Szavazás eredménye: HTCM7 Tavasz: lebonyoltási felmérés

Szavazók
61. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Vegyük ki a SEQ6-os BMW-ét

    11 18,03%
  • K1: Vegyük ki a Seat Leon TDi-t

    7 11,48%
  • K1: Maradjon a fenti két autó választható

    44 72,13%
  • K2: Legyen 1 vagy 2 db 1 órás futam is a szezonban

    34 55,74%
  • K2: Továbbra is csak 2 x 30 perces futamok legyenek

    22 36,07%
  • K3: Rendezzünk futamot Nordschleife-ban

    30 49,18%
  • K4: A futamok fele repülőrajtos legyen

    22 36,07%
  • K4: Csak állórajt legyen

    28 45,90%
  • K5: Súly büntetés helyett legyen ismét URH és BUÁ

    24 39,34%
  • K5: Maradjon a súlybüntetés

    24 39,34%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 34 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (831 összesen)

Téma: HTCM7 - Ötletelő!!

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Thumbs up HTCM7 - Ötletelő!!

    Kedves Versenyzők!


    Az utolsó fordulójához érkezett a HTCM6 Bajnokság és tekintve, hogy még mindig milyen hatalmas az érdeklődés a futamok iránt, így talán nem is kérdés, hogy legyen-e folytatás, legyen-e HTCM7!!

    Ami a szezont illeti, úgy gondolom hogy összességében minden nagyon jól sikerült, talán soha ennyien nem voltunk még a HTCM történelme során, erős a mezőny, renget az új és igen szimpatikus résztvevő és bízom benne, hogy ez jövőre is így lesz! A fő kérdés persze az, hogy Ti mit gondoltok, kell-e valamit változtatunk a lebonyolítási rendszeren, melyek azok az elemek, amikhez hozzányúlva még jobb lehetne ez a bajnokság? Persze nem csak kis dolgokra lehet itt gondolni, örömmel várunk újszerű, korszakalkotó ötleteket is, aztán majd itt ebben a topikban közösen megtárgyaljuk, hogy milyen irányba fejlődjön tovább a bajnokság!


    ....

    Persze voltak problémák is a szezon során, A1-Ring-en például nagyon felszínre tört a vágás téma, aminek következtében részletesen bele is mentünk a kérdéskör megvitatásába, felmerült több öltet, azonban az is hamar nyilvánvalóvá vált, hogy nincs teljesen jó kézenfekvő megoldás. Szerencsére azonban vannak alternatívák, nyáron lesz elég időnk arra, hogy megtaláljuk a leginkább járható utat a bajnokság számára! Szerencsére a szezon későbbi szakaszán már kevés olyan pálya következett, ahol érdemben felmerült volna újra ez a probléma...


    Másik ilyen problémánk volt, amit többen nehezményeztek, hogy a VB túl szorosan tartotta magát a szabályzathoz és ezáltal sokak szerint olykor túl kemény büntetések is születtek, erről a témáról itt olvashattok bővebben, de mint láthatjátok itt sem egyszerű a helyzet, ami a megoldást illeti. Viszont azt kell hogy mondjam, hogy a mezőny, az emberi hozzáállás és a közhangulat a várakozásunkon felül teljesített , a tavaszi bajnokságban több mint 70 ember vett részt, több mint 40 futamot elemeztünk ki és bíráltunk el, és meg sem merem becsülni, hogy hány száz (esetleg ezer?) ítéletet hoztunk, és mindössze olyan 2-3 eset volt, ami komolyabb vitát váltott volna ki a fórumon, ami higgyétek el a VB számára igazán jó statisztika, ...a bajnokság előtt ezt a számot bármikor aláírtuk volna!

    Ugyanakkor tovább nehezíti a dolgot, hogy a hatalmas mezőny következtében a VB-nek rengeteg futamot és esetet kellett átnéznie, ami időben is renget elfoglaltságot jelent, kevesen is vagyunk rá, így sajnos gyakran késnek az ítéletek kihirdetése, amin szintén javítani kell!

    Sok ötlet felmerült a téma kapcsán, nehéz megtalálni a mindenki számára jó és elfogadható megoldást, végigolvasva az ezzel foglalkozó topikokat kialakult bennem egy lehetséges koncepció, kérlek "hallgassátok" meg, aztán lássuk mit szóltok hozzá!

    1. Készítünk egy szemlétető mintasort példákkal ellátva és gazdagon illusztrálva, hogy mit szabad és mit nem a HTCM futamain-t, így ezt végiglapozva talán már annak is nyilvánvalók lesznek a határok, akikben a szabályzat szövege nyitva hagyott még pár kérdést. Ezt részben itt már elkezdtem megvalósítani, ezt tervezem folytatni mert sok szituáció vár még kifejtésre és persze nyilván lesznek majd olyan helyzetet, amiket meg is kell majd vitatnunk.
    2. Nem lesz első körös automatikus elemzés, csak hivatalosan benyújtott óvás alapján lesz vizsgálat! Ez időben jelentős terhet levesz a VB válláról, illetve azon esetek sem lesznek "feleslegesen" elbírálva, amely az abban résztvevők számára teljesen a "még belefér" kategóriába esnek, viszont ezáltal jelentős terhet tesz a versenyzők vállára, hiszen az Ő felelősségük lesz bejelenteni az eseteket! Itt jegyezném meg, hogy aki nem hajlandó óvni, annak eszébe ne jusson méltatlankodni a fórumon, nyilvánosan felelősségre vonni egy másik versenyzőt, vagy méltatni az egész mezőny általános hozzáállását, mert egyszerűen nem lesz rá jogalapja! (...és abban a pillanatban penderítem ki a ligából... ) Egy incidens után mindenki döntse el magában, hogy az neki belefére-e vagy sem, ha nem akkor nyújtson be óvást, ha pedig igen, akkor tüske nélkül lépjen tovább és felejtse el az esetet örökre! Ez csak így tud működni!
      Én amúgy egy kicsit tartok tőle, hogy ez a módszer és az első körös automatikus vizsgálat hiánya a morál és a fokozott odafigyelés rovásra fog menni, de lehet hogy rosszul gondolom és csak rémeket látok...
    3. Ennek fényében a VB csak azon eseteket foga elbírálni, ahol valamelyik félnek panasza van, így a VB továbbra is tartani fogja magát szigorúan a szabályzathoz, nem hajlandó kanyaronként külön szabályokat és engedményeket hozni és ahol az egyik fél szabálytalanul a másik félnek mérvadó hátrányt okoz (pl. pozíció, vagy pár tizedes tempó vesztés), vagy csak bődületes hülyeséget csinál nagy veszélybe sodorva a körülötte lévőket, ott bizony büntetés kerül kiosztásra.
    4. Hogy mi legyen a konkrét büntetés, azt még a nyár során megvitatjuk, én személy szerint nagyon hajlok a súlybüntetés bevezetésére, péládul, hogy az URH-t leváltaná a +40 kiló, a figyelmeztetést leváltaná a büntető pont (3 büntető pont = +40 kiló), a mostani szóbeli figyelmeztetés meg lenne a sima figyelmeztetés és kettőt kéne hozzá összeszedni egy büntető ponthoz. Büntető pont helyett is lehetne amúgy súlybüntetés (+10 kiló), csak annak a beállítása már túl nagy macera lenne ennyi résztvevőre és nem merem bevállalni. Ezt még a nyáron leteszteljük... a +40 kilót egyébként 1-2 kör alatt simán meg lehet szokni, vagy feltankolva is lehet rá előzetesen felkészülni.
    5. Mindezzel persze felmerül a fokozott esély rá, hogy sok elkövetett szabálytalanságra nem derül majd fény és így felelősségre vonás nélkül marad, innentől viszont már a mezőny felelőssége lesz a versenyzési morál és a notórius szabálytalankodók féken tartása!


    Természetesen ez csak egy előzetes koncepció, várunk ezzel kapcsolatban minden építő jellegű kritikát és észrevételt, vagy teljesen más ötleteket is... csak annyit kérek, hogy mielőtt beírjátok, azért gondoljátok át több aspektusból is a működését (visszatartó erő, igazságosság, megvalósíthatóság, időigény, adminisztráció, beállítás, ellenőrzés, kockázatok, morális kérdések...stb).

    ----


    Na, de hogy visszaevezzünk vidámabb vizekre is, természetesen várunk minden más olyan ötletet, javaslatot, ami a futamoknak tenne jót, vagy a közhangulatot dobná fel (pl Kettel kötelező jelleggel csináljon mindig videót, különben megverjük! ), vagy bármi más, ami az eszetekbe jut és érdemesnek gondoljátok megvalósításra! Ne fogjátok vissza magatokat!


    Illetve van még itt egy téma, ami a HTCM7 bajnoksággal szorosan összefügg a versenynaptár tekintetében, kérlek olvassátok el ezt is és írjatok oda is véleményt, no meg szavazzatok: HGTLM9 - Ötletelő!!



    Update: HTCM7 Tavasz - felmérés
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 11. 14:15.

  2. #2
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    A 2-es ponthoz! Én írtam is már ezt a másik topikban, szerintem ez az egyik legjobb megoldás, bár kétség kívül benne van, hogy maradnak büntetlen esetek. Viszont - legalábbis szerintem - attól hogy nem lenne ellenőrizve mindig az első kör nem lenne több szabálytalanság. Személy szerint én nem azért szoktam fokozottan figyelni az első körben, hogy ne legyek büntetve, hanem hogy végig érjek én is és ellenfeleim is a futamon. Azt hozzátenném, hogy első szezonom és talán 2 versennyel ez előtt tudtam meg, hogy az 1. kör mindig végig van nézve Egyébként a két szezon között szokott lenni nyáron valami fun bajnokság, versenyek?


  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hozzátenném, hogy első szezonom és talán 2 versennyel ez előtt tudtam meg, hogy az 1. kör mindig végig van nézve Egyébként a két szezon között szokott lenni nyáron valami fun bajnokság, versenyek?
    Hát ez szomorúan hallom, hiszen ez bele van írva a szabályzatba, amit ezek szerint nem olvastál el elég figyelmesen... 10 fekvőtámasz!

    Igen, lesz nyári bajnokság, teljesen nyílt lesz és 5-6 futamból fog állni, 2 hetente szerdánként fog megrendezésre kerülni és a fődíja jövő évi szervertagság lesz! Részletek hamarosan!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 25. 15:49.

  4. #4
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    én meghagynám az első körös vizsgálódást,a nyáricupában 6 versenyből 5 szőr küldtek az uccsó helyre, ne lépjünk visszább egy lépést semmi képen.
    viszont az se jó ha minden kis koccot büntetünk mégha csak 1 figyelmeztetés is de a végén úgyis bünti lesz belőle,szóval nonszensz hogy maradjak a Spa-i problémánál,hogy 1 apró vétlen hibáért nyomtok 1 urh-t,mert nem azért kaptam amit istambulban csináltam az első versenyen 2 figyiért,az volt a baj hogy végig cipeltem a figyiket a bajnokság végéig és nem évültek el,damoklész kardja ugye:Paz a gond hogy ezek nem mérvadó büntetések,ezért lesz jó ha az ilyeneket kiváltják majd a súlybüntetések mert azt nem cipeled tovább magaddal hanem azok elévülnek a futam után,nem kell figy és nem kellenek ezek szóbeli semmik mert ezek nem tartanak vissza semmitől se.

    amit írsz büntető pont ua-z mint a figy nem kapsz semmit de a végén agyonra szívol akár 1 apró hibáért is.
    1 büntető 10kg,2 büntető 20kg,stb a köv versenyre, így kell ezt és nem pedig halmoztatni
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  5. #5
    Lehoczky Dávid Versenyző Dawe2 logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 22.
    Város
    Pécel
    Életkor
    33
    Üzenetek
    191
    a jövő évi bajnokságban részt veszek mert időben ez közelebb áll nekem mint a más bajnokságok időpontjai (de már nem a 407tel )
    Viszont valahogy nem lehet megoldani hogy a 2 szervernek legyen élő közvetítése??az egyik ismerősöm indulni nem tud rajta,de szívesen nézné hogy hogy mennek a profik vagy ha más nem a futam után egy összefoglalót csinálni a versenyről,ahol benne lennének a legjobb előzések,legjobb idől és persze a legnagyobb fikák a pályán mert tudjuk hogy sok embert érdekel
    Pálya szempontjából lehetne úgy mint a való életben,hogy majdnem egymást követő országokban zajlódjon (kis semmiségnek tűnik,de mégis közelebb állna a valósághoz)

  6. #6
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    még a Honda C jutott hirtelen eszembe hogy azzal miújság van, mert eléggé elkallódot istambul után
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  7. #7
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    én meghagynám az első körös vizsgálódást,a nyáricupában 6 versenyből 5 szőr küldtek az uccsó helyre, ne lépjünk visszább egy lépést semmi képen.
    viszont az se jó ha minden kis koccot büntetünk mégha csak 1 figyelmeztetés is de a végén úgyis bünti lesz belőle,szóval nonszensz hogy maradjak a Spa-i problémánál,hogy 1 apró vétlen hibáért nyomtok 1 urh-t,mert nem azért kaptam amit istambulban csináltam az első versenyen 2 figyiért,az volt a baj hogy végig cipeltem a figyiket a bajnokság végéig és nem évültek el,damoklész kardja ugye:Paz a gond hogy ezek nem mérvadó büntetések,ezért lesz jó ha az ilyeneket kiváltják majd a súlybüntetések mert azt nem cipeled tovább magaddal hanem azok elévülnek a futam után,nem kell figy és nem kellenek ezek szóbeli semmik mert ezek nem tartanak vissza semmitől se.

    amit írsz büntető pont ua-z mint a figy nem kapsz semmit de a végén agyonra szívol akár 1 apró hibáért is.
    1 büntető 10kg,2 büntető 20kg,stb a köv versenyre, így kell ezt és nem pedig halmoztatni
    Az egyetlen értelmes dolog amit írtam volna ma, hogy "évülhessen el" egy büntetés. Csak elfelejtettem Most ha belegondolunk kb 20 futam van egy szezonban abból ha mondjuk az 1. a 10.en és a 18. koccansz egy kisebbet / "leszorítasz" nemhinném hogy az utolsót a sor végéről kéne kezdeni ettől még.


  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    viszont az se jó ha minden kis koccot büntetünk mégha csak 1 figyelmeztetés is de a végén úgyis bünti lesz belőle... az volt a baj hogy végig cipeltem a figyiket a bajnokság végéig és nem évültek el,damoklész kardja ugye:Paz a gond hogy ezek nem mérvadó büntetések,ezért lesz jó ha az ilyeneket kiváltják majd a súlybüntetések mert azt nem cipeled tovább magaddal hanem azok elévülnek a futam után,nem kell figy és nem kellenek ezek szóbeli semmik mert ezek nem tartanak vissza semmitől se.

    amit írsz büntető pont ua-z mint a figy nem kapsz semmit de a végén agyonra szívol akár 1 apró hibáért is.
    1 büntető 10kg,2 büntető 20kg,stb a köv versenyre, így kell ezt és nem pedig halmoztatni
    Szerintem is ez lenne a jó megoldás , csak még azt nem tudom, hogy képesek leszünk-e majd menedzselni 50 fős mezőnyben futam 20-30 db súlybüntetést, mert az egy dolog, hogy beállítom előre egy text fájlba, hogy ki mennyit kap, de valahogy le is kell majd ellenőrizni, hogy valóban mindenki megkapta-e... Futam előtt meg mi is a saját versenyünkkel szeretnénk már inkább foglalkozni, szóval mindez attól függ, hogy mennyire menedzselhető majd ez a súlyozgatás ennyi emberrel gördülékenyen.

    A szóbelit meg azért osztjuk jelenleg, hogy tudjon róla az illető, ha hibázott. Olykor talán ennyi is elég, hogy legközelebb már ne csináljon ilyet.


    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyetlen értelmes dolog amit írtam volna ma, hogy "évülhessen el" egy büntetés. Csak elfelejtettem Most ha belegondolunk kb 20 futam van egy szezonban abból ha mondjuk az 1. a 10.en és a 18. koccansz egy kisebbet / "leszorítasz" nemhinném hogy az utolsót a sor végéről kéne kezdeni ettől még.
    Ezzel egy gondom van, tegyük fel 2 büntetésmentes futam után elévül a figyu:
    Kázmér és Elemér is az 1. futamon elkövetnek egy-egy nagyobb hibát, kapnak érte 2-2 figyut. Majd utána Kázmér a 3. futamon is csinál egy apróságot 1 figyuért, Elemér meg a 4.-en dettó. Így Kázmér beszopja az URH-t (vagy 40 kilót), Elemér meg megússza és az ég világon nem kap semmit, pedig összességében ugyan annyi vaj van a fülük mögött 1 futam elcsúszással és sztem ez így egyáltalán nem lenne korrekt.

    Egyébként meg pszichológiailag azért alkalmazzuk nagy előszeretettel a figyut, mert amíg Damoklész kardjaként lebeg a fejed fölött, addig azt gondoljuk kétszer annyira figyelsz, hogy el ne kövess vmi hülyeséget és kétszer jobban megfontolod mit teszel, mert nem akarod beszopni az URH-t és ezáltal javul a közbiztonság. Bár lehet rosszul gondoljuk...

    Mindegy, ha a fenti Elemér/Kázmér igazságtalanság nem zavar Titeket, akkor felőlem lehet elévülés...
    (csak ne lennék olyan lusta ezeket is még külön adminisztrálgatni...)


    Idézet Eredetileg Dawe2 írta Hozzászólás megtekintése
    valahogy nem lehet megoldani hogy a 2 szervernek legyen élő közvetítése??az egyik ismerősöm indulni nem tud rajta,de szívesen nézné hogy hogy mennek a profik vagy ha más nem a futam után egy összefoglalót csinálni a versenyről,ahol benne lennének a legjobb előzések,legjobb idől és persze a legnagyobb fikák a pályán mert tudjuk hogy sok embert érdekel
    Hát, ha vki le tudja szervezni vmilyek csatornával, ahol minőségi közvetítés nyújtanak, akkor nem zárkózunk el tőle, nekem ezidáig ez még nem sikerült, pedig már többször próbáltam.

    Összefoglaló videók meg akkor lesznek, ha vki megcsinálja!


    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    még a Honda C jutott hirtelen eszembe hogy azzal miújság van, mert eléggé elkallódot istambul után
    Nem váltott ki túl nagy érdeklődést a mod, működik, meg használható, csak több ciki esztétikai hibája is van.

    Egyébként halkan jegyzem meg, hogy ahogy nézem Norbi se lát ki jobban a sajátjából, szóval az hogy ilyen vacak a cockpit, az korrekt!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 25. 19:27.

  9. #9
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Viszont valahogy nem lehet megoldani hogy a 2 szervernek legyen élő közvetítése??
    A szerver replay letölthető, az teljesen jó szerintem.


  10. #10
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Elévülés helyett legyenek a büntető pontok csökkenthetők. Vagyis mondjuk két "eseménytelen" verseny után csökkenjen a büntetőpont eggyel. Amúgy a Szabi féle leírás nekem tetszik.

    Be kellene venni még az ötletelésbe a vágások kezelésével kapcsolatos problémakört is, mert ha jól emlékszem nem zárult le.

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Elévülés helyett legyenek a büntető pontok csökkenthetők. Vagyis mondjuk két "eseménytelen" verseny után csökkenjen a büntetőpont eggyel. Amúgy a Szabi féle leírás nekem tetszik.

    Be kellene venni még az ötletelésbe a vágások kezelésével kapcsolatos problémakört is, mert ha jól emlékszem nem zárult le.
    Írtam róla a kezdő hsz-ben, illetve annak van külön topikja:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...sok-kezel%E9se

  12. #12
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Cola féle büntis megoldás is tetszik, rögtön letudná mindenki, ha büntit kapott, és akkor nem lebegne az a bizonyos kard.
    Az elévüléssel meg lehetne olyat, hogy meg lenne szabva, hogy oké 2figyu három futamig nem csibészkedhetsz, vagy súlyosságtól függően x futamig... bár ez meg mégtöbb adminisztráció...
    Az első körös nem visszanézős, vagy visszanézős dolog meg lehetne olyan, hogy mondjuk lefixáljátok előre, hogy minimum három versenyhétvége első köreit meg fogjátok vizsgálni, de nem mondjátok meg melyik futamokét. Akkor akit eddig az tartott vissza, hogy szégyenlős, és csak azért nem lökdösődött első körben, mert tudta, hogy figyelik (nem hinném, hogy sokan lennének ezek az emberek, ha van egyáltalán valaki), akkor ez majdnem ugyanolyan visszatartó erő lenne számukra.

  13. #13
    Lehoczky Dávid Versenyző Dawe2 logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 22.
    Város
    Pécel
    Életkor
    33
    Üzenetek
    191
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, ha vki le tudja szervezni vmilyek csatornával, ahol minőségi közvetítés nyújtanak, akkor nem zárkózunk el tőle, nekem ezidáig ez még nem sikerült, pedig már többször próbáltam.

    Összefoglaló videók meg akkor lesznek, ha vki megcsinálja!

    Ha videó készítésből tud valaki egy gyorstalpalót adni akkor szívesen megcsinálgatom az összefoglalót az A és B szerverről

  14. #14
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Bár rég voltam részese a futamoknak, de tervezek a nyárin elindulni és függően a szabályoktól, általános érdeklődéstől, lehet visszatérek. Így bátorkodom belekontárkodni az ötletelésbe. Véleményeimet annak tükrében formálom, hogy tudom a GTR-Masters bajnokságok profin szervezett nagy múltú szimulátor bajnokságok, amelyek - hitem szerint - a "Get Real" szellemében szervez.

    A leírtak alapján a súlybüntetés nem szolgálná a büntetés célját megfelelően. Hiszen egy jó versenyző (pl Cola, bocsi hogy téged említelek ) és egy közepesen gyenge versenyző (pl én) esetében nem azonos hatása lenne. Túl képlékeny, hogy valójában hány hellyel sorolná hátrább az adott pilótát. Nem mondanám magam WTCC Lexikonnak, de azt hiszem a súlybüntetésnek inkább a versenygépek/versenyzők közti kiegyenlítés a célja. Ilyen céllal viszont szívesebben bevezetném a súlybüntetést (pilótára vonatkozóan, nem autótípusra). Ezáltal talán csökkenne a pontbeli szakadék.
    Megtartanám a hátrasorolást az esetleges büntetéseknél, akár több verzióban is (5-10-URH) függően az esettől, notórius magatartástól (ez lehet nem megoldható). Figyelmeztetés is maradhatna 3-4 futamos elévüléssel. Az első körös vizsgálat jó lenne ha megmaradna. De, hogy ez ne csak a VB-t terhelje: a résztvevő versenyzők átnézik a saját szerverük, vagy a másik szerver első körét: "A" szerveresek a "B"-t ellenőrzik, "B" szerveresek az "A"-t. 3 vagy több szerver esetén ciklikus permutációval (A->B->C->...->X->A). Az általuk vitathatónak talált incidenseket időpontokkal és a vizsgálandó felek nevével e-mail-ben vagy egyéb úton eljuttatná a VB-hez. Így a VB-nek is segítenek hogy mely esetek amik már nem férnek bele és mik igen.
    Az elbírálásokat tekintve nagyobb rugalmasságra lenne szükség az ítéleteknél. Azt hiszem sokan kaptak büntetést már olyasmiért ami a valóságban inkább csak versenybaleset lett volna. Az ilyen esetekre és a vágásokra valóban célszerű lenne egy Képes Kódexet publikálni .

    Bár nem esett szó olyan apróságokról, mint pályák autók, stb. erről is szólnék. "Get Real" részem azt szeretné, hogy a választott pályák az adott idény (esetleg 1 évvel korábbi) tényleges WTCC helyszínek legyenek. Másik részem, amúgy nagyon okosan feleslegesnek tartja, hogy olyan pályákon versenyezzünk, amin az előzés alig kivitelezhető, kájne bukótér, szűk egérjárat az egész.

    Azt hiszem régebben is felvetettem, vagy ha nem, akkor majd most: gondolom megint lesz custom skin lehetőség. Mit szólnátok, ha lenne 1-2 közös matrica, ami autó márkától függetlenül ugyanúgy néz ki. Pl.: az első szélvédő tetején egy "www.gtr-masters.hu" felirat vagy valami, ami utal a hovatartozásunkra. Egyfajta önreklámozás azokon az élményvideókon keresztül, amelyek majd feltöltésre kerülnek a különböző csatornákon.

    Egyelőre ennyi, majd folyt. köv...

  15. #15
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Egy dolog még eszembe jutott, bár nem a szabályokhoz tartozik, de az ötletelőbe belefér. Kicsit fura nekem, hogy a nyílt (ingyenes) nyári kupában van díj - szervertagság. A "fizetős" kupában meg a virtuális "oklevélen" kívül nincs semmi. Lehet, hogy tévedek, de nem emlékszem, hogy van-e díjazása mondjuk az őszi szezon nyertesének. Talán itt is lehetne tenni valamit.... mondom ezt úgy, hogy közelében nem vagyok a dobogónak.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mondanám magam WTCC Lexikonnak, de azt hiszem a súlybüntetésnek inkább a versenygépek/versenyzők közti kiegyenlítés a célja. Ilyen céllal viszont szívesebben bevezetném a súlybüntetést (pilótára vonatkozóan, nem autótípusra). Ezáltal talán csökkenne a pontbeli szakadék.
    Szia Ákos, örülök, hogy újra felbukkantál!

    A Race07-ben nagyon közel vannak egymáshoz a különböző autók, ezért nincs szükség súlyozással kiegyenlíteni az erőviszonyokat, illetve a mezőny is igen népes, sok a közel hasonló képességű pilóta és egyáltalán nincsenek szakadékok, ennek fényében szerintem nem lenne indokolt bármi nemű handycap rendszer bevezetése.

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    a súlybüntetés nem szolgálná a büntetés célját megfelelően. Hiszen egy jó versenyző (pl Cola, bocsi hogy téged említelek ) és egy közepesen gyenge versenyző (pl én) esetében nem azonos hatása lenne. Túl képlékeny, hogy valójában hány hellyel sorolná hátrább az adott pilótát. Megtartanám a hátrasorolást az esetleges büntetéseknél, akár több verzióban is (5-10-URH) függően az esettől, notórius magatartástól (ez lehet nem megoldható).
    Ezt nem teljesen értem, hogy miért ne lenne azonos hatása a súlybüntetésnek a különböző tudású versenyzők esetében? A súlybüntetés az autó menetképességeit fogja vissza, elég konkrétan kimutatható hogy x kiló hány tized hátrány jelenet a tiszta köridőhöz képest. Ebből meg akár már statisztikailag is könnyen kikalkulálható, hogy körönként -x tized egy teljes versenyre lebontva átlagosan hány helyezés hátrányt jelent a befutónál.

    Sajnos rajthely visszasorolásra nincs épkézláb lehetőség, az URH meg beálltuk, hogy ennyi fő esetén nem működik hatékonyan és az URH meg pláne nem egyenlő mértékben bünteti a különböző képességű pilótákat és azt is nehezebb kimutatni, hogy a befutónál átlagosan mekkora hátrányt jelent valójában.

    Az első körös vizsgálat jó lenne ha megmaradna. De, hogy ez ne csak a VB-t terhelje: a résztvevő versenyzők átnézik a saját szerverük, vagy a másik szerver első körét
    Ilyen feladatot csak nagyon szűk körre szeretnénk bízni, mert az feltétlenül fontos, hogy egységes szempontok alapján legyenek átnézve az egyes futamok, illetve a tapasztalat is az (mert már felmerült ilyen ötlet korábban), hogy ilyesmire nem annyira szívesen vállalkoznak a résztvevők.

    Ugyan akkor mindenképpen szükségünk lenne 1-2 fő segítségére a VB-ben!


    Bár nem esett szó olyan apróságokról, mint pályák autók, stb. erről is szólnék. "Get Real" részem azt szeretné, hogy a választott pályák az adott idény (esetleg 1 évvel korábbi) tényleges WTCC helyszínek legyenek.
    A versenynaptár idén teljes mértékben szavazás útján lett összeállítva, a tapasztalat az, hogy a többségnek már a könyökén jönnek ki az unalomig ismert hivatalos WTCC pályák.
    A HTCM7-ben pedig van egy olyan kezdeti terv, hogy azonos lesz a versenynaptár a HGTLM9-cel, így elsősorban azokból a pályákból szeretnénk majd válogatni, ami mindkét szimben közel azonos verzióban szerepel, ebből is alakul már egy igen népes 40-50 db-os pályalista, igen illusztris nevekkel.


    Mit szólnátok, ha lenne 1-2 közös matrica, ami autó márkától függetlenül ugyanúgy néz ki. Pl.: az első szélvédő tetején egy "www.gtr-masters.hu" felirat vagy valami, ami utal a hovatartozásunkra. Egyfajta önreklámozás azokon az élményvideókon keresztül, amelyek majd feltöltésre kerülnek a különböző csatornákon.
    Az ötlet kiváló , lássuk mit szólnak hozzá a többiek!

    Egyelőre ennyi, majd folyt. köv...
    Várjuk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 26. 18:48.

  17. #17
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Szélvédő matricás ötletet támogatom.

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit fura nekem, hogy a nyílt (ingyenes) nyári kupában van díj - szervertagság. A "fizetős" kupában meg a virtuális "oklevélen" kívül nincs semmi. Lehet, hogy tévedek, de nem emlékszem, hogy van-e díjazása mondjuk az őszi szezon nyertesének.
    Szia, régebben igen komoly fődíjaink voltak itt a Masters-nál, viszont ennek komoly anyagi vonzatai is voltak, ezért az éves szerver díj is magasabb volt. Azt hamar beláttuk, hogy a kis értékű tárgyi nyereményeknek nem sok értelme van (bővebben itt), viszont az élmény alapú díjak sokba kerülnek és csak nagyon kevés versenyző tud részesülni belőlük.

    Aztán tavaly év elején több új komoly szimulátor megjelenése is kilátásba került (GTR3, rF2, LFS S3, Assetto Corsa - amikből akkor nem lett semmi), így elérkezettnek láttuk az időt a szervergép fejlesztésre és fődíj vs szervergép szavazáson ez utóbbi győzött. (jelentem a félretett lóvé még megvan, nem ittuk el ...csak még nem volt miért meglépni a gépcserét, most nyárra tervezzük)


    Idén pedig próbakép úgy döntöttünk, hogy nem lesz fődíj ("csak" kupák és oklevelek) és inkább csökkentjük a szerverdíjat. Nem tudom, hogy milyen mértékben köszönhető a díj csökkentésnek az, hogy idén ilyen sok új tagunk van és mennyire lenne érezhető a hatása a létszámban, ha újra megemelnénk, a fődíjhoz pedig arra lenne szükség...


    Egyébként Colának volt egy rendkívül jó ötlete, miszerint, hogy ne a győztesek kapják a fődíjat, hanem a rendszeres résztvevők között legyen kisorsolva... szóval a nagy kérdés szervezői oldalról az, hogy több embert nyernénk-e egy ütős fődíjazással, mint ahányat vesztenénk a magasabb szerverdíjjal?


    Erre meg sajnos nem tudjuk a választ...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 26. 18:42.

  19. #19
    Bakonyi Bence Regisztrált BreeZeRr logója
    Csatlakozott
    2013. 03. 14.
    Város
    Győr
    Életkor
    28
    Üzenetek
    169
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként meg pszichológiailag azért alkalmazzuk nagy előszeretettel a figyut, mert amíg Damoklész kardjaként lebeg a fejed fölött, addig azt gondoljuk kétszer annyira figyelsz, hogy el ne kövess vmi hülyeséget és kétszer jobban megfontolod mit teszel, mert nem akarod beszopni az URH-t és ezáltal javul a közbiztonság. Bár lehet rosszul gondoljuk...
    Ha lenne figyu rendszer,ha nem én akkor is betartanám azt,hogy nem csinálok (nagy)hülyeségeket. Mert a lelkiismeretem nem visz rá arra,hogy ha nincs figyu akkor bármit megtehetek,persze lehet vannak olyan emberek akiket így se úgy se érdekel.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem teljesen értem, hogy miért ne lenne azonos hatása a súlybüntetésnek a különböző tudású versenyzők esetében? A súlybüntetés az autó menetképességeit fogja vissza, elég konkrétan kimutatható hogy x kiló hány tized hátrány jelenet a tiszta köridőhöz képest. Ebből meg akár már statisztikailag is könnyen kikalkulálható, hogy körönként -x tized egy teljes versenyre lebontva átlagosan hány helyezés hátrányt jelent a befutónál.
    A súlybüntetésnek szerintem van elrettentő hatása. Mondjuk a "B" szerver élmezőnyében tudok menni kapok egy +40kg-ot ami nekem,mint kezdő szimulátorosnak egy profival szemben nem 5 tized lesz a különbség,hanem 1-1.5 másodperc. Ami összességében 10-12 hellyel rosszabb a súly nélküli eredményemnél. Ahhoz meg nem lenne kedvem,hogy azt nézzem,ahogy egyenesben körbeautóznak és nem tudok semmit sem tenni ellene. Akkor inkább el sem indulok a futamon.


    A vágásos témához egy ötlet:

    Mi lenne,ha egy embert aki versenyen nem indulna,de szívesen segítene akkor egy problémás kanyarhoz fix kameraállásal figyelné(egyáltalán van fix kameraállás? nem nagyon bújtam bele még a kamera rejtelmeibe.) ,hogy ki,hányszor vágja a kanyart. És TS-en közölné az illetővel,hogy 2x vágtad figyelj rá,mert 3. alkalommal már büntetés lesz belőle. Mondjuk BUÁ.
    Utoljára módosította: BreeZeRr; 2013. 05. 26. 21:03.

  20. #20
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    A vágásos témához egy ötlet:

    Mi lenne,ha egy embert aki versenyen nem indulna,de szívesen segítene akkor egy problémás kanyarhoz fix kameraállásal figyelné(egyáltalán van fix kameraállás? nem nagyon bújtam bele még a kamera rejtelmeibe.) ,hogy ki,hányszor vágja a kanyart. És TS-en közölné az illetővel,hogy 2x vágtad figyelj rá,mert 3. alkalommal már büntetés lesz belőle. Mondjuk BUÁ.
    Jó ég mentsen meg attól, hogy menjen a TS futam alatt..

  21. #21
    Bakonyi Bence Regisztrált BreeZeRr logója
    Csatlakozott
    2013. 03. 14.
    Város
    Győr
    Életkor
    28
    Üzenetek
    169
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Jó ég mentsen meg attól, hogy menjen a TS futam alatt..
    csak egy ötlet volt...

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg BreeZeRr írta Hozzászólás megtekintése
    A súlybüntetésnek szerintem van elrettentő hatása. Mondjuk a "B" szerver élmezőnyében tudok menni kapok egy +40kg-ot ami nekem,mint kezdő szimulátorosnak egy profival szemben nem 5 tized lesz a különbség,hanem 1-1.5 másodperc
    Nyilván nem akkora lenne az alaptétel, hogy magadhoz képest 1 másodpercet lassulj.

  23. #23
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Én a magam részéről nem tartom jó ötletnek az első körös vizsgálódás eltörlését.
    Az őszi szezonban ha jól emlékszem 3x vagy 4x vetettek véget első körben futamomnak.
    Az hogy mindig óvjuk meg a saját esetünket nem rossz gondolat, de biztosan tudom hogy nem lenne ez sem az egyenlő bánásmód alapja. Tudom hogy van olyan versenyzőtársunk, akit ha telibe vernek az első kanyarba hogy kukás az egész futam, akkor sem óvna. Egyszerűen nem érdekli, így sikerült, pont.
    Na most ha én egy ilyet látok pl, majd egy lényegesen kisebb vétségért engem óvnak és kapok büntit (jogosan!!!) de a másik aki 4x akkora ökör volt mint én és nem kapott semmit... hát nekem finoman szólva nem esne jól!
    Az meg hogy óvjunk bármit amit nem láttunk akkor is ha nem voltunk résztvevői, csak közutálatot fog szülni. A "spicliket" sehol nem komálják!

    Az egységes szélvédő matrica jó ötlet, de volt erre már tavaszra is ötletelés csak rajtszám formájában és az is elvetésre került, mondván hogy nem mindenki szeretne egy ordítóan más stílusú / színű valamit feltenni a számára szépen kivitelezett skinjére.
    (amúgy ha megnézitek jó néhány autón van HTCM vagy GTR-MASTERS logó, felirat a skinjén, köztük a miénken is ) A videón pedig úgy is szerepel honnan jött ez a csűrhe!

    IGEN! Kettel kötelezően minden futamról készítsen videót! Ellenkező esetleg súlybüntetést kap!

    Büntetések:
    Én is támogatnám azt hogy valamilyen formában lehessen csökkenteni is a figyelmeztetések számát.
    Tehát ha jól viselkedek annak is legyen hozománya, ne csak annak ha rossz vagyok.
    alapból nekem az URH-val sincs bajom, az is egy kihívás, az is egy büntetés. A súlyozás is édekes lehet... ki kell próbálni!

    Pályák:
    Én egy csomó pályát nem ismerek még mindig, a bajnokság 90%-a úgyis új lesz, szóval mindegy hogy milyen pálya lesz. Azért én nem bánnám ha valamilyen szinten "valós" pályák lennének, nem csak valami messzi messzi galaxisban valaha talán létezett valamik. A lényeg hogy szép és működő verziók legyenek!
    Nekem az őszi pályák is bejövősek voltak, én szeretem a szűkebb pályákat is, de most a tavaszi is hibátlan! Változatos legyen és jó hosszú az évad! Lehetne 12 futam és mondjuk legjobb 9 számítana, több lehetőség a nethibákra, munka egyéb miatti kiesésekre.
    A díjazás szerintem nyugodtan kimerülhet annyiban hogy tagság, egy oklevél és max egy kis kupa és pont. Persze ezt én könnyen mondom! De ne a díjak miatt versenyezzen valaki. Szerintem. De ezt döntse el az élmezőny! Nem sajnálom tőlük az élmény alapú díjakat sem!

    Kitartás a szervezőknek és köszönjük a munkájukat!


  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    IGEN! Kettel kötelezően minden futamról készítsen videót! Ellenkező esetleg súlybüntetést kap!


    Most csak a skin témához szólnék. Az egységes Masters-es szélvédőkmatricát, vagy rajtszámot csak mint opicót, lehetőséget kínáljunk az indulóknak. Egyrész ha valaki gyári skinnel jön, mert épp nem ért hozzá, azon nem lesz Masters logó, másrészt lehet valaki másik ligából jön, van nekik saját skin-jük, azt szeretnék használni, nem akarnak belekutyulni (vsr,gulf), harmadrészt van aki maximalista és a designkoncepcióba egy kötelező pixel is szétbarmolja az addigi harmóniát (én). Kötelező ne legyen, de legyen könnyen elérhető, berakható, hogy mégtöbb Masters logó legyen látható.

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Az egységes Masters-es szélvédőkmatricát, vagy rajtszámot csak mint opicót, lehetőséget kínáljunk az indulóknak. Egyrész ha valaki gyári skinnel jön, mert épp nem ért hozzá, azon nem lesz Masters logó, másrészt lehet valaki másik ligából jön, van nekik saját skin-jük, azt szeretnék használni, nem akarnak belekutyulni (vsr,gulf), harmadrészt van aki maximalista és a designkoncepcióba egy kötelező pixel is szétbarmolja az addigi harmóniát (én). Kötelező ne legyen, de legyen könnyen elérhető, berakható, hogy mégtöbb Masters logó legyen látható.
    Sztem az jó megoldás lehet, hogy ha valaki vállalja, hogy igényesen elkészíti az egységes elemeket és mint egyfajta ajánlás közzé teszi a a forrásfájlokat, betűtípusokat, sablonokat stb, és utána mindenki szabadon eldöntheti, hogy felhasználja-e ezeket, vagy sem. Én azt gondolom sokan élnek majd a lehetőséggel.

Oldal: 1 / 34 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •