Oldal: 4 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (430 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Funkciók, trükkök, beállítások

  1. #76
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    múltkor volt kérdés h h lehet 270 fokos kormányt 1:1 es kormányzásra beállítani.. ( ugyanúgy viselkedik mint a 900 fokos) szerintem egy FB bejegyzést is megérne , eloszlatva azt a tévhitet h AC-ban nem lehet normálisan játszani nem 900-as kormánnyal...

    rövid tesztelés után :

    két controls .ini van
    a dokumentumok/assettocorsa/cfg ben lévőben így írjátok át 270 fokos kormánynál:
    SCALE=0.25
    LOCK=900
    a másik a játék főkönyvtára /cfg könyvtárban lévőben pedig így:
    SCALE=0.25
    LOCK=270
    és persze mentsétek el őket átírás után
    g27-et driverben 270-re állítva teszteltem...zsír ugyanolyan mozdulatokra van szükség...1 tizeden belül mentem a tesztelt kombón a legjobbamhoz képest...
    nem mondom h extrém helyzetben nem jönne jól plusz pár fok (főleg mentéseknél) , de gyakorlatilag ugyanaz mint 900-on...
    a virtuális kormányt kapcsoljátok be és látjátok majd h 1:1-es a kormányzás (annyit mozdul a képernyőn, mint a kezedben)
    a 0.25 jónak tűnik 270-re pont , azért finomíthatjátok majd pl 0.26 stb
    240 fokos kormánynál pedig egy kicsivel kissebb értékre lehet szükség...
    söröket majd megbeszéljük hova küldjétek


    SZERK:
    A pontos Scale értékek :
    Kormányod max kormanyszoge/900
    240-nel 0.26
    270-nel 0.3
    A játékon belüli beállítás nem működik rendesen?
    Már mint ha G27-em van, és a driverben 545 fok van beállítva és a játékba is arra teszem akkor nem lesz jó?
    Mert nekem az a gondom, hogy annyira piciket kell csak fordítanom a kormányon, hogy a forduljon a kocsi, hogy olyan a valóságban nincs, és így nem is tudom normálisan vezetni a kocsikat.

  2. #77
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    A játékon belüli beállítás nem működik rendesen?
    Már mint ha G27-em van, és a driverben 545 fok van beállítva és a játékba is arra teszem akkor nem lesz jó?
    Mert nekem az a gondom, hogy annyira piciket kell csak fordítanom a kormányon, hogy a forduljon a kocsi, hogy olyan a valóságban nincs, és így nem is tudom normálisan vezetni a kocsikat.
    G27-nel 900 profilerben és q játék menüjében is 900...
    Így minden autóhoz a játék automatan beallitja a valós kormanyszoget...t125 pl 360 lesz így f458 720 fok stb

  3. #78
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy lehet azt beállítani, hogy a verseny rajt előtt be lehessen tenni sebességbe??
    H váltós autóknál végülis működik
    Kuplung lenyom, berakni 1-be (bár nem mutatja, de lehet tolni neki bátran

  4. #79
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Abban szeretném a segítséget kérni, hogy mit kellene állítani vagy átírni a G27 -es kormánybeállításhoz/nál, hogy mikor elindul a kocsi fara vagy a féktávon megcsúszik vagy kúszik oldalra és tapadástveszít jobban és hamarabb könnyüljön el a kormány? Mint a race07-ben pl. Most gain 80% többi 0. Elég későn reagál az ffb a hátsó megcsúszára a többi meg mint ha nem is létezne.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #80
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Abban szeretném a segítséget kérni, hogy mit kellene állítani vagy átírni a G27 -es kormánybeállításhoz/nál, hogy mikor elindul a kocsi fara vagy a féktávon megcsúszik vagy kúszik oldalra és tapadástveszít jobban és hamarabb könnyüljön el a kormány? Mint a race07-ben pl. Most gain 80% többi 0. Elég későn reagál az ffb a hátsó megcsúszára a többi meg mint ha nem is létezne.
    Bocs de én most lefagytam.

    A RACE07 FFB-je úgy sz* ahogy van. Az AC még az utóbbi időben bekerült, félig kikapcsolható kamu effektekkel is fényévekkel veri a simbin-t.
    A gain 80% és a többi 0% hibátlan alap beállítás. Evvel tökéletesen kell működnie. Nem kell semmivel trükközni. A legtöbb autónál már megcsúszás előtt lehet érezni hogy hol fog megcsúszni! Ne akard a Race07 effekteket ez másképp működik és vezetni is másképp kell. Továbbá itt az FFB autó és setup függő is.

    Ami esetleg gondot jelenthet az a kormány áttételed.
    Ha a driverban és az AC-ban elállítgatod a fokokat, akkor az okozhat ilyen problémát hogy lebutítja az FFB-t.

    Ami a későn reagáló FFB-t illeti, javíts ki ha tévedek, de én arra tippelek hogy FPS problémád van. (60 alá megy)

  6. #81
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs de én most lefagytam.

    A RACE07 FFB-je úgy sz* ahogy van. Az AC még az utóbbi időben bekerült, félig kikapcsolható kamu effektekkel is fényévekkel veri a simbin-t.
    A gain 80% és a többi 0% hibátlan alap beállítás. Evvel tökéletesen kell működnie. Nem kell semmivel trükközni. A legtöbb autónál már megcsúszás előtt lehet érezni hogy hol fog megcsúszni! Ne akard a Race07 effekteket ez másképp működik és vezetni is másképp kell. Továbbá itt az FFB autó és setup függő is.

    Ami esetleg gondot jelenthet az a kormány áttételed.
    Ha a driverban és az AC-ban elállítgatod a fokokat, akkor az okozhat ilyen problémát hogy lebutítja az FFB-t.

    Ami a későn reagáló FFB-t illeti, javíts ki ha tévedek, de én arra tippelek hogy FPS problémád van. (60 alá megy)
    Nincs FPS problémám. 80-90 fixen van. / legalábbis Imolán néztem 92 körül járt /. Úgy értem az egészet. A race 07 -ben van a controlset fájlban 2 sor force grip weight = ... 0.6 asszem alapon, ha ezt átírtad pl G27 -nél 0.9 re jobban elkönnyül a kormányod, ha tapadást veszít az abroncs. Teljesen mindegy milyen szempontból történik az fékezéskor megcsúszás vagy kanyaríven történő megcsúszáskor.. Itt egyrészt már csúszik mire a kormányra hatna a könnyülés, másrészt az első keréknék nem érzem egyáltalán a könnyülést. Vagy nem csúszik meg amit kétlek / de az R3E -nél is közvetlenebb a reagálás.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 09. 29. 11:56.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #82
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs FPS problémám. 80-90 fixen van. / legalábbis Imolán néztem 92 körül járt /. Úgy értem az egészet. A race 07 -ben van a controlset fájlban 2 sor fore grip weight = ... 0.6 asszem alapon, ha ezt átírtad pl G27 -nél 0.9 re jobban elkönnyül a kormányod, ha tapadást veszít az abroncs. Teljesen mindegy milyen szempontból történik az fékezéskor megcsúszás vagy kanyaríven történő megcsúszás.. Itt egyrészt már csúszik mire a kormányra hatna a könnyülés, másrészt az első keréknék nem érzem egyáltalán a könnyülést. Vagy nem csúszik meg amit kétlek
    Igen sejtettem hogy az ISI féle paraméterre gondolsz, de az AC-ben tudtommal nincs ilyen. De szerintem nincs is rá szükség. AC-ban már általában megcsúszás előtt érzem hogy hol fog megcsúszni.

    Ha mindenkép a Race07 féle FFB-felé akarsz menni akkor emeld a gian-t és használj hozzá filtert hogy ne vezéreld túl.
    Illetve a játékon belül és a driverben beállítot fokokat ellenőrizd, mert az is ronthatja az FFB-t.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2014. 09. 29. 11:43.

  8. #83
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen sejtettem hogy az ISI féle paraméterre gondolsz, de az AC-ben tudtommal nincs ilyen. De szerintem nincs is rá szükség. AC-ban már általában megcsúszás előtt érzem hogy hol fog megcsúszni.

    Ha mindenkép a Race07 féle FFB-felé akarsz menni akkor emeld a gian-t és használj hozzá filtert hogy ne vezéreld túl.
    Illetve a játékon belül és a driverben beállítot fokokat ellenőrizd, mert az is ronthatja az FFB-t.
    Ak

    kor felrakom 100 -ra és adok neki filtert. Köszi kipróbálgatom majd lassan ezeket.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  9. #84
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    AC-ban már általában megcsúszás előtt érzem hogy hol fog megcsúszni.
    Ha előre tudod hol fog megcsúszni, akkor mér csúszol meg?


  10. #85
    Sziasztok! Valaki le tudna irni hogy sikerult elinditani az assetto corsat oculus riften? Mar probaltam tobb fele keppen, de az eredmeny mindig feketeseg, bar a jatek hangja megy es reagal a gazpedal nyomkodasara minden esetben. A valaszokat elolre is koszi.

  11. #86
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    DK1 vagy DK2 ?

  12. #87
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    1. Set DK2 to Extended and make it your Primary monitor.
    2. Use Shift+Win+left/right arrows to move all your goodies back to your main monitor (Logitech profiler, Steam client, etc).
    3. Launch Assetto Corsa
    4. Confirm that menu is loading up on your DK2. Once it does, use Shift+Win+left/right arrows to move the menu back to your main monitor. This will put the menu in windowed mode, but you can just double click the bar at the top to make it fullscreen again.
    5. Go into the Assetto Corsa video settings. Choose "Oculus Rift" as your rendering mode. Change your resolution to 1920x1080 75hz (mine actually said 74hz for some reason, but whatever)
    6. Lower any graphical settings that you think you need to. Remember, better to have lower visuals than a choppy framerate.
    7. Launch race.

    Race should load up on your DK2, and you can drive immediately. This threw me off at first because in the past you had to click the "Begin Race" icon or whatever. But that doesn't seem to be the case here. Just shift and go. At least that's how it works in practice anyway. Haven't tried a real race yet.

    Recenter view = Control + Space

  13. #88
    Ezt probaltam en is, az angol tudasoomal tuti elsiklottam vmi felett😄 Amugy dk2 remelem vmi egyszerubb megoldassal is meg lehet oldani

  14. #89
    Zima Péter Versenyző ZPeti logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    285
    Köszi Tomi, a shift+win+bal-jobb hiányzott nekem eddig. Ha a többi bill kombinációt is tudod, azt is oszd meg légyszi, az appokat és a riften belüli menüt, hogy tudom előcsalni? Vagy az még nincs, ne keressem? Jó lenne ülés pozíciót állítani, most nagyon alacsonyan ülök. Control+space elég macerás.
    Utoljára módosította: ZPeti; 2014. 10. 17. 12:18.

  15. #90
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Jelenleg nincs "egyszerű" megoldás
    Rift display mode:extended desktop
    Utána állítsd be a riftet alapértelmezett képernyőnek
    Indítsd az AC-t
    Beállítások:1920x1080-74 v. 75Hz, vedd ki az AA-t, vertical sync-et
    Próbálj egy practice-t gyári autó-gyári pálya kombóval
    Ennek menni kéne
    Ctrl+Space :alaphelyzet(üléspozíció)
    Alt+F4 : kilépés a menübe
    Riften belül nem működik a menü, sem az app-ok
    Ha fel nézel van köridő(régen volt váltás mutató is, de most még nem tudtam előhívni)
    A balra és jobbra nézés gombra is történik valami, de még nem próbáltam!
    Reméljük az 1.0-ra csak összehoznak egy LFS-es menüt, mert ez így nem az igazi
    Szerintem ha az appot csak az egyik szemnek rakná ki, akkor az is használható lenne
    Utoljára módosította: izitom; 2014. 10. 17. 12:21.

  16. #91
    Zima Péter Versenyző ZPeti logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    285
    Hogy tudok szetapot betölteni? Gondolom sehogy, ha semmi menüt nem lehet előhívni.

  17. #92
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    valaki meg tudja mondani, hogy az AC-ből hogyan lehet telemetria adatokat kinyerni?
    mert szeretnék írni egy telemetria elemző programot
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  18. #93
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799

    DK2

    Idézet Eredetileg enbalu írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt probaltam en is, az angol tudasoomal tuti elsiklottam vmi felett😄 Amugy dk2 remelem vmi egyszerubb megoldassal is meg lehet oldani
    Ha nem megy esetleg próbáld meg ezzel:
    http://iis.tatari.se/acrifthelper/ACRiftHelper.exe
    -Ez egy amatőr progi, egy felhasználótól

  19. #94
    Sikerült azóta elindítanom azóta. De azért köszi 😃

  20. #95
    Amugy a frissítés oldotta meg nállam a problémát és az AA kikapcsolása

  21. #96
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg nincs "egyszerű" megoldás
    Rift display mode:extended desktop
    Utána állítsd be a riftet alapértelmezett képernyőnek
    Indítsd az AC-t
    Beállítások:1920x1080-74 v. 75Hz, vedd ki az AA-t, vertical sync-et
    Próbálj egy practice-t gyári autó-gyári pálya kombóval
    Ennek menni kéne
    Ctrl+Space :alaphelyzet(üléspozíció)
    Alt+F4 : kilépés a menübe
    Riften belül nem működik a menü, sem az app-ok
    Ha fel nézel van köridő(régen volt váltás mutató is, de most még nem tudtam előhívni)
    A balra és jobbra nézés gombra is történik valami, de még nem próbáltam!
    Reméljük az 1.0-ra csak összehoznak egy LFS-es menüt, mert ez így nem az igazi
    Szerintem ha az appot csak az egyik szemnek rakná ki, akkor az is használható lenne
    Csak javitás képpen. DK2 V-syncre lett tervezve. Ha csak nem okoz olyan problémát ami miatt játszhatatlan...érdemes lenne bekapcsolni. Nekem csak így sikerült jitter mentes megjelenitést kicsiholnom belőle, de így teljesen smooth tud lenni, ha van elég kraft a pcben.

  22. #97
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    valaki meg tudja mondani, hogy az AC-ből hogyan lehet telemetria adatokat kinyerni?
    mert szeretnék írni egy telemetria elemző programot
    AIM (race studio 2)-el most is működik a telemetria elemzés, ennél jobb nemhiszem hogy kell, hacsak nincs vmi nagyon speciális igényed.

  23. #98
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514
    Sziasztok.
    Nektek nem idegesítő a sérülés megjelenítő?Zavarónak találom,hogy ha el is fékezem magam,mindíg felugrik a kocsi sziruett,hogy a gumik kopnak....tudom bazdmeg,én fékeztem el....
    Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni?
    Illetve nem tudom megoldani hogy csak a virtuális tükör legyen működőképe,mert sulyos fps takarítható meg nekem ezáltal.
    Valakinek van ezekre ötlete?
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  24. #99
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Ha jól emlékszem CTRL+Q

  25. #100
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Csak javitás képpen. DK2 V-syncre lett tervezve. Ha csak nem okoz olyan problémát ami miatt játszhatatlan...érdemes lenne bekapcsolni. Nekem csak így sikerült jitter mentes megjelenitést kicsiholnom belőle, de így teljesen smooth tud lenni, ha van elég kraft a pcben.
    Tilus működik a DSR a GTX970-Oculus pároson?

Oldal: 4 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •