Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 5 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (278 összesen)
  1. #101
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    https://www.gearbest.com/pc-headset/...76.html?wid=21

    Mire elhatároztam, hogy veszek egy DK2t, kiderül hogy akciós a pimax Ma-holnap...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #102
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.gearbest.com/pc-headset/...76.html?wid=21

    Mire elhatároztam, hogy veszek egy DK2t, kiderül hogy akciós a pimax Ma-holnap...
    Pimax 4K esetén nincs fejmozgás érzékelés sem, nem? Az miért jó egyáltalán? Plusz ahogy olvastam, a támogatás kb nulla hozzá

  3. #103
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Pimax 4K esetén nincs fejmozgás érzékelés sem, nem? Az miért jó egyáltalán? Plusz ahogy olvastam, a támogatás kb nulla hozzá
    Mire gondolsz? Hogy nem tudsz vele balra-jobbra nézni?
    https://youtu.be/oUiSNCfadGk?t=13m38s

    Ah, mármint az előre hátradőlés lehet issue, de ahogy elnéztem ez egy PS kamera és egy pingpong labda megoldja ha nagyon kéne 20$ból.
    Még most győzzetek meg ha rosszul látok valamit, mert már a kosárban van
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2017. 11. 09. 18:33.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #104
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Mire gondolsz? Hogy nem tudsz vele balra-jobbra nézni?
    https://youtu.be/oUiSNCfadGk?t=13m38s
    mélységben nem tudsz, mondjuk szimben igazából ez fel se fog tűnni...Assettoban egyébként tök jó (annál próbáltam a pimaxot akitől a dk2-t vettem, de volt riftje is meg Viveja is ) szigorúan AC-ban veri a cv1-et szerintem bár a ghosting kicsit zavaró voltés azt nem tudom h meg lehet -e szokni
    viszont én nem venném ennyiért már... pár nappal ezelőttig alig került többe a pimax5k ugribugri cucc nélkül
    ebben az árkategóriában inkább döntenék most a cv1 mellett és az asszonyod lehet ugribugrizna

  5. #105
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    +1, ki tudja mit hoz a black friday ?

  6. #106
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    +1, ki tudja mit hoz a black friday ?
    főleg h előbb utóbb a kereskedők is rájönnek h a touch bundle nélküli beragadt cv1 készleteket nem tudják eladni , csak ha jócskán alámennek a bundle ár alá...lehet nem fekete péntekre , de csak rájönnek

  7. #107
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Jól van, refundoltam a Pimaxot, pedig úgyérzem az lett volna a megfelelő választás a jelenlegi hardver környezetemben, de lebeszéltetek.
    Veszek inkább egy memoryhabszivacsos ágymatracot a pénzből, az biztos nem lesz pixeles
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  8. #108
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    inkább döntenék most a cv1 mellett és az asszonyod lehet ugribugrizna
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Veszek inkább egy memoryhabszivacsos ágymatracot a pénzből, az biztos nem lesz pixeles
    Azon legalább biztosan fog ugribugrizni

    Szerintem is max a CV1 vállalható jelenleg, de a közeli Black Friday miatt az se nagyon (én még 1 hónapja vettem, akkor is necces volt már ez miatt)

  9. #109
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Azon legalább biztosan fog ugribugrizni

    Szerintem is max a CV1 vállalható jelenleg, de a közeli Black Friday miatt az se nagyon (én még 1 hónapja vettem, akkor is necces volt már ez miatt)
    Nem tudom mi lesz most, lehet semmi. Nincs is hely és szándék se, fölösen mi a tosznak vegyek Oculus Touch szettet, vagy Viveot...Pimax lett volna jó megoldás, főleg 80ért, de utánaszámoltam a vámolásnak meg ilyeneknek és 110et már nem ért itt is le lett hurrogva..
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  10. #110
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Jól van, refundoltam a Pimaxot, pedig úgyérzem az lett volna a megfelelő választás a jelenlegi hardver környezetemben, de lebeszéltetek.
    Veszek inkább egy memoryhabszivacsos ágymatracot a pénzből, az biztos nem lesz pixeles
    Én is még kivárnék vele, mert egyelőre még mintha kicsit olyan a helyzet, mint anno a Betamax vagy VHS lesz a befutó korszakban?

    Egyébként nem feltétlen jobb a memóriahabos matrac. Kényelmes, de reggelente merevebb derékkal keltem a memóriahaboson aludva. Vettünk két éve és most megfordítva, memóriahabbal lefelé fordítva használjuk a franciaágyon. Csak, hogy ez se legyen könnyű választás

  11. #111
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én is még kivárnék vele, mert egyelőre még mintha kicsit olyan a helyzet, mint anno a Betamax vagy VHS lesz a befutó korszakban?

    Egyébként nem feltétlen jobb a memóriahabos matrac. Kényelmes, de reggelente merevebb derékkal keltem a memóriahaboson aludva. Vettünk két éve és most megfordítva, memóriahabbal lefelé fordítva használjuk a franciaágyon. Csak, hogy ez se legyen könnyű választás
    Namostmármésztea
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  12. #112
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Na estére már lesz DK2m, aztán ha adja és bírja a középfülem a VR egyensúlyozást, akkor Black Friday $350ért szerzek egy CV1et is!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  13. #113
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na estére már lesz DK2m, aztán ha adja és bírja a középfülem a VR egyensúlyozást, akkor Black Friday $350ért szerzek egy CV1et is!
    Amazonon lesz ugye az elvileg november 17-24 között, ki tudja mikor lesz akcióban a Rift, szóval sokat kell gyakorolnod. A gond az, hogy ha egyből beülsz és le akarsz vezetni pár órát, nem biztos hogy fog menni. Fokozatosan kell hozzá szoktatni magad. Plusz a DK2 képminőségre nem valami jó, szóval nem ad teljes képet a CV1ről. Jah, és ne felejtsd el 150%ra minimum átállítani a Pixel Density-t a játékokban, ha bírja a gép akkor 200ra

  14. #114
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amazonon lesz ugye az elvileg november 17-24 között, ki tudja mikor lesz akcióban a Rift, szóval sokat kell gyakorolnod. A gond az, hogy ha egyből beülsz és le akarsz vezetni pár órát, nem biztos hogy fog menni. Fokozatosan kell hozzá szoktatni magad. Plusz a DK2 képminőségre nem valami jó, szóval nem ad teljes képet a CV1ről. Jah, és ne felejtsd el 150%ra minimum átállítani a Pixel Density-t a játékokban, ha bírja a gép akkor 200ra
    iR fórumon van valami jó leírás hogyan kellene belőni a sisakot? Pontos ingame settings hogy a gusztustalan felbontás, kicsít gourmet csomagolást kapjon.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  15. #115
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    iR fórumon van valami jó leírás hogyan kellene belőni a sisakot? Pontos ingame settings hogy a gusztustalan felbontás, kicsít gourmet csomagolást kapjon.
    http://members.iracing.com/jforum/po...t/3489433.page

    CV1-hez van, de az alapok ugyan azok. Mindjárt összedobom magyarul, hogy mi kell belőle, mert vannak hülyeségek is benne, például a virtual desktop (pl. bigscreen) használat ami lezabálja a géped

  16. #116
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    http://members.iracing.com/jforum/po...t/3489433.page

    CV1-hez van, de az alapok ugyan azok. Mindjárt összedobom magyarul, hogy mi kell belőle, mert vannak hülyeségek is benne, például a virtual desktop (pl. bigscreen) használat ami lezabálja a géped
    Kösz, épp írtam volna hogy nem kérek tolmácsot, erre:
    Oops!

    It looks like you need to renew your iRacing.com membership before you can login to the site.

    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #117
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Jó, mert nem is volt kedvem hozzá

    Előljáróban annyi, hogy get a replay van írva hogy megtudd bírja e a 90 fps-t, de ez hülyeség mert más beállítások vanna iracingben replayre meg játékra, szóval inkább érdemes pár unofficial versenyen (pl Dallara Dash R class) kitesztelni, közben meg monitorozni a cpu gpu használatot rajtnál.

    1.RUN IRACING IN DX11 MODE
    You need to run Iracing in DX11 mode.
    From the members site select settings and then change the mode to DX11.


    2.rendererDX11.ini CHANGES (default path libraries\documents\iracing\rendererDX11.ini)
    You need to make changes to this file.
    Browse to the path shown above and open the file in a text editing program such as notepad.
    Once you have made the changes be sure to save the file.
    If you mess the file up you can always delete it and Iracing will automatically download a new version of the file next time you start iracing.
    Changes to the file are shown below.
    Thanks to Derek the Legend Speare for info...


    [Oculus Rift]
    RiftEnabled=1 (Enables rift to work with Iracing)
    PixelsPerDisplayPixel=150-200 (You will need to play with this to suit your setup)
    AutoSelect=1 (Changing this from 0 to 1 will force Iracing to use the Rift automatically)
    AutoCenter=1 (Rift will recenter automatically after loading screen disappears)
    UIScreenSize=150 (change this to 100 if you find the Virtual mirror too big)
    UIScreenDistance=80 (changes distance UI appears from you)
    MirrorEnabled=1 (changing this to 0 will turn off the rift display projection on your single screen, this may improve frame rates)


    3.IRACING GRAPHICS MENU CHANGES
    (This is very user specific so you will need to try different things for your PC)
    Run minimal setting to start with and check you are getting 90FPS as this is key.
    Slowly ramp things up by making changes and exiting the sim.
    When you reenter the sim the changes will have take place.
    Check your FPS.
    Repeat the process.....


    4.USEFUL VR RELATED COMMANDS
    Move black boxes =Alt+K
    Resize black boxes = CTRL+PAGE UP/DOWN
    If you are having the issue that you cannot see all of the black boxes to relocate them
    because some of them are currently not in use then browse to the
    iracing app.ini file (default path libraries\documents\iracing\appi.ini)
    and under the [graphics] heading change
    'ForceVisibleWhenMove' from 0 to 1.

    5.MOVE DEFAULT CAMERA POSITION
    To move the default cockpit camera position lower or higher go into a replay after sitting in your car for a while and hit
    CTRL+F12 (cameras command)
    Next move the X Axis to reposition camera forward and back
    and the Z Axis to move up and down to the desired racing view.
    SelectSave car at the bottom to save your settings for each individual car.
    Next time you go to race the new position will be saved.


    6.SET A RECENTER CAMERA BUTTON ON YOUR WHEEL.
    From time to time the CV1 view might slip, so it is best to go into
    Iracing options/controls
    and scroll right to the bottom on the right hand panel and assign a button on your wheel to the
    Recenter HMD position key command.


    7.PLAY WITH THE SETTINGS TO GET A STEADY 90FPS
    Get a replay with a full grid of cars at COTA or SPA and try playing around with the graphics settings in the replay until you get a steady 90FPS. Remember to apply these settings to your actual race graphics settings.
    It has also been noted that turning any triple screen support off improves frame rate.
    It has also been noted that turning off CV1 mirroring on a single screen improves frame rates
    It has also been noted that turning off Virtual mirror improves frame rates.

    8.CHANGE YOUR SOUND SETTINGS TO THE RIFT
    To get audio out of the CV1 headphones in Iracing change your simulation device to Rift Audio.
    If you want to use the rift for chat then change the Voice Chat settings playback & Mic to Rift Audio also.
    Same again if you use the spotter.
    Dont forget to assign a push to talk button to your wheel.

    11.NVIDIA USERS CHECK THIS SETTING (I am convinced this made a massive difference to my viewing pleasure)
    VIA Gary Tall
    'I just realised that I'd mistakenly got the Texture filtering - Quality setting in Nvidia Inspector set to Quality.
    I've changed it to High Quality and I think it has made a big improvement in the image in iRacing with the Rift.
    This is also available in the manage 3d settings in Nvidia control panel.

    12.SOUND POSITIONING
    VIA John Erich.
    'I know it helped with my monitors, but this is probably even more helpful for VR users with our more limited FOV.
    I adjust the stereoStreamInSurroundBalance in the app.ini. (default path libraries\documents\iracing\appi.ini)
    I believe this adjusts how loud your engine is in comparison to external sounds, ie: other cars on track or brake squeal.
    I think default is 100 (I have mine lowered to 50).
    Having your opponent's car a little louder should help with positional awareness.

    22.PIXEL DENSITY EXPLAINED
    Thanks again to Derek Speare for clearing this one up.
    Right now iRacing allows us to adjust the VR Pixel Density in the renderDX11.ini file. It's set to 150 by default. What does that number really represent? Great question! A Pixel Density (PD) of 100 is really a resolution value, and that value is the native screen resolution your VR device; with the CV1 and Vive it's 2160x1200 and with the DK2 it's 1920x1080. Therefore, when you set the PD to 100 you are simply running your VR application at the device's native resolution.

    Ok, Derek, tell me what happens when the PD is set to 150? I will! When you set the PD to 150 you "upscale" your device's resolution to a value of 1.5 times what it is natively. In the case of the CV1 it's 2160*1.5 x 1200*1.5, or 3240x1800. Make sense? It should...

    So, then you can see what happens when you run the PD to 200. There you'd have a 2160*2 x 1200*2, or 4320x2400 resolution running. You can see another relationship emerging as well, and that's that the total number of pixels being rendered increases exponentially to the increase in PD.

    Here are the total Pixels for popular values:
    PD = 100 => 2160x1200 resolution = 2,592,000 pixels
    PD = 150 => 3240x1800 resolution = 5,832,000 pixels
    PD = 200 => 4320x2400 resolution = 10,368,000 pixels
    PD = 250 => 5400x3000 resolution = 16,200,000 pixels

    What I recommend personally to anyone is that they keep their PD value to whatever number gives that a solid 90 base simulation frame rate. If you ramp it up too aggressively you run the risk of frame rate degradation to the degree that ATW cannot compensate and you get ghosting, judder and, worse, VR induced disorientation and discomfort.

    We can also draw a parallel for those who make the "Will this run iRacing in VR" threads. Say "iRving iRacer" has a three screen setup and he wants to know if his PC will "run iRacing in VR". He can easily run test laps at his various tracks and run a framerate test on each one. If he has frame rates running at ~90 or more all the time then he knows with ease that he can - should - run iRacing with VR; e.g.:

    iRving runs three screes at 1920x108 x 3 => 5760x1080 resolution = 6,220,800 pixels generated. If iRving can run that then he "should" have a good VR experience as his PC has enough power to do it.

    23.LOW FPS? TRY THIS SETTING
    David J Lord wrote:
    Sometimes windows can open a new dialog box or app in the background which causes the fps to drop dramatically. To fix this open up the app.ini in /documents/iracing/app.ini and set the following:

    reduceFramerateWhenFocusLost=0 ; set this to 0 to maintain full framerate when another program has the keyboard focus.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 11. 15. 15:50.

  18. #118
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Biztos nem fogsz a Mikulástól virgácsot kapni már, jót cselekedtél, thank you!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #119
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Gyorsan lement a lakás felújítás

  20. #120
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Gyorsan lement a lakás felújítás
    A DK2 belefér a mikulásnak kitett cipőmbe
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #121
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Na első körben feladtam, ez a konfigurálás rémálom.
    Oculus Home megy, trackingre USb 2.0t ír, de az USB issueról tudtam. Amiről nem, hogy 1 HDMI out van a videókártyámon, szóval bedugtam az alaplapi HDMIbe és hiába állítom be a BIOSban hogy mi az elsődleges kártya, nem megy. SteamVR eleve egy szürke paca, játék indításkor se történik semmi.

    Ja és a legérdekesebb hogy az NVIDIA vezérlőpult szerint, nincs alkalmas megjelenítőm, ezért baszik megnyílni
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #122
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na első körben feladtam, ez a konfigurálás rémálom.
    Oculus Home megy, trackingre USb 2.0t ír, de az USB issueról tudtam. Amiről nem, hogy 1 HDMI out van a videókártyámon, szóval bedugtam az alaplapi HDMIbe és hiába állítom be a BIOSban hogy mi az elsődleges kártya, nem megy. SteamVR eleve egy szürke paca, játék indításkor se történik semmi.

    Ja és a legérdekesebb hogy az NVIDIA vezérlőpult szerint, nincs alkalmas megjelenítőm, ezért baszik megnyílni
    Ha az Oculus-t kötötted az alaplapira, az úgy garantáltan nem is fog menni. DK a vidkártyára, monitor szintén, csak más csatlakozóval, esetleg DVI->HDMI vagy DisplayPort->HDMI átalakítóval.

    Nálam hasonló felállás volt 1070+CV1-gyel, 1 HDMI van csak a kártyán, úgyhogy a monitor ment át DisplayPort-ra.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  23. #123
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na első körben feladtam, ez a konfigurálás rémálom.
    Oculus Home megy, trackingre USb 2.0t ír, de az USB issueról tudtam. Amiről nem, hogy 1 HDMI out van a videókártyámon, szóval bedugtam az alaplapi HDMIbe és hiába állítom be a BIOSban hogy mi az elsődleges kártya, nem megy. SteamVR eleve egy szürke paca, játék indításkor se történik semmi.

    Ja és a legérdekesebb hogy az NVIDIA vezérlőpult szerint, nincs alkalmas megjelenítőm, ezért baszik megnyílni
    Alaplapiba hiába dugod be. Vagy a Videókártya slotjait használod vagy az integráltat az alaplapi csatlakozón keresztül. Egyszerre mindkettőt nem tudod. Dugd át a monitort egy másik csatlakozóba. Lehet kapni dvi->displayport vagy hdmi->displayport átalakítót, nekem mindegyikből van egy egy a régi monitorhoz és a tv-hez.

    Displayportoshoz hang nélkül:
    https://www.aliexpress.com/item/Disp...311.0.0.og3udD

    Hanggal:
    https://www.aliexpress.com/item/Ugre...StoreLevelAB=0

    A fejegységnek is jobb az USB3.0, de azt hiszem el van 2.0val is. A 2 érzékelőnek viszont mindenképpen kell az usb3.0. A CV1-et egyszer beállítod negyed óra alatt és utána ki se kell húzni, felveszed és működik (DK2-ről nyilatkozni nem tudok, de tippre ugyan ez)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 11. 16. 16:31.

  24. #124
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na első körben feladtam, ez a konfigurálás rémálom.
    Oculus Home megy, trackingre USb 2.0t ír, de az USB issueról tudtam. Amiről nem, hogy 1 HDMI out van a videókártyámon, szóval bedugtam az alaplapi HDMIbe és hiába állítom be a BIOSban hogy mi az elsődleges kártya, nem megy. SteamVR eleve egy szürke paca, játék indításkor se történik semmi.

    Ja és a legérdekesebb hogy az NVIDIA vezérlőpult szerint, nincs alkalmas megjelenítőm, ezért baszik megnyílni
    természetesen videókártyára kell kötni DK2-t és a monitort is...ha egy HDMI-d van akkor átalakító kell , pl dk2-höz adtak is DVI-HDMI átalakítót...(konkrétan nekem a rift van átalakítóval bedugva)

    A telepítő varázslót is elég átskippelni ...

    oculus Home beállításaiban állítsd be az "Allow unknown sources-t" !!!!!!!!!

    a steamVR -ral se kell foglalkozni , csak telepítsd fel és ne foglalkozz vele soha többet... ha valami játéknak az kell akkor eléri és használja...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 11. 16. 16:45.

  25. #125
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Jómagam is erre jutottam, úton is vagyok egy DVI dugaszért - és obv a VGAba dugtam a fejest

    Amúgy az Oculus Homeban próbáltam a hullámvasutat, de attól majd behánytam
    USB 3.0t meg majd veszek PCI-Ebe, mert az Asrock alaplapokat nem szereti a Rift...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 5 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •