Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (123 összesen)
  1. #1
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588

    Race07 - WTCC autók tulajdonságaik

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A rajtolás egy külön művészet, és hát kuplung pedál bizony kell hozzá, bár lehet be lehet valahogy trükközni jól gombról is, arra is van néhány opció. Szerintem a többség nem fordít elég időt a rajt gyakorlásra és a reakciódők sem túl jók a zöld lámpára. "B" szerveren múlt héten 3-4 FWD mellett tudtam elmenni bömbivel rajtnál, de "A" szerveren volt hogy csak 1 mellett sikerült kínkeservesen, szóval szerintem lenne itt még mit csiszolni a rajt technikákon!

    Ami a motor erőt illeti, amik kint vannak adatok a menüben azok sajnos fals infók, én régebben nézegettem a motorleíró fájlokat és nekem úgy rémilk, hogy a pl.: Honda motorja vmivel jobb a Bömbinél (a váltók pedig azonosak), persze ezt 100%-ra most nem merném emlékzetből kijelenteni.
    Elvileg úgy van.. ha ezt a képet bemásolom lehet itt is lesz 85 komment szóval..

    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 04. 18:14.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  2. #2
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg úgy van.. ha ezt a képet bemásolom lehet itt is lesz 85 komment szóval..

    Köszi ez nagyon hasznos infó! Most már értem miért voltam végsebességben sokkal jobb Hondával mint BMW-vel Monzában... Azért is hasznos mert az áttételezésnél ezt figyelembe lehet venni, én eddig pl ki se pörgettem tiltás közelébe a BMW-t, az első pirosnál elnyomtam.

  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi ez nagyon hasznos infó! Most már értem miért voltam végsebességben sokkal jobb Hondával mint BMW-vel Monzában... Azért is hasznos mert az áttételezésnél ezt figyelembe lehet venni, én eddig pl ki se pörgettem tiltás közelébe a BMW-t, az első pirosnál elnyomtam.
    Szívesen. De elvileg a BMW lenne végre több. Mivel ugye a végén már több pacit izzít be míg a Honda a végén már kínlódik. De ezt amúgy látni is a fordulatszámmérőn. Elkezd remegni a drága. Ezt úgy lehetne ellensúlyozni megnyújtja az ember az áttételt a Hondán,de akkor meg rosszabbul gyorsul. Talán Ezért lehet egy közepesen gyors pályán odaérni a Hondával, míg.. bár már én sem tudom,mert pl Monzán 1:58.3 -as időt is láttam nemrég Hondával. Az biztos érezhető, hogy egy ideig közelíti az ember a bömöst , majd valószínű olyan 6000 körül el kezd elhúzni a bmw. Ez mondjuk saját tapasztalat is.

    Kiváncsiságból mennyi és mennyi volt a végük?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg úgy van.. ha ezt a képet bemásolom lehet itt is lesz 85 komment szóval..

    Na igen, erre jutottam annó én is, azzal a különbséggel, hogy a záró gondolat az itt ebben hülyeség. Hogy ha egymásra csúsztatjuk a két ábrát, akkor világosan látszik, hogy vmivel alacsonyabb fordulaton a BMW-vel azonos lóerő görbét kapunk, viszont közben végig egyértelműen magasabb a Honda nyomatéka. Ehhez csak annyi kell, hogy míg BMW-ét szabályozásig pörgetjük, addig a Hondánál korábban kell elváltani, és pár száz fordulattal alacsonyabb tartományban használni végig a motort.

    És tekintve, hogy felváltásnál csak 1-2 ezret esik vissza a fordulatszám, így a görbe többi része teljesen érdektelen, a SEQ hatos váltók pedig azonosak minden gépben. Tehát csak a motorerőből fakadóan a BMW-nem tud gyorsabb lenni egy Hondánál, valójában minimális hátrányban is van.

    Ellenben a hátsó szárny beállítás már lehet nagyobb szerepet játszik a dologban és én úgy vettem észre, hogy a Bömbi jól viseli az alacsony szárny állást is, de nem tudom FWD fronton mi a helyzet ez ügyben..


    A BMW kontra FWD vitába nem kívánok beleszállni, engem csak az érdekelt, hogy az FWD-t hajtó versenyzőknek van-e bármi gondja a jelenlegi helyzettel, vagy minden OK és örülnek, hogy azzal mehetnek, amivel a legjobbnak érzik magukat. Szóval engem csak a közhangulat érdekelt ez ügyben.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 04. 18:16.

  5. #5
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na igen, erre jutottam annó én is, azzal a különbséggel, hogy a záró gondolat az itt ebben hülyeség. Hogy ha egymásra csúsztatjuk a két ábrát, akkor világosan látszik, hogy a BMW-vel azonos lóerő görbét kapunk, viszont közben végig egyértleműen magasabb a Honda nyomatéka. Ehhez csak annyi kell, hogy míg BMW-ét szabályozásig pörgetjük, addig a Hondánál korábban kell elváltani, és pár száz fordulattal alacsonyabb tartományban használni végig a motort.

    És tekintve, hogy felváltásnál csak 1-2 ezret esik vissza a fordulatszám, így a görbe többi része teljesen érdektelen, a SEQ hatos váltók pedig azonosak minden gépben. Tehát csak a motorerőből fakadóan a BMW-nem tud gyorsabb lenni egy Hondánál, valójában minimális hátrányban is van.

    Ellenben a hátsó szárny beállítás már lehet nagyobb szerepet játszik a dolgoban.
    Így van csak van aza fránya 6. ott jól írják ezért tud előzni jobban a bömös. ott vége van a világnak. Nem tudsz a Hondánál 7.-ket tolni Erre írtam,hogy el lehet tolni a váltót,de akkor lassul. De én éreztem ezt 1-es szárnyal. Jobban gyorsítottam ki a BMW-re és közeledtem hozzá szélárnyékban, majd egyszer csak elkezdett távolodni , pedig én voltam árnyékban. Amúgy én azt vettem észre , hogy amennyire a szárny szerepet játszik a dologban annyira legalább, ha nem jobban a kerék összetartás.

    Amit Cola írt meg Prost, hogy szenvedni kell vele. Azt elfelejtettétek írni a ti szinteteken kell ""szenvedni"",mert annyira a határon mentek.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 03. 01:53.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Így van csak van aza fránya 6. ott jól írják ezért tud előzni jobban a bömös. ott vége van a világnak. Nem tudsz a Hondánál 7.-ket tolni Erre írtam,hogy el lehet tolni a váltót,de akkor lassul.
    Nem értem, miért lassulna?

    Ha full azonos váltókiosztással mész mint egy Bömbi, akkor ha Te mindig kicsit korábban felváltasz mint Ő, akkor csak a motoradatokat nézve jobban kell gyorsulnod nála, de tény, hogy a 6. legvégén csökkeni fog az előnyöd.

    De ha szépen minden fokozatot picit feljebb tolsz, akkor ez a gond is megszűnik, max az 1-esed lesz picit hosszabb, de az sem számít, mert versenyen csak az egyes tetejét fogod használni. Rajtnál meg úgysem tudnál azonos nyomatékot átvinni az első tengelyre, mint Ő a hátsóra, így ott sem ér valódi hátrány a picit hosszab 1-es miatt. (mármint motererő kihasználás tekintetében)
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 03. 02:20.

  7. #7
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem, miért lassulna?

    Ha full azonos váltókiosztással mész mint egy Bömbi, akkor ha Te mindig kicsit korábban felváltasz mint Ő, akkor csak a motoradatokat nézve jobban kell gyorsulnod nála, de tény, hogy a 6. legvégén csökkeni fog az előnyöd.

    De ha szépen minden fokozatot picit feljebb tolsz, akkor ez a gond is megszűnik, max az 1-esed lesz picit hosszabb, de az sem számít, mert versenyen csak az egyes tetejét fogod használni. Rajtnál meg úgysem tudnál azonos nyomatékot átvinni az első tengelyre, mint Ő a hátsóra, így ott sem ér valódi hátrány a picit hosszab 1-es miatt. (mármint motererő kihasználás tekintetében)
    Mert 6.-ban a Hondának kapáltak 7500 -től - míg a Bömbi ott már húz és a végsebessége nőni fog míg a Honda erőlködik. Ahhoz viszont,hogy a Hondának is 7500 körül legyen az ami a bmw-nek 8300 akkor el kell tolni a váltót 6-kat is stb.. emiatt meg nem fog annyira gyorsulni, mert hosszabb az áttétel. Másik tényező a súly. Azt nem kell ecsetelni a Honda a legnehezebb autó a mezőnyben. Bár ez nem ide tartozik csak gondoltam megemlítem.

    700 rpm különbséghez szerintem a kicsinél többet kellene tologatni.De velem sztem , olyan még nem fordult elő ,hogy szélárnyékban egy BMW-t megelőzzek, viszont fordítva megesett párszor . Nem tudom érdekes dolgok ezek,mert azért az érzés nem csal. Brno-ban volt ilyen ami így eszembe jut preq-n . Bakonyi Bencére estem rá kigyorson és utolértem majd elnyúlt. Néztem ,mint borjú az újkapura,mert 2-es szárnyal mentem ott és valami kicsit 35 -ös összetartással. Bár lehet a bmw-el is annyival kell ott menni vagy kisebbel,de ha jól rémlik majdnem mindig egyel nagyobb a hátsó szárny dőlése a bömösnek,mint az FWD-nek. ?
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 03. 02:42.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Mert 6.-ban a Hondának kapáltak 7500 -től - míg a Bömbi ott már húz és a végsebessége nőni fog míg a Honda erőlködik. Ahhoz viszont,hogy a Hondának is 7500 körül legyen az ami a bmw-nek 8300 akkor el kell tolni a váltót 6-kat is stb.. emiatt meg nem fog annyira gyorsulni, mert hosszabb az áttétel.
    Ha az 5-öst is feltolod alatta, akkor relatíve nem lesz hosszabb a 6-os. Akkor fog az adott sebességhez tartozó lóerőd azonos lenni egy BMW-vel, miközben picit nagyobb lesz a nyomatékod és kicsit alacsonyabb a fordulatszámod.

    Másik tényező a súly. Azt nem kell ecsetelni a Honda a legnehezebb autó a mezőnyben. Bár ez nem ide tartozik csak gondoltam megemlítem.
    Én most szigorúan csak a motorról és a váltóról beszélek, nyilván a gyorsulásra és sebességre azért még jópár paraméter hatással van. Péládul a kasztni légellenállási együthatója is sokat számíthat, meg természetesen a súly is igen kritikus dolog.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 03. 02:44.

  9. #9
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha az 5-öst is feltolod alatta, akkor relatíve nem lesz hosszabb 6-os. Akkor fog az adott sebességhez adott fokozatban tartozó lóerőd azonos lenni egy BMW-vel, miközben picit nagyobb lesz a nyomatékod és kicsit alacsonyabb a fordulatszámod.



    Én most szigorúan csak a motorról és a váltóról beszélek, nyilván a gyorsulásra és sebességre azért még jópár paraméter hatással van. Péládul kasztni légellenállási együthatója is sokat számíthat, meg természetesen a súly is igen kritikus dolog.
    Értem én amit írsz,de az összes többi hosszabb lesz,mert az 5-ös alatt a 4-3-2 stb is hosszabb lesz. Itt az a kérdés lehet e azt a 800 rpm-et kompenzálni a hosszú egyessel és utána már egyforma. És még valamit kifelejtettünk Ez addig működik míg nem kell használnod az 1-est verseny közbe, mert a nyújtás miatt lassabb a hosszú egy,mint a rövid 1-2.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 03. 02:46.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Értem én amit írsz,de az összes többi hosszabb lesz,mert az 5-ös alatt a 4-3-2 stb is hosszabb lesz. Itt az a kérdés lehet e azt a 800 rpm-et kompenzálni a hosszú egyessel és utána már egyforma. És még valamit kifelejtettünk Ez addig működik míg nem kell használnod az 1-est verseny közbe, mert a nyújtás miatt lassabb a hosszú egy,mint a rövid 1-2.
    Ezt is leírtam az imént: A versenyen csak az 1-es tetjét használod, így a nyújtás ott nem fog hátráltatni. Rajtnál sem fog, mert FWD-nél amúgy is csak kisebb nyomatékot lehet átvinni az első tengelyre, így oda is egy hosszabb 1-es állítható a Bömbihez képest.

    Tehát a motorjelleggörbe szerint azonos pályára egy BMW-hez képest valamivel hosszabb 1-est kell állítani, majd a fokozatokat azonos lépésközökkel, de egységesen vmivel feljebb kell elhelyezni és bőven még leszabályozás előtt felváltani. Így elvben motorerő tekintetében előnyt lehet kisajtolni a Hondából egy BMW-vel szemben.

  11. #11
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt is leírtam az imént: A versenyen csak az 1-es tetjét használod, így a nyújtás ott nem fog hátráltatni. Rajtnál sem fog, mert FWD-nél amúgy is csak kisebb nyomatékot lehet átvinni az első tengelyre, így oda is egy hosszabb 1-es állítható a Bömbihez képest.

    Tehát a motorjelleggörbe szerint azonos pályára egy BMW-hez képest valamivel hosszabb 1-est kell állítani, majd a fokozatokat azonos lépésközökkel, de egységesen vmivel feljebb kell elhelyezni és bőven még leszabályozás előtt felváltani. Így elvben motorerő tekintetében előnyt lehet kisajtolni a Hondából egy BMW-vel szemben.
    Ez azért elég relatíve ki melyik részét használja az egyesnek. De szerintem nem is az dönti el. Bár ott tartanánk ez dönt egy versenyen. Amúgy amit írsz igazad van. De hát nem is azt szokták mondani a motorja erősebb, hanem erősebb. De igen motorerő tekintetében kb egál. Mondjuk akkor meg azt nem értem miért pusztul meg a Honda a súly alatt sokkal jobban, pedig a nyomaték neki dolgozna.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #12
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Teljesen egyetértek Toga-val, én nehezen hiszem el, hogy ennyire le lenne modellezve ez a dolog, vagy ezekbe görbékbe van vmi ferdítés. Ez csak egy játék és ezt ne felejtsük el.
    Ha meg valós ez a görbe akkor vmi nem gömb, mert ha azonos súlyt raksz egy BMW vs Honda viszonlatba a Honda hal meg jobban, nem is kicsit.....szóval vmi érdekesség tuti van.
    Kíváncsi lennék azért még egy ilyen TDI görbére is, hogy "elméletbe" mit is tud
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  13. #13
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetértek Toga-val, én nehezen hiszem el, hogy ennyire le lenne modellezve ez a dolog, vagy ezekbe görbékbe van vmi ferdítés. Ez csak egy játék és ezt ne felejtsük el.
    Ha meg valós ez a görbe akkor vmi nem gömb, mert ha azonos súlyt raksz egy BMW vs Honda viszonlatba a Honda hal meg jobban, nem is kicsit.....szóval vmi érdekesség tuti van.
    Kíváncsi lennék azért még egy ilyen TDI görbére is, hogy "elméletbe" mit is tud
    elkérjem ? Megpróbálom a TDI Seatét meg a Chevyét.amúgy szeretlek steam.. nem lehet csatlakozni A Honda azért is hal meg jobban ,mert alapban nehezebb.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 03. 11:46.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  14. #14
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetértek Toga-val, én nehezen hiszem el, hogy ennyire le lenne modellezve ez a dolog, vagy ezekbe görbékbe van vmi ferdítés. Ez csak egy játék és ezt ne felejtsük el.
    Ha meg valós ez a görbe akkor vmi nem gömb, mert ha azonos súlyt raksz egy BMW vs Honda viszonlatba a Honda hal meg jobban, nem is kicsit.....szóval vmi érdekesség tuti van.
    Kíváncsi lennék azért még egy ilyen TDI görbére is, hogy "elméletbe" mit is tud
    A súly dolgogra nem tudok írni, de a görbe bizony totál jól le van modellezve! Ez még a GTL-ben is jól érezhető! (Egyes autóknál mindenképp.)
    Mondjuk ezt a legkönnyebb dolog lemodellezni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  15. #15
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    A súly dolgogra nem tudok írni, de a görbe bizony totál jól le van modellezve! Ez még a GTL-ben is jól érezhető! (Egyes autóknál mindenképp.)
    Mondjuk ezt a legkönnyebb dolog lemodellezni.
    Hiszek nektek, mondjuk Race07-es mód tesztelései közben nem egyszer kellett nyúlkálnom a játék elég belsőséges részeibe, azért elég sok minden le van egyszerűsítve a valósághoz képest és elég sok meló lenne a valóságközelihez modellezni....ezért nem hiszek el minden ilyet csak úgy
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  16. #16
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221

    Race07 - WTCC autók tulajdonságaik

    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi lennék azért még egy ilyen TDI görbére is, hogy "elméletbe" mit is tud
    Megpróbálok utánanézni!

  17. #17
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg úgy van.. ha ezt a képet bemásolom lehet itt is lesz 85 komment szóval..

    Ez mind szép és jó, de mondjuk nem rémlik hogy 6000rpm alatt rajton kívül használom-e a motort. Szóval szabhatom ha alatta erősebb a motor^^
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 04. 23:36.

  18. #18
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Íme pár görbe:
    Sajna nem tudtam az összes vas adatait kinyerni...
    BMW_320si_WTCC10.jpgChevrolet_Cruze_STCC2.jpgSeat_Leon_TDi_WTCC10.jpgSTCC_Alfa_Romeo_156.jpgToyota_Corolla_STCC2.jpgVolvo_S60_STCC2.jpgVW_Scirocco_STCC2.jpgChevrolet_Cruze_WTCC10.jpg

    Szerk:
    Na majd nagyobban is megpróbálom felrakni, hogy lássatok is valamit...
    Ja és majd csinálom a többi vasat is, és jön a következő adag!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 04. 09:33.

  19. #19
    Kiemelt fordulatszám: -5 lóerős határai, többet jelez mint az abszolút (az is ott van egyébként).

    motorok2.jpgAccord LE.jpgAlfa 156 LE.jpgBMW 320si 2009 LE.jpgCivic LE.jpgCruze LE.jpgLeon LE.jpgS60 LE.jpgTdi LE.jpg
    Utoljára módosította: Bandybaa; 2013. 11. 03. 23:43.

  20. #20
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Kiemelt fordulatszám: -5 lóerős határai, többet jelez mint az abszolút (az is ott van egyébként).

    motorok2.jpgAccord LE.jpgAlfa 156 LE.jpgBMW 320si 2009 LE.jpgCivic LE.jpgCruze LE.jpgLeon LE.jpgS60 LE.jpgTdi LE.jpg
    Látom, te is elfoglaltad magadat!

    én ilyeneket csináltam:


    Na jóccakát!

    Ja és ninjának külön a TDI!



    Ezt nem nagyon van értelme összehasonlítani mással...

  21. #21
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Ninjás köszönet Dani
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #22
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Alfa a legcombosabb? Akkor már, ha valaki ennyire ráér berakhatná milyen nehezek az autók és esetleg egy új topikot nyitni rá,mert érdekes téma ,csak Ákos Ladies Cup Topicja szét lett "off"olva.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Kiemelt fordulatszám: -5 lóerős határai, többet jelez mint az abszolút (az is ott van egyébként).

    motorok2.jpgAccord LE.jpgAlfa 156 LE.jpgBMW 320si 2009 LE.jpgCivic LE.jpgCruze LE.jpgLeon LE.jpgS60 LE.jpgTdi LE.jpg

    Ezek az igazán hasznos infók!

    Amikor Mosportban kipróbáltam a Hondát, akkor Én pl. mindig leforgattam a motort. Pedig itt feketén-fehéren látszik, hogy milyen tartományban érdemes használni.
    A BMW-nél ez az egyszerűbb, hogy csak figyeled mikor villan a lámpa pirosra és kapcsolsz. Így pont kihasználva a motor erejét.

    Kérdés: Nem lehet ezekhez az értékekhez állítani a fordulatszám mérőket az egyes autókban? Gondolok itt pl: Hondánál 8100-8200-nál villanjon már a piros és akkor nincs túlpörgetve, ahol már igazából kipukkan a motor ereje.

  24. #24
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek az igazán hasznos infók!

    Amikor Mosportban kipróbáltam a Hondát, akkor Én pl. mindig leforgattam a motort. Pedig itt feketén-fehéren látszik, hogy milyen tartományban érdemes használni.
    A BMW-nél ez az egyszerűbb, hogy csak figyeled mikor villan a lámpa pirosra és kapcsolsz. Így pont kihasználva a motor erejét.

    Kérdés: Nem lehet ezekhez az értékekhez állítani a fordulatszám mérőket az egyes autókban? Gondolok itt pl: Hondánál 8100-8200-nál villanjon már a piros és akkor nincs túlpörgetve, ahol már igazából kipukkan a motor ereje.
    Amúgy látszik is a mutatón,ha meglesed. A Hondáé pont ott elkezd remegni , tegnap kipróbáltam a Bmw-t az meg egész a végéig remegés nélkül megy. Lehet rakni különböző számlapokat a játékba,de hogy a piros fényt, hogy lehet szabályozni.. Bandybaa biztos tudja. Viszont tényleg el kell nyújtani a 6-ot a Hondánál,mert én aki biztos nem úgy gyorsítok a kia BMW-vel Mid-Ohion is az egyenesben 5 -el többet mentem a féktávig,mint a Hondával. És még nem is fékeztem korábban a Bmw-el. Ezeken az adatokon biztos múlnak tizedek. Köszönöm én is a grafikonokat.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  25. #25
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek az igazán hasznos infók!

    Amikor Mosportban kipróbáltam a Hondát, akkor Én pl. mindig leforgattam a motort. Pedig itt feketén-fehéren látszik, hogy milyen tartományban érdemes használni.
    A BMW-nél ez az egyszerűbb, hogy csak figyeled mikor villan a lámpa pirosra és kapcsolsz. Így pont kihasználva a motor erejét.

    Kérdés: Nem lehet ezekhez az értékekhez állítani a fordulatszám mérőket az egyes autókban? Gondolok itt pl: Hondánál 8100-8200-nál villanjon már a piros és akkor nincs túlpörgetve, ahol már igazából kipukkan a motor ereje.
    De lehet, pl ezzel.
    Bezony jó cucc ez az ilyesmire, én is szeretem.

    Amúgy érdekesek az adatok, ezek alapján a Bömös szarnak tűnik mert később kezd el megjönni az ereje, és kb akkora ereje van mint a többinek.
    Mondjuk szerintem akkor is megéri kihuzatni... Hiába váltogatsz előbb, ha nincs fordulat.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •