Szavazás eredménye: Mikor kerüljön pótlásra a Oschersleben-i GTL futam?

Szavazók
31. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Nov. 28. (következő csütörtök)

    23 74,19%
  • Dec. 12.

    17 54,84%
  • Dec. 26. (Karácsonyi futam)

    3 9,68%
  • Jan. 09.

    18 58,06%
  • Töröljük a futamot..

    7 22,58%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (212 összesen)

Téma: HGTLM9 - Oschersleben

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Miért kellett a TR4 tankjának méretét megnövelni?
    Az bírta a legkisebb futamtávot és emiatt a versenytávokat sokszor hozzá kellett igazítani, hogy még épp hogy végig tudjon menni. Itt péládul egy tankkal a TR4 16,9 kört tudott futni, a P912 meg valamivel 20 felett.. így a futamtáv sem lehetett több 2x16 körnél. Valamint ha csak 1 körben lehet kijönni tankolni, az növeli az olyan box balesetek kockázatát, ami Cola és Nibi között is volt, ezt a probléma faktort is kívántuk ezzel csökkenteni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 22. 16:40.

  2. #77
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Replayt feltennétek? THX!

  3. #78
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az bírta a legkisebb futamtávot és emiatt a versenytávokat sokszor hozzá kellett igazítani, hogy még épp hogy végig tudjon menni. Itt péládul egy tankkal a TR4 16,9 kört tudott futni, a P912 meg valamivel 20 felett.. így a futamtáv sem lehetett több 2x16 körnél. Valamint ha csak 1 körben lehet kijönni tankolni, az növeli az olyan box balesetek kockázatát, ami Cola és Nibi között is volt, ezt a probléma faktort is kívántuk ezzel csökkenteni.
    Akkor ha jól értem azért kellett, hogy hosszabbak legyenek a sprint futamok távjai?

  4. #79
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor ha jól értem azért kellett, hogy hosszabbak legyenek a sprint futamok távjai?
    A TR4 tankja a mezőny többi tagjához képest aránytalanul kicsi volt, és azért kellett növelni, hogy ne ez legyen a szűk keretmetszet a futamtávok meghatározásánál. Ez minden típusú futamra érvényes.

  5. #80
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az bírta a legkisebb futamtávot és emiatt a versenytávokat sokszor hozzá kellett igazítani, hogy még épp hogy végig tudjon menni. Itt péládul egy tankkal a TR4 16,9 kört tudott futni, a P912 meg valamivel 20 felett.. így a futamtáv sem lehetett több 2x16 körnél.
    Hú ez nem vili. A régi tank mérettel 18 (majd 19) kört tudtam megtenni, 85 L-el 21 kört.
    4 litert evett q-n, 3,9-et a futamon.
    Hogy jött ki a 17 kör? 75-ös tankkal 4,4 lityó, 85-össel 5 lityós fogyira jön ki, azok igen eltérnek a 3,9-4 lityótól.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hú ez nem vili. A régi tank mérettel 18 (majd 19) kört tudtam megtenni, 85 L-el 21 kört.
    4 litert evett q-n, 3,9-et a futamon.
    Hogy jött ki a 17 kör? 75-ös tankkal 4,4 lityó, 85-össel 5 lityós fogyira jön ki, azok igen eltérnek a 3,9-4 lityótól.
    Minden futam előtt meg szoktuk futtatni a TR4-et, nehogy túl sok kört írjunk ki a futamhoz. Eddig 70 literes volt a tankja és nálam vmivel 4l felett evett megtankolva, csutkára hajtva.

  7. #82
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A TR4 tankja a mezőny többi tagjához képest aránytalanul kicsi volt...
    Akkor Mustang-al kell indulni!

  8. #83
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Minden futam előtt meg szoktuk futtatni a TR4-et, nehogy túl sok kört írjunk ki a futamhoz. Eddig 70 literes volt a tankja és nálam vmivel 4l felett evett megtankolva, csutkára hajtva.
    Ha nálad a teszt alatt valamivel 4 felett evett (legyen 4,1), akkor 32 kör alatt 131,2 litert eszik. A eredeti 70 literes tankkal egy cserével, 61,2 liter tankolással meg lehetett volna oldani a futamot.
    Akkor?
    Vagy valamit rosszul számolnék?

  9. #84
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor Mustang-al kell indulni!
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nálad a teszt alatt valamivel 4 felett evett (legyen 4,1), akkor 32 kör alatt 131,2 litert eszik. A eredeti 70 literes tankkal egy cserével, 61,2 liter tankolással meg lehetett volna oldani a futamot.
    Akkor? Vagy valamit rosszul számolnék?
    2x16 kört bírt a TR4 ezért is volt 32 kör a futamtáv. De 33, vagy 34 kört már nem tudtunk volna kiírni, mert egy 17 körös etap már necces lett volna vele és ilyennel nem szeretünk kockáztatni. Az összes kocsi közül ennek volt a legkisebb a hatótávja, most normalizáltuk, most kb annyit tud menni egy tankkal, mint a P912-es. Így a boxkiállások is egyenletesebben oszlanak majd el és szervezői oldalról is kikutattunk egy baki lehetőséget, hogy benézzük a körszámot és ezzel kicseszünk a TR4-es versenyzőkkel.

    Nem értem mi ezzel a bajod és mit akarsz kihozni ebből az egészből?
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 22. 18:22.

  11. #86
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Minden futam előtt meg szoktuk futtatni a TR4-et, nehogy túl sok kört írjunk ki a futamhoz. Eddig 70 literes volt a tankja és nálam vmivel 4l felett evett megtankolva, csutkára hajtva.
    Akkor azt jól megküdted.
    Én azt hittem 75 lityós volt alapból.
    De amúgy egyetértek a változtatással, csak a matek nem jött ki.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  12. #87
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    No nem voltam itt de zajlik az élet látom...

    Szeretném megjegyezni a legnagyobb tisztelettel, hogy normális hangnemben írjatok. Már több verseny óta érik bennem, de most elég volt. Számomra nem elfogadható a "magyarázattal tele a padlás". Elég bicskanyitógatónak érzem.

    Ki és milyen jog hatalmaz fel bárkit itt arra, hogy így nyilatkozzon, vonjon kérdőre? Még Dawe és Szabi vitatkozásai is teljesen kulturáltak voltak.

    A magyarázkodásra pont Norbi Te adtál okot. Jó fej vagy, ha nem válaszol azért szólsz, ha válaszol tele a padlás. Mind Szabi, Matyi, Zsolti, Bordi és én is teljesen térítés mentesen saját akaratunkból, önkéntesen szabadidőnkből, családunktól elvéve csináljuk ezt az egész hercehurcát.

    Itt a GTL ligában soha nem tapasztaltam ilyen tiszteletlen rágalmazást, beírásokat, bármilyen probléma (kilökés, bírói döntés) született. Soha nem vontuk kétségbe azt a tényt, hogy a vb tagok jóhiszeműen igazságosan döntenek. Volt amivel én sem értettem egyet, de elfogadtam. Akkor sem volt durva hangnem, ha kilöktünk valakit, vagy kilökött valaki (igaz Dawe?), de ha vétkesnek éreztük magunkat megóvtuk és írtunk is a másiknak hogy bocsi, vagy hogy nem érzi felelősnek magát és eldönti a vb.

    Az valóban nincs leírva, hogy 2URH = 1 BUA azonban ez volt a legsúlyosabb büntetés amit versenyző kapott (én is kaptam, más is kapott). Véleményem szerint most is az. URH-l rajtolva kb. 5 helyet hozok rajton. Egy kör alatt megelőzök kb 3-t kettő kiesik. Az áthajtással ennél többet buksz.

    Ettől függetlenül ha bárkinek nem tetszik valami, akkor javasoljon és ne kérdőre vonja azokat az embereket, versenyző társakat, akikkel évek óta egy ligában szerepel és biztosítja számára azt hogy a liga működjön. Ilyenkor, ilyen hangnem vádaskodás esetén mindig felmerül bennem a kérdés, hogy nem mindenki magából indul ki?

    Most minden egyes esetben ilyen hangnemben fogtok kérdezni ha valami nincs leírva, ha válaszolunk, akkor azt mondjátok hogy nem fogadjátok el a szokásainkat, meg részrehajlással vádaskodtok? Ez a vágás téma is vihar a biliben tudjátok. Egy vicc.

    Mérnem azt írtátok most is és korábban is, hogy véleményem szerint ez most így van de szerintem jobb lenne így meg így. Mielőtt megkérdeznétek én így csináltam anno Szabival és Sziszkával és el is fogadták a javaslatomat, ki is bővítettük a ligánkat. Nagyon sokat dolgoztunk vele.

    Más...

    A TR4 tankját azért növeltük meg, mert kipróbáltam, hogy egy körön 4,23 litert fogyaszt. A 70 literes tank 16,5 körre elég. Ha megpördülsz, hibázol nem tudod még a 16 kört sem végig futni. Én ha jól emlékszem 80 litert javasoltam, de ez lényegtelen. Minden futamot a tapasztalt max fogyasztással számolunk.

    A pályát is végig próbáltam, és észre is vettem, hogy ha a célegyenesben balra mész vágást kapsz. Ezt is jeleztem. Szabi is végig próbálta. Mentem a pályán offline race-t is igaz csak 16 vagy 18 kört nem emlékszem de nem volt hiba. Mindenki boxolt rendben.

    TT jól érted, mert nem minden esetben tudtuk megcsinálni azt, hogy 30 perc vagy 60 perc legyen egy futam, mert a TR4 volt a szűk keresztmetszet. Anno még előttetek is csináltunk szabtunk át autókat ilyen formán, hogy kb. azonos esélyek, játék lehetőség legyen, beillesztettük őket a kreditrendszerbe. Ez is "kredit rendszer" csak butítva.

    Szóval összegezve:

    Kérjük észrevételezzétek ha valami nem megfelelő számotokra, vagy más javaslatotok van, de tisztességes hangnemben, kulturált hangnemben, próbálva beilleszkedve a közösségen belüli közösségbe felvéve azt a baráti, haveri hangot ami idáig jellemző volt.

    Köszönöm
    Utoljára módosította: moneytoo; 2013. 11. 22. 19:35.

  13. #88
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    A taktikai lehetőséget nem a pálya adja, hanem a futamtáv...
    Így is le van butítva a bajnokság, nincsenek hosszú távú futamok, ahol jobban kijöhetnének a taktikázási lehetőségek. Most még ebből is egy sprint futamot csinálni nem fair azokkal szemben, akik gyengébb kocsival indulnak...

    Vagy a bajnokság végére kéne rakni a futamot vagy ha ott nem férne bele az időbe, akkor törölni kéne.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy a pálya vonalvezetése nagyban befolyásolja a taktikát itt a GTL-ben. Például Melbournben bevállaltam a nagy V8-at ami 1 körön jóval gyorsabb volt mint a cortinák. Kb. a versenyközepétől viszont már egy tempót mentünk, mivel nekem nagyon elfogyott a gumim és a bokszon is sokat buktam mert jóval többet kellett tankolni.

    Viszont ezen a gokart pályán a nagy v8-ak teljesen esélytelenek, mert már 1 körön is lassabbak és ez csak rosszabbodni fog. Ami autókkal indulunk, azok nagyjából hasonlóan bánnak a gumikkal és a benzinnel is. Nyilván az egyes kategóriák szerint egyre jobban. Ezért gondolom úgy, hogy itt mindenki azon a taktikán volt, hogy teletank és gumicsere nélkül megy végig a futamon.

  14. #89
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az a tapasztalatom, hogy a pálya vonalvezetése nagyban befolyásolja a taktikát itt a GTL-ben. Például Melbournben bevállaltam a nagy V8-at ami 1 körön jóval gyorsabb volt mint a cortinák. Kb. a versenyközepétől viszont már egy tempót mentünk, mivel nekem nagyon elfogyott a gumim és a bokszon is sokat buktam mert jóval többet kellett tankolni.

    Viszont ezen a gokart pályán a nagy v8-ak teljesen esélytelenek, mert már 1 körön is lassabbak és ez csak rosszabbodni fog. Ami autókkal indulunk, azok nagyjából hasonlóan bánnak a gumikkal és a benzinnel is. Nyilván az egyes kategóriák szerint egyre jobban. Ezért gondolom úgy, hogy itt mindenki azon a taktikán volt, hogy teletank és gumicsere nélkül megy végig a futamon.
    teletankkal hogy ? 2.4 körül jött ki egy kör a porkával. ráhagyok 2.5x26=65 .. hmm ezt mondom egy tankkal!
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #90
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Norbi, én kész tényeket írtam le, azért kaptam ezt a büntetést, mert erre mindig is ezt a büntetést adta a VB eddig mindenkinek. Nincs más ok, nem történt semmilyen egyedi elbírálás, vagy mérlegelés. Bárki lett volna ugyan ebben a helyzetben, ugyan ezt kapta volna.. remélem ezt senki sem kérdőjelezi meg.

    Ha a szívemre teszem a kezem, akkor is azt mondom, hogy egy URH-val jobban jártam volna, mert így a mezőny végébe érkeztem meg a boxutca áthajtás után, míg ha az utolsó helyről kellett volna rajtolnom, akkor én őszintén úgy gondolom (a korábbi tapasztalatok alapján is), hogy a végéről a tempómból adódóan egy jó 10 helyet fogni tudtam volna az első körben, tehát az első kör végén már valahol a 20. hely környékén autózhattam volna. Erre sztem jelen mezőnyben bármely top pilóta képes (sokszor láttuk már), már csak abból adódóan is, hogy a mezőny vége nem valami jól rajtol, illetve mindig vannak kisebb hibák, koccanások, amiket ki lehet használni... szóval abban biztos vagyok, hogy az BUÁ az erősebb büntetés volt nekem.

    Viszont abban meg igazad van, hogy a jelentősen megnövekedett mezőny miatt az URH büntetés hatása nőtt, a Boxutca áthajtásé pedig csökkent, tehát míg a régi 20-22 fős mezőnyben lehet, hogy még 2x olyan rossz volt, de ez az arány jelen helyzetben 32 résztvevővel már megváltozott. Idén azt hiszem ez volt az első kiosztott BUÁ, ebbe a VB tagok közül szerintem senki nem gondolt még bele, ezt aláírom.


    Nem tudom, hogy ez a válasz-e az, amit vártál és hogy elfogadható-e számodra?
    Lényegében az utolsó részben megválaszoltad azt, amit ki szerettem volna hozni a dologból, hogy túl közel került a 2 fajta büntetés hatásfoka egymáshoz és néha lehet, hogy még meg is fordul. Talán érdemes lenne átgondolni ezt a részét a büntetési tételeknek és esetleg a kiváltási tételeket is beleírni a szabályzatba a későbbi félreértések elkerülése végett. (Ez csak tanács volt, nem kioktatás és köszönöm, hogy vittél egy kis emberi hangnemet a mondandódba .)

  16. #91
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    No nem voltam itt de zajlik az élet látom...

    Szeretném megjegyezni a legnagyobb tisztelettel, hogy normális hangnemben írjatok. Már több verseny óta érik bennem, de most elég volt. Számomra nem elfogadható a "magyarázattal tele a padlás". Elég bicskanyitógatónak érzem.

    Ki és milyen jog hatalmaz fel bárkit itt arra, hogy így nyilatkozzon, vonjon kérdőre? Még Dawe és Szabi vitatkozásai is teljesen kulturáltak voltak.

    A magyarázkodásra pont Norbi Te adtál okot. Jó fej vagy, ha nem válaszol azért szólsz, ha válaszol tele a padlás. Mind Szabi, Matyi, Zsolti, Bordi és én is teljesen térítés mentesen saját akaratunkból, önkéntesen szabadidőnkből, családunktól elvéve csináljuk ezt az egész hercehurcát.

    Itt a GTL ligában soha nem tapasztaltam ilyen tiszteletlen rágalmazást, beírásokat, bármilyen probléma (kilökés, bírói döntés) született. Soha nem vontuk kétségbe azt a tényt, hogy a vb tagok jóhiszeműen igazságosan döntenek. Volt amivel én sem értettem egyet, de elfogadtam. Akkor sem volt durva hangnem, ha kilöktünk valakit, vagy kilökött valaki (igaz Dawe?), de ha vétkesnek éreztük magunkat megóvtuk és írtunk is a másiknak hogy bocsi, vagy hogy nem érzi felelősnek magát és eldönti a vb.

    Az valóban nincs leírva, hogy 2URH = 1 BUA azonban ez volt a legsúlyosabb büntetés amit versenyző kapott (én is kaptam, más is kapott). Véleményem szerint most is az. URH-l rajtolva kb. 5 helyet hozok rajton. Egy kör alatt megelőzök kb 3-t kettő kiesik. Az áthajtással ennél többet buksz.

    Ettől függetlenül ha bárkinek nem tetszik valami, akkor javasoljon és ne kérdőre vonja azokat az embereket, versenyző társakat, akikkel évek óta egy ligában szerepel és biztosítja számára azt hogy a liga működjön. Ilyenkor, ilyen hangnem vádaskodás esetén mindig felmerül bennem a kérdés, hogy nem mindenki magából indul ki?

    Most minden egyes esetben ilyen hangnemben fogtok kérdezni ha valami nincs leírva, ha válaszolunk, akkor azt mondjátok hogy nem fogadjátok el a szokásainkat, meg részrehajlással vádaskodtok? Ez a vágás téma is vihar a biliben tudjátok. Egy vicc.

    Mérnem azt írtátok most is és korábban is, hogy véleményem szerint ez most így van de szerintem jobb lenne így meg így. Mielőtt megkérdeznétek én így csináltam anno Szabival és Sziszkával és el is fogadták a javaslatomat, ki is bővítettük a ligánkat. Nagyon sokat dolgoztunk vele.

    Más...

    A TR4 tankját azért növeltük meg, mert kipróbáltam, hogy egy körön 4,23 litert fogyaszt. A 70 literes tank 16,5 körre elég. Ha megpördülsz, hibázol nem tudod még a 16 kört sem végig futni. Én ha jól emlékszem 80 litert javasoltam, de ez lényegtelen. Minden futamot a tapasztalt max fogyasztással számolunk.

    A pályát is végig próbáltam, és észre is vettem, hogy ha a célegyenesben balra mész vágást kapsz. Ezt is jeleztem. Szabi is végig próbálta. Mentem a pályán offline race-t is igaz csak 16 vagy 18 kört nem emlékszem de nem volt hiba. Mindenki boxolt rendben.

    TT jól érted, mert nem minden esetben tudtuk megcsinálni azt, hogy 30 perc vagy 60 perc legyen egy futam, mert a TR4 volt a szűk keresztmetszet. Anno még előttetek is csináltunk szabtunk át autókat ilyen formán, hogy kb. azonos esélyek, játék lehetőség legyen, beillesztettük őket a kreditrendszerbe. Ez is "kredit rendszer" csak butítva.

    Szóval összegezve:

    Kérjük észrevételezzétek ha valami nem megfelelő számotokra, vagy más javaslatotok van, de tisztességes hangnemben, kulturált hangnemben, próbálva beilleszkedve a közösségen belüli közösségbe felvéve azt a baráti, haveri hangot ami idáig jellemző volt.

    Köszönöm
    Sok minden eszembe jutott ezen írás után, de inkább nem írok le mindent.
    Annyit azért igen, hogy nekem azért nyílt ki a bicska a zsebembe (a te szavaidat használva), mert a 2 URH-ból lett BUÁ-nak közel 2-szer olyan nagy büntetésnek kellett volna lennie, mint az 1 URH-nak, ennek ellenére megelőzött Szabi a büntetése letöltése ellenére is (aztán ezt még nagy boldogsággal be is írja a fórumba). Nem hiszem, hogy lenne olyan versenyzőtársam, akit ez nem háborítana fel. Lehet, hogy nem a lejobb szavakkal írtam le a helyzetet, amiért utólag megkövetem a tisztelt VB-t.

    Akkor jöjjön egy javaslat: szerint a szabályalkotásnál és a büntetési tételek meghatározásánál nem kellene figyelembe venni, hogy ki hány embert előz meg az utolsó helyről. Ez pályától, helyzettől és személytől is függő, nem lehet egyértelműen meghatározni.

    (Közel 20 éve törvényekkel dolgozom, de olyat még egyik hatóság sem tudott rajtam számonkérni, - pedig sokszor szeretnének - ami nincs szabályba foglalva . Lehet ezért látom másként a ti szokásokról alkotott véleményeteket. Nekem az írott szabály a szabály, ha az le van írva, akkor maximum magamban morgolódom ha nem tetszik.)

    Tisztelem és becsülöm a munkátokat és tudom, hogy nem két percetek megy el a szabadidőtökből a mi szórakozásunk érdekében.

  17. #92
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Lényegében az utolsó részben megválaszoltad azt, amit ki szerettem volna hozni a dologból, hogy túl közel került a 2 fajta büntetés hatásfoka egymáshoz és néha lehet, hogy még meg is fordul. Talán érdemes lenne átgondolni ezt a részét a büntetési tételeknek és esetleg a kiváltási tételeket is beleírni a szabályzatba a későbbi félreértések elkerülése végett. (Ez csak tanács volt, nem kioktatás és köszönöm, hogy vittél egy kis emberi hangnemet a mondandódba .)
    Talán legközelebb neked is ebben a szellemben kellene kezdened a mondandó, nem pedig olyanban, amivel a témát előhoztad.

    Egyébként ha nagyon mélyen bele akarunk menni, akkor a BUÁ és a URH hatása attól is függ, hogy a büntetett versenyző a mezőny mely részében helyezkedik el, nyilván egy gyorsabb pilótának nagyobb érvágás egy URH, mint annak, aki amúgy is a mezőny vége felé kvalifikálná magát. A BUÁ-ból pedig egy gyors pilóta jöhet ki jobban ekkora mezőnyben, mint egy kevésbé gyors az URH-ból... de ez még nem jelenti azt, hogy ugyan az a gyors pilóta egy URH-val ugyan ott tartana az első kör végén, mint a kevésbé gyors. Én továbbra is úgy gondolom, hogy az URH-val jobban jártam volna, de ha mondjuk a pole-ból induló Dobri Szabolcsot nézzük, akkor neki lehet, hogy már valóban a BUÁ lenne az előnyösebb egy URH-val szemben...

    Megint egy nem könnyű téma, ha maximálsan korrektek akarunk lenni és minden szempontot figyelembe kívánunk venni.

  18. #93
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    nekem azért nyílt ki a bicska a zsebembe (a te szavaidat használva), mert a 2 URH-ból lett BUÁ-nak közel 2-szer olyan nagy büntetésnek kellett volna lennie, mint az 1 URH-nak, ennek ellenére megelőzött Szabi a büntetése letöltése ellenére is (aztán ezt még nagy boldogsággal be is írja a fórumba). Nem hiszem, hogy lenne olyan versenyzőtársam, akit ez nem háborítana fel. Lehet, hogy nem a lejobb szavakkal írtam le a helyzetet, amiért utólag megkövetem a tisztelt VB-t.
    Itt azért szeretném jelezni, hogy azért picit sántít a matekod...

    Én a 12. helyre kvalifikáltam magam és a második kör elején a 29. helyre jöttem vissza eléd. Ez nekem 17 helyezés mínusz volt.
    Te a 21. időt érted el a prekvalon és a második kör elején a 30. helyre érkeztél meg mikor besoroltam eléd. Ez neked 9 helyezés mínusz volt:

    2 x 9 = 18 (17 + 1 )

    Itt jegyezném meg, hogy te az első körben homokozni is voltál, reálisan a 27. hely lett volna a tiéd a második kör elején, 6 helyet kellett volna csak buknod az URH-val:

    3 x 6 = 18

    Ilyen szempontból nézve nekem majdnem 3 szoros bünti volt a BUÁ, mint neked az URH lett volna.

    Ööö..nem mondom, hogy kicsit ez nem erőltetett, de azért ez is egy megközelítés... (a sok közül)


    (Közel 20 éve törvényekkel dolgozom, de olyat még egyik hatóság sem tudott rajtam számonkérni, - pedig sokszor szeretnének - ami nincs szabályba foglalva. Lehet ezért látom másként a ti szokásokról alkotott véleményeteket. Nekem az írott szabály a szabály, ha az le van írva, akkor maximum magamban morgolódom ha nem tetszik.)
    Azért azt lássuk be, hogy ez itt első sorban egy hobbi és a szabályzatunk már így is hosszabb, mint amit az ember együltében szívesen elolvas és még érdemben fel is fog. Nem célunk jogi pontossággal megalkotni a szabályokat, nekem is folyamatosan vissza kell fognom magam, mert tudnék 3-szor ilyen hosszút is írni, de ahol csak lehet inkább igyekszem rövidíteni, egyszerűsíteni. Nem tudom mi a helyes egyensúly, de nyilván egyrészt fontos a pontosság, de másrészt a ló túlsó oldalára sem kell esni. A büntetések mértéke (pláne a halmozott bünti tételek összevonásának módja) meg egy olyan dolog, ami azért nem a verseny szerves része, és sztem a valódi steward-oknál még így is fényévekkel előrébb járunk ilyen szempontból.

    Akkor jöjjön egy javaslat: szerint a szabályalkotásnál és a büntetési tételek meghatározásánál nem kellene figyelembe venni, hogy ki hány embert előz meg az utolsó helyről. Ez pályától, helyzettől és személytől is függő, nem lehet egyértelműen meghatározni.
    Ilyet jelenleg nem veszünk figyelembe, vagy lehet nem jól értem, amit írsz... kicsit konkrétabban is kifejted, hogy ezt hogy gondolod? Folytatás itt: HGTLM9 - Ötletelő!!

    Tisztelem és becsülöm a munkátokat és tudom, hogy nem két percetek megy el a szabadidőtökből a mi szórakozásunk érdekében.
    Ezt pedig a többiek nevében is köszönöm, néha jól tud esni egy kis pozitív visszajelzés.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 24. 19:03.

  19. #94
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Ma 16 órától megyek fel a 2. szerverre és kipróbálom a pályát. Ha van valakinek kedve egy kötetlen körözgetésre jöjjön. Sok szeretettel várom.

  20. #95
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Először is köszönöm én is a munkátokat. Valóban, ha nem lennétek, verseny sem lenne. "Nyalásból ennyi."

    Járattam a szoftvert az agyamban és felmerült egy számomra érdekes kérdés. Igaz hogy nagyjából csak elméleti, de mégis.

    Szóval ugye URH. Mi van akkor, hogy ha egyszerre mondjuk öt embernek jön össze egy futamra az URH. Milyen alapon fogjátok kiválasztani hogy ki kapja az igazi URH-t? Merthogy ugye öt ember nem indulhat utolsó helyről. Tehát akkor milyen alapon lesz kiválasztva, hogy ki az akit a legjobban megbüntettek?
    Öregember nem gyorsvonat.......

  21. #96
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval ugye URH. Mi van akkor, hogy ha egyszerre mondjuk öt embernek jön össze egy futamra az URH. Milyen alapon fogjátok kiválasztani hogy ki kapja az igazi URH-t? Merthogy ugye öt ember nem indulhat utolsó helyről. Tehát akkor milyen alapon lesz kiválasztva, hogy ki az akit a legjobban megbüntettek?

    Volt már rá példa...
    Belépés szerint, ki hogy lép szerverre! Nincs külön sorrend!

  22. #97
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ma 16 órától megyek fel a 2. szerverre és kipróbálom a pályát. Ha van valakinek kedve egy kötetlen körözgetésre jöjjön. Sok szeretettel várom.
    Csak Mini lesz?


  23. #98
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, a hiba konkrét okát nem tudom, viszont reszelgettem kicsit a fájlokon, remélem ez segít a problémán. Offline sajnos nem jön elő a hiba, így csak online lehet tesztelni:

    Oschersleben_v1.2.rar



    Szerveren is fönt van, és a #2-es szervert elindítottam egy 15 körös futammal.
    Kérném szépen, hogy pár önként jelentkező nyomjon egy próbafutamot, hogy kiderüljön, elhárult-e a gubanc!

    Köszönöm!
    Szabi...
    Albert és én fenn voltunk mentünk egy 15 körös futamot. Kibabráltál velünk mert csak a Minit tudtuk választani.

    Mindegy kicsit kergetőztünk, jól éreztük magunkat.

    A futam rendben lement, gond nem volt.

    Köszönöm Albert, hogy jöttél egyedül rohadt unalmas lett volna.

    Köszi a segítséget Albert.

  24. #99
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi...
    Albert és én fenn voltunk mentünk egy 15 körös futamot. Kibabráltál velünk mert csak a Minit tudtuk választani.

    Mindegy kicsit kergetőztünk, jól éreztük magunkat.

    A futam rendben lement, gond nem volt.

    Köszönöm Albert, hogy jöttél egyedül rohadt unalmas lett volna.

    Köszi a segítséget Albert.
    Szóval Szabi volt. Mentem volna, készültem is, de nem Minivel. Sajnálom.


  25. #100
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi...
    Albert és én fenn voltunk mentünk egy 15 körös futamot. Kibabráltál velünk mert csak a Minit tudtuk választani.

    Mindegy kicsit kergetőztünk, jól éreztük magunkat.

    A futam rendben lement, gond nem volt.

    Köszönöm Albert, hogy jöttél egyedül rohadt unalmas lett volna.

    Köszi a segítséget Albert.
    Bocs, akkor ezt benéztem, de szólhattál volna és átállítom!

    Ezek szerint viszont jó hír, hogy akkor OKé a pálya!

Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •