Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (123 összesen)
  1. #76
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Semmi, marketing, feeling...
    Ok. Tehát, ha két verseny után mondjuk a 2006-os Alfából átülök a 2007-esbe, az nem minősül autóváltásnak.

    Azért az autók eltérő viselkedésére is van valami jó válasz? Azért annyira nem vagyok béna.

  2. #77
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Ok. Tehát, ha két verseny után mondjuk a 2006-os Alfából átülök a 2007-esbe, az nem minősül autóváltásnak.

    Azért az autók eltérő viselkedésére is van valami jó válasz? Azért annyira nem vagyok béna.
    Tekintve, hogy az aktuális szabályok szerint nem hogy évjáratot, de évjáraton belül sem válthatsz másik autót a bajnokság, így autóváltásnak minősül.

    Mondj kérlek konkrétumot, melyik két évjárat között érzel különbséget és pontosan mit?

  3. #78
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tekintve, hogy az aktuális szabályok szerint nem hogy évjáratot, de évjáraton belül sem válthatsz másik autót a bajnokság, így autóváltásnak minősül.

    Mondj kérlek konkrétumot, melyik két évjárat között érzel különbséget és pontosan mit?
    Pl. Alfa 2006
    és 2007. A 2006 setjével a 2007-es Suzuka T1-ben sokkal túlkormányozotabb.

  4. #79
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Pl. Alfa 2006
    és 2007. A 2006 setjével a 2007-es Suzuka T1-ben sokkal túlkormányozotabb.
    Azt lecsekkoltad, hogy a másik évjárat setjét betöltve pontosan ugyan azon értékeket veszi-e fel minden beállítás? A GTA verzió nincs most a képben, ugye?

  5. #80
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azt lecsekkoltad, hogy a másik évjárat setjét betöltve pontosan ugyan azon értékeket veszi-e fel minden beállítás? A GTA verzió nincs most a képben, ugye?
    A GTA most nem játszik. Az értékek szerintem ugyanazok voltak, de le fogom csekkolni, ha odajutok valamikor. Kicsit zűrös a hétvége.

  6. #81
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Szabi csak Neked!

    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 09. 17:27.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #82
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Azért ebbe szélárnyék is volt rendesen


  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ebbe szélárnyék is volt rendesen
    Sztem meg Söri nem jól használja a váltóját ...vagy akkor én megyek ilyen szarul a BMW-vel, mert se Slovakiaring-en, se Lime Rock Mt-ban nem tudtam soha lenyomni így egy Hondát se, pedig ott aztán van egyenes...

    Na akkor majd letesztelem magam, mert ki tudja milyen fals méréseket végeztek Ti itt...


    Hondával hányas szárnnyal mentek jellemzően?
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 03. 09. 18:54.

  9. #84
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem meg Söri nem jól használja a váltóját ...vagy akkor én megyek ilyen szarul a BMW-vel, mert se Slovakiaring-en, se Lime Rock Mt-ban nem tudtam soha lenyomni így egy Hondát se, pedig ott aztán van egyenes...

    Na akkor majd letesztelem magam, mert ki tudja milyen fals méréseket végeztek Ti itt...


    Hondával hányas szárnnyal mentek jellemzően?
    Kicsi. 1-2 max 3 de igazából én mindig úgy éreztem, hogy tapadni nem tapad tőle jobban a hátulja cserébe szarabbul fordul De hát én meg az érzéseim...


  10. #85
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem meg Söri nem jól használja a váltóját ...vagy akkor én megyek ilyen szarul a BMW-vel, mert se Slovakiaring-en, se Lime Rock Mt-ban nem tudtam soha lenyomni így egy Hondát se, pedig ott aztán van egyenes...

    Na akkor majd letesztelem magam, mert ki tudja milyen fals méréseket végeztek Ti itt...


    Hondával hányas szárnnyal mentek jellemzően?
    figy.. mi mentünk Bathurston.. Salzburgon. Salzburg necces..,de féktávig be-be értek, Bathurston nem is kellett védekezni az egyenes végére. Körbeautózott mindegyik bmw .. tök mindegy mit csináltunk. . Jól használom.. 7000-8100 között. Ha rossz lenne szarabb idők lennének. Nem hiszitek el, hogy 6. végénél megesz bármit a bmw. De ezzel nincs gond máshol meg a Honda jobb. Csak érdekesség,de így van nahh

    Én nem megyek ált. alacsony szárnyal. Itt 2 -es,de 3-assal majd próbálgatom. Azért akartam a 2-est hátha lenne valami esély az egyenesben ,de nincs így szinte mindegy. Lehet a 3-as jobb lesz,mert a kanyarsebesség jobb lesz. Zolderbe is 3-assal mentem. De nem annyira a szárny állás miatt mennek ám el. Az annyira sokat nem dob csak ha drasztikus a difi a 2 autó között. A kerék összetartás ás a rugó számít még sokat sztem.

    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ebbe szélárnyék is volt rendesen
    persze van benn,de nézd meg 6- ban eszi meg , pedig előtte is van szélárnyék.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 09. 23:36.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  11. #86
    Mindig elfelejtkeztek a légellenállásról.
    Pedig az a sebességgel négyzetesen arányos, ezzel azt akarom mondani, hogy nagy sebességnél egy kis különbség az ellenállásban is sokat számít. (megnézném egy alfát mikor autózik körbe .. )

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    persze van benn,de nézd meg 6- ban eszi meg , pedig előtte is van szélárnyék.
    Erre mondtam, hogy rosszul használod a váltót, a Hondát 6.-ban sem szabad hagyni leforogni...

  13. #88
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Mindig elfelejtkeztek a légellenállásról.
    Pedig az a sebességgel négyzetesen arányos, ezzel azt akarom mondani, hogy nagy sebességnél egy kis különbség az ellenállásban is sokat számít. (megnézném egy alfát mikor autózik körbe .. )
    http://youtu.be/hLyiYnMkZ5U

    8:00-tól, és ebbe még 6. sincs
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  14. #89
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erre mondtam, hogy rosszul használod a váltót, a Hondát 6.-ban sem szabad hagyni leforogni...
    nincs is leforogva 8000-8100 -at pörög, mikor fékezek Imola végén.. épp ezaz. Jól van a 6. is, mert egyel alatta leforogna Mingyá felveszem Neked Bathurstot

    szerk:

    Szabi.. Az én váltóm jó ,de akkor a te Bmw használatod szar. / természetesen nem egyforma a távolság a 2-2 autó között ,de a Hondával max nem marad le annyit hoz a szélárnyék. /


    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 10. 03:09.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #90
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    http://youtu.be/hLyiYnMkZ5U

    8:00-tól, és ebbe még 6. sincs
    Minden tiszteletem a tiétek, szép csata volt
    Köszönöm, hogy betetted, gyönyörűen illusztrálja a mondanivalómat
    (Körbeautózást azonban nem láttam, ellenben az Alfa egyenesekben gyorsabb volt, hasonló kigyorsítások mellett, pld. 1:50, 2:20, stb.,.
    Különösen a Grande Curve -ben és a hátsó egyenesekben látszott ez. Biztos segített neki a hatos is, ez igaz.)

  16. #91
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Minden tiszteletem a tiétek, szép csata volt
    Köszönöm, hogy betetted, gyönyörűen illusztrálja a mondanivalómat
    (Körbeautózást azonban nem láttam, ellenben az Alfa egyenesekben gyorsabb volt, hasonló kigyorsítások mellett, pld. 1:50, 2:20, stb.,.
    Különösen a Grande Curve -ben és a hátsó egyenesekben látszott ez. Biztos segített neki a hatos is, ez igaz.)
    Köszi!
    Tudom igazából viccből tettem be pont előkerült valamiért és így hogy mondtad ezt a mondatot kapóra is jött Sok minden látszik ezen a videón pl, hogy a BMW ilyen durva féktávon mennyivel jobb, mert hiába szélárnyékozott fel az ALfa igazából féktávon nem volt sok esélye, hogy beszúrjon.....
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  17. #92
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    Söri ezekkel a videókkal pont nem a saját igazad támasztod alá, hanem épp azt, hogy alig van sebességkülönbség a két autó között.

    Untitled2.jpg Untitled3.jpg


    A két videó ugyanazon a ponton leállítva a két autó sebességére figyelve...

    Úgy hogy ráadásul a bmw végig sokkal jobb szélárnyékban volt.

    244 vs 247 és 260 vs 261
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 03. 10. 15:29.

  18. #93
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Söri ezekkel a videókkal pont nem a saját igazad támasztod alá, hanem épp azt, hogy alig van sebességkülönbség a két autó között.

    Untitled2.jpg Untitled3.jpg


    A két videó ugyanazon a ponton leállítva a két autó sebességére figyelve...

    Úgy hogy ráadásul a bmw végig sokkal jobb szélárnyékban volt.

    244 vs 247 és 260 vs 261
    Tudom Huszi nem egyforma. És nem is reprezentatív a Honda vs . Bmw , mert elég nagy a távolság, bár a másiknál is kigyorson pillanatra elnyúlik a Honda és ott is 6.- ban jön meg csak a bömös ,mint ahogy Yaka-nál is. Azért is írtam, hogy különböző a sebesség is kicsit. Nem is a sebesség különbséget akartam bemutatni. A lényegi része amit szerettem volna, hogy a Hondával, ha így kibújsz a másik autó mögül az megáll és nem tudod körbe ótózni , míg a Bmw tartja a tempóját Ez lehet a légellenállás factor sztem vagy passz. De másra igazából nem tudok gondolni ,mert motorerőben és súlyban nincs nagy difi. De nem akarok én ezzel semmit bizonyítani max Szabinak, hogy higggggye má' el ,hogy 220 körül és felette elmegy a bmw. De mielőtt félreértené valaki ez csak csevej és nem vita. Én inkább csak meg akarnám érteni mitől lehet.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 10. 17:31.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  19. #94
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    (...) De másra igazából nem tudok gondolni ,mert motorerőben és súlyban nincs nagy difi. (...)
    Egy újabb pont ami nagyobb figyelmet érdemelne: az Accord közel harminc kilóval nehezebb a többi autónál (kivéve Tdi).
    "Csak" 35 liter benzin súlya, miközben három/öt litereken aggódtok ..

    Mivel ez is egyenesen arányos a gyorsulással vagy a sebességgel, mint ahogy a mechanikai ellenállás is (nem minden eleme, de az elhanyagolható, ráadásul gyakorlatilag megegyezik az összes autónál, összetartástól, stb. függetlenül). így a sebességgel négyzetesen növekedő légellenállás lesz a meghatározó nagy tempónál.
    A nagyobb tömeg viszont a kigyorsítást akadályozza.
    Utoljára módosította: Bandybaa; 2014. 03. 10. 17:54.

  20. #95
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi csak Neked!

    Nekem 238-at megy az Alfa féktávig kb. :P Aminél ebben jóval később fékez Yaka.


  21. #96
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Üzenetek
    216
    Hali

    Nézegetem a különbségeket a C30 verziók között, és úgy tűnt most, hogy a 2008 már nem annyira kiemelkedő. Én voltam sületlen, vagy érkezett egy update valamikor ami elkerülte a figyelmem (ez nem nehéz, nem követtem az updateket)? Továbbá feltűnt itt a listában, hogy 1121 kg-t írtok a C30-ra, de a 2008 az 1150 kg a játék szerint. Ha van már erről valahol hsz. légyszi linkeljétek be, egyelőre nem találtam rá. (Keresővel meg mindent megtalálok csak épp azt nem ami kéne, nyilván hülye vagyok hozzá, de ettől még nincs meg ) Egyelőre az STCC2-s C30 tűnt a legjobbnak számomra, bár egy szezon alatt tuti agyhalál lesz a hangja

  22. #97
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    Hali

    Nézegetem a különbségeket a C30 verziók között, és úgy tűnt most, hogy a 2008 már nem annyira kiemelkedő. Én voltam sületlen, vagy érkezett egy update valamikor ami elkerülte a figyelmem (ez nem nehéz, nem követtem az updateket)? Továbbá feltűnt itt a listában, hogy 1121 kg-t írtok a C30-ra, de a 2008 az 1150 kg a játék szerint. Ha van már erről valahol hsz. légyszi linkeljétek be, egyelőre nem találtam rá. (Keresővel meg mindent megtalálok csak épp azt nem ami kéne, nyilván hülye vagyok hozzá, de ettől még nincs meg ) Egyelőre az STCC2-s C30 tűnt a legjobbnak számomra, bár egy szezon alatt tuti agyhalál lesz a hangja
    Háj.

    Igen a 2008as c30 be lett butítva egy update-el. Jelenleg az stcc2es jobb. A hangját egyébként ki lehet cserélni, bármelyik más autó hangját rá tudod tenni. Én is a bmwjét használom a sciroccóra

  23. #98
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Üzenetek
    216
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Háj.

    Igen a 2008as c30 be lett butítva egy update-el. Jelenleg az stcc2es jobb. A hangját egyébként ki lehet cserélni, bármelyik más autó hangját rá tudod tenni. Én is a bmwjét használom a sciroccóra
    Hihi ez jó , kösz az infot

  24. #99
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Háj.A hangját egyébként ki lehet cserélni, bármelyik más autó hangját rá tudod tenni. Én is a bmwjét használom a sciroccóra
    Amúgy a különböző BMW típusok hangjai között van különbség, vagy mind ugyan az?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  25. #100
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    A hangját egyébként ki lehet cserélni, bármelyik más autó hangját rá tudod tenni.
    ha nem bonyolult írd le, kipróbálnám.
    Any Given Sunday!

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •