Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 2 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (278 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Mizo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát... a facebook nem éppen a játékok felé nyit, inkább a közösségi dolgok felé. Persze közösségi szinten is lehet jó és hasznos dolgokat alkotni, de az mondjuk annyira nem érdekel engem. Kérdés milyen irányba viszi el a fejlesztést? Mire adja a pénzt majd? Mennyire engedi a játékos részre koncentrálni a mérnököket, fejlesztőket... Persze ízlések és pofonok

    http://www.gamestar.hu/minecraft-not...ulus-rift.html
    Sztem a Facebook a pénz felé nyit és az a játékokban sok van. Nem fog otthagyni egy már szinte megnyert piacot...

  2. #27
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem a Facebook a pénz felé nyit és az a játékokban sok van. Nem fog otthagyni egy már szinte megnyert piacot...
    Báh azért ez még nincs megnyerve szerintem.
    Durván fog még bővülni ez a piac, hisz még el sem kezdődött a terjedése igazán. Nemhiszem hogy a többi mammutcég, google, microsoft, stb csakúgy kézbetett karral űcsörögne. Megeshet hogy hasonló lesz a pályafutása ezeknek a sisakoknak is mint a 3D tévéknek. Sokféle gyártó, kitalálja a saját megoldását, egyiknél fáj az ember feje, másikhoz szemüveg kell, harmadik meg igazából csak 2,5D. Valami nyűg mindig van vele. Aztán végülis valahogy csak kipukkadt a lufi, az emberek nem gerjednek annyira 3D-re, mint a piac szerette volna.

  3. #28
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    310
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem a Facebook a pénz felé nyit és az a játékokban sok van. Nem fog otthagyni egy már szinte megnyert piacot...
    Úgy legyen... de azért nem élem bele magam

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Báh azért ez még nincs megnyerve szerintem.
    Durván fog még bővülni ez a piac, hisz még el sem kezdődött a terjedése igazán. Nemhiszem hogy a többi mammutcég, google, microsoft, stb csakúgy kézbetett karral űcsörögne. Megeshet hogy hasonló lesz a pályafutása ezeknek a sisakoknak is mint a 3D tévéknek. Sokféle gyártó, kitalálja a saját megoldását, egyiknél fáj az ember feje, másikhoz szemüveg kell, harmadik meg igazából csak 2,5D. Valami nyűg mindig van vele. Aztán végülis valahogy csak kipukkadt a lufi, az emberek nem gerjednek annyira 3D-re, mint a piac szerette volna.
    Project Morpheus (Sony) "már itt is van"...
    http://www.gamestar.hu/project-morph...-gdc-2014.html

  4. #29
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    A NEMZETKÖZI AUTÓ, MOTOR ÉS TUNING SHOW 2014 keretein belül kipróbáltuk a Oculus Rift szemüveget a gyerkőceimmel és nagyon tetszett. Ha HD-ben is kijön az új nemzedék már nem monitoron nyomja majd. A szimulátort is nagyon el tudnám képzelni otthon, köszönjük a lehetőséget Tilus.
    A király nem Elvis volt...

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    A NEMZETKÖZI AUTÓ, MOTOR ÉS TUNING SHOW 2014 keretein belül kipróbáltuk a Oculus Rift szemüveget a gyerkőceimmel és nagyon tetszett. Ha HD-ben is kijön az új nemzedék már nem monitoron nyomja majd. A szimulátort is nagyon el tudnám képzelni otthon, köszönjük a lehetőséget Tilus.
    Íme egy videó a gépről, itt Rift nélkül Assetto Corsa-val és Fanatec ClubSport kormánnyal:



    Itt pedig van kép a Rift-ről is:
    https://www.facebook.com/pages/Simho...23163817867369

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Mizo írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy legyen... de azért nem élem bele magam



    Project Morpheus (Sony) "már itt is van"...
    http://www.gamestar.hu/project-morph...-gdc-2014.html
    Ha a Microsoft, vagy a Sony felvásárolta volna az Oculust, akkor lenne valami alapja a félelmednek. Ez esetben ők biztosan megpróbálnák kapcsolt termékként árulni és korlátozni a szabad felhasználást. De ez esetben erre szinte semmi esély nincs. A facebook-nak nincs semmilyen terméke amivel kapcsolhatná az Oculust.
    A facebook-nak gyakorlatilag semmi "köze" nincs az Oculus-hoz. Van anyagi tőkéje, az Oculus-nak pedig szellemi tőkéje.
    A facebook számára ez leginkább pénzügyi befektetésnek tűnik, tehát várhatóan minél hamarabb minél több hasznot szeretne belőle viszont látni, ez esetben nem lessz érdeke korlátozni a szabad felhasználást.

    A sony Morpheus projectjét semmivel sem tartom többre mint az összes Oculus előtt "megbukott" WR szemüveget. A jelenlegi konstrukciót vicc hogy egy lapon emlegetik az Oculus-sal. A legnagyobb reményük az lehet hogy az Oculus meghozza a kedvet és igény lesz egy gyenge de olcsó wr szemüvegre.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2014. 03. 26. 17:53.

  7. #32
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    310
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a Microsoft, vagy a Sony felvásárolta volna az Oculust, akkor lenne valami alapja a félelmednek. Ez esetben ők biztosan megpróbálnák kapcsolt termékként árulni és korlátozni a szabad felhasználást. De ez esetben erre szinte semmi esély nincs. A facebook-nak nincs semmilyen terméke amivel kapcsolhatná az Oculust.
    A facebook-nak gyakorlatilag semmi "köze" nincs az Oculus-hoz. Van anyagi tőkéje, az Oculus-nak pedig szellemi tőkéje.
    A facebook számára ez leginkább pénzügyi befektetésnek tűnik, tehát várhatóan minél hamarabb minél több hasznot szeretne belőle viszont látni, ez esetben nem lessz érdeke korlátozni a szabad felhasználást.

    A sony Morpheus projectjét semmivel sem tartom többre mint az összes oculus előtt "megbukott" WR szemüveget. A jelenlegi konstrukciót vicc egy lapon említeni az oculus-sal. A legnagyobb reményük az lehet hogy az oculus meghozza a kedvet és igény lesz egy gyenge de olcsó wr szemüvegre.
    Reméljük tényleg csak a tőkét adja majd a facebook, és nem próbál hülye dolgokat beleerőltetni, mint pl: http://9gag.com/gag/aG9bxqw

  8. #33
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Báh azért ez még nincs megnyerve szerintem.
    Durván fog még bővülni ez a piac, hisz még el sem kezdődött a terjedése igazán. Nemhiszem hogy a többi mammutcég, google, microsoft, stb csakúgy kézbetett karral űcsörögne. Megeshet hogy hasonló lesz a pályafutása ezeknek a sisakoknak is mint a 3D tévéknek. Sokféle gyártó, kitalálja a saját megoldását, egyiknél fáj az ember feje, másikhoz szemüveg kell, harmadik meg igazából csak 2,5D. Valami nyűg mindig van vele. Aztán végülis valahogy csak kipukkadt a lufi, az emberek nem gerjednek annyira 3D-re, mint a piac szerette volna.
    Ez nem a 3D-ről szól, nem is a mamutcégekről.
    A csatát az nyeri akinek nagyobb a sw támogatottsága. Ebben Oculusnak 2 év előnye van az összes esetleges versenytársal szemben.
    Ha figyelembe veszed hogy manapság egy mai komoly játék program fejlesztése ennél több időt vesz igénybe, beláthatod hogy komplett generációval lemaradva mindenki, amit nehéz/képtelenség behozni rövid távon.
    Ami azt jelenti...az oculus vagányul eláraszthatja a piacot több millió (egyébként TELJESEN TOP END kijelzővel feszerelt) kütyüvel

  9. #34
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    https://www.oculusvr.com/order/

    Akkor ez most azt jelenti ha rendelek, akkor kapok egy második generációs fejlesztői változatot?

    Az a kis kamera minek kell??
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.oculusvr.com/order/

    Akkor ez most azt jelenti ha rendelek, akkor kapok egy második generációs fejlesztői változatot?
    Igen, de úgy tudom 70 ezer beérkezett rendelésük van, nem hiszem, hogy egyhamar hozzájutsz.
    Illetve én azért megvárnám a végleges verziót...

  11. #36
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.oculusvr.com/order/

    Akkor ez most azt jelenti ha rendelek, akkor kapok egy második generációs fejlesztői változatot?

    Az a kis kamera minek kell??
    Hát oda van írva, hogy :
    "- External camera (for positional tracking)"

    70 rugó körül van, vajon mennyi lesz a végleges ára, a véglegesnek ?

  12. #37
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Hát oda van írva, hogy :
    "- External camera (for positional tracking)"

    Azt én is vágom, de mi a cél? hogy merre jár a fejem vagy mi?
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  13. #38
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    70 rugó körül van, vajon mennyi lesz a végleges ára, a véglegesnek ?

    70 ha Usában laksz, nekünk kicsit drágább a D2, 350+vám+áfa+szállítás kb 110ezer mire ideér. Messze van ám a Marika

  14. #39
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    Azt én is vágom, de mi a cél? hogy merre jár a fejem vagy mi?
    Hát gondolom, ja. Biztos kell neki viszonyítani valamihez, hogy a fejmozgásra hogy reagáljon a képpel amit látnánk benne ...ha lenne ilyenünk.

    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    70 ha Usában laksz, nekünk kicsit drágább a D2, 350+vám+áfa+szállítás kb 110ezer mire ideér. Messze van ám a Marika
    Azért az sok érte..
    Utoljára módosította: mikkkka; 2014. 04. 28. 14:57.

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    Azt én is vágom, de mi a cél? hogy merre jár a fejem vagy mi?
    Igen, nem csak a fejmozgást irányát (mint a Dev1), hanem az egész mozgást is érzékeli (6DOF), tehát oda lehet hajolni, rá lehet közelíteni, vagy benézni a dolgok mögé.

    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az sok érte..
    A Rift teljes plusz költsége egy 3 monitoros rendszer plusz költségéhez lesz közel, beleértve a VGA-t is, kb így érdemes számolni.
    Ár/élmény arányban pedig bőven überelni fogja ezt, ha a felbontása elfogadható lesz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 04. 28. 15:46.

  16. #41
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az sok érte..
    Én mindig azt nézem mihez képest, ha monitorral szeretnél 3D-t lejátszani, ahhoz min 120hz-es kell, ami legalább annyi mint a Rift.
    Ha ezt három monitoros rendszerbe szeretnéd, akkor a D2 szinte ajándék áron van
    És ehhez jön még a 3D közti különbség, a Rift javára.

  17. #42
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Hát gondolom, ja. Biztos kell neki viszonyítani valamihez, hogy a fejmozgásra hogy reagáljon a képpel amit látnánk benne ...ha lenne ilyenünk.



    Azért az sok érte..
    Nem sok. Ezért egy közepesen gyenge 3dTV-t kapsz, ami ehhez képest ócska kacat.
    És ne felejtsd el hogy ez DevKit.

  18. #43
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Én mindig azt nézem mihez képest, ha monitorral szeretnél 3D-t lejátszani, ahhoz min 120hz-es kell, ami legalább annyi mint a Rift.
    Ha ezt három monitoros rendszerbe szeretnéd, akkor a D2 szinte ajándék áron van
    És ehhez jön még a 3D közti különbség, a Rift javára.
    Ahhoz képest sok, hogy aki eddig is egy monitorral tolta egy átlag gépen, annak ez egy nagyberuházás/v. megfizethetetlen, mintha három monitor + drágavideókártya lenne. mert akkor ez alsó hangon is min. 2K, ha a VGA-t is mellé teszem (meg az új tápot , meg a nem tudom még mit és akkor már inkább 250) nem ?
    Tehát nem az átlag magyar user fogja használni, sajnos.

  19. #44
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem sok. Ezért egy közepesen gyenge 3dTV-t kapsz, ami ehhez képest ócska kacat.
    És ne felejtsd el hogy ez DevKit.
    Persze hogy ahhoz képest nem sok, de aki egy monitorról lépne előrébb, annak ez túl nagy lépcső. A 3D TV -t eszembe sem jutt ezzel egy lapon említeni, tudom nem egy ligában vannak

  20. #45
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Persze hogy ahhoz képest nem sok, de aki egy monitorról lépne előrébb, annak ez túl nagy lépcső. A 3D TV -t eszembe sem jutt ezzel egy lapon említeni, tudom nem egy ligában vannak
    Mire ebből kész termék lesz, addigra a videókártyák is felnőnek a feladathoz, egy középkategóriás kártya is elég lesz. A terjedő tablet és téglafon őrületnek hála, a nagy felbontású, 5-10 colos panelok ára is drasztikusan csökkenni fog.

  21. #46

  22. #47

  23. #48
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

  24. #49
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Helyes! Remélem az árába is megmutatkozik majd a versenytársak jelenléte.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  25. #50
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Egyébként mióta a facebook felvásárolta az Oculus Rift-et, csomó videót látni amiben használják.. Múltkor láttam egy tök jót, hogy milyen lenne az élet ha laggal látnád a dolgokat

    Meg is van Nagyon ötletes internet szolgáltató reklám.



Oldal: 2 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •