Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 10 / 12 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó
Találatok: 226 - 250 (278 összesen)
  1. #226
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Most nincs fent az AC mert egyszerre elég egy sim feltelepitve a gépre amivel nem játszok az asszony miatt, és az az iRacing

    De itt beirtam korábban hogy mi volt a beállitás, az kiindulásnak tökéletes lehet:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post253439

    Ezzel nekem rajtnál néha leesett 45re, de amúgy tartotta a 90et

  2. #227
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok semmilyen párti, szóval ryzen is lehet, ha a több szálat jobban kedveli az ac (vagy majd az acc). Erről esetleg van tapasztalatotok verseny körülmények közt?
    Most jöttem i5-2500k (4.6ghz)-ról, 2600X-re (4.2) és gyakorlatilag semmit nem tudtam emelni a grafikai szinten. Egy alap mediumról highra tettem és nagyjából ennyi. Nagyon nem érte meg ez a 100k upgrade, semmit nem változott a dolog.
    Ha nagyon vigasztalni akarom magam, akkor a rajtoknál levő -20% CPU occupancy az egyedüli változás, de semmi másba nem tudott besegíteni az új proci.
    Ez egy régi játék, a magas CPU frekvencia mindent visz, leszarja a többszálat.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #228
    Köszönöm mindenkinek az információkat! Még egy esélyt adok a cuccnak, hátha csak a pálya viccelt így meg. Az alapján amiket írtok és a beállításaim alapján mennie kéne ennek így is. Mindenesetre egy alapos monitorozással körüljárom a dolgot még a hungaroring előtt. Köszi még egyszer!

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Én i5 3570k-val teljesen jól elvagyok és napi szinten megyek 24 fős szerveren... Rajtnál lehet felező 45 - re, de igazából nem vettem észre ezt se... Mikor legutóbb Monitoroztam az fps - t akkor 90-t tudta tartani... A gráf beállításokat leirhatnad pontosan, hogy lehet ott van valami bekapvsolva ami miatt problémád van...
    így ment + 1x PD:
    Csatolt képek Csatolt képek
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  4. #229
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm mindenkinek az információkat! Még egy esélyt adok a cuccnak, hátha csak a pálya viccelt így meg. Az alapján amiket írtok és a beállításaim alapján mennie kéne ennek így is. Mindenesetre egy alapos monitorozással körüljárom a dolgot még a hungaroring előtt. Köszi még egyszer!



    így ment + 1x PD:
    AAt dobd ki és mehet az 1.3as PD
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #230
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    AAt dobd ki és mehet az 1.3as PD
    Az előbb néztem fel a szerverre, ha ketten vannak még rajtam kívül és csak 92ig engedem el az fps-t, akkor a proci és a videokártya is 30 százalék körüli terhelésen van. Ami ennél sokkal érdekesebb (és ez szivatott tegnap is), hogy egyszer tudok csak belépni. Ha kilépek egyszer, utána folyamatosan visszadobál a menübe csatlakozás helyett. Hiába lövök ki minden programot és indítok újra, csak a gép újraindítás segít rajta. Más pályával és offline sem indul semmi addig. Nem nagyon tudom hova tenni a problémát. Lehet windows radírozás lesz, végülis már vagy két hetes...
    A 398.11-es nvidia driver van fent, mert tegnap visszaraktam, hátha az a baj.
    Utoljára módosította: Krajsek Milán; 2018. 07. 02. 22:45.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  6. #231
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Az előbb néztem fel a szerverre, ha ketten vannak még rajtam kívül és csak 92ig engedem el az fps-t, akkor a proci és a videokártya is 30 százalék körüli terhelésen van. Ami ennél sokkal érdekesebb (és ez szivatott tegnap is), hogy egyszer tudok csak belépni. Ha kilépek egyszer, utána folyamatosan visszadobál a menübe csatlakozás helyett. Hiába lövök ki minden programot és indítok újra, csak a gép újraindítás segít rajta. Más pályával és offline sem indul semmi addig. Nem nagyon tudom hova tenni a problémát. Lehet windows radírozás lesz, végülis már vagy két hetes...
    A 398.11-es nvidia driver van fent, mert tegnap visszaraktam, hátha az a baj.
    Az nem Winlesz, hanem app problema. Meg 90fps az oculus lock, miert 92?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #232
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Az nem Winlesz, hanem app problema. Meg 90fps az oculus lock, miert 92?
    Hogy véletlen se legyen kevesebb mint 90, valami videóban láttam mint ajánlás. Persze ettől még lehet baromság. Ha több lenne azt úgyis lehúzza 90-re, és akkor csak feleslegesen pörögnek a dolgok, ebben találtam némi logikát.
    Oculus reinstall megvolt tegnap, próbáltam a simát és a bétát is. Most próbáltam az osvr-t, ugyanúgy kivágott, sőt utána már monitorosan is.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  8. #233
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm mindenkinek az információkat! Még egy esélyt adok a cuccnak, hátha csak a pálya viccelt így meg. Az alapján amiket írtok és a beállításaim alapján mennie kéne ennek így is. Mindenesetre egy alapos monitorozással körüljárom a dolgot még a hungaroring előtt. Köszi még egyszer!



    így ment + 1x PD:
    Nyilván ez ízlés kérdése is, de VR-en a stabil 100 feletti fps ezerszer többet ér mint bármilyen effekt. Én egy percig se gondolkoznék rajta hogy kikapcsoljam a tükröződést és az árnyékokat.
    De ha van időd piszmogni a grafika állítgatásával, engem meglepne ha minden effekt kikapcsolása után egyesével bekapcsolgatva és fps-t tesztelve, nem találnál olyan beállítást, ahol még elfogadhatóan néz ki és stabilan 100 felet van.

  9. #234
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván ez ízlés kérdése is, de VR-en a stabil 100 feletti fps ezerszer többet ér mint bármilyen effekt. Én egy percig se gondolkoznék rajta hogy kikapcsoljam a tükröződést és az árnyékokat.
    De ha van időd piszmogni a grafika állítgatásával, engem meglepne ha minden effekt kikapcsolása után egyesével bekapcsolgatva és fps-t tesztelve, nem találnál olyan beállítást, ahol még elfogadhatóan néz ki és stabilan 100 felet van.
    Ezzel a beállítással a benchmark szerint még kb 50% plusz van benne 90 felett. Ott ugye van egy csomó autó a graf kártyának, meg az Ai a procinak. Nem mondom, hogy nem lepett meg tegnap a 45fps a rajtnál, de amikor a fejem kezdett teret ugrani az kimondottan rossz élmény volt.
    Utoljára módosította: Krajsek Milán; 2018. 07. 02. 23:18.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  10. #235
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Az nem Winlesz, hanem app problema.
    Ott a pont! A setup market okozta az 1x indulást! Egy (komoly) probléma megoldva! Köszi a tippet!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  11. #236
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a beállítással a benchmark szerint még kb 50% plusz van benne 90 felett. Ott ugye van egy csomó autó a graf kártyának, meg az Ai a procinak. Nem mondom, hogy nem lepett meg tegnap a 45fps a rajtnál, de amikor a fejem kezdett teret ugrani a az kimondottan rossz élmény volt.
    Igen, ez a lényeg hogy a lehető legtöbb tartalék maradjon a gépben.
    Nekem az a tapasztalat hogy a felhúzott effektek (elsősorban a tükröződés és az árnyékok) még az 500Wattot fogyasztó szörnyszülötteken is stutteringet okoznak. Ami VR-en hatványozottan rombolja az élményt.
    De addon pályán bármi lehetséges, szerintem a gyári pályákon tesztelj.

  12. #237
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez a lényeg hogy a lehető legtöbb tartalék maradjon a gépben.
    Nekem az a tapasztalat hogy a felhúzott effektek (elsősorban a tükröződés és az árnyékok) még az 500Wattot fogyasztó szörnyszülötteken is stutteringet okoznak. Ami VR-en hatványozottan rombolja az élményt.
    De addon pályán bármi lehetséges, szerintem a gyári pályákon tesztelj.
    Remélem, hogy csak rosszkor voltam rossz helyen. Persze ha ezen múlik leveszem teljesen minimumra, egyedül a füst lenne fontos, hogy lássam messziről ha gond van előttem, a többi nem fontos.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  13. #238
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem, hogy csak rosszkor voltam rossz helyen. Persze ha ezen múlik leveszem teljesen minimumra, egyedül a füst lenne fontos, hogy lássam messziről ha gond van előttem, a többi nem fontos.
    Tesztelés alatt érdemes törölni az összes app-ot. Befolyásolják az FPS-t.

  14. #239
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    A 16x-es anisotropic az nem sok? Most igy hirtelen nem tudom én mennyivel használtam de tuti nem annyival

  15. #240
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Driverbol nekem ezek a júniusi driver ék nem váltak be... Játék után a monitor megbolondul.. (elsotetedik pár másodpercenként)
    A 388.xx az utolsó ami megbízhatóan működik Rift - tel...

  16. #241
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    A 16x-es anisotropic az nem sok? Most igy hirtelen nem tudom én mennyivel használtam de tuti nem annyival
    Az csak a nézőhöz képest meredek szögben álló (aszfalt pl) textúrák élesebb, fokozat mentesebb megjelenítése. A modern videókárták észre sem veszik, de tényleg nem lassít semmit.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  17. #242
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Játék után a monitor megbolondul.. (elsotetedik pár másodpercenként)
    A 388.xx az utolsó ami megbízhatóan működik Rift - tel...
    Ez az monitor elsötétedős jelenség nekem is megvan, de annyi bajom lett hirtelen, hogy ez már nem érdekelt. Akkor még nem volt meg a kártya, amikor ez volt aktuális verzió. Köszi a tippet, kipróbálom!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  18. #243
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Tóbiás, te mint lelkes Odyssey rajongó, hova fejlődött mostanában a cucc?

    Megyek tengerentúlra és elgondolkodtam egyen ha bírná a a 980Ti...ha meg nem akkor meg profit reményében veszek egyet ha kicsit lejjebb menne a dollár
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #244
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Tóbiás, te mint lelkes Odyssey rajongó, hova fejlődött mostanában a cucc?

    Megyek tengerentúlra és elgondolkodtam egyen ha bírná a a 980Ti...ha meg nem akkor meg profit reményében veszek egyet ha kicsit lejjebb menne a dollár
    iRacers-en (#nemreklám) pont most van egy eladó. Amúgy meg itt van egy rövid összefoglaló Zima Petitől:
    https://prohardver.hu/tema/a_nagy_vr...978-13978.html

  20. #245
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Mostanság olvasott sok issue közepette elkezdtem tekergetni én is a gépet (Ryzen 5 2600X, 16GB @ 3000mhz, 980ti 6gb egy 10%os OC közepette). PD 150%

    Eddig nem nagyon monitoroztam semmit, érzetre ment pár hónapja már a rendszer és megdöbbenve láttam, hogy az AC ingame FPS számlálója úgy mozgott 50-90 fps között ugrálva mintha ez kötelező lenne, sosem volt fix. VGA terhelés külön app szerint 50%-os, 64 fokig melegszik, így bátran neki álltam és igazából mindegy mit és hogy csavartam sehogy sem tudtam stabil FPSt hozni. Másnál mennyire stabil a frame?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #246
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nem tudom miert, de nalam is ugyanez van.

    A grafikai beallitasoktol pedig fuggetlen, ha minden maxra rakok tudja a benchmark a 90fps-t.

  22. #247
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Num+1-4-ig próbáltátok a különböző módokat?

  23. #248
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Én bármit csinálok szaggat az egész, de ez is csak pár napja. Eddig szépen folyamatosan megvolt a 90fps. A pláne, hogy nem csak játékokon belül (Pl. AC-ban), de magában az oculus desktopban is csinálja ezt. Már váltottam a béta kezelőprogramra, meg vissza is, de nem változik semmi. Olvastam olyat is, hogy a régi talán 388.xx nvidia drivernél még nincs akadozás, de nekem az sem segített.

    Meg lehet azt csinálni, hogy ha nem oculus platformról induló játékkal játszom, akkor ne induljon be az oculus desktop felülete?

  24. #249
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Amögött töltödnek be a szükséges elemek, így azt nem tudod kilőni (nézz rá egy feladatkezelőre és bonts ki az Oculus.exet, hogy csillió app kötödik még hozzá)

    Nekem akaratlanul van fent régi geforce, de pl akinél ACC is fel van telepítve, amögé meg nagyon is ajánlott hogy a latest driver legyen benne. Fene aki ezen kiigazodik.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  25. #250
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Meg lehet azt csinálni, hogy ha nem oculus platformról induló játékkal játszom, akkor ne induljon be az oculus desktop felülete?
    Elvileg újra meglehet. Asztalon Oculus ikonra jobb klikk>Tulajdonságok>Kompatibilitás>és pipa a "A program futtatása rendszergazdaként" mezőbe.
    iRacing-nél működik, hogy nem indítja el az Oculus App-ot ha belépek versenyre, szerintem Ac-nál is jó kell legyen.

    Nvidia 398.82 van fent most nekem, és most sokkal jobb lett Oculus, hogy nem indul el az App.

Oldal: 10 / 12 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •