Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (103 összesen)

Téma: HGTRM III

  1. #26
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Jót röhögtem István hozzászólásán, melyben nem akarván megnevezni vkit, jelezte hogy szükséges a B-liga. Nagyon tetszett. Egyből fogtam, hogy kiről van szó. Azért a védelmében annyit mondok, hogy ő ezelőtt soha nem foglalkozott -félkomolyan sem- a szimulátor világgal. Szóval ő még tapasztalatlan, gyakorlatlan. Idővel talán nem csak elolvassa, de értelmezi is a szabályokat
    Persze csak viccelődöm. Nem neheztelek ám egyáltalán . Én is bénázom rendszeresen, tehát nincs miért beszólogassak csak úgy adta magát, nem hagyhattam ki.

  2. #27

    Re: HGTRM III

    Melyik ligába mehetünk át versenyekre ? Mert valahol olvastam van rá lehetőség, csak nem találom.

  3. #28
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg nagy attila írta
    Melyik ligába mehetünk át versenyekre ? Mert valahol olvastam van rá lehetőség, csak nem találom.
    http://gtr-racers.hsw.hu/
    A megbeszélse pedig a PH fórumon zajlik itt:
    http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=210495

  4. #29

    Re: HGTRM III

    Köszi a segitséget

  5. #30
    Mészáros József Regisztrált Mészy logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 09.
    Életkor
    40
    Üzenetek
    103

    Re: HGTRM III

    Üdvözlök minden kedves olvasót...

    én csak annyit szeretnék hozzáfűzni a B-ligával kapcsolatban, hogy szerintem ez a felváltva GT, NGT futambeosztás a lehető legrosszabb, hiszen nem tudsz igazán rászokni egyikre sem a folytonos váltogatás miatt. Nem vagyok az NGT ellen, de valahogy másképpen kellene megoldani. Pl.:ha a B-liga az új versenyzőknek van fenntartva, akkor lehetne a szezon első felében NGT-s, a másodikban pedig GT-s beosztás. Így lenne némi átmenet, de mégis jobban magszokhatná a versenyző a szezon végére a GT autókat, ha netalán felvételt nyerne az A-ligába. Lassan indulós, felfejlődős...Szerintem.

    Köszönöm, hogy időt szakítottatok és elolvastátok a javaslatom.
    Image Hosted by ImageShack.us
    Mészáros József - Rolling Stones Racing
    Fehér Norbert - Rolling Stones Racing
    Szabó Jácint - Rolling Stones Racing

  6. #31

    Re: HGTRM III

    Na én még kicsit okoskodnék itt a következő bajnokságról. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintem egyszerre futhatna több bajnokság is. Aki két hetente akar játszani az csak az egyiket nyomja, aki többre vágyik nyomhatja hetente, vagy még gyakrabban. Szerintem lehetne csinálni egy komplett szezont ami eltart 4-5 hónapig és több féle verseny futna benne, akár külömböző szabályokkal. Meglehetne azt is szabni, hogy ki melyikben indulhat ( főként a kezdőkre gondolok). Nem hiszem hogy a szervert leterhelné heti 2-3 esti verseny, amúgy is ha nincs verseny szinte senki nem használja a szervert, igy viszont lennének gyakrabban versenyek, mert mindenki szivesebben nyomja, mint köröz egyedül, ahhoz nem kell Net. Én nagyon szivesen segitek összeállitani egy szezont, meg ha kell szivesen csinálok hozzá tabellákat statisztikákat stb. Meg több apró dologgal fellehetne dobni, ezeket hosszú lenne itt leirni, de ha van rá érdeklődő, szivesen megosztom vele. Várom a reakciókat...

  7. #32
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg nagy attila írta
    Na én még kicsit okoskodnék itt a következő bajnokságról. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintem egyszerre futhatna több bajnokság is. Aki két hetente akar játszani az csak az egyiket nyomja, aki többre vágyik nyomhatja hetente, vagy még gyakrabban. Szerintem lehetne csinálni egy komplett szezont ami eltart 4-5 hónapig és több féle verseny futna benne, akár külömböző szabályokkal. Meglehetne azt is szabni, hogy ki melyikben indulhat ( főként a kezdőkre gondolok). Nem hiszem hogy a szervert leterhelné heti 2-3 esti verseny, amúgy is ha nincs verseny szinte senki nem használja a szervert, igy viszont lennének gyakrabban versenyek, mert mindenki szivesebben nyomja, mint köröz egyedül, ahhoz nem kell Net. Én nagyon szivesen segitek összeállitani egy szezont, meg ha kell szivesen csinálok hozzá tabellákat statisztikákat stb. Meg több apró dologgal fellehetne dobni, ezeket hosszú lenne itt leirni, de ha van rá érdeklődő, szivesen megosztom vele. Várom a reakciókat...
    Hála istennek Pál Feri professzionalizmusának köszönhetően ez mind meg van oldva a site-on! De köszi a felajánlást ha szükségünk lesz segítségre szólunk.

  8. #33

    Re: HGTRM III

    Csak ugy megemliteném azoknak akik több versenyre vágynak, hogy gtr-racers-éknél tegnap kezdődött uj bajnokság. Aki akar jöhet mert versenyekre ingyen átmehetünk. Gt futam 2 hetente, köztes héten márka bajnokság (BMW, Trofeo, A4), jövő szerdán a bömösök viadala indul. Tegnap nyomtam velük, 10-en voltunk, egészen jó volt. Hétfőre (B liga) Spa-ra nem tud valaki segiteni egy jó setuppal, vagy hogy mit hogyan állitsak, ez óriási probléma nekem, közel 10mp körönként a hátrányom. Tudom nem mint Setup, de ennyire béna nem lehetek, vagy igen ?:heyjoe67_

  9. #34
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg nagy attila írta
    Hétfőre (B liga) Spa-ra nem tud valaki segiteni egy jó setuppal...
    Szia!
    Ide írtam a választ:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...=7235#post7235

  10. #35
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Életkor
    45
    Üzenetek
    485

    Re: HGTRM III

    Hálló!
    Bár még ott virít a fenekemen a tojáshéj, olyan "fiatal" vagyok itt, és még egy on-line versenyen sem indultam, de azért hozzászólnék a 3.szezonhoz.
    Elsősorban ami szerintem legelső változás legyen az a saját autófestések. Sokkal "valósághűbb" lenne a játszma, valódi csapatok küzdenének egymással -nem beszélve arról, hogy a gyári festések többsége meglehetősen gagyi...szerintem. A másik a hosszabb szezon. Elég sokat szörfölök mostanság különböző külföldi fórumokon, és ott konstatálom, hogy sokkal jobb pályákon csapatnak. Egyett-kettőt én is kipróbáltam -persze offlineban- pl:Kyalami , Mugello , Laguna Seca , Zolder stb. ezeket a holtidényben lehetne tesztelni és jövőre simán elférnének a naptárban. Ezeken a pályákon legalább volt anno GT versenyzés, nem úgy mint a gyári német borzadályon !
    Remélem az új idényben már én is rajthoz állhatok, és akkor megint többen leszünk !

  11. #36
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM III

    AmPet, üdvözlünk a HGTRM csapatában és a fórumon!

    Saját festések, hát azért azt mondani, hogy az eredeti a gagyi és a saját lesz a valósághű azért elég furi

    A festések eddig azért nem voltak, mert nem volt fix az autó, választható volt hogy mivel indulsz, ami azt eredményezte volna, hogy minden olyan autóra kellett volna saját festést készítened amivel indulsz, sőt ezt minden alkalommal amikor változtatsz a szerveren is és az összes versenyzőnek frissíteni kéne. Igy viszont már nem annyira érdekes, és igazából tök mindegy, hogy milyen logók vannak az autón
    Viszont amennyiben fix autókiosztással mennék, akkor lenne értelme a saját festésnek, mert így szezon elején ki lehet osztani a festéseket egymás között.
    A HGTRM2-ben szavazás döntötte el a jelenlegi állapotot.

    Gyári pályák, kontra addon: Ha egy picit visszaolvasol, akkor láthatod hogy rengeteg addon pályát teszteltünk, és - bár lehet hogy jól néznek ki -, online rengeteg probléma volt velük, szinte kivétel nélkül alkalmatlanok az online versenyzésre. Sajnos arról nem is beszélve, hogy szinvonalban az addon pályák messze alulmaradnak a gyári pályák szintjétől (nincs LTT, stb. )
    Sajnos nem véletlen hogy hosszas tesztelés után 1 pályát találtunk alkalmasnak online bajnokságba, és második addon futamnak a Spa éjszakai változatát kellett választanunk.

  12. #37

    Re: HGTRM III

    az jó hogy hoszabb idény több pálya. Viszont a gyári festések nagyon jók, ilyenek az eredeti autók. Viszont lehetne engedni sajátot is, bár nekem nincs, meg nem tudok csinálni, de aki akar.

  13. #38
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Életkor
    45
    Üzenetek
    485

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    AmPet, üdvözlünk a HGTRM csapatában és a fórumon!

    Saját festések, hát azért azt mondani, hogy az eredeti a gagyi és a saját lesz a valósághű azért elég furi

    A festések eddig azért nem voltak, mert nem volt fix az autó, választható volt hogy mivel indulsz, ami azt eredményezte volna, hogy minden olyan autóra kellett volna saját festést készítened amivel indulsz, sőt ezt minden alkalommal amikor változtatsz a szerveren is és az összes versenyzőnek frissíteni kéne. Igy viszont már nem annyira érdekes, és igazából tök mindegy, hogy milyen logók vannak az autón
    Viszont amennyiben fix autókiosztással mennék, akkor lenne értelme a saját festésnek, mert így szezon elején ki lehet osztani a festéseket egymás között.
    A HGTRM2-ben szavazás döntötte el a jelenlegi állapotot.

    Gyári pályák, kontra addon: Ha egy picit visszaolvasol, akkor láthatod hogy rengeteg addon pályát teszteltünk, és - bár lehet hogy jól néznek ki -, online rengeteg probléma volt velük, szinte kivétel nélkül alkalmatlanok az online versenyzésre. Sajnos arról nem is beszélve, hogy szinvonalban az addon pályák messze alulmaradnak a gyári pályák szintjétől (nincs LTT, stb. )
    Sajnos nem véletlen hogy hosszas tesztelés után 1 pályát találtunk alkalmasnak online bajnokságba, és második addon futamnak a Spa éjszakai változatát kellett választanunk.
    A gagyit nem szó szerint kell érteni, csak nem túl fantáziadúsak...szvsz. Egy francia srác -archeo vagy valami hasonló- marha jó festéseket csinál. Ráadásul mindegyik un. "standalone" autó, tehát nem csak egy skin. A fix autó egy szezonra nagy ötlet, ekkor már van értelme a saját autónak, aki akar.
    Persze láttam az add-on pályák tesztelését, tudom hogy teljesen más on-line mint off-line egy add-on pálya...

  14. #39
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: HGTRM III

    Szerintem alapvetően jó lebonyolítási forma a kreditrendszer, talán annyi baj van vele -a tapasztalatok szerint- hogy szerintem a versenyzés tekintetében egy-két autót alul illetve felülértékeltünk. (pl Lister és Saleen) Meg lehetne nehezíteni az autóválasztást pl azzal, hogy nem lehet egymás után kétszer ugyanazt a kocsit használni esetleg... Véleményetek?
    Babinszki Gábor

  15. #40
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: HGTRM III

    Volt alkalmam eurosporton eccő' elcsípni egy FIA GTR futamot, ahol az f550 kék, az f575 fekete, mosler fekete-türkiz, chevrolet pedig sárga volt . Egy kicsit megerőltethetné magát a simbin és kiadhatna egy frissítést az autókhoz pályákhoz. Na de nem is ez a lényeg. Jómagam is az egyváltozós autóválasztáson morfondírozok. Ezzel az a baj, ha az elején sokan ugyanazt a kocsit választják előfordulhat, hogy 2-3 féle autó körözne egész idényben. Nem vizslattam pontosan át, hogy mely autó van hátrányban a többihez képest(pölö a porsche a ferrarihoz képest). A "minden pályán más autó"-val az a bajom, hogy minden pályának meg van a "maga autója", amivel közel a legjobb eredményt lehet elérni. Másrészt a valóságban sem cserélgetik a csapatok minden verseny után. Röviden és tömören: arra kéne törekedni, hogy minél jobban a valósághoz hasonlítson a bajnokság,(1 autó választása bajnokság elején) figyelve arra, hogy a gyengébb autót választók ne kerüljenek hátrányba, és itt jönne a handicap. Nem ismerem hogy ez a játékban, hogyan működik, miképp érezhető a hatása. De ha valóban közel kiegyenlítené a különbségeket akkor izgalmasabb lehetne az összes futam. Hiszen a középmezőny felérhetne az élmezőnyhöz, a kezdők a középmezőny végéhez. Több előzés, előzési helyzet, több tapasztalat, több izgalom, többet már nem írok .
    És ezesetben akár megvalósítható lenne a saját festésű autó. Jómagam még amatőr szinten (se) művelem ezt... na majd folytatom...(nagy örömötökre) indulni kell

  16. #41

    Re: HGTRM III

    A versenyeken nem tudjuk használni a súly növelést ? azzal lehetne szűkiteni a határokat az autók között.

  17. #42
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Életkor
    45
    Üzenetek
    485

    Re: HGTRM III

    Mit szóltok egy olyan handikephez, hogy a bajnokság állása alapján "büntetjük" az indulókat Magyarán...a pontversenyben vezető 5hellyel hátrébb indul és így a többi...na??? Ez milyen

  18. #43
    Király András Regisztrált K.András logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 14.
    Életkor
    46
    Üzenetek
    438

    Re: HGTRM III

    Szar, már bocsi
    Szerintem ha valaki elörébb akar végezni, az gyakoroljon többet!

  19. #44
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    Mit szóltok egy olyan handikephez, hogy a bajnokság állása alapján "büntetjük" az indulókat Magyarán...a pontversenyben vezető 5hellyel hátrébb indul és így a többi...na??? Ez milyen
    Ha már büntetősúlyok, akkor sztem az életben érvényben lévőtöl eltérni butaság volna, melynek le vannak írva a szabályai a manual_hu.pdf 52-53. oldalán.
    A kreditrendszerről annyit, hogy sztem oké, hogy valahogy korlátozzuk az autóválasztást, de hogy egyes futamokon 90%-a az indulókak Listerrel menjen és mindenki feketével az nem valami fény.
    Egyébként nagyon kiváncsi vagyok arra, hogy mi lesz ennek a nagy szócséplésnek a vége az új szabályokra vonatkozóan.

  20. #45

    Re: HGTRM III

    Az jó ha beszélünk róla, és amit a legtöbben akarnak az lesz. Az autók választását jó lenne bőviteni skinekkel, mert sok az egyforma autó. Ez semmit nem változtat magán a versenyen. Összekell Állitani 1 autós szettet és azt mindenki letölti, abból lehet választani. Én sokat gyakorlok, de nagyon lassan haladok. Spa-ban is 2.17-ig jutottam eddig. DE nem adom fel, amig futamot nem nyerek

  21. #46
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: HGTRM III

    Ha már ennyire belecsaptunk a közepébe....
    Nincs olyasmi dolog a GTR-ben, mint az F1Ch-ben, ott van valami fájl, ami az autó tulajdonságait szabályozza. Olvastam, hogy úgy nyomják, hogy mindenki beteszi az(oka)t a fájl-(oka)t a megfelelő helyre, és így a Minárdival indulók is eséllyel indulnak . Így nem az dönt, hogy ki megy Ferrarival, a lényeg a tudás. A legjobb egy ilyen "varázspatch" lenne, amivel az autók közti különbségek eltűnnének. Nem mintha a kasztnin, festésen, hangon kívül eddig bármit észrevettem volna. Gondolom, mert nem is mentem hosszabban azokkal az autókkal amik egyszerűen nem szimpik. Pl.: zavar, ha jobb oldalon van a kormány, vagy az autó hangja nem okoz libabőr effektust. Mindenkinek más tetszik, ez természetes. Van akinél ezt az érzést a Lambo adja, van akinek a Salen. Én személy szerint nem szívesen választanék autót a szerint, hogy ebbe több benzin fér, amazon jobb a gumi, vagy emezzel 2mp-vel lehet jobb időt menni.
    Én is a súllyal történő büntetés dologra gondoltam, de Andrásnak igaza van . Nem kellene azokat büntetni akik többet gyakoroltak. A büntetés -bármyilen formában- kiélezettebbé tenné a futamokat, de így nem lenne értelme gyakorolni, hisz úgyis büntetés lenne a jutalma. Ez kicsit furán nézne ki.
    Talán nem véletlen, hogy tavaj a kreditrendszer mellett döntött a társaság. Valószínűleg ezen már akkor is átrágták magukat.

    Amennyiben már eleve halvaszületett ötlet a két liga egyesítése, akkor szóljatok, akkor természetesen nem kívánok beleszólni. Hacsak nem leszek előléptetve.

  22. #47
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: HGTRM III

    Idézet Eredetileg nagy attila írta
    Az jó ha beszélünk róla, és amit a legtöbben akarnak az lesz. Az autók választását jó lenne bőviteni skinekkel, mert sok az egyforma autó. Ez semmit nem változtat magán a versenyen. Összekell Állitani 1 autós szettet és azt mindenki letölti, abból lehet választani. Én sokat gyakorlok, de nagyon lassan haladok. Spa-ban is 2.17-ig jutottam eddig. DE nem adom fel, amig futamot nem nyerek
    2:17 az tök jó,vagy legalább is nem olyan rossz, 3 napja még én is ott voltam, és most is csak 1mp-vel vagyok beljebb.
    A skinezés témát addig szerintem ne is feszegessük, míg el nem dől az autóválasztás/kreditezés dolog. Én pl nem szeretnék 10 autóhoz 10 plusz festettet betenni, csak mert mindíg mással kell menni, ha nem akarok a pontlevonás miatt szívni. Teszem azt van átlag 10 induló, tegyük fel, nem minden futamon másik autóval megy, csak mindne 3-ikon. Ekkor 10x3=30 festés abban az esetben ha mindíg ugyanazok a pilóták indulnak. De pl A-ligában 14-15 szokott lenni a létszám, persze csak "gyári" pályán . Nekik aztán külön térkép kellene, hogy tudják mikor melyik autóikonra klikkeljenek.
    Ha egy autóval mehetek végig akkor arra az egyre OK a festés. Persze 1-1 re gondolok, hisz nekünk NGT-re is kell.

  23. #48
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: HGTRM III

    Az öt (vagy x) hellyel hátrébb rajtolás nem szerencsés (olyan lenne mint F-1-ben a motorcsere miatti 10 helyes bünti), sztem a súlytöbbletes "büntetés" elég lenne. Azért tettem idézőjelbe, mert szerintem nem büntetésnek kell felfogni vagy értelmezni, hanem kiegyenlítésnek. (könnyen beszélek, másnak büntető, számomra kiegyenlítő hatása lenne ) Persze ez hátrány azoknak, akik nagyon jók. De talán ők is még jobban fogják élvezni a versenyt, ha nem abból áll az egész futam, hogy elhúznak a mezőnytől és egyedül köröznek végig (Schumacher effektus ), hanem az első helyezésekért is több autó vívna csatát. Tehát számukra is eseménydús lenne. Ez persze nem törvényszerű, hogy súlytöbblettel nem tudnának elhúzni. Számomra azok a futamok maradnak emlékezetesek, ahol pozícióharcok sűrűn vannak. Az autófestés pedig, mint mondtam volt (vagy nem) csak úgy van értelme, ha kizárólag egy autót lehet választani egész idényre. Ezesetben viszont, mint ezt is említém volt vala... szükséges a handicap az autók közti különbségek kiegyenlítésére. Egyedül a gumiválasztásnál van gond... ugyanis 1 autóhoz csak egy gumitípus van hozzárendelve. Tehát Lambot nem tudok dunlop gumival választani, mert csak michelines van Néhány autótípuson belül ez külön választható (úgy értem autófüggő, hogy milyen gumi van rajta. Pölö f550-nél van michelines és dunlopos egyaránt. Ennyit mára az ötletekből.

  24. #49

    Re: HGTRM III

    A skinektől nem tudom miért tart néhány ember, nekem közel 1000 skin van a gépemen és 49 külömböző autó. Elfér rajta, az összes cucc max 2 giga. Ja meg vagy 80 pálya, rengeteg MOD.

  25. #50

    Re: HGTRM III

    ennek a játéknak óriási tartalékai vannak és még jönnek az újak. Nekem kicsit hiányzik, hogy GT-n és az NGT-n kivül mással nem nyomultok. PL egy apróság: a TVR vagy az E46-os bömös simán beférne az NGT-be. A TVR kicsit odaérne 360-hoz meg a porsche-khoz.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •