Találatok: 1 - 20 (20 összesen)

Téma: HTCM6 - Macau Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HTCM6 - Macau Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A várttal ellentétben jóval enyhébb a helyzet az Macau-i incidenseket tekintve mint azt előzetesen gondoltuk, illetve a VB is az elnézőbb énjét vette elő a büntetések kiosztásakor.

    ..

    Mint korább jeleztem, a rengeteg eset miatt felhagytunk az incidensek szöveges értékelésekkel, ezért a jövőben csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek mögött sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    "A" Szerver - Race1:
    99', P9 - György Dániel - lökés: Versenybaleset
    106', P11 - Ledzényi László - Tímár Sándor: Versenybaleset
    118', P21 - Vida Zoltán - leszorítás: szóbeli figyelmeztetés
    119', P14 - Diczházi Péter - lökés/veszélyes irányváltás: szóbeli figyelmeztetés
    123', P19-P21 - Ocskai Balázs vs Mészáros Gábor: Versenybaleset
    134', P9 - György Dániel - elfékezés: Figyelmeztetés
    143', P13 - Tömöl Tamás - lökés: magát büntette
    157', P8 - Fehér Zoltán - LAG: Versenybaleset
    163', P13+ Versenybaleset
    198', P10 - Varga Ákos: Versenybaleset


    "A" Szerver - Race2:
    108', P20 - Tömöl Tamás - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    121', P3 - Szalafai Fedor - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    122', P9 - Geyer Zsolt - elfékezés: szóbeli figyelmeztetés
    123', P17 - Knapig Szilárd - lökés: Figyelmeztetés
    127', P18 - Knapig Szilárd - szabálytalan visszatérés: Figyelmeztetés
    127', P10 - Vétek Csaba - leszorítás: szóbeli figyelmeztetés
    130', P13 - Varga Ákos - leszorítás: szóbeli figyelmeztetés
    151', P16 - Varga Balázs - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    156', P11 - Verpelethy József - szabálytalan előzés: szóbeli figyelmeztetés
    174', P14 - Tímár Sándor - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    214', P17 - Mészáros Gábor - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    778', P8 - Verpelethy József - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    1383', P8 - Szalafai Fedor - leszorítás: 2 db Figyelmeztetés


    "B" Szerver - Race1:
    144', P10 - Petrovai András - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    159,' P5 - Matejka Zoltán - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    224', P10 - Korcsmáros György - lökés: Figyelmeztetés
    228', P12 - Orosz Ábel - lökés: versenybaleset
    230', P6 - Ugrai Bálint - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    231', P8 - Petrovai András - lökés: Versenybaleset
    242', P8 - Petrovai András - tilosban előzés: Figyelmeztetés


    "B" Szerver - Race2:
    69', P7 - Bakonyi Bence: Versenybaleset
    97', P3 - Orosz Ábel - kilökés: URH + Figyelmeztetés



    Összevont büntetések:

    Ugrai Bálintnak már volt 1 db Figyelmeztetése, most kapott 2 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely
    Korcsmáros Györgynek
    már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 1 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely
    György Dánielnek már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 1 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely
    Jaczkó Róbertnek már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 1 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely
    Szalafai Fedornak már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 2 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely + 1 db Figyelmeztetés
    Matejka Zoltánnak már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 2 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely + 1 db Figyelmeztetés
    Verpelethy Józsefnak már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 2 db Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely + 1 db Figyelmeztetés
    Petrovai Andrásnak
    már volt 2 db Figyelmeztetése, most kapott 3 db Figyelmeztetést,összevont büntetése: Utolsó Rajthely + 2 db Figyelmeztetés
    Orosz Ábelnak
    már volt 1 db Figyelmeztetése, most kapott egy Utolsó Rajthelyes büntetést és egy Figyelmeztetést, összevont büntetése: Utolsó Rajthely + 2 db Figyelmeztetés
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 05. 08:58.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Bocsánat, erről megfeledkeztem:

    A következő versenyzők leadták a nevezésüket a Spa-ban/Lime Rock-ban megrendezett futamra, viszont nem jelentek meg a szerveren és nem is jelezték ezt a szervezőség felé, valamint a távollétük sem elsősorban technikai problémából adódott:

    Deák Krisztián - Figyelmeztetés
    György Dániel - Figyelmeztetés
    Jaczkó Róbert - Figyelmeztetés

    Robinak és Daninak ezzel sajnos összegyűlt az URH.

    Szeretnénk mindenkit megkérni, hogy amennyiben bizonytalan, hogy részt tud-e venni egy futamon, akkor vonja vissza a nevezését, vagy minél előbb jelezze a szervezőség felé a helyzetet, mert nekünk a szerverek beosztásához pontosan tudunk kell, hogy kik vesznek részt a futamon!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 05. 02:23.

  3. #3
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    242', P8 - Petrovai András - tilosban előzés: Figyelmeztetés
    Azt el kell ismernem, nehéz megállapítani mi a kanyar kezdete, Azonban az felvetődött már, hogy ennek legkorábbi meghatározása az lehetne, amikor az elől lévő megkezdi a kanyarodást. Az említett esetben még egyenesben megelőzőm a társat. Ezen kívül nem tudom meg állja-e a helyét a "jelentősen", de az tény hogy, lelassult az előtte történt leszorítás és egy ütközés miatt.



    Ez persze az én véleményem, természetszerűen elfogult vagyok
    Ha másra nem is, ez jó lesz egy újabb "oktatófilmnek"
    ---------------

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    230', P6 - Ugrai Bálint - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    231', P8 - Petrovai András - lökés: Versenybaleset


    Itt viszont már szó sem lehet elfogultságról! Kérném a tisztelt VB-t, vegyen másik szemüveget, majd legyen kedves tisztázni számomra, hogy az említett esetekben ki lökött kit? Valamint azt is, hogy mi különbség van az én kilökésem és az előttünk közvetlenül történt másik eset(Zoli-Bálint) között. Mind két esetre áll szerintem a kilökés, amikor is "ritkán mentek URH-alá" (ezt többször leírtad), legutóbb pedig úgy fogalmaztál: " 1 autó kilökése az URH + 0-1-2 Figyu. Több autó kilökése már halmozati büntetés" (Igen, elolvastam, elnézőbb énetek..)
    Roli tette a pálya adottságait figyelembe véve simán "kilökés" kategória, és ha azt is figyelembe veszem, hogy emiatt Bálint is a pálya mellé került valamint Zoli is kapott még egyet, akkor a tömegbaleset okozása is nyugodtan megáll. Ettől független, hogy Bálint mit csinált előtte vagy mit nem. Majd még el is megy mellettünk..

    Továbbra is minden tiszteletem a VB-é, azonban nem tudom ez esetben a személyemnek szólt a különleges szemüveg, vagy egyszerű figyelmetlenségről van szó. Azt sem melyik a rosszabb..

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is minden tiszteletem a VB-é, azonban nem tudom ez esetben a személyemnek szólt a különleges szemüveg, vagy egyszerű figyelmetlenségről van szó. Azt sem melyik a rosszabb..
    Az fel sem merül mint opció, hogy esetleg szimplán te nem látsz meg vmi ok-okozati összefüggést?

    Otthon megnézem a replay-t és válaszolok.

  5. #5
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az fel sem merül mint opció, hogy esetleg szimplán te nem látsz meg vmi ok-okozati összefüggést?
    Amennyiben a többszöri reklamálásomra gondolsz, az felmerült, erre írtam a "szemüveget".
    Ugye nem így van?!
    Ha a pályán történtekre, akkor nem, nincs olyan összefüggés.

  6. #6
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    2. eset valóban érdekes, tényleg kapott egy lökést Petrovai úr hátulról.
    Az 1. eset viszont szerintem nem kérdéses, futam előtt IDŐBEN letisztáztuk, hogy ott TILOS az előzés. Egészen a Melco-ig, vagy mi a tököm az a visszafordító. No offense, vélemény.

  7. #7
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Azonban az felvetődött már, hogy ennek legkorábbi meghatározása az lehetne, amikor az elől lévő megkezdi a kanyarodást. Az említett esetben még egyenesben megelőzőm a társat.
    Szerintem meg pont a kanyarban sikerül valóban megelőznöd, én legalábbis innen így látom.

  8. #8
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Az 1. eset viszont szerintem nem kérdéses, futam előtt IDŐBEN letisztáztuk, hogy ott TILOS az előzés. Egészen a Melco-ig, vagy mi a tököm az a visszafordító. No offense, vélemény.
    Milyen autóverseny az, ahol meg van tiltva az előzés?

  9. #9
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Itt már annyit ment a matekolás, mikortól mi, hogyan, merre, mennyi, meddig...Andris autója 98%-ban Dávid mellett volt, aztán jött a kanyar bejárat, na ott padlóznia kellett volna!? Csak, hogy nehogy megelőzzön egy olyas valakit, aki mellett már majdnem el is ment? Ne már!! Ha nyom egy féket, akkor belerongyol kb másik két autó. A második videó pedig önmagáért beszél, nálam ez volt az a pillanat, mikor "könyörögtem", hogy nullázzam le az autót, és nyomhassak egy escape-et, és ha jól látom, első körös volt, mégsincs tétel a büntetések listáján, leszarom ki, kit, de itt azért elég szép történés volt közvetlen Andrisék előtt...szóval nem igazán lehet itt más, ok-okozati összefüggés! Néha úgy látom, a fekete-fehér szabálykönyvhöz való totális, merev ragaszkodás, és szemellenzős hozzáállás nem mindig jó, vagy célravezető. Bazsyhoz is annyit, hogy az tényleg ritka nagy hülyeség, ami ott az ívekről, és az íveken való tartásról íródott, amolyan, "jajj, ugyanmáááár!". Ez így akkor a versenyzés kinyírása, ha ezt bárki is komolyan gondolja, hogy magán a versenyzésen kívül minden másra figyeljünk, számítsunk, ésatöbbi. Ez rossz irány!

  10. #10
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen autóverseny az, ahol meg van tiltva az előzés?
    Nem mindegy az neked, már nem is versenyzel (itt)...

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben a többszöri reklamálásomra gondolsz, az felmerült, erre írtam a "szemüveget".
    Ugye nem így van?!
    Ha a pályán történtekre, akkor nem, nincs olyan összefüggés.

    1. 230'-nál Bálint ráfut Zolira, ahol is kiforgatja Őt. Ez alapesetben URH, viszont enyhítettük, mert Zoli mindössze 1 pozíció vesztéssel végül viszonylag jól ki tudott jönni az esetből.

    2. 230'-nál egyel mögöttük Roli is megpöcköli kicsit Andrást, viszont önmagában ezt az ütés nem éreztük olyan jelentősnek, bár tény, hogy megemlíthettük volna, és ha nagyon szigorúak vagyunk, szóbeli figyut is adhattunk volna érte.

    3. 230'-nál Bálint és Zoli az ütközés hatására jelentősen belassulnak, és keresztbe csúsznak a pályán, András mögöttük már nem igen tudott mit tenni és sajnos Ő is belecsúszik a balesetbe vétlen harmadik félként: versenybaleset.



    Ami a tilosban való előzést illeti, a Ti javaslatotokra tiltottuk be biztonsági okokból a Dona Maria Bend kanyar bejáratától az előzést, ezért úgy gondoltuk, hogy úgy korrekt, hogy ha már vmit kiírunk, akkor azt be is tartjuk. Az igaz, hogy lehetne vitatkozni, hogy pont a kanyar bejárat előtt, vagy pont utána hajtottat végre előzést, mind a kettő mellett lehetne sokáig érvelni, most így döntöttünk.

    De most hogy megnéztem újra az esetet, tényleg nagyon határeset, ezt az 1 figyut megígérem, hogy a VB-vel újra megtárgyaljuk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 05. 17:44.

  12. #12
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    2. 230'-nál egyel mögöttük Roli is megpöcköli kicsit Andrást, viszont önmagában ezt az ütés nem éreztük olyan jelentősnek, bár tény, hogy megemlíthettük volna, és ha nagyon szigorúak vagyunk, szóbeli figyut is adhattunk volna érte.
    Annak örülök, ha sikerült elbizonytalanítani az előzést illetően, tény, határeset.
    Nincs jelentősége büntetésnek ezesetben.

    A másik esetnél azt érzem, hogy más replay-t nézünk. Ez a "kicsit megpöcköli"?
    A kicsi az amit előtte csinált kétszer velem, azelőtt Dáviddal háromszor..MEg kicsi az, amivel Zsoltot kiforgattam a mandarinban. (Ezúton is elnézést kérek érte, és azért csak most, mert nem érzékeltem az esetet. ) Az utolsó "kicsi" látszik is a videón, azzal kezdődik Más részről nem nagyon értem, hogy miért számít mekkorát lökött, ha attól kiesek a pályáról(persze ezt itt képletesen értve)? Azt pedig csak halkan kérdezem, hogy ha netalán-tán esetleg mégiscsak talán picit lökött volna a kolléga, akkor vajon szabályosan előzött-e?
    Mindezek után én vagyok megemlítve, mint aki lökött. Köszi

    mod.:El kell ismernem: szerver replayen sokkal kisebbnek tűnik az ütés, főleg mivel hangja sincs. Bár ez a végeredményt nem befolyásolja.
    Utoljára módosította: Bandybaa; 2013. 06. 05. 19:19.

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Mindezek után én vagyok megemlítve, mint aki lökött. Köszi

    Más részről nem nagyon értem, hogy miért számít mekkorát lökött, ha attól kiesek a pályáról(persze ezt itt képletesen értve)? Azt pedig csak halkan kérdezem, hogy ha netalán-tán esetleg mégiscsak talán picit lökött volna a kolléga, akkor vajon szabályosan előzött-e?
    Te mint csak vélten résztvevő vagy megemlítve, bocs ha a fogalmazásból nem ez jön le.

    Ami meg Rolit illeti, mi úgy értékeltük, hogy nem Ő tehet róla, hogy belekeveredtél az előtted zajló balesetbe, és még hagyományos értelemben vett előzésről sincs szó, egyszerűen Ő csak el tudta kerülni a balesetet. Az egész szituációban az egyelten igazi bűnösként Bálintot értékeltük, Ő meg is kapta a büntetést, de amúgy eleve mindenkivel elnézőek voltunk... az ilyen kétes esetekben, amikor sok sok minden és ellen lehetne egyaránt érvelni, akkor egyszerűen el kell tudnotok fogadni, hogy hoz a VB egy döntést a legjobb tudása szerint és ez van.

    Nincs tökéletes döntést, minden bele lehet kötni, ilyen fél figyelmeztetés szintű büntiket meg ne akarjatok már kockás füzeten elszámoltatni velünk kérlek.

    Egy dolgot tudok 100%-ig garantálni (amit pedig vagy elhisztek vagy nem, de ilyen célozgatásokat nem szeretnék többet olvasni senkitől), hogy a döntésekben sosem játszik semekkora szerepet sem, hogy éppen ki ül a kék, vagy a zöld autóban... pláne hogy még csak meg se próbáltok vesztegetni minket soha, pedig már úgy várnám

  14. #14
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    pláne hogy még csak meg se próbáltok vesztegetni minket soha, pedig már úgy várnám
    Ezen majd elgondolkodok

    Más téma: nyári dolgokról mikor lesz infó?

  15. #15
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen autóverseny az, ahol meg van tiltva az előzés?
    Olyan, ahol van némi belepofázási jogunk a dolgokba, hála a VB-knek. Ez már kákán is csomó amit csinálsz, nyugodj már le!

  16. #16
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    De hiszen ott a valóságban is tiltva van az előzés.


  17. #17
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Tudom, hogy semmi közöm hozzá, meg nem rólam van szó, de Andris első esetéhez idézek valamit amit ti írtatok ki a versenyre vonatkozóan!

    Dona Maria Bend kanyar bejáratától a Melco Hairpin kanyar kijáratáig tart. Abban az esetben ha valaki mégis előzést hajt végre a tiltott szakaszon a VB büntetéssel fogja sújtani*.

    *kivétel, ha az elől haladó versenyző jelentősen versenytempó alá lassul

    Hát itt pont az a kivétel látható, mivel Dávid láthatóan lassabb volt mint Andris tempója versenytempó alá esett, hogy miért az már más tészta, így szerintem ez az előzés teljesen szabályos volt! Remélem nem veszitek rossz néven, hogy belekotyogtam, de én túl szigorúnak találtam azt a büntetést!







  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Hát itt pont az a kivétel látható, mivel Dávid láthatóan lassabb volt mint Andris tempója versenytempó alá esett, hogy miért az már más tészta, így szerintem ez az előzés teljesen szabályos volt! Remélem nem veszitek rossz néven, hogy belekotyogtam, de én túl szigorúnak találtam azt a büntetést!
    Ekkora mértékű lassulást még nem tekintünk jelentősnek, vagy kifejezetten versenytempó alattinak, az egy normál forgalmi helyzet volt, Dávid az előtte haladók tempójához mérten közlekedett. Ettől függetlenül újra megvizsgáljuk az esetet, de nem ez a szempont lesz a újraértékelés alapja.

  19. #19
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    De hiszen ott a valóságban is tiltva van az előzés.
    a Melcoban van

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    a Melcoban van
    Nem akartuk, hogy a Melco előtti "szűkítőben" beszoruljatok ...ezért hoztuk előbbre a limitet.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •