Szavazás eredménye: HTCM7 Tavasz: lebonyoltási felmérés

Szavazók
61. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Vegyük ki a SEQ6-os BMW-ét

    11 18,03%
  • K1: Vegyük ki a Seat Leon TDi-t

    7 11,48%
  • K1: Maradjon a fenti két autó választható

    44 72,13%
  • K2: Legyen 1 vagy 2 db 1 órás futam is a szezonban

    34 55,74%
  • K2: Továbbra is csak 2 x 30 perces futamok legyenek

    22 36,07%
  • K3: Rendezzünk futamot Nordschleife-ban

    30 49,18%
  • K4: A futamok fele repülőrajtos legyen

    22 36,07%
  • K4: Csak állórajt legyen

    28 45,90%
  • K5: Súly büntetés helyett legyen ismét URH és BUÁ

    24 39,34%
  • K5: Maradjon a súlybüntetés

    24 39,34%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 5 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (831 összesen)

Téma: HTCM7 - Ötletelő!!

  1. #101
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Főleg azok után, hogy a kedves kolléga még be is valja, hogy a vágásokkal lehet jobb időket futni amit ő bőszen alkalmaz, na ez nálam tegnap kiverte a biztosítékot. Úgyhogy sürgősen rendezni kellene ezt a kérdést, hogy éles bajnokságra ne legyen miről szájkaratézni!
    Hát igen az gyönyörű hsz volt

    A témához annyit, hogy eddig én pártoltam a szerkesztett pályák opciót, de tegnap felvilágosított a játék, hogy nem mindig jó ez. Csatázol valakivel és "levágod" a kanyart,hogy például biztosan helyet hagyj, ne ütközzetek, főleg ebbe a Radicalba inkább nagyon óvatos voltam mert sokat nem lehetett látni belőle. Sajnos a játék ezeket a helyzeteket nem reagálja le. Mondjuk a pálya is érdekes volt, mert a t1-2n ha már egy mikronnal elhagytad a vonalat jött a figyu, egyébként meg a pálya többi részén ha métereket vágtál akkor se szólt..

    Szerintem a legjobb megoldás a vonal/rázó által határolt alap szabály és kész. Esetleg 1-2 kivétellel ami a pálya kihirdetésnél már egyből meg lenne mutatna képekkel illusztrálva.

    A fő probléma a vágásból, szerintem a prekvalon és az időmérőn van. Erre lenne egy javaslatom. A prekval-t nem aznap 8kor, hanem mondjuk délben zárnánk le, esetleg előző nap, bár ez biztos sok embernek nem tetszene, akik csak aznap este/délután tesznek bele pár kört. Lezárás után egy stáb, melyben szívesen besegítek én is átnézné az összes prekval kört, és aki vágott körrel jutott be és nem jelezte azt a megfelelő topicban, az URH/valami. Annyira nem sok idő ez végigpörgetni gyorsan a köröket mint aminek elsőre látszik. Egy másik ligában azt is alkalmaztuk, hogy aki vágott a qualin a gyors körén annak warmup alatt be kellet írnia, hogy vágtam a gyors körömön és hátra sorolást kérek. Ezzel csak az a baj hogy ha jól tudom Race-be nem lehet szerkeszteni a rajtrácsot, de ebben nem vagyok biztos. Valamint visszanézni se lehet ha jól tudom egyből mint rfactorba. ( ott használtuk ezt a rendszert ). Viszont ha kilépsz és vissza nem marad meg az időd.Verseny után pedig a quali lenne ellenőrizve és aki ott sunyogott megkapná a büntetését. Természetesen ha az emberek korrekten kezelik ezeket a dolgokat akkor még kevesebb munka van vele, értem itt ha látom vágtam valahol vagy necces, elveszem a gázt..

    Azt viszont nem tudom, hogy ettől függetlenül azt ki lehet e kapcsolni, hogy a játék automatikusan ossza a s&g-t.
    Utoljára módosította: sfakos; 2013. 06. 20. 10:32.


  2. #102
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Főleg azok után, hogy a kedves kolléga még be is valja, hogy a vágásokkal lehet jobb időket futni amit ő bőszen alkalmaz, na ez nálam tegnap kiverte a biztosítékot. Úgyhogy sürgősen rendezni kellene ezt a kérdést, hogy éles bajnokságra ne legyen miről szájkaratézni!
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Hát igen az gyönyörű hsz volt
    Srácok, ezen nincs mit bosszankodni. A versenyzés alapeleme, hogy mindig a szabályok által előírt határokon belül a legjobb legyél és aki nem így tesz, az hátrányt szenved. Az egy fun esemény volt, az ég világon semmilyen szabály nem volt megfogalmazva a vágásokat illetően, így ebből adódóan maradt az "amit a pálya enged elv".

    És akkor lehet jönni itt azzal, hogy de hogy az elvek meg a fairplay, meg stb... na de nézzétek csak meg a vágásokkal kapcsolatos hsz-eket, ahány ember annyi hozzáállás, van akinek a fehér vonal a szent, van aki nem akar rá figyelni és a műfűig akar szélesíteni ahogy "adja magát", de van aki szerint csak a rázó fér még bele, egyesek meg kanyar függően hol így, hol úgy gondolják.... tehát ami világosan látszik, hogy nincs egy egységes elv a fejekben a pálya szélére vonatkozóan, hogy mi fér még bele és mi nem.

    Ebből adódóan aki kihasználja a szabályok adta lehetőségeket az semmilyen formában nem unfair! A szabályokat meg a VB-nek kell egyértelműen meghozni, de mint látjátok baromi nehéz minden szempontból korrekt megoldást találni és bevallom nekem eszembe se jutott, hogy még egy funrace-en is ezen megy majd a morgolódás...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 20. 10:48.

  3. #103
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Le kellett volna tisztázni ezelőtt pár nappal, hogy mindenki mehet, amerre lát, de néha illik benézni a pályára is. Akkor nem lenne most duzzogás.

  4. #104
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Félreértés ne essen, én nem duzzogtam, nemhogy a fun-t de az éles bajnokságot se veszem ilyen szempontból véresen komolyan Csak a t1-2 vágásos jelenség miatt írtam, nem azért mert máshol nem jelzett


  5. #105
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    Kár h nem mentem, mert az 1ik legjobb pálya! Ha szigorú a t1-2 ez van, monzaban is kibírtuk. Engem 1x szólt meg a futam alatt h vágtam... Még 1 ötlet, imola08 nem ennyire háklis a t1-2ért.
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  6. #106
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Le kellett volna tisztázni ezelőtt pár nappal, hogy mindenki mehet, amerre lát, de néha illik benézni a pályára is. Akkor nem lenne most duzzogás.
    A jövőben ki fogjuk írni minden fun eseményre, hogy ebből ne legyen félreértés!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 20. 11:50.

  7. #107
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Hát igen, Imola egy jó gondolatébresztő a vágásokkal kapcsolatban. Egy csomó helyen keményen egyensúlyozni kell, hogy a vonalon belül tudj maradni és sokat el tud venni az élményfaktorból az, hogy arra kell koncentrálni, hogy 5 cmrel a vonalon belül, vagy kívülre sikerült tenni az autót (pl rivazza az első balos után...)

    Szvsz valami minél tágabb általános szabály kéne, és azt indokolt esetben szűkíteni. Ezzel lehet a legkevesebb szájkaratét és a vbnek a legkevesebb plusz munkát generálni. A szervezőket is hagyni kéne a versenyre készülni replay nézegetés helyett

    Javaslatom az lenne, hogy ahol rázó van ott azt, ahol csak vonal ott azt ne lehessen 4 kerékkel elhagyni. Ez azért lenne jó mert a kanyarok 90% az ideális ív úgyis bőven ezen belül van másrészt a visszajátszásnál azt nézzük amit látunk: a kerekeken lévő kamerákon feltűnik-e újra a vonal mellett az aszfaltcsík vagy a kerékvető mellett a fű vagy a műfű.

    Prequalira hagynám az alap (tág) szabályokat - Szabi már irta, hogy azt amúgy is nehézkes visszanézni - a versenyre pedig ha az indokolt akkor mondjuk 1 hét prequalis tapasztalatok alapján és meg így is 1 héttel a verseny előtt ki lehetne hirdetni a szigoritásokat. Sztem erre max 3-4 pályánként lenne szükség.

  8. #108
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nyári kupa!

    Jövő szerdán kezdünk, ami biztos, hogy teljesen nyílt lesz, viszont egyelőre még a plakátot és a versenynaptárat véglegesítem, szeretném már ma, de legkésőbb szombat reggelig kihirdetni.

    Eredetileg Imolával akartunk kezdeni, de megint bejött ez a hülye vágás téma és ezért most kicsit újra kell gondolni.

    (én nem hittem volna, hogy ez egy fun eseményen is ennyire számít, de úgy látszik tévedtem... )
    Elnézést kérek, kis csúszásban vagyok igyekszem mielőbb elkészülni ...addig is elindítottam a szervert szintén egy kis nyalánksággal!

  9. #109
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést kérek, kis csúszásban vagyok igyekszem mielőbb elkészülni ...addig is elindítottam a szervert szintén egy kis nyalánksággal!
    Ohhh egyik kedvencem, a beteg american muscle....
    Evvel anno versenyeztem Misanoba, meg Adelaide-be lehet azért szeretem/ismerem annyira azokat a pályákat, lehet este fel is megyek csapatni kicsit
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  10. #110
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nyári kupa!

    Jövő szerdán kezdünk...
    Ez dátumice juni 26 és kéthetente?
    Akkor részemről ennyit a nyári kupáról. Majd legközelebb. :-(

  11. #111
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez dátumice juni 26 és kéthetente?
    Akkor részemről ennyit a nyári kupáról. Majd legközelebb. :-(
    Itt most mi a kérdés?

  12. #112
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt most mi a kérdés?
    Az érdekelt volna, hogy jól értettem / számoltam-e az indulás dátumát illetve, hogy szokás szerint kéthetente lesznek-e a versenyek
    (nem tudom miért lenne másképpen, de mostanság nem a masters böngészése tölti ki a napjaimat és ki tudja, bármikor változhat valami, mondjuk a nyárra való tekintettel...)

    :-)
    Utoljára módosította: dingo; 2013. 06. 22. 14:56.

  13. #113
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Az érdekelt volna, hogy jól értettem / számoltam-e az indulás dátumát illetve, hogy szokás szerint kéthetente lesznek-e a versenyek
    (nem tudom miért lenne másképpen, de mostanság nem a masters böngészése tölti ki a napjaimat és ki tudja, bármikor változhat valami, mondjuk a nyárra való tekintettel...)

    :-)
    Az biztos hogy kéthetente lesz szerdánék. Eredetileg 26.-án akartam kezdeni és 6 futammal számoltam, de most lehet lesz egy kis változás, meg magam is megcsúsztam.

  14. #114
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az biztos hogy kéthetente lesz szerdánék. Eredetileg 26.-án akartam kezdeni és 6 futammal számoltam, de most lehet lesz egy kis változás, meg magam is megcsúsztam.
    Rendben, akkor figyelem a kiírást.
    köszönöm

  15. #115
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...magam is megcsúsztam.
    Mostmár nem is csak a virtuális pályákon csúszol meg?

  16. #116
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az biztos hogy kéthetente lesz szerdánék. Eredetileg 26.-án akartam kezdeni és 6 futammal számoltam, de most lehet lesz egy kis változás, meg magam is megcsúsztam.
    Mondjuk ha 26-án indulunk az egyrészről szuper lenne, mert már baromira hiányzik a versenyzés, másrészről akkor legalább az első pályát jó lenne tudni, hátha vagyunk páran akiknek ismeretlen helyszín és így legjobb esetben is 4 napról van szó és futam.


  17. #117
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ha 26-án indulunk az egyrészről szuper lenne, mert már baromira hiányzik a versenyzés, másrészről akkor legalább az első pályát jó lenne tudni, hátha vagyunk páran akiknek ismeretlen helyszín és így legjobb esetben is 4 napról van szó és futam.
    Ohh. ha fun futamról van szó, én direkt csinálnék egyből onthefly, mindenki számára a kezdésig ismeretlen, lehetőleg új, titkos pályán viadalt.

  18. #118
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ohh. ha fun futamról van szó, én direkt csinálnék egyből onthefly, mindenki számára a kezdésig ismeretlen, lehetőleg új, titkos pályán viadalt.
    Ja ja ez óriási lenne, ezt az ötletet már én is be akartam dobni
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  19. #119
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Ja ja ez óriási lenne, ezt az ötletet már én is be akartam dobni
    Ezt meglehetne fejelni egy olyannal, hogy futam előtt 1 órával derülne ki a pálya és mindenkinek max 1 órája lenne pálya tanulásra Na mit szóltok!







  20. #120
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meglehetne fejelni egy olyannal, hogy futam előtt 1 órával derülne ki a pálya és mindenkinek max 1 órája lenne pálya tanulásra Na mit szóltok!
    Igen ilyenről van szó. Sztem a szokásos 1 óra gyakorlás, fél óra időmérő is túl sok lenne. Fél óra időmérő is elegendő lenne. Azzal már úgy 4-5mp-re lehet kerülni top időkhöz. Futamon sokkal több akció, meg bénázás lehetne. És közben a teljes mezőny végig gyorsulna, ki-ki a maga tempójában.

  21. #121
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meglehetne fejelni egy olyannal, hogy futam előtt 1 órával derülne ki a pálya és mindenkinek max 1 órája lenne pálya tanulásra Na mit szóltok!
    És mi van azokkal, akiknek nincs éppen akkor idejük készülni, de versenyre tudnának jönni? Azok így jártak? Ráadásul ez inkább azokat érintené, akiknek több idő kell ráérezni a pályára és a beállításra.

  22. #122
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ha 26-án indulunk az egyrészről szuper lenne, mert már baromira hiányzik a versenyzés, másrészről akkor legalább az első pályát jó lenne tudni, hátha vagyunk páran akiknek ismeretlen helyszín és így legjobb esetben is 4 napról van szó és futam.
    Hát,ha 26-án indul a semmiből a nyári szezon az gáz lesz. Lehet, hogy sok most érdeklődőnek nem lesz elég az idő a felkészülésre, ráadásul kicsit így szervezetlennek is tűnne az egész. A többi agymenést meg hagyjuk.... Szerintem néhányan unatkoznak ebben a görény nagy melegben....

  23. #123
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    És mi van azokkal, akiknek nincs éppen akkor idejük készülni, de versenyre tudnának jönni? Azok így jártak? Ráadásul ez inkább azokat érintené, akiknek több idő kell ráérezni a pályára és a beállításra.
    Migen, ez egy kicsit másmilyen verseny lehetne, nem a szokásos. Más kvalitás domborodhatna ki, talán más eredményekkel. Nem a milizés, és nem az autó csavarjainak beállítása menne. Nem a féktávok, a táblák betanulása menne, hanem inkább ösztönös vezetés, előre belátni a kanyarokba, felmérni időben. Kissé rallis.
    Persze mindezt szigorúan fun jelleggel.

  24. #124
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Sziasztok, nyilván nem fogunk úgy elkezdeni egy kupasorozatot, hogy előtte 2 nappal hirdetjük ki, így jelen állás szerint 1 héttel később indul a nyári kupa.

    Szerdán természetesen lesz vmi, a kérdés az, hogy akkor most meglepit akartok-e vagy sem? (értsd: pálya futam előtt 1,5 órával derülne ki és meglehetősen ismeretlen lenne)

    Amúgy tetszik a Camaro, vagy inkább WTCC-és gépek legyenek?

  25. #125
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Nekem mindegy, csak menjünk má'!

Oldal: 5 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •