Oldal: 28 / 29 ElsőElső ... 18 24 25 26 27 28 29 UtolsóUtolsó
Találatok: 676 - 700 (725 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Problémák

  1. #676
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor gondolom paranccssorból indul az assetto is a boot utáni cd assettocorsa parancsot követően, mi?
    Igen és csiholjuk a tüzet, meg gyertyafénynél assettozunk Ha van egy app ami jól működik, akkor miért cseréljem le másra? Csak mert a fejlesztője új projektbe kezdett? Nekem jobban tetszik a RE mint a Sidekick, van rajta plusz infó, ami miatt megtartottam.

    Mellesleg lehet parancssorból hamarabb megcsinálok gépen bármit, mint amíg te odakattintasz
    Utoljára módosította: dtom84; 2019. 02. 11. 13:16.

  2. #677
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor gondolom paranccssorból indul az assetto is a boot utáni cd assettocorsa parancsot követően, mi?
    Pontosan! De elötte még "setsoundblaster irq=11 dma=3"-al belövöm a hangkártyát is, nehogy a prüntyögővel induljon a játék

  3. #678
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    én is raceessentialt használom, több info van kint egyszerre, mint a sidekicken, működik rendesen, akkor minek váltsak

  4. #679
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Én meg azt hittem, már írtatok hozzá egy .bat-t

  5. #680
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg azt hittem, már írtatok hozzá egy .bat-t
    Hát az tényleg elég batass lett volna
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #681
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyet akkor csinált, ha integrity check folytán az AC újratelepítette magát és így átírta a hangfájlokat. Nincs véletlenül Fonsecker Sound Pack-od? Ha igen, azt újra kellene rakni.
    Azt hiszem megtaláltam a problémámra a megoldást, ugyanis most sürgetővé vált. Nemcsak a füles, de másik hangkimenet használatakor sem jött motorhang a játékban (lehet, hogy más hangok is hiányoztak, de pl. a betöltő zene az ment).
    Szóval kutakodva a fájlok közt találtam egy audio nevű config fájlt, amiben szerepelt a korábban használt hangkimenetem (Realtek Digital Audio). Ezt átírtam az aktuálisan használtra (pl Realtek High Definition Audio) - és megjöttek a hangok a játékba. Furcsállom. hogy ilyen manuális módszerrel kellett a beállítást eszközölni, de legalább működik. És ha hangkimenetet váltok, úgy tűnik, ebbe a cfg fájlba kell mókolni.
    Érdekes, hogy ACC, R3E, Dirt esetében semmi probléma nem volt, csak az AC-ban.
    Ezeket csak azért írtam le, hátha másnak is lesz belőle tanulság.
    Utoljára módosította: mezgabor; 2019. 04. 11. 20:17.

  7. #682
    Müller Norbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 01. 11.
    Üzenetek
    7
    Sziasztok,

    a segítségeteket kérem! A problémám nem új keletű, de eddig a RR használatával kikerültem a bajlódást vele. G27-es kormányom egy ideje nem találja az összhangot az AC-vel. Kb. az ACC megjelenésével egy időben kezdődhetett gebasz. A kormány nem áll be center pozícióba, rángat, 75-nél "leszabályoz", a fokozatok bevétele is hektikus, a visszacsatolás durva, a korábbi normálishoz képest. Tömören, használhatatlan. A Control Wizzard gond nélkül abszolválható, de nem segít. Próbáltam Logitech Driverrel és nélküle, semmi változás. Más programokkal remekül működik a kormány. Win 7-essel megy a gépem. Steam-en keresztül lett feltelepítve az AC és a RR is. Ha van rá mód, inkább elkerülném az újra telepítést, pályák, autók és appok újra mazsolázása miatt. Köszönettel veszek minden javaslatot, tanácsot!

    Üdv:
    Norbi

  8. #683
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg MuNo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    a segítségeteket kérem! A problémám nem új keletű, de eddig a RR használatával kikerültem a bajlódást vele. G27-es kormányom egy ideje nem találja az összhangot az AC-vel. Kb. az ACC megjelenésével egy időben kezdődhetett gebasz. A kormány nem áll be center pozícióba, rángat, 75-nél "leszabályoz", a fokozatok bevétele is hektikus, a visszacsatolás durva, a korábbi normálishoz képest. Tömören, használhatatlan. A Control Wizzard gond nélkül abszolválható, de nem segít. Próbáltam Logitech Driverrel és nélküle, semmi változás. Más programokkal remekül működik a kormány. Win 7-essel megy a gépem. Steam-en keresztül lett feltelepítve az AC és a RR is. Ha van rá mód, inkább elkerülném az újra telepítést, pályák, autók és appok újra mazsolázása miatt. Köszönettel veszek minden javaslatot, tanácsot!

    Üdv:
    Norbi
    A dokumentumok mappában, az "assetto corsa"' mappát nevezd át "assetto corsa backup"-ra.
    Nézd meg hogy a gyári default beállításokkal hogy muzsikál. Ha nem segít, csak vissza kell nevezni a könyvtárt.

  9. #684
    Müller Norbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 01. 11.
    Üzenetek
    7
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A dokumentumok mappában, az "assetto corsa"' mappát nevezd át "assetto corsa backup"-ra.
    Nézd meg hogy a gyári default beállításokkal hogy muzsikál. Ha nem segít, csak vissza kell nevezni a könyvtárt.
    Szia Laci,

    köszönöm szépen, működik a javaslatod! Az átnevezett mappával elkezdhetem a finomítást? Nem módosítom azzal a default beállítást, ha később is el kell esetleg újra játszanom a visszaállást az alapértelmezettre?

    Üdv.:
    Norbi

  10. #685
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg MuNo írta Hozzászólás megtekintése
    Szia Laci,

    köszönöm szépen, működik a javaslatod! Az átnevezett mappával elkezdhetem a finomítást? Nem módosítom azzal a default beállítást, ha később is el kell esetleg újra játszanom a visszaállást az alapértelmezettre?

    Üdv.:
    Norbi
    Ez rajtad áll hogy melyik irányból indulsz el.
    Indulhatsz a default-ból és apránként átállítgatod a réginek megfelelően.
    Vagy indulhatsz a backup-ból és ott próbálod kitalálni mi okozza a hibát.
    A lényeg hogy a backup-ból tarts meg egy példányt, (pl be zip-eled) a default-ra bármikor áttérhetsz.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 10. 30. 14:08.

  11. #686
    Müller Norbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 01. 11.
    Üzenetek
    7
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez rajtad áll hogy melyik irányból indulsz el.
    Indulhatsz a default-ból és apránként átállítgatod a réginek megfelelően.
    Vagy indulhatsz a backup-ból és ott próbálod kitalálni mi okozza a hibát.
    A lényeg hogy a backup-ból tarts meg egy példányt, (pl be zip-eled) a default-ra bármikor áttérhetsz.
    Oké, ezt a mentést jó, hogy írod!. Még egyszer köszi!

  12. #687
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Sziasztok!

    A nagy leárarások közepette megvettem a fiamnak az Assetto Corsát és megpróbáltam léterhozni egy szervert. Ez nagy nehezen sikerült is. Elindítottam, de a Server listen sem a fiam gépén, se nálam nem jelenik meg. Én LAN módban látom és be is tudok lépni, de ennyi. Mi lehet a gond?

  13. #688
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A nagy leárarások közepette megvettem a fiamnak az Assetto Corsát és megpróbáltam léterhozni egy szervert. Ez nagy nehezen sikerült is. Elindítottam, de a Server listen sem a fiam gépén, se nálam nem jelenik meg. Én LAN módban látom és be is tudok lépni, de ennyi. Mi lehet a gond?
    A legtöbb internet szolgáltató nem ad publikus IP címet, ezért nem látszik a szerverlistában. Ha megnézed milyen IP-t kapsz a szolgáltatótól és ezt összehasonlítod egy olyan oldallal, ami megmondja mit lát az "internet kívülről" rólad, nem fog egyezni a kettő.
    Nálam DIGI van, velük egyszerű a helyzet, mert felhívod őket és kéred, hogy vegyenek ki a NAT-olásból, hogy publikus címed legyen, és működni fog. Más szolgáltatónál nem biztos, hogy ennyi a dolog, talán van ahol pénzt is kérnem a public IP-ért.

  14. #689
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A legtöbb internet szolgáltató nem ad publikus IP címet, ezért nem látszik a szerverlistában. Ha megnézed milyen IP-t kapsz a szolgáltatótól és ezt összehasonlítod egy olyan oldallal, ami megmondja mit lát az "internet kívülről" rólad, nem fog egyezni a kettő.
    Nálam DIGI van, velük egyszerű a helyzet, mert felhívod őket és kéred, hogy vegyenek ki a NAT-olásból, hogy publikus címed legyen, és működni fog. Más szolgáltatónál nem biztos, hogy ennyi a dolog, talán van ahol pénzt is kérnem a public IP-ért.
    Köszi! Akkor ez cseszhetem, mert a Telekom honlapja szerint "Fix IP szolgáltatást kizárólag üzleti előfizetőinknek biztosítunk, üzleti csomagok mellé vagy üzleti csomagok részeként" Ez annyit jelent, hogy én nem is tudok AC szervert indítani? (Mármint olyat, hogy arra csatlakozni is tudjon valaki)

  15. #690
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Akkor ez cseszhetem, mert a Telekom honlapja szerint "Fix IP szolgáltatást kizárólag üzleti előfizetőinknek biztosítunk, üzleti csomagok mellé vagy üzleti csomagok részeként" Ez annyit jelent, hogy én nem is tudok AC szervert indítani? (Mármint olyat, hogy arra csatlakozni is tudjon valaki)
    Nem kell fix IP, csak publikus, nem ugyanaz a kettő, úgyhogy ne add még fel

  16. #691
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Akkor ez cseszhetem, mert a Telekom honlapja szerint "Fix IP szolgáltatást kizárólag üzleti előfizetőinknek biztosítunk, üzleti csomagok mellé vagy üzleti csomagok részeként" Ez annyit jelent, hogy én nem is tudok AC szervert indítani? (Mármint olyat, hogy arra csatlakozni is tudjon valaki)
    Van modemed a lakásban? Ha igen, akkor van publikus IP címe is, tehát ez a probléma nem áll fenn. UPC-nél például szintén dinamikus IP van, de nagyon ritkán változik (néhány havonta). Én inkább a port forwarding hiányára gyanakodnék, de ebben az adminok biztos kompetensebbek, hogy melyik portokat kell megnyitni.

  17. #692
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    ja bocs, a port forwardingot annyira evidensnek vettem, hogy meg is feledkeztem róla.
    A routeredben megadott portokat át kell engedni. Nekem a TP-link routeremben a forwardingnál így van beállítva, ezzel működött.
    ID Service Port Internal Port IP Address Protocol Status Modify
    1 9600 9600 a szerver gép helyi IP-je TCP Enabled Modify Delete
    2 8081 8081
    a szerver gép helyi IP-je
    TCP Enabled Modify Delete
    3 9600 9600
    a szerver gép helyi IP-je
    UDP Enabled Modify Delete
    4 9110 9110
    a szerver gép helyi IP-je
    UDP Enabled Modify Delete
    5 9111 9111
    a szerver gép helyi IP-je
    TCP Enabled Modify Delete

  18. #693
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Akkor ez cseszhetem, mert a Telekom honlapja szerint "Fix IP szolgáltatást kizárólag üzleti előfizetőinknek biztosítunk, üzleti csomagok mellé vagy üzleti csomagok részeként" Ez annyit jelent, hogy én nem is tudok AC szervert indítani? (Mármint olyat, hogy arra csatlakozni is tudjon valaki)
    A szervered mindenképpen meg fog jelenni a lobby-ban, csak csatlakozni nem tudsz hozzá.
    Ha a szerver nem jelenik meg a lobby-ban akkor rossz a config file. A "register_to_lobby" vagy hasonló property-t kell beállítani.

    Ha megjelenik a lobby-ban akkor a következő buktató a tűzfal és public ip.
    A legtöbb szolgáltató NAT-olja a felhasználókat. Ezt úgy tudod ellenőrizni hogy a google-be beírod hogy myip.
    A találatok közt választasz egyet és megnézed hogy mi a publikus ip címed.
    Ez után ha router-ről megy a net, akkor a routerben megnézed az IP címed. Ha ez egyezik a publikus IP-del, akkor nem vagy NAT-olva.
    Ha kettő nem egyezik akkor felesleges tovább próbálkozni, csak helyi hálón vagy VPS-en tudsz csatlakozni a szerveredhez.

  19. #694
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Ha meg NAT-olva vagy, akkor be kell szólni a szolgáltatónak, hogy márpedig neked szükséges elérni kívűlről a gépedet, mert szervert üzemeltetsz / biztonsági webkamerát / babefelügyeleti akármit / okosmosógépet / vagy mint esetünkben játékszervert. Meg kell oldaniuk.

  20. #695
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket, sikerült beüzelemni a házi szervert A modem IP címe lett a nyerő, a port forwardingokat pedig kiegészítettem, mert sajnos hiányosan voltak beállítva. Így LAN-on keresztül nagyszerűen tudunk játszani a fiammal! A gáz az, hogy alig tudom megverni, pedig 12 éves és egy ősrégi Logitech kormánya van. ideje megfontolnom a visszavonulást Köszi még egyszer!

  21. #696
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Üdv mindenkinek!
    Egy furcsa problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
    A játékban sem a pitnél lévő jobb oldalt megjelenő boxkiállás beállító kis "app" ,sem a setup menüben lévő Pitstop Strategy nincs ott.Hogy ez mégis hogyan lehetséges nem tudom. Nemrégiben teljes mértékben újra lett húzva a gép (bár előtte sem működött jó pár frissítés óta már ,de mivel nem akartam lepucolni mindent így nem érdekelt ,de mivel most muszáj volt így még furcsább),semmilyen adat nem maradt a régi fájlok közül és még így sem jelenik meg. Még az appot érteném,hogy nem ugrik elő valami miatt,de hogy egy komplett menüpont hiányozzon a setup közül ez érthetetlen számomra.Verziószám a legutóbbi,mért is lenne más....tippeket próbáltam,mert láttam ,olvastam más is járt már így az sem segített.
    Bármi ötlet esetleg? Segítséget köszönöm!

  22. #697
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    SHH Shiftert használnék a classic BTCC-hez szekvenciális módban, de valamiért nem enged vele gyors egymásutánban leváltani. Várnom kell kb fél mp-t, hogy bevegye a következő váltást. Másnak nincs ilyen gondja? Tuti nem magával a hardverrel van a gond, mert most szétnéztem az egyéb szimek (R3E, AMS2) háza táján és ott simán működik.

  23. #698
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    SHH Shiftert használnék a classic BTCC-hez szekvenciális módban, de valamiért nem enged vele gyors egymásutánban leváltani. Várnom kell kb fél mp-t, hogy bevegye a következő váltást. Másnak nincs ilyen gondja? Tuti nem magával a hardverrel van a gond, mert most szétnéztem az egyéb szimek (R3E, AMS2) háza táján és ott simán működik.
    Látatlanban hibás mikrokapcsoló elleni software-es védelemre tippelnék. Nézz szét a beállításokban hogy találsz e ilyen opciót ami megakadályozza hogy x időn belül ismétlődjön egy jel.

  24. #699
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Látatlanban hibás mikrokapcsoló elleni software-es védelemre tippelnék. Nézz szét a beállításokban hogy találsz e ilyen opciót ami megakadályozza hogy x időn belül ismétlődjön egy jel.
    Jellemző, hogy mikor írok, megvan: a CM-ben egy ideje van lehetőség másodlagos fel/le váltás esemény hozzárendelésére, ami key bindinggel működik a motorháztető alatt, na ezzel nem lehet valami tökéletes, mert most felcseréltem az SHH és a váltófülek kiosztását, így most a szekvenciális jó és a fülekkel nem enged gyorsan váltani. Szóval ennyi, hogy inkább az elsődleges gombokat kell cserélgetni.

  25. #700
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Valaki nem tudja esetleg, hogy a CM-ben mitől resetelődhetnek egyes beállítások? Csütörtökön megint az utolsó pillanatban vettem észre, hogy újra maxon vannak a grafikai beállításaim, de pl. a kameramozgás is visszaállt a gyárira, ugyanakkor a vezérlőbeállításaim megmaradtak. Néha a Nissannal előfordul, hogy a szerverről kilépéskor felugrik egy "Game crashed" vagy hasonló című ablak a CM-ben, lehet azzal függ össze?

Oldal: 28 / 29 ElsőElső ... 18 24 25 26 27 28 29 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •