Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 69 (69 összesen)
  1. #51
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szia,

    A meglátásod teljsen jogos, viszont a szezononkénti bontással sem lennénk sokkal előrébb, mert az AC fizikáját teljesen random időközönként frissítik... sőt olyan is gyakran van, hogy csak egy autócsoport, vagy konkrétan 1 autó fizikája változik egy patch-ben, a többi pedig érintetlen marad. Szóval a teljesen korrekt rangsorhoz mind a 100+ autó frissítéseit egyesével kellene figyelni, ami meghaladja az erőforrásainkat.

    A másik megoldás az lehet, ha minden rekord AC verziónként külön-külön nyilván lenne tartva, így meg persze egy rakás "fölösleges" adat lenne a rendszerben, mert persze nem minden verzió váltás érinti a fizikát is, sőt általában csak igen kevés patch-ben van ilyen, na de ezt meg mint írtam, lehetetlenség nyomon követni.

    Szóval tudunk a problémáról, de valóban jó megoldás nem nagyon van rá.... aztán persze Laci (a Rank oldal fejlesztője) lehet ír ide vmi értelmes problémakezelési módszert, biztosan gondolkozott már ezen Ő is!

  2. #52
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Pipacska írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Fiúk!

    Roz
    é vagyok.
    Nem rég csatlakoztam a GTR-Masters-re, és nagyon tettszik!

    Lenne is egy kérdésem, pontosabban a Rank-el kapcsolatban

    A
    köridőket nézegetve észrevettem, hogy
    sok top játékos m
    ég jóval régebbi Assetto
    verzióval érte
    el a szuper kör időket.

    A
    z évek során sokat javult v. "romlott" (kinek mi), a sim fizikája és a
    ker
    ék modellje. Talán nem lenne sportszerű időnként
    törölni
    a Rank listát...? Valamiféle szezonokra bontva, például negyedévente.

    Így nem maradhatna örökké
    valaki verhetetlen csak azért, mert egy
    két éves,
    akkor esetleg jobban tapadós kocsival ment.

    Egyébként, ezt más Leaderboard is megteszi (R3E, Forza, RSRLive, theHunter) .

    Azt gondolnám, így lenne értelme hosszabb távon a ranglistának
    ...
    Ráadásul, felhívás lenne egy új "keringőre"

    Szívesen v
    árom a véleményeteket!

    Isten Áldjon Mindenkit!
    Szia. A valosag az hogy gyakran kunosek sem tudjak hogy egy egy patch hogyan befolyasolja a koridoket, es mivel 2-3 hetente jon uj, igy ezt gyakorlatilag senki sem tudja kovetni.
    Torles kapcsan: Volt mar torles, es lesz is meg.
    De nincs jo megoldas, mindegyiknek megvan a gyenge pontja. A torlesnek is.
    Senki sem fog 200 kort beleolni gyakorlasba hogy kimaxolja ugyan azt az auto-palyat x havonta, igy a kapott kep ismet torz lesz. Valamint evvel elveszti az archivum jelleget, a Rank.
    Gtr2-ben vissza tudtam nezni a regi prequal idoimet, hogy lassam mennyit javultam 1ev alatt. A Rankon vissza tudom nezni az osszes palyara hogy mi a pb-m. A mai szimekben ez mar lehetetlen, az AC erre alkalmatlan.
    Aki "kihivast" keres annak a prequalt tudom javasolni, emlekeim szerint nyilt, ott hetrol hetre probara teheti magat hogy "mennyit tud".

  3. #53
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Pipacska írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Fiúk!

    Roz
    é vagyok.
    Nem rég csatlakoztam a GTR-Masters-re, és nagyon tettszik!

    Lenne is egy kérdésem, pontosabban a Rank-el kapcsolatban

    A
    köridőket nézegetve észrevettem, hogy
    sok top játékos m
    ég jóval régebbi Assetto
    verzióval érte
    el a szuper kör időket.

    A
    z évek során sokat javult v. "romlott" (kinek mi), a sim fizikája és a
    ker
    ék modellje. Talán nem lenne sportszerű időnként
    törölni
    a Rank listát...? Valamiféle szezonokra bontva, például negyedévente.

    Így nem maradhatna örökké
    valaki verhetetlen csak azért, mert egy
    két éves,
    akkor esetleg jobban tapadós kocsival ment.

    Egyébként, ezt más Leaderboard is megteszi (R3E, Forza, RSRLive, theHunter) .

    Azt gondolnám, így lenne értelme hosszabb távon a ranglistának
    ...
    Ráadásul, felhívás lenne egy új "keringőre"

    Szívesen v
    árom a véleményeteket!

    Isten Áldjon Mindenkit!
    Ez a való életben sem úgy megy, hogy egyszerűen csak törlünk egy rekordot. Pl:F1. Minden évben más autók vannak, a rekordok maradnak. Lehet hogy néhány megdönthetetlen is marad. A problémádra, én maximum a jelenleg is használt, éves bontást tudnám javasolni.

  4. #54
    Gyakorlatilag folyamatosan változó körülmények közt mi értelme van rekordoknak? Mindig csak azonos körülmények közt érdemes összehasonlítgatni bármit is.

  5. #55
    Hasonló témában nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy - főleg R3E esetén - mennyire lenne körülményes az éles szervereken futott legjobb időt is rögzíteni a Rankban? Persze éles bajnokságok esetén ennek nincs jelentősége, de például fun futamok esetén jellemző, hogy nincsenek is mindig rögzítve, vagy pedig élesben megdőlnek az előzetesen futott legjobb idők.

  6. #56
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Gyakorlatilag folyamatosan változó körülmények közt mi értelme van rekordoknak? Mindig csak azonos körülmények közt érdemes összehasonlítgatni bármit is.
    Ez így van, összemérni két köridőt, csak is tökéletesen azonos körülmények között lehet. A valóságban azonban ilyen ritkán van. Hogy mást ne mondjak, nem kap mindenki Ferrari-t, vagy Mercedes-t hogy avval fusson WR-t. De attól a rekord még rekord marad.
    Az AC Rank sem azt a célt szolgálja hogy szimplán köridőket hasonlítson össze. Rengeteg érdekes / hasznos infó van benne amiért érdemes rászánni időt. Az AC-ban (de mondhatnám az RR-t, vagy bármelyik "modern" szimet) a leaderboard köridők önmagukban nem mérik egy versenyző gyorsaságát / tudását.
    Aki tudni szeretné hogy mennyit ér a tudása, az lépjen fel valamelyik prequal szerverre, ott "megmérheti magát". Kis szerencsével pedig tippet / segítséget is kaphat ha elakadna.
    Pusztán a köridők össze hasonlítása ma már nem mérvadó.

  7. #57
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Hasonló témában nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy - főleg R3E esetén - mennyire lenne körülményes az éles szervereken futott legjobb időt is rögzíteni a Rankban? Persze éles bajnokságok esetén ennek nincs jelentősége, de például fun futamok esetén jellemző, hogy nincsenek is mindig rögzítve, vagy pedig élesben megdőlnek az előzetesen futott legjobb idők.
    Vagy lemaradtál róla, hogy van R3E részleg a Rank-on:
    http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/r3e
    Vagy nem értettem a kérdést.

  8. #58
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy lemaradtál róla, hogy van R3E részleg a Rank-on:
    http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/r3e
    Vagy nem értettem a kérdést.
    Az eddigi tapasztalataim alapján R3E esetén a gyakorló szervereken futott legjobb idők rögzülnek (a prequalok eredménye), az éles esemény alatt futott körök nem. Erre vonatkozott a kérdés.

  9. #59
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az eddigi tapasztalataim alapján R3E esetén a gyakorló szervereken futott legjobb idők rögzülnek (a prequalok eredménye), az éles esemény alatt futott körök nem. Erre vonatkozott a kérdés.
    Éles szerveren nincs vágás ellenőrzés (ha jól tudom ), így azok az idők nem tudnak elvi szinten sem bemenni a Rank-ba.

  10. #60
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az eddigi tapasztalataim alapján R3E esetén a gyakorló szervereken futott legjobb idők rögzülnek (a prequalok eredménye), az éles esemény alatt futott körök nem. Erre vonatkozott a kérdés.
    Azokon a "rendezvényeken ahol Pistike tökön paszulyon keresztülvághatja a pályát", nem kerülnek mentésre a köridők. Valószínű ez az oka hogy nem minden szerverről kerülnek be a körök a Rank-ra.
    Az már másik történet hogy az RR vágás ellenőrzése mennyit ér.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 01. 26. 19:54.

  11. #61
    Bocs, el is felejtettem, hogy nincs vágás ellenőrzés. Amúgy se túl szigorú.

    Tapatalkkal küldve az én NEM-L21 eszközömről

  12. #62
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A rank.gtr-masters.hu oldalt karbantartás miatt leállítom. Nem lesz elérhető és köridőket sem fog rögzíteni.

  13. #63
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Smile

    Ismét üzemel a rank.gtr-masters.hu.

    A Rank oldal nem tudta hozni a kitűzött időlimitet. Ezt a problémát orvosoltam, mostantól a több ezer körös pályákon is tudja hozni az elvárt sebességet.
    Ha problémát találtok akkor azt itt tudjátok jelezni.

    Az oldal funkciójában nem változott, röviden nehéz összefoglalni.
    Régi terv volt hogy teljesen elválasztom a Rank-ot a honlaptól. Ezt részletekben mostanra sikerült megoldani. A változások 90%-ban az AC Rank-ot érintik.
    A tesztek alapján 15x, 30x lett gyorsabb a lassú részeken. Ez egyben lehetőséget ad arra is hogy a jövőben pár új funkcióval bővülhessen a kínálat.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 05. 02. 16:05.

  14. #64
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Nordschleife Endurance vs seat_leon_tcr konbót valamiért nem rögzíti.

  15. #65
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nordschleife Endurance vs seat_leon_tcr konbót valamiért nem rögzíti.
    Betettem a TCR-t az autók közé, a jövőben rögzíti a Rank az evvel futott köröket.

  16. #66
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A Rank oldal átalakítás alatt áll. Előfordulhat hogy ez idő közben futott körök elvesznek. Kérésre vissza tudok állítani kört, ha az megvan a log-ban. Előre is köszi a megértést.

  17. #67
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Egy régi hibát javítottam a Rank oldalon.
    A baloldali, versenyző név szerinti keresésre kattintva, nem hozta fel az összes pályán futott köridőt, csak egy részüket.
    http://ranktest.gtr-masters.hu/rankp...a/any/antapeti

    Ha bármi problémát tapasztaltok, jelezzétek.

  18. #68
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Csak jelezni szeretném, hogy az ACC Zaandvoort pálya nincs benne a Rankban, mert az eddig futott prekval idők ismeretlen pályához rögzítődtek a listában.

  19. #69
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Csak jelezni szeretném, hogy az ACC Zaandvoort pálya nincs benne a Rankban, mert az eddig futott prekval idők ismeretlen pályához rögzítődtek a listában.
    Köszi. Kicsit el voltam havazva a héten.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •