Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)

Téma: HGTLM9 - Őszi Szezon!

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Arrow HGTLM9 - Őszi Szezon!

    Indul a HGTLM9 Őszi Szezon!





    Szeptember 12.-én felbőgnek a motorok és kezdetét veszi a 9. HGTLM Bajnokság egy teljesen új lebonyolítási rendszerben! Az új rendszer lényege, hogy jelentősen csökkentsük a futamokhoz szükséges felkészülési időt és egyben elősegítsük a szorosabb, mozgalmasabb futamok kialakulását! Ehhez elsősorban a könnyebben kézben tartható és mindig izgalmas csatákat hozó TC65-ös géposztály hívjuk segítségül, és változik az autóválasztási rendszer, de nézzük is a konkrétumokat..

    A bajnokság alapvetően a Lotus Cortina *** köré szerveződik, ami egy igen élvezetesen és jól terelgethető gép. Az első két futamot fix autóval futjuk, majd a 3. futamtól kezdve életbe lép egy handycap rendszer, mely a bajnokságban elfoglalt aktuális helyezés fényében kategóriákba (Group) sorolja a versenyzőket, ami pedig meghatározza, hogy ki milyen autókkal indulhat a soron következő futamon. Négy kategóriát hoztunk létre, a Group1-ben találhatók a leggyengébb, míg a Group4-ben a legjobb képességű autók és minden versenyző a saját, vagy a sajátjánál gyengébb csoportokból választhat magának verdát az éppen soron következő futamra belátása szerint:




    Mint látjátok, minden Group-ban található egy könnyen kezelhető és egy vehemensebb ("nyakasabb") méregzsák is , illetve 10. helyezéstől fölfelé a Lotus Cortina továbbra is mindenki számára hozzáférhető marad az egész bajnokság során (ami pedig egy igen jó autó ), de lejjebb és följebb is találhatók barátságosabb típusok (pl: Porsche 912, Alfa Romeo GTA), így azt gondoljuk ebben a bajnokságban mindenki megtalálja a maga számítását, az is, aki érdeklődőbb és több autót is szeretne meghajtani, illetve az is, aki 1 vagy 2 konkrét típushoz ragaszkodna egész idény alatt.. a TC-65-ös géposztály pedig garancia arra, hogy egész évben nagyon élvezetes és szoros futamaink legyenek!

    Persze azért a móka és az érdekesség kedvéért 2 alkalommal komolyabb vizekre is átevezünk, és egy-egy versenyhétvége alkalmából meghajtjuk a jóval gyorsabb és virgoncabb és ugyan akkor páratlan vezetési élményt nyújtó Ferrari 275-öst is!

    Ezen felül, hogy megkönnyítsük a futamokra való felkészülést, a versenynaptárat úgy állítottuk össze, hogy az teljesen azonos a váltott héten szerdánként megrendezésre kerülő HTCM7 bajnoksággal és külön figyeltünk rá, hogy csupa olyan pályákat válogassunk bele a naptárba, melyek mindkét szimulátor versenygépeivel igencsak mosolygós vezetési élményt nyújtanak! Mindezzel az a célunk, hogy a lehető legkevesebb idő menjen el pálya- és kocsi tanulásra és kisebb erő/idő/energia befektetést igénylejen futamokon való részvétel és eredményes szereplés ...nagyobb legyen küzdelem a pályán és persze a FUN faktor!


    A bajnokságnak igen értékes fődíja is van, melyet ezúttal azonban nem a bajnoki dobogós helyezettek fognak automatikusan elnyerni, hanem a rendszeres résztvevők között fogjuk kisorsolni, tehát megéri majd velünk tartani!


    A teljes versenynaptár itt olvasható, a bajnokság 10 futamából a 9 legjobb eredmény számít bele a végértékelésbe


    Első verseny:
    Szeptember 12. (csütörtök) 21:00 - Mid-Ohio Chicane (US)
    Az első verseny topikja: HGTLM9 - Mid-Ohio (Szezonnyitó)

    Második verseny:
    Szeptember 26. (csütörtök) 21:00 - Mosport Park (CA)
    A második verseny topikja: HGTLM9 - Mosport: Ferrari 275

    További versenyek:
    HGTLM - Futambeszámolók



    ******************
    Az induláshoz:



    A futamokon való részvételhez GT Legends szükséges, innen igen jó áron letölthető: GT Legends lelőhelyek
    A szervert csak szervertagok használhatják, szervertagságot igényelni itt lehet, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert, jó tapadást és gatyaizzasztó versenyeket kívánunk!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 09. 13. 08:00.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    GT Legends akció a CD Galaxis-nál: 990 FT
    http://cdgalaxis.hu/PC/20846/gt-legends.html


  3. #3
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    A Groupok és a bennük választható autók listáját is tedd be légyszíves a kiírásba. Nah mire postolom, már meg is jelenik.

    Az egyéni festés ötlet tetszik, de azt hiszem 1 autónál több megfestésére nem lenne nagyon erőm. Kénytelen leszek olyan szarul menni, hogy egész szezonban mehessek ugyanazzal a géppel. :P

    Egyébként

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kikerült a Facebook oldalunkra is a hír az induló bajnokságról, szeretnék kérni mindenkitől egy nagy Like-ot , vagy más megosztást hogy minél több helyre eljusson a infó és minél többen legyünk a rajtrácson!

    Köszi Szépen!

  5. #5
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    ööö az holnap van ? :O hát nincs későn A lebonyolítási rendszer dá viszont!

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    A letöltések közé felkerült a teljes HGTLM9 - Őszi csomag!

    Az első futamhoz elegendő a Mid-Ohio pálya, de a következő futamra már kelleni fog a teljes pack!

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    A ma esti Race07 futam idejére átmenetileg leállításra kerül a GTL szerver 21:00-tól egészen ~23:00-ig.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 09. 18. 14:43.

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az első két futamot fix autóval futjuk, majd a 3. futamtól kezdve életbe lép egy handycap rendszer, mely a bajnokságban elfoglalt aktuális helyezés fényében kategóriákba (Group) sorolja a versenyzőket, ami pedig meghatározza, hogy ki milyen autókkal indulhat a soron következő futamon. Négy kategóriát hoztunk létre, az Group1-ben találhatók a leggyengébb, míg a Group4-ben a legjobb képességű autók és minden versenyző a saját, vagy a sajátjánál gyengébb csoportokból választhatna magának verdát az éppen soron következő futamra belátása szerint:
    Tekintettel arra, hogy a GTL futamokon résztvevő versenyzők száma és ügyessége minden várakozásunkat felülmúlta , így kénytelenek voltunk kicsit "tágítani" a Group-os futamokra vonatkozó kategória besorolásokon, hogy a túlzott handycap nem borítsa fel aránytalanul az erőviszonyokat a bajnokságban és a mezőny minden pontján élvezetes, kiegyensúlyozott és igazságos legyen a küzdelem:




    Hamarosan közzé teszünk egy táblát, melyen az egyes versenyzők név szerint megnézhetik, melyik Group-ba tartoznak.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 09. 28. 10:55.

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Akkor a jelenlegi pontállás szerint leszünk bekategorizálva, és a maradék ferrari-s futamoktól eltekintve végig ebben a csoportosztásban maradunk?
    Mmm, csak saját szemszögből. 1+2 versenyből csak az egyiken tudtam végigmenni (műszaki gond), de azon 6dik lettem. Kvalin is mondjuk a 10-be azért beférek. Ehhez képest 23dik vagyok a bajnokin. Így kicsit alulértékeltnek érzem magam
    Alternatív ötlet, hogy a legjobb elért versenypozició szerint legyen a csoportosítás, vagy a prekvalin elért poziciók alapján, lehet úgy valóságosabb képet kapnánk, de az is meglehet másnál nem mutat ilyen fals képet. Esetleg év közben is meglehetne nézni ki hogy áll a pontversenyben, és az szerint változtatni a csoportbeosztásokon.

  10. #10
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor a jelenlegi pontállás szerint leszünk bekategorizálva, és a maradék ferrari-s futamoktól eltekintve végig ebben a csoportosztásban maradunk?
    Mmm, csak saját szemszögből. 1+2 versenyből csak az egyiken tudtam végigmenni (műszaki gond), de azon 6dik lettem. Kvalin is mondjuk a 10-be azért beférek. Ehhez képest 23dik vagyok a bajnokin. Így kicsit alulértékeltnek érzem magam
    Alternatív ötlet, hogy a legjobb elért versenypozició szerint legyen a csoportosítás, vagy a prekvalin elért poziciók alapján, lehet úgy valóságosabb képet kapnánk, de az is meglehet másnál nem mutat ilyen fals képet. Esetleg év közben is meglehetne nézni ki hogy áll a pontversenyben, és az szerint változtatni a csoportbeosztásokon.
    Szerintem minden futam előtt kell nézni a csoport besorolást. De lehet csak én gondolom rosszul.


  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem minden futam előtt kell nézni a csoport besorolást. De lehet csak én gondolom rosszul.
    Ja igen, mostígy újraolvasva tényleg ez tűnik logikusnak, és akkor elötte én értettem félre. Így sztorno.

  12. #12
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Ez korrekt így.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  13. #13
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    A szabályzatban még az eredeti kategória szerepel.


  14. #14
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Nálam a Shelby-nek nincs hangja. Mi lehet a gond? Ill.a gond az pont ez, de mi lehet a megoldás ?
    Azonkívül a simát v. a 67(ha jól emlékszem)-est kell használni?

  15. #15
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Sziasztok!

    Nekem lenne egy érdekes problémám, s segítséget kérnék, mert nem találom a gondot (win7 64bit-es op-rendszerem van, de rendesen a leírtak szerint telepítettem patch-csel, meg az őszi pack-kal a GTL-t):

    Bármilyen autót választok, bármelyik pályára, a pálya betöltése után csak a TR4-es alap autót tudom használni, a pályán semmi gond nincs vele, de csak akkor tudok másik autóval pályára lépni, ha kitörlöm a Triumph, s Ferrari mappát, amit kiegészítésként töltöttem le. A server-re is rendesen fel tudok csatlakozni, de ott is, meg offline-ban is csak a Triumph alap autója kerül a pályára, még a Triumph-ból se tudok választani.

  16. #16
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg proton79 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nekem lenne egy érdekes problémám, s segítséget kérnék, mert nem találom a gondot (win7 64bit-es op-rendszerem van, de rendesen a leírtak szerint telepítettem patch-csel, meg az őszi pack-kal a GTL-t):

    Bármilyen autót választok, bármelyik pályára, a pálya betöltése után csak a TR4-es alap autót tudom használni, a pályán semmi gond nincs vele, de csak akkor tudok másik autóval pályára lépni, ha kitörlöm a Triumph, s Ferrari mappát, amit kiegészítésként töltöttem le. A server-re is rendesen fel tudok csatlakozni, de ott is, meg offline-ban is csak a Triumph alap autója kerül a pályára, még a Triumph-ból se tudok választani.
    Szia,

    Ha tisztán csak a BRNO pályát felrakva indítod el a GTL-t akkor feltudsz lépni?

    Melyik GTL van meg Neked? A gyári cd-s, a digit, vagy a Steam-s?

    Szia

  17. #17
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,

    Ha tisztán csak a BRNO pályát felrakva indítod el a GTL-t akkor feltudsz lépni?

    Melyik GTL van meg Neked? A gyári cd-s, a digit, vagy a Steam-s?

    Szia
    Szia!

    Most így a 10 újra telepítgetések, s variálások után most jónak tűnik, csak a gtr-masters server-t nem látom jelenleg (vannak server-ek, amikhez tudok is csatlakozni, csak ezt nem látom)
    Jelenleg offline-ban úgy fest, hogy működik, s tudok választani is az autók közül, gondolom én variálhattam meg a progit, vagy a win bekavart telepítgetések közben.

    Köszönöm szépen a gyors segítőkészséget, majd letesztelgetem rendesen, de remélem már nem lesz vele gond!

    Közben épp olvastam, hogy mások se látják a server-t egy ideje.
    Utoljára módosította: proton79; 2013. 10. 08. 20:18.

  18. #18
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg proton79 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Most így a 10 újra telepítgetések, s variálások után most jónak tűnik, csak a gtr-masters server-t nem látom jelenleg (vannak server-ek, amikhez tudok is csatlakozni, csak ezt nem játom)
    Nincs szerver. Az okát nem tudom. Szabiék biztos dolgoznak már az ügyön.

    Örülök hogy sikerült.

  19. #19
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs szerver. Az okát nem tudom. Szabiék biztos dolgoznak már az ügyön.

    Örülök hogy sikerült.
    Sajnos nekem meg nincs szerencsém!

    Kb. félórát ment rendesen a GTL minden kiegészítővel, s normálisan, majd egyik pillanatról a másikra fogta magát, s bármelyik pálya betöltésénél bezár a program, minden hiba üzenet, minden "megjegyzés" nélkül, mintha el se lett volna indítva, de még a replay-ekkel is ezt csinálja.

    Egyébként torrent-es letöltés mind két változat, az eddig használt egy full dvd-s telepítő, a másik egy telepített változat, de mind a kettő ugyanezt csinálja.

  20. #20
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg proton79 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nekem meg nincs szerencsém!

    Kb. félórát ment rendesen a GTL minden kiegészítővel, s normálisan, majd egyik pillanatról a másikra fogta magát, s bármelyik pálya betöltésénél bezár a program, minden hiba üzenet, minden "megjegyzés" nélkül, mintha el se lett volna indítva, de még a replay-ekkel is ezt csinálja.

    Egyébként torrent-es letöltés mind két változat, az eddig használt egy full dvd-s telepítő, a másik egy telepített változat, de mind a kettő ugyanezt csinálja.
    Regeld be a steam-be a cd kulcsodat és töltsd le onnan!


  21. #21
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Regeld be a steam-be a cd kulcsodat és töltsd le onnan!
    Próbáltam már, de kidobta, hogy érvénytelen. Tiszta vicc, mert jó a kulcs, hisz már mióta ezzel vagyok fent a server-eken is.

    Egyébként már közel járok a problémához, mert most játszottam a userdata könyvtárban a profil file-okkal, s most megint jó. Szerintem valamelyik file-ba rossz bejegyzés maradhat, s újraindításkor zavarodik meg a GTL, vagy kilépéskor nem menti el rendesen az utolsó állapotot, s azért csinálja ezt.

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg proton79 írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam már, de kidobta, hogy érvénytelen. Tiszta vicc, mert jó a kulcs, hisz már mióta ezzel vagyok fent a server-eken is.

    Egyébként már közel járok a problémához, mert most játszottam a userdata könyvtárban a profil file-okkal, s most megint jó. Szerintem valamelyik file-ba rossz bejegyzés maradhat, s újraindításkor zavarodik meg a GTL, vagy kilépéskor nem menti el rendesen az utolsó állapotot, s azért csinálja ezt.
    Kötőjel nélkül kell beírni a kódot a Steam-ben, a GTL.exe-t pedig közvetlenül kell indítani admin módban.

    Tört verziót nem használhatsz a szervereinken.

  23. #23
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kötőjel nélkül kell beírni a kódot a Steam-ben, a GTL.exe-t pedig közvetlenül kell indítani admin módban.

    Tört verziót nem használhatsz a szervereinken.
    Értem, s köszönöm!

    Természetesen nem is használtam tört programot a server-en, ezzel tisztában is vagyok, csak offline-ban próbáltam ki tört változatot, hogy megtaláljam mi okozza a problémát, s így összetudtam hasonlítani, hogy a két különböző GTL mit csinál, s így jutottam el odáig, hogy a userdata könyvtárban a profil file-oknál akad ki valamiért. Szerintem téves, részleges bejegyzést hagy az egyik file-ban kilépéskor, s ezért bolondozik újraindítás után.

  24. #24
    Kerekes Attila Regisztrált proton79 logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 20.
    Életkor
    44
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg proton79 írta Hozzászólás megtekintése
    Értem, s köszönöm!

    Természetesen nem is használtam tört programot a server-en, ezzel tisztában is vagyok, csak offline-ban próbáltam ki tört változatot, hogy megtaláljam mi okozza a problémát, s így összetudtam hasonlítani, hogy a két különböző GTL mit csinál, s így jutottam el odáig, hogy a userdata könyvtárban a profil file-oknál akad ki valamiért. Szerintem téves, részleges bejegyzést hagy az egyik file-ban kilépéskor, s ezért bolondozik újraindítás után.
    Sikerült aztán a steam-es változattal megoldanom a problémát, köszönöm a segítséget!

    Feltöltöttem egy képet is, a kellemetlenségek elkerülése végett, amit a félre érthető megfogalmazásom okozhat, s elnézést érte!
    Csatolt képek Csatolt képek

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kiírásra került egy szavazás az elmaradt Oschersleben-i GTL futam pótlásának dátumát illetően:

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post178999

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •