Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 8 / 12 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó
Találatok: 176 - 200 (278 összesen)
  1. #176
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a fejformám a hibás, vagy tényleg 10x kell felvenni egy sisakot (és megtörölgetni) mire arclenyomat nélkül sikerül? Agyfasz.
    Már nem emlékszem rá, de CV1-ed van? Az alapban eléggé izzadtam, de ez sokat segített:
    https://vrcover.com/product/oculus-r...ent-basic-set/

    Plusz nem mindegy hogy veszed fel. Először ugye így: https://www.youtube.com/watch?v=lqg48cuLiP8
    Aztán a pántokat ugye már nem kell piszkálni, hanem csak a headsetet húzod előre teljesen (kicsit ugye enged) úgy, hogy közben fogod a tarkódnál a hátsó pántot. Szóval headset kihúz -> tarkóra a hátsó pánt és tartod -> headset a pozícióba fentről lefelé -> szép lassan visszaengeded. Le is ugyan így veszed, csak visszafelé

  2. #177
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Már nem emlékszem rá, de CV1-ed van? Az alapban eléggé izzadtam, de ez sokat segített:
    https://vrcover.com/product/oculus-r...ent-basic-set/

    Plusz nem mindegy hogy veszed fel. Először ugye így: https://www.youtube.com/watch?v=lqg48cuLiP8
    Aztán a pántokat ugye már nem kell piszkálni, hanem csak a headsetet húzod előre teljesen (kicsit ugye enged) úgy, hogy közben fogod a tarkódnál a hátsó pántot. Szóval headset kihúz -> tarkóra a hátsó pánt és tartod -> headset a pozícióba fentről lefelé -> szép lassan visszaengeded. Le is ugyan így veszed, csak visszafelé
    És ez a szivacs vastagabb mint az alap? Nem izzadok benne, egyszerűen az arcom beleér a lencsékbe és kéne plusz távolság...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #178
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    És ez a szivacs vastagabb mint az alap? Nem izzadok benne, egyszerűen az arcom beleér a lencsékbe és kéne plusz távolság...
    Micsoda? Fizikailag képtelenség Én még szemüveget is tudtam venni a szemem elé, de jó páran ugyan így akik kipróbálták az oculusomat. Amúgy a szemed előtt kéne lennie a lencsének, szóval nem is tudom hogy az arcod hogy érhetne hozzá

    Ez amúgy még vékonyabb mint az alap. Szemüveggel már nem tudom használni, bár nekem nem is kell, de legalább mosható és kényelmesebb.

  4. #179
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez amúgy még vékonyabb mint az alap. Szemüveggel már nem tudom használni, bár nekem nem is kell, de legalább mosható és kényelmesebb.
    Nekem hozzáér a szemüvegem a lencsékhez és nyomja a fejemhez. Nem túl szerencsés és nem is kényelmes. Már kerestem én is egy vastagabb szivacs megoldást, de nem találtam. Reménykedtem, hogy amit linkeltél megfelelő, de elszomorítottál.

    Amúgy hogyan lehet nem oculus-os játékokat elindítani vele? Tele van a youtube ilyen videókkal, de leírást nem találtam.

  5. #180
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem hozzáér a szemüvegem a lencsékhez és nyomja a fejemhez. Nem túl szerencsés és nem is kényelmes. Már kerestem én is egy vastagabb szivacs megoldást, de nem találtam. Reménykedtem, hogy amit linkeltél megfelelő, de elszomorítottál.

    Amúgy hogyan lehet nem oculus-os játékokat elindítani vele? Tele van a youtube ilyen videókkal, de leírást nem találtam.
    Szerintem ez vastagabb, mint amit linkelt Tóbiás. (amúgy nagy fos ez az egész, alig van olyan aki ilyenekt csinál...3d printerbe való fájlokat is hamarabb találni kb)
    És nekem is összeér a lencsével a szemüvegem, de már találtam egy jó pozíciót neki és így nem tolja be az agyamba vérzésig a keretet, nem úgy mint Oschersben.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #181
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Szemüvegre amúgy meg ez a megoldás Oculushoz (van több is, de elvileg ez a legjobb) vagy kontaktlencse:
    https://vr-lens.eu/

    Elvileg amúgy volt valami vastagabb szivacs is a VR Covernél korábban, nem tudom hogy van e még a holnapjukon.

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy hogyan lehet nem oculus-os játékokat elindítani vele? Tele van a youtube ilyen videókkal, de leírást nem találtam.
    Nem tudom mire gondolsz pontosan. Négy féle játék van ha úgy veszem:
    - Natívan támogatja az eszközöd
    - Támogat valami eszközt, de nem a tiédet (pl Vive<->Oculus), erre van megoldás
    - Utólag valamilyen játékonként egyedi módszerrel VR-ossá tehető (általában nem valami jók ezek)
    - Virtual Desktoppal játszod VR-ban (nem látom értelmét)

    Az utolsóhoz ajánlott már az új Rift béta, minimális hibái vannak csak ahhoz képest hogy mennyivel többet tud (virtual desktop, 1gb helyett 300mb ramot eszik induláskor, stb). Volt hogy úgy gyakoroltam practice-on, hogy ki volt téve a meccs a műszerfalra, nagyon állat
    https://youtu.be/s8EwXIuCqEY?t=622
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 01. 08. 14:34.

  7. #182
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Megnéztem nektek a spájzban!
    Én annak idején rendeltem egy VRCover készletet, és van benne szemüvegeseknek való összeállítás.
    https://drive.google.com/file/d/1r42...ew?usp=sharing
    Nem tudom a képen mennyire látszik, de a piros távtartó műanyag kb. egy centivel "hosszabb" mint a gyári fekete, erre jön még a szivacs a tépőzárra.
    Mivel a hozzáadott szivacs kívül piros és állítólag bezavar a közelség érzékelőnek, ezért küldet még egy garnitúrát ajándékba is.
    Így van két készlet, és én (még) nem vagyok szemüveges .
    Ha kell valakinek, 3000/db-ért odaadom.

  8. #183
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem nektek a spájzban!
    Én annak idején rendeltem egy VRCover készletet, és van benne szemüvegeseknek való összeállítás.
    https://drive.google.com/file/d/1r42...ew?usp=sharing
    Nem tudom a képen mennyire látszik, de a piros távtartó műanyag kb. egy centivel "hosszabb" mint a gyári fekete, erre jön még a szivacs a tépőzárra.
    Mivel a hozzáadott szivacs kívül piros és állítólag bezavar a közelség érzékelőnek, ezért küldet még egy garnitúrát ajándékba is.
    Így van két készlet, és én (még) nem vagyok szemüveges .
    Ha kell valakinek, 3000/db-ért odaadom.
    bezavar a közelség érzékelőnek = folyamat bekapcsolva van a kijelző ha jól sejtem

    Na de, ez engem érdekel úgy érzem, dobd már át a számodat pls.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  9. #184
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem nektek a spájzban!
    Én annak idején rendeltem egy VRCover készletet, és van benne szemüvegeseknek való összeállítás.
    https://drive.google.com/file/d/1r42...ew?usp=sharing
    Nem tudom a képen mennyire látszik, de a piros távtartó műanyag kb. egy centivel "hosszabb" mint a gyári fekete, erre jön még a szivacs a tépőzárra.
    Mivel a hozzáadott szivacs kívül piros és állítólag bezavar a közelség érzékelőnek, ezért küldet még egy garnitúrát ajándékba is.
    Így van két készlet, és én (még) nem vagyok szemüveges .
    Ha kell valakinek, 3000/db-ért odaadom.
    Jól értem, hogy 2 van? Mert akkor a másik meg engem érdekelne.
    Meg ha jól rémlik, akkor a spájzodban van egy gigabyte970-es. Ez pontosan melyik verzió? És mennyit kérsz érte?

    Tapatalkkal küldve az én MI 5s eszközömről

  10. #185
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Meg ha jól rémlik, akkor a spájzodban van egy gigabyte970-es.
    Csak volt

  11. #186
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Csak volt
    Akkor arról lekéstem.

    Tapatalkkal küldve az én MI 5s eszközömről

  12. #187
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Na most már kéne egy statisztika, mégis hány ember megy VR-ban itt a mezőnyben?!

  13. #188
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már kéne egy statisztika, mégis hány ember megy VR-ban itt a mezőnyben?!
    Így teljesüljön minden kívánságod

  14. #189
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Így teljesüljön minden kívánságod
    Ja, hogy az első oldalon!

  15. #190
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már kéne egy statisztika, mégis hány ember megy VR-ban itt a mezőnyben?!
    Nekem van, de csak karácsony óta. Eddig csak a gyerekek szórakoztak vele, így egyenlőre nem tartozom a statisztika egyik kategóriájába sem.

  16. #191
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Iracing-es adatok lehetnek még érdekesek. Eddig 1415 ember jelezte fórumon, hogy VR-al megy ami elég nagy szám. Ez amúgy valószínűleg jóval több, mert rá kell kattintani a fórumra, kikeresni a VR csoportot és ott a VR User List topikot is meg kell találni. Ezek után még még bele is kell írnod, szóval elég sokan nem csinálják meg.

    Nincsenek hivatalos számok amúgy, de a fórum alapján olyan 20-40 ezer aktívabb felhasználója lehet az iRacingnek (volt valami 50 ezres szám régen, de annyian nem használják), szóval legrosszabb esetben is ~4% körül alakul már a VR-osok száma. Fontos még hozzátenni, hogy sokan még mindig 1 monitoron játszanak a fórumok alapján VR-ra nem alkalmas géppel (iRacing nem gépigényes), szóval ha már csak a VR ready gépeket nézzük ennél jóval magasabb az arány.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 01. 09. 11:37.

  17. #192
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, hogy az első oldalon!
    Jövőre már VhaRibos leszünk
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  18. #193
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szemüvegre amúgy meg ez a megoldás Oculushoz (van több is, de elvileg ez a legjobb) vagy kontaktlencse:
    https://vr-lens.eu/

    Elvileg amúgy volt valami vastagabb szivacs is a VR Covernél korábban, nem tudom hogy van e még a holnapjukon.



    Nem tudom mire gondolsz pontosan. Négy féle játék van ha úgy veszem:
    - Natívan támogatja az eszközöd
    - Támogat valami eszközt, de nem a tiédet (pl Vive<->Oculus), erre van megoldás
    - Utólag valamilyen játékonként egyedi módszerrel VR-ossá tehető (általában nem valami jók ezek)
    - Virtual Desktoppal játszod VR-ban (nem látom értelmét)

    Az utolsóhoz ajánlott már az új Rift béta, minimális hibái vannak csak ahhoz képest hogy mennyivel többet tud (virtual desktop, 1gb helyett 300mb ramot eszik induláskor, stb). Volt hogy úgy gyakoroltam practice-on, hogy ki volt téve a meccs a műszerfalra, nagyon állat
    https://youtu.be/s8EwXIuCqEY?t=622
    Köszi az infót. Igazából a 3-dik variációra gondoltam. Mintha valahol azt olvastam volna, hogy van egy program, amin keresztül futtatva VR képesek lesznek a játékok, de azóta sem találtam meg újra azt az írást. Vagy lehet, hogy valamit nagyon félreértelmeztem.

    A béta programot meg ki fogom próbálni, köszi a tippet.

  19. #194
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szerintem te a VorpX-re gondolsz, ami fizetős driver...
    https://www.roadtovr.com/buy-vorpx-3...rift-htc-vive/

  20. #195
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    A "VR zászlós" problémára van megoldás:
    http://www.racedepartment.com/downlo...-for-vr.17416/
    lecserélitek a gyári file-okat, és a zászlók bekerülnek középre, most próbálgattam GT4-nél, működik!

  21. #196
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Beszereztem egy cv1 - t.
    A füleshez kell valamit állítani h terhangzasu legyen?
    Windowsban láttam ilyen Dolly atmos meg Windows sonic
    beállításokat, melyikre állítsam, vagy egyáltalán nem nem is kell foglalkozni vele és alapból működik a virtuális terhagzas?
    Assetto - bán kell valamit állítani hozzá?

  22. #197
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Beszereztem egy cv1 - t.
    A füleshez kell valamit állítani h terhangzasu legyen?
    Windowsban láttam ilyen Dolly atmos meg Windows sonic
    beállításokat, melyikre állítsam, vagy egyáltalán nem nem is kell foglalkozni vele és alapból működik a virtuális terhagzas?
    Assetto - bán kell valamit állítani hozzá?
    Nem nyúltam semmihez, de érzésre működik...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  23. #198
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Csak újra a szokásos:
    "If you are using an Nvidia GPU and currently experiencing display or performance issues with your Oculus Rift, please make sure you're using driver version 388.59. Later versions may cause compatibility issues with Oculus software."

  24. #199
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem senki se azt mondta h alkalmatlan , csak persze mindig van jobb stb és az emberek szeretik a jót

    de pl a monitor frissítési frekvenciája pont nem oszt nem szoroz abban h kihozd magadból a maximumot...
    én speciel inkább játszottam egy 48" TV-n magas input laggal mint egy ilyen csodamonitoron (mert nincs szerintem használható méretű ) próbáltam ilyet is de 34" is kicsi szerintem...gyorsabb nem leszel tőle

    viszont a rifttel úgy érzem nálam jött egy fejlődés , gyorsabb is vagyok szerintem és sokkal gyorsabban is jön a jó idő illetve gyorsabban tanulok pályát , kocsit
    Rifftel?

    Ennek érdekelne a miértje, hogy mit érzel máshogy, persze csak ha szavakba lehet foglalni.

  25. #200
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Rifftel?

    Ennek érdekelne a miértje, hogy mit érzel máshogy, persze csak ha szavakba lehet foglalni.
    Egy az amit Piski Tamás említett, hogy motiváltabban ülsz le az miatt mert élvezetesebb, hogy 3D-ben látod az egészet, több kedved van gyakorolni is. Ott van a kezed a lábad, előbbi ráadásul pontosan úgy mozog ahogy a valós kezed és körbe tudsz nézni a kocsiban. Az elején furcsa volt és lassabb voltam, de így fél év után sokkal könnyebben tanulom a pályákat vele, mert térben látom az egészet. Konzisztenciában sokat számít

    Két hátránya azért van. Az első a felbontás, de szerintem ezt pillanatok alatt megszokja az ember és fel sem tűnik, főleg ha a pixel density 150 vagy az felett van. A másik a 110 fokos fov ami azért 3 monitorhoz képest kevés kicsit. Tegnap pont volt egy olyan ütközésem amit 3 monitorral biztosan ki tudok kerülni, amikor is oldalról a fűről jöttek belém.

Oldal: 8 / 12 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •