Szavazás eredménye: GTR2 - 2013 pályák

Szavazók
15. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • A1 Ring

    6 40,00%
  • Abu Dhabi

    6 40,00%
  • Anderstorp

    3 20,00%
  • Circuit de Catalunya

    4 26,67%
  • Brno Masaryk Circuit, 2004

    10 66,67%
  • Crowne Plaza Raceway 2007

    3 20,00%
  • Donington Park, 2004

    9 60,00%
  • Dubai

    6 40,00%
  • Enna Pergusa

    2 13,33%
  • Essington Long

    2 13,33%
  • Estoril

    0 0%
  • Hockenheim GP, 2004

    4 26,67%
  • Hungaroring 2006

    10 66,67%
  • Istanbul 2006

    5 33,33%
  • Laguna Seca GP

    6 40,00%
  • Le Mans 2004

    9 60,00%
  • Magny-Cours, 2004

    2 13,33%
  • Monza, 2004

    8 53,33%
  • Nordschleife 2007

    7 46,67%
  • Oran Park

    2 13,33%
  • Oschersleben, 2004

    3 20,00%
  • Paul Ricard HTTT GT

    4 26,67%
  • Paul Ricard 1988

    1 6,67%
  • Queensland International Raceway

    2 13,33%
  • RoadAtlanta07 ALMS

    5 33,33%
  • Road America

    6 40,00%
  • Sebring 2005

    7 46,67%
  • Sepang GP

    7 46,67%
  • Silverstone 2011

    7 46,67%
  • Snetterton 2005

    1 6,67%
  • Circuit de Spa-Francorchamps, 2004

    11 73,33%
  • Valencia, 2004

    2 13,33%
  • Watkins Glen GP

    4 26,67%
  • Zhuhai, 2004

    8 53,33%
  • Zolder 2005

    4 26,67%
  • minden héten legyen futam

    2 13,33%
  • minden második héten legyen futam

    13 86,67%
  • fix autós bajnokság

    6 40,00%
  • pályánként fix autós bajnokság

    5 33,33%
  • minden autó 1x használható

    4 26,67%
  • szabadon választható autók

    5 33,33%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (83 összesen)

Téma: HGTRM - FELMÉRÉS, ÖTLETELÉS

  1. #1
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    HGTRM - FELMÉRÉS, ÖTLETELÉS

    Kedves versenyzők!

    Szeretnénk egy teljes körű közvélemény kutatást végezni a HGTRM bajnoksággal kapcsolatban annak érdekében, hogy fel tudjuk mérni, kinek miért tetszenek vagy épp nem tetszenek a GTR2 játékkal rendezett bajnokságok. A felmérés eredményének függvényében döntünk majd a GTR2 jövőjéről, ezért kérünk mindenkit, hogy ne sajnálja az idejét és legyen szíves válaszoljon a lenti kérdésekre.
    Azoknak a véleményét is várjuk, akik más bajnokságban játszanak, de valamilyen ok miatt a HGTRM bajnokságaiban nem vettek részt egyszer sem vagy csak néhányszor indultak.

    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 11. 13:13.

  2. #2
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    .....
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Szabi invitált meg egy GTL futamra és itt ragadtam.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    -

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    -

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?

    Minnél pontosabb és gyorsabb legyek.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    Megfelel, vagy a GTL váltott hetén csütörtökön.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    Heti szinten kb 5 óra.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    Nagyon tetszik (tetszett) a GTL liga változatossága. Kifejezetten tetszett a kredit, handicaprendszerben működő bajnokság. Azért nem vettem rész, veszek részt a GTR2 bajnokságban, mert csak egy ligára van időm rendesen készülni. Én a hosszabb versenyeket szeretem, ahol van box taktika is. Tetszene ha az időjárás is változatos lenne, bár a GTR2-ben erre van lehetőség, de vannak fogyatékosságai.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál rá?

    Engem speciel csak a Power and Glory mod érdekel GTR2 alatt. Ezt már Szabival elkezdtem egyeztetni, szeretnénk (én és szerintem Szabi is) a nyári etapban egy tesztfutamot rendezni. Jelenleg a Gamers-Criben próbálgatom az online versenyzést ezzel a moddal tapasztalat gyűjtés szempontjából.
    Évi 5000 Ft-t rászánnék.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2013. 06. 11. 10:34.

  3. #3
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    - Sok mindent kipróbáltam, még 2005 előtt és a GTR mellett döntöttem, mert megtetszett
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    - Hiányossága a setupolás finomítása, mindenki számára. Tetszett a grafika, kezelhetőség, az autók. Hiányzik a továbbfejlődés, az új dolgok, vagy összesen talán a GTR3
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    - Jók a régiek, jók az újak
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    - A jobb helyezés motívál és a száraz pálya. Sajnos a vizen már nem szeretek erőlködni
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    - Igen, tökéletes a vasárnapi verseny
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    - Ha jók a kezdeti eredményeim, és tudok fejlődni azon a pályán, akkor több időt töltök a készüléssel, napi 2-3 óra is lehetne
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    - Családi progi miatt vagy az állandó esőztetés miatt nem indulok, nem tudom megunni!
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál rá?
    - Ne hagyjuk abba, találtok valami módot úgy is azt csináljuk, évi 4000-ért

  4. #4
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258
    .....
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Almási Zoli nyaggatott mindig anno 2007-ben mikor még offline tologattam itt-ott, hogy jöjjek próbáljam ki online mert ez az igazi....igaza volt.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    Ebbe csöppentem bele minden tetszett és még ma is tetszik.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    A 3 órás versenyeket jobban szeretem egy hanygyányival de a másfél órásak is jók taktikailag is.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?

    Annyira nem....persze a minél jobb eredmény elérésére törekszik az ember és ez is motiválja a következő versenyeken.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    Megfelel.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    A kezdetekkor több időt fordítottam rá és rengeteget köröztem de nem lett jobb az eredmény. Manapság (lehet a becsömörlés miatt) egy-két óra körül már csak.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    Ez a "nincs időm mert dolgozom" dolgok csak kifogások sokmindenkinél, vagy nem vallja be, hogy ráunt. Az ember maga osztja be az idejét és ha a fontossági sorrendben a GTR-Masters az utolsó helyen van nincs mit csodálkozni. Én tudok és szeretnék is tovább körözgetni még a HGTRM20-ban is feltéve ha lesz...

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál rá?

    Ebben az adott esetben sajnos nincs alternatíva talán a HTCM, azaz a Race/Race On-nal nyerhetnénk annyi időt mire kijönne egy olyan új program amelyik méltó utódja lehetne a GTR2-nek. A pénz nem számít.
    Utoljára módosította: teratti; 2013. 06. 11. 15:09.
    A király nem Elvis volt...

  5. #5
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    A többi közül (pl rF, LFS) ez tetszett legjobban.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    Hát az őszintét megmondva én már fapadosnak tartom a GTR-t és a Simbineket... Máshol (másban) megtaláltam azt a fizikát amiben tényleg azt érzem hogy autóban vagyok. Ilyet és így máshol eddig nem éreztem.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    Szerintem jó volt minden ezek az utóbbi 50 percesek tán izgibbek voltak, bár inkább hosszútávra vagyok jó. De sajnos a sprint futamok és az eső sem tud már úgy felizgatni a GTR2-ben.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Motivál hogy a riválisaimat legyőzzem, ha ez már nincs akkor unalmas. Sajnos ez az idény közepétől már ilyen volt.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    Igen, megfelel.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Időm van, de már csak max 1 órát készülgettem az utóbbi futamokra, sajnálva az időt rá. Ez nem a riválisok hiánya miatt van hanem a számomra már nem kielégítő fizika miatt, és erre bőven elég ennyi idő is hogy kihozzam a maxot. Most már keményebb fizikára vágyom.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban?
    Részt vettem. Ezt a hobbyt nem fogom abbahagyni senkiért és semmiért. Kivéve ha nem lesz pénzem gépfejlesztésre. A csajoknak is megmondtam már az elején, hogy vagy megszokják, vagy mehetnek. Ezt a mondatot Terrati ihlette, az időszánós mondatával.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyeznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Nincs ötletem, nem vonz már a GTR2. Mindenféle rendszert próbáltunk már, egyszerűen ebből többet nem lehet kihozni. Ennyi év után elévült, lejárt, kifacsartuk...
    Mindenki várja már az újat...
    Abban sem vagyok biztos hogy kövi bajnokságban indulnék. Ezt még befejeztem de nem hiszem hogy egy újba energiát fektetnék, hiszen nem élvezem már úgy.
    Kivéve ha az egy másik progival lenne (pl AC, meg a frász tudja még mik jönnek elvileg )! Tehát a bajnokság tetszik, jó a hangulat, jól összeszoktunk a pályán is, és ezt az tapasztalatot szívesen látnám más progiban is, veletek együtt. Na szal értitek.
    Hát annyit szánnék rá, amennyibe a progi kerül.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Nibi, gondolom az már mindenkinek leesett, hogy a topik egyik fő célja, hogy eldöntsük, hogy leváltjuk-e a GTR2-őt, és ha igen akkor mire. Olyanra, ami még nem létezik (AC, GTR3) nyilván nem tudunk váltani, de nagyon örülnénk ha leírnátok azt is, hogy mivel versenyeznétek a közeljövőben szívesen, ami lehet akár egy új cím is, vagy egy nagyon jó mod is... bármelyik platformra.

  7. #7
    Abelovszky Péter Versenyző abypeti logója
    Csatlakozott
    2011. 09. 19.
    Életkor
    29
    Üzenetek
    185
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Engem Hajmási Norbi hívott, de már előtte is néztem kisgyerekként, ahogy játszik a nagyokkal, míg én billentyűzettel bénáztam. Aztán lett egy kormányom, és onnantól nem volt kérdés, hogy hova jövök játszani. A GTR-t is ezért választottam, plusz olcsó is volt.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    Hát, sajnos már nem sok pozitívumát látom a játéknak, ami tetszik igazából, az az autók maguk, nekem a lassabb autók már túl lassúak, a gyorsabbak meg túl gyorsak, nekem ez a sebesség teljesen megfelel. Hiányosságai szerintem az elavulásában rejlenek, nem köt már le a fizika, mióta játszottam az rfactor 2-vel és az AC-vel. A grafika kevésbé izgat.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    Nekem a lebonyolítása tetszik, mind az 50 perces futamok, mind a 3 órás, bár néha az soknak bizonyult.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Igazából, az elején érdekelt, amíg több időt öltem bele. Azóta ha indulok, ami egyre ritkább, akkor azt a versenyzésért teszem, hogy egy jót játsszak, kikapcsolódjak. Az egyetlen motiváció az az, hogy megpróbáljak minél kevesebb hibával autózni, úgy, hogy közben gyors is legyek.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    Igen, tökéletes.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Heti pár óra, de inkább péntek-szombat gyakorolgatok.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    Nekem az egyetlen ok az az, hogy elment a játéktól a kedvem. A versenyzéstől nem, de mióta kipróbáltam az rf2-t és az AC-t, azóta nincs hangulatom gtr-ezni, mert tudom, hogy léteznek már ennél jobb játékok, bár még nem jelentek meg full verzióban.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Őszintén, semmilyen ötletem nincs. Én már nem szívesen játszanék olyan játékkal, ami már megjelent. Szerintem semmilyen mod nem segít a gtr-en, csak pillanatnyi fellángolás lenne, de a bajnokság második felére megint lenne 5 ember a futamon.
    Szóval, jelenlegi játékokra sajnálok pénzt kidobni pl. race sorozatok. Ha esetleg megjelenne a közeljövőben egy újgenerációs játék, akkor arra szívesen beruháznék, valahogy összeszedném rá a pénzt, ha arról lenne szó.

  8. #8
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Eredetileg az F1 challange-t akartam megvenni, de már sehol nem volt elérhető. Egy áruházas nézelődés közben bukkantam rá a GTR (1) -re, amelynek kézikönyvében volt a gtr-masters-es reklám.
    Ez után rákerestem az oldalra, felcsigázott , regisztráltam, befizettem a szerverdíjat és indultam is a Brno-i futamon. Máig nem feledem mennyire izgultam a felvezető körben, szívem majd kiugrott. Tesóm, aki végignézte az első futamomat nemsokra rá csatlakozott, majd Bazsy is tudomást szerzett róla és nem is kell mondjam hol kötött ki. Ezért bocsánatért is esedezem, túl jó pilóta lett belőle. Majd Zoli barátom is rákapott egy időre.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    Könnyebben vezethetők az autók, mint az első részben. Negatívumnak leginkább a grafikában megmutatkozó totális lemaradást tartom. A korabeli autóverseny gámákhoz képest is elmaradott volt. Sajnos a SimBin a mai napig nem képes ezen a téren fejlődést mutatni. De cáfoljatok meg.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    A 1,5 órás versenytáv korrektnek tűnik, de pl a Spa 3 óra már igencsak megterhelő volt mindig. Az autók közti különbségek érezhetők (ez jó is rossz is).

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?

    Számomra mindig az volt a legnagyobb kihívás, hogy bejussak "A" szerverre. Emlékezetes a verseny ha van sok akció, de jellemzően majd 3/4 óra magányos autózás volt mindig. Ezzel szemben WTCC-n szinte elejétől a végéig folyamatos csatázás van. Ez tetszik benne, az ember nem alszik el féltávon.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    Az időpont szerintem mindegy. Bármelyikre mondható valami, ami miatt alkalmatlan/alkalmas lenne. Hétvégével nekem nem volt gondom. Inkább csak az, ha túl későn ér véget a futam és másnap dolog van.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    Mindig annyi, amennyit rászánok. De napi 1-2 óránál többet már nem tartok célszerűnek. Max. ha jönnek is az eredmények mellé.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    Jelenleg sehol nem versenyzek. Azért hagytam abba GTR2-t, mert a versenyzés olyan irányba fordult, ami nekem nem tetszett. (Pl. Kötelező boxkiállás legális "kijátszása", verseny, hogy ki találja meg a legjobban levágható részeket a pályán...) Sosem támogattam a szezon közbeni autóváltogatást, ebben semmi reális nincs. Amikor fix autó volt, kiválasztottam a kedvencemet és azon voltam, hogy azt kiismerjem. Ez többnyire sikerült is, bár csak keveset de fejlődtem.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?

    Bármilyen MOD is legyen, az autók közti különbségek legyenek lehetőleg kicsik. Inkább a setupolás és a sofőr legyen a döntő, ne pedig az, hogy ki melyik autóval megy az adott pályán. Havidíjas játék részemről kizárva. Egyszer fizetősnek pedig nagyot kell szólnia, hogy a GTR helyébe lépjen. Mind grafikailag, mind fizikában

  9. #9
    Huber Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 06. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    89
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Mikor befejeztem az F1 calenge 2007-et erre a játékra álltam át 2008-ban. Offline jól ment és a keresztapukám Biesz Zsolti látta hogy jól megy és be hívott közétek. Azért ezt a játékot választottam mert szeretem a gyors autókat és itt volt lehetőség igazán erős verdákat hajtani
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    -
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    a szervezéssel maximálisan elégedett vagyok
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Engem az motivál hogy fiatal vagyok és anno Michelisz Norbi is a szimulátorok világából került ki a WTCC-be, és abba reménykedem hogy ez talán nekem is sikerülhet, természetesen az első hely a célom
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    Kiváló, teljesen jó ez az időpont
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Heti szinten 10 óra
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    A McLaren-Porsche bajnokság Barcelonai versenyén megint volt valami ami tönkre tette a versenyemet sorozatban másodszorra, ez nagyon elvette a kedvemet, de az eredménytelenség is ami főként a gumik túlzott koptatásától van, nyáron igyekszek megoldást keresni a problémára hogy a prequalihoz hasonló eredményeket érjek el. Azért mentem rendszeresen mert élveztem a mások elleni küzdelmet, jó ez a közösség
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?[/QUOTE]
    A gtweb 24-el kezdtem, az volt az első teljes szezonom, az tetszett benne a legjobban hogy állandó autókkal mentünk és nem volt olyan pálya amire csak egy autó lett volna jó, változatos volt és nagyon egybe kellett lenni fejben hogy maximálisan teljesítsünk. A változó autós bajnokságok nem jöttek be annyira . Nem tudom még a folytatást, lehet átmegyek a WTCC-be ha nem jönnek az új játékok, vagy kevesen leszünk mint idén.
    5000 Forintot évente rá tudok költeni

  10. #10
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Engem Csecse hívott hogy mutassam már meg hogyan is kell ezt csinálnirészben sikerült
    anno sok mindennel nyomultam de számomra a GT kategória az ami a szivemhez közel áll,így lett gtr1-majd2
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    nekem a kocsi park és az hogy modingolható szóval érteni kelett volna itt valakinek hozzá és akkor sok mindenben előrébb járnánk,talán lenne saját modunk is.
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    jók voltak,próbáltuk mindíg úgy kialakítani hogy minél szinesebb legyen
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Számonra van neki jelentősége mert mindig azt kell legyőzni aki az első,néha magamat is meg tudom verni:P
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    vagy 4-5évig a bajnokságok ideje alatt nagy ritkán volt egy vasárnapi szabad estém szóval nem hiányzik most,egyébként mindegy milyen napon van
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    amennyit rászánok,de annyit mindig hogy képbe legyek
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    kizárólag csak a gtr2-maradt el,megmondom őszintén hogy már nem tud leültetni minden elértem amit ellehetett,egyszerüen kell 1 új szim ami újabb és jobb
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Mint írtam már feljebb engem a GT kategória az ami jobban érdekell,a szim meg majd adja magát,ami nem fog érdekelni azt úgyse veszem meg
    rf2,és az AC,e kettőt biztos hogy megfogom nézni,de mivel semmit se tud senki hogy mikor meg mennyi lesz így passz.
    ezekkel a béta dolgokkal RF2 nem lehet kezdeni semmit se még Multiban,vagy offba kilehet már próbálni?
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  11. #11
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    ... Máshol (másban) megtaláltam azt a fizikát amiben tényleg azt érzem hogy autóban vagyok. Ilyet és így máshol eddig nem éreztem.
    ez nemtán a mindenért fizetős jenki cucc?
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  12. #12
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ez nemtán a mindenért fizetős jenki cucc?
    iR-re gondolsz? Azzal betelt a pohár...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  13. #13
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    iR-re gondolsz? Azzal betelt a pohár...
    no mizu?meg miaz ha nem ez?:P
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  14. #14
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    nízd hát nem mondja
    vagy esetleg szert tettél valami hasonlóra,ezért halgatsz mi?
    Csatolt képek Csatolt képek
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  15. #15
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Egy ötlet: Bármelyik gáma is legyen a nyerő a végén, lehetne egy olyan módosítás, hogy a szezonkezdet előtt lenne egy "szintfelmérő" prequal. Ezen idők alapján lennének a versenyzők 2-3 ligába külön sorolva. (Pl: a prequal első 25je GT, második 25 versenyző NGT, harmadik 25 valami gyengébb kategória, stb.) és külön is lenne díjazva. Így nem csak a csúcskategóriás élmenőink lennének díjazva, hanem akár kezdő (bár kezdő díjazás asszem most is van) vagy gyengébb képességű ám jó versenyzők is. Ez akár plusz motivációt jelenthet a részvételért. Számomra egy idő után igencsak demotiváló volt, hogy bár kapartam "A" szerveres jelenlétért, nem sikerült, és ahogy a versenyzők fogytak a szezonban, már "B" is csak félig volt. Tudom ez már megint egy olyan ötlet, ami inkább csak a középmezőny és sereghajtókat érintené.

  16. #16
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ...vagy esetleg szert tettél valami hasonlóra...
    Úúúúúú idevele
    pedálos moszkvics liga a Hunaroringen

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Úúúúúú idevele
    pedálos moszkvics liga a Hunaroringen
    Én mindent megadnék egyért, amibe beleférek!

    A gyerek korom azon része, amikor még belefértem a sajátomba egy pillanat alatt elillant... onnantól meg már csak szenvedés az élet

  18. #18
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Na, az úgy volt, hogy végig nyomtam offline a Microprose féle GP2-t és GP3-at billenytűvel, aztán csak gondoltam, hogy itt a net, kéne hús-vér ellenfél már. 2007-et írtunk, én F1 ligákat néztem, de elég sok honlap eltántorított, viszont a HGTRM-é rendezett és átlátható volt (és szerintem ez az előnye a mai napig meg van...). Később Ceglédi Csabit is én vettem rá, hogy jöjjön versenyezni, mert az általam szervezett gokart versenyeken kifejezetten jól ment. Aztán pedig az egyik bajnokság kezdetekor egy Csicsmányi vki keresett csapattársakat, gondoltam vegyük be a Dexter Team-be... a többi már történelem...
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    Nekem még mindig bejön a fizikája, igaz, nem igazán próbáltam mást, csak a GTL-t és a Race-t... na az utóbbitól mindenképp jobban tetszik...
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    Szereten a hosszabb versenyeket, amikor nem csak egy életem egy halálom stílusban kell nyomni, hanem lehet verseny közben azon gondolkodni, hogy pl. milyen boxtaktikával járok jobban. A legutóbbi szezonra ráadásul a változó időjárás is igazán változó lett, ami rendesen felboríthatja az erőviszonyokat...
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Nekem fontos, hogy a pontversenyben minél előbb végezzek. A csapatverseny pedig talán még ennél is fontosabb tekintve, hogy én alapítottam ezt a csapatot.
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    No, hát volt egy-két csaj, akiknek nem tetszett a vasárnap. Most már tetszik nekik... mással... Nincs semmi baj a vasárnappal, nekem mondjuk a péntek és szombat kivételével minden jó lenne...
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Húúú... mennyit készültem még az első szezonban, anyám... Most meg legutóbb egy fél órát... de hát ez sajnos természetes. Amúgy ha lenne egy új kihívás, jó néhány órát rá tudnék szánni, akár a többi hobby-m rovására is...
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    -
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Hmmm... nehéz kérdés. Nagyon-nagyon kéne, hogy megjelenjen az egyik várva várt új játék. Amúgy meg én mindig is F1-ezni akartam, majd körbe nézek, mik a lehetőségek, de ha a társaság és az F1 között kell válatsztanom, akkor inkább itt maradnék...

  19. #19
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ötlet: Bármelyik gáma is legyen a nyerő a végén, lehetne egy olyan módosítás, hogy a szezonkezdet előtt lenne egy "szintfelmérő" prequal. Ezen idők alapján lennének a versenyzők 2-3 ligába külön sorolva. (Pl: a prequal első 25je GT, második 25 versenyző NGT, harmadik 25 valami gyengébb kategória, stb.) és külön is lenne díjazva. Így nem csak a csúcskategóriás élmenőink lennének díjazva, hanem akár kezdő (bár kezdő díjazás asszem most is van) vagy gyengébb képességű ám jó versenyzők is. Ez akár plusz motivációt jelenthet a részvételért. Számomra egy idő után igencsak demotiváló volt, hogy bár kapartam "A" szerveres jelenlétért, nem sikerült, és ahogy a versenyzők fogytak a szezonban, már "B" is csak félig volt. Tudom ez már megint egy olyan ötlet, ami inkább csak a középmezőny és sereghajtókat érintené.
    Ehhez először is kéne egy csomó versenyző.
    Igazából az a baj az ötlettel, hogy aki fejlődne egy csomót idény közben az "ottragad" mondjuk a B szerveren, és azért nincs kihívács mert onnan gyorsabb fél seccel pl. Illetve mi alapján soroljuk be ? Merthogy pályák és autók közt is lehet különbség emberenként. Mi van ha valaki később csatlakozik a ligához vagy szimplán szezon elején nem ér rá ?
    Esetleg úgy lehetne, hogy aktuális futam "B" első háromja feljut "A"-ra köv versenyre, de akkor meg 3at vissza kell Rakni B-be, de mi van ha épp Cola meg Nibi az utolsók mert kiestek ?

  20. #20
    Czegle Gábor Regisztrált Gabe logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Üzenetek
    549
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Vezetgettem és egy cimbim ajánlotta a GTR-t, próbáljam ki. Tetszett és a neten találtam rá a HGTRM weboldalra. Amíg nem volt netem, offline játszottam, 2008. óta vagyok online.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    A játék nekem tetszik. A negatívuma szerintem annyi, hogy kis koccnál is lepattanhat úgy egy autó, hogy abból nagyobb baj származhat.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    A bajnoksággal semmi gond, nekem megfelel. Ebben az idényben nem indultam túl sokat, így csak szinte olvasatra gondolom, hogy a szabályzat is jó irányba halad.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?

    Az eddigi versenyeim alapján objektív alapon tudom, hogy hol a helyem, a helyezés természetesen érdekel, de nem vágom fel az ereimet, ha nem vagyok dobogós! Szerintem bajnokságonként szinte mindenki megtalálja azt az egy-két versenytársat, aki közel van hozzá és vele "versenyezhet" a pályán és a pontokban.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    A vasárnappal csak annyi a bajom, hogy VASÁRNAP. Másnap hétfő sok a teendője a családos embernek és jó az új hét előtt a családra figyelni esténként. Nekem jobb lenne egy hétköznapi nap, ha nem is gyakorolnék, akkor is több eséllyel indulnék.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    Ebben az idényben szinte semmi.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    5.; 6. pont.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?

    Mint korábban írtam, a hétköznap nekem jobban megfelelne és egy GTL-es credit rendszert szívesen kipróbálnék.

  21. #21
    Dusa Tibor Regisztrált Dusa Tibor logója
    Csatlakozott
    2006. 05. 19.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    440
    [B]1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Ez már olyan régen volt, hogy nem is emlékszem.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    A GTR2 felett eljárt az idő, amit nagyon sajnálok.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    Mindig szerettem a hosszabb versenyeket, viszont az mindig zavart, hogy a verseny lebonyolításának szinte semmi köze nem volt a valósághoz. Nem szerettem még a kocsikat váltogatni, és szerintem a büntetések sem voltak jelentősek.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Pusztán csak kikapcsolódás, szórakozás.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    Nincs gondom a vasárnappal.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Amikor még akartam versenyezni, mindig megteremtettem rá az időt, hogy fel tudjak normálisan készülni.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    A legfőbb indok a versenyzői magatartás a pályán. Nem sok versenyen indultam mostanában, de amelyiken elindultam ott hamar elvették a kedvem.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyeznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    A szoftvert egyszer kell megvenni, ez a része nem érdekel. A GTR2 már nem kellene erőltetni. Vannak egész jó módok az rFactor-hoz, talán ott lehetne keresgélni. Lényeg szerintem, hogy mindenben próbáljuk az eredetit megközelíteni. Ezért is szimulátor !!
    Dusa Tibor

  22. #22
    Tímár Sándor Versenyző Tímár Sándor logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 07.
    Város
    Milton Keynes
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.957
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Én is Alma nyösztetésére jöttem és természetesen a gyári dobozban benne volt a Masters-es kis promós cédula, úgyhogy idetaláltam volna amúgy is

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    Kompletten az egész tetszik, bár már a grafika hagy némi kívánni valót maga után és néhány pálya vonalvezetése megváltozott, illetve új pályákkal bővült az aktuális versenynaptár, de azt lehet mondani, hogy anno a SimBin ezzel nagyot ütött! Egy mai grafikai motorral, aktuális autókkal és pályákkal újabb 5 évre le tudnám magam vele kötni.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    A versenytávok, a taktikák sokszínűsége nagyon jó, viszont bevezetnék olyan dolgokat, mint amik az igaziba is vannak .. Pit window! Kötelező kerékcsere + tankolás! Ezzel szerintem még kiegyensúlyozottabbak lehetnének a versenyek, de az ellenőrzésük nehéz vagy nem lehetséges! Ez a hiányossága.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?


    Már régóta nem érdekel egyik sem, inkább csak a már megszokott hétvégi "rutin" volt az elmúlt időszakban a versenyzés. Leginkább csak azért indultam, mert jól akartam magam érezni. A társaság motivált, az, hogy sokan jobbak nálam és ha már néha elindulok, akkor próbáljam meg legalább az egyiket megelőzni és előtte maradni, még ha gyorsabb is

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    Abszolút megfelel, már el sem tudnám képzelni más időpontban.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    Változó. Munkától függ teljesen, hogy mennyire szívják le az energiámat. Amúgy fél óra elég

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    Az autók jók voltak, pályák is és minden, nálam az volt már a sok, hogy meguntam. Egyszerűen elmúlt az a tűz, ami égett bennem anno. Nem köt már le annyira és ami még ehhez vezetett az az, hogy nagyon hullámzik szezononként a versenyzők száma. Tudom, szezon elején vasvillával pakoljuk a népet a szerókra, szezon végén pedig egy fél A szerver van.

    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?

    Sajnos a GTR2 felett teljesen eljárt az idő, nincs az a mod, ami régi fényében tündököltetné. Volt már erre pár kísérlet, de sajnos jelentős javulást nem hozott, illetve még talán egy picit kevesebben is voltunk. Más játékról nem tudom, ami megérné a belefektetett energiát, pénzt és mindent, ami az átállással jár. Tesztelni kellene nagyon sok mindent ahhoz a prequal rendszertől kezdve a zökkenőmentes lebonyolításig.

    A pénz nem érdekel, ha váltanunk kell, akkor csináljuk.

    Scuderia Giudice #099#

  23. #23
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    nízd hát nem mondja
    vagy esetleg szert tettél valami hasonlóra,ezért halgatsz mi?
    Nagyon nem is lőttél mellé, mert nemrég Laca beszerzett egy ilyet. Utánpótlás nevelés céljából.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  24. #24
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?
    Anno még 2004-2005 környékén nézegettem a netet, hogy milyen szimulátor programok vannak, mert már nagyon idegesítettek az NFS féle játékok. Aztán rátaláltam a Masters honlapra, és mivel a GTR2-őt nem lehetett még kapni Magyarországon, viszont már kezdődött vele a bajnokság, így Kiss Norbi hozott Ausztriából pár darabot, amiből én is rendeltem. (Persze 2-3 hét múlva itthon is megvehető volt, de én nem bírtam már kivárni. )
    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?
    A fizikája már kicsit elavult, de online még mindig élvezetes futamokat lehet vele futni, amihez persze kell egy jó társaság, ami itt meg is van. Sajnos néha rosszul kezeli a kontaktokat, akár 2 autó között, akár a fallal való találkozásnál. A kanyarok levághatósága nagyon zavar a mai napig is és a sóderágynak sem hiszem, hogy le kellene rántania a pályáról, ha éppen picit lecsúszúnk a kerékvetőről.
    A grafikája számomra kielégítő, versenyzés közben úgysem ez a fő szempont.
    A modingolhatóság jó dolog, mert így szinte minden idényben új dolgokat tudtunk kipróbálni, ami kimondottan tetszett.
    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?
    A modingolhatóságot már említettem. A hosszabb távú versenyek fekszenek nekem, szívesen ültem és ülök le egy 3 órás futamhoz is, itt inkább a megbízhatóság és a megfelelő taktika megválasztása a fő, amit sokszor menet közben változtatni kell, főleg a most bevezetett váltózó időjárással, ami újabb színt vitt a futamokba és a szabályrendszer is folyamatos a jó irányba változik (idén meg szinte tökéletes).
    A futamról futamra váltogatott autók nem annyira tetszenek a felkészülésre fordítható idő miatt.
    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?
    Természetesen, de van egy saját értékrendem, úgyhogy megpróbálom a velem hasonló erősségűekhez mérni magam és őket legyőzni a versenyeken. Régebben az összesített top10-be kerülés, idén a (létszám csökkenés miatt a) dobogóra felállás a fő motiváció. Csapatjátékos vagyok, úgyhogy ez a része is fontos.
    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?
    Megfelel, mert már ezt fogadta el a család, de szerintem a péntek/szombat kivételével bármi jó lenne (talán még jobb is).
    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?
    Eleinte napi 2-3 óra, ez most már csak hetente ugyanennyi.
    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?
    Kipróbáltam magam minden bajnokságban. A WTCC-től elvették a kedvem az olyan versenyzők, akik minden áron (akár a másikat eltiporva) előznek/versenyeznek.
    A GTL-ben futottam 1,5 bajnokságot, de időhiány miatt (nagycsaládos lettem az évek alatt) nem tudtam folytatni és nekem nem jött be a kreditrendszeres dolog.
    A GTR megmaradt, de már nem tudok úgy leülni gyakorolni, mint a kezdetekkor, mert már nincs szerelem, csak a megszokott szeretet.
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?
    Sajnos nem tudom, hogy amíg nincs váltási alternatíva a GTR2 helyett, addig milyen moddal lehetne egy komoly, teljes szervert megtöltő bajnokságot indítani.
    Az olyan játékot preferálom, amit egyszer megveszek, aztán pici (max. 5-10e) éves költséggel versenyzek vele. (Az iR számomra nem nyerő.)
    A társaság miatt viszont nem szívesen mennék máshová.

  25. #25
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    1. Miért jöttél a GTR-Masters-hez versenyezni, hogy találtál ide és miért a GTR2-t választottad?

    Jajj de régen is volt... Amióta szgépem van mindig csak az autós gamek vonzottak, rengeteget toltam a GP2-vel, majd lett kormányom és Colin-al, majd GP3-al ezek mind offline, aztán amikor lett netem és kicsit utána jártam a dolgoknak elkezdtem RBR-ezni online, de mindig idegesített, hogy csak az óra ellen megyek. Aztán kipróbáltam a GTR1 demoját és elösször szétvágott az ideg, hogy miért vagyok ilyen béna, aztán a neten rátaláltam a mastersre, és egyből megvettem a GTR1-et, és csatlakoztam az éppen zajló szezonhoz Tomibával(aki RBR bajnok volt) akivel aztán megalapítottuk a Top Crash csapatot, mert mindketten úgy gondoltuk, hogy törjük majd a kocsikat, és így lett ez a találó név. Az elő futamra iszonyat sokat készültem, ami Magny volt, ha jól emlékszem olyan 150-200 kört mentem rajta a versenyig. Mivel akkor még fingom nem volt a setupról meg a többi dologról, így gondoltam majd indulok Hard gumival és megtréfálom a mezőnyt, ami sikerült is, mert végig csatázva és védekezve 7. helyre hoztam be a kocsit. Amire viszont a mai napig emlékszem az a rajt elötti pár másodperc ahol kb 250-es pulzussal vártam a rajtot, és onnantól nem volt megállás.

    2. Mi tetszik a GTR2-ben (fizika, grafika, választható autók stb.) és mit tartasz a hiányosságának?

    Grafikával nekem nincs bajom tetszik a mai napig, a csillivilli dolgok nem érdekelnek, fizikával meg vagyok elégedve, egyedül az autók közötti kontakt ami rossz, a válaszható kocsik száma bőven jó, vannak köztük különbségek ami szintén jó.
    Hiányosság talán, hogy elég egysíkúan kell setupolni, bár mivel nincs olyan sok időm már rá mint régen ez nem is gond.
    Amire régebben rá kellett volna jönni és alkalmazni az ez a változó időjárás generátor amit az elmúlt futamokon csinálunk. Ha ezt 2évvel ezelött bevezetjük akkor szerintem többen lennénk.

    3. Mi tetszik a GTR2-vel rendezett bajnokságokban (verseny hossza, taktikai elemek, stb...) és mit tartasz a hiányosságának?

    A verseny hossz és a taktikázhatóság tetszik nagyon, mivel én mindig több cserével megyek szinte mint a többiek ezért fontos, hogy legalább olyan hosszú legyen a verseny, hogy minimum ugyan oda vissza tudjam magam küzdeni ahol voltam.
    Szerintem ezen részén nagy változásra nincs szükség.

    4. Érdekel-e, hogy hol végzel az egyéni, illetve a csapat pontversenyben? Mi motivál a versenyzésben?

    Persze hogy érdekel, ha nem érdekelne akkor nem indulnék, mert mindig nyerni akarok, legyen szó GTR-ről vagy kártyáról, vagy társasjátékról, vagy bármiről! Ahol helyezést lehet elérni mindig első akarok lenni, a céges csapaépítésen is a játékokban a csapatok nagy része bohóckodik, engem meg szétb@sz az ideg, hogy elhülyüli és legszívesebben egy szívlapáttal adnék hangot nemtetszésemnek a tisztelt csapattársnak...
    Plusz olyan nincs, hogy elvesztett verseny, ha kilöknek, defektet kapsz, vagy legyen bármi, akkor is végig kell csinálni a versenyt, ha utolsó leszek is, mert azért is van valamennyi pont ami valamikor még biztos hiányozni fog.
    Soha nem adtam fel verseny azért mert nem volt kedvez körözgetni egyedül, max ha 0%-os volt a motorom, vagy megszakadt a netem.

    Plusz ami fontos és a kezdőknek és a fejlődni vágyóknak érdemes fejben tartani, hogy ha elrontottad a versenyt és akár utolsó is vagy, de végig csinálod az mind mind plusz tapasztalat és plusz km a lábadban, ami a késöbbiekben nagyon jól fog jönni, és a verseny km-t nem helyettesíti az isten adta tehetség sem, mert sosem csiszolódsz teljesen össze.

    5. Megfelel-e neked, hogy vasárnap vannak a versenyek, ha nem, mi lenne a jobb számodra?

    Igen, annyira az életem része lett, hogy más időpontra nehéz lenne ráállni. Plusz a munkám miatt is ez a legjobb, mert a többi nap este 8-ig nyitva az üzlet így 9-nél elöbb nem érek haza, vasárnap meg csak 6-ig vagyunk nyitva, így nekem ez a tökéletes időpont.

    6. Mennyi időd van készülni egy-egy versenyre?

    Kevés. Régen rengeteget készültem, most kb heti 1-2óra ha nagyon jó hetem van akkor 3-4 de ez igen ritka.

    7. Milyen okok miatt nem veszel részt vagy veszel részt ritkán, illetve hagytad abba teljesen a versenyzést a HGTRM bajnokságokban (pl. túl nehéz az autók kezelése, máshol versenyzel, családi ok, nincs idő a munka miatt, meguntad, másik hobby, stb...)?

    Én állandó vagyok mint a nyomorúság, nem tágítok!
    8. Milyen ötleted van a folytatást illetően, milyen GTR2-s MOD-dal, illetve más játékkal versenyéznél még és mennyi pénzt szánnál egy másik szoftverre?

    Őszintén fingom nincs! GTR-en kívül nem játszok mással, vettem egy PS3-at, hogy majd én is indulok a GT5 Academin, de annyira fos a fizikája a játéknak szerintem, hogy csak néha játszok rajta, mert van benne Subaru.
    LFS-t is próbáltam, de valahogy annak a fizikája sem fogott meg, valahogy nem értem benne, hogy az előskerekes alap kocsi féktávon meg a kanyarban miért megy úgy keresztbe mint ha mekistálca lenne a hátsó kerék alatt, és mivel a saját kocsimmal már voltam 1-2 versenypályán(utcai és verseny gumival is) és ilyennel még élőben nem találkoztam, így számomra az sem gyerebe.
    GTL-et csak minimálisan próbáltam, az nem rossz csak nem jöttem rá, hogyan lehet gyorsan menni.
    Race sorozat nálam az első rész után véget ért, a 07-ben sokkal rosszabb a fizika szerintem, a 06-al sokkal jobb volt versenyezni, csak ott a multis rész(ami a lényege lenne) nem működött rendesen.
    Mást nem néztem még. Iracing, meg egy iszonyat pénztemető ahogy hallottam, így az nem alternatíva nekem, mert havi 10-20k-t biztos nem szánnék rá, akkor már veszek papírok nélkül egy angol WRX-et aztán kimegyek vele a földútra csapatni annál real-ebb nem kell.

    Ha van értelme akkor szánok rá annyi pénzt amennyi kell, gépfejlesztés, stb.

    Modban esetleg a tavalyi mod is jó lenne, az sokaknak a autokuplung hiánya miatt könnyebben tanulható és vezethetőbbek voltak.
    Én más pályákat tennék be, persze van sok pálya amit meg lehetne tartani, de pl egy F1-es kanada is jó lenne, persze ha van, és megtartanám ezt a változó időjárásos dolgot, mert most tényleg van felszáradó ív amiről ha lecsúszol akkor szívás van, stb, úgy hogy ez így szerintem jó.
    Utoljára módosította: Tomcy; 2013. 06. 12. 13:25.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •