Szavazás eredménye: Tervezed-e beszerzni az rFactor2-t?

  • Már megvan!

    10 23,81%
  • Ha ezzel lesz a következő bajnokság, akkor igen

    8 19,05%
  • A 30 napos kipróbálási lehetőség idejére mindenképp!

    5 11,90%
  • Lehet, még nem tudom..

    13 30,95%
  • Nem

    6 14,29%
Szavazók
42 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (73 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Arrow rFactor2 Teszt Szerver

    Kedves Versenyzők!

    Úgy látjuk megérett az idő arra, hogy komolyabban kipróbáljuk az rFactor2-t!

    Official website: http://rfactor.net/web/rf2/


    Indítottunk vele egy szervert, ami a következő módon érhető el:
    szerver: GTR-Masters.hu
    jelszó: farina06
    mod: GTR-Masters_N370_Teszt.rfmod (gyári tartalmak egybe csomagolva)

    Teszt Prekval (béta):
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/rf2


    Most vasárnap este tervezünk vele indítani egy teszt futamot, hogy az alapvető működésről és használhatóságáról megbizonyosodjunk. A teszt futam teljesen nyílt lesz és szeretnénk kérni, hogy erre a tesztre mindenki jöjjön el, akinek megvan az rF2!


    Sikeres teszt és elegendő érdeklődő esetén tervezünk indítani Teszt Kupát, ahol sorra végigpróbálnák az rF2 újításait!
    Illetve kérnénk mindenkit, hogy töltse ki a fenti szavazást, hogy előzetesen fel tudjuk mérni az igényeket és persze azt, hogy kinek van már meg a program!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 12. 18:59.

  2. #2
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Üzenetek
    415
    jó lesz ez, végre egy kis vérfrissítés

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Aki arra szavazott, hogy "Lehet, még nem tudom.." az még a 30 napos "ingyenes" próbalehetőséggel kapcsolatban is bizonytalan, hogy bevállalná?

  4. #4
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Elsőre bejövős a játék, Király Zolival csapattuk párban én nem vettem észre semmilyen laggot, vagy szaggatást.
    Aki teheti próbálja ki, mert megéri. Sokkal többet nyújt vezetési élményben, mint a többi szoftver amivel versenyezni szoktunk.

  5. #5
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Aki arra szavazott, hogy "Lehet, még nem tudom.." az még a 30 napos "ingyenes" próbalehetőséggel kapcsolatban is bizonytalan, hogy bevállalná?
    Igen, részben mert az rF-ért sosem rajongtam, részben nincs meg a vas amivel meghajthatnám. 10-20 FPS nemigazán elég.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, részben mert az rF-ért sosem rajongtam, részben nincs meg a vas amivel meghajthatnám. 10-20 FPS nemigazán elég.
    Hát pedig amiket már évek óta szakadatlan nyüstölsz (GTR2, GTL, Race07) is csak sima rF klónok, szóval rajongasz te érte úgy érzem, csak még te sem tudod!
    (Persze az ilyen-olyan rF modok már más kérdés, de az nem az rF hibája...)

    Az FPS-sel meg szerintem többünknek gondja lehet , de hát erre való a teszt... én is még keresem az ideális beállításokat. De hát pont te beszélsz Nibi, neked csak két monitort kell lekapcsolnod és mehetsz!


    Amúgy félre ne értsen senki, senki sem állítja azt, hogy az rFactor2 lesz az új "megváltó", itt most csak arról van szó, hogy adunk neki egy esélyt, különösebb kockázat nélkül teszünk vele egy nagyüzemi össznépi próbát, tesztelünk, szórakozunk... aztán majd utána meglátjuk, hogy muzsikál!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 01. 19:59.

  7. #7
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, részben mert az rF-ért sosem rajongtam, részben nincs meg a vas amivel meghajthatnám. 10-20 FPS nemigazán elég.
    Nálam is ugyanez. Ha visszajön a gépem, megnézem a demo-val mi az újság FPS terén aztán ha megy akkor én szerintem benevezek legalább egy hónap - 1 napra


  8. #8
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Rf 1-el egy keveset én is játszottam anno, nem volt rossz, igaz az irányítást szokni kellett mert más volt mint a GTR-ben.
    Mondjuk számomra a GTR még mindig az etalon, de ha ez lesz olyan jó mint a GTR csak szebb grafikával én már akkor boldog leszek, mondjuk annak nem örülök, hogy valszeg VGA-t kell vennem, meg lehet procit is, bár szerintem az még bírja egy darabig.

  9. #9
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Az FPS-sel meg szerintem többünknek gondja lehet , de hát erre való a teszt... én is még keresem az ideális beállításokat. De hát pont te beszélsz Nibi, neked csak két monitort kell lekapcsolnod és mehetsz!
    Nem szokott az sokat segíteni, bár tény hogy rF2-ben még nem próbáltam.
    Kinéztem már az új procit... De attól még nincs a gépembe.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #10
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Rf 1-el egy keveset én is játszottam anno, nem volt rossz, igaz az irányítást szokni kellett mert más volt mint a GTR-ben.
    Mondjuk számomra a GTR még mindig az etalon, de ha ez lesz olyan jó mint a GTR csak szebb grafikával én már akkor boldog leszek, mondjuk annak nem örülök, hogy valszeg VGA-t kell vennem, meg lehet procit is, bár szerintem az még bírja egy darabig.
    Grafikailag ne számíts sokkal jobbra mint GTR2, bár kicsivel azért jobb. Inkább vezetésben kell keresni a különbséget, és szerintem rf1-hez sem nagyon hasonlít, bár az csak "letölthető" változatban volt meg nekem.
    .
    .
    .
    Látom nem sokan jelezték, hogy megvan nekik a játék, és így sajnálatos, hogy pont nyaralni megyek. Nagyon kicsi a sansz, hogy itthon leszek vasárnap. Abypeti is beugorhatna, de ő is nyaral, szóval ez pech. Nekem a július nem nagyon lesz jó.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  11. #11
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, részben mert az rF-ért sosem rajongtam, részben nincs meg a vas amivel meghajthatnám. 10-20 FPS nemigazán elég.
    A demó annyival futott neked?
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  12. #12
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Aki arra szavazott, hogy "Lehet, még nem tudom.." az még a 30 napos "ingyenes" próbalehetőséggel kapcsolatban is bizonytalan, hogy bevállalná?
    Mivel lesz nyaralás, meg egyéb dolog is ezért nem fogom megvenni a 30 napos verziót.

    A még nem tudomot meg úgy gondolom, hogy tényleg nem tudom. Várok még, majd meglátom.

  13. #13
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Lehet kissé buta kérdés; letöltöttem a pack-ot az első hsz-ból, de nem nyitja meg semmi a file-t (GTR-Masters_N370_Teszt.rfmod). Külön-külön is le lehet szedni a cumót, ha igen mit tartalmaz ez a pack? Köszi!

  14. #14
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    A nyári időszakban nincs nagyon lehetőségem gyakorolni és versenyekre jönni, így biztos kihagyom a nyári kupát.
    Próbáltam a demot, de egyenlőre vannak még zavaró tényezők, nem teljesen győzőtt meg. Pl. az fps is pár kanyarban eléggé leesik és beszaggat, pedig i5-ös procim van és az árnyékokat is teljesen kikapcsoltam. Kicsit később fékezem és már leesek az útról, mert ahol nincs felgumizva ott semmi tapadás nincs, úgy visekedik, mint a jég. Az út belső szélein azok a "dobbantók" kicsit magasra sikerültek. Direkt néztem videót a pályáról és ott a Corvettek használják és rezzenés nélkül mennek tovább, nekem állandóan megdobja az autót és stabilitást vesztek (ez lehet beállítás függő is és én vagyok a béna.) 10-12 kör alatt a jobb első gumi 50%-osra kopott, míg a többi 80-90 körül volt. Azért egy 50-55mp-es pályán egy kicsit dúrva kopás. Nem tudom, hogy lehetne így 1,5 órát menni, de ez is lehet, hogy pályafüggő. Zavar, hogy csak egy féle eső és száraz gumi van. Az ütközéseket még nem próbáltam és az esőt sem.
    Lehet, hogy sok minden már vagy majd változtatva van/lesz az teljes játékban, de egyenlőre még nem szerettem bele pár kör után, mint anno a GTR-be.

  15. #15
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet kissé buta kérdés; letöltöttem a pack-ot az első hsz-ból, de nem nyitja meg semmi a file-t (GTR-Masters_N370_Teszt.rfmod). Külön-külön is le lehet szedni a cumót, ha igen mit tartalmaz ez a pack? Köszi!
    A letöltött fájlt az Rfactor2 "packages" könyvtárába kell lementeni. Ez valahol a C:\Users\fiók név\Rfactor2 alatt van vagy valami ilyesmi.

    Ha ez meg van, akkor elindítod a launchert, ott pedig jobb alul van olyan hogy "manage mods", ott meg kell jelenjen a listában, kiválasztod és install.

  16. #16
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    A letöltött fájlt az Rfactor2 "packages" könyvtárába kell lementeni. Ez valahol a C:\Users\fiók név\Rfactor2 alatt van vagy valami ilyesmi.

    Ha ez meg van, akkor elindítod a launchert, ott pedig jobb alul van olyan hogy "manage mods", ott meg kell jelenjen a listában, kiválasztod és install.
    Köszi szépen!

  17. #17
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    A nyári időszakban nincs nagyon lehetőségem gyakorolni és versenyekre jönni, így biztos kihagyom a nyári kupát.
    Próbáltam a demot, de egyenlőre vannak még zavaró tényezők, nem teljesen győzőtt meg. Pl. az fps is pár kanyarban eléggé leesik és beszaggat, pedig i5-ös procim van és az árnyékokat is teljesen kikapcsoltam. Kicsit később fékezem és már leesek az útról, mert ahol nincs felgumizva ott semmi tapadás nincs, úgy visekedik, mint a jég. Az út belső szélein azok a "dobbantók" kicsit magasra sikerültek. Direkt néztem videót a pályáról és ott a Corvettek használják és rezzenés nélkül mennek tovább, nekem állandóan megdobja az autót és stabilitást vesztek (ez lehet beállítás függő is és én vagyok a béna.) 10-12 kör alatt a jobb első gumi 50%-osra kopott, míg a többi 80-90 körül volt. Azért egy 50-55mp-es pályán egy kicsit dúrva kopás. Nem tudom, hogy lehetne így 1,5 órát menni, de ez is lehet, hogy pályafüggő. Zavar, hogy csak egy féle eső és száraz gumi van. Az ütközéseket még nem próbáltam és az esőt sem.
    Lehet, hogy sok minden már vagy majd változtatva van/lesz az teljes játékban, de egyenlőre még nem szerettem bele pár kör után, mint anno a GTR-be.
    Autó függő, hogy milyen gumik vannak rajta, ill. hány féle van.
    A felgumizás meg mint írtam, nagyon érezhető. Legalább fél óra kell neki, hogy láthatóan felgumizódjon a pálya. Azt nem tudom, hogy az idő múlás sebességével fel lehet e gyorsítani ezt a folyamatot.
    A demoba Crovettet raktak, ami nekem pont nem jött be. A Nissan, Megane szerintem sokkal élvezhetőbb.
    Igazából ebben a játékban az a szabadság (és remélem Assettoban is ez lesz), hogy ha nem tetszik egy-egy autó "konfiguráció", lehet olyat csinálni ami tetszik. Az más kérdés, hogy ki tud ilyet.
    Ha esetleg lenne belőle bajnokság, talán lenne kedvem modolgatni valami masteres modot.
    Utoljára módosította: nortsen; 2013. 07. 02. 15:21.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  18. #18
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Autó függő, hogy milyen gumik vannak rajta, ill. hány féle van.
    A felgumizás meg mint írtam, nagyon érezhető. Legalább fél óra kell neki, hogy láthatóan felgumizódjon a pálya. Azt nem tudom, hogy az idő múlás sebességével fel lehet e gyorsítani ezt a folyamatot.
    A demoba Crovettet raktak, ami nekem pont nem jött be. A Nissan, Megane szerintem sokkal élvezhetőbb.
    Igazából ebben a játékban az a szabadság (és remélem Assettoban is ez lesz), hogy ha nem tetszik egy-egy autó "konfiguráció", lehet olyat csinálni ami tetszik. Az más kérdés, hogy ki tud ilyet.
    Ha esetleg lenne belőle bajnokság, talán lenne kedvem modolgatni valami masteres modot.
    Ez így kicsit megnyugtató. Az 1. részben is az volt a jó és a rossz is, hogy túl sok modot készítettek. Sajnos ennek a 80% vacak volt. Egy idő után már nem volt kedvem próbálgatni őket.
    Tudom, hogy az amerikaiaknak a corvette kell, de azért még egy autó befért volna a demoba.
    Én 5-szörös gyorsításra tettem az időt és 4-5 perc alatt már rendesen tapadt, de csak a felgumizott részen, máshol egyáltalán, még annyira sem, mint az első percben felgumizás nélkül.

  19. #19
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Én 5-szörös gyorsításra tettem az időt és 4-5 perc alatt már rendesen tapadt, de csak a felgumizott részen, máshol egyáltalán, még annyira sem, mint az első percben felgumizás nélkül.

    Ilyet még nem teszteltem, de kipróbálom.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  20. #20
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    A demó annyival futott neked?
    Igen, de ebben benne volt a 9 AI és hogy a közelükben mentem. Amint hibáztam és lemaradtam tőlük máris jó volt minden.
    1 monitorral meg van 40 FPS is, viszont nálam is volt hogy jóideig beszaggatot valamitől, akkor leesett 8 FPS-re. AMD Athlon 64 X2-es proci, ami 2800-on megy (összesen). Szóval erősen proci limitem van.

    Viszont engem továbbra sem győzött meg a demo, olyan érzésem van mint amit összedobtak csak hogy lásson már valamit a nép... Anno a GTR-el volt több pálya, több autó.
    Grafikailag sem győzött meg, lebegő autók, és túl matt az egész. És hát az rF alap sosem fog tetszeni.
    Nekem fele annyi vezetési élményt se adott mint egy street verda SRW-ben. Lehet hogy jó lesz de semmiképp sem megváltó!
    Ezt már az Assetto is veri a TP-el.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2013. 07. 02. 17:45.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  21. #21
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Tegnapi megelőlegezett nem szavazatom beigazolódott,hát ez rém gagyi,2 kör és uninstall...
    Utoljára módosította: zolibphc; 2013. 07. 02. 21:18.

  22. #22
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Letöltöttem a demót. Próbálgattam egy fél órát körözgettem de lehet azért mert számomra új, nem tudok róla jót mondani. Szerintem a GTR2 ütősebb nála, az egész felület gagyi nem szólva a többiről. Jelzem lehet a régi beidegződések és megszokások miatt van, de ez az első benyomás.
    A király nem Elvis volt...

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    En meg ugyan nem probaltam, csak az rF1-et, de mar az is szazszor jobb volt mont a Race07.
    Nem ertem mi ez a Race07 laz manapsag? Multkor offline kiprobaltam azta a radical valamit imaban, de par kor utan ki is leptem, mert a NFS jutott eszembe rola.
    Utana meg kellett vagy fel ora,hogy GTLben korbe tudjak menni mid-ohaioban, ugy lebutitott.

    Szoval azert majd ha idom engedi biztos kiprobalom,csak abban bizok kozben, nehogy a Race07 legyen itt a favorit game, mert attol meg a GTR2 is sokkal jobb volt!

    Jo lenne ha GTL mid-ohiaoban is ennyi prequalis arc lenne,mint a Racenel.

  24. #24
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    En meg ugyan nem probaltam, csak az rF1-et, de mar az is szazszor jobb volt mont a Race07.
    Nem ertem mi ez a Race07 laz manapsag? Multkor offline kiprobaltam azta a radical valamit imaban, de par kor utan ki is leptem, mert a NFS jutott eszembe rola.
    Utana meg kellett vagy fel ora,hogy GTLben korbe tudjak menni mid-ohaioban, ugy lebutitott.

    Szoval azert majd ha idom engedi biztos kiprobalom,csak abban bizok kozben, nehogy a Race07 legyen itt a favorit game, mert attol meg a GTR2 is sokkal jobb volt!

    Jo lenne ha GTL mid-ohiaoban is ennyi prequalis arc lenne,mint a Racenel.
    Nem tudom de én pont fordítva érzem a demó után. Bár az csak ízelítő de személy szerint ha nem lesz GTR2 márpedig nem lesz, inkább a Race....
    A király nem Elvis volt...

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Én azt gondolom, hogy a fizika érezhetően fejlődött, viszont a körítést még erősen szokni kell.

    Ügyeljetek, hogy meg legyen a megfelelő FPS, mert a fizika és az irányíthatóság rovására megy, ha csak épp döcög...

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •