Találatok: 1 - 22 (22 összesen)

Téma: HGTRM10 Tavasz - Sepang - ADAC McLaren vs Porsche - 2013.05.12.

  1. #1
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    HGTRM10 Tavasz - Sepang - ADAC McLaren vs Porsche - 2013.05.12.

    Versenyszabályzat (5. pont)

    105 Holovatti Zoltán -> 1.1. -> 1.6.3. -> 4 helyes hátrasorolás
    232 Gedő Miklós -> 1.1. -> 1.6.3. -> 4 helyes hátrasorolás
    290 Gedő Miklós -> 4.3. -> 5 helyes hátrasorolás
    2934 Szloboda Gusztáv -> 1.3. -> 1.6.1. -> nincs büntetés
    Utoljára módosította: TT Echo; 2013. 05. 28. 23:01.

  2. #2
    Holovatti Zoltán Versenyző Holovatti Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 19.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    321
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyszabályzat (5. pont)

    105 Hollovatti Zoltán -> 3.3. -> 4 helyes hátrasorolás
    232 Gedő Miklós -> 1.1. -> 1.6.3. -> 4 helyes hátrasorolás
    290 Gedő Miklós -> 4.3. -> 5 helyes hátrasorolás
    2934 Szloboda Gusztáv -> 1.3. -> 1.6.1. -> nincs büntetés
    Ok hogy azt a Hollovattit büntetitek nem engem Holovattit
    De hogy megint engem néztek támadónak, pedig megint nem támadtam senkit.A 105 nél nem én voltam a gyorsabb és a hátulról jövő.
    Nem ugatok mert felesleges is meg csak bezárjátok ezt is mint a többit.
    Utoljára módosította: Holovatti Zoltán; 2013. 05. 28. 21:55.

  3. #3
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ok hogy azt a Hollovattit büntetitek nem engem Holovattit
    De hogy megint engem néztek támadónak, pedig megint nem támadtam senkit.A 105 nél nem én voltam a gyorsabb és a hátulról jövő.
    Nem ugatok mert felesleges is meg csak bezárjátok ezt is mint a többit.
    Jogos, javítva.
    Nincs igazán jó tétel rá a szabályzatban, de talán ez áll hozzá a legközelebb...

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ok hogy azt a Hollovattit büntetitek nem engem Holovattit
    De hogy megint engem néztek támadónak, pedig megint nem támadtam senkit.A 105 nél nem én voltam a gyorsabb és a hátulról jövő.
    Nem ugatok mert felesleges is meg csak bezárjátok ezt is mint a többit.
    Javits ki ha rosszúl emlékszem, de itt arról az esetről van szó amikor a T2-ben belső íven elfékezted magad és ütköztél Tomival.

    Közbe megnéztem a replayt.

    Szabályzat:
    (Bemásoltam neked ide a szabályzat szövegét szó szerint, csak a támadó / védekezőt kicseréltem a nevekre.)
    3. A Holovatti Zoltán olyan íven kanyarodik, hogy a Tömöl Tamásnek is hagy egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán, az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a Tömöl Tamás kocsijának hátsó tengelyével már egy vonalban van és a Tömöl Tamás hagy helyet a Holovatti Zoltánnak a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest,
    3.1. a Tömöl Tamás nem veszít lendületet és nem billen ki az egyensúlyából: nincs büntetés
    3.2. a Tömöl Tamás kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Holovatti Zoltánnak
    3.3. a Tömöl Tamás kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Holovatti Zoltán 4 helyes hátrasorolása

    Ha a nyelvtani hibákat leszámítom, szinte tökéletesen leírja az esetet.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 05. 29. 00:13.

  5. #5
    Holovatti Zoltán Versenyző Holovatti Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 19.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    321
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Javits ki ha rosszúl emlékszem, de itt arról az esetről van szó amikor a T2-ben belső íven elfékezted magad és ütköztél Tomival.

    Közbe megnéztem a replayt.

    Szabályzat:
    (Bemásoltam neked ide a szabályzat szövegét szó szerint, csak a támadó / védekezőt kicseréltem a nevekre.)
    3. A Holovatti Zoltán olyan íven kanyarodik, hogy a Tömöl Tamásnek is hagy egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán, az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a Tömöl Tamás kocsijának hátsó tengelyével már egy vonalban van és a Tömöl Tamás hagy helyet a Holovatti Zoltánnak a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest,
    3.1. a Tömöl Tamás nem veszít lendületet és nem billen ki az egyensúlyából: nincs büntetés
    3.2. a Tömöl Tamás kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Holovatti Zoltánnak
    3.3. a Tömöl Tamás kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Holovatti Zoltán 4 helyes hátrasorolása

    Ha a nyelvtani hibákat leszámítom, szinte tökéletesen leírja az esetet.
    Nagyon köszönöm neked ezt hogy behelyettesítetted a neveket,de ebből is az látszik hogy ti engem néztek a támadónak holott nem én jövök hátulról,igaz hogy elrontottam a fordulót de még mindig nem akartam "támadó" lenni. A futamon volt olyan eset a TT vel amiért elnézést is kértem tőle,de ő már mondta is hogy mindegy mert úgy is első körben volt ,pedig én arra gondoltam mikor ugyan itt megelőzött én meg hátulról megpöcköltem mert abban tényleg vétkes voltam mert vissza akartam támadni mint "támadó" köszönöm

  6. #6
    Holovatti Zoltán Versenyző Holovatti Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 19.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    321
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Jogos, javítva.
    Nincs igazán jó tétel rá a szabályzatban, de talán ez áll hozzá a legközelebb...
    A tegnapi gyilkosságnál itt Szolnokon volt egy személyleírás ami nagyon közel állt egy emberhez, de nem ő volt az elkövető, de azért elkapták és kirángatták a kocsijából és meghurcolták rendesen.

    De csak azért mert ez áll hozzá legközelebb.

  7. #7
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon köszönöm neked ezt hogy behelyettesítetted a neveket,de ebből is az látszik hogy ti engem néztek a támadónak holott nem én jövök hátulról,igaz hogy elrontottam a fordulót de még mindig nem akartam "támadó" lenni. A futamon volt olyan eset a TT vel amiért elnézést is kértem tőle,de ő már mondta is hogy mindegy mert úgy is első körben volt ,pedig én arra gondoltam mikor ugyan itt megelőzött én meg hátulról megpöcköltem mert abban tényleg vétkes voltam mert vissza akartam támadni mint "támadó" köszönöm
    Szabályzatból bemásolva
    "Alapfogalmak:
    Támadó: az a pilóta, aki kocsijának első tengelye az ütközés pillanatában hátrébb van az incidensben érintett másik versenyző kocsijának első tengelyénél"

    Az ütközés pillanatában a lényeg, nem azt nézzük hogy ki szeretne vagy nem szeretne éppen támadni vagy védekezni, hanem hogy az ütközés pillanatában mi a tényszerű helyzet. Ezt azért láttuk így jónak, mert pl egy rajtnál simán lehet hogy valaki egyben támadó és védekező is.

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi gyilkosságnál itt Szolnokon volt egy személyleírás ami nagyon közel állt egy emberhez, de nem ő volt az elkövető, de azért elkapták és kirángatták a kocsijából és meghurcolták rendesen.

    De csak azért mert ez áll hozzá legközelebb.
    A belső íven elfékezted magad és kilökted Tomit, őszintén szólva nem értem mi a porblémád avval hogy ezért büntetést kaptál.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 05. 29. 10:13.

  9. #9
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Az ütközés pillanatában tényleg Holly kocsijának első tengelye volt előrébb, ezért ő a védekező. Ennek megfelelően javítottam is az incidens leírását az első hozzászólásban
    (mellesleg én már akkor sem értettem egyet azzal, hogy így állapítsuk meg a támadó és védekező személyét, én inkább a féktáv megkezdésének időpontjához kötöttem volna, de leszavaztak ).

  10. #10
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi gyilkosságnál itt Szolnokon volt egy személyleírás ami nagyon közel állt egy emberhez, de nem ő volt az elkövető, de azért elkapták és kirángatták a kocsijából és meghurcolták rendesen.

    De csak azért mert ez áll hozzá legközelebb.
    Remek hasonlat, tényleg passzol ide, gratulálok, nagggggyon okos!!! Eddig nem húztam fel magam, mert tulajdonképpen igazad volt abban, amit írtál az első hozzászólásodban, de ez már sok!!! Próbálj már meg ehhez hasonló szabályzatot írni, nagyon megnézném, de tényleg!!!
    Az egészet ezzel kezdtük én elején, hogy MEGPRÓBÁLUNK egy teljesen objektív rendszert összehozni, de TUDJUK, hogy NEM LEHET TÖKÉLETEST alkotni. Ezért is van benne a 16. pont és igazából azzal is elintézhették volna a többiek az esetet (én nem voltam benne az elbírálásban).
    Te is kezdesz olyan lenni gerincesség tekintetében, mint a kedves csapattársad (és nyilván nem Teratti-ra gondolok, nem is értem, mit keres ő ott veletek)...

  11. #11
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Az ütközés pillanatában tényleg Holly kocsijának első tengelye volt előrébb, ezért ő a védekező. Ennek megfelelően javítottam is az incidens leírását az első hozzászólásban
    (mellesleg én már akkor sem értettem egyet azzal, hogy így állapítsuk meg a támadó és védekező személyét, én inkább a féktáv megkezdésének időpontjához kötöttem volna, de leszavaztak ).

    Akkor ezt benéztem ki hol volt, bocs Holly, majd este megnézem még1x hogy mér vagyok bamba

  12. #12
    Holovatti Zoltán Versenyző Holovatti Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 19.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    321
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Remek hasonlat, tényleg passzol ide, gratulálok, nagggggyon okos!!! Eddig nem húztam fel magam, mert tulajdonképpen igazad volt abban, amit írtál az első hozzászólásodban, de ez már sok!!! Próbálj már meg ehhez hasonló szabályzatot írni, nagyon megnézném, de tényleg!!!
    Az egészet ezzel kezdtük én elején, hogy MEGPRÓBÁLUNK egy teljesen objektív rendszert összehozni, de TUDJUK, hogy NEM LEHET TÖKÉLETEST alkotni. Ezért is van benne a 16. pont és igazából azzal is elintézhették volna a többiek az esetet (én nem voltam benne az elbírálásban).
    Te is kezdesz olyan lenni gerincesség tekintetében, mint a kedves csapattársad (és nyilván nem Teratti-ra gondolok, nem is értem, mit keres ő ott veletek)...
    Ezt viccnek szántam,de mindegy.Azt elismertem hogy ütköztünk és összeakadtunk de, én nem akartam támadni az biztos.Elrontottam a kanyart az is biztos, de ettől még nem akartam megelőzni senkit.És az hogy az ütközés pillanata előtti pillanat olyan nincs is a ti szótáratokban.Mi a baj a gerincességemmel?Én vállalom a tetteim.Csak azt is meg kellene nézni ki hol kezdte azt a bizonyos kanyart és 1mp el az ütközés előttire is vetni egy pillantást nem csak azt hajtani hogy az ütközés pillanata és kész.

  13. #13
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt viccnek szántam,de mindegy.Azt elismertem hogy ütköztünk és összeakadtunk de, én nem akartam támadni az biztos.Elrontottam a kanyart az is biztos, de ettől még nem akartam megelőzni senkit.És az hogy az ütközés pillanata előtti pillanat olyan nincs is a ti szótáratokban.Mi a baj a gerincességemmel?Én vállalom a tetteim.Csak azt is meg kellene nézni ki hol kezdte azt a bizonyos kanyart és 1mp el az ütközés előttire is vetni egy pillantást nem csak azt hajtani hogy az ütközés pillanata és kész.
    Ha viccnek szántad, miért nem jelezted? Vannak erre megfeleő jelek...
    Nem tudom, hanyadjára, de leírom még egyszer: minden esetet NYILVÁN A FOLYAMATÁBAN vizsgálunk, ki honnan, milyen sebességgel, milyen szögből érkezett, mekkorát fékezett, milyen ívet választott egészen a kigyorsítás megkezdéséig, stb... Ezt nem is lehet másképp csinálni. Most komolyan, szerinted odatekerjük az ütközés pillanatához és azt az állóképet nézegetve döntjük le, ki a hibás?????
    Az ütközés pillanata csak azért fontos, hogy az általunk lefektetett szabályok szerint megállítsuk, ki a támadó és ki a védekező. Ez pedig csak azért kell, hogy utána be tudjuk sorolni a megfelelő pontba. Kész, ennyi. A támadó és védekező elnevezéseket csak erre használjuk, semmi többre.
    Úgy látom amőgy, hogy talán célszerűbb lenne a hátul lévő és elől lévő pilóta elnevezéseket használni és akkor nem lenne képzavar belőle...

  14. #14
    Holovatti Zoltán Versenyző Holovatti Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 19.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    321
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha viccnek szántad, miért nem jelezted? Vannak erre megfeleő jelek...
    Nem tudom, hanyadjára, de leírom még egyszer: minden esetet NYILVÁN A FOLYAMATÁBAN vizsgálunk, ki honnan, milyen sebességgel, milyen szögből érkezett, mekkorát fékezett, milyen ívet választott egészen a kigyorsítás megkezdéséig, stb... Ezt nem is lehet másképp csinálni. Most komolyan, szerinted odatekerjük az ütközés pillanatához és azt az állóképet nézegetve döntjük le, ki a hibás?????
    Az ütközés pillanata csak azért fontos, hogy az általunk lefektetett szabályok szerint megállítsuk, ki a támadó és ki a védekező. Ez pedig csak azért kell, hogy utána be tudjuk sorolni a megfelelő pontba. Kész, ennyi. A támadó és védekező elnevezéseket csak erre használjuk, semmi többre.
    Úgy látom amőgy, hogy talán célszerűbb lenne a hátul lévő és elől lévő pilóta elnevezéseket használni és akkor nem lenne képzavar belőle...
    Azt hittem ez is lement a TV ben.Ha ez így lenne akkor nem lennék felháborodva.Mert igaz hogy hibáztam, de szerintem az mikor megkoccoltalak hátulról az tényleg a hátul lévő hibálya és ha oldalról megyek neked ugyan úgy ott akkor is én lennék.És ez a gerincesség.

  15. #15
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Remek hasonlat, tényleg passzol ide, gratulálok, nagggggyon okos!!! Eddig nem húztam fel magam, mert tulajdonképpen igazad volt abban, amit írtál az első hozzászólásodban, de ez már sok!!! Próbálj már meg ehhez hasonló szabályzatot írni, nagyon megnézném, de tényleg!!!
    Az egészet ezzel kezdtük én elején, hogy MEGPRÓBÁLUNK egy teljesen objektív rendszert összehozni, de TUDJUK, hogy NEM LEHET TÖKÉLETEST alkotni. Ezért is van benne a 16. pont és igazából azzal is elintézhették volna a többiek az esetet (én nem voltam benne az elbírálásban).
    Te is kezdesz olyan lenni gerincesség tekintetében, mint a kedves csapattársad (és nyilván nem Teratti-ra gondolok, nem is értem, mit keres ő ott veletek)...
    Nyugodtan beírhatod hogy Tomcy ha már privátban megtetted, nehogy valaki félre értse ezt is mint a szabályzatot...

    Amúgy külön örülök, hogy 2 hónap után ismét rászolgáltam arra, hogy negatív színben tüntess fel mindenki előtt, ez olyan jóleső érzés, mint egy finom beöntés.

    Gratulálok, így kell ezt csinálni!

  16. #16
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nyugodtan beírhatod hogy Tomcy ha már privátban megtetted, nehogy valaki félre értse ezt is mint a szabályzatot...

    Amúgy külön örülök, hogy 2 hónap után ismét rászolgáltam arra, hogy negatív színben tüntess fel mindenki előtt, ez olyan jóleső érzés, mint egy finom beöntés.

    Gratulálok, így kell ezt csinálni!
    Azt csak magadnak köszönheted, te voltál az, aki valótlan dolgokat állítottál rólunk... És annak is örülhetsz, hogy visszafogtam magam és csak privátban írtam le rólad a véleményem...

  17. #17
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Holovatti Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt viccnek szántam,de mindegy.Azt elismertem hogy ütköztünk és összeakadtunk de, én nem akartam támadni az biztos.Elrontottam a kanyart az is biztos, de ettől még nem akartam megelőzni senkit.És az hogy az ütközés pillanata előtti pillanat olyan nincs is a ti szótáratokban.Mi a baj a gerincességemmel?Én vállalom a tetteim.Csak azt is meg kellene nézni ki hol kezdte azt a bizonyos kanyart és 1mp el az ütközés előttire is vetni egy pillantást nem csak azt hajtani hogy az ütközés pillanata és kész.
    Ne haragudj Zoli de ez már tényleg kezd komolytalanná válni!

    Rajtad kívül mindenkinek sikerült megérteni hogy a büntetési pontoknál a támadó és védekező megnevezés kizárólag a két fél megkülönböztetésére szolgál. Szerintem sem volt jó választás, de ettől függetlenül mindenkinek sikerült megérteni a lényegét. Mint ahogy azt is sikerült mindenkinek megérteni hogy nem minden eset leírása a cél hanem hogy segítséget nyújtson a büntetések megértéséhez!

    Ha a támadó / védekező megnevezés neked ekkora problémát jelent akkor itt egy másik verzió. Javaslom a jövőben ezt használd.

    Bocs a nyelvtani hibákért, de csak "ctrl+h"-t használtam.

    5. Büntetések

    A büntetéseket a Szervezőség hozza az elmentett szerver replay alapján. A Szervezőség automatikusan vizsgálja állórajtnál a futam első két körét, a további körökben csak a versenyzők által bejelentett megóvott eseteket vizsgálja meg és hoz döntést adott szituációban. A Szervezőség fenntartja a jogot, hogy bárki futamát végignézze és az óvás nélküli szabálytalanságot is büntesse. Bejelentést bármely, a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni 2. nap éjfélig a fórumon. Szervezőségi tagot érintő incidens esetén adott szervező nem vehet részt esetének elbírálásában.


    Incidensek leírása és büntetési tételek

    Alapfogalmak:
    Incidens: két vagy több versenyző ütközik vagy az egyik versenyző elhagyni kényszerül a pályát
    Hátsó autó: az a pilóta, aki kocsijának első tengelye az ütközés pillanatában hátrébb van az incidensben érintett másik versenyző kocsijának első tengelyénél
    Első autó: az a pilóta, aki kocsijának első tengelye az ütközés pillanatában előrébb van az incidensben érintett másik versenyző kocsijának első tengelyénél
    Enyhített büntetés: hátrasorolás helyett figyelmeztetés vagy "nincs büntetés", figyelmeztetés helyett "nincs büntetés"

    1. A Hátsó autó támadási közelségben (a két autó között nincs már egy autó hossznyi távolság) van a Első autóhöz képest,
    1.1. a Első autó a Hátsó autó által használt ívet hirtelen irányváltással lezárja
    1.2. a Első autó az egyenesben egynél többször vált irányt (az ideális ívre való visszatérés nem számít irányváltásnak)
    1.3. a Első autó indokolatlanul korán fékez
    1.4. a Első autó a féktávon a fékezés megkezdése után irányt vált (az ideális ívre való visszatérés nem számít irányváltásnak)
    1.5. a Első autó az egyenesben ráhúz a már mellette lévő Hátsó autóra, illetve nem hagy számára egy autó szélességnyi helyet a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest
    1.6. Az 1.1. - 1.5. esetekre vonatkozóan ha
    1.6.1. a Hátsó autó nem veszít lendületet és nem billen ki az egyensúlyából: nincs büntetés
    1.6.2. a Hátsó autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Első autónek
    1.6.3. a Hátsó autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Első autó 4 helyes hátrasorolása

    2. A Hátsó autó olyan íven kanyarodik, hogy a Első autónek is hagy egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán, az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a Első autó kocsijának hátsó tengelyével már egy vonalban van, de a Első autó a Hátsó autó pozícióját figyelmen kívül hagyva, autóját a Hátsó autó felé kormányozza, lezárja az ívet, nem hagy neki helyet a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest,
    2.1. a Hátsó autó nem veszít lendületet és nem billen ki az egyensúlyából: nincs büntetés
    2.2. a Hátsó autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Első autónek
    2.3. a Hátsó autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Első autó 4 helyes hátrasorolása

    3. A Hátsó autó olyan íven kanyarodik, hogy a Első autónek is hagy egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán, az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a Első autó kocsijának hátsó tengelyével már egy vonalban van és a Első autó hagy helyet a Hátsó autónak a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest,
    3.1. a Első autó nem veszít lendületet és nem billen ki az egyensúlyából: nincs büntetés
    3.2. a Első autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Hátsó autónak
    3.3. a Első autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Hátsó autó 4 helyes hátrasorolása

    4. A Hátsó autó hátulról meglöki a Első autót vagy ráhúz a még mellette lévő Első autóre, illetve nem hagy egy autó szélességnyi helyet a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest vagy be tudna olyan íven kanyarodni, hogy a Első autónek is hagyjon helyet a kanyar egész szakaszán, de az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a Első autó kocsijának hátsó tengelyével még nincs egy vonalban,
    4.1. a Első autó nem billen ki az egyensúlyából, nem veszít lendületet és nem kényszerül elhagyni az addigi ívét: nincs büntetés
    4.2. a Első autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét, de nem veszít pozíciót: figyelmeztetés a Hátsó autónak
    4.3. a Első autó kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a Hátsó autó 5 helyes hátrasorolása

    5. A Hátsó autó láthatólag nem tudna olyan íven kanyarodni, hogy a Első autónek is hagyjon egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán: a Hátsó autó 6 helyes hátrasorolása

    6. A pályára való visszatérés során vagy a pályán való megforgás után a pilóta
    6.1. lassításra, hirtelen irányváltásra kényszerít vagy ütközik egy másik pilótával: figyelmeztetés
    6.2. hirtelen irányváltásra kényszerít vagy ütközik egy másik pilótával, aki pozíciót is veszít: 5 helyes hátrasorolás

    7. Amennyiben az ütközés a Hátsó autó vagy a Első autó pilótának olyan manőveréből ered, amit nem a pozíció megszerzése vagy megvédése érdekében tesz, de manőverét külső körülmény amúgy nem indokolja, enyhített büntetést kap
    8. Amennyiben az ütközés a Hátsó autó vagy a Első autó pilótának olyan manőveréből ered, amit külső körülmény tesz szükségessé és láthatólag minden tőle telhetőt elkövet az ütközés elkerülése érdekében, enyhített büntetést kap
    9. Boxból való kihajtáskor a fehér vonal érintése és egy másik versenyző veszélyeztetése: 4 helyes hátrasorolás
    10. Pitlimiter használatának elszalasztása az időmérő edzés és a warm-up alatt: figyelmeztetés
    11. Chatstop megszegése: figyelmeztetés
    12. Menetiránnyal szemben, illetve megegyezően hátramenetben való haladás (amennyiben nem kizárólag a helyes irányba állás a cél): diszkvalifikáció az adott futamról
    13. Az előírt autó használati szabályok megszegése: a csapat összes pilótájának diszkvalifikálása az adott futamról
    14. Az előírt kötelező boxkiállásokra vonatkozó szabályok megszegése: a pilóta diszkvalifikálása az adott futamról
    15. Bajnokságonként 3 figyelmeztetés után 15 pont levonás, minden további figyelmeztetés után 5 pont levonás jár az adott versenyző bajnoki pontjaiból
    16. Ha egy adott incidenst nem lehet egyértelműen a fenti kategóriákba besorolni, akkor a Szervezőség a körülményeket figyelembe véve, a szabályzat szellemével összhangban szabja ki a büntetést
    17. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés nem hajtható végre, mert az adott versenyző nem fejezte be értékelhető helyen a futamot: 15 pont levonás a bajnoki pontjaiból
    18. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés csak részben hajtható végre az adott versenyzőn: részleges hátrasorolás és ezen felül a megfelelő pontok levonása a bajnoki pontjaiból

  18. #18
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt csak magadnak köszönheted, te voltál az, aki valótlan dolgokat állítottál rólunk... És annak is örülhetsz, hogy visszafogtam magam és csak privátban írtam le rólad a véleményem...
    Nem állítottam valótlan dolgot, nekem bizonyos hsz-ek úgy jöttek le és kész, azért ne te akard már megmondani, hogy én hogyan értelmezzem a dolgokat és milyen szájízzel és érzelemmel éljem meg, mindenki más szemszögből már érzelmi vonalról közelíti meg a dolgokat, nekem úgy jöttek le és kész.
    De nem nagyon érdekel, hogy te fújsz-e rám vagy sem, van elég gondom/dolgom, szóval ez a legutolsó dolog amivel foglalkozok...

    Amúgy meg miért is örüljek? Szerinted érdekel, hogy kinek és mit írsz rólam? Tőlem a faszbúkra is kiposztolhatod kb azt is leszarom, mert kb az érdekel a legkevésbé, hogy mit gondolnak rólam mások, attól nem fogok kevesebbet keresni és ezért nem is érdekel.
    Az a kis millió ember akinek segítettem és segítek nap mint nap és pozitívan gondol rám bőven kárpótol...

    Szóval itt én le is zártam a dolgot, te meg duzzogj magadban még évekig ha jól esik, az már a te bajod.

  19. #19
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem állítottam valótlan dolgot, nekem bizonyos hsz-ek úgy jöttek le és kész, azért ne te akard már megmondani, hogy én hogyan értelmezzem a dolgokat és milyen szájízzel és érzelemmel éljem meg, mindenki más szemszögből már érzelmi vonalról közelíti meg a dolgokat, nekem úgy jöttek le és kész.
    És érdekes módon kb. csak neked jöttek le úgy a dolgok... hát persze...
    mert kb az érdekel a legkevésbé, hogy mit gondolnak rólam mások
    Hát ezzel nem mondtál újat...
    Szóval itt én le is zártam a dolgot, te meg duzzogj magadban még évekig ha jól esik, az már a te bajod.
    Duzzog a fene. Csupán annyi történt, hogy te a szememben egy életre leírtad magad, semmi több...

  20. #20
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    És érdekes módon kb. csak neked jöttek le úgy a dolgok... hát persze...
    Érdekes módon Holly-t is hozzám hasonlítod egy hsz miatt, érdekes... (nekem vigyorgó fejek nélkül is lejött hogy nem gondolta komolyan azt a hsz-t, érdekes mi? lehet hogy persze ezzel is én voltam csak egyedül, bár innen is látszik hogy nem egyformán értelmezzük a dolgokat)

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezzel nem mondtál újat...

    Duzzog a fene. Csupán annyi történt, hogy te a szememben egy életre leírtad magad, semmi több...
    Ha ennyitől leírja magát valaki végleg nálad akkor nagyon magányos lehetsz, de ahogy írtam az a te bajod engem nem érdekel.

  21. #21
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyitől leírja magát valaki végleg nálad akkor nagyon magányos lehetsz, de ahogy írtam az a te bajod engem nem érdekel.
    Igen, ennyitől... De megsúgom, hogy eddig csak te tudtad ezt elérni... szóval ne parázz, van társaságom bőven.
    Ahhoz képest, hogy nem érdekel, eléggé pörögsz a dolgon...

  22. #22
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ennyitől... De megsúgom, hogy eddig csak te tudtad ezt elérni... szóval ne parázz, van társaságom bőven.
    Ahhoz képest, hogy nem érdekel, eléggé pörögsz a dolgon...

    Nem is tudom ki hozta fel a dolgot...
    Amugy rèszemröl lezártam...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •