Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 9 / 12 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó
Találatok: 201 - 225 (278 összesen)
  1. #201
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Riftel?

    Ennek érdekelne a miértje, hogy mit érzel máshogy, persze csak ha szavakba lehet foglalni.
    szerintem a térérzet miatt van...riftben valahogy magától értetődőnek tűnik h milyen íveken kéne menni , meg h hol kell fékezni... például valamelyik nap tv-n visszanéztem a gyors körömet és Tv-n teljesen fura volt már a cockpit nézet is és olyan természetellenes az egész... ezért van az is szerintem h az életben jó söfőrök (akik nem szoktak játszani) monitoron bénáznak , míg VR-ben egész ügyesek ...
    szerintem már alig tudnék körbe menni TV-n / monitoron

    UI: amúgy most kevesebbet gyakorlok szerintem (viszont több futamot megyek , meg több félét)
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 02. 20. 12:57.

  2. #202
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    VR vs Real life racing


  3. #203
    Mohl Krisztian Versenyző mohl krisztian logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Sziasztok. Gondolkozom egy Oculust rift CV1 vásárlásában. Tudna valaki mondani véleményt róla? Megéri megvenni szimulátorozás miatt? Tényleg sokkal élvezetesebb és gyorsabb az ember tőle?


    Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  4. #204
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Gondolkozom egy Oculust rift CV1 vásárlásában. Tudna valaki mondani véleményt róla? Megéri megvenni szimulátorozás miatt? Tényleg sokkal élvezetesebb és gyorsabb az ember tőle?


    Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Röviden igen, nem hiába van neki külön topic a szimulátor hardverek között:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...-szem%C3%BCveg

    Olvass szét ott és ha van kérdésed inkább oda írjad

  5. #205
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Gondolkozom egy Oculust rift CV1 vásárlásában. l
    Tudna valaki mondani véleményt róla?
    Nagyon jó.
    Megéri megvenni szimulátorozás miatt?
    Mióta szimezel? Mennyire gondolod komolyan? 100k a ketyere + a géped legyen 2016-17es standarded szerinti, különben egy 150kilós befektetés. Azért az nem kevés.

    Tényleg sokkal élvezetesebb
    Mint a tenyered és egy hölgy közötti különbség.

    és gyorsabb az ember tőle?
    Magamról nem tudom egyértelműen állítani (én inkább csak évről évre lassulok de az más tészta), de hogy stabilabban tudok egy 90perces futamot lehozni, az biztos. Nincsenek fölös 10másodperces pörgések, a legutolsó pár futamomban ilyen 5-6mpnél több nem maradt "nagy" hibák miatt.
    Viszont amit Tóbiás is írt a másik topikban, eleinte biztosan balesetveszélyesebb leszel - nem kell egyből test a test elleni csatákba belemenni, mert kevesebb infót kapsz vissza a környezetedtől vissza a FOV és felbontás korlátozása miatt. Érdemes egy radarappot használni a többiek monitorozására.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #206
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Gondolkozom egy Oculust rift CV1 vásárlásában. Tudna valaki mondani véleményt róla? Megéri megvenni szimulátorozás miatt? Tényleg sokkal élvezetesebb és gyorsabb az ember tőle?l
    Én erősen azt ajánlom, hogy előbb mindenképpen próbáld ki, mert egyrészt nagyon megosztó tud lenni, másrészt van aki alkatilag sem bírja és rosszul lesz tőle. Ez tipikusan egy olyan cucc, amit más nem tud megmondani, hogy neked jó lesz-e!

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont amit Tóbiás is írt a másik topikban, eleinte biztosan balesetveszélyesebb leszel - nem kell egyből test a test elleni csatákba belemenni, mert kevesebb infót kapsz vissza a környezetedtől vissza a FOV és felbontás korlátozása miatt. Érdemes egy radarappot használni a többiek monitorozására.
    Sima képernyőhöz képest biztos nem látsz kevesebbet, a 3 monitoros rendszer képest valóban kisebb a látószög, ami ha együtt élsz az eseményekkel és forgatod a fejed, akkor kompenzálható. Én egyébként sem hiszek ebben, hogy az a pár plusz fok, amit az "A" oszlopod körül látsz a +2 kijelzővel, az érdemben hozzáadna a biztonsághoz. Ha csak ott jössz rá, hogy van körülötted vki, az már rég késő...

    A Radar app, az meg pfffff.....
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 20. 18:14.

  7. #207
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sima képernyőhöz képest biztos nem látsz kevesebbet, a 3 monitoros rendszer képest valóban kisebb a látószög, ami ha együtt élsz az eseményekkel és forgatod a fejed, akkor kompenzálható. Én egyébként sem hiszek ebben, hogy az a pár plusz fok, amit az "A" oszlopod körül látsz a +2 kijelzővel, az érdemben hozzáadna a biztonsághoz. Ha csak ott jössz rá, hogy van körülötted vki, az már rég késő...

    A Radar app, az meg pfffff.....
    Jajjjdeéreztemhogyezjönnifog.

    De tudod jól, hogy én sem vagyok egy app függő, de belátom hogy a Helicorsa kell VRhoz. Nekem gyenge a gép ahhoz hogy felskálázzam rendesen a grafikát, szart se látok a tükörben, csak egy foltot amit utána hangról próbálok belőni, ami hiába jó térhatású...egy 270es féktávon édeskevés és igenis balesetektől óvott meg most Daytona T1ben.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  8. #208
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont amit Tóbiás is írt a másik topikban, eleinte biztosan balesetveszélyesebb leszel - nem kell egyből test a test elleni csatákba belemenni, mert kevesebb infót kapsz vissza a környezetedtől vissza a FOV és felbontás korlátozása miatt. Érdemes egy radarappot használni a többiek monitorozására.
    Vagy egy spotter sokat segít, iracingben legalábbis nekem bevált.

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Mint a tenyered és egy hölgy közötti különbség.
    És a hölgy tenyerével mi a helyzet?

    Hölgyeknél maradva: korábban volt hogy megkaptam a cockpit miatt, hogy egy kicsit gyerekes vagyok így 30 felé. CV1 óta viszont eléggé megbocsátóak, mert mindenki ki akarja próbálni, szóval plusz egy érv mellette

    CV1nél alapszabály hogy előtte próbáld ki, legalább fél órát egyhuzamban, hogy neked be jön e

  9. #209
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése



    Sima képernyőhöz képest biztos nem látsz kevesebbet, a 3 monitoros rendszer képest valóban kisebb a látószög, ami ha együtt élsz az eseményekkel és forgatod a fejed, akkor kompenzálható. Én egyébként sem hiszek ebben, hogy az a pár plusz fok, amit az "A" oszlopod körül látsz a +2 kijelzővel, az érdemben hozzáadna a biztonsághoz. Ha csak ott jössz rá, hogy van körülötted vki, az már rég késő...

    A Radar app, az meg pfffff.....
    Assettoban kevesebbet látsz egy Virtuál Mirror-nyival amit 1 monitoron az arcodba tolnak...így hátrafelé látsz sokkal kevesebbet ...

    Iracingben pl ugyanolyan biztonságban érzem magam mint 1régen 1 monitoron , AC -hoz viszont nekem szükségem van crew chiefre h nyugodt tudjak maradni


    (megint úgy érzerm h úgy nyilatkozol a témában h még mindig nem mentél VR-ban egy rendes versenyt )



    UI: amúgy összeségében kevesebb incidensem is van szerintem , mert azért az jó h lehet oldalra nézni stb...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 02. 20. 18:23.

  10. #210
    Mohl Krisztian Versenyző mohl krisztian logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Sziasztok. Tudnék venni csak a CV1 RIFT-et 75000ft-ért. A kérdésem hogy a szimulátorhoz elég ezt megvennem hogy tudjak vele játszani? Vagy kell szenzor is?


    Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  11. #211
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Tudnék venni csak a CV1 RIFT-et 75000ft-ért. A kérdésem hogy a szimulátorhoz elég ezt megvennem hogy tudjak vele játszani? Vagy kell szenzor is?


    Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    1 szenzornak lennie kell a csomagban , ha touch nélküli verziót veszel is

    szimezéshez elég az 1 szenzor

  12. #212
    Mohl Krisztian Versenyző mohl krisztian logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    1 szenzornak lennie kell a csomagban , ha touch nélküli verziót veszel is

    szimezéshez elég az 1 szenzor
    Köszi


    Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  13. #213
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Hát kicsit csalódott vagyok most...2500król váltottam pár generációt, bár vizuálisan a 2600X nem tűnik túl nagy ugrásnak.

    De sajnos VR-ban sem az. Ez a legrosszabb 100k befektetés volt, mert AC gyakorkatilag egy tapottat nem mozdult előre vele. Jó, az alap 30% terheltséget most Fujin 12%-nak írta, 1.5 supersampling mellett, de egy 20as rajtrácson sem volt stabil 90fps, ahogy azt elvártam volna. Fck.

    Na mindegy, hétvégén ingyenes a Project Cars Oculus storeban, megnézem ott milyen vizuált hoz a 980Ti odaát.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  14. #214
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Hát kicsit csalódott vagyok most...2500król váltottam pár generációt, bár vizuálisan a 2600X nem tűnik túl nagy ugrásnak.

    De sajnos VR-ban sem az. Ez a legrosszabb 100k befektetés volt, mert AC gyakorkatilag egy tapottat nem mozdult előre vele. Jó, az alap 30% terheltséget most Fujin 12%-nak írta, 1.5 supersampling mellett, de egy 20as rajtrácson sem volt stabil 90fps, ahogy azt elvártam volna. Fck.

    Na mindegy, hétvégén ingyenes a Project Cars Oculus storeban, megnézem ott milyen vizuált hoz a 980Ti odaát.
    Felejtsd el a supersamplinget! 8700k + GTX 1080 húzva, 1.2-1.3 supersampling fölött már simán beesik 90fps alá. Ellenben ha szinte minden maxon (kivéve a tükröződés és füst), 4x AA, meg se rezzen.

    Proci meg igenis kell alá, még ha nem is AC-ben fog leginkább kijönni a különbség. 4790-ről váltottam 8700k-ra, ugyanazzal a videókártyával használva is megtáltosodtak az addig dadogó VR címek.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  15. #215
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Felejtsd el a supersamplinget! 8700k + GTX 1080 húzva, 1.2-1.3 supersampling fölött már simán beesik 90fps alá. Ellenben ha szinte minden maxon (kivéve a tükröződés és füst), 4x AA, meg se rezzen.

    Proci meg igenis kell alá, még ha nem is AC-ben fog leginkább kijönni a különbség. 4790-ről váltottam 8700k-ra, ugyanazzal a videókártyával használva is megtáltosodtak az addig dadogó VR címek.
    Hát, én pont forditva gondolom. Inkább legyen minimum beállitáson de 150es Pixel Densityvel, vagy ha birja akkor 200al. Sokkal szebb úgy a kép mint bármilyen extra effekttel

  16. #216
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Felejtsd el a supersamplinget! 8700k + GTX 1080 húzva, 1.2-1.3 supersampling fölött már simán beesik 90fps alá. Ellenben ha szinte minden maxon (kivéve a tükröződés és füst), 4x AA, meg se rezzen.

    Proci meg igenis kell alá, még ha nem is AC-ben fog leginkább kijönni a különbség. 4790-ről váltottam 8700k-ra, ugyanazzal a videókártyával használva is megtáltosodtak az addig dadogó VR címek.
    Én bizisten el lennék 45fpssel is...csak hadd lássak messzire. A 150es táblától nem látok el az apexig - ez minden csak nem segítség a vezetéshez.
    És ehhez szerintem inkább a Tóbiás féle Supersamplinget kéne tolni.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #217
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    nekem egy i5 3570k van 4.2 gHz-en van , meg egy GTX 970 kicsit meghúzva és 1.4 PPd-t használok..a 90 fps megvan , lehet néha leesik 45-re , de nem tűnt fel eddig tele szervereken
    2x AA 16x AF World detail High-on
    PP offon (mondjuk én ezt monitoron is kikapcsoltam anno mert jobb szerettem a 200 feletti fps-t)
    teljesen jó a látvány illetve a grafika szerintem... még a kis kompromissziumokat sem érzerm , mert sokkal szebb sose volt az AC

  18. #218
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Aki esetleg régóta nem használta a CV1-et ne ijedjen meg ha nem működik. Az áprilisi windows 10 update kérdés nélkül (grat nekik) felteszi a 390-es nvidia drivert ami bugos és nem megy vele a Rift (ezért sem volt feltéve). Frissiteni kell a legújabb 397re és működni fog

  19. #219
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Aki esetleg régóta nem használta a CV1-et ne ijedjen meg ha nem működik. Az áprilisi windows 10 update kérdés nélkül (grat nekik) felteszi a 390-es nvidia drivert ami bugos és nem megy vele a Rift (ezért sem volt feltéve). Frissiteni kell a legújabb 397re és működni fog
    És vajon erre az issura is kapunk store kreditet?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #220
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    És vajon erre az issura is kapunk store kreditet?
    Nvidia-tól? Kétlem (nem az Oculus cseszte el)

  21. #221
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Mire kellene szerintetek tovább lépni innen az ac-hez: i7 3770K @4.2, 1070ti, oculus (majdnem minimum graf., 1x pd és 2x aa mellett is beesett 45-ös limit alá némi tumultus és egy kis füst miatt) ?
    Resource monitort nyomd be win10 alatt és nézd meg mennyi gpu cpu-t használ. Viszont előre elmondhatom, hogy az i7 3770k lesz a ludas, amit érdemben cserélni csak jó drágán tudsz sajnos, mert az alaplapodhoz az az elérhető legjobb proci (i7 8700k-t ajánlanám az ár / teljesitmény miatt (esetleg 8600k), csak ahhoz kell ddr4 és új alaplap). Azért mondom hogy az, mert én 1.5x-es PD-vel tolom i7 4790k és GTX1060 mellett. AA-t amúgy a helyedben kivenném, semmi pluszt nem ad hozzá.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 07. 02. 12:57.

  22. #222
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Resource monitort nyomd be win10 alatt és nézd meg mennyi gpu cpu-t használ. Viszont előre elmondhatom, hogy az i7 3770k lesz a ludas, amit érdemben cserélni csak jó drágán tudsz sajnos, mert az alaplapodhoz az az elérhető legjobb proci (i7 8700k-t ajánlanám az ár / teljesitmény miatt (esetleg 8600k), csak ahhoz kell ddr4 és új alaplap). Azért mondom hogy az, mert én 1.5x-es PD-vel tolom i7 4790k és GTX1060 mellett. AA-t amúgy a helyedben kivenném, semmi pluszt nem ad hozzá.
    Köszi a választ, megnézem majd. Igen sajnos sok minden cserés akkor, plusz egyébként is valami gond van usb fronton. Random elbobálja őket. Az 1x dp/2x aa kombóról azt feltételeztem, hogy nem eszi annyira a gépet mint a dp növeles, bár különösebben nem tudtam letesztelni. Egyedül nem volt gond egyikkel sem. Nem vagyok semmilyen párti, szóval ryzen is lehet, ha a több szálat jobban kedveli az ac (vagy majd az acc). Erről esetleg van tapasztalatotok verseny körülmények közt? Azt sajnos nem nagyon fogom tudni egyedül tesztelni, az ai gondolom nem ugyanaz a terhelés mint egy online futam.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  23. #223
    Közben látom van a témának itt múltja. Ha már felmerültek a kérdéseim, akkor bocsánat, vegig futom a témát!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  24. #224
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok semmilyen párti, szóval ryzen is lehet, ha a több szálat jobban kedveli az ac (vagy majd az acc)
    Ryzen továbbra sem játékra van, bár arra is alkalmas. A szimulátoroknál pedig az egyszálas teljesitmény számit (persze legyen 3-4 fizikai mag azért), azért is kiváló a 8600k/8700k

  25. #225
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Én i5 3570k-val teljesen jól elvagyok és napi szinten megyek 24 fős szerveren... Rajtnál lehet felező 45 - re, de igazából nem vettem észre ezt se... Mikor legutóbb Monitoroztam az fps - t akkor 90-t tudta tartani... A gráf beállításokat leirhatnad pontosan, hogy lehet ott van valami bekapvsolva ami miatt problémád van...

Oldal: 9 / 12 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •