Szavazás eredménye: HTCM7 Tavasz: lebonyoltási felmérés

Szavazók
61. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Vegyük ki a SEQ6-os BMW-ét

    11 18,03%
  • K1: Vegyük ki a Seat Leon TDi-t

    7 11,48%
  • K1: Maradjon a fenti két autó választható

    44 72,13%
  • K2: Legyen 1 vagy 2 db 1 órás futam is a szezonban

    34 55,74%
  • K2: Továbbra is csak 2 x 30 perces futamok legyenek

    22 36,07%
  • K3: Rendezzünk futamot Nordschleife-ban

    30 49,18%
  • K4: A futamok fele repülőrajtos legyen

    22 36,07%
  • K4: Csak állórajt legyen

    28 45,90%
  • K5: Súly büntetés helyett legyen ismét URH és BUÁ

    24 39,34%
  • K5: Maradjon a súlybüntetés

    24 39,34%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 31 / 34 ElsőElső ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 UtolsóUtolsó
Találatok: 751 - 775 (831 összesen)

Téma: HTCM7 - Ötletelő!!

  1. #751
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Szerintem is mindhárom elképzelés mehet. Nem tudom mennyi időtök lesz kivitelezni a második elképzelést, de ez már Rátok van bízva.

  2. #752
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Esetleg a 3 körös dologhoz annyit, hogy nem lenne jobb ezt a pálya hosszához is mérni ? Gondolok itt egy Sonoma -Spa komóra.. Nem mindegy.. Spa-n 3 kör 1/3 verseny majdnem. Valami arányos meghatározás nem lenne jobb? pl versenytáv 1/5 -e pl. Spa az 2 kör Sonoma meg 4 körül.. Szerintem így jobb lenne. Így is 3 szetet kell mókolni prekire-kvalira-versenyre .

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Értem én, de sikán imolában is lesz, meg máshol is. De a feszkót le kell vezetni, vágom én
    vágta más is...
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 08. 03:26.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  3. #753
    Nekem a korabbi pq zarassal kapcsolatban motoszkal a fejemben, hogy ha a versenyszituk gyakorlasara akarunk vele idot hagyni, akkor eleg a kedd ejfel? Ebbol a szempontbol nem lenne praktikusabb korabban?
    (Ok, ertem, h akinek csak az utolso pillanatban van ideje pq-zni, az nem rajong majd az otletert, ami ertheto.)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  4. #754
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a korabbi pq zarassal kapcsolatban motoszkal a fejemben, hogy ha a versenyszituk gyakorlasara akarunk vele idot hagyni, akkor eleg a kedd ejfel? Ebbol a szempontbol nem lenne praktikusabb korabban?
    (Ok, ertem, h akinek csak az utolso pillanatban van ideje pq-zni, az nem rajong majd az otletert, ami ertheto.)
    Kieg:
    Úgyérem sokkal korábban. Nem a már elhangzott kedd du., hanem hétfőn, esetleg vasárnap.

  5. #755
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Én is bedobtam már a hétfő esti zárast, szerintem úgy lenne értelme. Rövid edzés etapokkal, és 5-7 körös futamokkal.

  6. #756
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én is bedobtam már a hétfő esti zárast, szerintem úgy lenne értelme. Rövid edzés etapokkal, és 5-7 körös futamokkal.
    Most, hogy mondod, valami haloványan dereng... tényleg volt már említve.

  7. #757
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    OFF
    van arra mód és lehetőség, hogy megfuttatható legyen most imolában csak preqn a 20kila nélkül a scirocco?
    ON
    Any Given Sunday!

  8. #758
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Három újítás bevezetésén gondolkozunk:

    - prekval zárás: előző nap éjfél
    - a prekval rangsor az egyhuzamban futott legjobb 3 kör átlagából állna fel.
    - a pontozást igyekszünk kibővíteni a 40+ helyezettekre is.


    Jöhetnek a vélemények, ellenvetések, támogatások, stb...
    1) egyetértek, de inkább mozdulnék a fentebb leírt hétfő vagy akár vasárnap éjfél irányba
    2) az ötlet nagyon jó, arra kiváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban hogy fog helyt állni, mert a rangsorolás alapja nem látszik a játékban -> RTT nélkül azt se fogják sokan tudni, hogy mit mentek. Nekem tetszik egy próbát megér
    3) igen és erre megoldás lenne a B server mostani pontozás +10pont szabály változtatás. Ha megnézitek a preq, quali és verseny átlagsebesség adatokat az A szerver utolsó 10 ás a B szerver első 10 helyezettjei között akkor látni fogjátok, hogy van alapja ennek az ötletnek. Itt gyorsan reagálnék egy két régebben érkezett ellenvéleményre, sajnos hét elején nem tudtam ezt megtenni:
    - Valaki azt írta, hogy a való életben aki az első 25ben nincs benne az nem indulhat és kész, akkor itt miért erőködnek a B szerveresek a pontokért - Pont itt a különbség az Internetes kupáknál, hogy itt nem csak az első tízre kéne odafigyelni, hanem 60-80 ember áldoz pénzt és időt azért hogy jól érezze magát és némi elismerést is kapjon
    - Másik megjegyzés a taktikázástól félt, de ez szerintem pont előny lenne és kioltaná kicsit a prequali jelenlegi túlértékelt mivoltát (Nem olyan egyszerű benne lenni az első ötben a B szerveren és tényleg jó a csapat)
    Nem adom fel , mert szerintem ez a változtatás összébb hozná a mezőnyt és kb a 15.től a 40-50. helyezettig szinte mindenkit érint a pontversenyben.

  9. #759
    Az "A" szerver vege es "B" eleje kozotti atfedest meg sosem neztem ugyan, de... parszor lett emlitve, h a "B" eleje gyorsabb, mint az "A" vege, ugyh mi lenne, ha az osszetett vegleges sorrendje a tenyleges idok alapjan alakulna ki, nem pedig siman folytatolagosan?
    Tudom ez is plusz melo a vb-nek / szervezoknek. Viszont ha valaki nem olyan gyors egy koron, h bekeruljon az "A" vegere, versenytempoja meg jo lenne oda, szemben valakivel, aki egy koron jo, de hosszutavon inkabb hatrebb van... mondjuk "harom kor atlaga q ido" ezt kicsit alakithatja majd.

    (Bocs, ha megint feltalaltam a spanyolviaszt. )
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  10. #760
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    OFF
    van arra mód és lehetőség, hogy megfuttatható legyen most imolában csak preqn a 20kila nélkül a scirocco?
    ON
    Köszi szépen, meglátjuk mit megy
    Any Given Sunday!

  11. #761
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Az "A" szerver vege es "B" eleje kozotti atfedest meg sosem neztem ugyan, de... parszor lett emlitve, h a "B" eleje gyorsabb, mint az "A" vege, ugyh mi lenne, ha az osszetett vegleges sorrendje a tenyleges idok alapjan alakulna ki, nem pedig siman folytatolagosan?
    Én folyamatosan nézem... a B eleje csak a futamidők alapján simán ott tudna lenni az A szerver középmezőnyében. Csakhogy ne feledjük, hogy ez az összehasonlítás falls, a B szerver eleje üres térben a saját tempóját autózza, míg az A szerveres mezőny bent van a darálóban és egymást tartják fel.

  12. #762
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én folyamatosan nézem... a B eleje csak a futamidők alapján simán ott tudna lenni az A szerver középmezőnyében. Csakhogy ne feledjük, hogy ez az összehasonlítás falls, a B szerver eleje üres térben a saját tempóját autózza, míg az A szerveres mezőny bent van a darálóban és egymást tartják fel.
    Amikor én arra jártam akkor a B szerver eleje keményen csatázott és hiba nélkül lenyomta a 16-17 kört az A szerver vége meg esett kelt és füvet nyírt mégis 5-10 ponttal többet kaptak versenyenként.
    Az verseny átlagsebessége alapján rangsorolni tényleg túlzás lenne és valótlan képet adna, de egy pár pontos fix átfedés sztem összébb húzná a mezőnyt és nem eredménytne plusz munkát senkinek

  13. #763
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor én arra jártam akkor a B szerver eleje keményen csatázott és hiba nélkül lenyomta a 16-17 kört az A szerver vége meg esett kelt és füvet nyírt mégis 5-10 ponttal többet kaptak versenyenként.
    Miért, és ha B szerves kerül be A végére, Ő mit csinál?

  14. #764
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Miért, és ha B szerves kerül be A végére, Ő mit csinál?
    Nekem pl ha sikerült A szerverre jutnom akkor az első 20ban mindig benne voltam és ez nem azért volt mert a preq-n 0.05 mpel jobb időt mentem az akkor épp B szerveresekhez képest...

  15. #765
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én folyamatosan nézem... a B eleje csak a futamidők alapján simán ott tudna lenni az A szerver középmezőnyében. Csakhogy ne feledjük, hogy ez az összehasonlítás falls, a B szerver eleje üres térben a saját tempóját autózza, míg az A szerveres mezőny bent van a darálóban és egymást tartják fel.
    Mondanám, hogy ebben lehet valami, bár egyrészt Zsolt épp az ellenkezőjét állítja, másrészt ha jól rémlik, mintha Dani sem unatkozott az A végén... (ami mintha nem is lett volna annyira a vége)
    Azt már csak mellesleg mondom, egy gonosz vigyor közepette, hogy az eredmény így is fals (viszont nincs vele plusz meló, ezt aláírom )

    Nem akarom erőltetni, csak felmerült, mint ötlet.
    De ha nem, hát nem.

  16. #766
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt már csak mellesleg mondom, egy gonosz vigyor közepette, hogy az eredmény így is fals (viszont nincs vele plusz meló, ezt aláírom )
    Bármit csinálunk, mindenhogyan sántítani fog... sajnos nem tudunk úgy beletúrni ebbe, hogy minden szempontból jó legyen, bármilyen módosítás további kérdéseket vet fel...

    És szerintem hibás következtetés lenne a B szerver elején és az A szerver végén futó versenyzőket tudásban/képességben bárhogyan is megkülönböztetni egymástól, ez csak az aktuális pályától, a felkészüléstől és a szerencsétől függ, hogy vki éppen bekerül-e A-ra, vagy sem... aki pont a határmezsgye körül mozog.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 03. 09. 21:01.

  17. #767
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bármit csinálunk, mindenhogyan sántítani fog... sajnos nem tudunk úgy beletúrni ebbe, hogy minden szempontból jó legyen, bármilyen módosítás további kérdéseket vet fel...

    És szerintem hibás következtetés lenne a B szerver elején és az A szerver végén futó versenyzőket tudásban/képességben bárhogyan is megkülönböztetni egymástól, ez csak az aktuális pályától, a felkészüléstől és a szerencsétől függ, hogy vki éppen bekerül-e A-ra, vagy sem... aki pont a határmezsgye körül mozog.
    Persze, vágom én, hogy az egyetlen igazán jó megoldás az lenne, ha lehetne akkora szervert csinálni, hogy elférjen rajta mindenki. De tudom, hogy nem lehet.
    Csak az jutott eszembe, hogy talán jobban visszaadná a valós sorrendet. Talán.

    Nem, eszembe sem jutott semmiféle megkülönböztetés, egyáltalán nem erről akart szólni.
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 03. 11. 08:50.

  18. #768
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bármit csinálunk, mindenhogyan sántítani fog... sajnos nem tudunk úgy beletúrni ebbe, hogy minden szempontból jó legyen, bármilyen módosítás további kérdéseket vet fel...
    Így van jó megoldás nincs, a kérdés, hogy a jelenlegi közép szar verzót nem próbáljuk-e meg egy jó esetben csak kicsit szarra cserélni? Sztem egy próbát megérne!

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És szerintem hibás következtetés lenne a B szerver elején és az A szerver végén futó versenyzőket tudásban/képességben bárhogyan is megkülönböztetni egymástól, ez csak az aktuális pályától, a felkészüléstől és a szerencsétől függ, hogy vki éppen bekerül-e A-ra, vagy sem... aki pont a határmezsgye körül mozog.
    Egyet értek, senki nem mondja és akarja őket megkülönböztetni, csak épp a pontozás teszi ezt a jelenlegi felállásban

    Azért nyomatom annyira ezt a témát, mert ha érdekel a pontverseny - egy bajnokságan ez általában szokta az embereket érdekelni, még ha épp csak pl a 20. helyért küzdenek is - akkor bosszant az, hogy többet hoz a konyhára az ha a preqra szánok még 1-2 órát mintha a versenyre gyakorolnék.
    Szerintam valahogy fordítva ülünk a lovon!

  19. #769
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Azért nyomatom annyira ezt a témát, mert ha érdekel a pontverseny - egy bajnokságan ez általában szokta az embereket érdekelni, még ha épp csak pl a 20. helyért küzdenek is - akkor bosszant az, hogy többet hoz a konyhára az ha a preqra szánok még 1-2 órát mintha a versenyre gyakorolnék.
    Szerintam valahogy fordítva ülünk a lovon!
    Ott a pont, egy igen fontos pontra tapintottál.... Sajnos nagyon ki van hegyezve ez az egész pre-q rendszer és a több szerver a hotlapolásra, mint a versenyre, ahol a pontokat is osztják!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  20. #770
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem pl ha sikerült A szerverre jutnom akkor az első 20ban mindig benne voltam és ez nem azért volt mert a preq-n 0.05 mpel jobb időt mentem az akkor épp B szerveresekhez képest...
    Zsolti én nem akarok senkit megbántani.. de azért ezen a Zolderen is voltak gondok a versenyen.. De én azt nem értem, ha valaki gyorsabb B elején, mint aki az A végén kvali és/vagy versenyen.. prekin miért lassabb?

    Talán aki egy körön nem gyors az több körös prekvalin az lehet akkor.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 03. 10. 01:59.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  21. #771
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    De én azt nem értem, ha valaki gyorsabb B elején, mint aki az A végén kvali és/vagy versenyen.. prekin miért lassabb?
    Nekem pl az egy körös teljesítményem gyengébb, a versenytempóm erősebb. Mindig futamon javítok pozíciót az időmérőmhöz képest.

  22. #772
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Zsolti én nem akarok senkit megbántani.. de azért ezen a Zolderen is voltak gondok a versenyen.. De én azt nem értem, ha valaki gyorsabb B elején, mint aki az A végén kvali és/vagy versenyen.. prekin miért lassabb?
    Lehet azért, mert nem töltök annyi időt prequalin azzal, hogy minden szektor 100%osan összejöjjön, viszont megyek pár kört verseny körülmények között is. Ezért a tele tankolt autóval is körbetalálok és kicsit horpadt lökhárítóval is meg tudom oldani a sikánt vonalon belül 3nál többször egy verseny alatt.. Szerintem egyikünk sem lehet büszke a versenyen nyújtott teljesítményére, ezért nem biztos hogy ebben a topikban kéne ezt tovább ragozni.

    Ha megnézzed az A server határ +-3 ember közötti különbséget a preq-kon akkor rá fogsz jönni, hogy az, hogy ki jut be, nem a gyorsaságon, hanem inkább a szerencsén múlik, vagy esetleg azon, hogy ki mennyire beválalós)

  23. #773
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem pl az egy körös teljesítményem gyengébb, a versenytempóm erősebb. Mindig futamon javítok pozíciót az időmérőmhöz képest.
    Szintén. Mindig jobb a versenytempóm mint a prequali teljesitményem. Emiatt általában olyan emberek előtt végzek versenyen, akik prequalin "valamiért" jóval gyorsabbak nálam.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  24. #774
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Mondjuk ezen segíteni fog akkor a 3 körös prekis rendszer ,ha bevezetik nem ? 3 kört "elnézni" azért véletlenül nem lehet
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  25. #775
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Szintén. Mindig jobb a versenytempóm mint a prequali teljesitményem. Emiatt általában olyan emberek előtt végzek versenyen, akik prequalin "valamiért" jóval gyorsabbak nálam.


    Általában időmérön szoktam hozni a prekval időmet, és ami ezzel kapcsolatban fura, hogy míg prekvalon mondjuk B szerver 10-15. vagyok, időmérőn ugyanaz az idő jo szokott lenni első 5-6-ba...

Oldal: 31 / 34 ElsőElső ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •