Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 3 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (278 összesen)
  1. #51

  2. #52
    Sziasztok! Tegnap megerkezett az oculus rift dk2, de sajnos a beallitasok utan kiprobalhato irosztalos demon kivul nem mukodik mas rendesen. Raadasul az is szaggat, pedig a konfig biztos eleg kell h legyen. A tuscan demo ablakba jelenik meg es ha athuzom a riftbe akkor mukodik. Ha jol tudom ennek valahogy mashogy kellene tortennie . Az lfs-sem akar sikerulni, azt is hasonlo modon probaltam ablak modba athuzni. Ha esetleg valaki tud segiten szivesen varom a tippeket. Koszi!

  3. #53
    Idézet Eredetileg enbalu írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Tegnap megerkezett az oculus rift dk2, de sajnos a beallitasok utan kiprobalhato irosztalos demon kivul nem mukodik mas rendesen. Raadasul az is szaggat, pedig a konfig biztos eleg kell h legyen. A tuscan demo ablakba jelenik meg es ha athuzom a riftbe akkor mukodik. Ha jol tudom ennek valahogy mashogy kellene tortennie . Az lfs-sem akar sikerulni, azt is hasonlo modon probaltam ablak modba athuzni. Ha esetleg valaki tud segiten szivesen varom a tippeket. Koszi!
    Szia!
    Attilát kérdezd meg (Tilus) Simhouse , ő biztosan tud segíteni....
    Audi 2.2T 20V sor 5 Turbo Quattro

  4. #54
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Elég nagy volt mostanában a csönd, úgy hogy gondoltam szólok hogy már előrendelhető.
    https://www.oculus.com/

  5. #55
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én tavaly kb ilyenkor próbáltam a DK1-et, ami nagyon pixeles volt. Persze úgy is élvezetes volt a repülőgép szimulátor (az irányító rész is pontosan ugyan ott volt), de azért zavart. Ahogy hallottam a végleges verzió se lett valami acélos. A felezett 4k felbontás (jelenleg felezett fullhd) segítene valamit, de szerintem lehet hogy még az is kevés lenne.

    Én még 1-2 évig biztosan nem veszek ez miatt, majd ha kijön a 2. verzió (vagy más típusból nagyobb felbontású)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 01. 18. 17:38.

  6. #56
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Elég nagy volt mostanában a csönd, úgy hogy gondoltam szólok hogy már előrendelhető.
    https://www.oculus.com/
    De sajnos vagy nem sajnos csak 20 országban., és nálunk még nem.

  7. #57
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Nézegettem most képeket az Oculus Riftről és az jutott eszembe, vajon ezt szemüveges emberek is probléma nélkül használhatják? Merthogy én pl szemüveges vagyok. Vajon olyanok a lencséi, mint a távcsőnek, hogy hozzáigazitható az ember szeméhez, hogy élesen lássa a képet? Igazából azt hiszem csak igy lenne értelme.

    Mert különben azok a nagy lencsék eléggé zavaróak lehetnek, ha valaki szemüvegben próbálja használni.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #58
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Használhatóak szemüvegben is, de tudtommal az oculust szellőzése nem valami jó, így könnyen bepárásodik a szemüveged

  9. #59
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem most képeket az Oculus Riftről és az jutott eszembe, vajon ezt szemüveges emberek is probléma nélkül használhatják? Merthogy én pl szemüveges vagyok. Vajon olyanok a lencséi, mint a távcsőnek, hogy hozzáigazitható az ember szeméhez, hogy élesen lássa a képet? Igazából azt hiszem csak igy lenne értelme.

    Mert különben azok a nagy lencsék eléggé zavaróak lehetnek, ha valaki szemüvegben próbálja használni.
    Használható, van hely a szemüvegnek is. A SimHouse-nál a Silverkartban ki is próbálhatod milyen. De ahogy előttem is írták könnyen bepárásodik.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem most képeket az Oculus Riftről és az jutott eszembe, vajon ezt szemüveges emberek is probléma nélkül használhatják? Merthogy én pl szemüveges vagyok. Vajon olyanok a lencséi, mint a távcsőnek, hogy hozzáigazitható az ember szeméhez, hogy élesen lássa a képet? Igazából azt hiszem csak igy lenne értelme.
    Mert különben azok a nagy lencsék eléggé zavaróak lehetnek, ha valaki szemüvegben próbálja használni.
    Ha szemüveges vagy, akkor a Oculus-ban is kelleni fog a szemüveg, mert nélküle pont ugyan olyan rosszul fogsz látni, mint egyébként. Az Oculus-ban távolra fókuszálsz, így hiába van a kijelző az orrod előtt, aki rövidlátó, az ugyan úgy rövidlátó lesz ebben is.

    A szemüveget fel lehet venni alá, van neki hely ha nem extrém nagy a kereted, persze picit lehet nyomni fogja a fejedet. Ami inkább gáz, hogy ha összeér az lencse az Oculus lencséjével (ami szinte 100%), akkor megkarcolhatják egymást, ami nem jó. Kontaktlencse javasolt, lehet kapni egyszer használatos napi lencséket is 30-as csomagban, sportoláshoz, nyaraláshoz, alkalmi használatra sztem kiváló, ha amúgy a szemüveget preferálod! Évekig eláll és az ára sem vészes.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 04. 22:53.

  11. #61
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    És mit választanátok?
    Oculus vagy 3 monitoros rendszer? :-)

  12. #62
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    És mit választanátok?
    Oculus vagy 3 monitoros rendszer? :-)
    Ebbe szerintem nem érdemes belemenni, olyan kérdés mint hogy melyik a legjobb sim. Fórumon már olvastam minden véleményt:
    - van akinek van VR szemüvege és imádja
    - van aki megvette, imádta, aztán visszatért 3 monitorra mert folyamatosan izzadt és kényelmetlen volt egy idő után
    - van aki megvette és eladta mert 20 perc után mindig hányingere van
    - van aki soha se venne, mert kipróbálta és nem tetszett neki

    Szerintem próbálj ki egyet (akár HTC VIVE) legalább fél órán át és onnantól kezdve nagyjából tudni fogod, hogy neked jó e vagy nem. Én próbáltam kb összesen annyiszor csak nem autóversennyel és tervbe van véve a következő generáció, mert pixelesnek találtam a jelenlegit ilyen sok pénzért

  13. #63
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    És mit választanátok?
    Oculus vagy 3 monitoros rendszer? :-)
    Az Oculus a nyilvánvaló hibái és hiányosságai ellenére olyasmit ad, amit a három monitoros rendszer, semmivel sem tud ellensúlyozni.
    De ez önmagában nem jelenti azt hogy mindenkinek az Oculus a jó választás. Van kismillió szubjektív szempont, preferencia.

  14. #64
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az Oculus a nyilvánvaló hibái és hiányosságai ellenére olyasmit ad, amit a három monitoros rendszer, semmivel sem tud ellensúlyozni.
    De ez önmagában nem jelenti azt hogy mindenkinek az Oculus a jó választás. Van kismillió szubjektív szempont, preferencia.
    Hát, szerintem pont ezen nyilvánvaló hibák/hiányosságok kiküszöbölésével tudja ellensúlyozni egy 3 monitoros rendszer az Oculust és a VR pont a jelenlegi tudásszintje miatt nem való mindenkinek.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2017. 02. 05. 10:15.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  15. #65
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, szerintem pont ezen nyilvánvaló hibák/hiányosságok kiküszöbölésével tudja ellensúlyozni egy 3 monitoros rendszer az Oculust és a VR pont a jelenlegi tudásszintje miatt nem való mindenkinek.
    Akkor másképp fogalmazom. Az Oculus olyasmit ad, amire a 3 monitor nem képes. Hogy ez kinek mennyit ér az már preferencia kérdése.

  16. #66
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor másképp fogalmazom. Az Oculus olyasmit ad, amire a 3 monitor nem képes. Hogy ez kinek mennyit ér az már preferencia kérdése.
    Én most éppen választás előtt vagyok.
    Szeretnék valamilyen irányba fejleszteni. Vagy 3 monitor vagy Oculus.
    Árban ha összeadom a költségeket egy szint mindkét opció, éppen ezért okoz fejtörést...
    Köszi egyébként a segítséget.

  17. #67
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    Én most éppen választás előtt vagyok.
    Szeretnék valamilyen irányba fejleszteni. Vagy 3 monitor vagy Oculus.
    Árban ha összeadom a költségeket egy szint mindkét opció, éppen ezért okoz fejtörést...
    Köszi egyébként a segítséget.
    Ha a 3 monitor nem válik be, még mindig könnyebb a felesleges dolgoktól megszabadulni és Oculus-ra váltani

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    Én most éppen választás előtt vagyok.
    Szeretnék valamilyen irányba fejleszteni. Vagy 3 monitor vagy Oculus.
    Árban ha összeadom a költségeket egy szint mindkét opció, éppen ezért okoz fejtörést...
    Ez egy olyan dolog, amit senki se fog tudni neked megmondani, hogy neked melyik lesz a jobb.
    Javaslom próbáld ki mindkettőt, ha máshol nem tudod, akkor a SimHouse-ban ehhez minden adott.

  19. #69
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Éppen nemrég írtam be az iRacers.hu fórumába, ide is beillesztem:

    Végre eljutottam az Oculus kipróbálásáig, 02.04. szombaton elautóztam a SilverKart-ba. 1 órát töltöttem el a heti aktuális iRacing BSS pályán Doningtonban. Semmi rosszullét vagy ilyesmi...
    Röviden és tömören: az összes húha, amit a 3D miatt lehetett várni megvolt, mégsem győzött meg, hogy nekem kell egy ilyen. A legnagyobb mínuszok: a kis látószög egy valódi periferikus látáshoz képest,
    valamint a pixelesség a relatíve kis felbontás miatt.
    Részemről maradok még egy darabig a 3 monitor mellett, de kíváncsian várom a további fejlesztéseket.

  20. #70
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szemüveges vagy, akkor a Oculus-ban is kelleni fog a szemüveg, mert nélküle pont ugyan olyan rosszul fogsz látni, mint egyébként. Az Oculus-ban távolra fókuszálsz, így hiába van a kijelző az orrod előtt, aki rövidlátó, az ugyan úgy rövidlátó lesz ebben is.

    A szemüveget fel lehet venni alá, van neki hely ha nem extrém nagy a kereted, persze picit lehet nyomni fogja a fejedet. Ami inkább gáz, hogy ha összeér az lencse az Oculus lencséjével (ami szinte 100%), akkor megkarcolhatják egymást, ami nem jó. Kontaktlencse javasolt, lehet kapni egyszer használatos napi lencséket is 30-as csomagban, sportoláshoz, nyaraláshoz, alkalmi használatra sztem kiváló, ha amúgy a szemüveget preferálod! Évekig eláll és az ára sem vészes.
    .
    Hát ezzel nem nagyon tudok egyet érteni. Ligatalikor ki szerettem volna próbálni az OR-et, de a szemüvegem csak nem fért be a lencsék elé, pedig nem nagy a kerete. Nagyon kevés a hely, legyen az bármilyen keret. Sőt, az OR kialakitása sem ugy van megtervezve ahogy néztem.
    ..és, igen. Bepárásodik. Szellőztetés sem az igazi benne.

  21. #71
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    .
    Hát ezzel nem nagyon tudok egyet érteni. Ligatalikor ki szerettem volna próbálni az OR-et, de a szemüvegem csak nem fért be a lencsék elé, pedig nem nagy a kerete. Nagyon kevés a hely, legyen az bármilyen keret. Sőt, az OR kialakitása sem ugy van megtervezve ahogy néztem.
    Nekem befér alá a szemüvegem, ez alapján írtam, amit írtam. Viszont mivel a karcolás kockázata elég magas, így még ha be is fér, akkor sem javasolt úgy használni.

  22. #72
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    https://vr-lens-lab.com/
    Szemüvegeseknek, szemkímélőknek(kék fény ellen)

  23. #73
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Úgy lement az áruk h nem tudtam ellenállni és vettem egy DK2-t hétfőn.
    Többen hasznaltok bajnoki futamokon is cv1-t vagy DK2-t.
    Mik a tapasztalatok , h érdemes beállítani a grafikát AC alatt?

    Mekkora pixel per display -t hasznaltok?

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  24. #74
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Most csak 160 ezer az Alzában az Oculus + Touch bundle:
    https://www.alza.hu/oculus-oculus-ri...pekhez-oc002b1

  25. #75
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    Smile

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Most csak 160 ezer az Alzában az Oculus + Touch bundle:
    https://www.alza.hu/oculus-oculus-ri...pekhez-oc002b1
    A nyári EU akcióban bestockoltak és most +30as marginnal árulják. Szép
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 3 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •