Szavazás eredménye: HTCM7 Tavasz: lebonyoltási felmérés

Szavazók
61. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Vegyük ki a SEQ6-os BMW-ét

    11 18,03%
  • K1: Vegyük ki a Seat Leon TDi-t

    7 11,48%
  • K1: Maradjon a fenti két autó választható

    44 72,13%
  • K2: Legyen 1 vagy 2 db 1 órás futam is a szezonban

    34 55,74%
  • K2: Továbbra is csak 2 x 30 perces futamok legyenek

    22 36,07%
  • K3: Rendezzünk futamot Nordschleife-ban

    30 49,18%
  • K4: A futamok fele repülőrajtos legyen

    22 36,07%
  • K4: Csak állórajt legyen

    28 45,90%
  • K5: Súly büntetés helyett legyen ismét URH és BUÁ

    24 39,34%
  • K5: Maradjon a súlybüntetés

    24 39,34%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 4 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (831 összesen)

Téma: HTCM7 - Ötletelő!!

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom, hogy itt is kezdődik ez a súlyozós mizéria
    Mitől tartasz, milyen gond lehet belőle?

  2. #77
    Horváth Henrik Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 12. 29.
    Város
    Budapest
    Életkor
    44
    Üzenetek
    440
    Hali, ha lehet hosszaszolnek en is


    Kihagytam majdnem egy evet, de osszel tervezem az indulast megint, hianyzik a feeling
    Szabalyokrol. Szerintem az egyszeru a nagyszeru, nem szabad tulbonyolitani semmit, annak soha sincs jo vege. Vagasokon sem kene ennyit filozni, ne feher vonalazzunk mar ilyen alap palyakon. Regen nem volt ezzel problema. Monzan, Imolan hasznaltuk a vetoket, mert a gep ugy is megbuntet ha rosszalkodsz. Kihasznaltuk valencian a vetoket es a zold reszt vagy brands hatch-en a T1-et. Regen mindenki tudta es hasznalta ezeket fair modon, "pedig nem volt benne a szabalyzatba". Tudtuk hol vannak a hatarok. Persze vannak biztos addon palyak ahol kulon kene ezeket kezelni, de ezt meg lehetne oldani egy egy fotoval amikor a futamot kiirjatok. En versenyezni szeretnek, centire utazni masik mogott:P kuzdeni, loksodosni nem a feher vonalra koncentralni, hogy most eppen bent vagyok 2 kerekkel vagy nem, egyszeruen nem is lehet. Viszont, ha valaki latvanyosan semmibe veszi ezeket iratlan, irott szabalyokat, nem tisztelve a ligat, adminokat, versenyzoket akkor kokemenyen meg kell buntetni. Szvsz itt lett elkovetve a hiba, nem feltetlen ebben a ligaban, de mashol egyertelmuen. Ilyenkor nem figyelmesztetes meg urh meg mitomen, futamrol eltiltas az alap.

    Autokrol, sulyokrol.
    Most leptem tul nem reg az 1000 orat race07be, tudom ez nem olyan sok, sokan 1500-2000 orat beletoltak mar, de nekem ez joforman csak liga futamok itthon es kulfoldon. Egy kis tapasztalam van mar fwd, rwd es sulyokat is cipeltem mar.
    Sokan hoborognek a BMW miatt, megmondom oszintem amikor FWD-vel toltam en is ezek kozott voltam mert gozom se volt rola milyen veztni. De tessek kiprobalni!!!!!!!, nem olyan egyszeru am kordaba tartani az a gepet es jo idoket autozni vele. Lehet bizonyos palyakon elonyben, nem tagadom, foleg pl Bruno, de azt ki is kell hozni belole! Arrol nem is beszelve, joforman minden kanyar kockazat a fektavon aztan a kigyorsitason. Kerdezem, FWD-nel milyen kockazat van? ugye-ugye? Ha kavarni akartok az autokkal, akkor a palyakat kell ugy osszerakni, legyen ami kedvez az bmw-nek es legyen ami elsokerekesnek.

    A sulyozast meg konyorgom felejtsuk mar el, TELJESEN megoli a verseny elvezetet. Ezt szeretnetek? az elso 3-5-8 ember szenvedjen? mig a masik 25-40 ember ficankoljon 0 kiloval, az fair?
    Ez a liga mindig a pure sebessegrol szolt, jo kicsit osszetettebb megnyerni egy bajnoksagot de akkor is. Most elkezdtek sulyozgatni akkor mit fog erni egy pontszerzo hely vagy egy dobogo? oszinten? Pont itt mastersen. Mert szvsz mar lofasztse. Emlekszem, volt itt jo par ember anno aki ugy orult egy jo pozicionak, dobogonak mintha kb vilagbajnoksagot nyert volna, de meg is kuzdott erte, vegigcsinalta es megerdemelte. Ez szerintem sokkal tobbet ert mint 0kg-val a handicap-esek kozott barmit is elerni...

  3. #78
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Ha megengeditek pár gondolat felébredt bennem is és megosztanám veletek!

    Elsősorban amit leszögeznék az az, hogy azért jöttem vissza ebbe a ligába, mert itt nem volt semmi olyan dolog, zavaró tényező ami befolyásolta volna a versenyeket. Éppen most merült fel, hogy legyenek "cheates" autók és esetlegesen súlybüntetés mind autókra illetve büntetési tényezőként. Erről nem érdemes szerintem túl sokat vitázni, nekem személy szerint nem hiányzik sem a Volvo sem pedig a VW-é bár kétségtelen a legjobb autók a játékban, de nem ér annyit hogy vitákat szüljön később, hogy hiába van lesúlyozva, mégis valaki kezében másodperceket jelenthet egy ilyen autó.

    Amit én elsősorban javasolnék, az az, hogy mindenképpen HTCM 7-re növeljük meg a VB-ék számát akár házon belüli toborzással mert ez nem állapot. Szerintem 60-70 fős bajnoki létszámnál 2-3 ember kevés a dolgok elbírálására, és továbbra is azt mondom több szem többet lát elv a legjobb a kényes szituációk megvitatására. Akár egy topic nyitással, felhívással lehetne toborozni embereket, biztos van itt Mastersen belül olyan ember aki szívesen segítene Szabiéknak. Nem beszélve arról, hogy ezzel elérhető lenne, hogy időben nem futam előtt kikerülnének a büntetések és nem lenne az, hogy valaki elfejtené letölteni, vagy nem venné figyelembe. Szóval én egy 5-6 fős VB-ét szeretnék a HTCM 7-re akár már most az "új" VB-éket lehetne tesztelni az elkövetkezendő Nyári kupán és akkor amikor már élesbe megy ki lehetne szűrni ki az aki alkalmas erre a posztra vagy van e kedve lelkesen plusz szabadidejében csinálni!

    A súlybüntetés bevezetését teljes mértékben ellenzem, ezzel szerintem a későbbiek során többet veszthetünk mint nyerünk. Azzal egy visszaeső pilótát nem tudunk büntetni, hogy adunk +40kg-ot rá ezáltal még lassabbá és problémásabbá tesszük. Másik ligában tapasztaltam, hogy valaki +kg-kal megy az által nem válik biztonságosabb pilótává. Szerintem ez ( bár nem tudom hogy gondoljátok) jelentősen befolyásolná esetlegesen a prekvali ill. az időmérő eredményeket és az állandó súlyozgatás "könyvelése" ellenőrzése csak újabb problémákat szülne az amúgy is véges kapacitásotok mellett. Erre valószínűleg külön ember kellene aki kezelné ellenőrizné, hogy mindenkinek, hogy rendben van e a súly azt kapja amit elbíráltak neki stb.... Ha nem tervezitek a létszám bővítését ez még nagyobb kalamajkát okozna szerintem mint az eddigi módszer. Nekem az eddigi büntetési rendszerrel semmi problémám nem volt, talán a figyelmeztetések számát meg lehetne emelni 5-re és utánna járna érte mondjuk URH. De meg lehetne fejelni egy olyannal, hogy 5 felett már a következő 3-nál járna az URH vagy egy kicsit durvább változatban BUÁ. Én ezek mellett bevezetném a futam eltiltást is, súlyos visszaeső versenyzőnél, akár folytonosan vágó szabálytalanul versenyző pilóták esetében. Nem mondom, hogy ettől jobb lenne a büntetési rendszer, vagy ezzel megtudnánk szüntetni a baleseteket, de számomra még mindig elfogadottabb ez mint az, hogy szenvedjek 30-40 kg plusszal a versenyen és az edzésen, vagy prekvalin ha úgy alakul. Én azt mondom a létszám növelése a VB-nél alapvetően megoldaná a problémákat a büntetések elbírálásánál! A tapasztalatom az, hogy az újonc pilóták a végére egész jó belejönnek a versenyzésbe szóval valószínűleg ők az őszi szezonban már tapasztalt veteránként fognak versenyezni ezáltal kisebb esélye lesz annak, hogy balesetet okoznak, az újoncokra meg oda kell figyelni és időben figyelmeztetni őket.

    Van még egy téma, ami időközben felmerült ebben a szezonban is és sok problémát okozott mind Szabiéknak mind másnak is. Ez nem más mint a vágás kezelése ill büntetése. Én azt mondom a topic nyitás óta sok előre lépés nem történt, de Szabi egyetlen egy oldalát bírom és ez a demokratikus oldala. Ha jól emlékszem felmerült 1-7 lehetőség is a probléma megoldására ami ki lett tárgyalva az adott topicban, de egyelőre végleges megoldás nem született erre egyetlen jó megoldás a szavazás kiírása lenne szerintem. Szavazzuk meg kinek mi lenne a felsorolt megoldások közül a szimpatikus és a végén a HTCM 7-re ill. akár a nyári kupára azt alkalmaznánk. Nem lenne vita, sárdoblás nem kellene oldalakt írni, hogy ki hogy vág miért vágás az, az meg miért nem. A többség megszavazta a többség akarta. Kész. Aki megszegi büntetés, ha többször eltiltás. szerintem nem kellene túlragozni ezt tovább. A büntetési tételeket is meglehetne határozni előre, természetesen a visszaesőket súlyosabb büntetésben részesíteni.

    Amúgy nekem a pályák amik végül ki lettek választva bejöttek összességében ez a tavaszi szezon mindkét oldalról sikeresnek nevezhető, mind versenyző és rendező oldalról is. Ami még eszembe jutott, az, az, hogy a szerver létszám emelése mindenképpen jót tenne mind a prekvalinak mind a versenyzőknek. erről már volt szó remélem nyári kupára le is lesz tesztelve (bár másik ligákban több éve alkalmazzák és működik) és nyitott kapukat döngetek, de ez szintén előre vinné a színvonalat és a ligát. A másik ami engem rettentően zavart, az a prekvali hossza, én tudom, hogy évek óta így megy a Mastersnél, de a prekvalit nem engedném a verseny kezdete előttig 1 órával. Rettentően idegesítő volt, hogy többször is előfordult, hogy valki aki mögöttem volt mp-re valahogy 19:58-kor futott egy jobb időt nálam és letolt vele a B ill C szerverre. Sajnos én erre reagálni nem tudtam, mivel este 20h után értem haza és láttam a szerver beosztást. Erre lenne jó megoldás a létszám emelése mert azt vettem észre, hogy a mostani bajnokságban a 20-30-dik helyezettek között néha ezredek, századok voltak csak. Így a 30-as létszámmal azoknak is lehetősége lesz mondjuk a "nagy" szerveren indulni akik ettől tizedekre ezredekre voltak.

    Nagyjából ennyi jutott eszembe bocs hogy hosszú voltam rossz szokásom szerint, de ezek jutottak eszembe így nagyjából. A lebonyolítás tetszik, ez a tavaszi őszi szezon jó szerintem ezen ne változtassatok, a pályák autók, nekem rendben voltak. Remélem értelmes dolgokat írtam és tudjátok hasznosítani az elkövetkezendő bajnokságban!







  4. #79
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mitől tartasz, milyen gond lehet belőle?
    Az utánam szóló két kolléga kb le is írta amire gondoltam.
    Ami gond lehet ill. szerintem lesz egy ilyen esetnél, hogy ez vitát fog szülni, hogy ez az autó túl van súlyozva ezért lassú vagy az ellentettje, nem könnyű azt a kocsit helyesen beilleszteni, hogy senki ne húzza a száját, meg úgy általánosságba a súlyozásra értettem a mondatom, mert ez szép és jó , hogy elvileg egálba vannak a kocsik, de súlyozva szinte biztos vagyok hogy ezek a minimál vagy nem létező különbségek differenciálodnak...pl a Honda 30-40 kilóval jóval lassabb mint egy TDI, mert ez jó, hogy meglettek írva szépen ezek az autó és viszonylag balanszírozott mezőny lett, de ez nem súlyozásra lett szerintem megírva.
    Másik fele amit Henrik ill. Zoliee is ír, hogy itt mindig nyersen ment a csata, nem volt hackelés a súlyokkal (meg módokkal) én részben ezért is váltottam anno és jöttem ide, ezért nem feltétlen örülök, hogyha kezdődik bármilyen formában is ez a súlyozás.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  5. #80
    Miért nem csináltok xy márkakupát?
    ott minden autó, mindenkinél egyforma lenne, súlyozás nélkül is



  6. #81
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg martin írta Hozzászólás megtekintése
    Miért nem csináltok xy márkakupát?
    ott minden autó, mindenkinél egyforma lenne, súlyozás nélkül is
    Ez jó ötlet! Egyik héten WTCC másik héten márkakupa, csak akkor kellene még 3 bíró aki elemez. ha jelentkezik 3 ember nálam versenybíróskodni és szervezni, szavamat rá hogy segítek a szervezésben, szerverindításban stb....
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  7. #82
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Csatlakzom,én is a mindenféle mókolás mentesség miatt jöttem,se súlyok,se tönkreb.ott pályák,se ostoba szabályok.Szóval maradjon a Masters az,ami!!Márkakupa remek ötlet köztes hetekre,pl Sciroccoval akár így használjuk is,de nem kell megpakolni.

  8. #83
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    A márkakupa, valami bajnokságon kívüli dolog lenne? Én csak BMW-vel akarok menni, a többivel nem.


  9. #84
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    A márkakupa, valami bajnokságon kívüli dolog lenne? Én csak BMW-vel akarok menni, a többivel nem.
    Nem, a WTCC-vel párhuzamosan futó márkakupa, mint mondjuk az Auto GP a WTCC mellett, de ez csak ötlet, mert itt én is ötletelhetek


    kemény topik lesz ez úgylátom
    Utoljára módosította: Wega; 2013. 06. 17. 22:41.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  10. #85
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Hangot lehet cserélni simán, ha csak ennyi az akadálya, hogy válassz egy autót,én anno az STCC2-es Accordnak is cseréltem, mert tizeniksz körön fejfájást okoz
    Ez a hangcsere érdekelne, C30-hoz van valami megoldás?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  11. #86
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a hangcsere érdekelne, C30-hoz van valami megoldás?
    Persze,majd rádírok steamen...

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    A Súlyozással kapcsolatban szeretném még egyszer egyértelműn kijelenteni, hogy nem tervezzük semmilyen handycap rendszer bevezetését, ilyen nagy és szoros mezőnyben teljességgel indokolatlan a ilyesmi, tehát a verseny része továbbra is tiszta és pure marad!

    A súlyokkal egyedül a URH-s büntetési tételeket szeretnénk leváltani, mert az is világosan látszik, hogy ekkora mezőnynél ez nem működik. Egyrészt 6-8db URH-sal már nevetségessé és értelmetlenné válik a rendszer, másrészt egyáltalán nem gondolom, hogy egy magához képest konstans fél másodperccel lassabb versenyző veszélyesebb, mint egy a mezőny végéről mindenáron ezerrel előre csörtető gyorsabb pilóta.

    A Scirocco súlyokkal való berakása csak egy ötlet volt a mezőny színesítésére, természetesen egyet értek abban, hogy bizony tényleg problémás a megfelelő súlyt belőni hozzá, ami akár viták forrása is lehet... most nyáron mindenesetre teszünk vele egy próbát, aztán a tapasztalatok fényében eldöntjük, hogy mi legyen vele ősszel az éles szezonban, ezzel így ebben a formában azt gondolom nem követünk el hibát, viszont sokat tanulunk belőle tét nélkül.

    Ami a súlyok menedzselését illeti, ettől a részétől magam is tartok kicsit, azért szeretnénk nyáron kicsit foglalkozni a témával, hogy szervezői oldalról is beletanuljunk és le tudjuk szűrni a megfelelő következtetéseket a használhatóságról az éles őszi szezonra.



    Ezen felül még több hasznos gondolat és érdekes téma is még felmerült (vágások, VB, gird bővítés), illetve fény derült arra is, hogy Zoli csak egyelten oldalamat bírja , ezekre később még reagálok, köszönöm szépen a hasznos és tartalmas hozzászólásokat!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 18. 09:54.

  13. #88
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, a WTCC-vel párhuzamosan futó márkakupa, mint mondjuk az Auto GP a WTCC mellett, de ez csak ötlet, mert itt én is ötletelhetek


    kemény topik lesz ez úgylátom
    Ezt énis támogatnám!! Mondjuk a pályák mindig ugyanazok lennének, de meg lehetne járatni pl a Sciroccot vagy Volvo-t amiket nem használunk a WTCC-ben. Szerintem besúlyozva beletenni őket a mezőnybe felesleges és kockázatos. Van így is azért elég választék szerintem...

    Egyébként ha jól tudom nem pilóta hanem csak autó kiegyenlítésre lett tervezve a súly.


  14. #89
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A súlyokkal egyedül a URH-s büntetési tételeket szeretnénk leváltani, mert az is világosan látszik, hogy ekkora mezőnynél ez nem működik. Egyrészt 6-8db URH-sal már nevetségessé és értelmetlenné válik a rendszer, másrészt egyáltalán nem gondolom, hogy egy magához képest konstans fél másodperccel lassabb versenyző veszélyesebb, mint egy a mezőny végéről mindenáron ezerrel előre csörtető gyorsabb pilóta.
    Elképzelhető-e egy pontlevonásos büntetésrendszer, valamint utólagos hátrasorolás az adott verseny eredménytábláján? Esetleg időbüntetés, amit következő futam prequalidejéhez adunk hozzá...?
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 06. 18. 14:49.

  15. #90
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Elképzelhető-e egy pontlevonásos büntetésrendszer, valamint utólagos hátrasorolás az adott verseny eredménytábláján?
    Elképzelhető, de egyiket sem tartom hatásosnak, mert van akit nem érdkel annyira a pontverseny... másrészt sokat kell vele pepecselni/adminisztrálni.

    Én a kézzel fogható letöltendő büntetések nevelő/visszatartó erejében hiszek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 18. 15:06.

  16. #91
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    Rég írtam már A véleményem, h ne legyen ennyi ellentét, 80%ban gyári pályát betenni, 20%ban megszavazott IGÉNYES normálisan kivitelezett, NEM VÁGHATÓ addon pályát. Őszintén, mikor köröztetek utoljára imola 06-08on? (jó hülye példa most radicaloztok rajta ), vagy puebla (sokan utálják mert lassu), vagy pl mindig izgalas verseny volt zandvoorthban (remélem jól írtam). Autók, szedjétek ki a TDI-t meg a seq6 BMW-t, BMWből is vagy a 08 vagy az STCC2 legyen benne. Ahogy Prost is írta azok 1-2 tizeddel lassabbak mint a 2007-es vagy stcc1-es. Most így reggeli ébresztőnek ennyi jutott eszembe. Jah meg a súlyozás, felejtsétek el, lehet h közelebb jön mondjuka középmezőny az élbolyhoz ha azok le vannak súlyozva, de tapasztalatból mondom, nem leányálom egy PROFI-b versenyzőnek köztük menni, néha oylan húzásokat csinálnak a tapasztalatlanabb pilóták (én is köztük vagyok), h azt egy tapasztalt nem egy bajnokesélyest az őrületbe kerget, rosszabb esetben kiteszi....
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  17. #92
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg speedr írta Hozzászólás megtekintése
    Jah meg a súlyozás, felejtsétek el, lehet h közelebb jön mondjuka középmezőny az élbolyhoz ha azok le vannak súlyozva, de tapasztalatból mondom, nem leányálom egy PROFI-b versenyzőnek köztük menni, néha oylan húzásokat csinálnak a tapasztalatlanabb pilóták (én is köztük vagyok), h azt egy tapasztalt nem egy bajnokesélyest az őrületbe kerget, rosszabb esetben kiteszi....
    Örülök, hogy újra felbukkantál, de olvass azért vissza picit légyszíves.... Semmilyen formában nincs tervben handycap.

  18. #93
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy újra felbukkantál, de olvass azért vissza picit légyszíves.... Semmilyen formában nincs tervben handycap.
    Olvastam, csak leírtam a magam véleményét róla.
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  19. #94
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve ott van még a Chevy, az Alfa, a Merci, a Vauxhall Vectra (kérésre betesszük), a Lada (az nem tudom hogy megy), meg a tervek szerint bekerül a Scirocco is súlyozással.
    Sziasztok!
    Ha kérésre betesztek autót, az én kérésemre a Fordot miért nem lehet kipróbálni?
    Komolyan nem értem miért olyan nagy az ellenállás a 2012-es mód ellen. Ha valakinek nem tetszik a benne lévő autók,akkor ne válassza, és kész. Ez ilyen rohadt egyszerű.
    De ha működik,akkor mi a probléma? Talán az,hogy lenne pár ember,aki vigyorogva versenyezne a helyezéstől függetlenül.Miért kell ennyire ragaszkodni a gyári autókhoz.
    Olvastam a hozzászólásokat,és szerintem fele ki sem próbálta, és úgy mond véleményt(agyrém).

  20. #95
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ha kérésre betesztek autót, az én kérésemre a Fordot miért nem lehet kipróbálni?
    Komolyan nem értem miért olyan nagy az ellenállás a 2012-es mód ellen. Ha valakinek nem tetszik a benne lévő autók,akkor ne válassza, és kész. Ez ilyen rohadt egyszerű.
    De ha működik,akkor mi a probléma? Talán az,hogy lenne pár ember,aki vigyorogva versenyezne a helyezéstől függetlenül.Miért kell ennyire ragaszkodni a gyári autókhoz.
    Olvastam a hozzászólásokat,és szerintem fele ki sem próbálta, és úgy mond véleményt(agyrém).
    Például teljesen más fizika van a mod, illetve gyáriban, ha jól tudom (nem biztos), akkor a 2011, és 2012-es modokban 1.6T-s fizika van a gépek alá pakolva, ami papíron erősebb, mint a gyári cumó.
    Illetve személyes véleményem még, hogy egy nagy rakat szar ezeknek a fizikája, és minek szénnék.ni a játékot mókolt dologgal, ha az nem ad újat...mert mit ad? Egy Focus kasztnit, se több, se kevesebb! Mentem már olyan ligában, ahol a modok voltak előnyben, hát mesélhetnék neked, kezdve azzal, hogy volt, hogy a mezőny fele kidumpolt, mert valahol, valaki, valamit szarul másolt, vagy csak csupán nem volt annyira online kombó a téma. Ezek a modok szépek, és jók, de korántsem stabilak, és ezt tapasztalatból mondom, inkább "uncsi" gyári, mint a sok "anyád" a fórumon a futamok alatt, után, mert kivág x embert, van szénnélagol a szerver...
    Utoljára módosította: zolibphc; 2013. 06. 19. 23:00.

  21. #96
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ha kérésre betesztek autót, az én kérésemre a Fordot miért nem lehet kipróbálni?
    Komolyan nem értem miért olyan nagy az ellenállás a 2012-es mód ellen. Ha valakinek nem tetszik a benne lévő autók,akkor ne válassza, és kész. Ez ilyen rohadt egyszerű.
    De ha működik,akkor mi a probléma? Talán az,hogy lenne pár ember,aki vigyorogva versenyezne a helyezéstől függetlenül.Miért kell ennyire ragaszkodni a gyári autókhoz.
    Olvastam a hozzászólásokat,és szerintem fele ki sem próbálta, és úgy mond véleményt(agyrém).

    Szerintem te itt nagyon félre értesz valamit. Senki nem mondta azt, hogy szarok a módok kiegészítések, de egyszerűen arról van szó, hogy ez az egyetlen liga ahol nincs szétbarmolva különböző módolt autókkal a bajnokság. És szerintem a többség ezt szeretné is, hogy így maradjon. Ahogy M. Zoli is írta rengeteg probléma lenne ha ezekkel a módokkal éles bajnokságot kell futni, mert bizony nem működik tökéletesen egyik se. Vele együtt szívtunk egy másik ligában az ilyesmi próbálkozásoknál, és a végén ott is belátták felesleges kínlódni a gyári autóknál nincs jobb. Vissza is tértek a következő szezontól a gyári autókhoz, ami egyből 3x-os érdeklődést váltott ki.

    Az, meg hogy nincs letesztelve és úgy nyilatkozunk róla az nem igaz, hiszen amit kijön egy újdonság én az elsők között próbálom ki. Én azt mondom éles bajnokságban ne, de esetlegesen fun futamokon ki lehet próbálni az ilyen módokat és akkor kevésbé lesz ideges az ember ha valami nem klaful működik!

    A másik meg az, hogy gyakorlatilag semmi újdonságot nem kapsz, hiszen ezeknél a módolt autóknál egy gyári kocsi fizikája van alá rakva, amit egy okos mérnők palánta átírt egy picit ezzel szétbarmolva a gyárit és hát elvesztve a realitás értékét egy saját egyedi fizikával rendelkezik az autó. Max. annyi, hogy van egy szépen elkészitett 3D-és kaszni és esetlegesen egy normális belső nézet, de amikor játék közben 5x-őr dob ki akkor szerintem a te arcodról is le fog fagyni az a mosoly.







  22. #97
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    A másik meg az, hogy gyakorlatilag semmi újdonságot nem kapsz, hiszen ezeknél a módolt autóknál egy gyári kocsi fizikája van alá rakva, amit egy okos mérnők palánta átírt egy picit
    A modokat illetően itt van számunkra a kulcsmomentum, a legelső kérdésem is a moddal kapcsolatban - ha emlékeztek -az volt, hogy mi érdemi újat hoz?

    Modokhoz nyúlni mindig kockázatos, mert sosem tudni, hogy milyen paraméterében üt el a gyári mezőnytől, vagy milyen hibákat/hiányosságokat rejt magba, melyek csak nagyon alapos tesztelés után derülhet ki. Mindebbe csak akkor érdemes belevágni, ha az adott mod/autó tényleg vmi kiemelkedő új dolgot hoz, de egy átírt hang, meg egy lecserélt 3D modell szerintem még nem ez a kategória.

    Persze abban is igazat adok, hogy nyári kupa pont ideális lenne a tesztelésre, viszont úgy látom a hozzászólásokból, hogy elég alacsony ennek a modnak a támogatottsága a mezőnyben... ha többség lelkesen támogatná, akkor természetesen más lenne a helyzet.

  23. #98
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Nyári kupa!

    Jövő szerdán kezdünk, ami biztos, hogy teljesen nyílt lesz, viszont egyelőre még a plakátot és a versenynaptárat véglegesítem, szeretném már ma, de legkésőbb szombat reggelig kihirdetni.

    Eredetileg Imolával akartunk kezdeni, de megint bejött ez a hülye vágás téma és ezért most kicsit újra kell gondolni.

    (én nem hittem volna, hogy ez egy fun eseményen is ennyire számít, de úgy látszik tévedtem... )
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 20. 10:21.

  24. #99
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Eredetileg Imolával akartunk kezdeni, de megint bejött ez a hülye vágás téma és ezért most kicsit újra kell gondolni.
    Főleg azok után, hogy a kedves kolléga még be is valja, hogy a vágásokkal lehet jobb időket futni amit ő bőszen alkalmaz, na ez nálam tegnap kiverte a biztosítékot. Úgyhogy sürgősen rendezni kellene ezt a kérdést, hogy éles bajnokságra ne legyen miről szájkaratézni!







  25. #100
    Szabó Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Város
    Kozármisleny
    Üzenetek
    81
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ha kérésre betesztek autót, az én kérésemre a Fordot miért nem lehet kipróbálni?
    Komolyan nem értem miért olyan nagy az ellenállás a 2012-es mód ellen. Ha valakinek nem tetszik a benne lévő autók,akkor ne válassza, és kész. Ez ilyen rohadt egyszerű.
    De ha működik,akkor mi a probléma? Talán az,hogy lenne pár ember,aki vigyorogva versenyezne a helyezéstől függetlenül.Miért kell ennyire ragaszkodni a gyári autókhoz.
    Olvastam a hozzászólásokat,és szerintem fele ki sem próbálta, és úgy mond véleményt(agyrém).
    Bocsi, hogy kívülállóként püffölöm a billentyűt, szemetelek a fórumba, de szeretném megosztani a WTCC'12-vel kapcsolatos észrevételeket:

    Mi teszteltük teljes (virtuális) hétvége keretében az egyik válfaját, természetesen funrace-ként.
    1) még nincs teljesen, versenyzésre alkalmas változata. Először egy olasz ligánál használtam, mely tele volt bug-al, mint fizika, mint textúra terén
    2) R-Modding kiadta ugyanezt csak a Lada-ból a Gratnta-t tette bele, nem is pazarolok rá több karaktert
    3) Megtaláltam a pillanatnyilag legjobban használható (jó lámpatextúrák, működő ablaktörlő) modot egy olasz sráctól. Ezt próbáltuk mi.
    a) grafika jó, értsd nem hibás, de semmi extra
    b) fizika... még mindig a BMW és a Honda a legerősebb. A Ford 3-4 sec-et kapott fordított Valencia-ban, függetlenül attól, hogy ki vezette.
    !Funrace-nek jó volt, semmi több!

    Én is imádom a modokat, az esetleges változatosság miatt, de nem minden áron. Mi is inkább a gyáriakat használjuk, még ha az évjáratok terén visszafele is lépünk.

Oldal: 4 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •