Oldal: 17 / 18 ElsőElső ... 7 13 14 15 16 17 18 UtolsóUtolsó
Találatok: 401 - 425 (430 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Funkciók, trükkök, beállítások

  1. #401
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Így volt nálam is, csak FPS problémám nem volt vele. (bár laptopkijelzőn egyszer sem próbáltam őszintén), viszont a gyári Nvidia 3D támogatás csak közvetlen porton működhetett volna. (csak azt nem értem, hogy akkor minek készítenek ilyen kártyát, amikor nem létezik olyan laptop aminél ez megvalósul. Kérdeztem Nvidiat és Asust is, de csak sajnálkozó válasz érkezett, megoldás nem.)
    Ez az nVidia Optimus.
    Laptopokba találták ki, hogy amit ki tud szolgálni az integrált, azt az számolja. Ilyenkor az nVidia pihen -> kicsi fogyasztás, kicsi hőtermelés.
    Ha szükség van az nVidia teljesítményére, akkor bizonyos számítási feladatokat átad az nVidiának. Ez bizony okozhat lag-ot.
    A fentiek miatt ezt alapvetően nem játékokra találták ki.

    Úgy lehet ezen segíteni, ha a BIOS-ban "kettévehető" a két VGA, és te döntöd el melyiket hajtod:
    IGP ->lassú, béna de keveset fogyaszt
    nVidia ->gyors(abb) de sokat fogyaszt.

    high-end Dell-nél is pl csak az IGP-t lehet tiltani, ekkor marad csak az nVidia

    low-end laptopokban sokszor nincs semmilyen választási lehetőség -> szívás.
    (esetleg még ha driver-ből lehet valahogy az nVidia VGA-t preferálni, talán az is segíthet)

  2. #402
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    A Win10 Creators Update hazavágta a drivereimet és mióta újratelepítettem a Logitech Profilert, hiába van a játékon belül és kint is 900° beállítva, nem jó és bazi érzékeny a játékon belüli kormány (kb 2x-es szorzóval forog). Nincs hangulatom most mindent legyalulni, mennyire veszélyes, ha cfg mappa vonatkozó részeit törlöm a dokumentumokból?

  3. #403
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A Win10 Creators Update hazavágta a drivereimet és mióta újratelepítettem a Logitech Profilert, hiába van a játékon belül és kint is 900° beállítva, nem jó és bazi érzékeny a játékon belüli kormány (kb 2x-es szorzóval forog). Nincs hangulatom most mindent legyalulni, mennyire veszélyes, ha cfg mappa vonatkozó részeit törlöm a dokumentumokból?
    Szerintem a Logitech profiler nincs jól beállítva a játékhoz...
    NE az assettocorsa.exe-t ,hanem az acs.exe -t add meg amikor a profilt letrehozod...És állítsd be 900-ra...

  4. #404
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a Logitech profiler nincs jól beállítva a játékhoz...
    NE az assettocorsa.exe-t ,hanem az acs.exe -t add meg amikor a profilt letrehozod...És állítsd be 900-ra...
    Az most jól van beállítva, tanultam a múltkoriból. Dirt Rallynál ugyanez a gond.

    Tapatalkkal küldve az én NEM-L21 eszközömről

  5. #405
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Végül mindkét játéknál az oldotta meg a dolgot, hogy töröltem a vezérlőkhöz kapcsolódó beállításokat és újra detektáltattam/kalibráltam a kormányt... Franc se tudja mit művel a Windows az ilyen nagyobb frissítések során.

  6. #406
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    39
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Végül mindkét játéknál az oldotta meg a dolgot, hogy töröltem a vezérlőkhöz kapcsolódó beállításokat és újra detektáltattam/kalibráltam a kormányt... Franc se tudja mit művel a Windows az ilyen nagyobb frissítések során.
    Nekem a legutóbbi Win frissítés az nvidia beállításokat vágta kukába. Keretkorrigálást, felbontást mindent megint be kellett állítani újra.

    Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

  7. #407
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a legutóbbi Win frissítés az nvidia beállításokat vágta kukába. Keretkorrigálást, felbontást mindent megint be kellett állítani újra.

    Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
    Keretkorrigálást hol lehet beállítani? Nekem meg mindig nagyobban jelenik meg a kép, igy alt+enter akárhányszor ki-be lépek egy szerverről.

  8. #408
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    39
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Keretkorrigálást hol lehet beállítani? Nekem meg mindig nagyobban jelenik meg a kép, igy alt+enter akárhányszor ki-be lépek egy szerverről.
    Keretkorrigálás 3 monitornál van. Nvidia surround bekapcsolás után lehet a monitor káva vastagságát beállítani.

    Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

  9. #409
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Keretkorrigálást hol lehet beállítani? Nekem meg mindig nagyobban jelenik meg a kép, igy alt+enter akárhányszor ki-be lépek egy szerverről.
    Nvidia driver-ben és Assetto-ban is lehet egymástól függetlenül.
    AC-ban 3 monitort kell választani a a felbontás alatt, utána a pályára lépve lesz egy 3 montiros app, ahol 4 paraméter is állítható, érdemes velük eljátszani.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 04. 29. 10:54.

  10. #410
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Közben nézem az 1.14.4 patch logot.

    - Added seconds in timeline when replay length is over 1 hour

    Ezért innen is köszönjük a közbenjárást
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  11. #411

    MOMO problémák

    Sziasztok!


    Nemrég vettem használtam egy Momo Racing Force Feedback kormányt, a drivert is innen töltöttem le hozzá:
    http://support.logitech.com/en_us/pr...feedback-wheel

    A kormány rendesen működik más játékoknál, de az Assetto Corsa-ban nem tudom beállítani.
    Nem tudom hol a gond, a játék beállításokkal, vagy a kormány szoftverében történő beállításokkal.

    A jelenség a következő:
    Álló helyzetben ha eltekerem a kormányt, a játékban is szépen elfordul koppig. Menet közben viszont felülbírálja valami ezt, és hiába tekerem el tökig, a játékban alig fordul. Így lehetetlen játszani, nem tudok bevenni egy élesebb kanyart, de enyhébb íveknél sem tökéletes az érzet.
    Arra már rájöttem, hogy a futam indításánál be lehet állítani a nehézséget, vagy egyenként is ki lehet kapcsolni a rásegítési, stabilitási funkciókat, mégis továbbra is fennáll ez a jelenség.

    Kérlek segítsetek, mert nagyon szívesen játszanék már vele, de hetek óta nem találok rá megoldást!
    A beállításoknál 270 fokra vettem a kormányutat, mert a MOMO csak ennyit tud sajnos, de akármit állítok be itt, ugyan az a végeredmény.


    Üdv,
    Ataaa

  12. #412
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg ataaa írta Hozzászólás megtekintése
    A jelenség a következő:
    Álló helyzetben ha eltekerem a kormányt, a játékban is szépen elfordul koppig. Menet közben viszont felülbírálja valami ezt, és hiába tekerem el tökig, a játékban alig fordul. Így lehetetlen játszani, nem tudok bevenni egy élesebb kanyart, de enyhébb íveknél sem tökéletes az érzet.
    Arra már rájöttem, hogy a futam indításánál be lehet állítani a nehézséget, vagy egyenként is ki lehet kapcsolni a rásegítési, stabilitási funkciókat, mégis továbbra is fennáll ez a jelenség.

    Kérlek segítsetek, mert nagyon szívesen játszanék már vele, de hetek óta nem találok rá megoldást!
    A beállításoknál 270 fokra vettem a kormányutat, mert a MOMO csak ennyit tud sajnos, de akármit állítok be itt, ugyan az a végeredmény.
    Options --> Controls --> Wheel --> Advanced --> Steering settings: itt legyen minden minimumon, különös tekintettel a Speed sensitivity.

    Bár 270 fok esetében lehet kicsit játszanod kell majd ezzel és a kormány elfordulás értékkel, hogy megtaláld a számodra ideális kompromisszumot: kormány kalauz - beállítások

  13. #413
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Options --> Controls --> Wheel --> Advanced --> Steering settings: itt legyen minden minimumon, különös tekintettel a Speed sensitivity.

    Bár 270 fok esetében lehet kicsit játszanod kell majd ezzel és a kormány elfordulás értékkel, hogy megtaláld a számodra ideális kompromisszumot: kormány kalauz - beállítások

    Valóban a Speed Sensitivity volt a ludas.
    Reggel annyi időm volt hogy gyorsan kipróbáljam, de majd finomítanom kell mert így elég hektikus az irányítás.
    Köszönöm a segítséget!

  14. #414
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Sajnos az mindig is az lesz. Ismerős vett kormányt egy éve a gyereknek meg magának valami olcsó ismeretlent. Mivel főleg rallyzni akartak ezért a 270 fokos előfordulás nem jött jól (nem kérdezett meg előtte). Három óra szenvedés után beallitottuk valahogy a kormányt, de így is visszavitte inkább és vett egy dfgt-t használtan. Nehéz megszokni egy felnőttnek

  15. #415
    Molnár Attis Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 07.
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    32
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése

    Csodát ne várj, de nekem ezzel élvezhető LUT generátorral együtt:





    A lut generátor leírása itt:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post226243

    Az FFB ereje kocsinként más (azért van 100on), ahhoz érdemes ezt leszedni:
    http://www.racedepartment.com/downlo...clip-app.7910/

    Olyan 80 körül szokott lenni az érték amit beállít, de kocsifüggő

    Ehhez az FFB Clip-et 80-ra kell beállítani?

  16. #416
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Itt vannak az én beállításaim, nekem is hasonló:
    https://drive.google.com/drive/folde...R-?usp=sharing

    Én Lord Kunos útmutatása alapján a Kerb effektet kikapcsoltam, mert az elvileg egy eléggé légből kapott effekt, de igazából a hivatalos ajánlás a gain-t 90-95 környékén tartani, a slip és road effektet pedig alacsonyra venni, de nekem a Maseratihoz ez jobban bejött így.

    Egy ideig én is szórakoztam a LUT generátorral és az FFBClippel, de én a végeredménnyel többszöri próbálkozásra is kevésbé voltam elégedett.

  17. #417
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Ezek szerint a replay minőséget még közepesre sem érdemes állítani? 600 mb kerettel is lemaradt az első pár perc. Zelfinél meg ahogy nézem össz-vissz ~300 mb az egész.

    Azt lehet tudni különben, hogy ilyenkor mit hanyagol el belőle?

  18. #418
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint a replay minőséget még közepesre sem érdemes állítani? 600 mb kerettel is lemaradt az első pár perc. Zelfinél meg ahogy nézem össz-vissz ~300 mb az egész.

    Azt lehet tudni különben, hogy ilyenkor mit hanyagol el belőle?
    A minőséget rontja le picit. Verylow-ra tedd és állíts be neki max 500MB-ot és akkor jó lesz.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  19. #419
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Tegnap frissítettem a Team Speak-et, amivel járt, hogy a Microsoft Visual C-t is újabbra cseréltem (és pár régi verzióját töröltem is a Vezérlőpult/Programok eltávolítása segítségével). Ma pedig azt tapasztaltam, hogy nem indul a verseny a "Start engine" megnyomása után, visszadob, ahol voltam. Beállításoknál a Benchmark dettó ugyanezt csinálja. Rákerestem neten, hogy mi okozhatja, az AC hibalistáját végig is csináltam:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...12-2017.16619/
    Végigmentem ezen, de nemigen javult a helyzet. Ha esetleg valakinek van még ötlete, akkor ne tartsa magában!

  20. #420
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap frissítettem a Team Speak-et, amivel járt, hogy a Microsoft Visual C-t is újabbra cseréltem (és pár régi verzióját töröltem is a Vezérlőpult/Programok eltávolítása segítségével). Ma pedig azt tapasztaltam, hogy nem indul a verseny a "Start engine" megnyomása után, visszadob, ahol voltam. Beállításoknál a Benchmark dettó ugyanezt csinálja. Rákerestem neten, hogy mi okozhatja, az AC hibalistáját végig is csináltam:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...12-2017.16619/
    Végigmentem ezen, de nemigen javult a helyzet. Ha esetleg valakinek van még ötlete, akkor ne tartsa magában!
    Ez sajnos nem egy túl jó ötlet, mert a régebbi játékoknak tipikusan régebbi C++ redistre van szüksége. Hogyha a ...Steam\steamapps\common\assetto corsa mappádban nincs külön _CommonRedist könyvtár, akkor meg lennie kell egy ...\steamapps\common\Steamworks Shared\_CommonRedist\vcredist könyvtárnak, abban vannak a telepítők, azt pontosan nem tudom, hogy az AC-nak melyikre van szüksége.

  21. #421
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    és pár régi verzióját töröltem is a Vezérlőpult/Programok eltávolítása segítségével
    Ez volt a hiba.
    Örülhetsz, ha csak egy programot nyírtál ki vele.

    AC uninstall, aztán reinstall meg kell hogy oldja
    Szerintem ez a leggyorsabb megoldás. Még akkor is, ha az összes addon pályát, autót, appot újra kell installálnod.

  22. #422
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez volt a hiba.
    Örülhetsz, ha csak egy programot nyírtál ki vele.

    AC uninstall, aztán reinstall meg kell hogy oldja
    Szerintem ez a leggyorsabb megoldás. Még akkor is, ha az összes addon pályát, autót, appot újra kell installálnod.
    AC reinstall megvolt, az nem segített, de Balázs tippje jónak bizonyult. Ott volt egy-egy 2010,2012 és 2013 nevű mappa, benne telepítő file-okkal, amiket mind megnyomkodtam és egy restart után már működött is. Úgyhogy köszi a tippet Balázs!

  23. #423
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap frissítettem a Team Speak-et, amivel járt, hogy a Microsoft Visual C-t is újabbra cseréltem (és pár régi verzióját töröltem is a Vezérlőpult/Programok eltávolítása segítségével).
    Az újabb verziók nem váltják ki a régieket (2017 tartalmazza talán a 2015öt), szóval ha jót akarsz ne csinálj többé ilyent. Sőt, van hogy egy egy program nem megy az adott évi legfrissebb verzióval, igy többnek is fent kell lennie.

    Szóval ezekből jó ha van legalább egy x86os és egy x64es a gépeden: microsoft visual c++ 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2017 redistributable package. Ahogy számolom minimum 12 darab, de nekem ahogy nézem 17 van, mert pár programnak kell régebbi 2005ös meg 2008as verzió, szóval azokból nem 1-1 darab van fent

  24. #424
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az újabb verziók nem váltják ki a régieket (2017 tartalmazza talán a 2015öt), szóval ha jót akarsz ne csinálj többé ilyent. Sőt, van hogy egy egy program nem megy az adott évi legfrissebb verzióval, igy többnek is fent kell lennie.

    Szóval ezekből jó ha van legalább egy x86os és egy x64es a gépeden: microsoft visual c++ 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2017 redistributable package. Ahogy számolom minimum 12 darab, de nekem ahogy nézem 17 van, mert pár programnak kell régebbi 2005ös meg 2008as verzió, szóval azokból nem 1-1 darab van fent
    Most van belőle 7, 2010-es évjárattól napjainkig. Egyelőre működik minden, meg régebbit nem is láttam, amikor lelkesen takarítottam

  25. #425
    Hogyan tudom beállítani a chat-et, hogy lássam az autóban?

Oldal: 17 / 18 ElsőElső ... 7 13 14 15 16 17 18 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •