Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (191 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Setup

  1. #101
    Nézsai Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Üzenetek
    1.104
    Igaz,hogy az Assetto Corsa még új számomra de azért egy 15 éve én is kormánnyal játszok itt ott

    Tisztában voltam vele,hogy mire számíthatok itt pont azért kérdezgetem tőletek,hogy mi az ami a jelenlegi konfigommal zavaró tényező lehet. Ha ezt kizártam és a jó setup is megvan utána tudok rágyurni rendesen a gyakorlásra és akkor majd kifog derül,hogy mennyivel is vagyok lassabb pontosan.

    De igazából még most jöttem ha hetek kellenek ahhoz,hogy belerázódjak az sem baj de ha meg csak a mezőny végén fogok játszani az sem fog zavarni mivel egy online verseny minden percét élvezem

  2. #102
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Egy elég alap kérdésem lenne - a letöltött setup-okat nyilván be lehet másolni a megfelelő mappába a gépen és nem kell manuálisan mindent állítgatni a játékban, hanem betöltetem vele és kész. Jól sejtem?
    Egyelőre ezt találtam, mint valószínű "setup-raktárt": ...asettocorsa/system/setups mappa. Ott van 4 db BMW, 4 db Ferrari, 2 db Lotus és 1 db Tatuus setup, amelyek valószínűleg gyári tartozékok a programhoz, mert sosem töltöttem le ilyeneket. Amely setup-okat én létrehoztam, azokat viszont itt nem látom, tehát máshova menti a játék. Hol találhatom meg őket? A közreadott setup-okat pedig, ha oda feltöltöm, nyilván egyből be tudom tölteni, ha beállok a boxba a játékban.
    Próbáltam keresni ilyen infókat a fórumban, de pont erre nem találtam semmit. Talán más kezdőnek is hasznos információ lehet ez, ha látja a sok setup-ot, de nem tud vele mit kezdeni gyorsan és egyszerűen.

  3. #103
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    c:\Users\user\Documents\Assetto Corsa\setups\=kikeresed a megfelelő autó és pályát.

  4. #104
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    c:\Users\user\Documents\Assetto Corsa\setups\=kikeresed a megfelelő autó és pályát.
    Köszöntem! Én a Steam-es telepítőmappában néztem. Így már bővebb a "választék"

  5. #105
    Purman Ferenc Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 06. 01.
    Üzenetek
    22
    Sziasztok szép napot.
    Rengeteg setupot tudtam letölteni az autókhoz.
    Viszont olyan kérdésem lenne ,hogy mit kellene állítanom ahhoz ,hogy több kört tudjak menni ?
    Mert ahogy néztem mindegyik setup hot lapra van belőve.
    Én szeretnék többet körözgetni ,hogy megismerjem a pályát.
    Tankolás még ok ,hogy többet csorgatok bele de mást is kellene állítani ? Köszi a segítséget

  6. #106
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Sleek írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok szép napot.
    Rengeteg setupot tudtam letölteni az autókhoz.
    Viszont olyan kérdésem lenne ,hogy mit kellene állítanom ahhoz ,hogy több kört tudjak menni ?
    Mert ahogy néztem mindegyik setup hot lapra van belőve.
    Én szeretnék többet körözgetni ,hogy megismerjem a pályát.
    Tankolás még ok ,hogy többet csorgatok bele de mást is kellene állítani ? Köszi a segítséget
    Benzin elég, hacsak a többlet súly miatt nem kell még kicsit emelni az autón, akkor pár milit feljebb veszed (írja ha a megengedett érték alá csökkent a hasmagasság, már amelyik autónál van ilyen). Esetleg még egy keményebb gumi se árt, bár ezt is autója válogatja.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #107
    Purman Ferenc Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 06. 01.
    Üzenetek
    22
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Benzin elég, hacsak a többlet súly miatt nem kell még kicsit emelni az autón, akkor pár milit feljebb veszed (írja ha a megengedett érték alá csökkent a hasmagasság, már amelyik autónál van ilyen). Esetleg még egy keményebb gumi se árt, bár ezt is autója válogatja.
    Köszönöm. igazából nagyon kezdő vagyok ezért gyakorlom a pályákat.

  8. #108
    Mohl Krisztian Versenyző mohl krisztian logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    54
    Üdv. Hiába rakok be letöltött setup-okat a mappába mikor be akarom tölteni öket a játékban azt irja hogy ellenörizzem mert hibás! Ez mitől lehet? Probáltam több pálya setup-ot is mindenhol ez van!

  9. #109
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv. Hiába rakok be letöltött setup-okat a mappába mikor be akarom tölteni öket a játékban azt irja hogy ellenörizzem mert hibás! Ez mitől lehet? Probáltam több pálya setup-ot is mindenhol ez van!
    Talán a verzióváltás miatt, bár a korábbi setjeim gond nélkül használhatóak.
    Esetleg konkrét autó/pálya mert lehet hogy nincs meg a kötelező hasmagasság.
    Ha nem ezek akkor passz.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #110
    Mohl Krisztian Versenyző mohl krisztian logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    54
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Talán a verzióváltás miatt, bár a korábbi setjeim gond nélkül használhatóak.
    Esetleg konkrét autó/pálya mert lehet hogy nincs meg a kötelező hasmagasság.
    Ha nem ezek akkor passz.
    Konkrétan BMW M3 GT2 SPA pálya leszedtem 3 féle setup-ot is és nem enged ki vele! Tudsz adni a tiédből bármit hogy kiprobáljam?

  11. #111
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan BMW M3 GT2 SPA pálya leszedtem 3 féle setup-ot is és nem enged ki vele! Tudsz adni a tiédből bármit hogy kiprobáljam?
    silverstone-i GT2 BMW setem volt, azt betöltöttem spara, és hasmagasság problémát jelzett. Emelj rajta szerintem és jó lesz (min. 60mm kell) de ezt írja is.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #112
    Rosenberger Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 08.
    Üzenetek
    51
    Sziasztok!

    Kóstolgatom a setup lehetőségeket, és lenne egy kérdésem.
    Lehetséges hogy az ACTI-vel kinyert telemetria adatok között nincsen a gumi közepe-széle-külső részére külön hőmérséklet érték? Moteccel nézném, de csak egy tyre temp érték szerepel.
    Hogy állítotok ezek nélkül camber, nyomás értékeket?? (Tudom, érzés alapján, de jobb szeretem a számokat)

  13. #113
    Fábián Szilárd Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    121
    Idézet Eredetileg rgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Kóstolgatom a setup lehetőségeket, és lenne egy kérdésem.
    Lehetséges hogy az ACTI-vel kinyert telemetria adatok között nincsen a gumi közepe-széle-külső részére külön hőmérséklet érték? Moteccel nézném, de csak egy tyre temp érték szerepel.
    Hogy állítotok ezek nélkül camber, nyomás értékeket?? (Tudom, érzés alapján, de jobb szeretem a számokat)
    Az AC a telemetria interfészen nem exportálja a közepe-széle-külső gumihőmérséklet adatokat, de a boxban a setupolási részen láthatóak ezen értékek. Camber értéket valóban érzésre, nyomást pedig az AC szerint ideális guminyomáshoz szoktam állítani.

  14. #114
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Fabian Szilard írta Hozzászólás megtekintése
    ...nyomást pedig az AC szerint ideális guminyomáshoz szoktam állítani.
    Megkérdezhetem, hogy mi az arányszám ilyenkor? Mi vált be nagyjából? Csak, hogy megspóroljak pár száz környi tesztelést...

  15. #115
    Fábián Szilárd Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    121
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Megkérdezhetem, hogy mi az arányszám ilyenkor? Mi vált be nagyjából? Csak, hogy megspóroljak pár száz környi tesztelést...
    Minden autónál más, néha gumitól is függ. GT3-asoknál mindegyik gumival 33 psi az ideális érték, Alfa GTA Giulia-nál pedig 40. (Üzemmeleg állapotban kell őket mérni.)
    Utoljára módosította: Fabian Szilard; 2015. 09. 01. 07:11. Indoklás: typo

  16. #116
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Fabian Szilard írta Hozzászólás megtekintése
    Minden autónál más, néha gumitól is függ. GT3-asoknál mindegyik gumival 33 psi az ideális érték, Alfa GTA Giulia-nál pedig 40. (Üzemmeleg állapotban kell őket mérni.)
    Köszönöm. Én is így tapasztaltam, hogy a gyárihoz képest némileg keményebb a jobb.

  17. #117
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    GT3 Setup-ok:

    Ezek a set-tek a kiválló alapot képeznek a legtöbb pályához, ahol csak minimálisan kell hozzájuk nyúlni az adott pálya adottságai tükrében (pl.: váltó, szárnyak, stb...)


    Spa-Francorchamps:
    McLaren - Gaál László: LINK
    McLaren - Bakos Gábor: LINK
    Mercedes - Kemény Ákos: LINK
    BMW Z4 - Csorosz László: LINK


    Nordschleife:

    Mercedes - Kemény Ákos: LINK
    Nissan - Leinter Norbert: LINK
    All car - Hany Al Sabti: LINK


    Nagyon praktikus magyar útmutató: Setup Guide
    Ezen felül itt a topikban is érdemes bogarászni, vannak WR és Michelisz Norbi setup-ok is!


    Köszönjünk szépen a megosztásokat!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 19. 19:54.

  18. #118
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Mit lehet tenni annak érdekében, hogy Barcelonában a bal első gumi nem melegedjen túl három kör alatt? Próbáltam a cambert és a toe-int is állítani, de hiába.

  19. #119
    Szőke Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2014. 04. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Mit lehet tenni annak érdekében, hogy Barcelonában a bal első gumi nem melegedjen túl három kör alatt? Próbáltam a cambert és a toe-int is állítani, de hiába.
    Ezen a pályán a bal első terhelése mindenhogy kardinális kérdés. :/

  20. #120
    Kemény Ákos Versenyző kemenyakos logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Életkor
    24
    Üzenetek
    685
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Mit lehet tenni annak érdekében, hogy Barcelonában a bal első gumi nem melegedjen túl három kör alatt? Próbáltam a cambert és a toe-int is állítani, de hiába.
    Sehogy

  21. #121
    Kemény Ákos Versenyző kemenyakos logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Életkor
    24
    Üzenetek
    685

    GT3 Setup csomag (1.3.3-)

    Itt van egy kis setup csomagocska a GT3-as autókhoz: Audi R8 GT3, Mclaren MP4-12c, Lamborghini Huracan GT3, Mercedes SLS GT3
    Van kvali, és verseny beállítás is. Van 1-2 amit csak gyakorlás céljából lőttem be(Audi, Lambo), de a legtöbbet azt az éles futamokon is használtam. Hajrá
    https://www.dropbox.com/s/4holn4dsua...setup.rar?dl=0

  22. #122
    Racskó Gábor Regisztrált racskogabor logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 03.
    Város
    Polgárdi
    Üzenetek
    63
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Itt van egy kis setup csomagocska a GT3-as autókhoz: Audi R8 GT3, Mclaren MP4-12c, Lamborghini Huracan GT3, Mercedes SLS GT3
    Van kvali, és verseny beállítás is. Van 1-2 amit csak gyakorlás céljából lőttem be(Audi, Lambo), de a legtöbbet azt az éles futamokon is használtam. Hajrá
    https://www.dropbox.com/s/4holn4dsua...setup.rar?dl=0
    Új vagyok a PC világában. Ez mi is pontosan? És hogy tudom használni? Csak egy két mondatban, kérlek. Előre is köszi!

    Tapatalk-kal küldve az én C6903-el

  23. #123
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg racskogabor írta Hozzászólás megtekintése
    Új vagyok a PC világában. Ez mi is pontosan? És hogy tudom használni? Csak egy két mondatban, kérlek. Előre is köszi!

    Tapatalk-kal küldve az én C6903-el
    Letöltöd. A megfelelő mappába (assetto - setup -auto - pálya) behelyezve a játékban be tudod tölteni.

    De ha új vagy előbb próbáld ki, hogy egyáltalán szükséged van e ezekre. Állítsd be inkább magadnak az autót. Én mindig arra jutok, hogy a sajátommal mindig gyorsabb vagyok, akárkiét próbálom. Hiába próbálom Ákosét attól nem leszek olyan gyors, mint ő. Persze ettől még ötletet meríteni kiváló! Úgyhogy köszi Ákos!

  24. #124
    Racskó Gábor Regisztrált racskogabor logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 03.
    Város
    Polgárdi
    Üzenetek
    63
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Letöltöd. A megfelelő mappába (assetto - setup -auto - pálya) behelyezve a játékban be tudod tölteni.

    De ha új vagy előbb próbáld ki, hogy egyáltalán szükséged van e ezekre. Állítsd be inkább magadnak az autót. Én mindig arra jutok, hogy a sajátommal mindig gyorsabb vagyok, akárkiét próbálom. Hiába próbálom Ákosét attól nem leszek olyan gyors, mint ő. Persze ettől még ötletet meríteni kiváló! Úgyhogy köszi Ákos!
    Köszi a gyors választ!

    Tapatalk-kal küldve az én C6903-el

  25. #125
    Racskó Gábor Regisztrált racskogabor logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 03.
    Város
    Polgárdi
    Üzenetek
    63
    Sziasztok! Megint egy "kezdő" kérdés. Beállításoknál említettétek a gumihőmérsékletet. Hol lehet megnézni, akár menetközben, vagy utólag? Előre is köszi.

    Tapatalk-kal küldve az én C6903-el

Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •