérséklet, stb...), aminek a letöltési linkje működik is?
    -DFP-hez milyen FFB beállítást javasoltok? Nekem eddig nagyon élettelennek tűnik a játék. Egyáltalán nem érzem a csúszás határokat.
    Nincs tapadás változás, azonban azon a fülön, lehet állítani, hogy a pálya felülete milyen legyen, öreg aszfalt, poros, optimális, stb.
    Van. Lásd a linket, amit Sziszka adott. Ha nem megy írj, nekem megvan kiteszem valahová.

    (Kitettem a hasznos appokba)

    DFP-ben nem tudok segíteni.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2015. 01. 18. 16:12.

  8. #158
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Életkor
    43
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    -DFP-hez milyen FFB beállítást javasoltok? Nekem eddig nagyon élettelennek tűnik a játék. Egyáltalán nem érzem a csúszás határokat.
    DFGT-m van, de próbáld ki ezeket a beállításokat hátha... Nekem szépen elkönnyül a kormány megcsúszásnál.

    https://drive.google.com/file/d/0B0U...ew?usp=sharing

  9. #159
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    DFGT-m van, de próbáld ki ezeket a beállításokat hátha... Nekem szépen elkönnyül a kormány megcsúszásnál.

    https://drive.google.com/file/d/0B0U...ew?usp=sharing

    Köszi, kipróbálom!

  10. #160
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Lenne néhány kérdésem, ha már láttátok valahol, bocsi, de még nem kaptam rá választ.
    1. Az autóban lehet látni a chatet?
    2. Hogyan lehet eltüntetni verseny után az eredménylistát, anélkül hogy ki kellene lépni?
    3. Hogyan kell boxolni( nem a bunyóra gondoltam), valahol be kell állítani valamit? Mintha azt olvastam volna, hogy csak be kell állni a helyedre, lehet hogy én vagyok a hülye, de semmi jelzést nem láttam a boxban ami azt mutatná, az az én helyem.
    4. Autokuplung ON vagy OFF ?
    A segítségeteket előre köszönöm.
    1. igen, csak be kell kapcsolni oldalt a jobb oldali menüsorban, és persze kinn az általános menüben is ki kell pipálni.
    2. Ezt én sem tudom,de sztem még nem is lehet,mert akkor már valaki irta volna. Marad a karakterfejtés,vagy a ki/be lépkedés.
    3. Csakis online fogod látni a helyedet.Offline nem működik még. Egy fehér négyzet fogja jelölni a helyed,majd meg kell állni benne és felugrik egy kis ablak ahol kiderül,menyire bánsz ügyesen az egérrel
    4. Igen, ki/be lehet a kinti menüben kapcsolni.

  11. #161
    Szabó Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 06. 03.
    Üzenetek
    125
    Pályahőmérsékletet is lehet állítani, az előző verziókban volt ahol jobban tapadt a melegebb aszfalt, most viszont rosszabbul, szóval az alap érték a legjobb.
    Ha a gumikopás ki van kapcsolva kevesebb a tapadás (gumikon van egy réteg, ami ha lekopik lesz jó a gumi, ez általában fél-egy kör).

  12. #162
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    Pályahőmérsékletet is lehet állítani, az előző verziókban volt ahol jobban tapadt a melegebb aszfalt, most viszont rosszabbul, szóval az alap érték a legjobb.
    Ha a gumikopás ki van kapcsolva kevesebb a tapadás (gumikon van egy réteg, ami ha lekopik lesz jó a gumi, ez általában fél-egy kör).
    Köszi!

  13. #163
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Életkor
    31
    Üzenetek
    147

    CPU warning

    Sziasztok!

    A verseny elejen sajnos kiirja nekem hogy "warning, 95%> CPU occupancy". Ezzel nem tudok mit kezdeni mert eleg lightos a configom de rajtnal megvan a 30 fps es kesobb felmegy 60 ra. A kerdesem az hogy hogyan tudom eltuntetni ezt a warning jelzest.

    Elore is koszi!

  14. #164
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A verseny elejen sajnos kiirja nekem hogy "warning, 95%> CPU occupancy". Ezzel nem tudok mit kezdeni mert eleg lightos a configom de rajtnal megvan a 30 fps es kesobb felmegy 60 ra. A kerdesem az hogy hogyan tudom eltuntetni ezt a warning jelzest.

    Elore is koszi!
    Egy erősebb PC configgal...
    Szomorú, de ez van..

  15. #165
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    A verseny elejen sajnos kiirja nekem hogy "warning, 95%> CPU occupancy". Ezzel nem tudok mit kezdeni mert eleg lightos a configom de rajtnal megvan a 30 fps es kesobb felmegy 60 ra. A kerdesem az hogy hogyan tudom eltuntetni ezt a warning jelzest.
    Lehet hülyén fog hangzani, de vedd feljebb a grafikát, csupa olyan dolgot, amit kizárólag a VGA számol.

  16. #166
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Tudna vki segíteni, hogy a showroom-ban hogy kell a nap beesési szögét változtatni? Köszi

  17. #167
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudna vki segíteni, hogy a showroom-ban hogy kell a nap beesési szögét változtatni? Köszi
    Ott tudtommal nem lehet.

  18. #168
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ott tudtommal nem lehet.
    Én emlékszem rá, hogy a rácsos tetős hangárban tudtam szórakozni azzal, hogy hol süt be a fény, és hova verődnek az árnyékok. Ebben biztos vagyok, hogy volt benne ilyen... ezek szerint kivették?

  19. #169
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Életkor
    31
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hülyén fog hangzani, de vedd feljebb a grafikát, csupa olyan dolgot, amit kizárólag a VGA számol.

    Koszi a tippet de miket szamol a VGA?

  20. #170
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én emlékszem rá, hogy a rácsos tetős hangárban tudtam szórakozni azzal, hogy hol süt be a fény, és hova verődnek az árnyékok. Ebben biztos vagyok, hogy volt benne ilyen... ezek szerint kivették?
    Igazad van. Megnéztem, de ott lehet most is állitani ....
    Legalábbis nálam a hangárban működik.

  21. #171
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazad van. Megnéztem, de ott lehet most is állitani ....
    Legalábbis nálam a hangárban működik.
    Igen, közben rájöttem én is, de sajnos csak egyedül ott működik.

  22. #172
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    35
    Üzenetek
    75
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!A verseny elejen sajnos kiirja nekem hogy "warning, 95%> CPU occupancy". Ezzel nem tudok mit kezdeni mert eleg lightos a configom de rajtnal megvan a 30 fps es kesobb felmegy 60 ra. A kerdesem az hogy hogyan tudom eltuntetni ezt a warning jelzest.Elore is koszi!
    Milyen géped van? Az enyém sem egy modern darab, de nem kaptam még hasonló üzenetet.

  23. #173
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Kormány beállitásra van valami trükk hogy ne rázza szarrá az elfékezett kerekek miatt?
    Kicsit vicces hogy szinte sehol nem lehet egy nagyot fékezni mert egyből blokkol valamelyik kerék. Nekem gyerek miatt fontos hogy ne rázzon mint a barom mert áthallatszik, na meg nem akarom 2 hónap mulva cserélni a 90k-s kormányom mert szétrázott benne mindent.

  24. #174
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Kormány beállitásra van valami trükk hogy ne rázza szarrá az elfékezett kerekek miatt?
    Kicsit vicces hogy szinte sehol nem lehet egy nagyot fékezni mert egyből blokkol valamelyik kerék. Nekem gyerek miatt fontos hogy ne rázzon mint a barom mert áthallatszik, na meg nem akarom 2 hónap mulva cserélni a 90k-s kormányom mert szétrázott benne mindent.
    Nem tudok róla, de az engem is érdekelne.
    Én is attól félek, hogy az igy is megragasztott-javitott csapágyházam ujra elfog repedni. Sőt, a minap egy forrasztás is fellazult benne. Nem biztos hogy a rázástól, de biztos besegitett benne. Szerencsére gyorsan orvosolható volt a hiba.

  25. #175
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudok róla, de az engem is érdekelne.
    Én is attól félek, hogy az igy is megragasztott-javitott csapágyházam ujra elfog repedni. Sőt, a minap egy forrasztás is fellazult benne. Nem biztos hogy a rázástól, de biztos besegitett benne. Szerencsére gyorsan orvosolható volt a hiba.
    Nem tudom hogy ettől e, de biztos hogy nem tesz jót sőt én 100%ra mondom hogy rövidtávon teljesen tönkreteszi, ha nincs rá megoldás akkor inkább FFB nélkül játszok vele majd.

Oldal: 7 / 18 ElsőElső ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •