Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (33 összesen)

Téma: HGTLM9 Hungaroring büntetések

  1. #1
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    HGTLM9 Hungaroring büntetések

    1.verseny

    40’ P12-P14 Berecz Albert-Kiss Szabolcs
    Albert teljesen állva marad a rajtrácson, így Szabolcs fékezéssel együtt is nekikoccan Albertnek.
    Versenybaleset

    41’ P20 Pálinkás László

    László túl nagy gázzal rajtol, megcsúszik és belefordul Jankó Zsolt autójába. Szerencsére nagyobb baj nem történt.
    László büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    46’ P29 Suput Zsolt

    Zsolt a rajt után ráhúz az őt előzni próbáló Rozsi Sanyira. Az eset következménye két kisebb koccanás.
    Zsolt büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    70’ P14 Kiss Szabolcs
    Szabolcs a T2-ben kiforgatja Szalafai Fedort, aki az eset hatására több pozíciót veszít.
    Szabolcs büntetése: 2 Figyelmeztetés

    74’ P14 Mihályi Zoltán

    Zoltán nem hagy helyet a mellette forduló Berecz Albertnek. Enyhítő körülményként vettük figyelembe, hogy túl sok lehetősége nem is volt szabályosan helyet hagyni.
    Zoltán büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    77’ P20 Szalafai Fedor

    Fedor túl meredeken tér vissza a pálya mellől és belefordul Dózsa Ákos autójába.
    Fedor büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    98’ P23 Knapig Szilárd

    Szilárd nem hagy helyet a mellette forduló Pálinkás Lászlónak. Laci az eset hatására tempót veszít.
    Szilárd büntetése: 1 Figyelmeztetés

    117’ P20 Sörös Gábor

    Gábor nem hagy helyet a mellette előzési pozícióban lévő Szalafai Fedornak. Az esetből végül Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    Nincs büntetés

    143’ P5 Diczházi Péter
    Péter hátulról megkoccolja az előtte forduló Endrődi Zoltánt. Az esetnek különösebb következménye nem volt.
    Péter büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    144’ P25 Sörös Gábor

    Gábor hátulról meglöki az előtte forduló Hegyi Zsoltot. Szerencsére nagyobb gond nem származott az esetből.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés

    161’ P19 Dózsa Ákos
    Ákos az első kör végén meglöki az előtte kanyarodó Jankó Zsoltot. Zsolt az eset hatására pozíciót veszít.
    Ákos büntetése: 1 Figyelmeztetés

    222’ P4 Diczházi Péter
    Péter a sikánban meglöki az előtte haladó Endrődi Zoltánt. Az esetnek különösebb következménye nem volt.
    Péter büntetése: 1 Figyelmeztetés

    490’ P7 Horváth József

    Józsi kiforgatja az előtte haladó Vent Ákost. A VB enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy bár Ákos mozgása szabályos volt, de Józsinak nem sok esélyt adott az ütközés elkerülésére.
    József büntetése: 2 Figyelmeztetés

    685’ P26 Sörös Gábor

    Gábor nem alkalmazkodik, a már előtte lévő Pataki Márton autójának kanyarodási ívéhez. Az esetből Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    nincs büntetés

    705’ P20-Endrődi Zoltán

    Zoltán későn fékez, és kilöki az előtte forduló Vent Ákost. Ákos az esetnél több pozíciót bukik.
    Zotán büntetése: Utolsó rajthely


    2.verseny

    650’ P25 Kerekes Attila
    Attila a megengedettnél jobban lemarad a felvezető kör végén.
    Attila büntetése: 1 Figyelmeztetés

    650’ P29 Sörös Gábor
    Gábor a megengedettnél jobban lemarad a felvezető kör végén.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés

    661’ P22 Fehér Norbert
    Norbert túl nagy előnyt akar magának kovácsolni a rajt körüli tömeges balesetből, de elvéti a dolgot és beleszalad Rozsi Sándor autójába, aki megforog, és jelentős pozíció-, idő veszteséget szenved.
    Norbert büntetése: 2 Figyelmeztetés

    663’ P3-P4-P5 Mihályi Zoltán-Bordás Sándor-Horváth József
    Zoltán nem gyorsít a „Zöld zászló” jelzés után, amivel annyira meglepi a mögötte jövőket, hogy Sándor-Zoltánnak, Józsi pedig Sándornak ütközik.
    Versenybaleset

    670’ P9 Fehér Zoltán
    Zoltán a T1 előtt nekikoccan Dobri Szabolcs autójának, aki ennek hatására elrontja a kanyart és pozíciókat veszít.
    Zoltán büntetése: 1 Figyelmeztetés

    685’ P10 Berecz Albert
    Albert a T2-ben meglöki Dobri Szabolcsot, aki bár összeszedi az autót, de így is több pozíciót veszít.
    Albert büntetése: 2 Figyelmeztetés

    687’ P15 Mihályi Zoltán
    Zoltán lesodródik az ívről és meglöki a mellette forduló Kelemen Dávidot.
    Zoltán büntetése: 1 Figyelmeztetés

    689’ P19 Kerekes Attila
    Attila lök egy picit az előtte haladó Gedő Miklóson.
    Attila büntetése: szóbeli figyelmeztetés

    700’ P27-P28 Suput Zsolt-Pfennig Kristóf

    Zsolt és Kristóf nem értik meg egymást, és összekoccannak a T3-ban. Az esetnek különösebb következménye nem volt.
    Versenybaleset

    710’ P22 Fehér Norbert
    Fehér Norbert jókorát lök, az előtte haladó Sass Norberten. Szerencsére nagyobb gond nem származott az esetből.
    Norbert büntetése: 1 Figyelmeztetés

    713’ P25 Sörös Gábor

    Gábor levágja a Mansell-t, s így előzi meg Pataki Szabolcsot
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés

    715’ P18-P19 Vent Ákos-Gedő Miklós
    Ákos és Miklós egy lag miatt érnek össze a pálya hátsó részén.
    Versenybaleset

    770’ P18 Vent Ákos
    Ákos egy túl bátor féktávval meglöki az előtte forduló Knapig Szilárdot. Nagyobb baj nem származott az esetből.
    Ákos büntetése: 1 Figyelmeztetés

    935’ P14 Kelemen Dávid
    Dávid meglöki, és kiforgatja az előtte haladó Mihályi Zoltánt. Zoltán az eset hatására jelentős mennyiségű időt-, és pozíciót veszít.
    Dávid büntetése: Utolsó rajthely

    1677’ P14 Jankó Zsolt

    Zsolt a Mansell kijáratán meglöki az őt előző Vent Ákost. Ákos az eset hatására megforog és jelentős időt veszít.
    Zsolt büntetése:Utolsó rajthely

    1988’ P3 Kiss Szabolcs
    Szabolcs a T1-ben megcsúszik, és kiüti az előtte haladó Csicsmányi Tamást. Tamás az eset hatására jelentős számú pozíciót bukik.
    Szabolcs büntetése: Utolsó rajthely


    Sörös Gábor összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamon
    Fehér Norbert összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamon

    Kiss Szabolcs összevont büntetése, a már meglévő figyelmeztetéseit beszámítva: Boxutca áthajtás, és 1 Figyelmeztetése érvényben marad.

  2. #2
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    nem tudom én mentem normálisan 2-szer nekem jön Szabolcs,és én kapok figyelmeztetést?

    van véleményem ami inkább helyt álló,mint a VB-é,és van némi fogalmam a versenyzésről még ha kevés is,Meg volt a rajt jön mögöttem Szabolcs megpróbál belülre menni a boxfalnál,picit zárom hogy ne tudjon mellém jönni hisz menjen majd ő a külső íven a T1-be,belül nem jó neki kirántja balra én picit húzódok utánna a pálya belső része felé,lassan nem hirtelen,majd oldalról nekem jön,ő jön hátulról látja hogy milyen a mozgásom és csak nekem jön,lepattan majd a féktávon megfékezem a kocsit és megint ő jön felém,látszik hogy jobbra mozdul a kocsim a fékezés pillanatában és nekem akkor már nem ő felé van a mozgásom hanem elfelé tőle és csak nekem jön akkor is,nem értem hogy miért kapok figyelmeztetést
    lehet hogy jóskapistát megtudjátok vezetni,de azért ne csak 1 oldalról nézzük már meg az eseteket
    nem azzal van bajom hogyha kapok figyelmeztetést vagy urh-t vagy bárminek hívjuk is,hanem ha oktalanul kapom.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    öhmmm nincs fellebezés mi? van egy-két érdekes ítélet nálam spec. Nem azért írom,mert bármit is számítani fog az URH , mert kb ott lennék amúgy is,de azért ne nézzük má' ellentétesen a történeteket. Ha én vagyok előrébb és valaki belülrőlbeesik féktávon majd kanyarban megcsúszik a saját ívén és emiatt érünk össze és leesek a pályáról ,miért én nem alkalmazkodom? Másik Hegyi úr a sikán közepén ,mikor gázt nyomunk kifelé fékezett bele vagy mellé váltott ezért értem hozzá. Indokolatlanul nem fékezünk.. Nem számít amúgy annyira csak úgy érdekes nahh

    öhhm kérdésem hogy ne maradja le a felvezetőn, ha előttem van valaki? előzzem meg vagy lökjem ki? mikor meg volt vagy 3 autó hossz közöttünk jobban gyorsított ki ,de akkor már zöld zászló volt. Akkor meg már ér lemaradni nem?

    Fedornál,meg ,ha fél autónyi hely van a kanyar bejáratnál az nem előzési pozició De ez jól jött ki. mind3 óvásomnál én lettem a hibás. Jó hogy óvtam
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 16. 17:08.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Felteszem, hogy ki lett vizsgálva az általam óvott eset is. Ebből pedig arra következtetek, hogy szabályosnak lett ítéltetve. Akkor tisztelettel megkérdezném, hogy a GTL Versenyszabályzat sprint versenyekre vonatkozó rész 12. pontja mit jelent? Az én anyanyelvemen:

    "ZÖLD ZÁSZLÓ feliratra mindenki köteles versenytempóra gyorsítani és bemehet az előtte haladó kocsi mellé, előzni azonban csak a célvonal átlépése után lehet!"

    ez azt jelenti, hogy a célvonalig nincs előzés. Saját véleményem, hogy ez felesleges, mert szerintem a valós versenyeken a zöld jelzést követően "szabad a vásár". De itt ez a szabály, hát akkor ez a szabály. Akkor felvetődik bennem a kérdés, hogy amennyiben én törekszem ezen szabály betartására, és a (kényszerű) lefékezést követően nem előzök akkor 3 versenyzőtársam miért előzött meg a célvonal átlépése előtt? Ha még említést sem érdemelt az eset, akkor az úgy szabályos volt? Egy kissé ellentmondásos a helyzet.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Felteszem, hogy ki lett vizsgálva az általam óvott eset is. Ebből pedig arra következtetek, hogy szabályosnak lett ítéltetve. Akkor tisztelettel megkérdezném, hogy a GTL Versenyszabályzat sprint versenyekre vonatkozó rész 12. pontja mit jelent? Az én anyanyelvemen:

    "ZÖLD ZÁSZLÓ feliratra mindenki köteles versenytempóra gyorsítani és bemehet az előtte haladó kocsi mellé, előzni azonban csak a célvonal átlépése után lehet!"

    ez azt jelenti, hogy a célvonalig nincs előzés. Saját véleményem, hogy ez felesleges, mert szerintem a valós versenyeken a zöld jelzést követően "szabad a vásár". De itt ez a szabály, hát akkor ez a szabály. Akkor felvetődik bennem a kérdés, hogy amennyiben én törekszem ezen szabály betartására, és a (kényszerű) lefékezést követően nem előzök akkor 3 versenyzőtársam miért előzött meg a célvonal átlépése előtt? Ha még említést sem érdemelt az eset, akkor az úgy szabályos volt? Egy kissé ellentmondásos a helyzet.
    Azok a versenyzők, akik a ZÖLD ZÁSZLÓ jelzés kiadása után nem gyorsítanak versenytempóra, azok nem teljesítik az idézett szabály első részét, így őket meg lehet előzni.

    Gondold el, ha én előtted a jelzésre direkt nem gyorsítanék, akkor nem csak téged tudnálak megszopatni, hanem a mögöttem lévő teljes mezőnyt, ez így nyilván nem lenne sem etikus, sem szabályos és pont ezért te sem lennél felelős azért, ha megelőzöl. Hogy mi minősül versenytempónak és mi nem, az nyilván nehéz kérdés, ezt a VB adott szituációban a saját hatáskörében dönti el*. A rajtnál történt incidens egy balszerencsés eset volt, és ilyenkor természetesen mindent el kell követni az ütközések elkerülése érdekében, de akiket óvtál, ők a zöld zászló jelzés után csak olyanokat előztek meg, akik az incidens miatt nem voltak még versenytempóban.


    Ez a szabály egyébként azért került így bevezetésre (mármint, hogy nem lehet a vonalig előzni), hogy az erősebb autók ne tudják méltánytalanul lazán lenyomni a kanyárhuszárokat a rajtnál, illetve biztonsági okokból, hogy ne zsúfolódjon túlságosan össze a mezőny a T1-nél nagy tempóban... a "mindenki köteles versenytempóra gyorsítani" részt pedig a fent említett problémák miatt tettük bele. De mivel a szabályzat szövege úgy látom nem teljesen egyértelmű, így módosítani fogok rajta!


    *Egyébként ezt most én is beszoptam, előttem Zoli a jelzés kiadása után a beragadt pitlimiter miatt nem tudott kigyorsítani, én meg azt hittem, csak én jöttem el túl jól, ezért vissza kellett vennem a rajtvonal előtt, hogy nehogy megelőzzem, Csicsi meg lazán elhúzott mellettünk. Utólag már nekem is nyilvánvaló, hogy ő baszta el nagyon a rajtját és így én elmehettem volna mellette szabályosan még a vonal előtt is akár.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 16. 18:19.

  6. #6
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Szó nincs arról, hogy nem lenne egyértelmű. Ezek az utólagos módosítgatások kicsit... etikátlanok. Most teljes joggal mondhatom, hogy akkor én most faszán át lettem b.szva. A szabály egyértelmű. Gondolatolvasásban meg szerintem egyikünk sem jó. Korábban az a leszorítgatós-pozíció tartós eset (nem tudom van-e azóta bármilyen fejlemény az ügyben), most ez a rajtolós dolog. Már előre félek, hogy még milyen hiányosságokra - rejtett leíratlan szabályokra - fogok rávilágítani a szezon hátralevő részében, ami miatt persze az én fejem fájhat, mert mind engem szorít majd hátrányos helyzetbe...

    Azt megértem, hogy olyasvalakit megelőznek, aki lesodródott a fűre, vagy megpördült. De esetemben egyik sem történt.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 16. 18:16.

  7. #7
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Én igazából még mindig nem tudom, hogy miért is történt, ami történt. Sok ilyen rajtom volt már, soha nem volt még ilyen eset. Emlékszik valaki ilyenre? Talán későn volt a zöld zászló vonal? Vagy csak csak későn jött az üzenet. Egyet tudok. Én már azt hittem, hogy elmarad a rajt, mert már javában a célegyenesben voltam, pedig hátul voltam, amikor még sehol semmi. Az üzenet még mindig sehol, pedig a mezőny már állt Ákos előtt, amit én Ákostól akkor még nem láttam (ahogy Ő sem és ahogy az előtte lévők sem, gondolom). Szerintem a célegyenesben már versenytempóban kellett volna menni és persze tartani a pozíciót a vonalig. Megbeszélhetnénk ezt a rajtot, hogy levonjuk a tanulságot, hogy elkerüljük legközelebb ezt a boxmeccset, ami a célegyenesben volt. Jó párunknak elment a futama rajta.


  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Szó nincs arról, hogy nem lenne egyértelmű. Ezek az utólagos módosítgatások kicsit... etikátlanok. Most teljes joggal mondhatom, hogy akkor én most faszán át lettem b.szva. A szabály egyértelmű. Gondolatolvasásban meg szerintem egyikünk sem jó. Korábban az a leszorítgatós-pozíció tartós eset (nem tudom van-e azóta bármilyen fejlemény az ügyben), most ez a rajtolós dolog. Már előre félek, hogy még milyen hiányosságokra - rejtett leíratlan szabályokra - fogok rávilágítani a szezon hátralevő részében, ami miatt persze az én fejem fájhat, mert mind engem szorít majd hátrányos helyzetbe...

    Azt megértem, hogy olyasvalakit megelőznek, aki lesodródott a fűre, vagy megpördült. De esetemben egyik sem történt.
    A szabályzat ezen szövege nem lett változtatva már jó ideje, nem tudom milyenen etikátlan utólagos módosításra gondolsz??


    Ez a bajnokság a fenti szabályokkal már évek óta zaljik, és azt hiszem bátran kijelenthetem hogy, mindenféle különösebb probléma nélkül. A repülő rajttal sem volt még különösebb problémának, pedig azt sem ma kezdtük.
    De eddig ~20 versenyző látogatta rendszeresen a futamainkat, akiknek 90%-a már évek óta velünk van, így sok dolog elve kézenfekvő volt mindenki számára és ezért sok rejtett probléma nem is került eddig a felszínre. Példának okáért vágás problémánk se volt soha, pedig a helyzet itt sem jobb semmivel sem mint a Race-ben, de eddig senki nem csinált belőle ügyet, így mi sem foglalkoztunk vele, egyszerűen nem volt miért..

    Most több, mint 30-an vagyunk, és ebből adódóan rengeteg az új versenyző is, biztosan lesz a szabályzatnak még olyan pontja, ami eddig ugyan megfelelő volt, de most már bővebb kifejtés, pontosítást igényelne. Ha ezeket jelzed, akkor azt csak megköszönni tudjuk!



    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Én igazából még mindig nem tudom, hogy miért is történt, ami történt. Sok ilyen rajtom volt már, soha nem volt még ilyen eset. Emlékszik valaki ilyenre? Talán későn volt a zöld zászló vonal? Vagy csak csak későn jött az üzenet? .... Megbeszélhetnénk ezt a rajtot, hogy levonjuk a tanulságot, hogy elkerüljük legközelebb ezt a boxmeccset, ami a célegyenesben volt. Jó párunknak elment a futama rajta.
    Alaposan átnéztük a rajtot, nem volt semmi kiugró hiba, egyszerűn csak marha sokan voltunk (eddig ezt 20-22 fővel csináltuk) és ha megindul a mezőny elején egy kis felzárkózási hullám, az egyre nagyobb amplitúdóval csapódik le a mezőny végén, ha nem elég konstans a tempó.. Valódi mulasztást nem is nagyon találtunk, ami közvetlenül az eset okozójaként lenne felhozható, sajnos ez balszerencse volt.

    De abban tökéletesen igazad van, hogy a következő sprint futamig kezelnünk kell a helyzetet, ide jöhetnek az ötletek: HGTLM9 - Ötletelő!!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 16. 18:48.

  9. #9
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A szabályzat ezen szövege nem lett változtatva már jó ideje, nem tudom milyenen etikátlan utólagos módosításra gondolsz??...
    Nem akarom, hogy úgy érződjön, hogy még mindig szálka a szememben, mert nem, csak egy kicsit , már túltettem magam rajta , de pl a múltkori büntetésem (szerintem) az volt. Az indoklást akár az aktuális szélirányra és felhőfluktuációra is lehetett volna fogni, mert azok legalább annyira voltak a szabályzat része, mint a valós indoklás. De valóban nincs utólagos módosítás, mert asszem azóta sincs érdemben infó erről a szabályrészletről.

    A mostani esetre meg: ez a célvonalas átlépéses eset. Ahogy írtam, triviális, hogy az előzhető, aki kicsúszott, vagy megforgott a pályán (ez egy triviális íratlan szabály, hiszen az adott versenyszituációból kiestek az adott versenyzők). De amikor az ember versenyben van, és csak azért nem megy gyorsabban mert a szabályt betartva a pozícióját tartja, akkor ugyan milyen kibúvó van? A mögöttem jövők azért lehettek gyorsabbak, mert nem a legszarabb szituációban érte őket a rajtjelzés. A szabály arra is kitér, hogy büntetendő a szándékos feltartás tehát az nem játszik, hogy azért megyek lassan, a rajtnál, hogy ne tudjanak megelőzni, és lemaradjanak; egyértelműen nyilatkozik arról, hogy a rajtot miként kell végrehajtani. De ha már ennyire bőségesen találni kibúvót a rajtszabály betartása alól, akkor felmerül a kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme? Mindig is azon a véleményen voltam, hogy: Zöld zászló -> taposd ki a belét, előzni akit tudsz. Kit érdekel, hogy a hátsókerekesek előnybe kerülnek? Miért fontos a rajtnál ilyen nagyon teljesítménybeli különbség? 1 kanyar múlva már úgysem fontos. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy állórajtnál az erősebb kocsikkal csak félgázon lehet indulni. Most emiatt az elcs..ett szabály betartása miatt 4 helyet vesztettem a célegyenesben, csapattársam csak azért nem előzött "szabálytalanul" - mert ezexerint szabályosan -, mert hamarabb estem át a célvonalon. Rajtnál is csak néztem, hogy miért előznek a szabállyal ellentétes módon. Addig nem is óvtam amíg meg nem győződtem, hogy a szabály mit ír pontosan. De ezek szerint felesleges a szabályhoz igazodnom, mert mindig lesz valami kibúvó. Amit UTÓLAG úgyis változtathattok.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...biztosan lesz a szabályzatnak még olyan pontja, ami eddig ugyan megfelelő volt, de most már bővebb kifejtés, pontosítást igényelne.
    Örülök neki. Vajon büntetést kapok majd értük, vagy hátrányba kerülök miattuk.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ezeket jelzed, akkor azt csak megköszöni tudjuk!
    A rejtett, íratlan szabályokat nem olvastam, mivel íratlanok. Biztos jelezni fogom, így előreláthatólag még biztos lesz jópár szópárbajunk.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 16. 19:37.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ákos, nincs kibúvó... nem most találjuk ki a dolgokat, a VB a munkáját már évek óta ugyan úgy végzi, ugyan azon elvek mentén, következetesen. A szabályzatunkban viszont valóban nincs minden tételesen kifejtve, valóban nem vagyunk ilyen szempontból felkészülve minden olyan esetre, ami szökő évente egyszer fordul elő, pedig így is már kilométer hosszú a szabályzatunk ... és sokan pont ezért el se olvassák alaposan, mi pedig ezt is szem előtt tartva ahol csak lehet igyekszünk tömörebben fogalmazni.


    A szabályzatunk jelenleg így szól, és teljesen igazad van abban, hogy ez a rész bővebb kifejtést igényelne:

    "ZÖLD ZÁSZLÓ feliratra mindenki köteles versenytempóra gyorsítani és bemehet az előtte haladó kocsi mellé, előzni azonban csak a célvonal átlépése után lehet!"

    Az eredeti szándék szerint, aki a jelzés után nem versenytempóban közlekedik, azok nem teljesítik a szabályban leírtakat és ezáltal megelőzhetőek.
    Logikailag tejesen ugyan az az analógia, mint a felvezető körön:

    - az előrébb haladó kocsi mellé menni, megelőzni, szigorúan tilos, kivéve ha az indokolatlanul 40 mp/h alá lassul, ilyen esetben viszont tilos várni rá és ezzel feltartani a sort
    - aki 40 mp/h alá lassul, vagy elhagyja a pályát és emiatt megelőzik, az nem veheti vissza a helyét,
    de a pályára biztonságos módon bármikor visszajöhet és beállhat a sorba.

    ..csak nem akartuk túlmagyarázni. Alapvetőn logikus, mert ha nem így lenne, akkor fölösleges lenne az a rész bele, melyben előírjuk a kötelező versenytempóra való gyorsítást, elég lenne csak annyi, hogy "tilos a célvonal előtt előzni" és kész. De abban igazad van, hogy ez így nem egyértelmű, és elnézést kérek érte, pontosításra kerül a szabályzat szövege.


    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Mindig is azon a véleményen voltam, hogy: Zöld zászló -> taposd ki a belét, előzni akit tudsz. Kit érdekel, hogy a hátsókerekesek előnybe kerülnek? Miért fontos a rajtnál ilyen nagyon teljesítménybeli különbség? 1 kanyar múlva már úgysem fontos. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy állórajtnál az erősebb kocsikkal csak félgázon lehet indulni.
    Ezt fentebb leírtam miért van így, elsősorban biztonsági okai vannak, hogy a T1-re ne essen rá egyszerre ilyen nagy tempóban a mezőny, mert mikor ezt a rendszert kitaláltuk, így érzetük jónak... nem pedig azért, hogy egy tök speciális helyzetben veled egyszer majd jól kicsesszünk. Ha nem tetszik, akkor a fent linkelt ötletelő topikban lehet mást javasolni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 16. 20:38.

  11. #11
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    mivel kukák a bírák,a továbbiakban meg már nem érdekel mert ha akartatok volna rá válaszolni akkor már megtehettétek volna,nagyon sajnálom hogy ilyen felfogásban dolgoztok

    Szabolcs te hogyan látod az esetünket,részemről nincs harag de leszeretném zárni ezt magamnak,thx a válaszod
    írd priviben mert már majd az is baj lesz ha beírkálunk ide mert akkor már van szájuk
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ha akartatok volna rá válaszolni akkor már megtehettétek volna,nagyon sajnálom hogy ilyen felfogásban dolgoztok
    nem vagy te egy csöppet türelmetlen?

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    nem tudom én mentem normálisan 2-szer nekem jön Szabolcs,és én kapok figyelmeztetést?

    van véleményem ami inkább helyt álló,mint a VB-é,és van némi fogalmam a versenyzésről még ha kevés is,Meg volt a rajt jön mögöttem Szabolcs megpróbál belülre menni a boxfalnál,picit zárom hogy ne tudjon mellém jönni hisz menjen majd ő a külső íven a T1-be,belül nem jó neki kirántja balra én picit húzódok utánna a pálya belső része felé,lassan nem hirtelen,majd oldalról nekem jön,ő jön hátulról látja hogy milyen a mozgásom és csak nekem jön,lepattan majd a féktávon megfékezem a kocsit és megint ő jön felém,látszik hogy jobbra mozdul a kocsim a fékezés pillanatában és nekem akkor már nem ő felé van a mozgásom hanem elfelé tőle és csak nekem jön akkor is,nem értem hogy miért kapok figyelmeztetést
    lehet hogy jóskapistát megtudjátok vezetni,de azért ne csak 1 oldalról nézzük már meg az eseteket
    nem azzal van bajom hogyha kapok figyelmeztetést vagy urh-t vagy bárminek hívjuk is,hanem ha oktalanul kapom.
    Na, nem akartam ma este már replay-eket nézegetni, de akkor íme a kuka válasza...

    Az első ütközésénél (668') gyakorlatilag fej-fej mellett haladtatok, és itt Te voltál, aki jóval nagyobb mértékben tartott a másik felé, tehát az eléggé sántít, hogy ő jött beléd (plusz az ütközés pillanatában már ő volt minimálisan előrébb), de az ilyeneket rendszerint versenybalesetnek minősítjük, itt is azt tettük, de annyira jelentéktelen volt, hogy ki se írtuk. A következő incidensnél (670') Szabolcs már egyértelműen előrébb volt, Ő körülbelül 15-20 centit mozdult el feléd, te meg majdnem egy métert felé, miközben neked még rengeteg helyed lett volna belül (még majdnem 2 autónyi hely) beljebb haladni, így egyértelműen Te mentél belé, miközben Szabolcs nem követett el semmilyen szabálytalanságot (se leszorítás, se hirtelen irányváltás, semmi más felróhatót).

    Az eset egyértelműen a szóbeli figyelmeztetés és az 1 figyelmeztetés között lebeg, végül a mérleg nyelve a szigorúbb felé billent, van ilyen. Olyan is van, hogy az enyhébb felé billen, csak arról meg nem is tudsz..
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 17. 00:29.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    öhmmm nincs fellebezés mi? van egy-két érdekes ítélet nálam spec. Nem azért írom,mert bármit is számítani fog az URH , mert kb ott lennék amúgy is,de azért ne nézzük má' ellentétesen a történeteket. Ha én vagyok előrébb és valaki belülrőlbeesik féktávon majd kanyarban megcsúszik a saját ívén és emiatt érünk össze és leesek a pályáról ,miért én nem alkalmazkodom? Másik Hegyi úr a sikán közepén ,mikor gázt nyomunk kifelé fékezett bele vagy mellé váltott ezért értem hozzá. Indokolatlanul nem fékezünk.. Nem számít amúgy annyira csak úgy érdekes nahh

    öhhm kérdésem hogy ne maradja le a felvezetőn, ha előttem van valaki? előzzem meg vagy lökjem ki? mikor meg volt vagy 3 autó hossz közöttünk jobban gyorsított ki ,de akkor már zöld zászló volt. Akkor meg már ér lemaradni nem?

    Fedornál,meg ,ha fél autónyi hely van a kanyar bejáratnál az nem előzési pozició De ez jól jött ki. mind3 óvásomnál én lettem a hibás. Jó hogy óvtam
    Söri!

    Itt a GTL-ben az első kör automatikusan vizsgálva van, így egy esetet leszámítva minden óvásod fölösleges volt. Illetve a helyes hozzáállás talán az lenne, hogy végig gondolod, hogy mit hibáztál és a jövőben ezekre próbálsz jobban odafigyelni.


    R1 117’ P20 Sörös Gábor
    Gábor nem hagy helyet a mellette előzési pozícióban lévő Szalafai Fedornak. Az esetből végül Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    Nincs büntetés

    Itt szabályosan és igen tetemes mértékben bebújnak melléd féktávon, ilyenkor kötelességed helyet hagynod a mellett lévőnek a pályán. Nem így tettél, lepattantál róla és pórul jártál.

    R1 144’ P25 Sörös Gábor
    Gábor hátulról meglöki az előtte forduló Hegyi Zsoltot. Szerencsére nagyobb gond nem származott az esetből.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés


    Itt még az apex előtt mentél bele, tény hogy nem max-olta ki kanyart, de semmi hibát nem vétett, csak szimplán lassabb volt mint te. Erre Neked kell figyelned!

    R1 685’ P26 Sörös Gábor
    Gábor nem alkalmazkodik, a már előtte lévő Pataki Márton autójának kanyarodási ívéhez. Az esetből Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    nincs büntetés

    Márton szabályosan kifékez téged a kanyar előtt, a kanyarba beérve már tetemesen előrébb van mint te. A kanyart nem a legszűkebb íven veszi, de sehol sincs előírva neki, hogy csak ott fordulhat. Az sem lehet róla elmondani, hogy rajtad támaszkodott meg, mert nem így történt, egyszerűen csak te nem figyeltél eléggé magad elé srégen és belefordultál. Nagyobb ívet kellett volna választanod, nem tetted, így lepattantál róla és ismét pórul jártál.

    R2 650’ P29 Sörös Gábor
    Gábor a megengedettnél jobban lemarad a felvezető kör végén.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés


    Zöld zászló 660-nál volt, te a büntetésedet 650 utántól kaptad, amikor is az utolsó kanyarban igen tetemesen lemaradtál az előtted lévőtől. Az láttuk, hogy kis egyenesben kicsit megindult előtted, de te meg sem próbáltál felzárkózni rá, ezzel a mögötted levőket is feltartottad. Felvezet körön maximum 5 autó távolságot tarthatsz az előtted lévő mögött.



    Kérlek nézd meg újra az eseteket és a leírt okokat figyelembe véve kérlek gondolkozz kicsit el rajtuk..
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 17. 01:01.

  15. #15
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Söri!

    Itt a GTL-ben az első kör automatikusan vizsgálva van, így egy esetet leszámítva minden óvásod fölösleges volt. Illetve a helyes hozzáállás talán az lenne, hogy végig gondolod, hogy mit hibáztál és a jövőben ezekre próbálsz jobban odafigyelni.


    R1 117’ P20 Sörös Gábor
    Gábor nem hagy helyet a mellette előzési pozícióban lévő Szalafai Fedornak. Az esetből végül Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    Nincs büntetés

    Itt szabályosan és igen tetemes mértékben bebújnak melléd féktávon, ilyenkor kötelességed helyet hagynod a mellett lévőnek a pályán. Nem így tettél, lepattantál róla és pórul jártál.

    R1 144’ P25 Sörös Gábor
    Gábor hátulról meglöki az előtte forduló Hegyi Zsoltot. Szerencsére nagyobb gond nem származott az esetből.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés


    Itt még az apex előtt mentél bele, tény hogy nem max-olta ki kanyart, de semmi hibát nem vétett, csak szimplán lassabb volt mint te. Erre Neked kell figyelned!

    R1 685’ P26 Sörös Gábor
    Gábor nem alkalmazkodik, a már előtte lévő Pataki Márton autójának kanyarodási ívéhez. Az esetből Gábor jön ki rosszul, így további büntetést a VB nem tart szükségesnek.
    nincs büntetés

    Márton szabályosan kifékez téged a kanyar előtt, a kanyarba beérve már tetemesen előrébb van mint te. A kanyart nem a legszűkebb íven veszi, de sehol sincs előírva neki, hogy csak ott fordulhat. Az sem lehet róla elmondani, hogy rajtad támaszkodott meg, mert nem így történt, egyszerűen csak te nem figyeltél eléggé magad elé srégen és belefordultál. Nagyobb ívet kellett volna választanod, nem tetted, így lepattantál róla és ismét pórul jártál.

    R2 650’ P29 Sörös Gábor
    Gábor a megengedettnél jobban lemarad a felvezető kör végén.
    Gábor büntetése: 1 Figyelmeztetés


    Zöld zászló 660-nál volt, te a büntetésedet 650 utántól kaptad, amikor is az utolsó kanyarban igen tetemesen lemaradtál az előtted lévőtől. Az láttuk, hogy kis egyenesben kicsit megindult előtted, de te meg sem próbáltál felzárkózni rá, ezzel a mögötted levőket is feltartottad. Felvezet körön maximum 5 autó távolságot tarthatsz az előtted lévő mögött.



    Kérlek nézd meg újra az eseteket és a leírt okokat figyelembe véve kérlek gondolkozz kicsit el rajtuk..
    Megnéztem az eseteket, nem fejből ment az óvás. Nem tudom ti mind kettő autó szemszögéből megvizsgájlátok e az eseteket,mert tudva lévő a replayeknél, hogy mindig az az autó megy szépen íven és nem mocorogva amelyik autó kamerájából nézed az esetet.

    Nem akarok meddő vitát szítani, sőt nem is vitának szánom csak eszme cserének max.. Idáig nem volt vele gondom és most is el fogadom a vb itéletét,ha egyetértek vele, ha nem. De pár dolgot megemlítenék a többi nem is érdekel. /Hegyi úrnál sem, egyrészt ,mert bírom és kap eleget szegény másrészt nekem is figyelnem kellett volna joabban.. sőt nekem kellett volna figyelnem!/

    De Fedornál szép és jó ezt leírni, hogy helyett kell hagyni,de valaki beszúrjá egy tempós balosnál egy fél vagy 3/4 autó helyére ott egy hátrsó kerekes autónál, hogy hagysz helyet mikor a határon mész a kanyar íven már? Elveszed a gázt benyeklik.. összeértek.. fékezel leesel az ívről... Ez a nincs hely,de beesem aztán majd lesz valami előzés. És már nekem rég nem féktáv van, hanem kanyar ív gázon állás.

    Másik. A kanyarban / a cél egynes utáni nyújtott jobbPataki úrral együtt fordulunk ő a szűkebb íven belül. Hagytam neki bőven egy autónyi helyet nem leszorítva az útról. de uram boccsá, hadd ne kelljen már ideális ívet hagyni, hogy ő még rendesen ki is tudjon gyorsítani. Ö Cortinával volt én Porschéval. Cortina egyenesben jó Porsche kanyarban. Nem zártam az ívet,mert gondoltam kanyarban elmegyek úgy is. Nos, ha ezt nem veszitek figyelembe a döntéseknél, hogy itt az autók tulajdonságaiból adódóan másképp viselkednek az autók, akkor érdekes ítéletek lesznek. Magyarul, nem hinném még segítenem is kellett volna a Cortinát egy autónyi helyen kívül de több is volt ,mint egy autónyi /, hogy biztos elém tudjon kerülni a kanyar végére. Nem vagyok egy öreg motoros, de azért tök hülye sem vagyok a páros szitukhoz. Tehát egy autónyi hely minimum volt neki hagyva ezen felül, ha ő megcsúszik a kanyarodás közben és ezért összeérünk miután én füvön landolok.. Nos ebből kihozni,hogy én vagyok a hibás elég életszerűtlen szerintem.

    Félre ne értsd, nem kukacoskodás és nem neheztelés, /Race-ben lehet az is lenne / ,de ez nekem egyelőre tanuló év és nem veszem véresen komolyan,de ez kikívánkozott,mert szög ellentétesen látjuk a dolgot.

    u.i: a felvezető kört,ha megnézitek előrébbről.. 3x vagy 4x mentem neki majdnem az előttem haladónak, mert akkora tempókülönbségeket hoztak ki. Volt ahol meg kellett állni majdnem. Mögöttem dettó belém jöttek majdnem. Nem azért írom,mert az előttem lévő a hibás,de valaki miatt ez történt és ebből adódóan jött el a végére is ez a metódus. Nos úgy gondolom egy aránylag fix tempót kellene tartani a felvezetőben ,ahogy ez le is van írva és 1 kanyarral előtte majdnem puszi volt /már 3x/ ezek után felróni azt, hogy messze vagyok biztonsági okból elég életszerútlen.. Azt kellene megkeresni aki miatt a folyamat elkezdődött, nem pedig akik a szenvedő alanyai és emiatt a végére biztonsági ráhagyással mentek.

    ..ehhez írnám hozzá még, ha már nem bevárásos alapon csináljátok a felvezető kört /pedig úgy kéne szerintem/ ,akkor módosítani kellene a szabályon /vonalig tiltott előzés/ ,mert az autók eltérő tulajdonságaiból adódóan elég fura elvárni valakitől, hogy , ha van egy kanyar és egy fél célegyenes a vonalig, ne előzze meg az egyenesben jóval lassabb autót és negyed-fél gázzal menjen a vonalig. Írom ezt annak ellenére, hogy én pont nem egy bika géppel megyek.

    De tanulva az esetetekből, amúgy sem voltam óvos fajta,de itt azt olvatam, hogy igenis óvni kell, mert attól lesz jobb. Ami tényleg helytálló,de / ha nem első körös/ nem fogok óvni,mert elég másképp látjuk a dolgokat és nem hinném mindent én látok rosszul, így ha nem óvok legalább nem érint érzékenyebben, ha nem megfelelő számomra az ítélet, mert azt nem vizsgáljátok. Mindig a jó oldalát kell nézni.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 17. 12:41.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  16. #16
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Sajnálom, hogy egyedül Te véded a Versenybírák döntését. Nem fair, a többi döntéshozó is kiállhatna, alátámaszthatná az eseteket, nyílván Neked is véges a türelmed, időd. Próbálok mindig nem reagálni olyan vitákra, amikor érzem, hogy úgysem fog sehova sem vezetni, mint most is. Mert megint az van mint múltkor. Felhozol egy példát és inkább jobb lett volna ha nem, mert ha azt a példát figyelembe veszitek, akkor megintcsak nekem van igazam. Pont az a kibővítés, amit nem tartalmaz a versenyszabályzat, de szerinted/etek úgy kell figyelembe venni, ad igazat nekem.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az eredeti szándék szerint, aki a jelzés után nem versenytempóban közlekedik, azok nem teljesítik a szabályban leírtakat és ezáltal megelőzhetőek.
    Logikailag tejesen ugyan az az analógia, mint a felvezető körön:

    - az előrébb haladó kocsi mellé menni, megelőzni, szigorúan tilos, kivéve ha az indokolatlanul 40 mp/h alá lassul, ilyen esetben viszont tilos várni rá és ezzel feltartani a sort
    - aki 40 mp/h alá lassul, vagy elhagyja a pályát és emiatt megelőzik, az nem veheti vissza a helyét,
    de a pályára biztonságos módon bármikor visszajöhet és beállhat a sorba.
    A felvezetőkör végén amikor a célegyenesbe értünk, belassult a mezőny, ezért fékezésre kényszerültem, előtte besoroltam az előttemhaladó mellé, hogy jobb pozícióban legyek a rajtnál, csak nem számítottam rá, hogy a mezőny eleje sminkeli magát. Azonban a jelzés után folyamatosan gyorsítottam, egyáltalán nem lassultam be. A gyorsulás mértéke a rossz sebességi fokozat miatt nem volt kielégítő az első másodpercekben. Vegyük ezt figyelembe és tekintsünk el attól, hogy Ákos megelőzött. Az ő szemszögéből még lehettem is lassan haladó. A másik két versenyző Attila és Márton előzése esetén még mindig gyorsítási fázisban voltam. Bőven 40 mp/h felett. Hol van akkor a belassulás, ami miatt szerintetek jogos az előzés? Azért előztek meg, mert nekik nem volt gebasz a jelzés előtti pillanatban, nekik nem kellett lelassulni a jelzés előtt (nem pedig azután !!!). A számukra már nem egy belassuló jármű voltam, csupán egy "kicsit lassabban haladó". Ha nektek adok igazat, akkor ezzel egy olyan szabálynak adok igazat, hogy ha egy ilyen rajtot qrvajól kapok el, akkor nyilván gyorsabb leszek mint a környezetem, hát akkor megelőzöm őket, csakhát ez ellentétes a szabállyal. Hiszen számukra sem volt belassulás, csupán rosszabbul kapták el a rajtot. De hát kit érdekel a szabály, hiszen, ezzel most Ti azt fejezitek ki, hogy a tempókülönbség már elegendő a szabály figyelmen kívül hagyására.

    Nem az bosszant, hogy nem lettek büntetve, hanem, hogy Ti nem az írott szabályt rászesítitek előnyben, hanem az íratlan, ködös, tulajdonképpen nem feltétlen ismert szabályt. Gondolhatjátok, hogy a történtek után mennyire fog érdekelni engem az írott szabályok mindenkori betartása.

    Ha megint gépközelbe kerülök meglesem már a replay-t, hogy nem lehetett felelőst találni erre a belassulós esetre. Tudom, hogy ez láncreakciószerűen halad, elég ha az eleje csak pár mp/h-val lassít és az a végén már satufékezést eredményezhet. Kérdés, ha senki nem szegte meg a szabályt és mindenki felgyorsult a rajtjelzésig akkor milyen gravitációs anomália zavarta meg a tér-idő kontinumot, hogy abból belassulás lett.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 17. 11:22.

  17. #17
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na, nem akartam ma este már replay-eket nézegetni, de akkor íme a kuka válasza...

    Az első ütközésénél (668') gyakorlatilag fej-fej mellett haladtatok, és itt Te voltál, aki jóval nagyobb mértékben tartott a másik felé, tehát az eléggé sántít, hogy ő jött beléd (plusz az ütközés pillanatában már ő volt minimálisan előrébb), de az ilyeneket rendszerint versenybalesetnek minősítjük, itt is azt tettük, de annyira jelentéktelen volt, hogy ki se írtuk. A következő incidensnél (670') Szabolcs már egyértelműen előrébb volt, Ő körülbelül 15-20 centit mozdult el feléd, te meg majdnem egy métert felé, miközben neked még rengeteg helyed lett volna belül (még majdnem 2 autónyi hely) beljebb haladni, így egyértelműen Te mentél belé, miközben Szabolcs nem követett el semmilyen szabálytalanságot (se leszorítás, se hirtelen irányváltás, semmi más felróhatót).

    Az eset egyértelműen a szóbeli figyelmeztetés és az 1 figyelmeztetés között lebeg, végül a mérleg nyelve a szigorúbb felé billent, van ilyen. Olyan is van, hogy az enyhébb felé billen, csak arról meg nem is tudsz..
    thx,ez itt a baj hogy a vb felfogása teljesen más mint a versenyzők felfogása 1-1 szituációnál,olyan apró dolgokért kapunk figyelmeztetéseket amit pl a futam beszámolóban megse ejtünk,itt meg csak csodálkozunk hogy ezt most miért kaptam.
    éppen ha hozzáértem a t1-ben és én észre se vettem,az más dolog hogy a program néha túldramatizálja a kontactokat és a vb meg bedől neki,1 verseny rajtjánál a kontactok benne vannak olyan nincs hogy nem számolok vele,azért 1 pozícióért meg kell harcolni.
    az esethez meg annyit,hogy lehet lett volna 2 autó helyem még befelé helyezkedni de az nem az a felfogás amivel versenyeket lehet nyerni hogy behúzódok és szépen elengedek még melettem 2 kocsit és akkor a t2-be nem 9-nek fordulok hanem 11nek,e kettő közt óriási különbség van
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  18. #18
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    thx,ez itt a baj hogy a vb felfogása teljesen más mint a versenyzők felfogása 1-1 szituációnál,olyan apró dolgokért kapunk figyelmeztetéseket amit pl a futam beszámolóban megse ejtünk,itt meg csak csodálkozunk hogy ezt most miért kaptam.
    éppen ha hozzáértem a t1-ben és én észre se vettem,az más dolog hogy a program néha túldramatizálja a kontactokat és a vb meg bedől neki,1 verseny rajtjánál a kontactok benne vannak olyan nincs hogy nem számolok vele,azért 1 pozícióért meg kell harcolni.
    az esethez meg annyit,hogy lehet lett volna 2 autó helyem még befelé helyezkedni de az nem az a felfogás amivel versenyeket lehet nyerni hogy behúzódok és szépen elengedek még melettem 2 kocsit és akkor a t2-be nem 9-nek fordulok hanem 11nek,e kettő közt óriási különbség van

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    az esethez meg annyit,hogy lehet lett volna 2 autó helyem még befelé helyezkedni de az nem az a felfogás amivel versenyeket lehet nyerni hogy behúzódok és szépen elengedek még melettem 2 kocsit és akkor a t2-be nem 9-nek fordulok hanem 11nek,e kettő közt óriási különbség van
    Cola, mind a 30 versenyző nem nyerheti meg a versenyt (hiába akarja) és ha mindenki tökön-paszulyon (és a másikon át) közlekedik, akkor az nem verseny lesz, hanem roncsderbi. Te ott agresszív voltál, Szabolcs 3 helyet bukott, Te meg 3 helyet nyertél, de mindezt egy kontakttal érted el és gondolom Szabolcsnak sem lenne mindegy hányadikként fordul be T1-ben...

    Amennyiben Te vagy hátrébb, akkor 1 autónyi helyre vagy jogosult belül, ha ebből kilógsz és ütközöl, akkor mindig Téged fogunk megbüntetni, ezt már megszokhattad az elmúlt x évben.
    Illetve ha nem megy tisztán, akkor egyrészt a győzelem sem az igazi, másrészt egy árva figyu ezért még nem a világvége és se időm se energiám figyukon vitatkozni, elvégre ez a legkisebb valós büntetési egységünk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 17. 13:03.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Azonban a jelzés után folyamatosan gyorsítottam, egyáltalán nem lassultam be. A gyorsulás mértéke a rossz sebességi fokozat miatt nem volt kielégítő az első másodpercekben. Vegyük ezt figyelembe és tekintsünk el attól, hogy Ákos megelőzött. Az ő szemszögéből még lehettem is lassan haladó. A másik két versenyző Attila és Márton előzése esetén még mindig gyorsítási fázisban voltam. Bőven 40 mp/h felett. Hol van akkor a belassulás, ami miatt szerintetek jogos az előzés? Azért előztek meg, mert nekik nem volt gebasz a jelzés előtti pillanatban, nekik nem kellett lelassulni a jelzés előtt (nem pedig azután !!!). A számukra már nem egy belassuló jármű voltam, csupán egy "kicsit lassabban haladó". Ha nektek adok igazat, akkor ezzel egy olyan szabálynak adok igazat, hogy ha egy ilyen rajtot qrvajól kapok el, akkor nyilván gyorsabb leszek mint a környezetem, hát akkor megelőzöm őket, csakhát ez ellentétes a szabállyal. Hiszen számukra sem volt belassulás, csupán rosszabbul kapták el a rajtot. De hát kit érdekel a szabály, hiszen, ezzel most Ti azt fejezitek ki, hogy a tempókülönbség már elegendő a szabály figyelmen kívül hagyására.

    Nem az bosszant, hogy nem lettek büntetve, hanem, hogy Ti nem az írott szabályt rászesítitek előnyben, hanem az íratlan, ködös, tulajdonképpen nem feltétlen ismert szabályt. Gondolhatjátok, hogy a történtek után mennyire fog érdekelni engem az írott szabályok mindenkori betartása.

    Ha megint gépközelbe kerülök meglesem már a replay-t, hogy nem lehetett felelőst találni erre a belassulós esetre. Tudom, hogy ez láncreakciószerűen halad, elég ha az eleje csak pár mp/h-val lassít és az a végén már satufékezést eredményezhet. Kérdés, ha senki nem szegte meg a szabályt és mindenki felgyorsult a rajtjelzésig akkor milyen gravitációs anomália zavarta meg a tér-idő kontinumot, hogy abból belassulás lett.
    Ákos, kicsit már elvesztem a levelezésünkben. Annak ha megnézed az egész rajtprocedúrát és levonsz valamilyen konklúziót, hogy mi volt a valódi a gond és mit lehetne tenni ez ellen, akkor azt csak megköszönni tudjuk!

    A szabály szerint felvezető körön aki 40 mph alá lassul, azt meg lehet előzni! Ott a mezőny közepe gyakorlatilag megállt, tehát ott mindenkit meg lehetett előzni! Zöld zászló után, pedig köteles mindenki versenytempóra gyorsítani. Attila és Márton ezt tették, és nem előztek meg senki olyat, aki hozzájuk képest érdemi tempóban halad volna, hiszen a mezőny azon része gyakorlatilag álló helyzetből kezdte el a kigyorsítást.


    A többit itt folytatom: HGTLM9 - Ötletelő!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 17. 13:30.

  21. #21
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Zsolt Jankó írta Hozzászólás megtekintése
    1.verseny

    143’ P5 Diczházi Péter
    Péter hátulról megkoccolja az előtte forduló Endrődi Zoltánt. Az esetnek különösebb következménye nem volt.
    Péter büntetése: szóbeli figyelmeztetés


    222’ P4 Diczházi Péter
    Péter a sikánban meglöki az előtte haladó Endrődi Zoltánt. Az esetnek különösebb következménye nem volt.
    Péter büntetése: 1 Figyelmeztetés
    Nos, ez is egy nézőpont, de nem az enyém. Péter szemszögéből akár lehetne is ennyi, de az enyémből, ez kicsit előrébb mutat. Ha megvizsgáljátok a történetet az én szemszögemből, a következő történt:
    A rajt után meg kellett vívnom a pozíciómért Péterrel, amit sikeresen meg is tettem. a kör végén kezdődött a gond. Az első kocc a 12-es kanyarban volt. Pici jelentéktelen kocc, mintegy figyelmeztetés. Kevesebb, mint fél kör múlva jött a második, ahol a sikánban már alig bírtam össze szedni a gépest a lökés miatt. Itt éreztem úgy, hogy a következőnél már nem biztos, hogy meg tudom fogni és menekülésbe kezdtem. Idegessé váltam és pár kanyar múlva hibáztam. Péter reakciója cinikus módon mindössze ennyi volt: a sikán engem büntetett...
    Igen, valóban?!
    Ha valaki a popómban autózik és nyomás alatt tart, azt tudom kezelni. Szépen elmegyek, míg bemelegszek és mikor elérem a versenytempómat (ez nálam sajnos minden versenyen kb. két kör) akkor szépen lehagyom. Nem véletlenül rajtol mögülem valaki. Ha viszont lökdös, azon nem feltétlen tudok hidegvérrel felül emelkedni. Itt most nem is sikerült. Lehet párhuzamot vonni pl. a Brno-i versennyel. Ugyan ez a szitu volt, csak ott Nibi támadott. Egyszer sem lökött meg, mert ő "profi" és nem is volt probléma, Két kör után otthagytam. Amikor bemelegedtem. Péter lehet, hogy gyors, de Nibi "profi"-sága nyomokban sincs meg benne. Úgy én is tudok valakit hibára kényszeríteni, hogy bele-bele megyek hátulról. Az nem kunszt. De nem is szabályos...
    Szóval, ha innen nézzük ezt az esetet, akkor a tisztelt VB megállapítása finoman szólva is téves. Vajon Ti, Zsolt, Szabi, vizsgáltátok a dolgot így is?
    És abba már nem is akarok belemenni, hogy ha ez nem történik meg, mi történhetett volna még,ill. mi nem történt volna meg. Egy biztos: dobogós eséllyel indultam a versenyen, ami részben nem az én hibám miatt nem vált valóra. Gyakorlatilag másfél kör alatt tönkre tette a versenyemet. Egy figyelmeztetés nyilván a megfelelő súlyú büntetés, biztos sokat tanult belőle a szabályszegő... És lehet, hogy én túl dramatizálom a dolgot, de Ti meg túl könnyen "legyintettetek" rá!
    (Péter! Csak csendben jegyzem meg, ha utólag kaptam volna egy hitvány kis bocsit, ma nem írtam volna ide semmit, mint ahogy az óvás topicba sem, mert nem vagyok egy óvós fajta és pont lesz*rtam volna az egészet...)

  22. #22
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    .
    Utoljára módosította: Hezso; 2013. 11. 17. 20:12.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  23. #23
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi támadott. Egyszer sem lökött meg, mert ő "profi" és nem is volt probléma, Két kör után otthagytam.
    Most ez persze csak vicc amit mondok, de a mondat eleje oly szívmelengető számomra , aztán meg átdöföd a szívem.

    Amúgy mások vagyunk, másképp állunk hozzá, én Cola ellentéte vagyok, ha necces a szitu inkább hagyok helyet és bukok 1-2 pozíciót, mint hogy kilökjenek, vagy büntit kapjak... úgy sokkal nehezebb bajnoknak lenni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  24. #24
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Most ez persze csak vicc amit mondok, de a mondat eleje oly szívmelengető számomra , aztán meg átdöföd a szívem.

    Amúgy mások vagyunk, másképp állunk hozzá, én Cola ellentéte vagyok, ha necces a szitu inkább hagyok helyet és bukok 1-2 pozíciót, mint hogy kilökjenek, vagy büntit kapjak... úgy sokkal nehezebb bajnoknak lenni.
    sztem jobban jársz ha nem kezdesz engem beleforgatni a kis mondókádba,keress már valaki mást pls
    nem tudom hogy miért kezdesz megint provokálni de a szart kitaposom belőled ha folytatod
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Írnék egykét jószót ehhez.
    Mindenki elkezdte valahogy, mindenki volt kezdő. És semmi ámítás nincs benne, hogy az elején sokkal kockásabb, faragatlanabb az ember, többet hibázik, többször keveredik szabálytalanságba.
    Hátulról pöckölgetés, pszihés letolást pedig megkell tanulni kezelni. Nemcsak egyedül kell gyorsnak lenni a pályán. Megkell tanulni kezelni a különböző helyzeteket. Ebbe ez is beletartozik hogy bírd a nyomást amikor ott kellemetlenkedik valaki a hátsódban. Van aki ezt két óráig is bírja. Amúgy ha van mögötted egy gyorsabb egyén, akkor az elején nemkell belehalnod hogy feltartsd, olyakor el is lehet engedni. Eztis tanulni kell, hogy hol hogyan lehet veszteség nélkül elengedni. Ha tényleg pöckölgetnek, többször is, az mondjuk szabálytalan. Valakinek a fényszóró villogás is túl agresszív. Ha más íveket használsz ilyenkor, akkor a másiknak is tudsz kellemetlen helyzeteket teremteni, amiket esetleg el is ronthat, máris lesz egy kis nyugalmad. És hidd el, hogy egy "top" pilótának, sokkal jobban oda kell koncetrálnia egy gyorskörön, sokkal apróbb dolgokon múlhat az ideje, mint aki hátrébb van. (ezzel sem akarok senkitsem becsmérelni, vagy sérteni)

    Másik az elöl-hátul, új-régi közti különbség. Nyílván mindenki azt óvja meg, akihez közel van, akivel összetűzésbe kerül. Ha reálisan megnéznénk egy futamot, hátul biztos több szabálytalanságot, hogymondjam, hajmeresztőbb dolgokat látna az ember, mint előrébb.
    Az egész egy tanulási, fejlődési folyamat. Nem lenyomni akarnak az öregebb, jobb pilóták hogy így nyerjenek elötted, és sohase tudj majd felnőni. Néha meglehet hallgatni hogy miket mondanak. Ettől függetlenül, mind mások vagyunk, más habitussal, vérmérséklettel, és bárki tévedhet, hibázhat is.

    És a szokásos, hogy nemis vagyok öreg, sem top, és csak magánvélemény, béka és nyugalom.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •