Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1

    Logitech Wingman FF GP hiba

    Hali,

    Lenne egy kérdésem a nálam tapasztaltabb profi kormányvirtuózokhoz.

    Egy Logitech Wingman FF kormányom van, és játék közben olyanokat művel, hogy pl. jön a kanyar, én fékezek, ámde az autóm teljes gázzal lerepül a pályáról, a kormány pedig az egyik irányba végpontig teljesen elcsavarodik és eközben sem fékezni, sem pedig korrigálni nem tudok. Mindez egy pillanat alatt le is zajlik, ámde korlátba való becsapódás után aztán magához is tér, és egy ideig újra normálisan működik. Aztán, vagy tízperces intervallumonként megismétlődik ez a jelenet.

    Ez mitől lehet, találkoztatok már ilyen problémával??????????????????[IMG]images/smilies/doh.gif[/IMG]

  2. #2

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg zsk írta
    Hali,

    Lenne egy kérdésem a nálam tapasztaltabb profi kormányvirtuózokhoz.

    Egy Logitech Wingman FF kormányom van, és játék közben olyanokat művel, hogy pl. jön a kanyar, én fékezek, ámde az autóm teljes gázzal lerepül a pályáról, a kormány pedig az egyik irányba végpontig teljesen elcsavarodik és eközben sem fékezni, sem pedig korrigálni nem tudok. Mindez egy pillanat alatt le is zajlik, ámde korlátba való becsapódás után aztán magához is tér, és egy ideig újra normálisan működik. Aztán, vagy tízperces intervallumonként megismétlődik ez a jelenet.

    Ez mitől lehet, találkoztatok már ilyen problémával??????????????????[IMG]images/smilies/doh.gif[/IMG]
    Rosszul beállított force feedback-re tippelek (játékon belül), de konkrétan ilyennel nem is tudom, hogy találkoztam-e...

  3. #3

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Sziasztok!

    Úgy érzem precedens ügy történt a hetekben vélem Eddig ebben a témában hasonlót nem hallottam sehol. Elmesélem mi történt:
    Log.Wingman pedál mostmár harmadjára, úgy tünt, hogy végleg behalt. Nem segített semmi, se spray, se kitámasztás, se tisztítás. Mondjuk az volt a furcsa, hogy szétszerelve a potméterek ingadozás nélkül működtek, viszont ahogy összeraktam, rögtön a szokásos jel ingadozás előjött. (két pedál egyszerre nyomásakor). Elég ideges lettem erre a helyzetre. Gondoltam utánna járok az ügynek, hátha lehet rendelni ilyen potmétert valahonnan, esetleg a logitechtől. Szóval felhívtam a Mo-i központot, ahonnan továbbítottak egy Hollandiai ügyfélszolg-hoz, ahol magyar hölgy "fogadott". A hibát leírtam neki, és elmondta a potméter adatait, internetes címet is adott, ahonnan meg lehet rendelni az alkatrészt. (ezeket majd később beírom, csak nincs nálam a cetli amire írtam ) Garanciás javítás egyáltalán nem fordult meg a fejemben (nem is tudom miért) de 10 perces beszélgetés után rátértünk erre. Rákérdeztem hogy ez hogy müködik? Főleg ugy, hogy elég messze van a központ. Kérdezem visszakell küldeni a kormányomat, hogy érvényesítsem a gar-t? Válasz: nem, elég ha csak a kábelvégeket levágom, és azt küldöm vissza, meg az adataimat felveszik, hibaleírás, szériaszám, ilyesmi, és küldenek egy újat! (mondom magamban, akkor azt ku...ra nem fogjátok észrevenni, hogy már 5milliószor szétszedtem a pedált.)
    Szóval ennek nem tudtam ellenálni, adatokat egyeztettünk és így most már csak 1 hét, és elvileg megérkezik az új Wingman-em
    Szóval 3 év gyári garancia van a kormányokra, 1 év után a bolt már nem fog foglalkozik a vevővel.
    Azért elég érdekes, és egyszerre nagyon pozitív hozzáállás is, hogy ezt így reagálta le az ügyfélszolgálat. Tök lazán küldenek egy újat!
    Gondoltam magamban, hogy ha ez így működik ,akkor ezt szerintem mindenki ki fogja használni, mert ahogy látom 1 év után mindenki ezzel a hibával küszködik, a wingman-től kezdve a momo-ig!
    Annyi változás volt, hogy csak angol verziót tudnak küldeni, ami csak a tápkábelben tér el az európai verziótól, de a hölgy is tájékoztatott, hogy a régi táppal fogom tudni használni. (így magyarázta ki: tudja az a zsinyeg, amit a falba kell dugni )
    na hát "röviden" ennyi

    szóval most nincsenek nálam az adatok, de majd beírom a telefon számot és a potméter adatokat is, hogy el tudjátok dönteni, hogy melyik lehetőséggel éltek.
    Csere v. új alkatrész rendelés.

    Logitech.

  4. #4

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Ha minden így működne ez egy tökéletes világ lenne....
    Babinszki Gábor

  5. #5
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    De az is lehet, hogy most levágtad a kábelek végét, azt elküldted, ők nem küldenek semmit és van egy használhatatlan és "vég nélküli" kormányod

  6. #6

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    micsoda kifinomodott kábelvég lopási technika

  7. #7

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    De az is lehet, hogy most levágtad a kábelek végét, azt elküldted, ők nem küldenek semmit és van egy használhatatlan és "vég nélküli" kormányod
    Bocsi, de ez fájt. Természetesen amíg nem érkezik meg, addig nem vágok el semmit.

  8. #8
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Bocsi, de ez fájt. Természetesen amíg nem érkezik meg, addig nem vágok el semmit.
    Ez most már zavaros. Ha nem vágod le, és nem küldod vissza, akkor miért küldenének újat?
    Illetve, ha küldenek újat de nem vágtad le, akkor miután megérkezik, minek vágnád le?

  9. #9

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Ez most már zavaros. Ha nem vágod le, és nem küldod vissza, akkor miért küldenének újat?
    Illetve, ha küldenek újat de nem vágtad le, akkor miután megérkezik, minek vágnád le?
    Sokminden nekem is zavaros egyébként, illetve furcsa, nem a megszokott.

    Valószínű, hogy szériaszámot fejből nem tudsz mondani, ezért annak bemondása után elhiszik, hogy neked tényleg van olyanod.
    Azt mondta a hölgy, hogy miután megkaptam a kormányt, azután levágom a régi kábelvégeket, és visszaküldöm arra a címre , ahonnan küldték, így ők is megbizonyosodnak, hogy nem tudom többbé használni a régit. Nekem is furcsa, hogy látatlanba honnan tudják, hogy tényleg rossz a kormányom. de ezeket direkt nem kérdeztem tőle, mert akkor esetleg bonyolódott volna a helyzet. szvsz, kb. 1 hét múlva fog érkezni. akkor kiderül minden.
    Én csak segíteni szerettem volna, ebben az elég vacak kormány helyzetben, de hát ...

  10. #10
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Oké, csak nehogy itt mindenki hirtelen elkezdje levágni a "végét"

  11. #11

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    fogok szólni

  12. #12

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Intézzed Tomikám azt a Wheeelt, aztán zuzzunk má' 1 kis GPL-t

    ... már olyan rég nyomtalak le

  13. #13

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Hi!

    Akkor itt vannak a Wingman pedálban lévő potméter hivatalos adatai:

    RES, VAR, 50K, 33,5deg, +-10%, plas 2 pedal

    szóval egy 50Kohm-os poti, 33,5 fokos zárási szöggel, 10%tűréssel.

    Logitechnél mondták, hogy a www.digikey.com-on lehet elvileg rendelni. Én még nem próbáltam, nem tudom, hogy hogy működik, ha valakinek nagyon kell, akkor próbálgassa. A digikey potméter part number-e : 963221-KIT-ND. Ez van a pedálban.

  14. #14

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    fogok szólni
    Lehet röhögni, megjött a kormányom tegnap
    Amugy a 06-1-777-4853-as számon reklamáltam. (hollandiában csörög a szám) Először is megvárom, fognak e szólni, hogy küldjek vissza valamit, addig nem vágok el semmit. Semmi kísérő levelet nem küldtek
    LOGITECH

  15. #15

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Hi!

    Nekem egy sima wingman-em van. Előjött a szokásos pedál probléma.
    Az elmozdulást megoldottam, Kinyomtam FBS-el a potik alatti "űrt".

    Most azt csinálja, hogy kb. félig lenyomom a akármelyik pedált, felugrik
    teljesen "tökig"-gázra, vagy fékre.

    Lehet, hogy beállítási hiba?
    Segítsetek ha tudtok.

    Ha nem jön össze, akkor én is telefonálni fogok egy párat, 1.5 éves
    a berendezésem.

  16. #16
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Lehet röhögni, megjött a kormányom tegnap

    Király. Az enyém pedig mintegy 2 órával ezelőtt érkezett meg. Majd két hét volt, de megérte. (Logitech Momo Racing)

    Ugyanaz a szitu mint a Tomi esetében, garanciális csere.!

  17. #17
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Tudom nehezen válaszolható kérdés, de mennyivel jobb a Momo racing a Wingman FF GP-nél? Illetve miben jobb/különbözik (pedálerők, visszahatás)? Sajnos környezetemben senkinek nincs Momo-ja, viszont gondolkodom rajta, hogy cseréljek. Igazából a wingmannal egész jól elvagyok, bár kicsit már lötyög a kormány tengelye, de nem zavaró. Szerintetek előbb hajtsam szét ezt, és csak utána cseréljek, vagy van annyival jobb a Momo, hogy érdemes már most cserélnem?
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  18. #18
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Honk írta
    Szerintetek előbb hajtsam szét ezt, és csak utána cseréljek, vagy van annyival jobb a Momo, hogy érdemes már most cserélnem?
    Attól függ hogy hogy állsz anyagilag. Nekem is pont wingman-em volt a Momo előtt. Sztem igen sok dologban különbözik a két gép. A momo-nak sztem jóval nagyobb a pedálútja. A kormányt nem "csak" 180 fokban lehet elforgatni hanem 240-el. A force feedback meg totál más érzetet kelt mint a wingman-ben. Ott olyan kopogós érzete van a dolgonak ennél meg sokkal puhábban rángatja a kezed ami nem azt jelent hogy nincs olyan erős. Sőt sztem az ffb motorja is erősebb mint a wingmané.
    Nekem semmi gondom nem volt a wingmannel mikor lecseréltem csak úgy gondoltam hogy itt az ideje váltani. Nekem két és fél éves volt a wingmanem amikor eladtam.

  19. #19

    Post Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Én 3 évig használtam a formula force-ot mielött momo-t vettem, itt kezdödtek a gondok, amig a formula forcal semmi gond nem volt a 3 év alatt addig a momot 4x vittem vissza 4 honap alatt, a pedál miatt...
    Egyébként a kormány része nagyon szuper, momohoz képest a formula force fapadosnak tünik!

  20. #20
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Köszi az infókat!
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  21. #21

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Nekemmost annyi a bajom, a GTR2-ben a gáz-fék pedállal, hogy nagyon exponenciálisan erősödik, de az is eltolva, tehát "szinte" csak végállásban működik. (utolsó negyedben érzékel)
    Hogy lehetne ezen segíteni? Mit állítsak a játékban?

  22. #22

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nekemmost annyi a bajom, a GTR2-ben a gáz-fék pedállal, hogy nagyon exponenciálisan erősödik, de az is eltolva, tehát "szinte" csak végállásban működik. (utolsó negyedben érzékel)
    Hogy lehetne ezen segíteni? Mit állítsak a játékban?
    Nekem az mindíg a bajom, hogy amint a pedálhoz érek, már félgázon van. Nem tudok finoman kigyorsítani. A holtjátékot feltettem 15-20% közé. Nekem kényelmesebb, ha nem az 1. mm-től kezdi a működését. Az érzékenységet meg levettem 50%-ról 15-20% közé, így -úgy vettem észre- lasabban "töltődik" ki a kék csík.

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nekemmost annyi a bajom, a GTR2-ben a gáz-fék pedállal, hogy nagyon exponenciálisan erősödik, de az is eltolva, tehát "szinte" csak végállásban működik. (utolsó negyedben érzékel)
    Hogy lehetne ezen segíteni? Mit állítsak a játékban?
    Hát, egy képpel illusztrálom az állítási lehetőségeket! (a játékban az irányítás beállítások - a gyorsítás-fékezés érzékenységének beállításáról szól)

    Tehát ebből a grafikonból leszűrhetjük, hogy ha az 50%-on használjuk a kijelölt beállítást, akkor egy az egyben úgy is reagálja le a játék az elmozdulás mértékét, ahogy a kormányunk, vagy pedálunk elmozdul.(LINEÁRIS) Ha pozitív irányba emeljük az értéket, akkor minimális elmozdulás esetén, már jelentősebb az elmozdulás a játékban (EXPONENCIÁLIS plusz) és fordítva.
    Utoljára módosította: Taky; 2007. 01. 12. 01:22.

  24. #24
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nekemmost annyi a bajom, a GTR2-ben a gáz-fék pedállal, hogy nagyon exponenciálisan erősödik, de az is eltolva, tehát "szinte" csak végállásban működik. (utolsó negyedben érzékel)
    Hogy lehetne ezen segíteni? Mit állítsak a játékban?
    Egyes kormány drivereknél ezeket a görbéket lehet állítgatni! Láttam már ilyet. És most jutott eszembe h nekem is van ilyen lehetőség!
    Na most tesztelek is!
    Ja és köszi a tippet!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  25. #25

    Re: Logitech Wingman FF GP hiba

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nekemmost annyi a bajom, a GTR2-ben a gáz-fék pedállal, hogy nagyon exponenciálisan erősödik, de az is eltolva, tehát "szinte" csak végállásban működik. (utolsó negyedben érzékel)
    Hogy lehetne ezen segíteni? Mit állítsak a játékban?
    Hát vagy az axis sensitivity-vel a szimben (bár ezt már biztos próbáltad), de ami jobb az a DX tweak a Wingmanteam-től.
    Szerintem

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •