Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 11 / 12 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó
Találatok: 251 - 275 (278 összesen)
  1. #251
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Érdemes most várni valaminek a megjelenésére vagy ár/érték arányban még mindig a CV1 a jó döntés?
    Szerintetek lesz érdemi akció a közeljövőben? Mi volt a legolcsóbb itthoni beszerzés? Mert ez a mostani 170e elég magas. Amazonról is 160 körül lesz a vége mire ideér.

  2. #252
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Érdemes most várni valaminek a megjelenésére vagy ár/érték arányban még mindig a CV1 a jó döntés?Szerintetek lesz érdemi akció a közeljövőben? Mi volt a legolcsóbb itthoni beszerzés? Mert ez a mostani 170e elég magas. Amazonról is 160 körül lesz a vége mire ideér.
    Az kemény arcetli. Black fridayig kihuznam, ha ujat akarnék, ha nem 110k használtan kb.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #253
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Érdemes most várni valaminek a megjelenésére vagy ár/érték arányban még mindig a CV1 a jó döntés?
    Szerintetek lesz érdemi akció a közeljövőben? Mi volt a legolcsóbb itthoni beszerzés? Mert ez a mostani 170e elég magas. Amazonról is 160 körül lesz a vége mire ideér.
    Várj Black Friday-re, lesz ez olcsóbb sokkal akkor szerintem. Amúgy ár érték arányban szerintem még vagy egy évig nem kapsz olyant itthon ami jobban megéri. Odyssey-t lehet hogy tudsz szerezni használtan, de az vagy kényelmesnek találod vagy nem, fejalak függő. Vive Pro meg előrelépés, csak rohadt drága (276k alzán csak a hmd)

    Idézet Eredetileg KennyMkI írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg újra meglehet. Asztalon Oculus ikonra jobb klikk>Tulajdonságok>Kompatibilitás>és pipa a "A program futtatása rendszergazdaként" mezőbe.
    iRacing-nél működik, hogy nem indítja el az Oculus App-ot ha belépek versenyre, szerintem Ac-nál is jó kell legyen.
    Van ennek bármi haszna? Én monitoroztam még az új Oculus appot miután bejött a nagy béta változás (vagy még mindig béta?) és végig 0% cpu - gpu-t használt és a memória használat is lement vagy 300 megára mikor játszottam. Szóval nem számított hogy megy vagy sem.

    Sőt, még úgy sem használ érdemben sokat most sem, hogy meccset nézek miközben iRacingben gyakorlok
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 09. 30. 21:25.

  4. #254
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Végre nekem is van Oculusom. Ááááállat. K* jó.

    Viszont olvasgatom itt visszafelé, hogy ki milyen beállításokkal megy és nem igazán sikerül belőnöm, mert nem is tudom pontosan mi-micsoda.

    1. A pixel densityt hol lehet beállítani?
    2. Assettoban ki milyen anti-aliasinggal (meg ami alatta van) megy?
    3. Mi az a supersampling? (Letöltöttem ezt az OculusTrayToolt, amit valaki ajánlott itt, de nem jegyzi meg, ha feljebb viszem ezt.)
    4. Menet közben lehet látni az FPS-t valahol? (Ugye monitor esetéb steam-mel be lehetett rakni egyik sarokba, itt nem látom).
    5. CPU-t és GPU-t mivel lehet monitorozni? Mondjuk sima win rendszereszköz megfelelő erre?
    6. Hogyan lehet normálisan elrendezni az appokat Assettoban? Szivesen kijjebb raknám őket, de ugye van egy virtuális hajlított monitorméret előttem... Ha az indítási felbontást állítom, akkor ezek az appok kisebbek lesznek nagyobb felbontásnál, ami jó (mondjuk 4K-nál már túl kicsi)
    7. Az, hogy a monitoron megjelenik, amit nézek, használ érdemi erőforrást? Ki lehet kapcsolni? Érdemes?
    8. Assettoban azok a kis piros háromszögek, amik jelzik, ha van melletted valaki, működnek itt is vagy én vagyok vak? Melyik az a spotter, ami a legkevésbé tolakodó, mind vizulásian, mind hangilag?


    Köszönöm, ha legalább egy-egy kérdésre válaszol valaki.

  5. #255
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Végre nekem is van Oculusom. Ááááállat. K* jó.

    Viszont olvasgatom itt visszafelé, hogy ki milyen beállításokkal megy és nem igazán sikerül belőnöm, mert nem is tudom pontosan mi-micsoda.

    1. A pixel densityt hol lehet beállítani?
    2. Assettoban ki milyen anti-aliasinggal (meg ami alatta van) megy?
    3. Mi az a supersampling? (Letöltöttem ezt az OculusTrayToolt, amit valaki ajánlott itt, de nem jegyzi meg, ha feljebb viszem ezt.)
    4. Menet közben lehet látni az FPS-t valahol? (Ugye monitor esetéb steam-mel be lehetett rakni egyik sarokba, itt nem látom).
    5. CPU-t és GPU-t mivel lehet monitorozni? Mondjuk sima win rendszereszköz megfelelő erre?
    6. Hogyan lehet normálisan elrendezni az appokat Assettoban? Szivesen kijjebb raknám őket, de ugye van egy virtuális hajlított monitorméret előttem... Ha az indítási felbontást állítom, akkor ezek az appok kisebbek lesznek nagyobb felbontásnál, ami jó (mondjuk 4K-nál már túl kicsi)
    7. Az, hogy a monitoron megjelenik, amit nézek, használ érdemi erőforrást? Ki lehet kapcsolni? Érdemes?
    8. Assettoban azok a kis piros háromszögek, amik jelzik, ha van melletted valaki, működnek itt is vagy én vagyok vak? Melyik az a spotter, ami a legkevésbé tolakodó, mind vizulásian, mind hangilag?


    Köszönöm, ha legalább egy-egy kérdésre válaszol valaki.
    Assetto hoz használj conrtent managert
    Ott tudod pl a pixel densityt is állítani
    Illetve ott kormanyom rá tudsz rakni hasznos dolgokat pl reset t view, Back tó pit Back tó setup screen stb....

    Aa-t én 2x-t használok

    Piros nyíl nincs és virtuális tükör sem
    Spotternek Crew chief


    Af nálam 16 és post process-t nem használok...
    A supersampling az tulajdonképp itt a pixel density más néven...
    Msi afterburnerrel tudsz CPU gput minitorozni...
    Illetve a tray tool bán is van valami hasonló erre a célra...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 02. 08. 11:28.

  6. #256
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Amit Laci írt ahhoz mellékesbe :

    - Content Managerrel nem biztos hogy el fog indulni a sisakban a kép, csak hallani fogod. Semmi pánik, használd a játékot launchernek.
    - MSI Afterburner is okozhat hasonló kifagyásokat az Oculussal kapcsolatban, mint ahogy mindegyik tuning program. Ha eddig sem mókoltál a gépen velük, ezután sem kell.

    1. Oculus mappában az oculus.iniben írd át 1.0ról.
    2. AA nekem nulla.
    4-5. Az ingame appok között tudsz választani ilyent, a terhelés %ban mutatja.
    6. 1080p felbontás legyen a monitorodon, arra vannak optimalizálva az appok és a launchered is erre legyen belőve. Van amit lehet felskálázni ha 4Kt használni (pl sidekick) de nem mindegyik.
    7. Minimális erőforrást lehet kikapcsolással megspórolni.
    8. Spotter helyett a Helicorsa, kevésbe macera használni, mondhatni faék.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #257
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Nálam mindig elindul content managerrel..
    4 felé indítási lehetőség van benne egyébként...
    Szabinak ott a hiba h az nincs beallitva rendesen...
    A hrlicirsa szerintem kifejezetten zavaró vr-ban...
    H a crew chief használatában mi lehet a macera, arra ötletem sincs... Elinditod és működik...

    Sokkal gyorsabb, egyszerűbb használni...
    Gép bekapcsolastol számítva kB 20 mpre már a prekvalon vagyok... És minden vezérelhető kormányról is ami kell...

  8. #258
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Köszönöm mindekettőtöknek! Kipróbálom, amiket írtatok.

    Még itt is találtam pár választ a kérdéseimre, hátha másnak is jól jön:
    https://www.racedepartment.com/downl...r-guide.19037/
    Utoljára módosította: nagyge; 2019. 02. 08. 15:26.

  9. #259
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Tegnap minden fasza volt, most meg mintha fel lenne cserélve a két szem. Nem is értem. Ha mást indítok el működik, de az assetto nem. Restart megvolt. Tippek?

    Megvan. Ha nullán van az Anti-Aliasing Samples akkor megbolondul. Hotlapon csak vibrál az egyik szem. Online használhatatlan. Minimum 2x-re kell állítanom.
    Utoljára módosította: nagyge; 2019. 02. 09. 01:03.

  10. #260
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap minden fasza volt, most meg mintha fel lenne cserélve a két szem. Nem is értem. Ha mást indítok el működik, de az assetto nem. Restart megvolt. Tippek?

    Megvan. Ha nullán van az Anti-Aliasing Samples akkor megbolondul. Hotlapon csak vibrál az egyik szem. Online használhatatlan. Minimum 2x-re kell állítanom.
    Udv az ertelmezhetlen bugok es nonszensz megoldasaik Assettos vilagaban!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  11. #261
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Párásodik. Tippek, trükkök?

  12. #262
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Párásodik. Tippek, trükkök?
    Létezik a szivacs-maszkra tehető szövet borítás, próbáltam már és bevált. Itthon fújatom a fejemre a toronyventilátort, ez is tökéletes megoldás.

  13. #263
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Köszi! Valami kell bele, mert így átázik a szivacs a verseny végére. Viszont miután átvette a lencse a fejem hőmérsékletét már nem párásodott.
    De, hogy mindkét futamon megakadjon egyszer erre nem számítottam. Elsőben ki is ütöttem valakit, hiába álltam közben a féken. A második esetben meg ledobott a szerverről.

  14. #264
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Tartsd valami meleghelyen - nekem pl a radiatortol van nem messze a dobozában, nem párásodik sosem + silica gél a dobozban.

    A szivacsra vigyázz, pár beleizzadás után elég undi. Én rendszeresen spriccelek rá fertőtlenítő Sanytolt, csak a lencséket takard le, ne fröccsköld össze.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  15. #265
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Tartsd valami meleghelyen - nekem pl a radiatortol van nem messze a dobozában, nem párásodik sosem + silica gél a dobozban.

    A szivacsra vigyázz, pár beleizzadás után elég undi. Én rendszeresen spriccelek rá fertőtlenítő Sanytolt, csak a lencséket takard le, ne fröccsköld össze.
    Siman ki lehet pattintani, en ki szoktam mosni neha.

  16. #266
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Párásodik. Tippek, trükkök?
    No para

  17. #267
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Én vettem rá egy ilyet, sokat segített a párásodással, jobban szellőzik az anyaga, és könnyebb tisztán tartani is. Csodákra azért nem képes, de ha párásodik is időnként kicsit, csak az első 5-10 percben, amíg a Rift is bemelegszik.

    Nem mellesleg sokkal kényelmesebb, mint a gyári szivacs.

    https://vrcover.com/product/oculus-r...ent-basic-set/
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  18. #268
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Én vettem rá egy ilyet, sokat segített a párásodással, jobban szellőzik az anyaga, és könnyebb tisztán tartani is. Csodákra azért nem képes, de ha párásodik is időnként kicsit, csak az első 5-10 percben, amíg a Rift is bemelegszik.

    Nem mellesleg sokkal kényelmesebb, mint a gyári szivacs.

    https://vrcover.com/product/oculus-r...ent-basic-set/
    Annyit azért szerintem érdemes elmondani erről, hogy a FOVot érezhetően beszűkíti.

    Szerk: Ja jogos amit Tóbiás ír - azt hittem a vastagabb szivacsos lesz belinkelve, mert azt szokták. Ezt nemtudom
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2019. 02. 11. 10:51.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #269
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Annyit azért szerintem érdemes elmondani erről, hogy a FOVot érezhetően beszűkíti.
    Valaki meg azt irta, hogy növeli a FOV-ot. Én meg nem tapasztaltam különbséget
    Párásodás ellen segit, ha mielőtt felveszed hagyod menni a Riftet egy 5-10 percet, pl én oda szoktam tenni az érzékelőjéhez a kesztyűimet.

  20. #270
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Annyit azért szerintem érdemes elmondani erről, hogy a FOVot érezhetően beszűkíti.

    Szerk: Ja jogos amit Tóbiás ír - azt hittem a vastagabb szivacsos lesz belinkelve, mert azt szokták. Ezt nemtudom
    A vastagabb valóban, viszont azzal meg van esélyed szemüveget is használni. Nekem a vékony van, ezzel kicsit nőtt is a FOV. Mondjuk pár fokról beszélünk +-.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  21. #271
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Ha "átülök" valakinek az autójába, akkor hogyan tudok visszalépni a sajátomba AC-ban?

  22. #272
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ha "átülök" valakinek az autójába, akkor hogyan tudok visszalépni a sajátomba AC-ban?
    f4

  23. #273
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    f4

    köszi!

  24. #274
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    köszi!
    Ha meg sok lenne a VR-ból, tegyél mellé egy Alt gombot is
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  25. #275
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Én a Ctrl + 1/3 gombokkal szoktam az autók között váltogatni és így vissza is tudok ülni a saját autómba. Bár már volt olyan, hogy valamiért csak az anyós ülésre sikerült és csak kilépés után kaptam vissza a helyemet.

Oldal: 11 / 12 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •